Jordi helpt United aan gelijkspel Broers Willemsen stellen titelfeest uit Muntz 31ste in Frankrijk Coron- valt uit£ Sport Jan Ullrich vreest alleen klimmers Van Dooren mist power in Zweedse modd MAANDAG 20 SEPTEMBER 1999 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071-535$ Boavista speelt gelijk leiria Boavista, tegenstander van Feyenoord in de poulewed strijden van de Champions League, heeft gisteren in de Portu gese competitie gelijk gespeeld in de uitwedstrijd tegen Uniao Leiria: 0-0. De club bleef daardoor in de kopgroep van de rang lijst. Kampioen Porto won met 4-1 van Rio Ave. Jardel maakte drie doelpunten. Blessureleed BEU Gent - Beveren 4-1RC Genk - Moes- kroen 2-2, GB Antwerp - Verbroeden Geel 4-1, Mechelen - Lommei 1-0, Aalst - Lokeren 1-0, Harelbeke - Brw 1-1, Anderlecht - St.Truiden 2-1We terlo- Lierse 0-2. Stand aan kop: Lierse 6-15 Aalst f. Brugge 5-13 GB Antwerp Anderlecht 5-13 RCGenk g. Gent 6-12 Charleroi Westerlo 5-10 Mechelen boedapest De Hongaarse voetbalclub Siofok heeft de competi tiewedstrijd tegen Nyirseg-Spartacus zaterdag moeten afzeggen wegens gebrek aan spelers. Liefst zeventien selectieleden waren geblesseerd. De pijn zat vooral in de portemonnee. Volgens persbureau MTI gaf de complete ploeg niet thuis door een ruzie met het bestuur over geld. Voorzitter Jozsef Kiss had 70 procent van de premies voor de wedstrijden tegen Vac en Dunaferr in gehouden. Een gesprek om uit de financiële impasse te komen mislukte. Daardoor raakten alle spelers en bloc 'geblesseerd'. Gevoelig verlies Bordeaux DUITSU Ulm - Bielefeld 2-0, Hertha BSC -u verkusen 0-0, Schalke'04 - Unterha ching 1-0, Stuttgart - Duisburg 4-2, Frankfurt - Bayern 1-2, Wolfsburg-; men 2-7, Kaiserslautern - HSV 2-0 Stand aan kop: Leverkusen 5-11 Bremen HSV 5-10 Freiburg Dortmund 5-10 Frankfurt Bayern 5-10 Schalke'04 ENGEL bordeaux De generale repetitie van Girondins Bordeaux voor de Champions-Leaguewedstrijd tegen Willem II is faliekant mislukt. De 26.000 toeschouwers zagen hun favorieten zater dagavond kansloos met 1-3 verliezen van Olympique Lyon. Bin nen tien minuten stond Bordeaux al met 0-2 achter door tref fers van Carteron en de Braziliaan Anderson. De laatste maakte het halverwege de tweede helft nog erger. Topschutter Wiltord deed pas tien minuten voor tijd iets terug. Zijn Joegoslavische ploeggenoot Saveljic hoorde daarvan onder de douche. Hij werd in de 65ste minuut uit het veld gestuurd. Bayern wint zonder keeper munchen Bayern München kan zijn wedstrijden ook zonder doelman winnen. In het duel met Eintracht Frankfurt zag Bay ern binnen vijf minuten sluitpost Kahn en zijn vervanger Dre- her vertrekken. Toen veldspeler Tarnat de keepershandschoe nen had aangetrokken, zette de regerend landskampioen een 0-1 achterstand om in een 2-1 voorsprong. Schalke '04 wist voor het eerst in vijf maanden weer een thuiswedstrijd te winnen. De ploeg van Huub Stevens was met 1-0 te sterk voor Unterha- ching. De Koek was de enige Nederlander in de basis van Schal ke. Marco van Hoogdalem en Youri Mulder moesten gebles seerd toekijken. GBA kijkt omhoog in België antwerpen De Antwerpse fusieclub Germinal Beerschot Ant werp begint Ajax-allure uit te stralen in navolging van zijn Ne derlandse aandeelhouder: aanvallen en altijd omhoog kijken. GBA won zaterdag voor eigen publiek met 4-1 van Verbroede ring Geel en voert nu de subtop aan. Landskampioen Racing Genk kwam tegen Excelsior Moeskroen niet verder dan 2-2. Lierse SK nestelde zich stevig op de eerste plaats door uit bij Westerlo. dat de competitie sterk begon, met 2-0 te winnen. An derlecht en Club Brugge kwamen op dertien punten, twee min der dan Lierse, maar hebben nog een wedstrijd tegoed. Albers blijft leider oschersleben De Nederlandse autocoureur Christijan Albers is zaterdag bij de dertiende race voor het Duits kampioenschap in de Formule 3 als derde geëindigd. In de algemene rangschik king bleef hij eerste. Albers moest op het circuit van Oschersle ben de Zwitser Marcel Fassler en de Belg Yves Olivier voor zich dulden. Fassler, nu tweede in het klassement, haalde een ge middelde snelheid van bijna 160 km/uur. Jordi Cruijff viert zijn doelpunt voor Manchester United in de wedstrijd tegen Wimbledon Barcelona lijdt eerste nederlaag Manchester United stelde zaterdag de ruim 55.000 toe schouwers op Old Trafford ernstig teleur door tegen Wimbledon niet verder te komen dan een gelijkspel: 1-1. Jordi Cruijff, voor rust in het veld gekomen voor de ge blesseerde Giggs, redde een kwartier voor tijd na een knappe een-twee met Scholes een punt voor de Mancu nians. Die waren na een kwartier achter gekomen door een treffer van de Israëlische international Walid Badir. Daniël en Marcel Willemsen werden vorige week in Zwitser land wel wereldkampioen zij- spancross, maar ze slaagden er gisteren in St. Isidorushoeve nog niet in hun Nederlandse ti tel te prolongeren. Terwijl dat voor de Lochemse broers ei genlijk een koud kunstje leek. De tegenstand was minimaal en de eerste manche sloten ze na een kort duel met Jacky en Wiljam Janssen winnend af. In de tweede heat verschenen de kersverse wereldkampioenen echter niet meer aan de start. „Marcel verdraaide halverwe ge de race zijn knie opnieuw", lichtte Daniël Willemsen toe. „Die knie was na Zwitserland al niet best meer en nu kreeg hij er nog een tik bij. Natuurlijk waren we nu al graag kampioen geworden, maar zonder fitte bakkenist lukt dat niet. We stel len het feest nu gewoon uit tot 17 oktober wanneer in Lierop de finale wordt verreden". Ondanks het missen van de tweede manche staan de Wil- lemsens nog ruim op kop in het algemeen klassement en kan hen de titel eigenlijk niet meer ontgaan. De dagzege ging in St. Isidorushoeve via een derde en een eerste plaats naar Jacky en Wiljam Janssen. Deze Wijchen- se tweeling heeft nog een theo retische kans straks in Lierop kampioen te worden. Coach Alex Ferguson vond dat United slecht had gespeeld maar dat Jordi de beste man van het veld was. De aanvallen de middenvelder, vorig seizoen nog uitgeleend aan Celta Vigo, heeft sinds zijn komst naar Manchester in 1996 nooit een basisplaats kunnen afdwingen. „Cruijff brak het duel open. Ik denk dat hij ook erg tevreden is met zijn verrichting", zei Fergu son. Arsenal profiteerde van de misstap van de Champions League-winnaar en liep twee punten in. De Londense club won nauwelijks verdiend met 1-0 in en van Southampton. De jonge Franse aanvaller Thierry Henry maakte de enige treffer in de slotfase. Bergkamp, die vorige week even met de auto op en neer ging naar Florence, onderscheidde zich vooral het laatste half uur. Overmars moest vlak voor tijd plaats ma ken voor extra verdediger Loezjni. Newcastle heeft Bobby Rob- son gisteren een warm onthaal bereid. De toeschouwers op de tribune, de spelers op het veld. Sheffield Wednesday was het willoze slachtoffer: 8-0. Alan Shearer, die tot dusver op één treffer stond, heeft bij Newcast le United geen last meer van een kritische Ruud Gullit en prompt scoort hij erop los. Te gen het arme Sheffield Wednes day, zonder Jonk, maakte hij voor rust in elf minuten tijd drie doelpunten, later nog twee. Sibon had het twijfelachtige ge noegen bij 7-0 te mogen inval len bij Wednesday. Chelsea leed bij Watford met 1-0 de eerste nederlaag van dit seizoen. Allan Smart was daar voor verantwoordelijk, na sa menspel met Wooter. Aston Villa, met Boateng in de basis, klom ten koste van Bradford City naar de derde plaats, met evenveel punten (16) als Arsenal en vier minder dan Manchester. Dion Dublin was matchwinnaar op Villa Park, waar een uur lang geen enkel gericht schot op doel werd gegeven. Liverpool, met keeper Wes- terveld en invaller Meijer, liet twee punten liggen in Leicester. Twee treffers van Michael Owen, voor het eerst in de ba sis, hielpen de bezoekers voor bij City, dat door Cottee al na anderhalve minuut op 1-0 kwam. Vier minuten voor tijd maakte Muzzy Izzet alsnog ge lijk. Sinclair (Leicester) en Thompson (Liverpool) kregen rood wegens zware overtredin gen. Spanje De metamorfose van lelijk eendje tot mooie zwaan hoeft in de Spaanse voetbalcompeti tie maar vier wedstrijden te du ren. Rayo Vallecano maakte die ontwikkeling door. De gepro moveerde Madrileense club werd bij aanvang van de com petitie meewarig bekeken, maar staat sinds gisteren zonder puntenverlies bovenaan in de Primera Division. Rayo won bij Celta Vigo met 1-0 door een doelpunt van Bolo. FC Barcelona liep tegen de eerste competitienederlaag aan. Bij Alaves ging de ploeg van coach Louis van Gaal met 2-1 ten onder. Dani zette de bezoe kers in de 22ste minuut wel op voorsprong, maar twee minu ten voor rust werd het 1-1 door Astudillo. In de 70ste minuut velde Nan Ribera na een blun der van Sergi het vonnis over Barcelona. Kluivert, Reiziger, Bogarde, Zenden en ook Luis Enrique ontbraken in de beginopstel ling. Hesp, de gebroeders De Boer. Cocu en Utmanen start ten wel. Kluivert kreeg negen minuten de tijd in de plaats van Guardiola de oplossing te bren gen. Dat lukte niet. Zenden los te een kwartier voor tijd Cocu af. Real Madrid kwam in eigen stadion niet verder dan 1-1 te gen Deportivo la Coruna. Direct na rust zorgde de Braziliaan Djalminha voor 0-1. De 18-jari- ge doelman Casillas voorkwam even later met een fantastische save dat Roy Makaay de wed strijd besliste. Raul redde negen minuten voor tijd een punt voor Real Madrid, dat vijfde is op de ranglijst met acht uit vier. Atletico Madrid speelde ook met 1-1 gelijk, uit tegen Zarago- za. Milosevic zetten de thuis club na een kwartier op voor sprong. Het antwoord kwam tien minuten later van Jerrel Hasselbaink. Het was zijn eer ste competitiedoelpunt en Atle tico's eerste punt. Valencia, dat woensdag Glas gow Rangers in de Champions League met 2-0 naar huis stuur de, bleef na vier wedstrijden zonder punten. Dit keer ging de komende tegenstander van PSV met 1-0 ten onder bij Real Betis door een treffer van Oli in de 26ste minuut. Betis had dit sei zoen nog niet gescoord. Valen cia was de betere ploeg, maar doelman Prats was niet te pas seren. Italië AC Milan heeft zaterdag twee punten gemorst in de Italiaanse Serie A. In de uitwedstrijd tegen Bari kwamen de Milanezen niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Inter werd koploper door tegen Parma driftig aan het doelsaldo te werken: 5-1. Fiorentina, Ju- ventus en Lazio hebben ook ze ven punten uit drie duels. Zij boekten ook stuk voor stuk rui me zeges. Oud-Tourwinnaar Jan Ullrich gaat met 49 seconden voor sprong op de Spaanse belofte Igor Gonzalez Galdeano de laatste week van de Ronde van Spanje in. Van Abraham Olano zal hij geen last meer hebben. De Spaanse ex-leider van het klassement besloot zaterdag avond na advies van zijn arts niet meer te starten in de veer tiende etappe. Olano heeft een rib gebroken. Hij liep de kwet suur op bij een valpartij in de achtste rit. Na afloop van de dertiende etappe heeft hij zich laten onderzoeken in een zie kenhuis in Barcelona. Daarbij ontdekten de artsen de breuk. Hij arriveerde zaterdag op ruim zeven minuten van de Zwitser se winnaar Alex Zülle. Olano droeg acht dagen de leiderstrui in de Vuelta. Zijn deelname aan het WK van volgende maand in Italië is onzeker. Zülle vierde zaterdag zijn feest in de laatste Pyreneeënrit naar Berga. Hij sprintte in de laatste meters bergop weg van zijn medevluchter Nicola Miceli en behaalde na een reeks twee de plaatsen in de Tour de Fran ce eindelijk weer een grote overwinning. Zondag kreeg de saint-nom-la breteche anp Het was een bizar weekje voor Rolf Muntz in het golftoernooi om de Trophée Lancöme. Hij maakte veel birdies, maar ver loor ook (te) veel slagen en werd uiteindelijk 31ste. Muntz speelde de laatste ron de van het met 2,5 miljoen gul den gedoteerde toernooi in een voorstad van Parijs in 69 slagen en belandde daarmee op een totaal van 280, vier onder par. De 30-jarige Brabander maakte een eagle op de par-5 achtste hole en tevens vier birdies en evenzovele bogey's. In totaal maakte de Neder landse nummer één in de vier ronden één eagle, zeventien birdies en vijftien bogey's. Muntz verdiende met zijn 31ste plaats 8748 euro, circa 20.000 gulden. Hij staat nu op een sei zoenstotaal van 102.252 euro. Hij klom op de jaarranking van de 104de naar de 102de plaats. FRANK Auxerre - Saint Etienne 2-1, Bordes Lyon 1-3, Nantes - Rennes 3-0, seille - Troyes 1-0, Sedan - Bastlai Nancy - Montpellier 1-2, Strasbomj Paris SG 1-1, Monaco - Metz 2-2,' Havre - Lens 1-1. Stand aan kop: Paris SG 7-14 Sedan Lyon 7-14 Monaco Auxerre 7-14 Strasbourg Nantes 7-12 Marseille Inter nam ook zonder Ronal- do geen halve maatregelen te gen Parma. Zamorano opende de score al na zeven minuten. Crespo maakte even later gelijk. Daarna was eigenlijk alleen de thuisclub nog aan het werk, met Vieri als architect. De ma nier waarop hij 2-1 liet aanteke nen - in de draai met links in de kruising - maakte zijn exorbi tante transfersom een stuk be grijpelijker. Moriero verhoogde de voorsprong nog voor rust. In de tweede helft bepaalden Za morano en Thuram, in eigen doel, de eindstand op 5-1. Batistuta liet voor Fiorentina drie doelpunten aantekenen in het duel dat met 4-1 van Vero na werd gewonnen. Hij scoorde in de 17de, 31ste en 81ste mi nuut. Chiesa scoorde tussen door in de 47ste minuut voor Fiorentina. Bij Juventus, dat eveneens met 4-1 zegevierde te gen Udinese, had Filippo In- zaghi met twee treffers, waar van een uit een strafschop, het grootste aandeel in de produc tie. Ook Del Piero mikte raak van elf meter, Zambrotta bracht de stand al kort na rust op 4-0. Bisgaard scoorde tegen. Lazio Roma won met 3-0 van het gepromoveerde Torino, on der meer dankzij een doelpunt van Simone Inzaghi, een broer van de Juventus-vedette. Veron, uit een strafschop, en Salas maakten de andere treffers voor de thuisclub. Roma won met 3- 0 bij Venezia. Bij de rust was het 2-0 door twee doelpunten van Delvecchio, Alenitsjev zorg de twaalf minuten voor tijd voor de eindstand. Fiorentina Juventus Stand: 3-7 AC Milan 3-7 Roma PORI Leiria - Boavista 0-0, Porto - Rio Ai 1, Belenenses - Alverca 4-2, Guim - Gil Vicente 1-0, Maritimo - Farer 0, Salgueiros - St. Clara 2-0. Stand aan kop: Guimaraes 4-8 Sporting Porto 4-8 Benfica Boavista 4-8 Belenenses SCH01 Aberdeen - Dundee Utd 1-2, Dund Saint Johnstone 1-2, Hibern marnock 0-3. Stand aan kop: Rangers 6-18 St.Johnston* Celtic 6-15 Hearts Dundee Utd 7-14 Kilmarnock Alavés - Barcelona 2-1, Espanyol- do 2-1, Betis - Valencia 1-0, Rea drid - Deportivo 1-1Valladolid - 4-2, Celta - Vallecano 0-1, Numai Bilbao 1-1, Santander - Sevilla 2- ciedad - Mallorca 2-1Zaragoza - co Madrid 1-1. Stand aan kop: R. Vallecano 4-12 Real Madrid Barcelona 4- 9 Sociedad Alavés 4- 9 Santander Deportivo 4- 8 Malaga gezit De overwinning ging op Saint-Nom-la-Breteche naar de Zweed Pierre Fulke. De 28-jari- ge inwoner van Nyköping profi teerde het besté van een off-day van Miguel Angel Jiménez. De Spanjaard voerde de ranglijst aan na de derde ronde, maar kennelijk was hij al nerveus voor de Ryder Cup, die volgen de week in het Amerikaanse Boston wordt gespeeld. Jimé nez maakte een 74 en zakte naar de gedeelde tiende plaats. Tom Coronel is in de at race om het Japans Foi Nippon-kampioenschap i ^e( j vallen. De 27-jarige auti |,eter reur uit Huizen moest oj menj circuit van Mine in de ti v ronde opgeven. De kop (,ove] miste daarmee de kans oi titelstrijd voortijdig te besl ze„e want zijn naaste belager, t panner Satoshi Motoyama 5Upp( Utr in de derde ronde uitgev Coronel zag zijn teamgi ee^ Hidetoshi Mitsusada de s over 62 ronden winnen. aai c ten, stand blijft de Nederlandt wa^.j leiden, met 46 punten. Mo Ve(js( ma volgt op tien pi Mitsusada op 17 punten, nel wacht op een seintje een Formule-1-test. Hij samen met zijn manager)1 al met Arrows-baas Tom inshaw. Jan Ullrich bleef zonder moeite aan c Italiaan Fabio Roscioli de belo ning voor zijn strijdlust vanaf de proloog met een ritzege in Barcelona. Het was gisteren een gedenk waardige wielerdag. Het par koers rond de Montjuich in Barcelona, waar jaarlijks veel wordt gefietst, was door zware regenval spekglad geworden. De 130 overgebleven renners protesteerden heftig en ver traagden de start. De eerste ronden gingen in slakkengang. De wedstrijdleiding kortte de etappe flink in nadat het pelo ton halverwege de etappe voet aan de grond zette. Roscioli ontsnapte met zijn landgenoot Massimiliano Lelli en zegevier de in de sprint. Klassementsleider Jan Ullrich is fit en voelt zich sterk. „Ik heb nog wel niet de vorm uit de Tour de France van 1997, maar ik heb in deze Vuelta al meer bereikt dan menigeen - ikzelf trouwens ook - dacht." Ullrich raakte zaterdag nog een con current voor de eindzege kwijt. De Rus Pavel Tonkov raakte flink achterop en zakte naar de vijfde plaats. Duitse Jan en zijn Telekomploeg hebben nu nog drie Spaanse klimmers te vre zen: naast Gonzalez Galdeano zijn dat Heras, derde op 2.35, en Jimenez, vierde met 3.35 achterstand. Het wereldkampioenschap mountainbiken in Zweden heeft Nederland geen medail les opgeleverd. Bas van Dooren was op het modderige en daar door zeer zware parcours in Are met zijn vijfde plaats het dichtst bij eremetaal. De mountainbücer uit het Be One- team finishte 4 minuten en 32 seconden achter winnaar Mi chael Rasmussen uit Denemar ken. Olympisch kampioen Bart Brentjens klasseerde zich als elfde en Patrick Tolhoek finish te na een inhaalrace op de 22ste plek. Deze resultaten vol stonden om de plaats bij de eerste vijf in het UCI-landen- klassement vast te houden en dat betekent dat Nederland volgend jaar met drie moun- tainbikers naar de Olympische Spelen in Sydney mag. Van Dooren reed in Zweden een aanvallende race. In de eerste ronde ging hij kort aan de leiding totdat de latere win naar Rasmussen en de kleine Fransman Miguel Martinez de aanval kozen. De mountainbi- ker uit Ravenstein reed tot de laatste ronde met de Belg Roel Paulissen in de achtervolging op het tweetal, maar in de laat ste kilometers ging Paulissen en ook nog diens landgenoot Filip Meirhaege hem voorbij. Van Dooren: „Ik heb gepro beerd in de laatste ronde weg te rijden bij Paulissen maar dat lukte niet. De beklimmingen gingen goed maar in de glooi ende modderige stukken kwam hij met Meirhaege terug. Waar anderen door de modder stoempten, reed ik juist heel licht. Ik kwam power te kort." Van Dooren, die met een vierde plaats in het wereldbe kerklassement een zeer sterk seizoen achter de rug heeft, hoopte vooraf op een medaille. Na de finish bleek hij met een vijfde plaats toch ook tevreden te zijn. „Ik heb bewezen dat ik tot de meest constante renners van het seizoen behoor. Er zat gewoon niet meer in." Bart Brentjens kon met de elfde plaats zijn seizoen kleur meer geven. „Doo nei je modder was dit niet echl nanie geschikt parcours voor mi de jor ien vr; "aar e •chter Na lichte mannetjes waren duidelijk in het voordeel." Nederlandse vroi konden zich in Are niet m vedstr besten meten. Corine Dol ieter v was met haar 22ste plaai :eSvol beste landgenote. De Eert |e voo se kwam ruim twintig mir (uijt, na de Spaanse winnares linchh garita Fullana over de sl huisp] Elsbeth Vink, twee weken n opp den in de wereldbeker ebour strijd in Houffalize nog ad )lysia^ trof in Are geen parcours taat n haar gading. Zij finisht' eams 38ste. Trair 'uchte De uur o ictiei door i jer w )al ui fih,ii verzui tijn sc sen vc •e Itc Veten laald schap

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18