FIORELLA Noorse truien en 'denkende' jassen Women's wear Lady Service Felina InWear BOGIE m oouc obbl MdHIAIdlddS 8C DVUSNIQ S, M, L, XL, en XXL Haarlemmerstr. 275 Leiden (tussen Pelikaanstr. en de Haven) Tel. 071-5142055 0002 J 91UIM Lingerie, badmode en nachtmode Bh's t/m cupmaat G Pantylettes t/m cupmaat F Lady Service Doezastraat 19 2311 GZ Leiden 071-5140728 Maandag open van 13.00 t/m 18.00 Dagelijks van 9.00 t/m 18.00 Donderdag koopavond van 19.00 t/m 21.00 Zaterdag van 9.00 t/m 17.00 Parkeergelegenheid voor de deur mans land -RTICLES Burgsteeg 5 - Leiden Tel. 071 - 5134314 Zo moeder., zo dochter Deze jeugdige trotteur net lichtgewicht zool laat uw voeten weer lachen, verwen-comfort van Vakman Van der Hammen. BIJ KONINKLIJKE HOFLEVERANCIER Steunzolen en mode Deze handgemaakte mocassins in 4 wijdtes lopen echt fantastisch. Natuurlijk van Vakman Van der Hammen. Wandelen is gezond... Als u kiest voor lekker lopen kom dan eens passen en overtuig u met deze handgemaakte schoen van Vakman Van der Hammen. Luxe pasvorm.. De oplossing voor moeilijke voeten die jong willen blijven is de mocassin van Vakman Van der Hammen. U merkt wel waarom- Van der Hammen schoenen zijn verkrijgbaar bij: SCHOENMAKERS Sinds 1932 Dorpsstraat 50 - 2343 BB Oegstgeest Telefoon 071 -5174929 winter 2000 DINSDAG 28 SEPTEMBER 1999 WINTERSPORT Het lijkt nog wat ver weg, maar misschien is het raadzaam nu al de zolder op te gaan om de wintersportkleding te checken op modieus heid. De Michelinman- netjes look en flitsende fluo- of zuurstokkleu- ren met dito striping hebben definitief afge daan deze winter. Dun ne 'ademende' en zelfs 'denkende' stoffen in sobere kleuren en de 'retrostijl' met Noorse truien en skibroeken die zo uit de fifties en sixties lijken te zijn overgenomen, zijn het deze winter helemaal op de skipistes. Doon MACHTEID LEISTRA De wollen 'trui met folkloristi sche Noorse motieven deed vo rige winter al schoorvoetend zijn intrede in het modebeeld. Lekker basic, terug naar de na tuur en behaaglijk warm is wat dit kledingstuk uitdraagt. Wol is bovendien van zichzelf wateraf stotend en vuilwerend dus een valpartij in de sneeuw moet weinig problemen opleveren De speciaal voor de wintersport ontworpen modellen met inge bouwde windstoppcr, maken het dragen van een jas geheel overbodig en zo kan eenieder dus in zijn trui de helling afsui- Heel 'retro' is het om onder de Noorse trui een strakke zwarte skibroek of Rennhose (strakke skibroek met bretels) te dragen. Vergeet ook niet de accessoires aan te passen aan deze stijl. Dus geen supersonische, aërodyna mische, fluorescerende spiegel- bril, maar een trendy en stijlvol Terug naar eind jaren zes tig. De skimode heeft de strakke lijn met de wol len Noorse trui herontdekt. Foto GPD Hoogstandjes Alhoewel back-to-basic en na tuurlijke materialen en kleuren een grote stroming vertegen woordigen deze winter, troeven de bekende skimerken elkaar af met technische hoogstandjes De stoffen zijn dunner dan ooit, 'ademen' als nooit tevoren en sommige merken claimen zelfs dat hun materialen 'denken' Die intelligentie gaat niet veel verder dan het vinden van ther misch evenwicht: warm zijn als het lichaam koud is en koel Het Noorse merk Helly Hansen ver werkt de nieuw ste technische hoogstandjes in zijn produkten en maakt zo 'denkende' ski kleding. Foto GPD Retro en technisch vernuft op de skipiste worden als het lichaam warm is, maar evengoed knap van zo'n jas Alles wat met Scandinavië te maken heeft is tegenwoordig in. Als het om skikleding gaat na tuurlijk niet zo gek. want daarin zijn de Scandinaviërs om evi dente redenen op hun best. Het Noorse merk Helly Hansen bij voorbeeld is, alhoewel het al sinds 1877 bestaat, erg hot op het moment. Dit merk presen teert deze winter, net als veel andere merken, een complete lijn ski- en snowboardwear en schermt ook driftig met zijn technische hoogstandjes. Van (thermisch) ondergoed tot over- brock: Helly Hansen werkt met een geavanceerd drielagensys- teem: lde Base Layer, het on dergoed dus; 2) de Thermal Layer, een isolerende laag die transpiratievocht afvoert en zo beschermt tegen de kou en 3') de Protection Layer die de dra ger beschermt tegen snijdende wind en eventueel striemende regen- of meer bepaald tijdens de wintersport: sneeuwstormen. Muts is must Qua niet onbelangrijke bijzaken is de muts een must deze winter op de piste. Het liefst model ei- erdop en met een onmiskenbare 'zelfgebreide' look. Mutsen van het zachte fleecemateriaal, die vorige winter superhip waren, De snowboarderpants van vorig jaar gaan nog niet bij de afdankertjes. Zo'n broek is weer bruikbaar in de komen de winter. Ralph Lauren deed ze in New York in zijn collec tie. Links de pants onder een chesterfieldjas met fluwelen kraag en rechts met leren jack en ....stropdas. AP Photo zijn er nog wel, maar ook hier is zuivere wol dé trend. Met grote versieringen, zoals de harlekijn- look van een paar winters gele den, maakt de ski-, carving- of snowboardvirtuoos geen indruk meer. Ook hier is het minima lisme doorgedrongen en zie je slechts één enkel koddig pom ponnetje of flosje bovenop of kleine zijflapjes om de oren warm te houden. Omdat de wintersportmode steeds dunner van stof wordt, is hij ook goed draagbaar in het normale leven. Vorige winter zagen we al een hausse aan de lichte, iets getailleerde doorge stikte donsjacks en die trend zet ook deze winter door. Ook de rechte, tikkeltje oversized snow- boardbroek kan casual dienen als winterse'variant op de veel- geziene afritsbroek van afgelo pen zomer. Prettig voor de por temonnee trouwens, want zo hoefje maar één multifunctio nele garderobe aan te schaffen. Al die geavanceerde hoogbe gaafde ski-spullen zijn namelijk alles behalve goedkoop.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22