Bogarde en Konterman onder de loep DIOK HEIDELBERG luizinga lost zijn •elofte weer niet in Sport toogerd en Knaven sluiten vrede aan vooravond WK KNVB bespreekt plan voor alternatieve straf Euro Cup Rugby ^TOn van GEmmELEG ERDAG 9 OKTOBER 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 Ivanisevic kan weer lachen asel» Andre Agassi is in de kwartfinale van het tennistoernooi Basel uitgeschakeld. De Amerikaanse favoriet verloor verras- end in twee sets van de Slowaak Karol Kucera: 4-6 5-7. Jevgeni afelnikov, die hoopte in Zwitserland een aanval te kunnen oen op Agassi's leidende positie op de wereldranglijst, stelde venzeer teleur. De als tweede geplaatste Rus vloog er kansloos it tegen Goran Ivanisevic. De Kroaat was lang uit beeld maar mmerde nu ineens, met onder meer 29 aces, Kafelnikov van baan: 4-6 6-3 6-4. foto ap Vitesse week later naar RC Lens inhem Het voetbalduel RC Lens - Vitesse in de tweede ronde in de UEFA beker is verplaatst van donderdag 21 naar donder- ag 28 oktober. De wedstrijd begint om 20.45 uur. De wijziging eeft te maken met een rugby-interland die een dag voor de orspronkelijke speeldatum in het stadion van RC Lens plaats eeft. Overwinning Bax jlendam De zaalvoetballers van Bax hebben gisteren in Vo- ndam met 5-4 gewonnen van Succes. Dennis Schroevers was grote man bij de Voorhouters met drie doelpunten. Herman m Marwijk en Ruud Rijsdijk maakten de vijf vol bij de eredivi- Dnist. Veer wedstrijden uit programma 'ENDe Al -elftallen van Hazerswoudse Boys en MVKV mo rn dit weekeinde niet voetballen. De KNVB straft de teams ndat er vorige week tijdens hun onderlinge treffen is gevoch- n door de spelers. Hazerswoudse Boys Al zou spelen tegen oordwijk A2, voor MVKV Al stond het duel met Alphense Boys op het programma. Sinds het begin van dit seizoen treedt de gionale afdeling West III van de voetbalbond strenger op te- :n elftallen die betrokken waren bij vechtpartijen of wedstrij- in waarin de scheidsrechter werd gemolesteerd. De duels van :ze teams worden geschrapt totdat de Tuchtcommissie een tspraak heeft gedaan. De molestatiecommissie van de bond iert bovendien een gesprek met de clubs. De KNVB heeft ook lalvoetbalwedstrijden van Den Haag/Trimeur en Bombers 2 t het programma gehaald. fgang Amerika in Dunhill Cup andrews* Op het officieuze WK golf voor landenteams staat t team van de Verenigde Staten op de rand van de uitschake- ig. In de Dunhill Cup op The Old Course in St. Andrews kreeg ?t trio O'Meara-Stewart-Lehman gisteren klop van Italië: 0-3. i leen een overwinning met maximale cijfers (3-0) op Zweden f j minimaal een overwinning van Nieuw-Zeeland op Italië kan h Amerikanen in de halve finale brengen. 50lengo anp leiden janet van duk De KNVB gaat nog niet over tot de invoering van alternatieve straffen aan amateurspelers. De bond wil eerst de meningen van de clubs peilen over deze nieuwe maatregel, want het succes daarvan staat of valt met de medewerking van de voetbalverenigingen. Dit voor stel van het amateurbestuur van de bond staat op agenda voor de algemene vergadering amateurvoetbal die op 27 no vember in Zeist wordt gehou den. In het district ten zuiden van Den Haag is een proef gehou den met alternatieve straffen. De schorsing van jeugdspelers werd helemaal of gedeeltelijk omgezet in vrijwilligerswerk, bijvoorbeeld enkele wedstrij den fluiten. Zo konden zij zelf ondervinden hoe vervelend het voor een scheidsrechter is wanneer spelers zich misdra gen. Het mes snijdt zo aan twee kanten, want clubs kun nen altijd wel een extra 'fluiter' gebruiken. In 1998 besloot de voorjaars vergadering om uit te zoeken of deze alternatieve straffen lan delijk zou kunnen invoeren. Op grond van onderzoek van de Erasmus Universiteit in Rotter dam concludeert het bestuur van het amateurvoetbal dat er nogal wat haken en ogen zitten aan de invoering. Bij de uitvoering is de bond in grote mate afhankelijk van de medewerking van vrijwilli gers van de verenigingen, die ook moeten controleren of de straf wordt uitgevoerd. Ondui delijk is wat de invoering van alternatieve straffen kost, en of verenigingen verplicht zijn om mee te werken aan het plan. Daarnaast moet uitgezocht worden welke werkzaamheden onder alternatieve straffen val len. „Moet het een duidelijk karakter van een straf hebben of kan ook vrijwillgerswerk als alternatieve straf worden aan gemerkt", stelt het bestuur in zijn voorstel. Een andere vraag is of alleen jeugdspelers alter natief gestraft kunnen worden. De bond wil in januari en fe bruari op regionale themabij eenkomsten met de verenigin gen van gedachten wisselen over alternatieve straffen. Bondscoach blijft verrassen en experimenteren op weg naar EURO 2000 De aanloop naar het Euro pees kampioenschap blijft, zelfs vijftien maanden na de start van Frank Rijkaard als bondscoach, een expe rimenteel karakter hou den. Noodgedwongen wel iswaar, maar ook tegen Brazilië verrast Oranjes keuzeheer vanavond. Hij heeft Winston Bogarde na diens terugkeer in de se lectie aangewezen als cen trale verdediger naast Bert Konterman. amsterdam marcel van der kraan Daarmee heeft Rijkaard Feyen- oorder Kees van Wonderen ge passeerd en dus ook niet geko zen voor een duo dat op club niveau aan elkaar is gewend. Van Wonderen en Konterman hebben ook in Oranje al vaker samengespeeld, maar dat is voor de technische staf van het Nederlands elftal geen reden om het centrale verdedigings- blok in z'n geheel over te heve len naar de nationale ploeg. „Van Wonderen is een speler die op meerdere plaatsen inzet baar is. Het is goed om hem achter de hand te hebben voor het geval er in de achterste linie iets gebeurt", is de argumenta tie van Rijkaard. De Feyenoorder is bij zijn club de meest constante voet baller. Hij heeft dit seizoen zelfs aanmerkelijk beter gepresteerd dan zijn collega's. Dat bevestigt ook de bondscoach. „Van Won deren doet het bij Feyenoord ontzettend goed. Ik vind hem uitstekend spelen." Dus moet de wens om een linksbenige verdediger (Bogarde) naast Konterman te posteren groot zijn geweest. Bondscoach Frank Rijkaard toverde weer een verrassing uit de hoge hoed voor de wedstrijd tegen Brazilië. Hij koppelde Winston Bogarde aan Bert Konterman in het centrum van de verdediging. foto anp Voor zowel Bogarde als Kon terman zal de interland tegen Brazilië een flinke testcase zijn. Voor de voormalige Zwollenaar omdat hij internationaal nog niet echt zijn visitekaartje heeft afgegeven. Voor Bogarde omdat hij na een afwezigheid van meer dan een jaar meteen de zwaarste opdracht in zijn maag krijgt gesplitst. Hij moet zijn rentree maken tegen de beste aanvallers van de wereld - Ri- valdo en Ronaldo - en moet te gelijkertijd bewijzen dat hij Frank de Boer ook in de toe komst kan vervangen. Rijkaard: „Bogarde is begon nen als vleugelverdediger. Maar bij Barcelona speelt Ifij tegen woordig ook centraal. Ik heb hem dit seizoen genoeg in actie gezien om te weten dat hij die rol ook bij Oranje kan bekleden. Natuurlijk is Brazilië een tegen stander van kaliber en is hij een poosje weggeweest. Maar hij is een speler die ik met een op dracht het veld in kan sturen." Op de vraag of het aanvallen de voetbal van het Nederlands elftal gediend is met de aanwe zigheid van twee mandekkers, die over weinig opbouwende kwaliteiten beschikken, zegt Rijkaard: „Ik zit daar niet over in de war. Brazilianen spelen met slechts één diepe spits. Bo vendien kan Nederland ook over de vleugels opbouwen." In de bijna uitverkochte Am sterdamse Arena zal vanavond geen ander duo rondlopen dat zo nadrukkelijk onder de loep zal worden gelegd. Naast het centrale verdedigingsblok oogt Rijkaards opstelling immers vrij logisch. Ronald de Boer en Gio vanni van Bronckhorst staan achterin op de vleugels. Het middenveld bestaat uit Aron Winter, Clarence Seedorf, Phil lip Cocu en Boudewijn Zenden. Voorin blijft de tandem Berg kamp/Kluivert gehandhaafd. Nederland-Brazilië is op pa pier een prachtig affiche voor het internationale voetbal. Uit Zuid-Amerika en uit heel Euro pa, zo heeft men bij de KNVB met plezier ontdekt, zijn de me dia toegestroomd. Toch wordt de indruk gewekt dat de spelers van het Nederlands elftal alles behalve gespannen naar het partijtje toeleven. Het is dan ook al weer de derde ontmoe ting tussen beide landen in vier maanden. En een stukje verder op de voetbalkalender prijken wedstrijden (in de Champions League) van veel zwaarder kali ber. Louis van Gaal heeft zijn internationals bij vertrek uit Barcelona niet voor niets de boodschap meegegeven 'heel terug te komen'. Toch vindt Frank Rijkaard dat zijn spelers behoorlijk voor de dag moeten komen, anders wacht hen hetzelfde lot als Mare Overmars. „Ik zie ieder een in de Champions League aardige wedstrijden spelen. Maar Oranje komt tegenwoor dig elke maand in actie. Je kan één keer een mindere wedstrijd hebben, maar toch niet te vaak. Anders wordt het een optelsom voor mij..." Opstelling Nederland: Van der Sar. Ronald de Boer. Konter man, Bogarde en Van Bronck horst: Winter, Seedorf, Cocu en Zenden; Bergkamp en Kluivert. SCOREBORD is wrijving, zeker geen con- De Nederlandse equipe, mengelmoes van Rabo-ren- s en TVM'ers, is aan de iravond van de wereldtitel- jd op de weg in Verona een :hte eenheid. Dat beweerde idscoach Gerrie Knetemann, betrokkenen knikten in- tnmend. 'lichael Boogerd was boos veest de afgelopen week. De )man van de oranje brigade had zelf middels een column het vuurtje aangewakkerd. Het al jaren sluimerende conflict tussen renners van Rabobank en TVM was voor de Hagenaar aanleiding voor wat* stekelige opmerkingen in zijn column in een landelijk ochtendblad. Dat leidde tot een sneeuwbaleffect, waarin Boogerd en TVM'er Ser- vais Knaven lijnrecht tegenover elkaar kwamen te staan. Knaven las in andere publica ties dat hij de roddelpers zou hebben ingelicht over Boogerds relatie met miss Nederland en noemde die beschuldiging be lachelijk en onvolwassen. Boogerd ontkende in alle toon aarden Knaven als verklikker te hebben aangewezen. De soap werd vrijdag al fietsend over het parkoers van Verona afgesloten. Vrienden zullen ze nooit wor den, maar Knaven beloofde plechtig zich morgen voor Boogerd in te zetten. Zo werd er gisteravond in het rennershotel vooral veel ont kend en gelachen en haalde Knetemann zelfs de bijbel erbij. „Door verkeerde interpretatie is er al heel veel ellende op de we reld gekomen", predikte de Kneet. Het moest maar eens uit zijn met alle heibel. Met een kanshebber voor de wereldtitel wil de bondscoach het liefst rust in de tent. liet dit jaar de Ronde van Spanje als voorbereiding op het WK schieten. „Ik heb ge luk gehad dat het de hele maand september mooi weer is geweest in Nederland", keek hij terug. Hij maakte twee weken geleden indruk door in een weekeinde de Ronde van Emilië en Milaan-Vignola te winnen, hoog aangeschreven wedstrij den in Italië. De slechte Tour is al bijna vergeten, privé gaat het hem al lemaal weer een stuk beter. De vorm is 'gewoon heel goed.' „In die wedstrijden laatst in Italië voelde ik me misschien nog wel beter dan in Luik-Bastenaken- Luik." PRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 8 oktober: 2 - 3 - 7 - 55-58-71-74-75-76-78-79 (onder voorbehoud) VOETBAL Oefenwedstrijd: Heerenveen - Olympisch elftal 2-2 (2-0). 11. Hansma 1-0, 18. Tzvetkov 2-0, 67. Splinter 2-1, 85. Vennegoor of Hesselink mingham anp ut Huizinga wordt al jaren oemd om zijn superieure hniek, zijn atletische gaven, i wil om mooi judo te laten n. Maar het veelzijdigste ta- t van Nederland staat na e WK's op nul komma nul. )p Europees vlak toonde hij ri h drie keer de beste, maar op mondiale podium lost hij belofte niet in. Ook in Bir- ngham niet, waar de al 26-ja- r( Vlaardinger zeker op een daille was ingeschat, daarten Arens kon gisteren Jjde National Indoor Arena het d in het Nederlandse kamp lar ten dele verzachten. De okker uit Haarlem vocht zich de zevende plaats, goed ir een olympische nomina- Het enige 'succesje' vein de Veel hielp het niet, daar s de teleurstelling over Hui- »ga te groot voor. Arens nam op voor zijn collega: „Mis ken is de druk voor Mark wat Foot gemaakt." >e twee afgelopen WK-po- 'gen strandde Huizinga in de ste ronde, nu was het na drie tijen over en uit. „De eerste t ootte ik vrij, dus ik heb tenminste één potje gewon- t". sprak hij cynisch. Verder 'nde hij zich niet buitenge- on ontgoocheld, jjn overwinnaar heette Dés- uit Cuba, de man die m ook twee jaar terug in Pa- de baas was. Een lastige spierbundel, vertelde Huizinga, die met zijn krachtige armen de offensieve bedoelingen van Huizinga vakkundig afweerde. Huizinga wees ook naar de loting, die inderdaad bijzonder ongunstig was. Alle groten in de klasse tot 90 kilo zaten in zijn blok: Spittka, Morozov, Goega- va, Despaigne en Yoshida. Alle maal medaillewinnaars op top toernooien. „In de andere helft komen twee jongens in de hal ve finale, die al drie jaar niks ge wonnen hebben", zei Huizinga. Een gewogen loting, als bij het tennis, dat zou het judo geen kwaad doen, vond hij. Feit is wel dat je van iedereen moet kunnen winnen, wil je wereldkampioen worden. Op elk willekeurig tijdstip. Dat vond ook Huizinga, maar hij baalde dat hij Despaigne zo vroeg trof. „Hij is eerst sterk, maar dat zwakt later af', vertel de hij. Despaignes armen vormden een bankschroef waar Huizinga niet doorkwam. Het kostte de Cubaan zoveel ener gie dat hij een rondje later kansloos verloor. Het toernooi was daarmee voor Oranje's fa voriet meteen afgelopen. Andere oorzaken voor de de ceptie kon de geblokte Huizin ga niet vinden. „Het heeft niets met spanning voor een WK te maken. Voor de Europese titel strijd bereid ik me net zo voor en daar lukt het wel." Anton Geesink, die met Wim Ruska als enige Nederlander wereldkam- Claudia Zwiers verwerkt haar teleurstelling. In de tweede ronde was de Belgische olympisch kampioene Werbrouck na veertien seconden met haar klaar. foto anp pioen Wérd, zag als aandachtig toeschouwer een minder punt van Huizinga. „Hij moet tegen standers dichter bij het lichaam vastpakken." Haarlemmer Arens was blij met zijn olympische plek, maar zijn verloren kwartfinale zat hem niet lekker. De Fransman Djamel Bouras versperde hem de weg. „Die partij had ik kun nen winnen, maar ik was kapot. Ik kon niet meer in de laatste minuut", zei hij. Arens had de olympisch kampioen al twee maal verslagen. De omstreden Bouras, ooit geschorst wegens doping, is een beetje het zwarte schaap van zijn sport. Tegen Arens had hij de overhand, dit maal met vlekkeloos judo. Arens was toch tevreden. Vo rige week lag hij nog op bed. Antibiotica voor zijn kniebles sure hadden hem ziek gemaakt. Hij ging niettemin naar Bir mingham, waar hij vier jaar te rug Europees goud won. De 27- jarige Arens zocht via de her kansing een weg naar brons, maar strandde op de Koreaanse oud-wereldkampioen Cho. „De vorige keer hier was iets leu ker", aldus Arens. De Nederlandse vrouwen hadden weinig reden tot jui chen. Debutante Daniëlle Vrie- zema (-63 kg) reikte tot de der de ronde. Claudia Zwiers (-70 kg) trof, ongelukkig, in de twee de ronde de Belgische Wer brouck. De olympisch kampi oene was met haar na veertien seconden klaar. De herkansing leverde Zwiers ook niets op. De Haarlemse (25), in 1996 winna res van olympisch brons, pro beert na de geboorte van haar baby naar de top terug te keren. Vooralsnog is die weg niet ge plaveid met succes. Duisburg. Grand Prix Vrouwen, tweede ronde: Zhou Mi (Chn/1) - Audina (Ned) 11-8, 11-6 GOLF Biarritz. Airfrance Madame Biarritz Open, na tweede ronde: 1 Elliott (Eng) 130 (66 64), 2. Gronberg Whitmore (Zwe), Mendiburu (Fra) 132, 4. Meunier Lebouc (Fra)Ruffret (Fra) 134, 6. Mantz (ZAf) 135, 7. Hageman (Ned) 136, 21 Van Hagen (Ned) 140 St. Andrews. Alfred Dunhill Cup, tweede Groep 1: Zweden - Nieuw-Zeeland 1-2; Verenigde Staten - Italië 0-3. Stand: alle vier landen 1 overwinningen 1 nederlaag Groep 2: Australië - Paraguay 1-2; Schot land - Japan 1-2. Stand: alle vier landen 1 overwinningen 1 nederlaag Groep 3: Zuid-Afrika - India 3-0; Engeland China 2-1. Stand: Zuid-Afrika en Enge land 2 gewonnen partijen, China en India 0 (beide uitgeschakeld). Groep 4: Spanje - Zimbabwe 2-1; Ierland Frankrijk 2-1. Stand: Spanje en Ierland 2 gewonnen partijen, Frankrijk en Zimbabwe 0 (beide uitgeschakeld). HONKBAL Amerikaanse profcompetitie, playoffs American League Cleveland Indians - Boston Red Sox 11-1 (stand best-of-five: 2-0), New York Yan kees - Texas Rangers 3-1 (stand- 2-0) JUDO Birmingham. WK. Mannen. -81 kg. eerste ronde Arens (Ned) wint van Brehe (VSt) ippon, tweede ronde: Arens w.v. Hajtos (Hon) ippon, derde ronde: Arens w.v. Romano (Ita) ippon, kwartfina le: Bouras (Fra) w.v. Arens ippon. Herkan sing: Arens w.v. Smagda (Isr) ippon. Cho (ZKo) w.v. Arens koka. Halve finales Toerajev (Oez) w.v. Bouras, Randall (GBr) w.v. Delgado (Por). Om derde plaats Kwak (NKo)w.v. Bouras, Cho w.v. Delgado. Fina le: Randall w.v. Toerajev. Eindstand: 1. Randall, 2. Toerajev, 3. Kwak, Cho, 7. Arens, Reiter (Oos). -90 kg, tweede ronde: Huizinga (Ned) w.v. Morozov (Rus) waza- ari, derde ronde Des paigne (Cub) w.v Huizinga waza-ari. Hui zinga uitgeschakeld. Halve finales Flores- cu (Mol) w.v. Shakimov (Kaz), Yoshida (Jap) w.v. Honorato (Bra) Om derde plaats: Croiteru (Roe) w.v. Shakimov, Yoo (ZKo) w.v. Honorato. Finale: Yoshida w.v. Florescu. Eindstand: 1. Yoshida, 2 Flores- cu, 3. Croiteru, Yoo. Vrouwen. -63 kg. eerste ronde: Vriezema (Ned) w.v. Fleming (Ven) ippon, tweede ronde Vrie zema w.v Cavalleri (Por) koka. derde ron de: Szczepanska (Pol) w.v Vriezema ip pon. Vriezema uitgeschakeld. Halve fina les Maeda (Jap) w.v Csizmadia (Hon), Vandecaveye (Bel) w.v Alvarez (Spa) Om derde plaats: Alvarez w.v Schutz (VSt), Roberts (GBr) w.v Csizmadia Finale Maeda w.v. Vandecaveye Eindstand: 1 Maeda. 2. Vandecaveye, 3. Alvarez. Ro berts. -70 kg, eerste ronde: Zwiers (Ned) w.v Dahri (Tun) ippon, tweede ronde: Wer brouck (Bel) w.v Zwiers ippon, herkan sing: Zwiers w.v Abdellatif (Fra) koka. Ue- no (Jap) w.v. Zwiers ippon. Zwiers uitge schakeld. Halve finales: Werbrouck w.v. Scapm (Ita), Veranes (Cub) w.v Howey (GBr), Om derde plaats: Howey w.v. Ueno, Scapin w.v. Martin (Spa). Finale: Veranes Boekelo. CCI. Stand na dressuur. 1 Loheit (Dui) Sir Toby 79 strafpunten, 2. Gifford (GBr) State Di plomat 80, 3. Letheux (Fra) Arno 87, 4. Fredericks (GBr) Darasass 91, 5. Bergen- dorff (Zwe) My Man Flynn 91, 22. Stibbe (NAn) Century Fox 100, 32 Stibbe/Rimini Park Fabian 104, 44 Van Merkestijn (Ned) Sunny Sunday 113, 63. Peemen (Ned) Galderzicht's Eye of the Tiger 127. Landenwedstrijd: 1. Frankrijk 282, 2 Au stralië, Nieuw-Zeeland en Zweden 291, 5. Duitsland 301. Oslo. CSI-W. Kwalificatie voor wereldbekerwedstrijd. 1 Velin (Den) Equest Carnute 0-65,33, 2 Gretzer (Zwe) High Stepper 0-65,40, 3 Govoni (Ita) las Vegas 0-65,94, 4 Carsten- Otto Nagel (Dui) Deichgravin 0-65,94, 5 Bengtsson (Zwe) Opstalan's Roofs 0- 66,30, 6 Huis in't Veld (Ned) Hay Guy 0- 66,67, 10 Raymakers/Copaco Luna 0- 68,06, 16. Cordia/Jewel's Pleanast 0- 71,53. 20. Van der Vleuten/Audi's Nily de la ferme Ros 4-64.69 Springconcours, 1,40 m: 1 Bratt (Zwe) Graal 0-44,46, 2. Haas (VSt) 0-45,47, 3. Van der Vleuten (Ned) Audi's Impression 0-45,65. Springconcours op tijd- 1. Guillon (Fra) Babboula du Thot 0-43,01, 2. Nicolas (Fra) Caluma de Rhuys 0-45,61, 3. Van der Schans (Ned) Broere VDL Corland 0- 46,48. Kiel. CSi. Springconcours na barrage: 1. Ehning (Dui) Anka 0-28,71, 2. Sloothaak (Dui) Lord Z 0-28,73, 3. Helena Weinberg (Dui) Little Gun 0-30,48. Springconcours op tijd 1. Sloothaak/Landdame 0-59,36, 2 Böck- mann (Dui) Quattro 0-60,75, 3 Macken (ler) Pascal 0-61.24 RUGBY Edinburgh/Bordeaux. WK. Groep A: Schotland - Uruguay 43-12 (29- 6). Stand: 1 Schotland 2-4 (72-58), 2. Uruguay 2-4 (39-58), 3 Zuid-Afrika 1-3 (46-29), 4 Spanie 1-1 (15-27). 13). Stand: 1. Frankrijk 2-6 (76-33), 2 Fiji 1-3 (67-18), 3 Namibië 2-2 (31- PAARDENSPORT 110). 4. Canada 1-1 (20-33) TENNIS Basel. Mannen, 1,9 miljoen gulden. Kwartfinales: Ivanisevic (Kro) - Kafelnikov (Rus/2) 4-6 6-3 6-4, Henman (GBr/4) - Fe derer (Zwi) 6-3 7-5, Kucera (Slw) - Agassi (VSt/1) 6-4 7-5, Kiefer (Dui/6) - Rusedski (GBr/3) 2-6 7-6 6-3. Filderstadt. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Kwartfinales: Hingis (Zwi/1) - Dechy (Fra) 6-2 6-4, Testud (Fra) - Appelmans (Bel) 6- 4 6-3, Pierce (Fra/4) - Schett (Oos/6) 7-6 7-6, Huber (Dui) - Davenport (VSt/2) walk Palermo. Mannen, 650.000 gulden. Kwartfinales: Albert Costa (Spa/2) - Martin (Spa) 7-6 6-3, Berasategui (Spa) - Gumy (Arg) 6-3 6-4, Di Pasquale (Fra) - Corretja (Spa/1) 6-4 7-6. Shanghai. Mannen, 700.000 gulden Kwartfinales: Rios (Chl/1) - Woodbridge (Aus) 6-3 6-3, Chang (VSt/6) - Gambill (VSt/4) 6-3 7-5, B|örkman (Zwe/5) - Vinci- guerra (Zwe) 6-3 3-6 6-4, Norman (Zwe) Srichapan (Tha) 7-6 6-1 WIELRENNEN Verona. WK. Vrouwen, junioren, wegrace: 1 Jeanson (Can) 65 km in 14/ 16 (36,357 km/uj. 2. Worrack (Dui) 0.08, 3. Cantele (Ita) 3.33, 4. Sadlecka (Pol) 3.34, 5. Skawins- ka (Pol) 5.05; Nederlandsen: 15. Hassink, 30. Van Essen 8.18, 31. Haverdings, 39. Spijkerman 15.00. Mannen, tot 23 jaar, wegwedstrijd: 1 Giordani (Ita) 187,7 km in 4.22.36 (40,642 km/uur), 2. Paolini (Ita) 0.22, 3. Kessler (Dui) 0 34, 4 Kirchen (Lux), 5 Calcagm (Zwi). 6. Leukemans (Bel), 7. Sa- baliauskas (Lit), 8 Lopeboselli (Ita); Ne derlanders: 16 Engels, 35. Veneberg 6.15, Duqn 14.03, 83. Schmitz 23.14, 87. Boelen 30 12 ZAALVOETBAL Eerste divisie: Hovocubo - Koudekerk 2-3 Doelpunten Koudekerk: Van Bemmel 2>. Van Pruyssen *4»J E i •Jixcm nniMtwiia Landskampioen Duitsland 14.30 UUR Proef de echte rugbysfeer bij DIOK ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBR/3 Octoberhal) I KAMPEER-WINTER RUITERSPORT

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27