Sergio Garcia, de nieuwe superster Sport Imbledon buigt diep joor hertogin van Kent ONDERDAG 23 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 iiropa heeft 14 punten nodig )e wedstrijd om de Ryder ;up, het duel tussen de Ver- inigde Staten en Europa is het neest aansprekende evene nent in het golf. Het is de eni- belangrijke wedstrijd waar teams met de beste spelers ir wereld tegen elkaar uitko- nen, het is de enige wedstrijd larin de topgolfers alleen or de eer en niet voor geld ijden. De ploegen bestaan elk uit laalf spelers. Tien van hen ibben zich gekwalificeerd loor de afgelopen twee jaar !t meeste prijzengeld bijeen slaan. Twee golfers zijn loor de beide captains aange wezen. De Amerikanen beschou- in zichzelf als favoriet. Zij tengen maar één debutant de start. Europa begint de idstrijd met zeven spelers nog nooit om de Ryder ip speelden. Het duel, dat deels door 5 wordt uitgezonden, be- lat drie speeldagen. De eer twee dagen nemen de spe- het in groepen van twee tegen elkaar op. De golfers spelen twee keer een 'fourso me' (elk team speelt met één bal, de spelers slaan om en om) en twee keer een fourball (ieder een eigen bal). De spel vorm is 'matchplay', waarbij het erom gaat wie er per hole het minste slagen over doet. De captains moeten tijdens de 'foursomes' en 'fourballs' vier paren aan de start bren gen. Per ronde hebben er dus vier golfers rust. De captains mogen zelf bepalen hoe vaak ze een speler laten starten. Zij zullen hun beste spelers drie of vier keer opstellen. Maar zij willen ook elk teamlid aan de ambiance laten wennen voor de bepalende slotronde op zondag. Dan nemen de twaalf golfers van beide partijen het in een man-tegen-man-ge- vecht tegen elkaar op. In drie dagen strijden de teams om 28 punten. Europa is houder van de Ryder Cup. Dat betekent dat zij aan een gelijkspel voldoende hebben om de cup te houden. Als de Amerikanen 14,5 punt halen, nemen zij de belangrijkste be ker in het golf over. Ook Europa heeft een Tiger Woods ibledon buigt diep voor de togin van Kent. John Curry, itter van The All England n Tennis Club, heeft zijn ;rige excuses aangeboden de edelvrouw in de hoop zij haar boycotplan laat va- hertogin van Kent reikt lijks de trofeeën uit aan de niskampioenen van Wim- j%| ion. Dit jaar nam zij de 12- »e zoon van een kennis mee r de koninklijke loge. Het i werd de toegang gewei- Curry verklaarde dat kin- j 5 en daar niet thuishoren, be- /e de telgen van koninklij- bloede. De hertogin was rhokt en zou hebben ge- igd met een boycot. Curry verklaarde gisteren een lange brief te hebben geschre ven met zijn excuses maar ook de richtlijnen voor bezoekers te hebben bijgesloten. De 66-jari- ge hertogin zou, volgens be richten in de media, in de toe komst alleen op finaledagen nog in de koninklijke loge plaatsnemen. Als ze op andere dagen tennis wil genieten, zal ze op normale wijze kaarten zien te bemachtigen en elders op de tribunes plaatsnemen. De hertogin van Kent heeft een lang verleden op Wimble don. Haar echtgenoot was der tig jaar voorzitter. In 1993 maakte ze zich onsterfelijk door de huilende Jana Novotna in de armen te nemen toen zij de fi nale had verloren. Een 19-jarig wonderkind is Europa's troef bij de Ryder Cup. Het belangrijkste golfevenement ter wereld, de strijd tussen twaalf Eu ropese en twaalf Ameri kaanse golfers, begint mor- genop de Brookline Coun try Club bij Boston. Mark James, de coach van Euro pa, heeft alle vertrouwen in Sergio Garcia, de jongste speler die ooit in de Ryder Cup speelde. Hij be schouwt de jonge Span jaard, die pas in april pro fessional werd, als de nieu we ster in golf. ,,Hij gaat een belangrijke rol vervul len binnen het team", voorspelt James. LEIDEN WILLEM SPIERDUK Het was logisch dat Garcia, zoon van een golfleraar, al als kind een golfclub in de handen kreeg gedrukt. Als 2-jarige stond hij al met een plumeau de golfswing te maken in de gang van zijn ouderlijk huis. Vader Victor had niet lang no dig om het enorme talent van zijn zoon te onderkennen. Van af zijn achtste jaar won Sergio jeugdtoernooien in Spanje. Toen het wonderkind 12 jaar werd, wilde de familie Garcia wel eens weten of hij ook in het buitenland, kon winnen. De jonge Spanjaard werd inge schreven voor een toernooi in de Verenigde Staten. Hij won met een marge van 13 slagen. Zijn erelijst als jeugdspeler telt tal van dit soort indrulovek- kende prestaties. Als 12-jarige was hij kampioen van zijn club, the Club de Golf del Maditerra- neo. Op 14-jarige leeftijd speel de hij zijn eerste toernooi op de Europese tour. Hij haalde de cut en is de jongste speler ooit die die prestatie leverde. Twee jaar geleden won hij een toer Niemand twijfelt eraan dat Sergio Garcia, El Nino, een hoofdrol kan vervullen bij de Ryder Cup. nooi in het Franse Hossegor, met een ongelooflijke voor sprong van 19 slagen. Als 17-ja- rige amateur won hij ook zijn eerste proftoernooi, het Cata laans Open. Gedurende zijn amateurtijd werd Sergio intensief begeleid door vader Victor. In maart van dit jaar fungeerde Victor voor de laatste maal als caddy van zijn zoon. Het was op de Mas ters in Augusta, een heilige plaats voor topgolfers. Het be treden van de eerste tee was een aangrijpend moment voor de familie Garcia. Moeder Con- suelo vertelde dat ze haar man nog nooit zo emotioneel had gezien. ,,Ik heb 36 jaar van m'n leven aan golf gewijd, je kan je toch wel voorstellen wat dit moment voor mij betekent", reageerde Victor. Op 11 april van dit jaar werd Sergio prof en incasseerde op zijn tweede toernooi een che que van 144.000 dollar. Golfle- gende Jack Nicklaus was vol be wondering. „Mijn eerste che que was 30 dollar", herinnerde hij zich. Het is logisch dat de vergelij king met zijn landgenoot Seve- riano Ballesteros zich opdringt. Ook Ballesteros deed als teen ager de golfwereld versteld staan toen hij in 1976 op de Kennemer bij Zandvoort het Dutch Open won. Ballesteros heeft het Spaanse talent al va derlijk van adviezen voorzien. „Hij volgt mijn prestaties op de voet", vertelt Garcia. „Hij geeft me technische tips. Maar hij vertelt me ook hoe ik me moet gedragen, dat het belangrijk is om vriendelijk over te komen. Garcia luisterde goed naar de lessen van Ballesteros en de monstreerde dat op zijn eerste proftoernooi in de Verenigde Staten, de Byron Nelson, ver noemd naar een legendarisch FOTO REUTERS Amerikaans golfer. Toen Garcia de oude golfer op de tee zag zit ten, nam hij de pet van zijn hoofd, stapte op hem af en stel de zich voor. Hij ging tijdens de conversatie die volgde, op zijn knieën zitten om te voorkomen dat Nelson omhoog moest kij ken. Het tafereel maakte grote indruk in de VS, ook omdat Garcia zijn eerste profrondje aan de andere kant van de oce aan voortzette met een score van 62. In augustus tijdens een ander Grand Slamtoernooi in de Ver enigde Staten, het USPGA, bleek de ongekende populari teit van Garcia. Hij vertederde het publiek door z'n ontspan nen en jongensachtige houding tijdens een rechtstreeks duel met Tigr Woods. Het publiek moedigde Garcia zo aan, dat de Ryder-Cupcoach van het Ame rikaanse team, Ben Crenshaw, zich afvroeg of er dit weekeinde wel sprake zal zijn van thuis voordeel voor zijn ploeg. Niemand twijfelt eraan dat Garcia, wiens bijnaam El Nino ('the kid') is, een hoofdrol kan vervullen op de Brookline Country Club. Volgens teamge noot José Maria Olazabal speelt de jeugdige leeftijd van zijn landgenoot geen rol. „Hij is zo jong dat hij zich niet verant woordelijk hoeft te voelen. Hij heeft niets te verliezen, daar kan hij zijn voordeel mee doen." Teamcaptain Mark James zal in de leeftijd van Garcia geen belemmering zien. Op de slot dag van de wedstrijd komen al le twaalf spelers van beide se lecties tegen elkaar uit. Maar op de eerste twee dagen van de wedstrijd moet James vier keer acht spelers uit zijn selectie van twaalf opstellen. De verwachting is dat James het jongste lid van zijn ploeg al le keren kiest. De captain zal ongetwijfeld vol bewondering kennis hebben genomen van de resultaten die Garcia bij 'matchplay' (het man-tegen- mangevecht, de spelvorm tij dens de Ryder Cup) tijdens zijn loopbaan heeft geboekt. De Spanjaard won 32 van die wed strijden en verloor maar één keer. Voor Garcia zelf lijkt er nog meer op het spel te staan dan de Cup. Tijdens een persconfe rentie deze week vertelde hij zich erg te verheugen op de wedstrijden op de Brookline Country Club. Maar dat hij vooral hoopte op een recht streekse confrontatie met Tiger Woods op de laatste dag. Sergio Garcia wil de Ryder Cup én be wijzen dat hij de nieuwe super ster van het golf is. sport spel onder redactie van Michel van Gent IGE - i ish was in de af- ipen jaren één de toppers in de sterklasse. De Igeclub uit Lei- haalde drie keer rij de finale, ar greep steeds ist de landstitel. Voor de niëUwe apetitie zijn de verwachtingen min- hoog gespannen, gezien de vele inderingen in de selectie. Ed Hoo- kamp en Louk Verhees zijn ver- tken naar Spanje en BC 't Ónstein ook het partnerschap Gerard Ver- s/Jean-Paul Vis viel uit elkaar, lib Bartens/Bart Nab, Simon de i/Ricco van Prooijen en Jack Zhao- in-Paul Vis vormen thans de nieu- paren. De nieuwe captain Simon Wijs ziet zijn ploeg niet meteen als 'kandidaat: „Wij zijn op papier iets ikker dan vorig jaar, maar een der- )f vierde plaats moet haalbaar zijn. zou voldoende zijn om ons te ilificeren voor de play-offs om het ipioenschap. Maar wij starten ze niet als favoriet, dat is meer iets Modalfa en Onstein." De uitsla- van de eerste speeldag lijken zijn rspelling te bevestigen, want Crash aaide een overwinning op Sittard 14) en Arboned (19-11), een gelijk- tegen Nijmegen (15-15) en een erlaag tegen BCO (14-16). Daar- heeft de Leidse formatie al een aardige achterstand opgelopen op de leiders. Stand Meesterklasse: 1. BC 't Onstein 4-89,2. Moldafa 4-79,3. Nijmegen 4-72,4. Crash (Leiden) 4-64,5. BCO tweede divisie met Crash 3,4,5 en Sassem Troef in het Denksportcentrum, Robijnstraat 4, vanaf 10.30 uur. BOWLING De Leidse regio heeft dit seizoen twee vertegenwoor digers in de natio nale trioleague met Van Rhijn Speelau tomaten (voorheen Menken/Van Rhijn) uit Leiden en Mo lenaar Partners uit Sassenheim. De Leidenaars moeten in de top kunnen meedoen, gelet op het potentieel van Paula van Hemert, Jan Cornet, Dennis Knijff, Marius van Kalkeren, Jacques Petit, Jan Snik en Dave Wouters. De laatstgenoemde behoorde tot de juni orenselectie die onlangs Europees kampioen werd. De Sassenheimers de buteren op dit niveau. Captain Piet Nieuwenhuys, Jan Messemaker, Nico van der Valk en Wessel van Zanten ho pen dan ook bescheiden op handha ving. De competitie start zondag in As sen. Indeling Hoofdklasse 1:1. Van Rhijn Speelautomaten (Leiden), 2. Vechtsebanen (Utrecht), 3. De Korf (Leus den), 4. Proshop (Assen), 5. Grando Peco (Amersfoort), 6. Molenaar Partners (Sassenheim), 7. Bubba's (Hei- loo), 8. Flight (Rijswijk). In de nationale ka dercompetitie heeft De Engel alle moge lijke resultaten al behaald. De biljar ters oit Lisse begon nen met een 4-2 overwinning op Gouden Kalf. Louis Opstal en André van der Aart zorgden voor de winstpartijen. Daarna deelden zij de punten met De Vries (3-3), waar bij Louis Opstal won en Cas Juffer mans in 22 beurten remise overeen kwam. In de derde wedstrijd tegen Snackbar Oase ging het helemaal mis (0-6 verlies). Sportrust/Van Diemen is de tweede regionale ploeg in deze competitie. De Sassenheimers debu teerden met een 4-2 overwinning op Honky Tonk 3 uit Brielle. Ronald Filip- po begon met een overwinning, maar Mark Bakker verloor. Ben Duivenvoor de raakte na drie beurten 111-1 achter, maar wist door een serie van 70 pun ten en geconcentreerd spel toch nog de partij als eerste uit te maken. De nationale driebandencompetitie heeft in de derde divisie twee clubs uit Oegstgeest, MSG en Transport Van der Luijt. De eerste ploeg, met Jan van Loon, Ben Scheffer, Rinus Schoonder- woerd-Den Bezemer en Joke Martijn, -verloor op de openingsdag kansloos Congres wil Samaranch horen van De Tobbe (0-8). De tweede be haalde een punt bij BV Rotterdam (4- 4). Dick van Egmond en Erwin van Prehn wonnen hun partijen. De regionale top pers zijn op de Na tionale Regio Mas ters in Enschede niet in de prijzen ge vallen. Mi-Len Pan reikte nog het verst, want hij sneuvelde pas in de halve finales tegen Cemil Yilmaz (2-1). Eerder had de speler van Dijkje's Tornado's (Leiden) streekge noten Frits Gijsman (2-1) en Robert Parlevliet (2-0) uitgeschakeld. Philip van Aken werd in de eerste ronde uit geschakeld, Martin Herben hield het twee ronden langer vol. Het toernooi werd gewonnen door de lokale favoriet Theo Moes, die in de finale met 2-0 won van Cemil Yilmaz. Bij de vrouwen drong Diane Parlevliet door tot de laatste vier. Hier werd zij met 2-0 ver slagen door de latere winnares Mariet- te Schenk, die won van Anky Schnei der. Dijkje's Tornado's is er niet in ge slaagd eigenaar te blijven van de NPF- Cup. De bekerhouder uit Leiden won in de kwartfinales nog wel van Hague Five (3-0), maar ging vervolgens on deruit tegen CA Groningen (1-3). De noorderlingen waren op hun beurt in de finale geen partij voor Cupido Tic kets (0-3). Overigens zal in de nieuwe competitie Tornado's niet meer mee doen. De achtvoudige kampioens- ploeg is uit elkaar gevallen; zij wordt opgevolgd door PC 't Dijkje. Eindstand kampioenschap Mid west-Nederland: 1. Robert Parlevliet 43 pnt, 2. Philip van Aken 40 pnt, 3. Mi-Len Pan 29 pnt, 4. Diane Parlevliet 21 pnt, 5. Frits Gijsman 20 pnt, 6. Ronald van Adrichem 17 pnt, 7. José Grande 16 pnt, 8. Martin Herben 14 pnt, 9. Erwin Tromp 13 pnt, 10. Marco Hoek 12 pnt. WASHINGTON SID 17 De strijd om de Rijnlandbokaal be staat dit seizoen uit een reeks van negen toernooien. Zij wor den afgewerkt in Katwijk (The Poc ket), Leiden (De Snookerij en Hogewoerd) en War mond (Jumbo). Deelname staat open voor spelers van A, B en C ranking, maar alleen de laatste twee categorie- en kunnen punten verdienen voor hun ranking. Vorig jaar werd de bokaal ge wonnen door John van der Zwart van De Snookerij. Zondag is het eerste toernooi bij Jumbo. Inschrijven kan vanaf 11.00 uur en de wedstrijden be ginnen een uur later. De bondswed strijden laten nog even op zich wach ten, want het nationale bekertoernooi begint pas op 11 oktober en de com petitie op 18 oktober. In het eindeloze omkopings schandaal bij de toewijzing van Olympische Spelen kan Juan Antonio Samaranch nauwelijks meer ontlopen dat hij moet ge tuigen voor het Amerikaanse Congres. Als hij niet vrijwillig opdaagt om te worden ver hoord, dreigt Samaranch ko mende maand een dagvaarding te ontvangen. Het verhoor houdt verband met aanwijzingen dat leden van het Internationaal Olym pisch Comité zich voor de no minatie van Atlanta voor de Centennial Games in 1996 zouden hebben laten omko pen. Fred Upton, de Republikein se senator uit Michigan, heeft dat woensdag in Washington bevestigd. „Het rapport van het organisatiecomité in Atlanta toont aan dat verschillende IOC-leden financiële voordelen en dure geschenken gevraagd hebben in ruil voor hun stem. Atlanta heeft inderdaad stem men gekocht. We moeten de zaak tot de bodem uitzoeken om het vertrouwen in de olym pische idee te kunnen herstel len. Daarbij zijn de getuigenis sen van de heer Samaranch on ontbeerlijk. Als hij niet uit zich zelf komt, zullen we hem moe ten dagvaarden." Het verhoor heeft plaats in het Huis van Afgevaardigden in Washington. „Ook Samaranch heeft geschenken aan geno men", aldus Upton, die de on derzoekscommissie voorzit. In Lausanne zei Samaranch' woordvoerder Franklin Servan- Schreiber niets van een dag vaarding af te weten. „We heb ben geen bericht uit Washing ton ontvangen." De Ridder:Telstar-speler van het jaar Noordwijker André de Ridder is door de supportersvereniging van Telstar uitgeroepen tot speler van seizoen 1998-1999. Hij mag zich nu 'Witte Leeuw' van het jaar noemen. De Ridder kwam van w Noordwijk en is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen bij de Velsense eerste divisieclub. scorebord sportagenda SPORTPRIJSVRAGPN vrs2' midweeklotto. 3-13 16 -28 - 30 - 33 »(- 34. Joker: 54 74 5 16 (onder voorbehoud) VOETBAL !i& •FC Den Bosch 2-0(0-0). 53- Kuijt 1-0.84. eveningen 3-1 (2-0). 11. Schreu- in 2-0 (strafschop). 61 Krüzen 3- rih 3-1. Almelo FC Volendam 3-0 (2-0). 30. Godee 1- Looms 2-0,86 Van de Mije 3-0. Helmond Sport 1-8 (0-3). 35 Van Leerdam 0- iomans 0-2. 41 Buikema 0-3, 75 Dreesen 1- hop). 83 Weijers 1-4, 85. Altunel 1-5, 88. 1-6.90. Streppel 1-7.90 Weijers 1-8 BASKETBAL Tanasugarn (Tha) 6-3 6-3, Vavrinec IZwi) - Snyder (VSt) 6-1 6-1, Pratt (Aus) - Tu (VSt) 6-3 7-5. Chi (VSt) - V.ele (VSt) 6-36-1Panova (Rus) - Saeki (Jap) 6-16-1 Luxemburg. Vrouwen, 360.000 gulden. Eerste ronde: Pismk tSlv) - Oechaume Balleret (Fra) 6-2 6-3, Cl.jsters (Bel) - Schwartz (Oos) 7-6 6-3, Farina (Ita) - Pitkowski (Fra) 6-1 6-4, Van Roost (Bel/2) - Sidot (Fra) 4-6 6-4 6- 4. VOLLEYBAL Korac Cup: MPC Donar (ned) - Vacallo Win ?8 (30-44). Topscorer Randolph 23. Eerste 73-86. Donar uitgeschakeld DAMMEN neer. EK: Veertiende ronde: Leesman tt» (ita) 0-2, Wiersma (Ned) - Gantwarg (WRu) «I (Pol) Cordier (Fra) 1-1, Clerc (Ned) - Boe- 11-1, Kirzner (Oek) - Getmanski (Rus) 2-0. «Ned) - Aliev (Aze) 1-1, Schallev (Bel) - Geor 4. Gantwarg. Boezmski 19. 6. Getmanski, 5. 8 Clerc 14,9 Georgiev 13. 10. Bubbi. 12 Schalley 10, 13 Aliev. Chmiel 9, 15. EK vrouwen. Groep 1: Rusland - Italië 3-1 (22-25 25-21 27-25 25- 19), Nederland --Roemenië 3-2 (17-25 23-25 25-21 25-21 15-9). Eindstand: 1 Rusland 3-6, 2 Italië 3-4, 3 Nederland 3-2,4. Roemenië 3-0 Groep 2: Polen - Bulgarije 3-2 (25-23 15-25 32-30 22- 25 15-11), Duitsland - Kroatië 3-0 (25 19 25-23 25- 13). Eindstand: 1. Kroatië 3-4 (6-3), 2. Duitsland 3-4 (7-5). 3. Bulgarije 3-2 (5-7), 4. Polen 3-2 (5-8) Programma vrijdag, halve finales: Rusland - Duitsland. Kroatië - Italië, 5 t/m 8: Nederland - Polen, Roemenië - Bulgarije. WIELRENNEN Ronde van Spanje. 17de etappe, Bronchales - Guadala jara: 1. Moren. (Ita) 225 km in 5 33 14. 2. Acosta (Spa), Zarrabeitia (Spa) 0.02, 4. Piccoli (Ita) 0.05, 5 Tauler (Spa). 6. Rebellin (Ita) 0.07,7. Tafi (Ita). 8. Her nandez (Spa), 9. Chaurreau (Spa) 0.16. 10 Arneta (Spa) 0.28. Klassement: 1. Ullrich (Dui) 75.09.54, 2. Galdeano (Spa) 0 49. 3 Heras 2.35, 4. Jimenez (Spa) 3 35. 5 Tonkov (Rus) 3 45. 6 Rube.ra (Spa) 4 23. 7. Beltran 5 05, 8 Piepoli (Ita) 6.00, 9 Parra (Col) 8 21, Vrijdag EREDIVISIE: Ajax-Vitesse Zaterdag EREDIVISIE: PSV-Willem II, Heerenveen-FC Twente, Roda JC-Fortuna S Zondag EREDIVISIE: Sparta-MW, Cambuur-AZ. Den Bosch-FC Utrecht, De Graafschap-NEC. Maandag EERSTE DIVISIE: Eindhoven-Helmond Sport, FC Zwolle-Haarlem, VW-Go Ahead. TOP-Emmen, Ïelstar-Heracles. RBC-Excclsi- BETAALD VOETBAL rcndrecht 2, Rijnsburgse Boys 2-Katwijk 2, Ter Lecdc 2-RWH 2, FC Lisse 2-Spijkenisse 2, Quick Boys 2-Noordwijk 2. (Spa) 5 05. 8 Pi 10 Blanco (Spa) 9.24. !l (Ned) Ie (Bel) 1 12.4 Vervecken (Bel) L Om 19de'20ste plaats Nederland - Hong- 1.35.5 Van Noppen (Ned) 145. heTm6lTupfeim1geT(DuI)?4ekm 2.r46CJ0.'2 Besêtte etappe 1 Hohlleld (Dui) 110,7 km 2.57 04,2 Corneo I: 1 Kupfernagel 2.59.59, 2. Be- irs, 4 Ljungskog (Noo), 5. Kurreck Fra) 010. AMATEURVOETBAL Zaterdag HOOFDKLASSE A: ARC-Excelsior M (15.00), SHO-Ter Leedc (14.30), Noordwijk-Baren- drecht (1-130). k'atwijk-Quick Boys (15.00), FC Lisse-Ri|nsburgse Boys (14.30). Capcllc- -Stnjen. Zwart Wit '28-Scheveningen. TWEEDE KLASSE C (14.30): PEC Den Haag- -Forum Spon, Honselersdijk-Voorschoten '97, Monster-Leiden. BMT-Floreant. KRV- -IAC. Vitesse Delft-Lugdunum. DERDE KLASSE A (14.30): DSO-UVS. Aals- meer-TAW (14.00), Oegstgeest-Duinoord. SEV-RCL, Kagia-Alphia, I lazerswoudse Bovs-Valkcn 68. VIERDE KLASSE A (14.30): Koudekerk -MVKV, SVOW-BSC '68. LFC-AVoubrugge (14.00). Sleutels-RVC/Rijswijk, Semper /Vill us—Abbenes, Moerkapelle-LSW '70. VIJFDE KLASSE A- GOL Sport-Wassenaar (14.30). Blauw Zwan-Zwammerdam (14.00). VCL-SJC (14.00), GWS-Roodenburg (14.30), WSB-DWO (15.00). RESERVE HOOFDKLASSE A; ARC 2-Excelsior M 2, Scheveningen 2-Ba- Zondag HOOFDKLASSE A: Nietiwcnhoom-Holland. FC Hilversum-Hollandia, Argon-ADO "20, Tonegido-UVS (14.00). Sporting Flcvoland- -Quick H. Elinkwijk-Socst. AFC "34-SC Feyenoord EERSTE KLASSE B (14.00): WVO-Wilhel- mus, DHC-HMSH. Leomdas-Neptunus, Wcstlandia-SW/SMC, WSB-Nijenrodes. ADO Den Haag-WSC. TWEEDE KLASSE C (14.00): WM-DoCoS. RVC/Rijswijk-VELO. Blauw Zwart-Kranen- burg. Verburch-VCS. Lugdunum-Alphense Bovs, RKAW-DWO. DERDE KIASSE A (14.00): DSO-SJC, Fore- holte-HBS. Kickers '69-Nieuwkoop. Voor schoten '97-Bernardus. Alkmania-VUC. Alti- or-Kon HW. VIERDE KLASSE A (14.00): Mcerburg- -DOSR. Tcylingen-FC Lisse, Floreant-Rood- enburg. Warmunda-Nicolaas Bovs, UDO-M- MO. NSV '46-ROAC "79. VIERDE KIASSE B (14.00): Vredenburch- -Wippolder Haagse Hout-UDWS. Delfia- -Delft. LFC-FC Zoctermeer. FC Rijrjland-V- CL. Full Speed-Forum Sport. VIERDE KLASSE D: Pancratius-DIO, Hilleg- om-Zandvoort, DSOV-TYBB. Van Nispen- -Geel Wit '20, BSM-Concordia H. United- /DAVO-DSS VIJFDE KLASSE A (14.00): Archipel Or- nas-ASC. /Alphen-de Jagers, Graaf Willem 2/VAC-VNA. Lcidsche Boys-Stompwijk '92 (14.30). Real Zoetermeer-Taurus, GOL Sport-SJZ (14.30). RESERVE HOOFDKLASSE A: WSB 2-Tone- gido 2, SC Feyenoord 2-Westlandia 2. SAW/SMC 2-Wilhelmus 2. Quick H 2-Olym- pia 2. DHC 2-Nteuwenhoorn 2. ADO Den Haag 2-UVS2. EERSTE DIVISIE: Roda JC - FC Lisse 14.30 uur, Quick Boys - VW 15.00 uur. TWEEDE DIVISIE: RBC - LA'S 14.00 uur, Spana - Kat wijk 14.30 uur DERDE DIVISIE: Voorscho ten - Noordwijk 1100 uur,. RVC/Rijswijk - DOSR 14.30 uur DERDE DIVISIE F: Alphen- se Boys - Zeeburgia 15.15 uur. AS 80-ARC 14.30 uur. B-Junioren: TWEEDE DIVISIE A: FC I.isse-DCG 13.00 uur. TWEEDE DIVISIE B UVS-Dordrecht 12.00 uur. Sparta - Quick Boys 14.30 uur VROUWENVOETBAL Zaterdag HOOFDKLASSE: Ter Lecde - Stedoco (14.30). Reiger Bot s - Braakhuizen (14 30). Muiden - ZwartWit'28 (14.00), A'elocitas - Saestum (14.30). Puck Deventer - AVFC (14.30). ODC - KFC'71 (1430).EERSTE KIASSE A: Ter Leede 2 - RVA'H (12.00) TWEEDE KLASSE A: Jodan Boys - RCL (14.30). DERDE KLASSE A: Lisse - SDV (13.00), Gravenz-w - Oegstgeest (12.30). KRA' - Quick Boys (16.15). Zondag EERSTE KLASSE B: UVS NEC (12.15). TWEEDE KLASSE A: SJC - Alkmania (11.00). DERDE KLASSE B: UVS 2 - UDO (10.00). GDA 3 - Bemardus (10.00), RKAW - SJC 2 (13.00). Oliveo - lduna (12.00) ATLETIEK Haag 5 - Apollo Roelofarendsveen; zo. 10.00 uur: Veglo Leiden - Shuttlewoudc* BASKETBAL Mannen PROMOTIEDIVISIE: AS VU - MSV (za. 2030), Springfield - De Groene Uilen, Jumpers - Wv- ba. Jugglers - Sharks. Datastore - Blitz (za. 20.30); PSV/Almonte - Akrides, Rotterdam 2 - JUNIOREN, EREDIVISIE A: Canadians I loofddorp. Piranha's - Celeritas, Challengers - Den Helder. Blitz - Akrides (za. 18.30) EREDIVISIE: Binnenland - Lieshout, Den Helder Celeritudo. Hoofddorp - Filtech Fi ve. Grasshoppers - Prisma College (za. 19.30). Lindslake Lions - BV Leiderdorp (za. 20 30) EERSTE DIVISIE B: lumpers - BV Lely, Quo Vadis - Niels Stensen. Vüssingen - BV Lisse (zo. 16.15) JUNIOREN, EREDIVISIE A: Shooters - Bin nenland. Grasshoppers - BV Leiderdorp (za. 13.45). AVyba - Sharks, Vüssingen - Prisma TWEEDE KLASSE B: Bennchroek-Rc burg, Alphen-Spandersbos. Leidse Stu ten-Baam, Noordwijk-Leusden DF.RDE KIASSE B: Pijnacker-Catwyck VIERDE KLASSE B: I lisalis-Uitgeest TAFELTENNIS TAFELTENNIS 16.00, llo- AVesta. EERSTE DIVISIE: I: Doco ge Morsweg). Belcrum - P< TAVEEDE DIVISIE: 1: Avanti - Bijlsma 15.00), Pccos 4 - otk: 2: RJJnsoevei -• -Scylla 2 1 Rijnsoever - Mac (15.00). Pecos 3 - Integer groep. DERDE DIVISIE: 7 Scylla 3 SVE. 8: I Int ake - De Treffers. VIERDE DIVISIE: 12: Victory 55 -Pecos 5. 13: Docos 2 - Wibats 2. 15: De Treffers 3 - HBC. DERDE DIVISIE: 4: I anaka De I reffers A'i- EKEDIVISIE: Cosmos - Scylla, Ankerstars 1 Zand. Westa- FVT. Cosmos Lelystad United - Salamanders. EERSTE DIVISIE: 1: Docos - Flits (16.00, Ho ge Morsweg). Belcrum Pecos. TWEEDE DIVISIE: 1: Avanti - Bijlsma (15.(10), Pecos 4 - OTTC. 2: Rijnsocvcr 2 Scylla 2 I Rijnsoever - llac (15.001. Pecos 3 - Integet groep. DERDE DIVISIE: 7: Scvlla 3 - SVE 8: Hot ak'68 2 -De Treffers VIERDE DIA/ISIE: 12: Victory -Pecos 5 13: Docos 2 - Wibats 2. 15: De Treffers 3 TAVEEDE DIVISIE: I: Docos- Belt Pecos - Middelburg Zuid 117.00. Vos DERDE DIATSIE: 4: I anaka I )e I re HOCKEY BADMINTON EERSTE DIVISIE 2: zo. 14.00 uur. Flair Al phen - ESCA Arnhem. DERDE DIVISIE 7: zo 12 00 uur: Ommoord Rotterdam - Flair Alphen 2. 8: za. 10.00 uur: JEUGDVOETBAL BC Schoonhoven - Flair Alphen 3 VIERDE DIVISIE 13: zo. 10 00 uur BC Lisse- L"n BC Wassenaar. 14: zo. 13.00 uur: DKC Den TAVEEDE KLASSE A DERDE KLASSE A: Pollux-AIphen DERDE KLASSE B: Noord wijk-Abcoude, Ca twyck-VW VIERDE KLASSE B: I lermes-1 lisalis Mannen: 14.30 uur OVERGANGSKLASSE A: Forescate-DSHC EERSTE KIASSE: Geel Zwart-Alecto, LOH- KORFBAL HOOFDKLASSE A: KVS Nit AKC Spor ling Trigon. DOS"46 - Refleks, Deetos - Pk'C HOOFDKLASSE B: Blauw Wil - Die Haghe. Groen Geel - Marfugels, HKV/Ons Eibernest - DA'O, A'ada'25 - Oost Arnhem ipid-Leidse Studen- OVERGANGSKLASSE A: Swift(M) - KOAG, Avanti - Oranje Wit, TOP -Tjoba (za. 15.30 uur), KCC - Dal to EERSTE KLASSE F: KVA - De Danaïden, Crescendo - LUK) (zo. 14.30 uur): F: ADO Pernix: G: ONDO(M) I empo TAVEEDE KIASSE F: l iks OVA'O (za. 15.30 uur). Madjoe - Bolnes (za. 15.30 uur). DERDE KIASSE B: Atlantis - Fluks, FSDO Velocitas, C: Haarlem - K Ix-iden. WIELRENNEN Ronde van Sassenheim l-LOf: Zondag Ronde van Lisse (14.00)

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 25