Uiver terug op oude nest TV WEER Vrouwen in de WAO 103 MAANDAG 20 SEPTEMBER 1999 COMMENTAAR Staatssecretaris Hoogervorst heeft een nieuwe verklaring bedacht voor het feit dat vrouwen vaker in de WAO terecht komen dan mannen: als ze eenmaal zijn uitgevallen, zeggen verzekeringsart sen en werkgevers tegen hen dat ze maar beter thuis kunnen blij ven. En dat doen ze dan ook. Dat vrouwen een grotere kans hebben dan mannen om arbeidson geschikt te raken, is een feit. Het is ook een verontrustend feit. Dat veel vrouwen in de qua ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid hoog scorende zorgsector werken, verklaart de hogere instroom van vrouwen namelijk maar ten dele. In alle beroepsgroepen raken verhoudingsgewijs meer vrouwen dan mannen arbeidsongeschikt. Als er niets verandert, zal door de toenemende arbeidsdeelname van vrouwen de druk op de WAO fors toenemen met alle gevolgen van dien voor de houdbaarheid van de regeling. Waarom vrouwen vaker arbeidsongeschikt raken, is tot nu toe on duidelijk. Een uitputtende studie leverde als belangrijke conclusie op dat zogeheten dubbele belasting van vrouwen (werken plus de zorg voor de kinderen) vrijwel zeker niet de oorzaak is. Ook alle andere denkbare factoren (zoals plezier in het werk, promotiekan sen en verdere leefomstandigheden) werden onderzocht zonder een sluitende verklaring op te leveren voor het verschil tussen mannen en vrouwen. Ook het College Toezicht Sociale Verzekerin gen (CTSV) komt in zijn vorige maand verschenen rapport over ziekteverzuim en arbeidsongeschiktheid tot de conclusie dat de hogere arbeidsongeschiktheid van vrouwen met veel vraagtekens is omgeven. Het is natuurlijk niet uitgesloten dat staatssecretaris Hoogervorst over verder nog bij niemand bekende informatie beschikt. Het zou zelfs erg prettig zijn als de bewindsman gelijk heeft. Ten eerste omdat dan eindelijk bekend is waarom vrouwen vaker in de WAO belanden, maar vooral omdat aan deze oorzaken vrij eenvoudig wat valt te doen. Vrijwel iedereen zet grote vraagtekens bij de uitlatingen van Hoog ervorst. Het is dus nu aan de staatssecretaris om zijn beweringen hard te maken. Lukt hem dat niet, dan kan de conclusie niet an ders zijn dan dat de bewindsman zich schuldig heeft gemaakt bor relpraat. En dat zou jammer zijn. Borrelpraat over ziekteverzuim en WAO is er immers al genoeg. Hoera, er is weer maffia Hoera, er is weer maffia op ti>! Niet een herhaling van de Godfather of de Untouchables, maar een spiksplinternieuwe serie: 'The Sopra nos'. Voor wie de serie op Net5, zondagavond laat, nog niet gezien heeft: het is nog niet te laat. Ook nu er al drie afleveringen achter de rug zijn, laat het verhaal zich gemakkelijk volgen. De hoofdrol is voor Tony Soprano, een maffiabaasje in New Jersey van middelbare leeftijd, geen superbaas, maar ook geen knecht. Heeft moeite met de tanende macht van de maffia, het verdwijnen van tradities. Vroeger was het normaal dat hele families betrokken waren bij het ooit zo machtige misdaadsyndicaat. Nu niet meer. Bovendien heeft hij de grootst mogelijk moeite zijn ondergeschikten onder controle te houden. Zo is daar zijn neefje Christopher Molti- santi, die de neiging heeft problemen meteen met zijn pistool op te lossen. En eigenhandig overvalletjes te plegen. Soms op de verkeerde mensen, zoals bondgenoten van Tony. Tony, die alle plooitjes mag rechtstrijken, heeft het er zo zwaar mee mee, dat hij soms angstaan vallen krijgt. Uiteindelijk komt hij bij een pyschiater terecht. Die psychiater, Jennifer Melli, heeft al snel in de gaten wat voor vlees ze in de kuip heeft. „Ik heb wel een beroepsgeheim, maar ik ben verplicht justitie in te schakelen als ik hoor dat een cliënt van mij zware misdaden heeft begaan.Dus vertelt Tony haar niet dat hij af en toe mensen laat afschieten. Hij staat aan het hoofd van een afvalverwerkingsbedrijf, zegt hij. Dan is er nog Livia Soprano, Tony's moeder, die seniel begint te worden. Elke keer als hij op bezoek komt, scheldt ze hem de huid vol. Resultaat: extra stress voor Tony. Junior Soprano, de broer van de inmiddels overleden vader van Tony, zorgt ook voor de nodige problemen. Hij gelooft dat hij nog steeds erg machtig is en probeert ook eigenhandig zijn probleempjes op te lossen. Zo wil hij een zeke re Pussy omleggen in een restaurant. Alleen is de eigenaar van dat restaurant een goede vriend van Tony. Omdat Tony niet wil dat het restaurant een slechte naam krijgt, blaast hij het op. Resultaat: een huilende vriend en nog meer stress. Kortom een serie met een opvallend contrast, die voor de nodige spanning zorgt, ook bij de kijker. Aan de ene kant is er de maffia baas die bij vlagen angstig is en zich ongelukkig voelt, aan de ande re kant is er de maffiabaas die af en toe meedogenloos optreedt en zich beestachtig gedraagt. De serie is al razend populair in Amerika en in Engeland. Het kan bijna niet anders of Nederland zal weldra volgen. wil buys MENSELIJK De Britse treinrover RONALD BIGGS ligt in Rio de Janeiro in het zie kenhuis, na te zijn getroffen door een lichte beroerte. Het is niet be kend hoe het met hem gaat. De nu 70-jarige Biggs ontsnapte in 1965 uit een Londense gevangenis, waar hij vijftien maanden had uitgezeten van een gevangenisstraf van 30 jaar die hij kreeg wegens zijn aandeel in de zogenoemde Great Train Robbery. Bij die overval op een posttrein maakten Biggs en zijn kornuiten omgerekend ruim vijftien miljoen gulden buit. Biggs vluchtte naar Australië en kwam in 1970 in Brazilië terecht, waar hij zich met succes verzette tegen po gingen van Groot-Brittannie om hem uitgeleverd te krijgen. De Spaanse zanger JULIO IGLESIAS heeft sinds vijftien jaar geen liedjes meer geschreven. ,,lk ben uitgedroogd, de batterij is leeg", zei hij in een interview met het Duitse weekblad Der Spiegel. ,,Men moet op tijd de teugels vieren. De meeste goede liedjesschrijvers pro duceren na hun veertigste alleen nog rommel", aldus het idool dat op 23 september 56 jaar zal worden. Daarom brengt hij tijdens zijn nieuwe tournee door Europa, die op 27 september in Hamburg van start gaat, alleen oud werk ten gehore. Nog altijd imposante maxima Het weerbeeld spreekt deze week veel minder tot de verbeel ding dan de afgelopen tijd het geval is geweest. Een actieve de pressie bij Ierland, voorheen de orkaan Floyd, veroorzaakt periodiek veel bewolking en regen of (onweers)buien. Wat vooralsnog wordt gecontinueerd is de aanvoer van warme luchtmassa's. Zuid tot zuidwestenwinden voeren lucht aan waarin de middagtemperaturen oplopen tot 20-21 graden. Deze, voor de tijd van het jaar nog altijd impo sante maxima, worden voornamelijk bij zonneschijn in de middaguren bereikt. Raakt het tegen of tijdens de middag zwaar bewolkt en buiig dan daalt het kwik onder de 20 graden. De reeks warme dagen begint zo langzamerhand indruk wekkende vormen aan te nemen. Met vandaag meegerekend staat De Bilt al op twintig dagen waarop de maximumtempe ratuur gedurende korte of langere tijd boven de 20 graden is geweest. Het jaar met de meeste warme dagen in deze eeuw was 1949 met 23. Of we dat record gaan breken is on zeker want het zenuwcentrum van de depressieactiviteit komt aan het einde van de week boven het noorden van de Noordzee te liggen. Daardoor wordt de atmosfeer geleidelijk minder warm. De wind gaat dan om naar de westhoek. jan visser Kopie van legendarisch toestel op inzamelingstournee langs Nederlandse vliegvelden Het legendarische KLM-toestel de Uiver is na 65 jaar terug in Nederland. Of tenminste, een identieke kopie daarvan. De DC-2 maakt momenteel een rondgang langs Nederlandse vliegvelden en als die tournee 1,5 mil joen oplevert, kan het toestel voorgoed in Nederland blijven. Afgelopen weekeinde deed het historische vlieg tuig Texel en Den Helder aan, op 2 oktober is Marinevliegkamp Valkenburg aan de beurt. Slechts twee Neder landse piloten zijn bevoegd het toestel te besturen, onder wie Dick Algra uit Zandvoort.Als kind las ik dat boek over de race van Londen naar Melbourne, die door de Uiver werd gewonnen. En in zo'n vliegtuig vlieg ik nu zelf." De bemanning noemt 'm met gevoel voor nostalgie een 'tijd- capsule': de Douglas DC-2 die op een heldere zaterdagmiddag over een verlaten baan van Schiphol-Oost schuift. De pi loot kijkt over zijn schouder het vliegtuig in, knipoogt en steekt zijn duim op. Mensen, we kun nen opstijgen, wil hij maar zeg gen. De passagiers in het 65 jaar oude toestel, een identieke ko pie van het legendarische KLM- toestel De Uiver, wanen zich de jaren dertig. Met een authentie ke metalen 'klik' klikken ze hun heupgordel om, leunen achter over in een groen gestoffeerde stoel uit de dertiger jaren, en genieten even later van het uit zicht dat hun raampje met vooroorlogse gordijntjes biedt over voorbij glijdende weilan den en woonwijken. Aan de an dere kant van het glas roken en knetteren de motoren van het toestel. Het toestel biedt aanzienlijk minder ruimte dan de kleinste NS-boemel, maar is naar de maatstaven van zijn tijd inge richt met gevoel voor luxe. Een lampje boven de stoel, een ven- tilatiepijpje bij het hoofd. Een smalle strook tapijt voert tussen de acht stoelen door naar wand van de cockpit, waarin de lamp achter de tekst 'No smoking, fasten seatbelts' knippert van ouderdom. De DC-2 is op toernee langs de Nederlandse vliegvelden, en dit weekeinde is Texel Airport de bestemming. Luchtvaartmuse um Aviodome wil het toestel kopen vanwege zijn waarde voor de Nederlandse lucht vaartgeschiedenis. De tournee is bedoeld om geld in te zame len. De Amerikaanse kernfysi cus Colgate Darden, eigenaar van het toestel, wil de DC-2 voor 1,5 miljoen van de hand doen aan Nederland. Maar dan moet dat bedrag wel vóór 7 ok tober bij elkaar gebracht zijn. Bedrijven en particuliere spon sors moeten daar voor zorgen. Geïnteresseerden kunnen voor 25 gulden een certificaat kopen, waarmee ze het toestel onbe perkt en tot in de cockpit aan toe mogen bezichtigen. Mee vliegen is, in verband met wet telijke beperkingen, niet moge lijk. Dick Algra (43) uit Zandvoort en collega Jan Cocheret (42) zijn Neerlands enige piloten die een DC-2 mogen vliegen. Algra zit beroepshalve alleen in de cockpit van een KLM- Boeing 767, en dat is een stuk gerieflijker dan een rammelen de en ronkende DC-2. „Je ziet wel eens in films dat ze zo'n vliegtuig met twee man tegelijk besturen. Nou, dat doen wij soms ook. Alles gebeurt met spierkracht. Een 767 werkt met elektrische of hydraulische sys temen. Hier gaat het mecha nisch, met buizen en stangen. Het bedienen van de staartroe- ren is daardoor heel zwaar." De kneepjes van het DC-2-be- sturen leerde Algra in Amerika, nadat 'een collega van een vriend' hem deze zomer had uitgenodigd om als piloot mee te doen aan het Uiver-project. Erling Brom probeert belangstellenden over te halen om ook een certificaat te kopen. Algra bedacht zich geen mo ment. Twee weken later zat hij aan de andere kant van de oce aan in de lesboeken, onder streng toezicht van de 77-jarige Dan Colbum, de enige nog overgebleven instructeur met een bevoegdheid voor het op leiden van DC-2-piloten. Na enkele weken voegden Algra en Cocheret zich bij het selecte groepje vliegeniers (mondiaal slechts vijf) met een brevetaan tekening voor dit klassieke vliegtuig, ook wel 'grand old la dy' of 'moeder aller verkeers vliegtuigen' genoemd. De DC-2 die nu op tournee is langs grote en kleine Neder landse vliegvelden, is 's werelds enige nog vliegende exemplaar. Verschillende toestellen slijten hun dagen in vliegtuigmusea of hangars, maar geen enkele is nog in staat los te komen van de grond. Een Amerikaans exemplaar, eigendom van Mc Donald-Douglas, vloog af en toe nog voor bijzondere trips. Maar sinds die in de lucht mo torstoring kreeg met een voltal lige raad van commissarissen aan boord, was het ook met dat toestel gedaan. Alleen de DC-2 die nu in Ne derland is, vliegt nog. Deze is bovendien door de KLM veran derd in een exacte kopie van De Uiver. Dat gebeurde in 1984, toen de luchtvaartmaatschappij een mijlpaal in haar geschiede nis herdacht. Het was toen vijf tig jaar geleden dat de originele Uiver de legendarische vliegra- ce van Londen naar Melbourne won. De Douglas DC-2 en luchtvaartmaatschappij KLM wonnen daar mondiale be kendheid mee. Het vliegtuig was tweemotorig, had een tweemanscockpit, en was twee maal zo snel als zijn tijdgeno ten. Dankzij de historische vlucht naar Melbourne won ook de burgerluchtvaart aan bekendheid en populariteit. De DC-2 kreeg al snel een opvolger in de DC-3, die een dikkere romp had waar meer stoelen in pasten, om het toestel als ver keersvliegtuig rendabel te ma ken. Voor Algra is het is een jon gensdroom die in vervulling gaat, dat hij nu als piloot achter het stuurwiel zit van De Uiver, al is het eigenlijk een zusje daarvan. „Als kind las ik dat boek over de race van Londen naar Melbourne. Dat was een gebeurtenis die enorm veel aandacht kreeg, net zo veel als een maanlanding in 1964. Ik heb het boek laatst weer op een rommelmarkt gekocht en gele zen. En in dat vliegtuig vlieg ik nu zelf. Dan vraag je je af: wie ben ik dat ik dit mag doen? Ik zit doordeweeks te popelen om in het weekeinde weer in De Uiver te vliegen." De authentieke Uiver uit de ja ren dertig had - net als de hui dige kopie - het registratienum mer PH-AJU op de romp staan. De KLM had de gewoonte haar vliegtuigen een vogelnaam te geven, die begonnen met de laatste letter van de registratie code - een 'u' in dit geval. Om dat er al een vliegtuig was met de naam Uil, brak men bij de luchtvaartmaatschappij enige tijd het hoofd over de naamge ving. Totdat een medewerker in een woordenboek ontdekte dat in het Veluws 'ooievaar' is ver basterd tot 'uiver'. Daarmee was de naam gevonden. Een lang leven was het historische toestel overigens niet bescho ren: december 1934, een maand na de glorieuze binnen komst in Melbourne, verbrand de De Uiver in de Syrische woestijn. Dat het toestel op het Texelse grasveld niet de originele Uiver is, deert geen van de bezoekers. Applaus klatert op als Dick Al gra en Jan Cocheret, gehuld in authentieke pilotenkledij en ge flankeerd door de twee vaste technici, in de deuropening verschijnen en het wankele vliegtuigtrapje afdalen. De me nigte hangt aan hun lippen als zij vertellen waarom het toestel zo laat is en bijna niet eens zou was vertrokken. Camera's en vele, vele ogen blikken nieuws gierig naar de zilveren vogel met de klassieke uitstraling, die zojuist het grasveld op is ge draaid. De organisatie heeft er alles aan gedaan om van Texel Airport tot een sfeervolle entourage te maken. Uit de luidsprekers klinkt vooroorlogse jazz die het publiek terugvoert naar de ja ren dertig. De bedienden op het terras 'Wimpies Cockpit' zijn in bijpassende kostuums gehesen, vlaggen wapperen in de wind. De landing op Texel heeft bo vendien een authentiek karak ter omdat in de jaren dertig vliegeniers niet anders wisten dan dat een landing op gras ge schiedde. Na de introductie van De Uiver, mogen eerst het handjevol vip's en dan de certificaathouders een kijkje nemen in het toestel. Weldra staat een kleine menigte te dringen voor de deur, met de FOTO'S PETER VAN EGMOND bruine certificaat-enveloppen in de hand. Gekocht om de aankoop van de DC-2 te helpen financieren, verklaren ze eens gezind. En uit nostalgie. Ieder heeft zijn eigen associatie met de DC-2. De knoestige Texelse aardappelboer Sieme Wuis verklaart dat hij het sono re geluid herkent van vroeger: „Een apart geluid." Even voor hem staat Antonie Papegaay uit Almere te wachten: „Het toestel is uit 1934, mijn geboortejaar." Vijf vriendinnen staan eveneens te dringen in de rij. Het is hun lange weekendje Texel ter ere van dertig jaar vriendschap. Toen de vijf erachter kwamen dat De Uiver zou landen, koch ten ze allen direct een certifi caat. Kippenvel hebben ze, zo vlak bij de deur van het toestel. „Net als toen hij landde", ver zucht Loek Uijttenboogaard. Intussen struint gastheer Erling Brom met de microfoon in de hand om het vliegtuig, de dag jesmensen via de speakers overladend met feitjes en we tenswaardigheden, grappen en grollen. Hij poogt de mensen over te halen om vooral óók zo'n certificaat aan te schaffen. Want de kassa moet rinkelen. „We zijn al over de 600.000 gul den heen, mensen. Maar ja, de anderhalf miljoen is nog ver weg. De eigenaar is een Ameri kaan, dus die zegt gewoon: 'Geen geld, geen vliegtuig'." peter van egmond Voor meer informatie over te bezoeken vliegvelden en bijdragen aan de actie, bel: 020-4068000. De butler heeft het gedaan Van Engelse landhuizen lees je wel eens dat een overleden butler - uit rancune over een schamel arbeidsvoorwaarden beleid - het de latere bewoners lastig maakt met mysterieuze verschijningen, akelige voorvallen en nachtelijk gekreun. Over Nederlandse rijtjeswoningen be staat op dit terrein maar weinig docu mentatie. Laat ik eens in die lacune voorzien. Toen ons huis tien jaar geleden •erd neergezet, wierp één uan de bouwvakkers een pallet van de steiger waarop hij stond te werken. Hij bleef met zijn voet haken achter een ijzeren band die aan het houtiuerk was bevestigd, werd mee om laaggetrokken, brak een paar meter lager zijn nek en over leed. Deze weken zijn bij ons voor het eerst sinds dit tragische voorval weer vaklieden over de vloer voor een grote opknap beurt van de benedenverdie ping. Met hun spullenkisten en DICK VAN DER PLAS een arsenaal elektrisch gereedschap om een tiveede Golfoorlog te beginnen, na men ze bezit van ons huis. De rechtmati ge eigenaar kreeg als vanzelfsprekend de rol van butler toebedeeld. („Hoe laat blieven de heren hun koffie?") Het begon met de bouwvakker die de ko zijnen voor de nieuwe deuren van de hal en de woonkamer aan het bijwerken was. Een paar flinke halen meteen hou ten blokschaaf, gekoppeld aan een mo ment van onachtzaamheid leverde uit eindelijk een schrille kreet (de butler: „Had u gebeld, meneer?"), een hele reeks hechtingen en vier tetanusinjecties op. Nooit meer teruggezien, deze vrolijke schaver. Zijn baas - die eerder tevreden had vast gesteld dat het slachtoffer in kwestie toch al aan de vooravond van een paar vrije dagen stond en het werk derhalve geen noemenswaardige vertraging opliep - was de tweede in deze reeks van merk waardige incidenten. Op een moment dat hij uit nostalgische overwegingen nog een keer zelf de handen uit de mou wen stak, werd hij vol op de neusbrug getroffen door een plank die niet op een plek wilde blijven staan waar hij hem net had neergezet. (De butler: „Als me neer klaar is met krijsen, zal ik. de thee opschenken. Een dag later sneed de elektricien met een stanleymes de randen van een paar stopcontactkasten bij, die wat uitstaken omdat dit deel van de keukenmuur niet werd betegeld maar behangen. Uit voor zorg had hij de aardlekschakelaar omge zet om de kans op kortsluiting te mini maliseren. Zorgvuldig maakte hij met zijn mes een rondje door het plastic, raakte een randje van het beton, oefende wat meer druk uit op het lemmet en boorde de punt van het snijgerei in het weke vlees van zijn duim. (De butler: „Als u het mij toestaat haal ik wel even een trekker om het bloed naar het af- voerputje te vegen. Weer een dag later belde de schilder die direct achter de timmerlieden zijn op wachting zou maken, af. Er was iemand met een behoorlijke vaart achterop zijn busje gereden, waardoor openspringen de bussen verf het interieur van zijn voertuig het aanzien gaven van het exte rieur van een door Herman Brood en Bennie jolink gezamenlijk onderhanden genomen Amsterdamse tram. Met het af wikkelen van de schade ging enige tijd heen, evenals met het behandelen van zijn verschoven nekwervels. (De butler: „Ik hoor nog wel wanneer het u dan schikt. Bij het afhangen van de deuren en het leggen van de ondervloer van het parket zijn de afgelopen dagen geen slachtoffers gevallen. Wel is de spanning zodanig toegenomen dat de Riagg inmiddels ovenveegt op werkdagen haar intrek te nemen in de Vlikobak bij ons voor de deur, om vanuit deze noodbehuizing geestelijke gezondheidszorg te verlenen aan de ambachtslieden die nog wel be reid zijn aan de slag te gaan. Ook van de zijde van de arbeidsinspectie bestaat reeds belangstelling voor de diepere ach tergronden van deze aaneenschakeling van menselijke tragedies. Je zult zien dat de butler het uiteindelijk weer heeft gedaan. MILLENNIUM nog dagen Nog 103 dagen en het nieuwe millennium bri aan. Reden voor deze om in een dagelijkse sijs" terug te kijken op bel rijke gebeurtenissen dif^' plaatsgrepen op corres ep< ponderende data in gelopen 1000 jaar. Dei week: 20 sep 1839: eet spoortrein in Nederlai g. 21 sep 1392: Aleid van Poelgeest vermoord; sep 1914: Kriegsmarini n vernietigt Engelsen; 23 1923: grootse demonsl tegen vlootwet; 24 sep 1975: Mount Everest o 'la; west-kant beklommen nin te, r et. fonI Mli 20 SEPTEMBER 1839 Dokters waarschuwen dal gers vooral niet moeten pen, maar op deze 20ste i tember 1839 gebeurt hetti In weerwil van argument! het slecht is voor je hersei dat koeien na het passeret zo'n stoomvoertuig geen; meer geven en dat binnen paardentram het loodji Ie 0 len leggen, nemen genodi] |ei goedgemutst deel aan dei officiële proefrit van een s trein in Nederland. Hethi dankzij alle tegenstanden wat voeten in de aarde, 'n het idee dat ons land dan verschrikkelijk achterloop wel mee', stelt Ben de VriipJ het Spoorwegmuseum in Utrecht. 'Dat is echt een geworden'. Niettemin isi genstand groot. 'Net zoal scheepsvaart en wegtrans uit concurrentieoogpunti klagen over de Betuwelijn dan niet anders'. Getrokki door de locomotieven 'Dt heid' en 'De Arend' (vanl genoemde staat een replii het spoorwegmuseum) hi de trein met een snelheid zo'n 40 kilometer per uur dertig minuten over het b vak Amsterdam-Haarlem de breuk met het verledei te groot te maken, hebbe: j rijtuigen - zo laag dat je n j. 1 bukken - in die eerste trei men die doen denken aai n 1 koets en trekschuit: Berlii j (salon), vier diligences (lf se) en vier charbancs (2e jgencj( DeE zierjai leldi orbe> xeei ron Nepsalaris v K men C ambtenare 'cfhaa een ret n te leg Menig ambtenaar van de bantse gemeente Oosterl jj. zich vrijdag een ongeluk hts°e schrokken nadat de post |esg de maandelijkse salarisst m f had thuisbezorgd. Hetvi ^sngii trouwde papier vermeldi QV( het netto-salaris voor dei 20O6/2< september niet meer dar gulden bedroeg. Velen krabden zich eens UUII] twijfeld achter het oor en K£L< ten bij het bureau salaris 7~.. nistratie opheldering te* ..Jj Daar stond de telefoon \i middag dan ook roodglo °j t De verontruste bellers ki horen dat het om een 'pi )(jen joke' van het gemeentel) gmg. De echte salarissm ,l>a dinsdag worden tegemo jne g Zien. isnnrtp Woordvoerders. Kockv jbeken gemeente Oosterhout ve de gisteravond desgevra r.^ het gemeentebestuur de UllGF taling van het salaris van ruim 400 ambtenaren ee schikt moment vond eve Voorzjtt staan bij een mogelijke. ma]. niumbug. Om nog eens mi®i dacht te vestigen op eve problemen rond de eeifl ling, kreeg ieder person* rvo een nepsalarisstrook, tva de uitbetaling van het n( nimumloon werd aangek „De bedoeling is dat ied hci(ï( op het gemeentehuis W wordt geschud, als waai &,DAM A wing voor wat er eventu gebeuren als niet iedere. provinc naar scherp blijft", zegt' voor vc „We moeten als gemeen een aantal zaken aanpaj ;rliezen i voor 2000." Overigenszi dekken, blemen met salarissenfl vertrouw de eeuwwisseling volgfl overheii technisch uitgesloten, geld ve In hoeverre het ambteni infid jqj korps van Oosterhout g de radio meerd is van de nepsak eel geld strook is de vraag. Pasv VQOr volgde tekst en uitleg of heeft het nepstroken. erde Sri ANP - 'I over de nciale

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 2