Chelsea deklasseert United: 5-0 Wm Wj Gedreven Van Moorsel zint op nieuwe wereldtitel 'Ik kopman? Nee, bedank" Sport sïbi Rusedski overdondert Haas met serveergeweld wl L i P| 1 1 l Si J WK in 2002 in Zold MAANDAG 4 OKTOBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET V AA Gent nadert top gent AA Gent nadert de top van de Belgische voetbalcompeti tie. De Gentenaren speelden in eigen huis met Lommei: 6-2. Gent heeft na acht speelronden vijftien punten en staat vierde. Lierse, Club Brugge en Anderlecht hebben voorsprong, maar morsten alle punten. Koploper Lierse gaf de zege in blessuretijd weg tegen Genk: 2-2. Anderlecht speelde in Brussel tegen Ger minal Beerschot Antwerpen: 2-2. De thuisploeg kwam op een 2- 0 voorsprong, maar Hofmans en ex-PSV'er Degryse brachten evenwicht. Nummer drie Club Brugge verloor verrassend van Westerlo (1-0). Leverkusen verliest koppositie hamburg Borussia Dortmund is de grote winnaar van de ze vende speeldag van de Bundesliga. De club won met 3-0 van Hansa Rostock en neemt de koppositie over van Bayer Leverku sen, dat verrassend met 3-1 onderuit ging bij VfL Wolfsburg. Stefan Effenberg bezorgde kampioen Bayern München in de slotminuut een punt in de uitwedstrijd tegen Schalke '04,1-1. Monaco en Auxerre samen bovenaan parus RC Lens blijft slecht presteren in de Franse competitie. De tegenstander van Vitesse in de tweede ronde van de UEFA Cup is na een 3-2 nederlaag bij koploper Auxerre afgezakt naar de laatste plaats op de ranglijst. Auxerre deelt de koppositie met Monaco dat Olympique Lyon met 1-0 terugwees. Het onlangs gepromoveerde Sedan nam zaterdag voor het eerst in 34 jaar de leiding in de hoogste Franse divisie, maar moet na de overwin ningen van Monaco en Auxerre genoegen nemen met een der de plaats. Acht uit acht voor Glasgow Rangers Glasgow Glasgow Rangers heeft in de Schotse competitie ook na acht wedstrijden nog geen punt verloren. Zaterdag werkte de koploper bij FC Dundee een achterstand weg om met 3-2 te winnen. Linkerflankspeler Giovanni van Bronckhorst kreeg de rode kaart. Hij was in de eerste helft betrokken bij een worste ling met Lee Wilkie, die ook rood kreeg. Brazilianen geschorst wegens doping Rio de Janeiro» De Braziliaanse voetbalbond heeft in het week einde twee spelers langdurige schorsingen wegens doping op gelegd. Chicao van Ribeiro Preto, een club uit Sao Paulo, moet een jaar aan de kant blijven omdat hij de spierversterker testos teron gebruikte. Adriano van Vasco da Gama kreeg vier maan den schorsing voor doping met een minder zwaar middel. Waseige wil meer tijd brussel De Belgische bondscoach Robert Waseige heeft bij de nationale voetbalbond een verzoek ingediend om het seizoen 1999-2000 eerder af te sluiten dan nu de bedoeling is. Hij wil met zijn selectie meer tijd om zich optimaal te kunnen voorbe reiden op de Europese titelstrijd in België en Nederland. Wasei ge pleit ervoor dat de laatste competitiewedstrijd drie dagen naar voren wordt geschoven. Daardoor zou de bekerfinale een week eerder, op zondag 14 mei, gespeeld kunnen worden. De coach heeft dan een week extra om op hoogtestage te kunnen gaan met de selectie. Spaanse WK-ploeg 'onthoofd' madrid De Spaanse wielerploeg voor de wereldtitelstrijd op de weg, zondag 10 oktober in Verona, is dit weekeinde 'onthoofd'. Zondag werd bekend dat Igor Gonzalez de Galdeano en Rober to Heras, respectievelijk tweede en derde in de Ronde van Spanje achter de Duitser Jan Ullrich, zich hebben teruggetrok ken. Galdeano ondervindt last van een knieblessure, Heras heeft hinder van een bilspier. Eerder haakte Abraham Olano af. Als vervangers zijn aangewezen: Manuel Beltran, Diaz Lobato en Santiago Blanco. Jonk en Sibon behalen eerste overwinning met Sheffield Wednesday Manchester United heeft gistermiddag in Londen de zwaarste competitieneder laag in drie jaar geïncas seerd. De Champions Lea gue-winnaar ging met liefst 5-0 onderuit bij Chel sea. Door de eerste verlies- partij dit seizoen in de Pre mier League moest de ploeg van Jaap Stam de koppositie afstaan aan Leeds United, dat gisteren met 2-1 won bij Watford. londen rtr Manchester United keek op Stamford Bridge al na 28 secon den tegen een achterstand aan. Poyet profiteerde van een fout van de nieuwe doelman Taibi. De Italiaan maakte ook daarna een kwetsbare indruk. United, dat in december vorig jaar voor de laatste keer verloor in de competitie (2-3 tegen Middles brough op Old Trafford), speel de na 23 minuten al met tien man. Middenvelder Butt kreeg de rode kaart voor het uitdelen van een knietje aan tegenstan der Wise. Een minuut na het wegsturen van Butt kreeg Manchester Uni ted de beste kans, maar doel man Ed de Goey hield Scholes op fraaie wijze van scoren af. Daarna was Manchester nau welijks meer gevaarlijk. Met technisch verzorgd voetbal in een hoog tempo werd de Engel se kampioen gedeklasseerd. Via Sutton, Berg (eigen doelpunt), opnieuw Poyet en Morris be haalde Chelsea een sensatione le zege. Naast Manchester United ging ook Arsenal gisteren in de fout. West Ham United zege vierde op eigen veld met 2-1. Di Canio maakte beide treffers voor West Ham. Suker deed na mens Arsenal iets terug. In de slotfase kregen zowel Vieira (Ar senal) als Vivien-Foe (West Ham) de rode kaart. Twee Nederlanders en een Hollandse Belg maakten zater dag een einde aan een dramati sche periode voor Sheffield Wednesday. De 5-1 zege op Wimbledon hielp Sheffield niet van de laatste plaats af. Jonk bracht de supporters na negen minuten op de banken. Het was Gustavo Poyet laat Manchester United-verdedigers Sivestre (links) en Irwin kansloos en maakt zijn tweede doelpunt voor Chelsea, foto reuter de eerste treffer voor Sheffield na 500 doelpuntloze minuten. De uitblinkende Belg De Bilde (ex-PSV) schoot tweemaal raak, Rudi eenmaal. Sibon mocht twee minuten voor tijd invallen en vond direct het doel. Spanje Barcelona blijft lijstaanvoerder in de Primera Division. De lasti ge uitwedstrijd tegen Real Val- ladolid werd met 2-0 gewonnen door Dream Team II, zoals coach Louis van Gaal zijn ploeg tegenwoordig noemt. Dream Team I was de ploeg die in 1992 onder Cruijff de Europa Cup voor landskampioenen verover de. Real Madrid verloor gisteren voor eigen publiek van Valen cia: 2-3. Real zakte door de ne derlaag naar de achtste positie op de ranglijst. Barcelona had fors kunnen winnen, maar Rivaldo (hij maakte de tweede goal) en Ro nald de Boer gingen slordig met de kansen om. De enige smet op de zege was de rode kaart voor Winston Bogarde, een kwartier voor het eindsignaal. De verdediger haalde een door gebroken speler neer. Bij Barcelona stond Patrick Kluivert weer eens in de basis. Van Gaal had hem voor de laat ste competitiewedstrijd tegen Betis Sevilla en afgelopen woensdag voor het Champions League-duel met Arsenal ge passeerd ten faveure van Dani. Die scoorde drie keer tegen Be tis. Kluivert baalde er stevig van dat hij was gepasseerd, zo liet hij voor de wedstrijd tegen Val- ladolid dreigend weten in de Spaanse pers. Van Gaal heeft geen boodschap aan ontevre den spelers. Zij moeten maar wennen aan zijn roulatiesys teem, vindt hij, omdat Barcelo na zo'n druk programma heeft dat elke speler wel aan z'n wed strijden toekomt. Real Madrid stond tijdens de thuiswedstrijd tegen Valencia al na negen minuten met tien man op het veld na een rode kaart voor Roberto Carlos. Va lencia liep vervolgens uit naar een 0-3 voorsprong. Morientes verkleinde de marge tot 2-3, maar kon niet voorkomen dat Valencia de eerste overwinning van het seizoen binnenhaalde. Jimmy Floyd Hasselbaink opende voor Atletico Madrid de score tijdens de wedstrijd bij Espagnol. De tweede club van Barcelona had vervolgens wei- treviso fred segaar Leontien van Moorsel inspec teerde gistermiddag het tijdrit parkoers en ze zag dat het goed was. De WK-organisatie heeft rond Treviso voor de vrouwen een traject uitgezet van bijna 26 kilometer zonder noemens waardige hoogteverschillen. Enkele bochten bij start en aankomst daargelaten, hoeft er evenmin veel te worden ge draaid en gekeerd. Daardoor kan de wereldkampioene op deze discipline haar hoge ba sissnelheid morgen optimaal benutten. Afgesloten voor de buitenwe reld op haar kamertje in hotel Da Lino is Van Moorsel tot de conclusie gekomen dat ze wel heel erg veel pech moet tegen komen wil ze haar titel niet prolongeren. Uiteraard schreeuwt ze dat niet van de daken: ze roept sowieso al wei nig sinds ze in Italië is aange komen. Gefixeerd als ze is op een tweede achtereenvolgende regenboogtrui in de meest zui vere discipline die er in het wielrennen bestaat, laat ze zich, behalve door haar man encoach Michael Zijlaard, door niets of niemand meer aflei den. Jean-Paul van Poppel vraagt begrip voor de houding van de naar de Randstad uitgeweken Brabantse. De bondscoach van de vrouwenselectie weet als oud-sprinter hoe belangrijk het is topsporters in de aanloop naar een grote wedstrijd met rust te laten. Hoe graag Van Poppel ook van haar zou weten of ze bereid is ook zaterdag in Verona van start te gaan in de wegwedstrijd; hij heeft zichzelf voorgenomen haar niet lastig te vallen met die vraag. „We zien het wel na de tijdrit van dinsdag. Als ze daar goed rijdt, zal ze waarschijnlijk ook zater dag meedoen. En ze géét een goede tijdrit rijden." Vorig jaar werd ze in de wegwedstrijd in Valkenburg tweede achter Diana Ziliute uit Litouen en vóór Hanka Kupfernagel uit Duitsland. Met de Russische Zul via Zabirova zijn dat ook morgen in de race tegen de klok haar belangrijkste concur renten. De bondscoach heeft de ren- ster van Farm Frites Haitol de afgelopen dagen geobserveerd en weet zeker dat Van Moorsel sterker is dan vorig jaar. „Die klassering in Valkenburg was misschien nog een beetje een verrassing. Sindsdien is ze al leen nog maar gegroeid. Ja, ik geloof vast dat ze die tweede ti tel gaat pakken." 'Treviso' is slechts een tus senstop op weg naar Sydney, volgend jaar, waar de dan pas dertigjarige met een gouden olympische medaille afscheid wil nemen van de wielrennerij. Het ligt in de bedoeling dat ze met haar man Michael Zijlaard in de horeca haar succes gaat verzilveren. De twee willen een restaurant of een café begin nen, zoals de vader van Zij laard, die in Rotterdam behalve als gangmaker op de wieler baan bekend is als eigenaar van enkele horecagelegenheden. Het echtpaar heeft sinds en kele maanden zijn intrek geno men in het ouderlijk huis van Michael Zijlaard. Niet om vast de kneepjes van het vak te le ren, maar om zo weinig moge lijk te hoeven doen in het huis houden en nooit meer te hoe ven koken. Dat leidt maar af. nig problemen de score om te buigen: 3-1. Italië Intemazionale behaalde in de Serie A de vierde zege van het seizoen tegen Piacenza (2-1). Inter staat nu alleen eerste met 13 punten. Lazio was medekop loper, maar haakte af na een spectaculaire wedstrijd tegen AC Milan (4-4). De Oekraïner Sjevtsjenko maakte voor de Mi- lanezen drie goals. Lazio staat nu gedeeld twee de met AS Roma, dat in Floren ce Fiorentina met 3-1 verraste. Inter had in stadion Giuseppe Meazza tegen Piacenza een goede start en liep uit naar 2-0. Panucci en Ronaldo maakten de doelpunten voor de Milane se ploeg. Dionigi scoorde vanaf de strafschopstip tegen. Behalve het WK in Treviso en de Olympische Spelen heeft Van Moorssel de WK-baan, over twee weken in Berlijn, met een marker in haar agenda geel gekleurd. Ook in de Duitse hoofdstad heeft ze iets te ver dedigen; haar vorig jaar be haalde zilveren plak op het on derdeel achtervolging. Het was haar eerste succes na een pe riode van lichamelijke onge makken als gevolg van te strin gente cjiëten en te intensieve trainingen. Het eerste laat ze tegenwoordig, het tweede heeft ze nooit afgeleerd. Het is de ba sis van haar succes. „Die Van Moorsel", zegt Van Poppel, „die is zo ongelooflijk gedre ven. Daar kan menige vent een puntje aan zuigen." Gent-Lommel 6-2, Mechelt 3-2, Standard-Beveren 3-l{I GB Antwerp 2-2, Aalst-Verbrl Genk-Lierse 2-2, Harelbeke-[ Westerlo-Brugge 1-0. Lierse 8-19 Gent Anderlecht 7-17 WesterL) J; SSV Ulm-HSV 1-2, Wolfsbuti 3-1. Hertha BSC-Duisburg J ke'04-Bayern M. 1-1, Dortnf 3-0, Freiburg-Bremen 2-1, K< Unterhaching 4-2. Dortmund 7-16 Bayernj HSV 7-14 Wolfsb Leverkusen 7-14 18601 Freiburg 7-11 Herthaf Aston Villa-Liverpool 0-0, derland 0-4, Everton-Coventi Wed.-Wimbledon 5-1, Chell ter United 5-0, Newcastle-Mf 2-1, Tottenham-Leicester 21 Leeds 1-2, West Ham-Arsenalf Stand: I Leeds 10-22 Middlej Man.United 10-21 Liverpc Sunderland 10-20 Southt Chelsea 8-19 Coventij Arsenal 10-19 Watforc Everton 10-17 Derby Leicester 10-17 Bradfot Aston Vil. 10-17 West Ham 8-16 Newca: Tottenham 9-14 Sheff.Vi Le Havre-Montpellie 1-1, Nancy-Rennes 3-0, Strj deaux 2-2, St.Etienne-BastiaL Troyes 2-1, Auxerre-Lens 3J Lyon 1-0. Stand aan kop: Monaco 9-17 Lyon F1- 9-17 Paris S( 9-16 Marseill)ei Ia d oni Cagliari-Torino 1-1, lnter-Pi< Bari-Udinese 1-1, Bologna-Lei rentina-Roma 1-3, Juventus-\ Lazio-AC Milan 4-4, Parma- Perugia-Reggina 2-1. Campomaiorese-Rio Ave 1-1. Alverca 1-0, Maritimo-Gil Vicei gueiros-Farense 0-0, Leiria-Br< Stand aan kop: Benfica 5-13 Guimarj(t< Porto 5-11 Salguei Boavista 5-11 Sportinj Aberdeen-Hibernian 2-2, Dun< al o s(igo Stand aan kop: Rangers 8-24 Hearts Celtic 7-18 Johnstoi Dundee Utd 8-14 Dundee cunte de 2 n ac .ertic Valladolid-Barcelona 0-2, Nu laga 1-1, Bilbao-Deportivo 2-3 lorca 1-0, Espanyol-Atletico I Alavés-Sevilla 0-0, Santander-' 1, Betis-Oviedo 1-0, Real Mad 2-3, Zaragoza-Sociedad 2-0. Stand aan kop 6-15 Zaragoz. 6-13 Deporti 6-12 Alavés 6-12 Real Ma Barcelona Vallecano Celta Espanyol Rosenborg Noorse titel an :h 3Pe Rosenborg Trondheim de achtste opeenvolgei kampioen van Noorwt worden. De tegensti Feyenoord in de League haalde totaal landstitels binnen. Na op Viking Stavanger (3 senborg twee ronden einde van de competit reikbaar voor de concur i ise 1 J Dalle giste n hi Ihaa de t opzi indr het i rag! man inde e slo ir An Serena wint Sister Act IV van Venus münchen sid Kleine zusjes zijn gemeen. Ve nus Williams kan het weten. Het Amerikaanse krachtmens verloor de finale van de presti gieuze en poenerige Grand Slam Cup in München van zus je Serena. In Sister Act IV was het pas de eerste keer dat de oudste Williams het aflegde te gen de jongste. Venus zei na af loop dat ze de 6-1 3-6 6-3 ne derlaag maar gemeen vond van Serena. De toeschouwers vonden het prachtig. Gemeen vonden zij de harde opslagen van de Brit Greg Rusedski, die in de man- nenfinale hun lieveling Tommy Haas van de baan serveerde: 6- 3 6-4 6-7 7-6. Zowel Rusedski als Serena Williams werd er be hoorlijk wijzer van: zo'n 2,75 om 1,7 miljoen gulden. De 18-jarige Serena komt steeds meer uit de schaduw van zus Venus. Ze is op dit moment zelfs de béste van de twee. Na de indrukwekkende zege bij de US Open won ze ook het fami lieduel in München. In kracht doet ze weinig onder voor Ve nus. In de halve eindstrijd sloe gen ze eenvoudig te hard voor Martina Hingis en Lindsay Da venport, de enige twee speel sters die (nog) boven hen staan op de wereldranglijst. „Mis schien kopen we wel samen een auto", zei winnares Serena, die ondanks haar astronomi sche inkomsten als zeer spaar zaam bekend staat. Rusedski produceerde in de mannenfinale 29 aces tegen Haas. Vaak van 220 kilometer per uur. De Duitse jongeling had zich de hele week een waardig opvolger van de ge stopte held Boris Becker ge toond, maar kon tegen dat ge weld niet op. „Ik heb alles ge probeerd, maar tegen die servi ce had ik geen kans", aldus de gefrustreerde Haas. Even leek de wedstrijd te keren toen hij na twee verloren sets de derde in een tie-break pakte. Rusedski hield het duel net op tijd onder controle en greep na bijna drie uur de winst. „Ik voel me geweldig", jubel de Rusedski, na het benutten van zijn vierde matchpoint. „Aan het geld heb ik geen mo ment gedacht." Haas liet de kans liggen om na Michael Such (1992) en Becker (1996) de derde Duitse winnaar te wor den. Met beide grootheden wil hij niet worden vergeleken. „Ik ga mijn eigen weg en werk aan mijn eigen loopbaan." Die voerde hem al naar de elfde po sitie op de wereldranglijst. In München won hij van Andre Agassi, de nummer één van de wereld. De toekomst van de cup is onzeker. De Olympiahalle in München kan volgend jaar niet als decor dienen, want daar vinden de WK karate plaats. „Het is mogelijk dat we Duits land verlatenzei toernooidi recteur Dennis. De Fransman Nicolas Escudé won het toernooi van Toulouse. Hij versloeg in de eindstrijd de PjflL Greg Rusedski kan na drie uur, vier matchpoints en 29 aces de armen in de lucht steken. foto reuters Mare Wauters rijdt ook op WK in dienst van Rabo 's k 7 eggi tours gpd „Waar dit moet eindigen? Sla me dood, ik weet het echt niet." Mare Wauters houdt niet op zich zelf en bij uitbreiding de wereld te verbazen. Na drie rittenwedstrijden eerder in het seizoen heeft de Belgische Limburger nu warempel zelfs een klassieker bij de lurven: Parijs - Tours die hij gis teren op overtuigende wijze won. „Of ik nu kop man wil worden? Nee, bedankt. De Mare Wau ters die ik momenteel ben bevalt me best." 'Arbeider wordt meestergast': beter kan je de opgang van Mare Wauters nauwelijks beschrij ven. Er zijn er niet veel, de mannen die het shirt nat fietsen tot nut van het algemeen en op rela tief late leeftijd plots met lekkers worden overla den. Wauters rolt naar eigen zeggen van de ene verbazing in de andere, maar weigert hardnekkig het hoofd ook maar één centimeter richting wol ken uit te rekken. Voor een kaderfunctie wordt vriendelijk bedankt. „Ik ben 30 nu en verbeter met de jaren zoals de wijn dat doet. Maar vraag me niet om verregaan de conclusies te knopen aan die reeks successen. Akkoord, het gaat me in 1999 ontzettend voor de wind, maar een garantie dat het me volgend jaar net zo goed vergaat kan ik je niet geven. Daar zit hem het verschil tussen Mare Wauters en een échte kopman, snap je?" Wauters hoort al een paar jaar bij de absolute tempobeulen in het peloton. Het werkwoord 'af maken' prijkt pas sinds mei van dit jaar in zijn woordenboek. „Heel mijn carrière stond tot dus ver in het teken van keihard werken, nu lukt plots wel wat vroeger niet kon. Misschien ben ik ge woon een laatbloeier, heb ik wat tijd nodig gehad om mijn weg te vinden in het peloton." Gisteravond was het groot feest in het Rabo- bank-hotel. Na een vlucht van zestig kilometer loon naar werken krijgen deed dubbel deugd. Tsjech Daniel Vacek met 7-5 6- 1. De nummer 80 van de wereld had nooit eerder een ATP-zege gehaald. De Spanjaard Alberto eindstrijd was hij te sterk voor Martin schreef het toernooi van de Marokkaan Karim Alami: 6-3 Boekarest op zijn naam. In de 6-2. Telkens kwamen de achtervolgers terug tot op pakweg twintig seconden, voelde ik hun hete adem in de nek. Zonder die zeven andere jon gens van Rabobank achterin had ik het nooit ge red. Wat er tijdens de laatste 300 meter door me he 11 heen ging? Je denkt aan de opofferingen zelf al die jaren hebt getroost, en aan de dag van vandaag al die arbeid meer d penseert. Zulke dingen geven je moed vo ren die nog komen moeten. Ik heb nog een contract bij Rabobank. Daarna wil ik jaar op topniveau fietsen." Maar waarom gaat het afmaken nu heeft vooral met geluk te maken. Je verd leiderstrui van Van Bon in de Ronde va land, verzeilt per ongeluk in de goede ping en pakt met een paar tussensprint derstrui. Plots gaat dan de hele ploeg dienst fietsen. Wat doe je dan? Jezelf d< rijden om de winst in eigen huis te rij lukte in Engeland, in Luxemburg en ree in de Ronde van Rheinland-Pfalz. WaarPJ knop in mijn hoofd ging om in Engelani zoiets van: 'Ik kan toch winnen' dan blijkbaar automatisch." Mare Wauters fietst straks op het WK van twee meesters. „Ik ben een profreP1 krijg twaalf maanden lang loon van R< De hele ploeg reed zich vandaag het snot ogen om me aan een klassieker te helpe me dus niet om de winstkansen van bijvo Michael Boogerd straks persoonlijk te Als er eentje van Rabobank wegfietst wil zijn, maar de groep terug tot bij die jon^ ren doe ik niet. Niet abnormaal, dat deed jaar ook al. Tot in de finale van het WK in burg stond ik Boogerd én Van Petegem ene staat het andere heus niet in de weg."' en v\ Lmeld ien p impo.' 'oals s de is het bij PS -eret! Bra er tej ware II), i (Vit- je adatie jj^oorha treviso belga Het bestuur van de internationale wielf (UCI) heeft het WK in 2002 aan de Bel) stad Zolder toegewezen. Dat gebeurde gi|ii tijdens een congres in Treviso. Waregen rijk, Knokke en Francorchamps hadd< eveneens kandidaat gesteld. Zolder org< in 2002 ook het WK veldrijden. De Gi d). Bi lijduels kroc >ogvai i arta 1 de 1 jwR gewilli ;n. D dat de in i cs de z ;atëovv wed; nden Marl ndsnel bewijs 7 var zitter ipetiüe [dinavi eterm PSV, een s

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18