Feyenoord laat legioen lijden 'Dirk Kuyt brengt supporters in extase Langenieuwstraat Vitesse weer moeizaam naar de zege Voetbal Goals van Iliohan brengen Den Haag alleen op kop MAANDAG 20 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 Eredivisie FC Den Bosch - MW 1-1 (0-0). 68 Perez 0-1. 81. Deckers 1-1 Scheidsrechter Braamhaar Toeschouwers 4000. Gele kaart: Uneken en Van der Hoorn (Den Bosch), Vaessen (MW). Feyenoord - Fortuna Sittard 1-0 (0-0). 76. Van Wonderen 1-0. Scheidsrechter Bos sen Toeschouwers 31.450. Willem II - AZ 3-1 (2-1). 3. Ceesay 1-0. 15. Arts 2-0, 42 Landerl 2-1. 78. Sanou 3-1. Scheidsrechter Luinge. Toeschou wers: 14.200 Gele kaart Ricksen (AZ), Galasek, Hili (Willem II) Roda JC - Heerenveen 0-2 (0-1). 6. Hui- zingh 0-1, 52. Talan 0-2. Scheidsrechter Suiting Toeschouwers 5500. Gele kaart Luijpers. Van der Luer, Zafarin (Roda JC). Denneboom. Hansma, Vonk (Heerenveen). FC Utrecht - De Graafschap 2-1 (1-0). 31 Vreven 1-0, 55. Issah 1-1. 84 Kuijt 2-1 Scheidsrechter Temmink Toeschouwers 13.500. Gele kaart. J. de Jong (FC Utrecht), Frankel. Roelofsen (De Graaf schap) Vitesse - Sparta 2-1 (1-0). 29. Sikora 1-0, 68. Van Hooijdonk 2-0 (strafschop). 85. Usta 2-1. Scheidsrechter: Van der Ende Toeschouwers: 24.200. Rode kaart Zijm (2xgeel/Sparta), Nanu (2xgeelA/itesse). Gele kaart: Marilia, Den Dunnen (Sparta). RKC Waalwijk - Ajax 1-1 (0-1). 35. Knop per 01. 89. Lanckohr 1-1. Scheidsrechter Van Dijk. Toeschouwers 6100. Gele kaart: Nascimento (RKC). Verlaat. Nieu- wenburg (Ajax). Programma: vrijdag 24/9: A|ax Vitesse, zaterdag 25/9: Heerenveen - FC Twente, Roda JC - Fortuna S.. PSV - Willem II, zon dag 26/9 FC Den Bosch FC Utrecht, Cambuur - AZ. Graafschap - NEC, Sparta MW. Feyenoord - RKC. Feyenoord 5 4 1 0 13 14- 3 Willem II 5 4 1 0 13 13- 6 PSV 4 4 0 0 12 14 4 FC Utrecht 5 4 0 1 12 5-4 Ajax 5 3 2 0 11 15- 7 FC Twente 5 2 2 1 8 8-5 RKC 5 2 2 1 8 7 5 Vitesse 5 2 2 1 '8 10-10 Roda JC 5 2 1 2 7 7-8 Heerenveen 5 2 0 3 6 10-11 Sparta 5 2 0 3 6 7-8 AZ 5 2 0 3 6 6-8 Den Bosch 4 0 2 2 2 3-8 Graafschap 5 0 2 3 2 4 7 Cambuur L. 5 0 2 3 2 3-12 MW 5 0 2 3 2 7-18 Fortuna S. 5 0 1 4 1 4 9 NEC 3 0 0 3 0 5-9 Eerste Divisie Vink. Emmen - VW 1-1 (0-0). 66. Grummel 1-0. 90 Graef 1-1. Scheidsrechter: Droste FC Volendam - FC Zwolle 1-6 (0-4). 4. Derksen 0-1, 15. Derksen 0-2, 22. Bos- schaart 0-3, 39. Tuhuteru 0-4, 54. Derk sen 0-5, 70. Slot 0-6 84. Rosé 1-6. Scheidsrechter. Slot. Helmond Sport - RBC 0-2 (0-0). 54 Van Loenhout 0-1, 61. Van Loenhout (straf schop) 0-2 Scheidsrechter: Van der Pas. Dordrecht'90 - Excelsior 2-4 (0-1). 31 Mtiliga 0-1, 47. Turay 0-2, 48. Mtiliga 0- 3, 61. Connolly 0-4, 69. Onyeike (straf schop) 1-4, 71. Boogers2-4 Scheidsrech ter: Sterk. Rode kaart 32. Summerville (Dordrecht'90, 2xgeel), 73. Onyeike en trainer Verbeek (Dordrecht'90). NAC - Telstar 2-0 (2-0). 4 Salmon 1-0, 17. Salmon 2-0. Scheidsrechter; Van Don gen. GA Eagles - ADO Den Haag 0-2 (0-1). 24 lliohan 0-1, 90. Iliohan 0-2 Scheidsrech ter: De Graaf. Toeschouwers 3000. Gele kaarten: Schreuder, Muhlack (GA Eagles), Lievaart, Van Berkum, Koers (ADO Den Haag) Bijzonderheid Krüzen (GA Eagles) miste in de 63ste minuut een strafschop. Veendam - FC Groningen 1-1 (1-0). 12. Adams 1-0, 71 Hugo 1-1 Scheidsrechter Jol Bijzonderheid wedstrijd werd ti|dens de tweede helft tijdelijk gestaakt door Jol wegens grievende spreekkoren van de tri- Programma: vandaag: Haarlem - Eindho ven, zondag 26/9: FC Groningen ADO Den Haag, NAC - Dordrecht'90, Volendam - Veendam. ADODenHaag 6 4 1 1 13 10- 3 FC Zwolle 6 3 3 0 12 16- 9 Excelsior 6 4 0 2 12 15- 8 NAC 6 4 0 2 12 15 9 Groningen 6 3 2 1 1113-9 Dordr. '90 6 3 1 2 10 11-8 RBC 6 3 0 3 9 9-8 Veendam 6 2 3 1 9 11-11 WV 62228 8 5 Emmen 6 2 2 2 8 10 9 GA Eagles 6 2 1 3 7 8 9 Telstar 6 2 1 3 7 7 8 Heracles 6 2 1 3 7 5-7 Eindhoven 5 2 0 3 6 2-9 Helmond Sp 6 2 0 4 6 6-12 Haarlem 5 1 1 3 4 4 7 TOP 6 1 1 4 4 4-12 Vplendam 61 1 4 4 6-17 Er zouden misschien Kenianen meedoen aan de Pierloop, las ik in de krant. Echte Kenia nen. Onechte lijken mij al moeilijk te verslaan, maar échte.... niet tegenaan te lopen. Toch ben ik gek genoeg om ertoe in staat te worden geacht de nacht voor de Pierloop daarvan te dromen: dat er een onbekende blanke is die zonder centje pijn de loopwonders uit Kenia bij beent. Ik. Met de finish in zicht volstaat één versnellinkje. Kalm onderga ik de huldiging, incasseer de winstpremie, wens Kenia geluk met de twee de en derde plaats, slurp de zoenen op van de hoogbenige blonde rondemissen en wordt wakker. Zo is het niet gegaan. Maarzo had het kunnen gaan, als het niet zo warm was geweest, de nacht voorafgaande aan de Pierloop: 15 kilometer draven, achter drie Kenianen aan, in en door de gemeente Velsen. De hitte was zo onfatsoenlijk dat ik amper slapen kon en als ik niet goed slaap, droom ik ook niet. Maar anders.... had den die Afrikanen het kunnen shaken, neem dat aan. Want dromen, dat kunt u gerust aan mij overlaten. Op de dag van de Pierloop zelf was het nog war mer. Gevoelstemperatuur boven de 40 graden. Niet alleen waren er Kenianen op de loop afgekomen, ze hadden nog hun eigen weer meegebracht ook. (Waarom richt de organisatie zich niet eens op Finnen of Denen? Wat is er tegen op Schotten?) De eerste drie kilometer ging het redelijk. Veer tien minuten en 36 seconden. (Ik had voor sprong genomen op mijn schema van 5 minuten per kilometer, bravo). Het aangename aan de loopsport, vergeleken met een teamsport zoals voetbal, is dat je je geen moment kunt verschuilen, je bent op jezelf aan gewezen. En daar houd ik eerlijk gezegd wel van. Na 3300 meter stuitte ik op een enthousiaste om stander die mij voor een hortensia aanzag en zijn tuinslang op mij richtte. Ik wilde omkijken om te kunnen zien wie ik uitschold en werd bij die manoeuvre op de hakken getrapt. Per onge luk, maar van achteren! Luinge had er zeker geel FC Utrecht wint bizarre wedstrijd voor getrokken. Ik voelde de eerste blaar opko men. Vijf kilometer in 25 minuten precies. Het viel mij nu op dat ik nog wel regelmatig werd ingehaald, maar nooit meer eens zelf iemand voorbijging. Ook overviel mij een vreemd houten gevoel in mijn keel. Dorst. Zouden de Kenianen de finish al nabij zijn? Een kilometer of zes gelopen nu en ik voelde mijn eerste serieuze inzinking naderen, gelukkig naderde ook de drinkpost. Water, dat had ik nodig. Mijn handen trilden zo dat ik het eerste bekertje liet vallen, van het tweede redde ik één slok. „Doorlopen", dacht ik, „geen tijd te verliezen. Eindelijk.... het strand. Een eindeloze strook rul zand lag aan mijn voeten en zoog mij als een magneet in zich op. Alsof ik op skischoenen liep. Ik besloot even te wandelen. Het schema van 5 minuten per ki lometer liet ik varen. Het wan delen beviel goed, toch begon ik weer hard te lopen. (Niet dat dat nog sneller ging dan wan delen. maar ik ging vooruit). Zouden de Kenianen de ronde missen al hebben verdeeld, vroeg ik mij af? Tien kilometer. Een vrolijke badgast met een bierbuik en een ijsje in zijn hand riep mij toe dat 'ze' de dief al hadden. Graag had ik hem de pils even uit zijn pens geschopt, maar ik was er niet meer toe in staat, weer even wandelen. Het on aangename aan de loopsport, vergeleken met een teamsport zoals voetbal, is dat je je geen mo ment kunt verschuilen, je bent op jezelf aange wezen. En dat haat ik eerlijk gezegd. Dertien kilometer. Ik weet nu hoe een tosti zich voelt. De Kenianen zijn al lang en breed op weg naar de volgende wedstrijd, maar langs het par cours neemt de drukte toe. Men ruikt bloed, atle ten die bezwijken. Liefst zou ik weer even wan delen. Kan niet meer. (Wie weet staan er tussen het publiek bekenden, doorgaan dus, borst voor uit). De finish nadert. Alleen de Langenieuw straat nog. De lange, lange Langenieuwstraat. Frank Snoeks is verslaggever van Studio Sport 'Guillaume Deux gaat voor winst' Assistent-coach Eric Bedouet van Bordeaux had zaterdag avond in Tilburg genoten van het duel tussen Willem II en AZ (3-1). Co Adriaanse beloofde al vast dinsdag in Bordeaux zijn afkomst niet te verloochenen. .Guillaume Deux gaat voor de winst", grapte de coach van de Tilburgers tegen een Franse verslaggever. .Aanpassing zou een verzwakking zijn", aldus de coach. Bedouet hoorde het ge- amuseerd aan. „Wat ik hier heb gezien is een verademing." Vitesse knoeit er nog steeds op los. De overwinning in het Gel- redome tegen Sparta (2-1) kwam net als eerder in de Eu ropacup tegen het nietige Por tugese Beira Mar (eveneens 2- 1) moeizaam tot stand. Kansen kreeg Vitesse volop, maar de overtuiging ontbrak. Bovendien stonden lat (Laros) en paal (Van Hooijdonk) een grotere zege in de weg. De manier waarop Vitesse aan zijn doelpunten kwam, was veelzeggend voor de vorm waarin de Arnhemmers verke ren. In de eerste helft blunder de Sparta's doelmarï Jansen toen hij onnodig zijn doel uit kwam om een diepe bal van Grozdic te onderscheppen. Dat mislukte, waarna Van Hooij donk het hoofd van Sikora vond: 1-0. Na de rust had Vitesse een strafschop nodig om Sparta op een grotere achterstand te zet ten. Zijm ging in de fout tegen Grozdic. De Spartaan kon met een het veld uit wegens zijn tweede gele kaart. Eerder was Vïtesses verdediger Nanu Zijm met tweemaal geel voorgegaan. Van Hooijdonk benutte de strafschop 2-0. Vitesse moest zelfs nog oppassen toen Usta in de slotfase Sparta terug in de wedstrijd bracht. Roda JC - Heerenveen 0-2 Roda JC - Heerenveen was na zes minuten eigenlijk al geen wedstrijd meer. Waar Roda er zonder een groot aantal vaste krachten gisteren niet goed uit kwam, vingen de Friezen de mankementen beter op. Hui- zingh nam met zijn doelpunt in de zesde minuut de Friezen op sleeptouw. De lange mid denvelder kopte een hoek schop van Nurmela onberispe lijk in. Roda kreeg slechts één grote kans. Maar de boomlan ge Belgische spits Bob Peeters toonde aan het niet van zijn techniek te moeten hebben. Zeven minuten na rust besliste Talan het duel: 0-2. FC Den Bosch - MW 1-1 Het was een foutenbal in de Brabantse hoofdstad. Vooral in de eerste helft was het niveau bedenkelijk. De thuisclub had het meeste balbezit en viel wel aan, maar de afwerking liet te wensen over. Het verdedigend ingestelde MW stelde daar weinig tegenover. Onverwacht vielen er toch nog doelpunten. Doelman Aerts van Den Bosch kwam uit zijn doel om de bal weg te trappen, maar hij be diende ongewild MW-aanval- ler Perez. Die maakte daar dankbaar gebruik van (0-1). Wakker geschud door de te genslag schakelde Den Bosch over op een hogere versnelling. Negen minuten voor tijd lever de dat de gelijkmaker op via Deckers. Willem H - AZ 3-1 Willem II kon zich zaterdag te gen AZ enkele defensieve slor digheidjes permitteren. De ze ge (3-1) kwam niet in gevaar, voor de Alkmaarders was het de derde nederlaag binnen ne gen dagen. Coaches Adriaanse en Van der Lem stonden in Til burg garant voor een onder houdend duel. Na 23 minuten leidde Willem II al met 2-0 dankzij treffers van Ceesay en Arts, die de bal uit een vrije trap in de rechterhoek krulde. De beste kansen waren voor AZ, dat vlak voor rust de ach terstand via Landerl had ver kleind tot 2-1. Huiberts stuitte telkens op doelman Mampaey, uitblinker aan Tilburgse kant. Invaller Sanou besliste het duel. Zijn rake kopbal beteken de in de 78ste minuut 3-1. Het was zijn derde treffer van het seizoen. ,a( UTRECHT ANP -01 Het lijkt erop dat FC Utrecht ieder jaar beter aan de competitie begint. Waar menigeen dacht dat het niet beter kon dan vorig seizoen toen de club een tijdje °P bovenaan stond, heeft Utrecht nu twaalf punten uit vijf wedstrijden. Na de 2-1- es zege zondag op De Graafschap staat de r' club weliswaar niet aan kop, maar het supporterslegioen is blij. Utrecht en De Graafschap speelden een bizarre wedstrijd. Wat begon als een saai onderonsje met weinig hoogtepun- 1 ten, mondde uit in een aardig duel Waarin de thuisclub pas vlak voor tijd de M( wedstrijd besliste. De Utrechters kwamen na een half uur op voorsprong door een prachtige ictie van Vreven. Nadat een corner eerst loor de Doetinchemse doelman Olysla- ;er was weggewerkt, plukte Vreven de •al uit de lucht en schoot al draaiend rihard in. Nauwelijks een minuut later verzuimde John de Jong 2-0 te maken, zijn schot ging naast. Zo bleven er kan- I sen voor de Gelderse tegenstander, met U Ie Italiaan Morales als oefenmeester. Vetend dat Utrecht dit seizoen niet be- •aald trefzeker is, probeerde de Graaf schap aan te vallen. In de tweede helft >0" iel de gelijkmaker op een heel vreemde chi nanier. Vanaf zo'n dertig meter verraste 1111 'e jonge Ghanees Issah iedereen door «n vrije trap ineens te nemen. Onhoud- •aar en wondermooi verdween de bal •chter Wapenaar. Na de 1-1 ontspon zich een open t nv vedstrijd, waar FC Utrecht nadrukkelijk Do leter was en de Graafschap weinig suc- Jaa esvol probeerde iets te doen. Het lever den Ie voor beide clubs toch wat kansjes op. mn (uijt, in de 65ste minuut ingebracht als res linchhitter, bracht de supporters van de - st huisploeg vijf minuten voor het einde een n opperste extase. Hij scoorde uit een j^bound nadat John de Jong eerst op ger was gestuit. Utrecht won en 'aat nu knap vijfde, net onder de top- eams. Trainer Wotte bleef desondanks heel •ochter. „We hebben nog geen topte- jtnstanders gehad, en we kunnen nog Het was 'n glaszuiver doelpunt' ROTTERDAM GPD Over de kopbal van Kevin Hofland, in de zeventiende minuut van Feyenoord-Fortuna Sittard, werd zaterdagavond nog lang gesproken. Was de bal van de Umburger via de onderkant van de lat óp of achter de doellijn van Feyenoord-keeper Jurek Du- dek? Grensrechter Tjibbe van Dijk stak zijn vlag niet omhoog; doorspelen besliste scheidsrechter Ruud Bossen. Bert van Marwijk, trainer van Fortuna S: „Het was een glas- zuivere goal. Dat kon ik op een monitor naast de dug-out zien. Bij één centimeter kan ik mij nog iets voorstellen. Maar als een bal twintig centimeter achter de lijn is, is het zonde dat een scheidsrechter en zeker een grensrechter dat niet ziet." Ook volgens de Feyenoorders was er geen discussie mogelijk. Kees van Wonderen: „Volgens mij was-ie er in." En aanvoerder Jean-Paul van Gastel: „Die kopbal was een echte goal." Scheidsrechter Ruud Bossen: „Ik ben afgegaan op de waarne ming van mijn assistent. Die stond op de achterlijn en moet het goed hebben kunnen zien. Uit dit soort discussies kom je alleen als je wordt geholpen met doellijnbegrenzing. Met een camera in het doelgebied. Van mij mogen ze het morgen invoeren." ADO Den Haag heeft zich giste ren weer alleen aan de kop van de ranglijst in de Toto Divisie genesteld. Door de zege van 2-0 in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles kwamen de Hage naars op een totaal van 13 pun ten uit zes duels. Dennis Ilio han was de grote man bij ADO Den Haag. Hij maakte beide treffers, in de 24ste en de laatste minuut. In de 63ste minuut had Krüzen de gelijkmaker voor het inschieten, maar hij wist niet van een strafschop te profite ren. Scheidsrechter Jol zag zich in de tweede helft bij Veendam - FC Groningen genoodzaakt het duel tijdelijk te staken we- !n gens de grievende spreekkoren vanaf de tribunes. Adams zette |a Veendam in de twaalfde mi nuut op 1-0, in de 71ste minuut redde Hugo een punt voor FC Groningen. In de topper Dordrecht'90 - Excelsior domineerden de be- (j zoekers en namen een 4-0 voorsprong, via doelpunten van J de Deen Mtiliga (2), Connolly ;r en Turay. Onyeike en Boogers deden nog wat terug voor Dor drecht. De gemoederen in de streekderby liepen hoog op. Na een half uur moest thuisspeler Summerville na zijn tweede ge le kaart inrukken. Een incident in de 73ste minuut leverde ook Onyeike en trainer Verbeek rood op. Onyeike claimde een strafschop, kreeg hem niet en reageerde vervolgens met Ver beek zijn frustraties af. FC Volendam sloot een roeri ge week af met een dramatische wedstrijd. De ploeg verloor thuis met 6-1 van FC Zwolle. Wegens het op handen zijnde ontslag van het bestuur dreig den de spelers afgelopen week met een staking. De rechter schortte vrijdag de uitspraak op, zodat Volendam zaterdag toch het veld betrad. Zwolle legde genadeloos de zwakke plekken in de verdediging bloot, met onder meer drie tref fers van Derksen. Volendam deelt de laatste plaats met TOP Oss, dat met 2-0 van Heracles verloor. NAC steeg verder op de rang lijst na een 2-0 zege op Telstar. Salmon scoorde tweemaal. VW pakte geheel onverdiend een punt bij Emmen (1-1). Emmen scoorde via Grummel, grossier de in het missen van kansen en zag Graef in de laatste minuut alsnog gelijkmaken met zijn 95ste competitiedoelpunt voor de Venlose club. Abdul Rahman Issah van De Graafschap troeft Marinus Dijk huizen af. foto c pd altijd van iedereen verliezen. De spelers moeten beseffen dat ze er elke dag weer voor moeten knokken." FC Utrecht: Wapenaar; Vreven, Van Schoonho ven, Oliseh en Bosschaart; De Jong, Robbemond (75. Berger), Lucius en Dijkhuizen (60. Kuijt); De jong (85. Van der Gaag) en Martel. De Graafschap: Olyslager; Nok, Issah, Vreman en Frankel; Den Turk (61. Tchangai), Meerdink, Lin- denbergh en Roelofsen; Vïscaal (80. Berck-Bee- lenkamp), Emam Mohammed (45. Turpijn). Van Gastel: 'Dramatisch. Zo slecht hebben we in jaren niet gespeeld' Punten zijn vaak een graadmeter voor presta ties. Ook voor de honds trouwe Feyenoord-aan- hang, die in het verleden hun favorieten na slechte, maar gewonnen optre dens, bedankte. Maar loya liteit heeft z'n grenzen, zo bleek zaterdagavond na de moeizame zege (1-0) op Fortuna Sittard. Nog geen tel na het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Ruud Bossen trakteerde een groot deel van de ruim dertigduizend toeschou wers de landskampioen op een snerpend fluitconcert. Feyenoord had het legioen laten lijden. ROTTERDAM SJOERD BOOTSMA „Ik kan die reactie begrijpen", gaf aanvoerder Jean-Paul van Gastel na afloop toe. „Het was dramatisch. Dit is de slechtste wedstrijd die wë in jaren heb ben gespeeld. Dat we nog win nen hebben we vooral aan Ju- rek (Dudek, keeper, red.) te danken." De Poolse doelman was bijna als enige bij de les toen Fortuna in het laatste kwartier de ach terstand ongedaan probeerde te maken. Dennis Krijgsman kreeg binnen een minuut drie goede kansen. Attent meespe lend en katachtig duikend verij delde Dudek de eerste twee mogelijkheden van de oud- Spartaan, die uit de aansluiten de hoekschop frank en vrij de bal over het doel knikte. Het slotakkoord was voor Francois Gesthuizen. Zijn schot eindigde via het been van Bert Konter man en de hand van Jurek Du dek op de lat. Beenhakker had met het oog op de Champions League-wed strijd van woensdag tegen Ro senborg zijn opstelling aange- Kees van Wonderen heeft zojuist de bevrijdende treffer voor Feyenoord gescoord. foto anp past. „Het lijkt niet zo urgent, het zo hebben gedaan. Het is „We hebben problemen om maar neem van mij aan dat we ook nodig als we die veldslagen het spel te maken", vond Van over vier weken blij zijn dat we willen overleven." Gastel. „Vorig jaar konden we dat nog wel eens aan de tegen stander overlaten, maar nu worden wij geacht het initiatief te nemen." Feyenoord kreeg in de eerste helft geen enkele uitgespeelde kans. Jon Dahl Tomasson knal de in de beginfase hoog over en Cruz testte de vuisten van doel man van Arno van Zwam. De Limburgse bezoekers waren dichter bij een doelpunt. Kevin Hofland kopte na zeventien mi nuten de bal uit een vrije trap van Frangois Gesthuizen via de onderkant van de lat in. Heel Fortuna juichte, maar grens rechter Van Dijk vertrok geen spier en scheidsrechter Bossen liet doorspelen. De Sittardse aanhang stond na 63 minuten andermaal klaar om de handen in de lucht te steken. Ulrich van Gobbel kop te de bal op de borst van de aanstormende Ronald Ham ming, die Kees van Wonderen uitkapte, maar tot verbazing van iedereen alsnog te hoog mikte. Drie wissels moesten Feyen oord het nodige elan geven. Met Van Vossen (voor Samard- zic), Paauwe (vervanger Rzasa) en Cairo (voor Cruz) leek het Rotterdamse spel optisch aan vallender, zonder dat Fortuna echt in de problemen kwam. De enige treffer kwam dan ook niet voort uit een vloeiende aanval. Bonaventure Kalou ont nam op het middenveld Hof land de bal, die hij op de rand van het strafschopgebied af gaf aan Kees van Wonderen. De verdediger keek, zocht en draai de de bal met zijn linkervoet om Van Zwam: 1-0. „Dat Kees moet scoren is te kenend voor de situatie waarin we verkeren", concludeerde Van Gastel. Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Van Wonderen, Konternian en Rzasa (74. Paauwe); Van Gastel, Tomasson en De Visser; Kalou, Cruz (65. Cairo) en Samardzic (46. Van Vossen). Fortuna Sittard: Van Zwam; Zegrean, Hofland, Roest en Hermans; Gesthui zen, Paciorek, Kiekens (77. Volmer) en Krijgsman; Hamming en Gerritsen (77. Wright).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19