Arena blijft bijveld van Europa e leven lang gratis [autorijden! Jerrel Linger: 'Een droom komt uit' 'Er had meer ingezeten' Vitesse kan en mag niet meer MultiLease Sport IIJDAC 17 SEPTEMBER 1999 ikse boete voor Gullit jpEN De Engelse voetbalbond heeft Ruud Gullit een fikse ete opgelegd wegens commentaar op de leiding bij de wed- jjd Newcasde - Aston Villa vorige maand. Gullit, die onlangs istapte bij de Noord-Engelse club, moet voor zijn verbale re- tie op het fluiten van scheidsrechter Uriah Rennie 17.000 gul- In. Newcasde verloor het duel met 0-1. Gullit maakte zich na loop erg kwaad omdat Rennie in de 70ste minuut zijn aan- lerder Alan Shearer voor het eerst in diens carrière uit het veld ad gestuurd. De arbiter maakte zich overigens ook niet geliefd Villa-manager John Gregory. Diens opmerkingen tijdens de «dstrijd kwamen hem op een boete te staan van zeven mille. liljoenenbod op Vampeta aneiroDe kans lijkt groot dat de Braziliaanse interna- mal Vampeta terugkeert naar Europa. Manchester United :ft een bod op de oud-PSV'er uitgebracht van 25 miljoen dol- meer dan vijftig miljoen gulden. Hij zou in januari in Enge- nd aan de slag gaan. Volgens de media in Rio de Janeiro is de msfer zo goed als rond, maar zijn club Corinthians wil de ver- digende middenvelder aan zijn contract houden. Dat loopt [december 2001. Vampeta, bij PSV linksachter, verliet Eind- iven vorig jaar. l'essels bij laatste vier in Tasjkent 51 ükent Peter Wessels heeft de laatste vier van het ATP-toer- ii in Tasjkent bereikt. Wessels won gisteren in de hoofdstad Oezbekistan in twee sets van de Duitser Axel Pretzsch, 7-6 I. Wessels speelt in de halve finales tegen de Zwitser George itl, die met 6-2 6-4 de Fransman Anthony Dupuis uitschakel- Mogelijke rentree Nilis De kans bestaat dat PSV'er Luc Nilis terugkeert bij de Ie Duivels. De nieuwe bondscoach Waseige stuurt daar op Hij wil binnenkort een gesprek met Nilis. De speler ver- rde woensdagavond na de wedstrijd Bayern München - PSV 1) dat hij een uitnodiging voor een onderhoud positief zal *8 antwoorden. Nilis bleef vaag over de vraag of hij ook daad- le' rkelijk zijn rentree wil maken. „Ik ben niet optimistisch of te ssimistisch over het resultaat van die babbel. De afloop zal het gesprek afhangen", aldus Nilis voor de Belgische televi- Hij stopte vorig jaar na het WK in Frankrijk. ardello wint elfde etappe Vuelta ■de beret Daniele rdello heeft de elfde ppe van de Ronde i Spanje gewonnen. Ie eerste rit door de eneëen over 201 kilo ter van Huesca naai de Beret was de Itali- de sterkste in de int van een kopgroep vier. De Colombi- Victor Hugo Pena ligde als tweede. De njaard Abraham de! no blijft leider in het imeen klassement. 1 li FOTO AP wij! i pskamp bij Grand Prix des Nations i-LES-EAUx Bart Voskamp van de wielerploeg TVM-Farm is morgen in Forges-les-Eaux de enige Nederlandse deel- ïer aan de Grand Prix des Nations. Omdat de klassieke tijdrit envalt met de Ronde van Spanje is er geen sprake van een jezetting. Favoriet is de Brit Chris Boardman, de werelduur- irdhouder. Marcel Duyn start vooraf in de wedstrijd voor oirs', renners onder 23 jaar. idam Spelers en technische staf van FC Volendam drei- vanaf morgen te gaan staken. In dat geval zou de wedstrijd VC|n Zwolle, die voor morgenavond op het programma staat, atK doorgaan. „We maken ons grote zorgen over het voortbe- n van de club", zegt trainer Andries Jonker. „Er werken hier nensen en die vrezen voor hun baan. Daarom geven we dit laai af. We hopen dat alle betrokkenen het gezonde verstand ruiken en een besluit nemen waardoor de club kan blijven* laan.Wij mogen toch niet de dupe worden van deze contro- e binnen de club." De problemen hebben mede te maken een kort geding dat vanmiddag dient. Daarin eist de Raad Toezicht het ontslag van het bestuur. VB gunt Rotterdam finale Anne* De internationale volleybalfederatie (FIVB), voorzit- Ruben Acosta in het bijzonder, heeft woord gehouden en de Mai Ie van de World League 2000 aan Nederland toegewezen. lindronde van het evenement zal, evenals in 1996, worden aste werkt in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy'. De opzet van twö inale (10-16 juli) is enigszins gewijzigd. De zes beste landen ie B ken in vijf dagen een halve competitie af. Na een rustdag ;eve ;en de duels om de hoofdprijs en de derde plaats. De elfde irbai ie van de World League heeft een prijzengeld van tien mil- take idollar, twee miljoen meer dan dit jaar. ior. Volendam dreigt te gaan staken horsing van Ottey en 'Soto' geëist De internationale atletiekfederatie eist dat de Jamai- nse bond Merlene Ottey voorlopig schorst wegens het ge- kvan het verboden spierversterkende hormoon nandrolon. dwingende verzoek heeft de IAAF aan Cuba gedaan Javier Sotomayor. In de urine van de hoogspringer zijn en aangetroffen van cocaïne. De Jamaicaanse atletiekbond Cl ^middellijk gehoor aan de oproep en heeft de 39-jarige itster Ottey uitgesloten van deelname aan wedstrijden in ichting van een nader onderzoek. Cuba stuurde namens re is' igsleider Fidel Castro een lijvig dossier waarin hartstochte- wordt gepleit voor eerherstel van 'Soto' maar waarin geen Fien ijzen staan voor diens onschuld. De adetiekfederatie blijft üve bij haar eis. ageM Win met Cöte d'Or/Milka en Multilease n naar de streekderby Quick Boys-Noordwijk al je gratis chocolade én... gratis loten, erdag 18 september 1999; Aanvang 15.00 uur. 'rtpark Nieuw Zuid in Katwijk aan Zee. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN D LISSE WILLEM SPIERDUK Jerrel Linger. ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONINC 'Een droom die uitkomt' is de reactie van Jerrel Linger op zijn onverwachte transfer naar de Italiaanse club Viterbese Cal- cio. De vereniging uit Viterbo nam afgelopen dinsdag con tact op met de donkere aanval ler van FC Lisse en wilde snel zaken doen. Vanochtend zou Linger In Italië zijn handteke ning onder een tweejarig con tract zetten. Volgende week hoopt hij zijn debuut te maken in de Serie C. Viterbese Calcio was afgelo pen week in het nieuws omdat de vrouwelijke trainer van de club Carolina Morace ontslag nam. De club heeft tot nu twee wedstrijden achter de rug, waarvan er een werd gewon nen en een verloren. En dat is ook het enige wat Linger ovér zijn nieuwe club kan vertellen. „Ze zullen ongetwijfeld niet met drie spitsen spelen", denkt Linger. De aanvaller had een avon tuur in het betaald voetbal ei genlijk uit z'n hoofd gezet. Via de Haarlemse spelersmakelaar Mino Raiola, kwam hij echter in contact met de Italiaanse club. „De arbeidsvoorwaarden en het avontuur geven bij mij de doorslag", vertelt Linger. „Ik vind het een enorme uitda ging om dit een keer te probe ren." Linger kan zich voorstellen dat zijn vertrek bij FC Lisse met gemengde gevoelens wordt ontvangen. „We waren met FC Lisse op de goede weg. De club moet zelf maar vertellen of ze het jammer vinden dat ik ver trek. Ik denk wel dat het een aderlating is." Hoofdsponsor Ben Thomas (Eleven Sports) is toevallig ook de werkgever van Linger. „Dit is een geweldige kans voor hem. Die moet hij met beide handen aanpakken. Ik kan na tuurlijk moeilijk doen en hem aan z'n opzegtermijn van twee maanden houden, maar ik gun het die jongen juist van harte. Jerrel Linger speelde drie jaar bij FC Lisse. Hij kwam naar de zaterdaghoofdklasser op voorspraak van trainer Paul Bahlmann, die al na enkele wedstrijden moest vertrekken. Linger maakte met FC Lisse het kampioenschap van 1997 mee. amsterdam gpd Ergens op een donderdagavond, achteraan gezet in de veel te volle voetbalweek, weggedrukt door het strijkje van de Champions League, op het moment dat de tv-kij kers vermoeid en verveeld naar de afstandsbediening grijpen, moest Ajax een begin maken met de Europese campagne. Tegen een club die, volgens trainer Jan Wou ters, niet boven de middelmaat van de eerste divisie uit stak. Het is de tijd en plek waar Ajax thuis hoort, op dit moment. De tegenstander - Dukla Banska Bystrica - en de score van 6-1 paste perfect bij het UEFA cup-toer nooi. laat kon niet meer verdedigen, heette het. In de vijftiende mi nuut scoorde hij, met het hoofd in eigen doel, als een aanvaller. Maar bij die aanval zonder ge vaar aarzelden te veel verdedi gers, inclusief de doelman. Dat mag - zeker tegen een ploeg als Dukla - opmerkelijk heten. Pre cies tien minuten later scoorde Verlaat weer. Nu in het goede doel, nu als een echte verdedi ger. Hij schoot een strafschop hard en - zoals dat heet - koel bloedig in. Ook dat doelpunt was een 'krijgertje', want Wam- berto liep tegen het lijf van Bartos op. Maar met die twee treffers van Verlaat was het nog maar 1-1 en nog lang geen 'rui me overwinning', zoals Jan Wouters verlangde. De trainer eiste een hoog tempo en sterk positiespel om de tegenstander uit te spelen. Ajax sukkelde in de eerste helft over het veld en de spelers wa ren soms op de plaatsen waar ze zijn moesten. Tactisch over zicht is een kwaliteit. Boven dien, na al dat rondspelen moet, als de opponent het spoor bijster is geraakt, de bal een keer 'diep'. Ajax heeft nie mand die de opening ziet èn de pass kan geven. De ploeg kan de hoge balcirculatie waar schijnlijk ook niet aan. Daar voor zijn automatismen nodig, en een uitmuntende techniek. In de ploeg van Wouters lijken beide onvoldoende aanwezig. Dukla Banska Bystrica kon in dat 'eerste divisie-tempo' ge woon mee met Ajax. Lubomir Faktor. de nummer acht van de Slowaken, met 32 de veteraan van de ploeg, gezegend met een bollend bitterballenbuikje, zelfs hij wandelde van de ene helft naar de andere zonder dat hij De Arena als bijveld van Euro pa. Dat kan nooit de bedoeling zijn geweest bij de bouw van Europa's modernste stadion, bij de bouw van Ajax' duurste elftal. Maar met mooie namen en bakstenen van beton bouw je nog geen topelftal. Zo veel miscommunicatie, zo veel mis baar bij de duurste spits van Nederland - Nikos Machlas -, kan dat na bijna drie maanden van voorbereiding, training en competitie nog toeval zijn? Voor topvoetballers bij een top club met een toptrainer gaan er in Amsterdam nog opmerkelijk veel dingen mis. Het zal wel bij het groeiproces horen, waar Jan Wouters het over heeft. Volgens de trainer wordt zijn ploeg met iedere wedstrijd weer wat beter. Het oog van de kenner, zonder twijfel. Maar Wouters zei ook iets op vallends, na de wedstrijd. De passing was slecht geweest, er werd aan de verkeerde kant aangespeeld en de aanvallers draaiden verkeerd in. „Zaken waar we vrij veel mee bezig zijn", volgens Wouters. On danks de indringende oefenin gen is er maar weinig of geen verbetering. Ajax moest ook gisteravond 'in de wedstrijd' groeien. Van de verbijsterende 0-1 naar de armzalige 2-1 bij rust naar de normale 6-1 op het einde. Maar toen was het beeld al te troebel geraakt. Bijna alle Slowaken rol den in de tweede helft bijna vanzelf om. Frank Verlaat kreeg flink wat kritiek te verduren. Hij zou - in al die jaren in Zwitserland, Frankrijk en Duitsland - de ech te Ajax-stijl zijn verleerd. Ver- Wamberto springt op de rug van Richard Knopper, die even daarvoor Ajax op 3-1 heeft gezet. moest 'lossen'. Hij haalde zelfs het einde, moeiteloos. Wouters zal flink boos zijn geweest in de rust. Waarschijn lijk was het stiefkwartiertje te kort om alle tekortkomingen op te dreunen. Het hielp wel. Plot seling kwamen de ballen van de flanken en liep Ajax van 2-1 naar 6-1. Zelfs Machlas was blij; hij scoorde twee keer. Dat de voetballers daar voor rust zelf niet opkwamen, om de ballen naar de vleugels te sturen. Dat had in de eerste helft toch ook al een treffer opgeleverd, toen Wamberto Reuser bediende? Uiteindelijk kwam er toch nog een acceptabele score op het bord. En zal Ajax de tweede FOTO ANP ronde van de UEFA cup halen. Weer op de donderdagavond. De dinsdag en de woensdag - het strijkje en het koor van de Champions League - zijn nog ver weg. Ajax: Grim, Nieuwenburg, Verlaat (77. Vierklau), Winter (77. O'Brien) en De Cler; Knopper, Reuser en Witschge; Laudrup, Machlas en Wamberto. Roda JC pakt eerste winst in UEFA Cup: 2-0 SCOREBORD prijsvragen Owens (Aus/8) 9-5 9-0 10-9 KERKRADE ANP Voor alle merken auto's Plesmanlaan 2, Leiden, tel. 071 - 535 56 56. Er had meer ingezeten, maar 2-0 is ook best mooi. Zo omschreef trainer Sef Vergoossen de zege die Roda JC in de eerste ronde van de UEFA-beker in Kerkrade boekte tegen Shaktor Donetsk uit Oekraïne. Volgens de coach had zijn ploeg een prima eerste helft gespeeld, maar kon Roda het goede spel na rust niet vasthouden. „Maar goed, 2-0 opent met het oog op de return natuurlijk wel perspectieven. Vooraf teken je voor zo'n uitslag." Na rust waren de spelers van de thuisploeg te gretig geweest, vond Vergoossen, die zelf zijn eer ste Europacupduel meemaakte. „De drang naar voren was te groot, de spitsen wilden vooruit, maar daardoor kreeg het middenveld geen tijd om aan te sluiten. Zo ontstonden er grote ruim tes. Er sloop twijfel in de ploeg, moeten we door drukken of de nul vasthouden? Maar ik moet toch mijn verdediging een compliment maken, dat we geen tegendoelpunt hebben geïncas seerd." Over twee weken in Donetsk mag het geen probleem meer zijn, vindt Vergoossen. „We moe ten het daar makkelijker krijgen dan hier. Shaktor moet aanvallen, wat ze niet graag doen. Wij moe ten er geen tegen krijgen, of er zelf een maken." Mocht Roda in Oekraïne ten onder gaan, dan heeft de ploeg het thuis laten liggen. Die conclu sie vond Vergoossen nu al gerechtvaardigd. Vergoossen kon niet aangeven of Shaktor hem was tegengevallen. „Dat was wisselend. Soms stonden ze te stunten, op andere momenten de den ze het wel goed." Toch had de trainer vooraf de tegenstander goed genoeg kunnen beoorde len. Over het algemeen gesproken. „Want de charme hiervan is de onwetendheid. Ik had voor af de opstelling voorspeld, maar opeens kwamen er drie anderen in. Twee daarvan kende ik echt niet. Nummer tien en nummer twintig, zoek het maar uit." Lucky Ten, donderdag 16 september: 6 7 -8-12-13-15- 19-24-28-37-38- 43 - 47 - 57 - 58 - 69 - 73 - 74 - 76 - 77 (onder vqorbeho'ud) Lotto 36a: Eerste prijs (jackpot)- geen win naar; tweede prijs: 5 winnaars, bruto f 20.000,00; derde prijs: 87 winnaars, f. 1000,00; vierde prijs 92 winnaars, f. 250,00; vijfde prijs 3184 winnaars, f. 25,00; zesde prijs: 2066 winnaars, f. 10,00; zevende prijs: 50.603 winnaars, f. 5,00. Cijferspel 36a: Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed: 5 winnaars, bruto f. 10.000,00; vier cijfers goed: 25 winnaars, f 1000,00-, drie cijfers goed: 268 winnaars, f. 100,00-, twee cijfers goed: 2575 winnaars, f. 10,00. Hoogezand-Sappemeer. EK. Negende ron de: Sijbrands (Ned) - Leesmann (Est) 1-1, Schalley (Bel) - Kirzner (Oek) 1-1, Shavel (Kr) - Clerc (Ned) 1-1, Valner.s (Let) - Ch- miel (Pol) 2-0, Georgiev (Rus) - Wiersma (Ned) 0-2, Aliev (Aze) - Bubbi (Ita) 1-1. Getmanski (Rus) - Gantwarg (WRu) 1-1, Boezinski (Lit) - Cordier (Fra) 1-1. Stand: 1 Boezinski, Sijbrands, Wiersma 13, 4. Gantwarg. Getmanski, Valneris 12, 7 Clerc 10, 8 Kirzner 9, 9. Cordier 8. Mallorca. Mannen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Alonso (Spa) - Balcells (Spa) 7-6 6-4, Hipfl (Oos) - Viloca (Spa) 6- Gumy (Arg) - Squillari (Arg/8) 7-6 6-3, Cor retja (Spa/2) - Martin (Spa) 6-1 6-2 Kwartfinales: Alonso - Mann, Ferrero - Cla- vet, Hipfl - Hrbaty, Gumy - Corretja Parijs. Trophée Lancóme, 2.5 miljoen gul den. na eerste ronde: 1 Cejka (Dui) 64 (- 7), 2 Montgomerie (Sch). Coceres (Arg), Senior (Aus) 66. 11. Muntz (Ned) 68. AVEIRO ANP Vitesse kan en mag niet meer voetballen. De Duitse coach Herbert Neumann perste zijn ploeg gisteravond in Aveiro in een verdedigend keurs lijf. Hij vond de Portugese tweedeklasser Beira Mar kennelijk zo gevaarlijk, dat hij slechts één uitgesproken aanvaller (Van Hooijdonk) het veld opstuurde. Die beschamende speelwijze leidde niettemin tot een onverdiende overwinning: 1 -2. Na een moeilijk eerste kwartier, waarin Beira Mar veel meer beleving, inzet en aanvalsdrang toonde, zorgde het gelegenheidsduo van Vitesse voorin onverwacht voor het eerste gevaar. Van Hooijdonk pikte net over de middenlijn de bal op en speelde de diepgaande Janssen aan. Via een gelukje kwam de pas 18-jarige speler alleen voor doelman Palatsi. Janssen treuzelde echter te lang met schieten, waardoor de Franse keeper red ding kon brengen. Ook daarna rommelde Vitesse maar wat aan. De elf eenlingen van Neumann kregen geen vat op de wedstrijd en moesten het initiatief pijnlijk aan de povere Portugese tweedeklasser laten. Kort voor rust was het toch raak voor het gedre ven Beira Mar. Spits Fary draaide knap weg bij Wisgerhof en schoot onhoudbaar in, 1-0. De koppies bij de Vitesse-spelers gingen meteen naar beneden. Niemand leek nog zin te hebben in de tweede helft. Maar al snel speelde verdedi ger Paulo Sergio knullig terug op zijn doelman. Van Hooijdonk zat er attent tussen en passeerde Palatsi met een meesterlijke lob, 1-1. De beste kansen waren daarna voor Beira Mar. Doelman Jevric kon ternauwernood twee scherp indraaiende vrije trappen pareren. Vitesse was het duel al aan het uitspelen toen Janssen een bevlieging kreeg. Hij stuurde met een prachtige pass middenvelder Grozdic de diepte in. De Joe goslaaf nam 'handig' aan en schoot onnavolg baar in, 1-2. Het was zijn eerste doelpunt voor Vi tesse. paardensport Linz. CSIO. Springconcours in twee fasen: 1 Nicolas (Fra) Cibele 0-28,37, 2. Guillon (Fra) Adelfos 0-30,02, 3. Andersen (Oen) Lolita 0-31,25; 24 Leemans (Ned) Izaura 0-39.66, 26. Van Groessen (Ned) Joris 0- 40,32. softbal Bussum. Europa Cup 1, vierde dag: Spi ders Bratislava (Slw) - A4 Terrasvogels (Ned) 0-10, Cavigal Nice (Fra) - Mr Cocker HCAW (Ned) 0-3, Terrasvogels - Karroesel (Rus) 5-0, Macerata (Ita) - Che mie Praha (Tsj) 7-4, Alby (Zwe) - Bratislava 8-2, Karroesel - Nice 1-0, HCAW - Alby 2- 1. Macerata - Nice 11-0, HCAW - Terrasvo gels 1-3. Stand: 1. Macerata 6-12, 2. Terrasvogels 6-10, 3. HCAW 6-10, 4. Praha 5-6, 5. Karroesel 5-4, 6. Nice 6-2, 7. Alby 6-2, 8. Bratislava 6-0 UEFA CUP tafeltennis Guilin. Chinees Open. Mannen, enkel: eerste ronde: Heister (Ned) bye. Tweede ronde: Liu Heng (Chn) - Heister 22-20 17-21 9-21 21-16 21-19. Dubbel, eerste ronde: Heister/Fyer-Connert (Ned/Dui) bye. Tweede ronde. Liu Heng- /Feng Zhe (Chn) - Heister/Fyer-Connert 21- 1621-17 tennis Tasjkent (Oez) Mannen, 1 miljoen gulden. Kwartfinales: Wessels (Ned) Pretzsch (Dui) 7-6 6-0, Bastl (Zwi) - Dupuis (Fra) 6- 2 6-4, Kiefer (Dui/3) - Mamnt (VSt) 6-1 7- 5, Vacek (Tsj) - Sripachan (Tha) 7-5 7-6. Halve finales: Wessels - Bastl, Kiefer - Va- Eerste ronde, eerste wedstrijd Roda JC (Ned) - Shaktor Donetsk (Oek) 2-0 (2-0). 18 Doomernik 1-0, 26 Zafarin 2-0 Ajax (Ned) - Dukla Banska Bystrica (Slw) 6-1 (2-1). 15. Verlaat 0-1 (eigen doel). 25 Verlaat 1-1 (strafschop). 26. Reuser 2 1. 48. Knopper 3-1, 50 Machlas 4-1, 64. Machlas5-1. 72 Wamberto6-l. Beira Mar (Por) - Vitesse (Ned) 1-2 (1-0) 41 Fary 1-0, 50 Van Hooijdonk 1-1, 82. Grozdic 1-2. AS Monaco (Fra) - Saint Johnstone (Sch) 3-0 (0-0). 69. Simone 1-0, 72. Trezeguet 2-0, 90. Simone 3-0 Anderlecht (Bel) - Olimpija Ljubljana (Slv) 3-1 (2-1). 20 Bajrektarevic 1-0 (eigen doel), 35. Radzinski 2-0, 53. Ekmecic 2- 1. 67 Radzinski 3-1 Omonia Nicosia (Cyp) - Juventus (Ita) 2-5 (0-4). 3. Inzaghi 0-1, 16. Inzaghi 0-2, 23 Kovacevic 0-3, 25. Esnaider 0-4, 75 Kon tolefteros 1-4, 82. Del Piero 1-5, 87. Kon- tolefteros 2-5. Celtic Glasgow (Sch) - Hapoel Tel Aviv (Isr) 2-0(1-0) 24 Larsson 1-0, 50. Larsson 2- 0 (strafschop) Grazer AK (Oos) - Spartak Trnava (Slw) 3-0 (2-0) 12. Akwuegbu 1-0, 34. Tutu 2-0, 56. Akwuegbu 3-0. Akademisk BK (Den) - Grasshoppers (Zwi) 0-2 (0-0) 50. Bjur 0-1 (eigen doel), 81 Ekoku 0-2. MTK Boedapest (Hon) - Fenerbahce (Tur) 0-0. FK Bodö/Glimt (Noo) - Werder Bremen (Dui) 0-5 (0-2). 11 Pizarro 0-1, 44. Boe- danovic 0-2, 55. Bogdanovic 0-3, 60. Maximov 0-4, 76. Pizarro 0-5. Hajduk Split (Kro) - Levski Sofia (Bul) 0-0. Parma (Ita) - Krivbas Krivi Rig (Oek) 3-2 (2-1). 5 Paljanitsia 0-1, 13 Di Vaio 1-1, 20. Di Vaio 2-1, 67. Dino Baggio 3-1, 74 Monarov 3-2. Hapoel Haifa (Isr) - Club Brugge (Bel) 3-1 (3-0). 18. Turjeman 1-0, 32. Turjeman 2- 0, 45. Sivilia 3-0, 66. Jankauskas 3-1 FC Zürich (Zwi) - Lierse SK (Bel) 1-0(1-0). 29. Dzjamarauli 1-0. Lausanne Sports (Zwi) - Celta de Vigo (Spa) 3-2 (2-0). 20. Kuzba 1-0, 22. Maz zone 2-0, 58. Mazzone 3-0, 62. Rapo 3-1 (eigen doel), 67. Karpin 3-2. FC Kaiserslautern (Dui) - Kilmarnock (Sch) 3-0 (3-0). 29. Koch 1-0, 37. Djorkaeff 2 0,39 Marschall 3-0. Viking Stavanger (Noo) - Sporting Lissabon (Por) 3-0 (0-0). 57. Svensson 1-0, 70 Berre 2-0, 78. Espevoll 3-0. Aris Saloniki (Gri) - Servette (Zwi) 1-1 1 0). 13. Matzios 1-0 (strafschop). 88. Pe- trov 1-1 Helsingborg (Zwe) - Karpaty Lviv (Oek) 1-1 (0-1)17. Hetsko 0 185. Jönsson 1 I Lech Poznan (Pol) - IFK Göteborg (Zwe) 1 2 (1-1). 33. Andersson 0-1, 44. Zurawski 1-1 (strafschop). 83. Mild 1-2. Inter Bratislava (Slw) - Rapid Wien (Oos) 1-0(1-0). 45. Lalik 1-0. Lyngby BK (Den) - Lokomotiv Moskou 1-2 (0-2). 13 Tsjoegainov 0-138 Boelikin 0- 2. 69. Bidstrup 1-2. Scheidsrechter Van Egmond (Ned) Anorthosis Famagusta (Cyp) - Legia War schau (Pol) 1-0 (0-0) 84 Engomitis 1-0. Scheidsrechter Sammut (Mal) NK Gorica (Slv) - Panathinaikos (Gri) 0-1 (0-1). 14. LiberopoulosO-1 Vojvodina Novi Sad (Joe) - Slavia Praag (Tsj)O-O. Sigma Olomouc (Tsj) - Real Mallorca (Spa) 1-3 (0-1). 12 Engonga 0-1, 53 Diego 0 2. 63. Kobylik 1-2, 76. Stankovic 1-3 Lokomotiv Tbilisi (Geo) - PAOK Saloniki (Gri) 0-7 (0-3). 15 Georg.adis 0-1. 23 Georgiadis 0-2, 42 Sabn 0-3, 56. Frous sos 0-4, 62. Froussos 0-5, 66 Maragos 0- 6, 67. Fratzeskos 0-7 Torpedo Koetaisi (Geo) - AEK Athene (Gri) 0-1 (0-0) 90 Zikos 0-1 Maccabi Tel Aviv (Isr) - RC Lens (Fra) 2-2 (1-1). 39. Sakho 0-1, 44 Kubicka 1-1, 55 Job 1-2, 84. Ben-Dayan 2-2. Skonto Riga (Let) - Widzew Lodz (Pol) 1-0 (1-0). 32. Astafjevs 1-0. Zenit Sint Petersburg (Rus) - Bologna (Ita) 0-3 (0-1). 39. Ventola 0-1. 65. Signon 0- 2, 90. Signori 0-3 (strafschop). FK Teplice (Tsj) - Ferencvaros (Hon) 3-1 (1-1). 16. Kovacs0-1, 32. Frydek 1-1, 53 Kolomaznik 2-1, 71. Rizek 3-1. lonikos (Gri) - Nantes (Fra) 1-3 (0-0). 56, Lièvre 0-1,65. Monterrubio 0-2, 83. Mon- terrubio0-3, 90. Dimitriadis 1-3 CSKA Sofia (Bul) - Newcastle United (Eng) 0-2 (0-0). 51. Solano 0-1, 77. Ketsbaia 0 2. West Ham United (Eng) - NK Osijek (Kro) 3-0 (1-0). 39. Wanchope 1-0, 48. Di Ca- nio 2-0, 58. Lampard 3-0 Tottenham Hotspur (Eng) - Zimbru Chisi- nau (Mol) 3-0 (2-0). 3. Leonhardsen 1-0, Bournemouth. Mannen, 750.000 gulden. Tweede ronde: Enqvist (Zwe/1) Lopez golf Moron (Spa) 6-4 7-5, Goellner (Dui) - Behrend (Dui) 4-6 6-3 6-3, Alami (Mar/8) - Diaz (Spa) 6-1 7-6, Voinea (Roe) - Carl- sen (Den) 6-3 3-6 6 3 Kwartfinales: Enq vist - Alami, Gustafsson - Koebek, Dreek- mann - El Aynaoui, Goellner - Voinea. squash Cairo. World Open, finales. Mannen: Nicol (Sch/2) - Barada (Egy/3) 15-9 15-13 15- 11. Vrouwen: Michelle Martin (Aus/1) - wielrennen Ronde van Spanje. Elfde etappe. Huesca - Pla de Beret 1. Nardello (Ita) 201 km in 5.01 37 2. Pena (Col), 3 Casas (Spa). 4 Una (Spa). 5. Acosta (Spa) 0.06, 6. Odriozola (Spa) 0 31. 7. Ivanov (Rus) 1.30. 8. Ganca (Spa), 9. Maun (Spa), 10. Codol (Ita) 1.42 Algemeen klassement: 1 Olano 48.25.44, 2. Ullrich (Dui) 1 40. 3 Tonkov (Rus) 2.29, 4. De Galdeano (Spa) 3.17. 5. Heras (Spa) 4.36. 6 Casero (Spa) 5.27, 7 Jime nez (Spa) 5 41, 8. Rubiera (Spa) 5.55, 9. Rebellin (Ita) 6.33, 10. Beltran (Spa) 6 37. Ronde van Rijnland-Palts. Vierde etappe, Bad Neuenahr-Ahrweiler - Bitburg: 1 Sórensen (Zwe) 5 20.20, 2. Rogers (Aus) 1.11, 3. Schreck (Dut), 4. Gritsoen (Rus) 5.36, 5. Liese (Dui), 6. Ho- lestol (Noo), 7. Skelde (Den), 8. Kaspret' (Oos), 9. Becke (Dui). 10. Van der Wolf, 17. Dekker Algemeen klassement: 1 Wauters (Bel) 16 31.35, 2. Dekker 0,07, 3. Babaitsjev (Rus) 0.54, 4. Van Roos- broeck (Bel) 1.54, 5. Schmidt (Dui) 2.56. Atletico Madrid (Spa) - Ankaragücü (Tur) 3-0 (2-0). 42. Gamarra 1-0, 45. Hassel- baink 2-0, 58. Paunovic 3-0. AS Roma (Ita) - Vitoria Setubal (Por) 7-0 (4-0) 12. Aldair 1-0, 14. Montella 2-0, 16. Aleinitsjev 3-0, 40. Asuncao 4-0 (ei gen doel), 53. Aleinitsiev 5-0, 73. Delvec- chio 6-0, 75. Aleinitsjev 7-0. Benfica (Por) - Dinamo Boekarest (Roe) 0- 1 (0-1). 33. NastaseO-1. Veilige Houtrust kost 4,5 miljoen NIEUWEGEIN ANP De Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) is naarstig op zoek naar uitwijkmogelijk heden voor de belangrijkste na tionale indoorwedstrijden. Afgelopen zomer gingen de hallen dicht omdat er brokken beton van het plafond naar be neden waren gekomen. Uit een onderzoek van TNO in Delft bleek dat het gehele dak ver vangen dient te worden om een optimale veiligheid te waarbor gen. De kosten worden geschat op 4,5 miljoen gulden. De ge meente onderzoekt de haal baarheid van de kostbare reno vatie maar acht sloop van het complex niet uitgesloten. De belangrijkste wedstrijd die in Houtrust zou worden gehou den zijn de NK Indooratletiek in februari. Alle verenigingen zijn inmiddels op de hoogte ge steld van de situatie.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23