Gods eigen cabaretier M WEER Geen verplichte opvoedcursus Maxima obsessie voor fotograaf Van Tellingen Koek en deeg 101 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 COMMENTAAR Minister-president Kok heeft gisteren in een televisie-interview ge zegd voorstander te zijn van een verplichte opvoedcursus voor ou ders van ontspoorde jongeren. Hij laat minister Korthals van justi tie de wettelijke mogelijkheden onderzoeken. Kok reageerde op de uitslag van een onderzoek waarin 68 procent van de ondervraag den zo'n cursus een goed idee noemt. Nu hoor je een politicus vrij zelden een suggestie afwijzen die tweederde van de kiezers aantrekkelijk vindt. En al helemaal niet als het een plan betreft om het aloude probleem van 'de jeugd van tegenwoordig' uit de wereld te helpen. Dat laat onverlet dat Kok in een paar zinnen een belangrijke verworvenheid in de Nederlandse cultuur op de tocht zet. Dat is het principe van bescherming van de persoonlijke levenssfeer. De politiek reguleert in een beschaafd land als het onze van alles, maar niet hoe iemand zijn leven inricht. Denkt iemand de wet te mogen overtreden, dan is daar de rechter om een vonnis op te leg gen. Ook als kinderen de dupe dreigen te worden van hun opvoe ding, dan is de rechter niet machteloos. Hij kan jongeren onder toezicht stellen en ouders uit de ouderlijke macht ontzetten. De wetgever heeft dat mogelijk gemaakt voor uitzonderlijk lastige situ aties. Als die niet aan de orde zijn, dan hoort het primaat van de opvoeding te blijven bij de ouders. Als zij daarmee worstelen, staat het hen vrij te rade te gaan bij deze of gene pedagoog, pastor of cursusleider. Een overheid die gaat bepalen welke ouders wel en welke geen goede opvoeders zijn, en welke ouders wel en welke niet verant woordelijk zijn voor de ontsporing van hun kind, is gevaarlijk be zig. Zo'n overheid onderschat de mogelijkheden om door beleid invloed uit te oefenen op het klimaat waarin jongeren opgroeien. Ook deze Miljoenennota bevat tal van keuzes over armoedebestrij ding, allochtonenbeleid, onderwijs, kinderopvang, gezondheids zorg, sport en recreatie die van vitale invloed zijn op het lot van jongeren. Een financiële voorziening voor ouders die vrijwillig op cursus willen, komt wellicht als geroepen. Met de verplichting ech ter toont de overheid zich een bemoeizieke betweter. 11 Komieken op het Binnenhof Het was weer een lollige uitzending, de Troonrede van gisteren. Ten eerste natuurlijk door De Grap. 'Mijne Heeren, het is mij aange naam U bijeen te zien tot hervatting uwer werkzaamheden', zo ver baasde Beatrix de Staten-Generaal in haar aanhef. Waarna ze on middellijk erop liet volgen: 'Zo sprak honderd jaar geleden mijn grootmoeder tot uw voorgangers'. Geen grap waarmee ze het ver schopt tijdens de Leidse Cabaretda- gen. Maar goed genoeg om de Ridderzaal mee plat te krijgen. Wat ook weer grappige beelden opleverde. Een bulderende Jorritsma, die bijna aan de zuurstof moest, en zelfs een glimlachende Borst. Inderdaad, gekker moest het niet worden. Lollig was ook het optreden van de doventolken op Nederland 1. Die waren namelijk niet weggewerkt in een overzichtelijk vierkantje rechts onderin, maar vulden bijna de helft van het scherm. (Eigen lijk wel vervelend voor slechthorenden: ze verstaan er al zo weinig van, en dan zien ze ook nog eens geen klap.) Maar de optredens van de doventolken waren weergaloos. Voor het commentaar bij de rondrit was er een man ingehuurd die zijn best deed op deAndré van Duin te lijken. Meesterlijk waren zijn imita ties van het getrappel van paardenhoeven en het gejuich van het publiek. En bij de Troonrede zelf tolkte een vrouw met een passie die haaks stond op de stijle deftigheid waarmee het verhaal werd uitgesproken en aangehoord. Ze bolde haar wangen, stak haar tong een beetje uit en keek binnen een paar seconden zowel blij, verdrie tig en boos.TerivijlBeatrix zelf nauwelijk een spier vertrok. Wat ook wel weer knap is met zinnen als 'De bereikbaarheid en de aan spreekbaarheid van de overheid worden met een een-loket-benade- ring verbeterd'. Maar het allerleukste waren weer de hoofddeksels van de dames in de Ridderzaal. Erica Terpstra, al jarenlang trendsetter, verraste nu weer met een hoed die deed denken aan Repelsteeltje met een ka chelpijp op zijn hoofd. Minister Herfkens had een geval opgezet die slechts haar kin onbedekt liet, terwijl minister Borst een hoed op had die leek op een omgekeerde, inderhaast van tafel gegriste fniit- schaal. Maar die zagen er nog heel behoorlijk uit vergeleken met de creaties die enige andere dames op hun hoofd hadden gezet. Bij sommigen kreeg je het idee dat ze bij thuiskomst een wanhopige hoedenmaker op het antiuoordapparciat aantroffen, met de vraag wanneer ze langskwamen zodat hij de boel eindelijk een afkon maken. Het leidde overigens wel vreselijk af van de Troonrede. Gelukkig bleek later in de krant dat die ook heel opbeurend was. Af en toe zon, maar ook buien Niets dan goeds over Floyd. In het oosten van de Verenigde Staten ver oorzaakte de orkaan grote overstromingen; bij ons houdt de voormalige geweldenaar het kwik op een nazomerniveau. Vanmiddag zijn de tem peraturen gestegen tot 21 graden en morgen wordt het in onze regio plaatselijk 23 graden. De voor de tijd van het jaar aanhoudend hoge temperaturen komen tot stand doordat met een door Floyd opgewekte zuidelijke luchtstroming warme subtropenlucht wordt aangevoerd. Als op het KNMI in De Bilt zowel vandaag als morgen de 20 graden wordt be reikt en gepasseerd (op Prinsjesdag lukte dat niet), komt het ab solute record in zicht. Met vandaag en morgen komt De Bilt uit op 22 warme dagen. Het record bedraagt 23 in 1959. In het noorden van het land, waar de septemberzomer van 1999 nog opmerkelijker is dan elders (gistermiddag in Groningen maxima tot 22 graden) gaan de records morgen al op de schop. Wat de gemiddelde temperatuur betreft gaat het eveneens om een nek-aan-nek race met de elite van de twintigste eeuw. Over de eerste helft van de maand was 1949 een fractie warmer; over het tijdvak 1-20 september deed 1947 het iets beter. Toen bedroeg de gemiddelde m temperatuur 18,6 tegen nu 18,1 graden. Het weerbeeld wordt morgen gekenmerkt door af en toe zonneschijn, maar vooral in de ochtend kunnen er ook enkele buien vallen. Daarbij kan het ook gaan onweren. De wind waait op de eerste dag van de as tronomische herfst uit het zuiden tot zuidwesten en is meest matig, aan de kust vrij krachtig. In het weekeinde ruimt de wind geleidelijk naar westelijke richtingen waardoor geleidelijk minder warme lucht tot onze streken kan doordringen. Verder kan er soms een bui vallen. Neale Donald Walsch in gesprek met zijn hogere Zelf Dit is de man die al zes jaar lang dagelijks praat met God. Drie dikke boeken zijn inmid dels verschenen met Dialogen over de zin van het leven, de vraag 'wie ben ik', goed en kwaad, de vrijheid van keuze, relaties, kinderen, politiek, reli gies. Kortom: alles wat de mens op aarde bezig houdt. Boeken die zijn ingeslagen als een bom en worden beschouwd als een soort moderne bijbel. God préat! Met een gewone sterve ling nog wel. Walsch wordt op handen ge dragen, maar ook verketterd en beschuldigd van hoogmoeds waanzin en blasfemie. God praat immers niet met een wil lekeurig mens. Toch? Dat is het grote misverstand, houdt Wal sch zijn gehoor voor. „Religies plaatsen God ergens buiten ons zelf. Hij wordt voorgesteld als een onaantastbaar superieur wezen los van de mens. Maar dat is een mythe. Hij zit in ieder van ons. Wij zijn niet anders dan God in fysieke vorm." „Maar waarom praat hij dan met jou en niet met mij", snibt een dame uit het publiek. „Hij praat ook met jou", antwoordt Walsch. „Maar je luistert niet. Als je muziek wilt horen, moet je de radio aanzetten." „Ik luister wel, maar toch hoor ik niks." Walsch: „Misschien ben je niet wanhopig genoeg om goed te luisteren. Zelf moest ik diep zinken, voor ik God hoorde. In het donker ga je beter zien." Mensen raken compleet over stuur van het idee dat hij zo maar met God kan praten, er vaart Walsch. „Ze zeggen: 'Wie denk je wel dat je bent?' Maar God praat met iedereen. Niet alleen met Jezus of Moham med. Hij sprak ook met Mozart, waardoor deze prachtige mu ziek kon schrijven. De schilde rijen van Rembrandt zijn onge twijfeld geïnspireerd door God. Van die beweringen kijkt nie mand op. Waarom is het dan belachelijk als ik zeg dat ik met God praat? We worden allemaal door God geïnspireerd." Het succes - of liever gezegd de hysterie - rond zijn boeken hebben Walsch niet aangetast. Hij is zichzelf gebleven, een nuchter man, wars van adora tie. „Er staat niks in mijn boe ken datje zelf niet weet. Ik hoef niemand te overtuigen, ik hoef niks te bewijzen. Ik help men sen alleen om het zich weer te herinneren. Ik vertel mijn eigen waarheid. En als iemand daarvan iets her kent in zijn hart, prima. Als je het waardeloos vindt, ook goed. Dan zoek je iets wat wèl waarde voor je heeft. Niemand heeft de wijsheid in pacht. De paus niet, Walsch niet, de Bhagwan niet. Geloof niks van wat ik zeg, al leen omdat ik het zeg. Zoek de Neale Donald Walsch (56) staat op het podium van de RAI. Met niets anders dan zichzelf houdt de Amerikaan drie uur lang een barstensvolle zaal in zijn ban. Moeiteloos laat hij mensen bulderen van het lachen. Soms brengt hij ze op de grens van huilen. waarheid in jezelf. Je wéét het allemaal, alleen ben je het ver geten." Zijn gesprekken met God heb ben Walsch gelouterd, zegt hij. „Ik voel me bevrijd van ang sten. Ik ben in het reine geko men met mezelf en de mensen om me heen. God heeft mij er op gewezen dat het gaat om het uitdragen van liefde." Neale Donald Walsch: Gods eigen cabare tier in de RAI. Tussen de lachsalvo's door zet hij je heel knap aan het nadenken over je eigen leven. De ene anekdote bui telt over de andere, waar bij de drama's uit Walsch' ei gen leven die nen als uit gangspunt. De vertwijfeling van de 11-jari ge katholieke jongen die per ongeluk op vrijdag een hamburger eet. ('Vader, kom ik nu in de hel? Nee kind, in het vagevuur'), gebroken rela ties, het zoe ken naar ge luk, en als ro de draad de voortdurend terugkerende vraag 'wie ben ik eigenlijk?' „Als puber denk je: ik ben mijn uiterlijk. Later wordt dat geld, je werk, je hypotheek, je auto of je gezin. Constant stellen we ons die vraag: wie ben ik? Eigenlijk is dat de enige wezenlijke vraag in ons leven. De enige vraag die er toe doet. Wie ben ik? En in het verlengde daarvan 'wat wil ik zijn?' en 'waar kies ik voor?" Hier heeft Walsch waar hij zijn publiek hebben wil. „Toen ik op het dieptepunt van mijn le ven zat - alleen in een verlaten huis, vrouw en kinderen weg - vroeg ik aan God: wat wil je van me? Daarmee begon mijn zoek tocht. Ik zocht en zocht. Las boeken. Maar het werd alleen maar erger. Op een gegeven moment ging ik achter mijn bu reau zitten. 'Ik wil antwoorden. Nu', schreef ik. Opeens hoorde ik een stem. Ik hoorde:Wil je werkelijk een antivoord op al deze vragen of lucht je gewoon je hart?' Neale Donald Walsch: „God zit in ieder van ons. Wij zijn niet anders dan God in fysieke vorm." foto pr Eindelijk kreeg ik antwoord. Ik dacht: ik moet het opschrijven, anders vergeet ik het. Geen haar op mijn hoofd dacht aan een boek. Ik had geen flauw idee dat ik met mijn hogere Zelf sprak. Maar God beloofde me een boek. Nou, dat wilde ik wel eens uittesten. Goed, dacht ik, dan krijg je een boek. Ja, daar door ben ik in God gaan gelo ven." De dialoog met Hem duurt nog steeds voort. „Er komt nog een boek, heeft Hij me al verteld." Walsch kan het niet genoeg herhalen: praten met God is niet het exclusieve recht van enkele uitverkorenen. Iedereen kan het. „De eerste stap is te geloven dat we niet los staan van God. Hij zit in ieder van ons. Het is ironisch te beden ken dat onze godsdiensten zijn onstaan uit inspiraties van per sonen, zoals Je zus en Moham med. Met hen sprak Hij kenne lijk wel. Waarom zou Hij verder met niemand praten? Ik ont vang dagelijks uit de hele we reld brieven van mensen die ge sprekken met Hem voeren. Het kan dus. Maar ons is aan gepraat dat we het niet waard zijn. Ja, de paus misschien, of Sai Baba, of iemand die de hele dag naar zijn navel zit te staren en Oooommmm' zegt. Maar jij niet. Stap toch af van die gedach te. Je hebt niks nodig om met God in contact te komen, alleen de overtuiging dat het kan. Je hoeft alleen maar te luisteren naar je hart." Het belangrijk ste dat God Wal sch heeft ver teld, bestaat uit vier woorden: 'we zijn allen één'. „Ik durf te wedden dat ie dereen dit diep in zijn hart weet. Iedereen heeft ooit zo'n moment van eenwor ding ervaren. Misschien toen hij trouwde, met iemand vrijde, of zijn net geboren kind in de armen hield. Het gaat erom je bewust te worden van dat ge voel van verbondenheid. We zijn allen God in menselijke vorm. Accepteren we dat, of blijven we onszelf zien als stuurloos, ronddobberende we zens, die maar wat doen. Ieder een kan besluiten om in har monie met God te leven. Om te leven naar zijn ware Zelf. En als je dat besluit neemt, verander je niet alleen jezelf, maar ook de wereld. Je denkt namelijk dat het leven om jou draait. Vergeet het maar. Wat je doet voor een an der, doe je ook voor jezelf. Want die ander bèn jezelf. Dat weten we allemaal, diep in ons hart, maar we leven er niet naar. Wat je een ander geeft, geef je ook aan jezelf. Doe je een ander kwaad, dan schaad je ook jezelf. Zo simpel is het. Stop met zoeken naar iets datje wilt, maar geef het voor de ver andering eens weg. Wil je lief de? Zoek iemand om het te ge ven en ervaar dat je liefde in je hebt. Wil je geld? Geef geld aan een ander en ontdek hoeveel je eigenlijk zelf bezit. Watje ook wilt: geef het aan een ander en ontdek dat je het zelf hebt. Jij bént die ander. Alle scheiding tussen mensen is een illusie. Natuurlijk, het klinkt geweldig. Maar ik zie het jullie denken. Hoe kun je je één voelen met mensen die je tegenstaan, op wie je kwaad bent, die je pijn en verdriet hebben gedaan? Je bent bang om gekwetst te wor den. Maar heb vertrouwen dat het goed is. Zie de God in de ander. Kijk iemand in de ogen en ontdek dat je naar jezelf kijkt. Menselijk contact is het enige wezenlijke in het leven. De rest is drama, illusie. Neem je goddelijke missie op je. Er zijn veel belangrijkere dingen in het leven dan je werk, je vriendin of je gewicht. Het gaat niet om je hypotheek of dat je haar goed zit. Het léven heeft niks met jou te maken, maar alles met de mensen om je heen. Jij bent de Redder, jij bent het Licht. En door dat uit te dragen, red je ook jezelf en geef je jezelf licht. Zeg niet: ik voel me diep ongelukkig, wat kan ik nou voor een ander bete kenen? Onthoud: je leert ande ren, watje zelf moet leren. Je hoeft niet te wachten tot je vol maakt bent. Je kunt nu al be ginnen." Euforisch verlaten mensen de zaal. Bij de toiletten daalt de stemming enigszins bij het zien van de lange stoet wachtenden. Een paar vrouwen sluiten zich aan bij de zichtbaar kleinere rij voor de mannen-wc's. 'Ach, we zijn immers allen één?', roept een van hen. Je moet toch ergens beginnen. MARGOT KLOMPMAKER Neale Donald Walsch heeft tot nu toe drie boeken over zijn gesprekken met God gepubliceerd: 'Een ongewoon ge sprek met God', 'Een nieuw gesprek met God' en 'Derde gesprek met God'. De uitgever is Kosmos. Maxima is zo langzamerhand een obsessie aan het worden voor 'paparazzo' Joop van Tel lingen. De Utrechtse fotograaf kan de naam van de nieuwe vriendin van kroonprins Wil- lem-Alexander bijna niet meer horen. Zeker niet na een week waarin hij tot tweemaal toe dé plaat van het tweetal dacht te schieten en tot tweemaal toe van een koude kermis thuis kwam. Van Tellingen dacht na eerst dagen tevergeefs bij Paleis Noordeinde en bij de woning van Maxima in New York ge post te hebben, afgelopen dins dag eindelijk beet te hebben. „Een doorgaans betrouwbare tipgever vertelde mij dat Maxi ma die dag in een bloemenzaak in Den Haag te vinden zou zijn. Natuurlijk ben ik direct m'n au to ingesprongen om een en an der te verifiëren. Eenmaal aan gekomen bij de desbetreffende bloemenzaak kreeg ik de ver koopster zo ver dat ik me mocht verstoppen in een vuil container. Toen ik goed en wel in dat ding zat, kwam Maxima met een hofdame binnen. Al thans, dat dacht ik op dat mo ment. Je begrijpt dat mijn hart een paar keer oversloeg. Hele maal toen de vermeende Maxi ma mijn kant opliep om een oude krant weg te gooien. Ik had mijn camera al in de aan slag om direct te kunnen schie ten als zij de klep van de contai ner open zou doen. Dat deed zij inderdaad en ik maakte een paar foto's. Net toen ik aanstal ten maakte om uit die contai ner te kruipen, kreeg ik in de gaten dat ik in de maling was genomen. Door de jongens van Bananasplit. Balen als een rund natuurlijk." Balen deed Van Tellingen afge lopen zondag wederom. Net als de fotografen van De Telegraaf was de Utrechter getipt dat Maxima samen met haar vriend op Schiermonnikoog zou zijn. „Ook deze tip leek me uiterst betrouwbaar. Daarom ben ik weer m'n auto ingekropen om die kant op te gaan. Op het ei land zelfben ik nooit aangeko men. Toen ik de boot wilde ne men, werd ik door beveiligings mensen van de prins tegenge houden. Zij zeiden dat ik het ei land niet op mocht. Ik sprong natuurlijk uit m'n vel. Helemaal toen ik hoorde dat de jongens van De Telegraaf een dag eer der wel de oversteek hadden gemaakt. Omdat ik me niet zo maar uit het veld laat slaan, heb ik de hele dag bij de haven ge wacht om de prins en zijn ge volg bij aankomst nog te kun nen fotograferen. Maxima was daar niet meer bij. Die zou al eerder per helikopter het eiland hebben verlaten. Wederom ba len als een stekker. De hele nacht heb ik wakker gelegen van deze gemiste kans. Totdat ik gisteren wakker werd en de foto's in De Telegraaf zag. Toen wist ik dat ik weer met een op geheven hoofd de straat op kon." RENS MULLER» Ook gisteren weer geen bijstandsmoeder in de Rid derzaal te bekennen. Wel vermoedde ik op de eer ste rijen menige hypotheek uit de fiscale eredivi sie. Ik stelde de genoegzaamheid vast van wij hoeden onder elkaar met Terpstra ais telet- ubby. Alleen die Mar jet van Zuijlen zag je denken, job hoppen valt niqt mee op zo'n ongemakkelijke stoel, ik moet hier snel weg. Buiten verdrong zich het gemene volk opgewekt achter het dranghek. Allemaal dorstig naar nog een glimp oranje. Bin nen hing de sfeer van, wij hier hebben het nog nooit zo goed gehad en dat moet vooral zo blijven. En gelachen dat we hebben, meteen al bij de aftrap. Dat zit wel een beetje in deze week als ge heel. Zondagavond zapte ik langs televi sieberoemdheden die elkaar allemaal prij zen in de kontzak van de smoking staken. Niemand werd overgeslagen. Een ronduit stuitende vertoning. Vroeger op het toernooi van de juniortjes kreeg ook iedereen een be ker, een vaantje en een glas ranja. Het Jour naal werd nogal karig beloond als program ma van de eeuw. Ik had Pauline Broekema HAN MULDER graag de supercup gegund als babbelkous van het millennium. En die glimmende vlinderdassen en schouders mekaar maar zoenen. Het 'Gouden beeld'-festival, ach heremijntijd. Zelfs Andries Knevel bleek van zijn geloof gevallen, dus de hemel sta ons bij. Wat een middelmaat en wat een te vredenheid alom. Later kon ik de slaap niet vatten. Pas langzaam hervond ik de innerlijke rust. Kalm aan maar, zei ik tot mezelf Het komt uit Aalsmeer. Het is Joop van den Ende maar, je weet wel de man die goede sinaak op de buis wil. Zo nestelde zich het gouden beeld van de hoerenmadam die in het bor deel de kuisheid predikt. Den Haag is Aalsmeer niet, prevelde ik nog en ging eindelijk onderzeil. Zo werd het dus vanzelf de Derde Dinsdag. Maar het gevoel van, her is in ons kikkerland dik in orde en niet zeuren dus, bleef stevig hangen. Willem-Alexan- der had verleden week bij de opening van een tunnel gelukkig gefietst en niet geskeelerd. Dus die bleef met een pseudo-Maxima achterop goed overeind op de Wadden, terwijl De Telegraaf onderuit ging. Die an dere tandem Vermeend en Zalm zou meermalen mo daal Nederland ei>enmin het vel over de oren halen en de beurs wilde ook weer. Waar hadden we het toch aan verdiend? Er was in Den Haag maar een enkel wanklankje, hoewel goed hoorbaar. Zo bleek dit jaar uitgerekend het lyceum waar ooit Willem-Alexander en zijn broertjes op school hebben gezeten als de slechtst ren derende vwo-instelling van het land uit de bus geko men. Misschien was men er al te vrijzinnig omge gaan met de Cito-toets. Een school waar prinsjes hebben geravot, dat wil iedere statusbewuste ouder wel voor zijn kind. Helaas, de middelmaat is niet al leen in Aalsmeer dik gezaaid maar ook op het deftig ste zand van Den Haag. Mijn eigen kinderen gingen er school. Dus ik ken de koekjes en ik ken het deeg. Een tandarts prijst nooit zijn voorganger. Welke bij ziende loodgieter is hier bezig geweest, is zijn com mentaar. Vraag een architect geen oordeel over de schouwburg van een collega. Te veel hout gebruikt, zeiden er twee los van elkaar over het nieuwe Theater aan de Schie in Schiedam. Kathy Gosschalk nam er het afgelopen weekend afscheid, Amsterdamse van geboorte, harten ziel van de Rotterdamse Dansgroep en Haagse metterwoon. Er was sushi. Er was tegen spraak. En ik dacht in grote dankbaarheid, wat ligt Schiedam toch heerlijk ver weg van Aalsmeer en Den Haag. MILLENNIUM nog dagen Nog 101 dagen en het nieuwe millennium breel aan. Reden voor deze kia om in een dagelijkse serie terug te kijken op belang rijke gebeurtenissen die plaatsgrepen op corres ponderende data in deal gelopen 1000 jaar. Deze week: 20 sep 1839: eerste spoortrein in Nederland; 21 sep 1392: Aleid van Poelgeest vermoord; 22 sep 1914: Kriegsmarine vernietigt Engelsen; 23 s 1923: grootse demonstra tegen vlootwet; 24 sep 1975: Mount Everest ove west-kant beklommen. 22 SEPTEMBER 1914 Als de Engelse oorlogsboi) Aboukir, de Hogue en de Ci vandaag, 22 september 191! de grond worden geboord, er overlevenden die binnen uur driemaal een torpedo de oren krijgen. Zwemn Pr van schip naar schip slages er toch in het oorlogsgewei doorstaan. Voor 1459 man de Royal Navy komt de hu! J" laat, nadat de Duitse ondei boot U9 meedogenloos I m( toegeslagen. In het rappon hij na zijn verrichtingen L maakt, schrijft de Duitse mandant Weddigen: Trg welche Gegenwirkung, schützfeuer, erfolgte nicht' Britse geschiedwerk Naval P' rations stelt daarentegen di10 Engelsen wel degelijk helni teruggevuurd. Hoe het ooiiel in totaal zullen slechts varenden 'het gevecht' een uurtje is gepiept, overli Onder hen een van de Enj )i commandanten. Als hij na wijn bijkomt, zegt hij tegei hulpverleners: 'Dat was langdurige zwempartij'. Dele' nietigende slag, toegebiIei door de Kriegsmarine, is naei zeer zichtbaar in het West waar op het strand van van Holland en 's-Gravenz vele lijken aanspoelen, vuurpeloton brengt de I men de laatste eer, voor ze den begraven op het ket van 's-Gravenzande. De D held Weddigen krijgt het ren Kruis. I MENSELIJK De ruim twee jaar geleden va Je gelukte prinses DIANA krijgt 'a monument. Premier Tony 8' ei vertelt dat vandaag in de Brile' krant Daily Mirror. Het wordtIU1 fontein in een van de konink parken in Londen, kondigde Blair aan. „Het is heel belarel dat wij de herinnering in ere den van iemand die niet zeer dierbaar was voor het p. bliek maar ook veel heeft ff reikt aldus Blair. Diana to in augustus 1997 samen mi haarvriend Dodi al-Fayed chauffeur Henri Paul om he ven door een verkeersongew' Parijs. De vader van Dodi, de Egyptische miljardair Mohair med, onthulde vorig jaar a monument in de vorm van fontein in warenhuis Harro waar hij eigenaar van is. In jaar dat Diana overleed, we een regeringscommissie si gesteld om te onderzoeken welke manier de herinnerii de prinses levend gehoude worden. De Britse minister Financiën Gordon Brown, leiding over deze club heel dat de vorm van het monui en de plek waar het komt staan nog worden bekeken Een zakkenroller in het SpJ VALENCIA heeft zich lelijk slikt, toen hij achternagea door de politie zijn buit zo mogelijk probeerde te vers pen, zo meldde de krant El do gisteren. De 30-jarigev dachte uit Zuid-Afrika wen -terdag betrapt toen hij bij? oude man geld uit de acht? haalde. Het waren vijf bil|dj van 5.000 peseta, samentf gulden, die hij al rennend» mond propte en probeerde^ te slikken. Het laatste brief/ bleef echter in zijn keel Het was aan de lange arm! wet te danken dat hij er nid stikte. Na een slok waterU'! fontein werd hij afgevoerd!» het politiebureau.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2