FC Lisse vangt bot Gegoochel met parkeerplaatsen bij supermarkt Katwijk aan den Rijn Een mooie plek onder de koordwijkerhoutse Duin Bollenstreek Neem een proefabonnement "r WEKEN VOOR 38 95 BEL 071-5128030 Spannend najaarsfeest VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1999 chef roza van der veer, 071-5356451. plv - chef wim van wanrooy. 071-5356452 Voorhouter botst op stilstaande auto ussE Een 16-jarige Voorhouter is gisteravond met zijn brom mer op het fietspad langs de Heereweg in Lisse tegen een stil staande auto gebotst. De bestuurder van de wagen, een 37-jari- ge Sassenheimer, stond daar te wachten tot het hek van een op rit was opengemaakt. De bromfietser moest na de botsing licht gewond naar het LUMC. Beide betrokkenen krijgen een proces verbaal. De automobilist omdat hij geen voorrang verleende, de jongen omdat hij op een opgevoerde brommer en zonder licht reed. Leidse fietser gewond in Hillegom hiilegom* Op de Noorder Leidsevaart in Hillegom is gisteren een 22-jarige Leidse racefietser gewond geraakt bij een aanrij ding. Hij sorteerde voor om linksaf de Zuiderleidsevaart in te slaan, moest uitwijken naar rechts voor een tegemoetkomende auto en raakte daarbij een snorfiets die net achter hem reed. Met een hoofdwond en een hersenschudding is de man naar het Elisabeth Gasthuis in Haarlem gebracht. Verdachte van mishandeling gehoord MOQRDWiJKERHOUTDe politie heeft een Lissenaar van 34 jaar ge hoord die zaterdagavond een bevriende elf jaar oudere plaats genoot zou hebben mishandeld. Op een grasveldje bij het Oos- terduinsemeer kregen de twee ruzie. Het slachtoffer liep daarbij een hersenschudding, een gebroken middenvoetsbeentje, kneuzingen en een bijtwond in zijn duim op. De verdachte kan zich van de vechtpartij weinig meer herinneren. Hij is gisteren met een dagvaarding op zak vrijgelaten. Rode Kruis Katwijk houdt open huis katwuk Het Nederlandse Rode Kruis in Katwijk houdt morgen van 11.00 tot 15.00 uur open huis. Dat gebeurt ter gelegenheid van de ingebruikname van de vernieuwde verenigingsruimte- .Tussen half twaalf en twee uur is er een demonstratie van hulp verleners bij een in scène gezet verkeersongeval. De Jan Everts- laan, waar het Rode Kruis-gebouw staat, wordt dan tussen de Industrieweg en de Piet Heinlaan afgesloten. Oranje-erepenning voor André Floor voorhout André Floor, comitélid van de Voorhoutse Oranje vereniging, is vandaag onderscheiden met de erepenning en de gouden speld van de Bond van Oranjeverenigingen in Neder land. Floor kreeg de onderscheiding omdat hij vijfentwintig jaar onafgebroken lid van de Voorhoutse Oranjevereniging is. De Voorhouter ontving de versierselen in aanwezigheid van burge meester C. de Ronde, tijdens het traditionele 'borreluurtje' van de Oranjevereniging Voorhout. Brandweerwedstrijden in Rijnsburg rünsburg De Rijnsburgse vrijwillige brandweer is dit jaar orga nisator van de zogenoemde Duinkring-wedstrijden. Deze wor den gehouden op zaterdag 18 september. Brandweerkorpsen uit tien omliggende gemeenten doen er aan mee. De wedstrij den beginnen om negen uur 's morgens en worden gehouden ;ti in de bloemenveiling Flora. fi Edelhertenavond in Noordwijk u noordwijk De vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming ia Noordwijk houdt vanavond een speciale bijeenkomst over edel- oe herten. Daarnaast is er de mogelijkheid om zich op te geven Yjj 'oor een excursie naar Elspeet op de Veluwe. Edelherten zijn t( iu, in hun bronsttijd, het best te zien en te horen. Afhankelijk ,e lan de voorkeur van de deelnemers vindt deze excursie plaats a( op zaterdag 25 of op zondag 26 september. Dë bijeenkomst is in d iet Jan Verwey Natuurcentrum aan de Weteringkade 27 in Noordwijk, aanvang acht uur. Geert 'kabelgeld' voor opknapbeurt Voetbalvereniging FC Lisse, die voor noodzakelijk en du re opknapbeurt van haar accommodatie staat, vist bij de verdeling van de Lissese kabelgelden hoogstwaarschijn lijk achter het net. De ruim negen miljoen gulden die de gemeente aan de verkoop van het lokale kabelnet heeft overgehouden, mag niet worden ingezet om het achter stallig onderhoud van FC Lisse voor een deel te bekosti gen. De raadscommissie financiën heeft dat gisteravond unaniem laten weten. De leden van de commissie fi nanciën vinden dat niet de ge meente maar de club verant woordelijk is voor het wegwer ken van achterstallig- en het uitvoeren van noodzakelijk groot onderhoud. Dat de kos ten daarvan, inclusief de uit breiding van de te kleine kanti ne, 750.000 gulden bedragen en daardoor voor FC Lisse moeilijk zijn op te brengen, noemden de politici 'op zichzelf niet rele vant'. „Het is veel meer een princi pekwestie", meende PvdA-frac- tievoorzitter G. Mesman. „We hebben destijds als ad-hoc- commissie Kabelgelden allerlei criteria opgesteld waaraan aan vragen van verenigingen en in stellingen moeten voldoen, wil len ze letterlijk en figuurlijk ge honoreerd worden. We hebben toen met z'n allen expliciet af gesproken dat de kabelgelden hoe dan ook niet gebruikt zou den worden voor achterstallig onderhoud. We zouden de ka belgelden besteden aan een versterking van ons voorzienin genniveau in het algemeen en van onze sociale voorzieningen in het bijzonder." Mesman kreeg raadsbrede steun. De PvdA-fractieleider waarschuwde dat als de ge meente de aanvraag van FC Lis se honoreert, in de toekomst andere verenigingen ook hun groot onderhoud laten verslof fen. „Ze denken dan allemaal: de gemeente betaalt toch wel. Kijk maar naar FC Lisse." Burgemeester C. van Zon vond dat het voor FC Lisse 'van levensbelang is' dat de gemeen te bijdraagt in een deel van de kosten voor het onderhoud. „Het leven van de vereniging staat op het spel", meende ze. Mesman reageerde dat het le ven van welke vereniging dan ook niks met de verdeling van de kabelgelden te maken heeft. „Daarover zijn nu eenmaal af spraken gemaakt. En die moe ten worden nagekomen." De penningmeester van FC Lisse, J. Kleijhorst, wil eerst de discussie in de commissie Ka belgelden en de uiteindelijke uitslag daarvan afwachten, voordat hij uitspraken doet over de mogelijke consequen ties voor de voetbalclub als de gemeente de geldbuidel defini tief gesloten houdt. „Ik ga nu niet voor mijn beurt praten. Bij de commissie financiën ben ik niet aanwezig geweest." Als de gemeente FC Lisse tóch de helpende hand biedt, is dat in strijd met de eerdere kerntakendiscussie en de op dracht die de ad-hoc-commis- sie Kabelgelden aan het college van burgemeester en wethou ders heeft meegegeven: onder houd komt voor rekening van de verenigingen en de instellin gen zelf. De ad-hoc-commissie bekijkt op korte termijn waaraan een deel van de nog beschikbare kabelgelden, een kleine twee miljoen gulden, wél besteed moeten worden. Daarmee be houdt die commissie zich na drukkelijk het recht op het laat ste woord voor. Het college van B en W heeft volgens zowel de raadscommissie welzijn als de commissie financiën naar eigen inzichten de kabelgelden 'tot op de gulden nauwkeurig' ver deeld. Dat had volgens hen in nauw overleg met de ad-hoc- commissie Kabelgelden moeten gebeuren. brengen in de Hafakker. Het woord 'verdunning' werd geïntroduceerd. Andere mensen werd het aantrekke lijk gemaakt op de Hafakker te ko men wonen. Een deel van de bewo ners kwam volgens deze gedachten- gang in 1986 tussen 'gewone' men sen te wonen, hetgeen de realisatie van de eerste fase van de Hafakker inhield. „Deze opwikkeling was toen uniek, want we waren de eerste in stelling in Nederland die deze ge dachte ook in praktijk bracht. We krijgen nog steeds bezoek van ande re instellingen." De tweede fase, die nu dus is afge rond, heeft extreem lang op zich la ten wachten. Knellende regelgeving, onvoldoende financiën, bodemver ontreiniging, een uitlopende bouw periode - werkelijk alles leek de tot- ststandkoming tegen te werken. Maas: „Die lange weg heeft er toe geleid dat de huisvesting van de eer ste fase niet meer helemaal up-to- date is". De huizen van toen zijn, nu het project helemaal klaar is, eigen lijk al verouderd. Maas: „We kijken momenteel kritisch naar deze pan den. Ze moeten in ieder geval wor den vergroot en worden aangepast aan de huidige eisen. Alle woningen krijgen daarom binnenkort een ser re. Hierdoor wordt het woonopper vlak aanzienlijk vergroot." Tuinderij/ veredelingsbedrijf Toekomstig clubhuis ruitervereninging voorhout Voorhout stort zich deze week in de najaarsfeesten. Sinds dinsdag staat op het parkeerterrein bij het NS-station de kermis. Deze jonge Voorhouters zweefden gisteren met hoge snelheid over het kermisterrein. Leuk, spannend en een beetje eng. foto taco van der eb den haag/katwijk rob onderwater De rechtzaak van Stichting Het Oude Cen trum Katwijk aan den Rijn (SHOCK) tegen de gemeente Katwijk over de bouw van een supermarkt aan de Achterweg, dreigde gis teren in Den Haag tijdens de tweede zitting te verzanden in een juridisch steekspel. Volgens rechter J. Aerts was het beroeps schrift een dag te laat ingediend. Ondanks het verweer en ingediende bewijstukken van advocaat M. Hengst verklaarde de rechter het beroep van SHOCK niet ont vankelijk omdat hij de bewijsstukken niet overtuigend genoeg vond. Dat leek een te genvaller, maar Hengst had nog een troef achter de hand: het beroepsschrift van H. van der Marei, bewoner van de Rijnstraat en dat was wel ruimschoots op tijd binnen gekomen. Inhoudelijk stemde dat goed deels overeen met de bezwaren van SHOCK. Met de nodige tegenzin ging de tegen partij, de gemeente Katwijk en eigenaar Ar lan Architecten, akkoord met directe be handeling van de zaak, die feitelijk een voortzetting was van de zaak SHOCK. Voordat het allemaal zover was, had de rechter de partijen en toehoorders twee keer naar de gang van het Paleis van Justitie gestuurd voor een schorsing en leek de zaak te verzanden in een juridisch steek spel. De rechter overtuigde advocaat I. Nauta van eigenaar Arlan Architecten uit eindelijk van de noodzaak om de rechtzaak meteen voort te zetten. Arlan heeft immers groot belang bij snelle behandeling omdat vorige maand reeds met de bouw van de supermarkt is begonnen. Het draaide gisteren om parkeerplaatsen. Vorige week heerste er onduidelijkheid over de hoeveelheid aan te leggen parkeer plaatsen. De gemeente Katwijk is uitgegaan van 2,5 parkeerplaats per 100 vierkante me ter oppervlakte van de supermarkt. Uitein delijk kwam de gemeente uit op 32 par keerplaatsen bij de supermarkt. „Te wei nig", oordeelde advocaat Hengst. Hij refe reerde aan een rapport van de gemeente, waarbij werd uitgegaan van 3,5 parkeer plaats per 100 vierkante meter van de su permarkt, die een totale oppervlakte heeft van 950 vierkante meter. Volgens de bere keningen van Hengst heeft de supermarkt 53 parkeerplaatsen nodig. Die cijfers brachten de gemeente Katwijk in verlegenheid. C. de Ridder van de afde ling bouwen en wonen moest beamen dat die cijfers er inderdaad waren, maar ze wa ren volgens hem niet reëel. Een buurtsuper heeft zoveel parkeerplaatsen niet nodig, vond hij. Daarom had de gemeente vorige week pijlsnel een rapport laten opstellen, waarbij weer andere cijfers op tafel werden Hengst was absoluut niet onder de in druk van het rapport. „De gemeente heeft destijds een bouwvergunning voor de su permarkt afgegeven op die oude cijfers, dan moet de gemeente niet ineens op 13 september met andere cijfers op de prop pen komen." Advocaat Nauta presenteerde weer ande re berekeningen, die moesten uitwijzen dat het aantal van 32 parkeerplaatsen wel de gelijk juist was. Rechter Aerts doet volgende week uit- - )e Hafakker: van instituutterrein naar bijzondere woonwijk. dordwukerhout irene nieuwenhuuse Hafakker in Noordwijkerhout is Z aar. En het is een mooie plek on er de zon geworden, vindt project- 0, ider Zjaak Maas. Hier en daar puft ~g een bulldozer, maar niets staat officiële opening - volgende week pent prinses Margriet de nieuw- ouvv - nog in de weg. In deze oonvorm van Stichting Bollen- reek wonen zo'n honderd mensen p'n aet een verstandelijke handicap tus- 9o gezinnen. I aak Maas: J JtfM- P"jk ver- f gekomen 1 we oor- "onkel ijk 'den. We i. vooral laatste jaar, als )fB|lware je; «Wntwik- jaC" J0TO DICK ne( OCfWONING „Het is boven verwachting mooi geworden, alle puzzelstukjes passen in elkaar", zegt Maas. Die 'puzzel' bestaat uit verschillende woningen voor zowel bewoners als 'buiten staanders', een dagcentrum en een gebouwtje voor kinderen met een verstandelijk handicap. Maar ook al lerlei nevenvoorzieningen, zoals een tuinbedrijf, een ijsbaan en een boomgaard, maken het project vol gens de projectleider meer dan ge slaagd. Het tuinbedrijf op het terrein is voor Maas bijvoorbeeld 'heel bijzon der'. Het bedrijf geeft bewoners van de Hafakker werk. „Onze filosofie is dat je bewoners zoveel mogelijk een baan in een gewoon bedrijf moet ge ven. In een bedrijf gelden namelijk andere wetten dan op een be schermde werkplek. In een gewoon bedrijf moet je op tijd zijn, je moet leren met je collega's om te gaan en zorg voor je product hebben. Daar naast is de stap van een bedrijf op het terrein naar een bedrijf buiten het terrein ook veel minder groot." Maar ook de natuurijsbaan, de speelakker en het toekomstig club huis van de ruitervereniging wijzen volgens Maas op een meer dan ge slaagde opzet van de Hafakker. „We zijn eigenlijk verder gekomen dan we oorspronkelijk wilden. Het idee van destijds - we spreken dan van een kwart eeuw geleden - was de Noordwijkerhouters meer te betrek ken bij deze groep mensen. Nu vin den 'buitenstaanders' het niet alleen interessant om hier te komen wo nen, ze komen hier nu ook graag werken en recreëren. We zijn, vooral de laatste twee jaar, als het ware doorontiuikkeld"licht hij dit aspect toe. Bij een rondgang over het terrein vallen niet alleen de vrolijke gebou wen op, het vele groen geeft de be zoekers en de bewoners een 'buiten- gevoel'. De appels aan de fruitbo men hangen er hapklaar bij. „Deze boomgaard zou je kunnen zien als symbool van het hele proces. Vroe ger werd de boomgaard niet onder houden en stond hij er niet fraai bij. We hebben tuinarchitect Copijn uit Utrecht een plan laten maken. De oude exemplaren zijn omgekapt en wat te redden was, is met zorg be handeld. Een theatertje en een speelwei gaan van dit deel iets bij zonders maken." Het terrein behoorde oorspronke lijk tot de voormalige Bavo-kliniek. In de jaren zeventig koos de toen malige directie ervoor mensen met een verstandelijk handicap onder te 111 Groepswoningen II Verhuurde woningen

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19