Luc Nilis heeft nu weer een doel o»*- sv> Sport Van Raaij is gezeur over Waterreus zat Star lijdt nipte nederlaag tegen Mark Fleischeuer Drie achten voor FC Lisse en Katwijk L.I.A.M. WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1999 ■ENS Belg voelt zich bij onervaren PSV prettig in rol van leider De status van leider heeft hij zich nooit willen aanmeten. Niet bij de Rode Duivels, niet bij Anderlecht en niet bij PSV. Lange tijd worstelde Luc Nilis met zijn karakter. De Belg koos, in de schaduw van types als Wim Jonk en Ar thur Numan, bewust voor de luwte. Tot het PSV van Dick Advocaat werd ontmanteld en Nilis zich niet meer kon verschuilen. De leegloop haalde onvermoede krach ten in hem boven. „Ik laat me veel meer gelden." MUNCHEN MARK CALDENHOVEN Na het afgelopen rampseizoen in Eindhoven was Nilis mentaal gesloopt. Leeggezogen door in terne problemen, praatsessies en verbrokkelde geesten. ,,De bezoekjes aan het kantoor van voorzitter Harry van Raaij wa ren niet meer te tellen." Topja ren had hij in Eindhoven achter de rug en van de ene dag op de andere was het fundament on der PSV weggeslagen. ,,Ik had vier jaar op een heel hoog pla fond gespeeld en in een paar maanden zag ik PSV helemaal wegglijden. Ik heb de proble men zien aankomen, maar de ontgoocheling was er niet min der om." De ambities van Nilis en PSV strookten domweg niet met de realiteit. „Ik ben een speler die elk seizoen voor prijzen wil spe len. Nu was het zó teleurstel lend. PSV had geen streefdoel. Op een gegeven moment was de derde plaats een hoofddoel, maar dat was zo onduidelijk, zo - hoe moet ik het zeggen - er zat geen idee achter PSV. Voetbal lend niet, in het beleid niet. Ja, PSV-onwaardig, dat was het." Nooit meer een tussenjaar met een tussenpaus. Bobby Robson moest de leemte tussen het onverwachte vertrek van Dick Advocaat en de komst van Eric Gerets opvullen. Nilis: „Robson had een ondankbare taak. De club heeft over dat overbruggingsjaar toch te ge makkelijk gedacht. Wie vier, vijf basisspelers verliest, veel nieu we spelers haalt en een trainer voor één seizoen aanstelt, haalt de problemen op z'n hals. Dat Robson toch enthousiast bleef, vond ik knap. Sportief was het een drama, maar de saamho righeid in de ploeg heeft er geen moment onder geleden." Daarin speelde Nilis een pro minente rol. Als leider en aan voerder van een samenraapsel van culturen hield de aanvaller de deuren naar de buitenwe reld gesloten. „Naar buiten dring ik me nog steeds niet graag op als leider, maar intern heb ik het laatste jaar veel ge sproken met Van Raaij. Of ik dan de leider van PSV ben? Dat weet ik niet. Het is wel zo dat ik één van de oudsten ben. Mis schien heeft het bij mij gewoon wat langer geduurd, al zal ik nooit een natuurlijke leider zijn." Ervaring, leiderschap kan kennelijk ook met de jaren ko men. Captain Luc Nilis (32) en Jan Heintze, de 36-jarige reser ve-aanvoerder, zijn de enige dertigers van de basiself. Spe lers met een indrukwekkend palmares, die als verlengstuk dienen van Gerets' jonge en on ervaren garde. Gisteren nog schrapte de Belg op verzoek van het duo de ochtendtrai ning. Nilis en Heintze vonden een sessie vanwege de recente vermoeienissen niet verstandig en kaartten bij hun trainer een ontspannen wandeling aan. Gerets ging zonder morren overstag. Nilis: „Ik praat nu veel met jonge spelers. Met Rob Wielaert, met Arnold Bruggink. Ik vind het fijn om die gasten een goed gevoel te geven. Dat doe ik nu graag. Misschien is dat wel mijn rol, zo tijdens een Luc Nilis: „Ik zal nooit een natuurlijk leider zijn.' wandelingetje." Het klimaat in Eindhoven verschilt in vergelijking met vo rig seizoen als dag en nacht. Na vier competitieduels is PSV de trotse koploper, bijt het van avond in de Champions League tegen Bayern München het spits af in „een fantastische groep". Nilis heeft weer een doel voor ogen. „Nu werken we aan een bepaald systeem, waar in iedereen moet meedenken en elkaar moet corrigeren. Vo rig seizoen zagen we sommige tactische problemen ook, maar kon niemand ze oplossen. Nu is er iemand die ons individueel en collectief kan sturen." Die 'iemand' is Gerets en, bena drukt Nilis, is dus geen sneer naar Robson. „Vorig seizoen hadden we er gewoon de spe lers niet voor. Met Mark van Bommel, Johann Vogel, Jan Heintze en Ernest Faber scheelt dat toch een hoop." Nilis is voor Gerets op korte termijn één van zijn belangrijk ste instrumenten in een door de Belg secuur uitgestippelde route. De Belgische trainer heeft zichzelf drie jaar de tijd gegeven van PSV een Europese topclub te boetseren. Dat Nilis het tot 2002 uitzingt, is echter uitgesloten. „Dat ga ik zeker niet halen. Aan het einde van het seizoen word ik 33 en dan loopt m'n contract af. Ik laat al les op me afkomen. Ik heb me voorgenomen van seizoen tot seizoen te leven. Nu heb ik weer veel plezier. Ik vind het heerlijk dat ik de Champions League nog kan meemaken. Het is een fantastische groep met zes fantastische wedstrij den. Wat kun je je als topvoet- baller meer wensen? En we we ten nu dat we in de competitie meespelen om de titel. Hoe dicht we er in de buurt komen is nog onduidelijk, maar we doen in vergelijking met vorig jaar zeker mee." „Nee, bij de toekomst sta ik nog niet stil. Echt, ik heb geen idee. Misschien dat ik naar het buitenland ga, misschien dat ik hier blijf. Dit is al mijn zesde seizoen hier. Misschien sluit ik mijn carrière in Eindhoven ook wel af. Maar dat is van later zorg. Voorlopig geniet ik van deze momenten, van wedstrij den als tegen Bayem of Glas gow Rangers." MUNCHEN GPD Ongetwijfeld zal Harry van Raaij de komende weken wel worden gedwongen opnieuw te reageren op de situatie rond doelman Ronald Waterreus, maar liever blijft de voorzitter van PSV daar in de toekomst van verschoond. „Er is door de buitenwacht een sfeer gescha pen die er niet is. Ik word er echt ziek van dat die affaire- Waterreus maar blijft sluime ren." Aan de lange reeks bizarre voorvallen, werd maandag avond in Utrecht een nieuw epistel toegevoegd in de soap rond PSV, Waterreus en de nieuwe keeper Ivica Kralj. De Joegoslavische sluitpost meld de na FC Utrecht 2 - PSV 2 dat hij 'de eerstvolgende wedstrijd' het doel van PSV zou verdedi gen. Kralj beriep zich op een afspraak met Eric Gerets. De Belg: „Hij zal moeten wachten tot ik het licht op groen zet. We zullen zien of dat de volgende wedstrijd is." Volgens planning zou dat NEC-PSV van zaterdag moeten zijn, ware het niet dat de com petitiewedstrijd werd verbo den. Nu staan achtereenvol gens Valencia, het pikante thuisduel met Willem II - durft Gerets het aan de bij de achter ban van PSV geliefde Water reus te passeren? - en Glasgow Rangers op het programma. Van Raaij begrijpt allang niets meer van de commotie. „Kennelijk hebben mensen een beeld van mij dat ik een 'haatverhouding' met Water reus heb. Dat is onzin. Toen wij vorig seizoen Ruud van Ni- stelrooy haalden, hadden we Gilles de Bilde. Ruud was een speler voor de toekomst. Maar hij ontwikkelde zich zo snel, dat De Bilde niet meer in beeld kwam. Heeft er toen iemand geopperd dat ik een hekel zou hebben aan De Bilde? Hetzelf de is met Kralj gebeurd. Hij kwam vrij. Gezien het aflopen de contract van Waterreus trek je zo'n jongen aan. Het is toch normaal dat je vooruit kijkt." LEIDEN PETER KLEIN Balkhoven behoudt leidende positie klassement Speler van het Jaar Drie spelers van FC Lisse hebben goede zaken gedaan in het klas sement Speler van het Jaar. Kee Hoei Tan, Nick Schnater en Jerrel Linger ontvingen van de beoordelaar een acht. Schnater en Lin ger zijn daarmee de top tien van het tussenklassement binnenge drongen. Ook bij Katwijk werden drie spelers - John van der Meer, Björn Raven en Barry Dubbeldeman - met een acht ge waardeerd. Lucas ten Brinke (Noordwijk) en Maurice Balkhoven (ARC) deden daar niet voor onder. Balkhoven behoudt daardoor zijn leidende positie in het tussenklassement, gevolgd door Gert Aandewiel (Quick Boys) en John van der Meer. SPELER van het JAAR Excelsior Maassluis - Ter Leede 2-2. Waasdorp 7 Stolk De Jong 6 Beltman 74 Geysman - Rbii Van Zeist 7 Campfens Bloemheuvel 7 Kramer Honsbeek 6 76,VanDuyn De Louw 7 84. Van Hars- FC Lisse - Scheveningen 4-2. Kromhout 7 Darazzi S. Elmahdadi 7 Schnater Van der Zwet 7 Van Bemmel Koerten 6 80. Langeveld 46. Vaartjes 7 Van der Berg Van der Lugt 7 65. Luxenburg Hoei Tan 8 Linger Katwijk - Strijen 2-0. \/an Duijn 7 57. De Ridder Heymans 6 P. van Duijn 65. Kwestro 7 85. Vooys Robbers 7 Van der Plas Van der Meer 8 Raven Bon 7 Dubbeldeman Slootweg 6 Hajji Noordwijk - Rijnsburgse Boys 1-1. Noordwijk: Korft 7 W. de Jong Van Kins 7 Azier Ten Brinke 8 P. de Jong Smit 7 Kleijn 90. Smits - 69 Korbee Van der Niet 5 Van Dam 45. Scheurw. 7 Van der Laan Rijnsburgse Boys: Hegie 6 Slingerland 6 Roest 7 Buis 7 De Roode 6 78 Den Haan Van Lochem 6 Faber 7 Cadel 6 84 Boulayoune - Boer 7 Simons 6 88. Onderwaater - Heemskerk 7 SHO - Quick Boys 0-1. Van der Niet 7 Van Hooij 6 Faerber 7 Schaap 7 23 Ravensb. 7 Van Schijndel 6 Van Di|k 7 46. Bounif 7 Aandewiel 7 Rutten 7 Flaton 7 Viereck 6 Star 5 66. V. d. Gun 7 Tjeerd Star heeft favoriet Mark Fleischeuer een voorproeve ge geven van wat hij in de komen de wedstrijden bij de Masters nog mag verwachten: tegen standers die tot het gaatje wil len gaan om de gedoodverfde winnaar beentje te lichten. On danks zijn nipte 'nederlaag be schouwt Star zichzelf nog niet als uitgeschakeld. Bij winst op zijn companen in de poule, Guido van der Broek en Tim de Rooij, en een zege in de kruisfi nale kan de speler van Zee Duin in de eindstrijd mogelijk een herhaling van het duel van gisteren tegemoet zien. Als te genstander in de halve finale heeft Jeroen Boogmans overi gens goede papieren. De club genoot van Star ligt na de winst op Niels van Geer goed op schema. Star was voor de derde maal in korte tijd dicht bij een bevrij dende overwinning op een top- speler. Bij Zuid West ontsnapte Fleischeuer pas in de tiebreak van de derde set aan een neder laag. In de A-kwalificatie bij TE- AN in Alphen sneuvelde Star in de laatste ronde na een set en een 5-2 voorsprong. Ook in de eerste ronde van de Masters te gen de grote favoriet voor de BI-titel mocht Star voor de par tij serveren. „In de eerste set CIRCUIT IN CIJFERS ARC - Barendrecht 1-0. Admiraal 7 88. M Bloemh. - De Bruin 7 Jansen 7 Balkhoven 8 Remd. Folmer 6 P. Bloemheuvel 7 73. Van Beest Van Orssagen 7 Bos 7 Van Meggelen 7 Vazqi A. Blok 7 46. R. Blok ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONINC Klassement spelers: 1. Maurice Balkhoven (ARC) 2. Gert Aandewiel (Quick Boys) John van der Meer (Katwijk) 4. Pascal Bloemheuvel (ARC) Ruud Bos (ARC) Lucas ten Brinke (Noordwijk) FC Hilversum - UVS 4-3. De Heiden 7 D. v. d Heiden 6 Parrel 7 Verheij 6 Akerboom - Bennekers 7 10. V. Grootveld 6 De Kievit 7 Ooyendijk 7 Charite 6 Roest 7 26. Maatoug 4 Hazenoot 7 69. Van Tol' 7 Said Elmahdadi (FC Lisse) Steven Faber (Rijnsb. Boys) Patrick Heemskerk (Rb. Boys) Jerrel Linger (FC Lisse) Martin de Louw (Ter Leede) Nick Schnater (FC Lisse) Masters LD Tennis Circuit, Unicum Leiden Uitslagen HEB1, poule 1: Mark Fleischeuer - Tjeerd Star 4-6 7-5 6-3. Poule 2: Jeroen Boog mans - Niels van Geer 6-4 6-2. DEB1, poule 2: Femke de Boer - Karolien Hooge- veen 6-2 6-1. HEC1, poule 1: John Doove - Niels Ra- vensbergen 7-5 6-2; Laurens de Lange - Bart van Eeden 0-6 6-4 6-3. DEC1, poule 2: Iva Polla - Manon Boelé 6-1 2-6 6-1; Tyscha Waayer - Danielle Heemskerk 6-1 6-1. HDC1 35+: Bob Logger/Ronald Rijsdorp - Van Duivenbode/Van Duijn 6-0 6-3. DDC1 35+: Hannie Boskamp/Siny Evers - Lenie Pennenburg/Joke Smith 6-4 6-4; Vurens/ Van der Werff - Van Ramshorst/Villeneuve 6-1 7-5. HED1, poule 2: Paul Baans - Remco Fehr 6-4 6-3, Ewout 'Hinnen - Sander van der Steen 6-2 6-2. DED1, poule 1: Mariette Onderwater - Corine Manuputty 6-3 6-4; Bertine de Groot - Nathalie Lukkenaer 6-2 6-2. Poule 2: Nienke Hensbroek - Jody CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET V DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenb gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071- E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Hester Marieke Kroes (49ste), Astrid van Tol (64ste) en Ir ma van der Salm (67ste) haal den de eindstreep in de Hol land Ladies Tour. Voor Marion Borst en Angela van Smooren burg was die eer niet weggelegd Gerben van de Reep behaalde een zesde plaats in de Ronde van Purmerend. Aanstaande zondag rijden de drie broers Van de Reep voor het eerst een wielerronde in hun eigen woonplaats Hillegom Motor crosser Remy van Rees (team Jannes Vos Kawasaki) heeft een bedrijfspand aan de Steekter- weg betrokken en is nu inwoner van Alphen aan den Rijn Twee nagekomen voetbaluitslagen uit de reserve klasse 8Q: Teylin- gen9-DOSR 11 (6-2) en Wasse naar 6-Docos 12 (2-5) Als voorwedstrijd van de jaarlijkse wielerwedstrijd voor oud-profs op maandag 4 oktober op het Rapenburg rijden koppels van Leidse sportclubs. De organisa tie denkt aan een combinatie van een bestuurder en sporter. Voor aanmelding en inlichtin gen: Joop Riethoven (071- 5310119) In sportzaal Poel- weijde in Oegstgeest worden zaterdag 18 september (10.00 uur) zwarte-bandexamens (1ste dan) afgenomen Katwijker Mare Helffer neemt met zijn tri- plette van 30 september tot en met 3 oktober deel aan de we reldkampioenschappen petan- que op het eiland La Réunion in de Indische Oceaan Schaat ser Bart Veldkamp heeft deelge nomen aan de Belgische wieler kampioenschappen tijdrijden. De Hagenaar eindigde op een 18de. plaats Patrick Scheurwa ter (Noordwijk) heeft zijn zaal voetbalactiviteiten bij de Haag se landskampioen Tnmeur be ëindigd. Bij Bax komt Hennie Koet niet meer in actie Tijdens de op 25 september te houden receptie van roeivereniging Die Leythe worden Mirthe Kamp en Eeke van Nes (beiden brons op een WK) gehuldigd Petra Mes- semaker (Noordwijk) en Jolan- da Dor (Voorhout) zijn opgeno men in de Nederlandse touw- Ste\ Irvij trekploeg die van 16 tot ei 19 september deelneemt ir het Europees kampioensi al in Slagharen Voetbalver! amp ging KRV doet een oproej igpjl vrijwilligers om het G-tea: trainen en te begeleiden, apt tingen Jan van Nieuwkoo (071-40747770 «Eersteel aar speler Dennis Knijnenbui (SJZ) heeft voorlopig afsd genomen van de selectie, nenburg is bezig met een ding tot luchtverkeersleid iy 1 de Zoeterwoudse voetbal urscl neemt penningmeester B bert Belt, na een zeer lange st wat dienst, afscheid Na vers azik< lende aanmaningen heel apt o Quick Boys de vergoedin 'emt van Cor Varkevisser (naa Feyenoord) ontvangen jaarlijkse Frans Hoek Kei aal c dag wordt op dinsdag 19 ber bij Foreholte (Voorht ne is houden. Aanmelden viai )ure voetbalclubs René Eykt de gaat mogelijk zijn carrièi i°en;' bouwen bij zaterdaghoo!lt L' ser IJsselmeervogels. Eyl kamp, die zijn betaalde 1 baan moest beëindigen, een jaartje bij de amateu voetballen Als het aan man Pim Doesburg ligt, hij met onmiddellijke in voor VOC. Doesburg hot SC Feyenoord medeweri verleend nu Patrick Pak ste keus is geworden Bt Hiemstra, bij de Rabo-w ploeg overbodig, heeft 1 Cologne een nieuwe w< Voetbalvereniging VNA kleine vereniging aan de Boshuizerkade, kan nog voetballers gebruiken d 8ste klasse een balletje trappen. Inlichtingen bi, Hermsen (071-5620355) zondag 19 september is coach Frits Don aanwez een clinic van tennisven Artesia in Koudekerk. A; 14.00 uur Zaterdag 18 ber wordt in het Vijf Me waterpolotoernooi om ren Sleutels gehouden, mers zijn onder andere AZPC en LZ. Aanvang 1! F I brak ik hem op 4-4 en won ik aansluitend mijn service voor de setwinst. In de tweede set brak ik op dezelfde stand op nieuw, maar toen kon ik mijn eigen service niet houden. Uit eindelijk verlies ik weer op het nippertje." Waar Star het men taal ietwat lastig had, stond Boogmans op scherp. „Ik zit momenteel lekker in mijn vel. Ik werd afgelopen zondag club kampioen bij Zee Duin door in de finale te winnen van Jan- Willem Lugthart, die in de halve finale wel Tjeerd Star pakte." Behalve bij de BI-mannen werd ook in de andere poules vaak felle strijd geleverd. Met hier en daar een opmerkelijke uitslag. Femke de Boer stond bij de BI-vrouwen maar drie games af aan de anders zo taaie Karolien Hoogeveen. De hoogstgeplaatste bij de Cl- mannen, Niels Ravensbergen liet zich verrassen door John Doove, die na het verlies van gisteren de kruisfinale weer in eigen hand heeft. In dezelfde poule had 'de man in vorm', Bart van Eeden tegen Laurens de Lange het goede spel enkel voor de eerste set (6-0) meege nomen. Manon Boelé, lijstaan voerder in poule 2 bij de Cl- vrouwen, en Corine Manuput ty, de favoriet bij de Dl-meis jes, gingen ten onder tegen Iva Polla en Mariëtte Onderwater. Lexmond 6-2 6-3; Charlotte Taffijn - Josanne Verdonck 6-2 6-2. HDD1 35+: Diepenbach/Wijdeveld - Möhl- mann/Smeenge 6-2 6-4. DDD1 35+: Van der Valk/Walraven - Van der Hoorn/Rutge- rink 6-3 6-1. Programma enkelspelen 16.30 uur - HEB1, poule 1: Tjeerd Star - Tim de Rooij. DED1, poule 1: Bertine de Groot - Jitske Minderhout. 18.00 uur - DEC1, poule 1: Sandra Drau- lans - Leontien van Vliet, Poule 2: Iva Pol la - Danielle Heemskerk. HED1, poule 2: Remco Fehr - Ewout Hinnen; Paul Baans - Sander van der Steen. 19.30 uur - HEC1, poule 2: Ewout van Winsen - Rutger Baans. DEC1, poule 2: Manon Boelé. 21.00 uur - HEB1, poule 2: Marco Visser - Niels van Geer. HEC1, poule 2: Dylan Prins - Floris Vogel DED1, poule 1: Corine Manuputty - Jitske Minderhout; Bertine de Groot - Mariette Onderwater. Bertine de Groot. Naam: Bertine de Groot Leeftijd: 15 jaar Beroep: scholier, 4 VWO Club: Zoeterwoudse TC Speelsterkte: Dl Hobbies: gitaar spelen Wanneer en waar ben je met tennis begonnen? „Toen ik zeven was ben ik bij ZTC in Zoeterwoude met tennis begonnen. Mijn eerste trainer heette Rick, maar nu train ik al weer jaren bij Leo Mentink. Hij is lange tijd bij ons op de club. Trainen vind ik eigenlijk leuker dan wedstrijden spelen. Die heb ik dit jaar eigenlijk niet zo veel gespeeld. Tyscha Waayer (deelneemster in de Cl-Mas- ters, red.) traint trouwens meer dan ik. Vroeger waren wij onge veer even sterk, maar zij is mij wel voorbijgegaan. Dat vind ik trouwens alleen maar leuk voor haar." Wat is het mooiste moment uit je tennis loopbaan? „Dat ik door de overwinning op mijn eigen club toch nog aan de Masters mocht meedoen. Dit jaar heb ik geen competitie gespeeld. Ik werk momenteel op zaterdag en op zondag speel ik liever niet om geloofsrede nen. Voordat ik aan een toer nooi begin, vertel ik aan de wedstrijdleiding, dat ik niet op zondag wil spelen vanwege mijn geloof. Daarbij heb ik elke FOTO M dag in de week wel w het voor school wel om op zondag vrij te Maar als ik de finale wedstrijdleiding kan verzoek geen rekening dan speel ik wel op hoor. Dus als ik de M nale haal, ben ik er hei Wat betekenen de Ma jou? „Als ik heel eerlijk bei eigenlijk niet eens dat ters bestonden. Tyschl en Jody Lexmond (dl ster aan de Dl-Masf vertelden mij, dat ikl moest meedoen en <f bij de Masters zou 1 men. Dat lukte, maarzl vervolgens vergeten int De spelers, die meer mogen doen hadden dj met de uitnodiging a finales op ZTC ontw daardoor hadden ze het hoofd gezien. Ma lygj-j nu alsnog aan een poi voegd." enhi Wat valt er over de speelde partij te vertel „Niet zoveel. Ik won i 2 van Nathalie Luki Ifitö ram gewoon alles do ging vandaag goed. I loof ik wel in vorm. nu een poule van vijf in totaal vier poulew iiTij spelen." Ha h plant. Rabobank c vol energie Mercedes-Benz NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein Wilhelminalaan 10 2405 ED Alphen aan den Rijn Telefoon (0172)-49 15 94 Telefax (0172) - 49 56 32 L.J. SPORT ALL - IN SPORTSTORE WIM SIEMEFSINK PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHElM

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 24