Mode Met grijze ogen en bruine lippen de winter in DEWOLKYSHOP ■■■1 Voor man, vrouw en kind! Van hoofd tot teen! Voor elke beurs! in deze i U vindt het mode bijlage C K Bij onze beenmode voelt elk jaargetijde en iedere collectie zich thuis! GEJO KÖU&ENHUtS winter 2000 HERENMODE Winkelhof 79 Leiderdorp Tel.: 071-541 28 85 (I o Piekggr Verlichting/Soton Optie vanaf heden kunt u uw goed verzorgde nerfst- en winterkleding weer inbrengen. Ook ruime keuze in avond- en galakleding. Tel. 071 5619209 Tat actuió Openingstijden: O r dinsd./dond./vnjd. 10-16 u InOnK^UB BD C/O woensdag 10-13 uur zaterdag 12-16 uur Elke donderdag is onze bekende coupeuse aanwezig voor al uw nieuw- en veronderwerk. Haarlemmerstraat 8 Leiden Wij adviseren COLLONIL onderhoudsmiddelen Botermarkt 14 (nabij de KIJKSHOP!) Leiden Tel. 071 - 5665867 COSMETICA DINSDAG 28 SEPTEMBER 1999 De bruine tinten worden gecombineerd met veel glans en glitter. Foto GPD In herfst en winter gebruiken we andere ma- ke-up dan in lente en zomer. Onze teint ver andert van zonnig bruin naar kantoorwit, de zonnebanken ten spijt. De kleding ziet er noodgedwongen anders uit en cosmeticahui- zen willen je zelfs doen geloven dat we reke ning moeten houden met de lichtinval. Herfstzon en grijze winterluchten doen het licht anders weerkaatsen dan de koperen ploert uit de vakantieperiode. Ach, het komt er eigenlijk op neer dat de fabrikanten graag iets nieuws willen verkopen en wij niet te be roerd zijn om dat aan te schaffen. GERDA DOUMA Heel veel prachtige presentatiemap pen met evenveel verwijzingen naar de belangrijke jaarwisseling maken met echt duidelijk welke trend zal doorzetten. Veel bruintinten, dat wel, maar waar de een het rood voor zowel de nagels als de lippen af zweert, vindt een ander dat die kleur een absolute must blijft. Waar de een pleit voor veilige, rustige kleu ren, vindt de ander dat we juist tren dy en nieuw 2000 in moeten gaan. Lancaster Colour, om maar even rustig te beginnen, introduceert met haar najaarspalet Fall Lights twee paletten: malt en flower of wine. Dat zijn bruintinten, gecombineerd met een perzikkleur en groen met paars-bruinrood. De lippen krijgen in het eerste geval de kleur van cog nac, cappuccino of malt De nieuwe kleur voor de lippen is diepbruin met een tikkeltje rood. Ook de na gellak krijgt een bruine tint. Hadden we dat vorig jaar ook niet? In het tweede palet krijgen de lippen een kardinaalrode tint of worden ze kar mozijnrood. De nagels dienen hier bij in diep, rijk paars gelakt te wor den. De prijzen variëren van 29 gul den voor de nagellak tot 59 gulden voor de blusher. Guerlain laat vrouwen in alle vrij heid kiezen. New Luxe. de nieuwe make-up voor de herfst/winter 1999-2000 schikt zich naar de wil van iedere vrouw, haar persoonlijk heid en haar bui Het lijkt wel een wonder. In werkelijkheid bestaan de vier lipsticks uit twee goudbruine tinten en roze en rood. Niet echt spectaculair dus. De oogschaduw is er in mos- en bostinten, blauw- en grijstinten. Oogpotloden Oogpotloden zijn er in drie zwart- tinten. Gelukkig zijn er ook drie wittinten anders was het hele kleu renpalet wel erg gewoontjes. De kleuren van de najaarslijn van Invite by Rimmel zijn groen, grijs, bruin en rood. Oogschaduw is er in de kleuren groen, grijs en bruin. Vloei bare eyeliner is er gewoon in zwart en bruin, maar dan wel met een In cosmetica nog geen heldere trend voor nieuwe eeuw Helena Ru goud- en zilverglans. Lipstick is er in bruin- en roodtinten, nagellak in groen- en bruintinten. Al deze pro ducten zijn, evenals blusher, te koop voor bescheiden bedragen: rond de tien gulden. De najaarsmake-up van Christian Dior brengt ons 'back to the basics'. Huidskleuren voeren de boventoon: beige, wit, roze en bruin. De nagels krijgen, verrassend, een mat effect. Dior geeft wel onmiddellijk een uit vlucht: er is een potje glans te koop. Maar ook weer een potje mat voor de 'oude nagellak'. Zo worden we lekker beziggehouden. Diors oogschaduw is er in de kleu ren wit, beige, honing en grijsbeige, die kunnen worden afgemaakt met bruin en ijzige tinten. De najaarsma ke-up bevat tien producten, van na gellak (27 gulden) tot een mooi doosje met vijf kleuren oogschaduw voor tachtig gulden. Estée Lauder wil met rustige, koele kleuren een nieuw tijdperk inzetten. De collectie lipsticks, oogschaduw, blush en nagellak is er in de kleuren beige, mauve, bruin, bordeaux, groen en allerlei schakeringen van grijs. Opvallende nieuwe producten in deze lijn zijn een set van vijf pot loden in een chique metalen box voor 55 gulden en een nieuw soort crèmeblush voor 60 gulden De lip- stickkleuren variëren van diep pur per tot bleke kleurtjes, de prijs fluc tueert niet, die blijft 39 gulden. Er is nagellak in twintig kleuren in een prachtig flesje in de tinten ijzig, iri serend, steengrijs, bijna-w it en een diepe kleur purper. Dr Hauschka ontwikkelt haar cos- meticalijn uit geneeskrachtige plan ten en etherische oliën. Er is lip stick, basismake-up, poeder, rouge, oogschaduw, eyeliner en mascara. Dr Hauschka richt zich meer op de natuur dan op trends: echt spectacu laire kleuren worden niet gebruikt. Lipstick in bruin- en roodtinten, oogschaduw en eyeliner in blauw en groentinten. Voor deze producten moetje niet bij een parfumerie zijn: ze zijn te koop bij therapeuten, re formhuizen, natuurvoedingswinkels en apotheken. De prijzen variëren van 17,60 gulden voor de lipliners, eye-liners en coverstick tot 36,35 gulden voor het gezichtspoeder. Roodloos Lancóme heeft Fred Farrugio voor de vierde keer een collectie laten ontwikkelen: 'pas sage'. Deze col lectie is geïnspireerd op het grijs van asfalt, maar wordt wel verleven digd met geel, violet en fuchsia. De oogschaduw kost 37,50 gulden. Ook de lippen doen mee aan de nieuwe kleuren: geen rood meer dus vol gens Lancóme, maar violet, fuchsia, geel of kaki (rond de veertig gul den). De nagels weifelen tussen grijs en beige, grijs en paars of weer kaki, fuchsia of violet. De onzekere nagellak kost 33 gulden. Jil Sander voorspelt een zacht, fris en puur seizoen met lichte, beige, witte en transparante kleuren. Wit met een gele. groene, blauwe of grijze reflectie. Natuurlijk verwijst dit merk naar de modelijn waarin ook veel witte kledingstukken de trend zijn. Geen sombere winter met donkere kleuren, maar een witte winter met bleke, transparante ma ke-up, verlevendigt met een bloed rood accent op lippen of wangen. De nagellak kost 29,95 gulden, de blusher 55 gulden. Helena Rubinstein, om maar even apart af te sluiten, gebruikt Odyssey, symbool voor het reizen naar nieu we, onbekende bestemmingen, om haar visie op het volgende millenni um te geven. Veel zilver en goud sa men met roodpaarse en bruine tinten gecombineerd met veel glansen glit ter. Voor een aërodynamisch, bijna futuristisch uiterlijk. Er is schaduw (42 gulden), rouge (39 gulden), lipgloss (34 gulden), mascara voor 47 gulden, eyeliner voor 49 gulden. Het mag wat kosten volgens HR. De nagellak tenslotte is er in vier vuri ge, intense kleuren: droogt in een minuut en kost 35 gulden. Om de lijn even af te maken noemen wc nog de top coat voor de nagels (35 gulden) en de blusher (49,50 gul den) dan bent u weer helemaal bij met Odyssey. Als er al een conclusie kan worden getrokken dan is die: heel veel grijs voor de ogen en bruin voor de lip pen. Bij de meeste cosmeticahuizen worden daar zoveel kleuren aan toe gevoegd dat iedereen alle kanten op kan. Likje groen, snufje rood, glit ters of juist niet. Helena Rubinstein is eigenlijk de enige die er uitspringt met hele opvallende make-up. Al leen niet echt geschikt voor een be zoekje aan de supermarkt. Lancóme heeft de col lectie gebaseerd op de kleur grijs van asfalt maar het geheel wordt verlevendigd met geel, violet en fuchsia. Foto GPD

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27