Volleyhalsters rest bijrol Jan Ullrich overleeft Spaans offens Hersman favoriet in eigen achtertuin Sport Blessure weerhoudt Sonnemans van WK Sijbrands en Wiers geven elkaar niets t ii ARC'er Balkhoven de onbetwiste leider Nieuw conflict Engel en tafeltennisbond WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5 Zware straf dreigt voor DIOK leiden De Nederlandse Rugbybond beslist waarschijnlijk deze week of DIOK wordt gestraft omdat de rugbyclub Nieuw-Zee- lander Troy Raitt ten onrechte heeft laten meespelen. Volgens de competitieleider hangt veel af van een rapport, dat deze week beschikbaar komt. DIOK zou een zeer zware straf kunnen krijgen: vermindering van alle dertien behaalde competitiepun- ten plus tien strafpunten. Voorzitter Bicker van de bond wil daar echter nog niet op vooruitlopen. „We zijn nog in gesprek met de club. De competitieleider zou kunnen beslissen om deze straf op te leggen, maar er zou ook sprake kunnen zijn van een misverstand." Flyhalf/fullback Raitt werd dit seizoen toege voegd aan de selectie van DIOK, dat afgelopen seizoen voor het eerst na tien jaar geen landskampioen werd, maar op dit ogen blik de ranglijst van de eredivisie aanvoert. Michael Laudrup assistent Olsen kopenhagen Michael Laudrup wordt assistent-bondscoach van Denemarken. Hij tekende een tweejarig contract bij de Deense bond dat op 1 juli 2000 ingaat. Dan begint ook Morten Olsen als hoofdverantwoordelijke van Denemarken als opvolger van Bo Johansson. De 34-jarige Laudrup sloot vorig jaar zijn actieve loopbaan af bij Ajax, waarna hij zich terugtrok uit de voetballe rij. Zijn broer Brian speelt nu bij Ajax. Verrassingscontroles vóór Spelen Sydney Het Internationaal Olympisch Comité gaat akkoord met out-of-competition dopingcontroles vóór het begin van de Olympische Spelen in Sydney 2000. De controles worden uitge voerd door het Australisch Bureau voor Dopingbestrijding. De ze instantie voert ook de controles uit tijdens de Spelen die op 15 september beginnen. Voet schrapt passage Connie Meijer den haag Willy Voet, de vroegere verzorger van de Festina- wielerploeg, zal niet langer beweren dat wielrenster Connie Meijer in augustus 1988 als gevolg van dopinggebruik na een criterium in Naaldwijk is overleden. Een passage daarover in zijn boek 'Prikken en slikken' wordt geschrapt. Dit is de uit komst van overleg tussen de familie Meijer, de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie (KNWU), uitgeverij Roularta Books en Voet zelf. De familie van Connie Meijer protesteerde al meteen na het uitkomen van Voets boek tegen de bewering van de schrijver, omdat uit onderzoek is gebleken dat de wielrenster was overleden aan een acute ontsteking van haar hartspier. Zelfs coach Mathieu wordt stilaan radeloos DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) d lijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921.1 mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl haarlem gus v Ben Sonnemans gaat over twee weken niet naar de wereldkam pioenschappen judo in Bir mingham. De 27-jarige judoka uit Haarlem heeft maandag avond op de training bij zijn club Kenamju de binnenband van zijn knie gescheurd. Sonne mans kreeg gisteren na me disch onderzoek te horen dat het 'onverantwoord' is om aan het WK mee te doen. Sonne mans: „Dit is vreselijk. De ge volgen zijn ook nog eens heel zwaar." Het WK van dit jaar is het eer ste toernooi waarop judoka's zich rechtstreeks kunnen kwali ficeren voor de Olympische Spelen, die over twaalf maan den in Sydney beginnen. Son nemans had goede vooruitzich ten om in de categorie tot hon derd kilogram aan de kwalifica tie-eis - een plaats bij de eerste acht - te voldoen. Hij eindigde op de Spelen van 1996 in Atlan ta op de vijfde plaats en werd een jaar later Europees kampi oen. „Ik ben niet in paniek, maar ik denk dat de klap nog moet komen", aldus Sonne mans. Sonnemans, sportinstructeur bij de Koninklijke Marechaus see, won in februari het sterk bezette Tournoi de Paris. Op het Europees kampioenschap in mei werd hij door noncha lance in de eerste ronde uitge schakeld. Sonnemans zal zich via het A-toernooiencircpit in het voorjaar van 2000 moeten plaatsen voor de Olympische Spelen. Omdat het herstel en kele maanden kan. duren, komt ook zijn deelname met Kenam ju aan de eindronde van de Eu ropa Cup voor teams op 6 no vember in gevaar. Kenamju- coach Cor van der Geest rea geerde aangeslagen op de zwa re blessure van zijn pupil. „Dit is een sportieve ramp", aldus Van der Geest. Bondscoach Louis Wijden- bosch zal vandaag bekendma ken volgens welke procedure de vervanger van Sonnemans wordt aangewezen. Voor de vrijgevallen WK-plaats komen Rogier Smulders en Martin van den Berg in aanmerking. Wat goed is, hoeft niet per definitie snel te komen. Volleybalbondscoach Pier re Mathieu weet dat al lan ger. Als het moet zegt hij duizend keer dat het Ne derlands vrouwenteam ge noeg kwaliteit in huis heeft en dat die kwaliteit er ooit uitkomt. Ooit. De vraag is wanneer, maar zo langza merhand durft Mathieu er ook geen antwoord meer op te geven. ROME FRANK BUSCHMANN Al helemaal niet na de tweede nederlaag op de Europese titel strijd in Rome, waar het al evenmin imponerende gastland gisteren met 3-1 (25-17, 22-25, 25-19, 25-17) te sterk bleek. Dat Nederland niet kon win nen van een matige ploeg ver telt eigenlijk het hele verhaal. Het dreef Mathieu zelfs korte tijd tot wanhoop. Boos trom melde hij de voltallige selectie het kleedlokaal binnen alvorens hij zijn speelsters de vrijheid gaf met het journaille te praten. „Ik ben heel kwaad geworden en ik heb goed gescholden. Soms moet dat blijkbaar met deze groep." Radeloosheid, ergernis, te leurstelling. Het waren de eer ste factoren uit een rijtje dat de overhand kreeg. Natuurlijk baalde iedereen. Het team kan na twee wedstrijden een plaats bij de eerste vier vergeten. Van af nu is de vijfde klassering het hoogst haalbare. Die plek geeft mogelijk recht op een ticket voor het olympisch kwalifica tietoernooi in Bremen (begin volgend jaar), mits Rusland Eu ropees kampioen wordt én zich tijdens de World Cup over twee maanden zeker stelt van Syd ney 2000. Veel theorie. Veel als, mits en tenzij. Het verprutsen van een plaats in de halve finales heeft nog een ander gevolg: Oranje loopt directe kwalificatie voor het volgende EK - in 2001 in Bulga rije - mis. Maar eigenlijk was dat gisteren voor Mathieu en zijn meiden bijzaak. Daarvoor hadden ze de buik te veel vol van de zeperd tegen Italië. „We kwamen niet over onze zenu- wên heen. De eerste set ston den we onder stress, de tweede ging het beter en wonnen we ook. Daarna dachten de mees ten dat we het wel zouden red den", had captain Ingrid Visser in het veld bespeurd. Ze beaamde dat dit Neder lands team de druk op een groot toernooi niet aan kan. Ze beaamde ook dat dat vreemd is aangezien vijf van de zes basis speelsters (op Chaïne Staelens na) met een behoorlijke verza meling EK's, WK's en Olympi- De Nederlandse verdediging blokkeert de smash van Elisa^Galastri, maar b het Italiaanse aanvalsspel schuldig. sche Spelen in de binnenzak rondloopt. Visser zocht zich suf naar een plausibele verklaring voor het falen van de Oranje- ploeg. „Wat wij nodig hebben, zijn meiden met pit. Soms kan Elles Leferink fel zijn, af en toe kan ik de boel een beetje op peppen, maar het gebeurt nooit met z'n allen. Dat zou mis schien wel moeten. Ach ja, we missen een type als Cintha Boersma, die de hele boel op sleeptouw neemt." Boersma gaf enkele maanden terug aan niet beschikbaar te zijn voor het EK. In plaats van in het vliegtuig naar Rome stap te ze een paar weken geleden in het huwelijksbootje. Visser heeft er geen moment aan ge dacht om Boersma over te ha len. „Moet ik tegen haar zeg gen: laat jij de honeymoon naar Australië lekker voor wat het is en kom ons helpen? Schei toch uit." Hetzelfde gold voor Ema Brinkman, een andere steunpi laar die ook aangaf geen trek te hebben in een terugkeer in het nationale team op korte ter mijn. „Erna is een twijfelaar. Al tijd geweest. Ze heeft een nieu we liefde, ze hoeft niet meer zo nodig." Mathieu's jonge troepen heb ben regelmatig een schop on der de kont nodig. Hij liet dat gisteren eens te meer merken door tijdens diverse time-outs buitengewoon fel te coachen. Tierend bestookte hij zijn speelsters en hij ontzag nie mand. Zelfs niet Leferink, toch nog altijd zijn protégé. Zij bleef ruim onder de maat, zoals bijna de hele formatie. Alleen Ingrid Visser (Mathieu: „Verdedigend pakte zij veel") en Chaïne Stae lens scoorden een voldoende. Veel te weinig om Italië ook maar enigszins te kunnen be dreigen. Hoe hard Mathieu ook schold, het hielp niet. Sterker nog, het leek de ploeg te ver lammen. „Het team presteerde vijftig procent onder de maat, dan moet ik toch wat", verde digde de trainer zich. Mathieu zag hoe het van kwaad tot erger werd. Hij probeerde te redden wat er te redden viel door hal verwege de eerste set drie wis sels tegelijk door te voeren, zo dat Nederland met vier mid denspeelsters in het veld kwam te staan. Ook dat bood geen uitkomst. Vandaag wacht Roemenië in het laatste groepsduel. Dan rest het opvijzelen van het gekraak te moreel, hoewel gisteren nie mand het woord 'gekraakt' in de mond wilde nemen. De finales van de EWR Cup (voorheen LD Cup) worden in 2000 op donderdag 1 juni (Hemelvaartsdag) bij voetbal club UVS afgewerkt De KNVB heeft aan Henk van Werkhoven en Wim Bax (beiden zaalvoet balvereniging Bax) de KNVB- speld in goud uitgereikt Niet alleen op het veld maar ook in de zaal worden per 1 januari 2000 de scheenbeschermers verplicht gesteld Voetbalver eniging De Sleutels heeft af scheid genomen van Hans van Eijgen en Ronald Labordus. Van Eijgen zal worden toege voegd aan de technische staf. De Sleutels heeft nu ook een spelersraad. Die bestaat uit Ar no Pronk, Paul Kerkhof en Mi chel Houthof Het bestuur van voetbaldistrict West III houdt op maandag 27 september een voetbalcafé bij VCL in Leiden. Aanvang 20.00 uur Zaterdag hoofdklasser SHO gaat de rest van dit seizoen verder met trai ner Jaap Viergever. De 52-jarige trainer neemt de taak van de ontslagen Beb van der Heijden over ODB-trainer Sjaak de Bruin kreeg na de training van speler Danny Smink een stomp in zijn gelaat. Dit gebeurde na dat De Bruin de opstelling - zonder Smink - bekend had ge maakt. De speler is inmiddels geroyeerd Wielrenster Suzan ne de Goede blijft goed preste ren. Ook in Leusden behaalde de Zoeterwoudse een vijfde plaats. Ronald van der Tang won voor de vierde maal het Kringklassement door een tien de plaats in de laatste wedstrijd in Berkel Miquel van Kessel en Pascal Vergeer kwamen in Bel gië in actie. Van Kessel werd twaalfde in het kampioenschap van Vlaanderen en Vergeer werd verrassend zestiende in de Grote Prijs Jempy Monseré Nederland heeft er drie nieuwe wielerprofs bij. Joost Legten- berg, Mark ter Schure en Pa trick Claessens zijn opgenomen in het AXA-team. Jan van Velzen (Batavus) tekende een jaartje bij. Van Velzen krijgt in de Belg Wim Omloop (Spar) een nieuwe ploeggenoot Diana Ziliute, wereldkampj in Valkenburg, is verwikke raakt in een dopingaffaire. Ziliute werd een te h centratie cafeïne geconstai De Tour de France doetcie 2001 België aan. Antwerpe CO een zekere etappeplaats. Z rn land heeft de plannen omi Tour naar Nederland te h verschoven naar het jaar 2 Ed den Elzen neemt op 21 22 oktober deel aan het Ni lands kampioenschap bilji L voor minder validen in He1 Er komt een nieuw schaats rathonteam in de regio. Sp sors uit Alphen aan den Ri Ter Aar en Woubrugge om 'IT steunen Rick van der Hooi ,u, (Ter Aar), Jan Dirk Corts (1 dekerk), Peter van Niekerl Erik Groenendaal. De Alpl g ren Kees Haverkamp en Je Zo van Vliet zijn de ploegleid. Het bestuur van de Nedei se Volleybal Bond (NeVoB heeft besloten de jongste; 1(jf passingen in de spelregels volgend seizoen in alle na jez le competities in te voerer jj, bestuur acht het niet vera woord zo kort voor de stai jaj de competitie wijzigingen y, te brengen Bram Wassei ,n heeft zijn rentree als loopt 'f ner gemaakt. HGC (Wasse maakt nu gebruik van ziji Q£j sten Wim de Wit en Rid )a( van Ooijink (beiden De Sp taan) hebben een gouden daille behaald bij de Opei|er Noord-Nederlandse kam[ schappen powerliften H gfootballteam van Lightni Leiden heeft een toernooi Hoorn gewonnen. Van Al (38-0) en Hilversum (20-( gewonnen en tegen Crus en Unicorns werd met 6 lijkgespeeld Swifttoer hf op zondag 26 september^ Zeetoer over 35 of 65 kilo Starttijd tussen 8.30 en 11 uur Er kunnen nog enk sportteams (koppels) dei men aan de wielerwedsü het Rapenburg op maani oktober. Inlichtingen: Joc Riethoven (071-5310119) hoogezand-sappemeer De strijd op het EK dammen in Hoogezand-Sappemeer moet tot het einde toe spannend blij ven. Zo lijken althans de Neder landse koplopers Ton Sijbrands en Harm Wiersma erover te denken. Gisteren, twee ronden voor het einde, wonnen ze eensgezind hun partijen. Sijbrands versloeg met zwart de Rus Georgiev, Wiersma won - eveneens met de zwarte ste nen - van de Fransman Cordier. Door het 'magere' zeventje dat Gert Aandewiel van Quick Boys kreeg toebedeeld, is ARC-spelmaker Maurice Balkhoven na drie duels de onbetwiste leider van het Speler van het Jaar klassement. Bij de w Katwijk kregen maar liefst vijf spelers een acht na de forse overwinning op Rijnsburgse Boys. Edwin Robbers, Barry Dubbel- deman, Marco de Ridder, Wilfred Kwestro en Peter van Duijn wa ren de gelukkigen. Lager dan een zeven scoorden de oranjehem den niet. Desondanks staan er in het voorlopige klassement slechts vier Katwijkers bij de bovensten. Ter Leede - ARC 0-1 Ter Leede: Waasdorp 7 Stolk De Jong 7 Beltman 6 20. Geysman 7 Rbn 5 Van Zeist 6 Campfens 6 Bloemheuvel 7 74 V. Harsk. Honsbeek 7 Kramer 6 De Louw 7 ARC: Admiraal 6 Jansen De Bruin 7 Remders-Folmer 7 Balkhoven 8 66. M Bloemh. 7 P. Bloemheuvel 7 Bos 6 Van Orssagen 7 76. R.'Blok Van Meggelen 7 Van Beesd 6 A Blok 7 Strijen - FC Lisse 1-1 Bouman 6 46. Langeveld S Elmahdadi 8 HoefTan Van der Zwet 7 Darazzi Vaarties 6 Schnater 46. Luxenburg 7 Van Bemmel 84. Bozuwa - Van der Berg VanderLugt 7 Linger Rijnsburgse Boys - Katwijk 1-4 Rijnsburgse Boys: Hegie 7 64. Boulayoune Roest 6 Slingerland De Roode 7. 15 Den Haan Van Lochem 5 Faber Cadel 6 Simons Buis 7 Heemskerk Boer 6 Katwijk: Van Duijn 7 P van Duijn Heymans 7 77 Molenaar Robbers 8 Van der Plas Van der Meer 7 53. Kwestro Bon 7 Raven Hajji 7 Dubbeldeman 53 Slootweg 7 De Ridder UVS-Argon 1-5 De Heiden 6 Borst 5 Parrel 6 28. V. Heiningen 7 Ooyendijk 6 Hazenoot 5 Roest 6 D v/d Heiden 5 56. Visser 5 46. Cornelia 8 Buys 5 Verheij 5 Van Grootveld 6 De Kievit 6 Van de achtervolgers G® en Boezinski won alleens ste. De Wit-Rus was mei sterk voor de Italiaan g Gantwarg staat nu op t van het leidersduo. Rob Clerc, de derde lander, remiseerde met Getmanski. Deze Rus is de twee laatste tegens van Sijbrands. De and< laag geklasseerde Aliev t f| beidzjan. Wiersma treft sterke Gantwarg en de ie I Tl der hoog aangeslagen Bi S( TERUEL ANP/SID Jan Ullrich blijft klassementsleider in de Ronde van Spanje, hoewel de Duitser in de zestiende etappe op liefst twaalf minuten achterstand van de ritwinnaar Frank Van- denbroucke binnenkwam. Zijn ploeg Tele kom rekent steeds meer op de eindzege. Ullrichs voorsprong op de nummer twee, de Spanjaard Igor Galdeano, blijft 49 se conden. „Mijn ploegmaats hebben weer hard gewerkt voor mij", aldus Ullrich. „Ie dereen rijdt voor wat hij waard is. Ik had vantevoren niet verwacht dat we als ploeg zo goed zouden rijden." Vandenbroucke won eenvoudig de etap pe. De Belg uit de Cofidis-formatie, eerder winnaar van de klassieker Luik-Bastena ken-Luik, was na 200,4 kilometer, van Va lencia naar Teruel, sneller dan de Span jaard Jon Odriozola. Het duo was 60 kilo meter voor de finish ontsnapt uit een groep van veertien renners. Ullrich liet de groep wegrijden, omdat de veertien geen bedreiging vormden voor zijn gouden tricot. Hij reed alert en zijn ploeg genoten bepaalden het tempo van het pe loton. Ullrichs ploegleider, Rudy Pevenage, gaat er vanuit dat zijn pupil de komende twee dagen, waarin het peloton een aantal zware bergen over moet, nog vol in de beu gels moet om zijn positie te verdedigen. „Maar als we zo rijden als de laatste da gen, kan er in feite niets fout gaan", denkt Pevenage. „Het beeld van de etappes zal de komende dagen hetzelfde zijn als in de vo rige ritten: eerst wordt er volop aangevallen en rijdt men zeer nerveus. Dan komt er een definitief kopgroepje en kunnen koers controleren. Maar we letten Spanjaarden, die zijn nog wat van M Als Ullrich de komende twee d; - Spaanse furie weerstaat, wordt d van zaterdag beslissend. „Zo ver niet vooruit", zei de oud-winnaar Tour de France. „Ik ga me niet ri nen." Pedro Delgado, oud-winnaar v< en Vuelta, zei stellig dat Ullrich de sport de komende vijf jaar gaat don I „Na zijn Tour-zege ging het mini hem. Hij raakte geblesseerd, kon niet in de Tour starten en moest vai diep dal terugkomen. Hij heeft de kanten van het wielrennen gezien knap teruggekomen. Dan ben je een Dl; van uitzonderlijke klasse." Quick Boys - Noordwijk 2-2 Quick Boys: Van der Niet 8 Van Hooij 6 Star 6 Flaton 8 55. Van Dam 6 Van Schijndel 6 Van Dijk 6 55. Kruit 7 Aandewiel 7 Rutten 8 Ravensbergen 7 Viereck Bounif 7 68. Van der Gun 7 Noordwijk: Korff 8 Scheurwater 7 Van Kins 7 Kleijn 8 Ten Brinke 7 Van Dam 6 Smit 7 74. Korbee P. de Jong 7 Van der Laan 6 W. de Jong 7 78. Smits Azier 8 Klassement (spelers): 1. Maurice Balkhoven (ARC) 2. Gert Aandewiel (Quick Boys) Said Elmahdadi (FC Lisse) Steven Faber (Rijnsb. Boys) 5. Peter van Duijn (Rijnsb. Boys) John van der Meer (Katwijk) 7. Geerlig Azier (Noordwijk) Pascal Bloemheuvel (ARC) Lucas ten Brinke (Noordwijk) Raymond Buis (Rijnsb. Boys) Marco Korff (Noordwijk) Martin de Louw (Ter Leede) Tom van der Niet (Quick Boys) •Marcode Ridder (Katwijk) Edwin Robbers (Katwijk) Nrck Schnater (FC Lisse) e 'iv ZOETERMEER GPD De Nederlandse tafeltennis bond (NTTB) en bondscoach Peter Engel hebben opnieuw onenigheid over het selectiebe leid. De Duitser wil het talent Kalun Yu begin oktober meene men naar Europese Liga-wed strijden, terwijl het hoofdbe stuur eist dat de jonge Zeeuw opdraaft bij de tegelijk te hou den Masters in Nederland. Het is in korte tijd al de twee de aanvaring die Engel met zijn werkgever heeft. Kort voor het WK in Eindhoven floot de com missie van beroep van de NTTB Engel terug toen hij Diana Bak ker niet vvilde selecteren voor dat titeltoernooi. Het nieuwe conflict onderstreept de ver stoorde werkverhouding tussen Engel en de tafeltennisbond, die al liet weten dat het tot 1 oktober 2000 lopende contract met de Duitser zeker niet wordt verlengd. Peter Engel vindt de wedstrij den voor Europese Liga veel be langrijker. „In mijn contract staat dat ik het recht en de plicht heb om spelers te selec teren. Het zou de tweede keer zijn dat ik dat niet kan waarma ken. Eerlijk gezegd word ik daar heel erg moe van." Ton van Happen, woordvoer der van de NTTB, denk dat een compromis mogelijk is: „Mis schien is het mogelijk dat Kalun Yu zaterdag 2 oktober in Luxemburg speelt en zondag 3 oktober in Hilversum." sassenheim peter van der hulst Wie is de beste fietsende schaatser? In Sassenheim wordt komende zaterdag een ant woord gegeven op deze vraag. De nationale schaatstop klimt dan op de fiets om deel te ne men aan de Ronde van Sassen heim. Van de toppers ontbreekt alleen Rintje Ritsma. De Fries neemt op dezelfde dag deel aan een rally op het circuit van het Belgische Spa-Francorchamps. Wereld- en olympische titel houders als Ids Postma, Gianni Romme, Jan Bos, Bob de Jong en Marianne Timmer verschij nen wel aan het vertrek. De fa- vorietenrol lijkt al bij voorbaat weggelegd voor Martin Hers man. die in de 'achtertuin' voor eigen publiek rijdt. Voordat het om 17.00 uur de beurt is aan de schaatsers rijden eerst de cyclo- sportieven en veteranen (14.00 uur), de kinderen van 7 tot en met 12 jaar (15.45 uur) en de prominenten (16.30 uur). Naast de langebaanrijders bestaat het peloton 'fietsende schaatsers' komende zaterdag ook uit specialisten op de ma rathon (Ruud Borst, Henk An- genent, René Vergeer), wielren- sters (Marion Borst, Mariëlle van Scheppingen) en een short tracker in de persoon van Lisse- naar Dave Versteeg. Martin Hersman verwacht echter dat het vooral een tweestrijd wordt tussen de langebaan- en mara thonschaatsers. „Wij willen toch graag die marathonjon gens eraf rijden, maar dat geldt ook omgekeerd", blikt Hers man op de strijd vooruit. „Ik denk ook dat tussen de lange- baanploegen onderling concur rentie zal zijn." De vele nieuwe teams binnen het schaatsen staan daar ongetwijfeld voor Martin Hersman. garant. Wat dat betreft heeft Hersman het nadeel dat ploeg genoot Ritsma in het weekeinde in België verblijft. „Maar ik heb in de zomer veel met Henk An- genent getraind. Ik sluit me maar bij hem aan." Het startschot voor de wed strijd wordt verricht door Evert van Benthem. Voor de twee voudig Elfstedentoch! is het een van de laats j evenementen die hij I voordat hij naar Cana greert. De schaatsen over een afgezet parfl hen over de Willibrof Julianalaan, Emmalaai Hendriklaan en de Wilif laan leidt.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24