mem Onze klant? Dat is je moeder ELLA Epoi/ F! ks. hummel-* Gerry Weber. Colofon Bad Fitnessmode Stille Mare 9, 2312 DH Leiden Tel. 071 -5134924 6661 H3ai/\l3id3S SZ DVOSNIQ Raadhuisstraat 96 Alphen a/d Rijn Tel. 0172-424848 De nieuwste mode in kwaliteit en pasvorm in dames- heren en kinderschoenen vindt u bij den schoenen o.a. Gabor, Rohde, Högl, Avang, v. Bommel, v. Lier, Bunnies, Brakkies, elefanten etc. Koperrooien 25, 071 - 5218572 Leiden Bogie Lecomte Joye Fun Sem Per Lei Nadine H Michèle en schoenen van Roberto d' Angelo Ella Mode öutffi 188 2406 AK Alphen a/d Rijn Tel. 071 - 5131413 ijshockeykleding «SP Hi KECIDI Dorpsstraat 34b 2211 GD Noordwijkerhout Tel. (0252) 371144 vanzelfsprekend! De Wit Mode Vijf Meiplein 112-114, Leiden telefoon 071 5766020 BETAALBARE MODE Twee jaar geleden was M&S Mode nog op sterven na dood. Het bedrijf was op het onzalige idee gekomen het aanbod te ver jongen: dus kortere rokjes en strakkere truitjes. Resultaat: de doelgroep (vrouwen van 35 jaar en ouder) liep de winkels straal voorbij. M&S Mode is nu weer de laagdrempelige discountboetiek die ze ei genlijk altijd al was en heeft haar aloude taak weer opgevat: de mode betaalbaar maken. MACHTELD LEISTRA Waarom de M&S-modeketen zo no dig wilde verjongen is de nieuwe di recteur van het bedrijf. Dennis Mok, een raadsel. „Daar kan ik ei genlijk alleen maar een beetje naar gissen. Je moet natuurlijk met je doelgroep meegroeien en je moet je blijven afvragen wat aantrekkelijk en actueel voor die doelgroep is. Mijn voorgangers zijn daar een beetje in doorgeslagen. Ze zijn de jonge, modische en duurdere kant opgegaan en daarmee hebben ze de doelgroep die ze hadden, losgelaten. Dat is geen succes gebleken. We hebben nu het denkproces een paar jaar teruggedraaid en zijn weer te rug met datgene waar we goed in zijn." De calculerende huisvrouw vond in de jaren zestig bij De Mantclspecia- list dé overjas van uitstekende kwa liteit voor een redelijke prijs. In 1964 opende Max Abram de eerste winkel in Rotterdam en binnen tien jaar tijd konden vrouwen in heel Nederland èn België profiteren van de laaggeprijsde jassen. De Mantel specialist was door de goede prijs/ kwaliteitverhouding een begrip ge- warden. Toen mantels, jacks en jop- pers een minder verkocht product werden (centrale verwarming bij voorbeeld raakte overal in gebruik en deed de verkoop drastisch dalen) veranderde de winkel haar aanbod naar een totaalmodewinkel voor de Eindjaren zeventig werd de naam van de winkels veranderd in het wat moderner in het gehoor liggende M&S Mode. Op dit moment zijn er 325 M&S filialen in Nederland, Duitsland, België, Luxemburg en Frankrijk. In alle filialen wordt de zelfde collectie gevoerd die in eigen huis wordt ontworpen en gcstyled. Moeder Dezelfde huisvrouw die in de sixties haar mantel kocht bij De Mantelspe cialist is volgens directeur Mok nog steeds de doelgroep van het huidige M&S Mode. „Iedereen kent onze klant. Het is namelijk je moeder. Zij is de fase van het egoïstische koop gedrag voorbij en koopt liever iets voor haar kinderen of kleinkinderen dan voor zichzelf Daarom mag het ook maar weinig kosten, maar het moet wel modieus zijn, want ze is heel goed op de hoogte van het mo debeeld. Ze heeft doorgaans de tijd om gezellig te winkelen, het is be slist niet de carrièrevrouw met vijf publieke functies en zes sportscho len Het is de hele gewone, gemid delde huisvrouw die ook niet meer het figuur heeft van een meisje van twintig. Onze refercntielceftijd is 35, maar vlotte vrouwen van 65 kunnen ook heel goed bij ons sla gen." modebeeld past, maar de vrouw die bij ons koopt verwacht wel een iets andere pasvorm en een ruime sorte ring aan kleding voor over dat strak ke truitje. Onze klant wil boter bij de vis. Die wil gewoon geinig voor weinig." Hollands figuur En dus hangen de rekken weer vol met kleding in de maten 36 tot en met 52: een frequent wisselende collectie die niet te trendy of te ge waagd is en een pasvorm heeft die op een gezond Hollands figuur is toegesneden. Of zoals M&S Mode het zelf omschrijft 'actuele mode items uit de internationale modewe reld vertaald in modieuze, draagbare kledingstukken Bovendien is de mode van M&S inderdaad heel be taalbaar en zijn er vaak koopjes te halen. En daar houdt de Nederland se huisvrouw van' Directeur Mok is nu al dik tevreden met het resultaat. „De bezoeker saantallen nemen weer gestaag toe Je moetje voorstellen onze klant loopt door een winkelstraat te shop pen Ze loopt bij C&A binnen, bij Peek Cloppenburg, Miss Etam en kijkt en vergelijkt. Ze weet wat het modebeeld is en zoekt daarbinnen iets dat zij in haar garderobe leuk vindt. Dat heeft ze dus een tijdje bij ons niet kunnen vinden, omdat de truitjes te strak en de rokken te kort waren Op hetzelfde moment dat je de zaak bijstelt, wordt dat herkend. Wij stelden onze klanten teleur. Wij waren gewoon helemaal niet goed in die korte rokjes en strakke truitjes." M&S terug naar 'geinig voor weinig' aan de omzet. Tijd voor een omge keerde revolutie dus. Dennis Mok: „Onze klant herkende zich absoluut niet meer in de collectie. Opeens hingen er hele korte rokjes in de rekken. Dat is leuk voor jonge mei jes, maar onze klant zag dat toch niet zo zitten. Een strak truitje kan best wel eens leuk zijn als dat in het Vormgeving: Sylvia Buczynski (cover) Desiree Collet en Piet Berghuis (tekstpagina's)

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 28