Watertoren staat weer te koop Rijn Veenstreek 'Vooral kinderen voelen zich hier prima thu Schooljeugd zet de toon bij Bloemenloop Nepmonteur berooft bejaarde MAANDAG 11 OKTOBER 1999 Eigenaar Van Boonia ziet af van verdere procedures bij de rechter De watertoren van Hazerswoude-Rijndijk staat weer te koop. De Haagse eigenaar Ron van Booma ziet af van verdere procedures bij de rechtbank om de koop van de toren ruim een jaar geleden ongedaan te maken. Hij maakte onlangs de 455.000 gulden over aan de vorige ei genaar Frans Ernst. Van Booma vraagt nu 545.000 gul den voor een monumentaal pand dat hij enkele maan den geleden nog een bouwval noemde. marieta kroft Van Booma had het gevoel dat hij met zijn aankoop in augus tus 1998 een kat in de zak had gekocht. De toren staat scheef, waardoor stenen loslaten. Dat is levensgevaarlijk, aldus Van Booma. Bovendien zitten er as- bestdeeltjes en zware metalen in de grond. Hij sleepte het ene externe bureau na het andere aan om de gebreken op te spo ren, wat in meer of mindere mate lukte. Van Booma was daar blij mee, want zo dacht hij sterker te staan in de bodem procedure bij de rechtbank. In maart verloor hij nog een kort geding tegen Ernst over de vraag van wie de toren is. De rechter wees die toe aan Van Booma, die vervolgens in hoger beroep ging. Voor het eerst sinds Van Boo ma de toren in de zomer van 1998 kocht, praat hij positief over het monument. „We moe ten alle negatieve publiciteit over de toren zien om te buigen in positieve", erkent hij. „De verontreiniging valt mee en kan worden weggehaald. De asbest in de toren kan blijven zitten. De scheefstand schijnt mee te vallen, heb ik begrepen. En de scheuren in de toren poetsen we nog weg. De nieuwe koper kan voor zo'n twintig- tot dertig duizend gulden de toren weer in een perfecte staat brengen." Nu het volgens Van Booma allemaal wel meevalt met de gebreken aan de toren, peinst hij er niet over om die te hou den. „Dat was ook nooit de be doeling. Ik ben behalve een simpele loodgieter ook beleg ger. Ik koop panden op en pro beer ze met winst door te ver kopen. Dat wilde ik hiermee ook." Hoewel hij in Den Haag veel bordelen in het bezit heeft, ('die staan trouwens ook te koop') spreekt Van Booma te gen dat hij de Hazerswoudse watertoren ook van rode lamp- tdeLeidsch Dagblad ANNO 1899 Gemeentebelangen eist veilig stadshart alphen aan den rijn De verkeerssituatie rond de Alphense brug moet veiliger. Dat eist de politieke partij Gemeentebelangen in een brief aan het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn. Vooral het kruispunt Julianastraat-Castellumstraat en de Van Boetzelaerstraat zijn onveilig. De partij brengt een ongeluk in herinnering vorige maand waarbij een fietser en een bromfiet ser voor het pand van V&D met elkaar in botsing kwamen. Ge meentebelangen wil maatregelen om de veiligheid te verbete ren, bijvoorbeeld binnen het project Duurzaam Veilig. Een ge zellig maar onveilig stadshart trekt op den duur maar weinig be zoekers, waarschuwt de partij, die overigens niet in de gemeen teraad is vertegenwoordigd. Herfstwandeling met erwtensoep alphen aan den run* De organisatie van Vroeg Vogelen zet met de Alphense afdeling van het IVN een herfstwandeling uit bij de Kromme Aar. De gratis wandeling onder leiding van deskundige IVN-gidsen begint zondag om 9 uur bij de kinderboerderij aan de Burgemeester Bruins-Slotsingel. Na afloop van de wandeling van ongeveer twee uur door een groen stukje van Alphen staat er erwtensoep klaar voor de deelnemers. Aanmelding vooraf is niet nodig. Inlichtingen bij Paul Kentie: 0172-416561. Tank- en wasstation op het ITC-terrein hazerswoude-dorp Het ITC-terrein in Hazerswoude-Dorp krijgt een tank- en wasstation. Van Aalst Oliehandel heeft een bouw plan bij de gemeente Rijnwoude ingediend voor twee pompei- landen met een luifel en een reclamezuil op de hoek van de Duitslandlaan en de Italiëlaan. De Rijnwoudse politici buigen zich deze week over het voorstel van burgemeester en wethou ders op medewerking te verlenen. Trouwzaal minder warm runwoude De gemeente Rijnwoude trekt 30.000 gulden uit om de temperatuur in de trouwzaal en in de fractiekamers aange namer te houden. Bruidsparen en medewerkers klaagden gere geld dat het bij warm weer niet om uit te houden is in de ruim ten. Zendmast Springplank over jaar weg runwoude De zendmast bij basisschool De Springplank in Ha zerswoude-Dorp mag van de gemeente Rijnwoude één jaar blij ven staan. Een definitieve plek voor de mast wordt nog gezocht. De gemeente heeft verder de communicatiebedrijven Telfort en KPN opgedragen een vergunning aan te vragen voor de drie zendmasten die ze illegaal op de hoogspanningsmasten plaats ten. Koersbaltoernooi in Woubrugge wouBRUGGEDe koersbalgroep Woubrugge is toe aan haar tien de open toernooi. Op 19 oktober doen 32 teams van 27 Zuid- Hollandse koersbalverenigingen mee aan de open Woubrugse kampioenschappen in sporthal Oudendijk. Niet minder dan 192 deelnemers strijden in teamverband om de bokaal. Het toernooi duurt van 9.30 tot 17 uur. Spirituele winkel De Levensboom draait precies een jaar De Levensboom, de spirituele winkel aan de Raadhuisstraat in Alphen aan den Rijn, draait precies één jaar. Hoewel Yo- landa Peeters, de eigenaresse van de winkel, nog geen hosanna roept, is ze niet onte vreden. Het kan altijd beter, zegt ze. Toch denkt ze drie tot vijf jaar nodig te hebben om te kunnen zeggen: nu loopt het echt lekker. Een terugblik op het afgelopen jaar. Heeft De Levensboom de tijd mee en waar was vooral vraag naar? alphen aan den run jan westerlaken Het eerste dat opvalt bij het be treden van de winkel in het hartje van Alphen is de geur van wierook, rustgevende mu ziek en het geluid van een kab belend beekje. Flesjes met kleu rige vloeistoffen waar het oog van de bezoeker direct op valt, blijken heel heilzaam te zijn voor de gezondheid, vertelt Yo- landa Peeters. Ze zou graag wat meer willen aanbieden. Maar ze kiest voor de weg van de gelei delijkheid. Langzaam maar ze ker wil zij de spirituele winkel de komende jaren uitbreiden. Pionieren Peeters is ervan overtuigd, dat haar winkel bestaansrecht heeft. Komt dat ook niet een beetje, omdat 'alternatief gene zen' de tijd mee heeft? Ze knikt. „Het is gemakkelijker dan een paar jaar geleden. Hoe dan ook, het is nog altijd pionieren ge blazen hoor. Ik denk dat het nog jaren duurt voordat de mens zich spiritueel heeft ont wikkeld. Dat ligt in de toe komst. Het komt eraan, dat ver zeker ik. Veel mensen zijn er nu mee bezig. Dit is de aanloop daartoe. Ik probeer daarin een plaatsje te veroveren. Zoals het nu loopt, klaag ik niet. Natuur vrouwen uit Amsterdai is net zo'n soort zaak al Toch kwamen ze naar vensboom, omdat ze konden praten over de waarvoor ze belangstelt den. In de hoofdstad allemaal veel zakelijker den ze." Praatje Alleen maar een praatje Het overkomt Yolanda haast dagelijks. Een pra mensen over wat haar le winkel nu precies „Thuis, hoor ik dan, ku niet over dat onderwerp Dus komen ze maar et mij toe. Bij mij kunnen gevoel uiten.Weet je wa is? De therapeuten, die zelfde terrein werken mee ik bezig ben, sture vaker hun cliënten naa ze een middeltje nodig Of het gaat om een inhoud of een bepaald soort. Wat nou zo leuk deren voelen zich hier Het lijkt soms of ze feilt voelen waaraan het licl hoefte heeft. Ze pakken de stenen en laten die handen glijden. Kinde wij als 'moeilijk' blijken heel intuïtief te voelen alles haarsche Dat zijn, denk ik, de van wie de spirituele w< straks moet hebben. Wille Fami Joche zoek den c Prese Geldt Waku Spelf tatie: NOS-J Netwi Actut fl Spoor Serie verm opge: Karin ;h In de Nede rie. H zoek Yolanda Peeters: „Therapeuten sturen steeds vaker hun cliënten naar mij als ze een middeltje nodig hebben." lijk, het kan altijd beter. Het moet ook beter. M'n omzet moet zeker twee keer zoveel worden. Dan kan ik echt zeg gen, zie je wel dat mijn spiritue le winkel levensvatbaar is." Peeters vindt niet, dat ze, voor het boeken van succes, voor De Levensboom een ver keerde plaats heeft gekozen. Met name het oude Alphen, daar waar haar winkel is geves tigd, is overwegend christelijk. Botst dat niet? Was een stad als, bijvoorbeeld Amsterdam, niet geschikter geweest? Ze kijkt ver baasd. Zegt: „Ik merk daar hele maal niets van. Ik heb goed contact met m'n buren en heb absoluut geen last van hen. Of de echte Alphenaar bij mij in de zaak komt? Die zijn er zeker. Maar er waren er ook die eerst een paar keer voorbij de winkel liepen voordat ze uiteindelijk naar binnenstapten. Ik heb daar respect voor. Net als voor die mensen, die niet willen bin nenkomen. Er is een grote groep, die ik wel bereik. Ik zie mezelf zeker niet als een be dreiging voor die mensen, die argwanend naar m'n winkel kij ken. Ze hoeven niet bang te zijn. Ik verkondig eigenlijk niks anders dan wat het christelijk geloof inhoudt. Alleen, ik inter preteer het anders." De Levensboom draait nu foto engel lam elj er een jaar. Wat voor mensen heeft Yolanda Peeters alzo bin- nengehad en waar was vooral vraag naar? „Jonge en oude mensen komen in de winkel. En er is vraag naar van alles. Al phen heeft wel degelijk een doelgroep. Ja, daar kijk je van op. Zeker, de groep is relatief klein. Te klein om als bedrijfje van te kunnen overleven. Er ko men steeds meer mensen van buiten Alphen. Pas nog twee Het verbaast Yolanda yj allemaal niet. Want, groot en klein zijn op is behoefte aan een de mijne. Anders kws niet zoveel mensen zo maar een praatje te Nee", glimlacht ze, niet van leven, moet omhoog. Zo moet er alleen maar ge kun je spreken hobby. Ik heb nog een nodig. Dan draait Daar geloof ik heilig in. „da van T nj ee terne moet plaat [Afl.: I 'inge Medi 1 Duize w NCRV ziek. Mij" Iheei •ie. V\ e trou\a l i >eeft h! An of roelofarendsveen Bijna 350 hardlopers, van jong tot oud, verschenen gisterochtend aan de start voor de Bloemenloop die gymnastiekvereniging Excelsior jaarlijks in Roelofarendsveen or ganiseert. Het zijn bijna net zo veel deelnemers als vorig jaar, maar veel minder dan de circa 1100 in de beginjaren van de bij na dertig jaar oude loop. „Het is een vaste kern van tussen de 300 en 400 lopers die meedoen", zegt organisator Herman Verdel. De basisschooljeugd liep twee kilometer. De overige deelne mers konden kiezen uit afstan den van twee, vijf, negen en 21,1 kilometer. Hij is dik tevreden over het verloop, mede dankzij het droge weer. Voor uitslagen: zie scorebord op pagina 24. foto hielco kuipers jes wilde voorzien. „Iemand die de toren van mij wilde overne men, had daarvoor belangstel ling. Hij belde de gemeente op om te vragen of dat mocht. Toen dat niet mocht, zag hij af van de koop." Van Booma verwacht dat hij de vraagprijs van 545.000 gul den wel vangt. „De markt is er goed voor. De eerste belang stellenden hebben zich al bij de makelaar gemeld." Winst maakt hij er niet op. „Het ge beurt maar zelden dat ik iets zonder winst doorverkoop. Maar nu, na al die maanden el lende en het renteverlies kom ik met het gevraagde bedrag pre cies uit." roelofarendsveen Een 75-jarige vrouw uit Roelof arendsveen is vrijdagmiddag het slachtoffer geworden van een nepmonteur. De man belde omstreeks het middaguur bij haar aan omdat hij de waterlei ding wilde ontluchten. Hij ging onder meer naar de slaapka mer. Met een smoes verliet hij de woning en kwam niet meer terug. De vrouw bemerkte korte tijd later dat ze een geld miste. De grootte van het bedrag wil de politie niet noemen. De poli tie adviseert bewoners in zulke gevallen altijd te wagen naar een geldig legitimatiebewijs. Overigens komt het waterlei dingbedrijf nooit onaangekon digd op bezoek. Man mishandeld tijdens caféruzie alphen aan den run Bij een vechtpartij in een hore- ca-aangelegenhied aan de van Nesstraat in Alphen aan den Rijn is een 37-jarige man uit Aarlanderveen mishandeld. Met bierkrukken en biljartkeus vocht hij gisterochtend om streeks twee uur een ruzie uit met andere bezoekers. Het slachtoffer ontvluchtte het pand en belde bij een willekeu rige buurtbewoner aan om hulp. De mishandelde man moest met een ambulance naar het Groene Hart ziekenhuis in Gouda. Een 27-jarige vrouw kreeg klappen van de Aarlandervener en gaat daarvan aangifte doen. Een kennis van haar bracht de gewonde vrouw naar het Rijn land Ziekenhuis in Leiderdorp. Vrijdag 11 oktober RIJNSBURG - Dynamisch, met humor en toe gewijd aan Christus, dat moeten een paar van de eigenschappen zijn van de nieuwe burge meester van Rijnsburg. Voor de vacature zijn 28 sollicitaties binnengekomen bij mr. Vrolijk. De commissaris van de koningin was gister avond ook in de raad aanwezig om mee te pra ten over het profiel van de nieuwe man. De vijf fractievoorzitters waren het over de leeftijd van de kandidaat eens: rond veertig jaar. De AR, CHU en GPV meenden dat de nieuwe burge meestervan gereformeerde gezindte moet zijn, alle fracties zagen liefst een dynamische fi guur, maar ook een burgemeester die zich zou kunnen inleven in de handel en de agrarische sector, allebei voor de werkgelegenheid erg be langrijk. GPV'er W. Bouwman stelde dat Rijnsburg een burgemeester begeert, die zich buigt voor het woord van God en gebonden is aan de belijde nis van de Gereformeerde Kerk. CHU-man P. Kralt vroeg om een man, die Jezus Christus be lijden wil als zijn Koning en dit ook in de ge meenteraad wil doen. WD'er K. Brul zou het s am gezien de samenstelling van de gemeei kunnen begrijpen wanneer de burgemee|ui uit een der confessionele groeperingen i men. Mevrouw A. de Haas (PvdA) sprak 'hij' of 'zij' en wees op het gegeven date nen ook te vinden zijn in niet-confessii partijen. Mr. Vrolijk gaf als antwoord dat er alleen nelijke kandidaten zijn waardoor een vro ke burgemeester vrijwel niet denkbaar is CHU en AR kregen een stevige woorden* ling over de kerkelijke en politieke gezin T. Kralt (AR) zag het als normaal dat AR grootste groepering een burgemeester zcijg' gen verwachten uit de gereformeerde ke P. Kralt (CHU) betreurde deze toespitsir politieke richting en noemde enige hoc: tenaren op met vermelding van het lidm schap van een kerk. Uit deze opsommir- volgens de CHU dat het lidmaatschap v< AR en de streng gereformeerde gezindfo >v noodzakelijk is gezien de zgn. kanselruil ai kerken. Het verschil van mening werd dc dere partijen met enige pretoogjes gevol Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart uit) op te sturen n Dagblad, t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan de balie Dagblad aan de RoosevelLstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. i °»0( lidde1 .041; :ken ama b( R 3°< r [Hum tuali RUNSBURG - Een ernstig denkende en pratende raad van Rijnsburg. Tweede van links, zittend tus leden van het college, mr. Vrolijk. foto archief leidscht ANNO 1974 Woensdag 11 October HAZERSWOUDE - Gisteren was het een feest dag voor de leerlingen der openbare school. Al len waren in hun Zondagsgewaad. Wat was er aan de hand? De bovenmeester - met dien sinds lang afgekeurden naam noemt men hier nog het hoofd der school - verjaarde. Meester werd uitgenoodigd iets later dan gewoonlijk in de school te komen en wel niet vóór hij geroe pen werd. Intusschen werden de verschillende klassen in één lokaal vereenigd en met het ge zicht naar den ingang geplaatst. Toen de jubi laris verscheen, klonk uit frissche kelen een hartelijk feestlied, door den onderwijzer Körn- mann vervaardigd. We durven verzekerer het den jarige, liefhebber van zangen m als hij is, moeite kostte, niet mede te zin Zoodra het lied verstomde, werd een bestaande in een met zilver gemonteerd stel, een waar prachtstukje, meteen toeL#c van den oudsten leerling, Arie Raaphorst— meester aangeboden. doc Het hoofd der school kon een woord van lijken dank aan de kinderen, het onderw n h( personeel en voor de ouders, hoewel die aanwezig waren, niet weerhouden.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 14