Féést ritsen... 59?' 89? 94 59?' ivioae winter 2000 Snoepwinkel op het hoofd 'Dons Dons Fleece- Sweaters Jack «3®® Jack familie-spaarkaart at? volle kaart f25,00 ^0 korting van (jernetv^) y°^elie rs SPECIALE ACTIES: Briljant-Plus-Plan solitair briljant, naar wens gezet, met onze unieke inruilga- rantie tot 100% van de waarde! (vraag de voorwaarden) uwringen De "gesigneerde" relatiering, in nauw overleg met u ont worpen en ambachtelijk vervaardigd (vraag onze folder) almini Miniaturen in goud en zilver, natuurgetrouw vervaardigd in de door u gewenste maatvoering en oplage (als uniek rela tiecadeau bij de a.s. jaarwisseling of bij uw jubileum?) Centrum Leiden, Maarsmansteeg 2 1 (naast VenD) Tel. 07 1-51 20778 T-^rijz^aueve»-: MMok - LH CM IIO voor jong oud, dus óók kindermaten... diverse kleuren met 'korte rits' normaal ƒ49,95 per stuk, ^2) STUKS zowel dames- als herenmodel in de uni-kleuren wit antraciet met 'lange rits' normaal ƒ139,95 per stuk, NU voor moderne kids in modekleur zwart bruin met 'lange rits' in de maten 128-176 NU Heeft u onze Wij hebben vestigingen in Leiden Alphen Katwijk Rijnsburg Lisse Leiderdorp Noordwijk Wassenaar Roelofarendsveen In veel opzichten is dit juweliersbedrijf afwijkend van de standaard-juwelier. Hoever de automatisering is voortgeschreden, óók bij de productie van juwelen en horloges, het blijven ambachtelijke producten. Producten die zorg en aandacht verdienen tot in de verre toekomst. U spreekt daarom bij ons bedrijf met de goudsmid/diamantair als het gaat over uw juwelen en met de uurwerkmaker als het gaat om uw horloge. De relatie met onze cliënten gaat altijd aanzienlijk verder dan de verkooptransactie: onze goudsmederij is voortdurend standby voor persoonlijke ontwerpen, service en reparaties. DINSDAG 28 SEPTEMBER 1999 KAPSELS Ook buiten de traditionele modelanden staat de ontwikkeling niet stil. Een metalen haarfra- me baarde in Sofia opzien op de show van het Bulgaarse modehuis Isteria. Foto Reuters Op een mo deshow in Pe king werd dit fu turistische ge heel getoond. Echte toekomst muziek: de eer ste bemande Chinese ruimte- vlucht in 2005 inspireerde tot dit glanzende toi letje. Foto EPA Clipjes, klemmetjes, schuifjes, klikklakjes, kraaltjes, elastiekjes, kammetjes en diademen zijn een ware rage. Het aanbod in haar- accessoires is op dit moment gigantisch. Ga de straat op en zie: ie dereen - en niet alleen kinderen - loopt met dingetjes in het haar al dan niet felgekleurd, bezaaid met glittertjes of versierd met bloemetjes, vlinders, veertjes, pomponnetjes, sterretjes en stripfi guurtjes. De trend is: klein en vooral veel. TEKSTl Door MACHTELD LEISTRA Opeens waren ze er een paar jaar geleden: de zogenoemde kappersklemmen. Eerst als praktische accessoire in groot formaat en in bescheiden kleu ren om het lange haar noncha lant op te steken. Gaandeweg werden de klemmen steeds mi nimaier, feller van kleur en met allerlei motiefjes om in het tren dy korte kapsel grappige pluk jes te creëren. Met deze kap persklemmetjes werd een haar- rage ontketend die nog steeds in alle hevigheid voortduurt. Wekelijks verschijnen er weer nieuwe haardingetjes op de markt, variërend van voortbor duren op oude succesnummers tot totaal nieuwe uitvindingen als de 'Beady Shifter' (een ap paraatje waanwee je talloze kleine kraaltjes in je haar kunt rijgen), de haartatoeage die nu in de winkels ligt en binnenkort zelfs een soort haarpiercing die nog gelanceerd moet worden. Een kijkje bij het grootste be drijf in Nederland dat zich be zighoudt met haaraccessoires, Zenner, is een soort Alice in Wonderlandervaring. De muren van de 'showroom' hangen tjokvol met haarspulletjes in de meest kleurrijke vormen en uit voeringen en geven de bezoeker het gevoel dat een kind moet hebben in een snoepwinkel. Zenner doet goede zaken sinds de haarrage een feit is. Com mercieel directeur Marcel van Rijn: „Dagelijks krijgen wij do zen vol speldjes en haaracces soires opgestuurd vanuit de hele wereld. Men wil dat wij hun ar tikel in productie gaan nemen en het gaan verkopen. Wij ver zamelen het allemaal en bekij ken dan wat voor grotere trènds we gaan inkopen. We werken daarvoor onder meer samen met het Nederlands Mode Instituut dat ons advies geeft over het modebeeld. Uiteindelijk bren gen we wekelijks zo'n vijftien a twintig nieuwe artikelen uit." Voor Brenda Glas, eigenares van het bedrijf Trendy Creati ons dat nieuwe 'haarconcepten' bedenkt en uitvoert, is het alle maal begonnen met de zigzag diadeem. Zij was de eerste die het diadeem, dat oorspronkelijk uit de sixties komt, in een aan trekkelijke verpakking op de toonbank bracht. „Vier jaar ge leden nog lagen de haaracces soires helemaal op zijn kont. Opeens begon toen de 'back-to- the-sixtieslook' en werden jaren zestig kapsels hip met bolle achterkanten en piekjes. Als je piekjes en knotjes in je haar wilt maken, ga je ook op zoek te zetten. Daarom is het zo hard gegaan met die kappersklem metjes, klikklakjes en schuif speldjes. Alles watje haar in plukken en strengen draait, is nu gewoon heel erg in." Presentatie Brenda's tweede succes was de 'Twister', een stoffen streng, verstevigd met ijzerdraad en In het haar komen steeds meer 'frutsels', die ook al nodig zijn om alle piekjes en knotjes op hun plaats te houden. Foto GPD/Roland de Bruin een gat in het midden om knot jes te draaien. Zij verzon ver volgens de 'Twist-it', een klei nere versie waarmee je twee knotjes of staartjes kunt maken. Een variatie daarop was haar 'Fuzzy', een 'harig' exemplaar met een grote glimmende kraal eraan en deze zomer maakte zij de zogenoemde 'Wispy' popu lair, kleurrijke plastic spiraak vormpjes met glittertjes waar mee je plukjes omhoog kunt zetten in korte kapsels Binnen kort verschijnt haar 'Millenni- umlook'. trendy speldjes, schuifjes en sieraden met het thema 2000. De concurrentie in de haarac cessoires is moordend. Bakken vol met de plastic en metalen kleinoden worden op iedere hoek van de straat aangeboden Brenda Glas „De presentatie is eigenlijk belangrijker dan het product. Ik verzin een leuke naam, bepaal de kleuren, maak een trendy kaartje en als het dan op de toonbank op een display wordt gezet, loopt het meestal als een trein. Je moet de trends goed bijhouden, ik kijk altijd naar hippe mensen. De trendy poppetjes op het strand zijn toch altijd een jaar eerder dan de massa. Mijn voelsprieten zijn daar gewoon op gericht Zenner heeft exclusieve con tracten met de soapserie Goede Tijden, Slechte Tijden en met de muziekzender TM F. Marcel van Rijn: „In GTST worden al leen producten van ons gedra gen en zo kun je de trends na tuurlijk heel goed sturen Die kralen die afgelopen zomer zo populair waren, hebben Kim en Hedwig in GTST veel gedra gen. Als zij iets nieuws in hun haar hebben dan loopt bij wijze van spreken de volgende dag ie dereen ermee. Je merkt dat dat aantrekkingskracht heeft op een grote groep jongeren. Haaraccessoires blijven nog wel een tijdje hip. Marcel van Rijn: „Bewegende artikelen zijn op dit moment erg in. Vlindertjes en andere figuurtjes. De kralen- rage is nu wel over haar hoogte punt heen. Klikklakjes zijn ook heel trendy en de kleine kap persklemmetjes blijven een hit." Brenda Glas. „Het haar wordt weer langer. Niet iedereen heeft lang haar, dus nephaarstrengen komen terug. Voor deze winter zie je vooral zilver. Dat heeft een beetje te maken met de technolook. Hippie-ai zijn ook in. We gaan dus w< terug naar de bloemetjes."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 26