'Vernieuwing is nooit verkeerd' Katwijk wil armoedebestrijding aan huis brengen 'Kanaalstraat-oost moet geen racebaan worden' ra geld Katwijk voor Btform Verslavingszorg Duin Bollenstreek Kleipetten over de helft oot Hoogwaak: Noordwijks bruisende centrum Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR/ 38,95 ~AG 15 StPTEMBER 1999 tie stuit bij toeval op gestolen auto De politie heeft gisteravond in Sassenheim bij een cht naar twee inbrekers een 52-jarige man aangehouden ■en gestolen auto reed. De man, zonder vaste woon- of plaats is in de cel gezet en wordt vandaag verhoord. Ei- waren de agenten op zoek naar twee mannen die had- ■ebroken in een flatwoning aan de Hoofdstraat. Zij waren lucht geslagen, nadat een bewoonster ze betrapte. Tij- zoektocht troffen de agenten in de Tulpstraat de gesto- 0 aan. De inbrekers zijn niet gevonden. nfietser rijdt door na botsing iikfrhout Een 45-jarige Noordwijkerhouter is gister- jewond geraakt bij een aanrijding met een bromfietser. 1 fietste over het fietspad langs de 's Gravendamseweg in vijkerhout, toen hij werd aangereden door een bromfiet- uit tegenovergestelde richting kwam. De Noordwijker- viel en raakte gewond aan hoofd en sleutelbeen. Hij is handeling naar het ziekenhuis gebracht. De bromfietser ior na het ongeval, de politie stelt een onderzoek in. den-beauty-middag in Katwijk Voor de achtste keer wordt zaterdag 18 september in de Meiden-beauty-middag gehouden. Meisjes in de van 11 tot en met 16 jaar kunnen dan onder andere hun laten verzorgen, hun nagels laten lakken en een tattoo lil huid laten zetten. Het beautyfeest, van 14.00 tot 16.00 rdt gehouden in wijkgebouw 't Zandgat. w parian krugsman ijkse Platfrom Versla- (PVK) krijgt extra geld idministratieve kracht in. Met name het Se van het PVK staat Ier druk. Het platform iteeds meer taken bij diidere gemeenten klop- iai it Platform aan uit in- tie >or het Katwijkse ver- Ii ileid. oi ir komt de ontwikke- sd lieuwe initiatieven in lijk m dat te voorkomen W| urgemeester en wet- le commissie welzijn d voor jaarlijks ;ke den uit te trekken het :nd at met zes uur per te breiden. De com- in gingen daarmee ipo in (Lijst 8) en W. van GP/GPV) twijfelden willigers kunnen werkdruk politie niet echt verlagen' monique witteman 1 Ui ud 'blauw' dat de over- da r meer aan de Duin- erv streek heeft beloofd, nai ien tot veel meer po- in de regio. De »aat niet naar bene- latte de Noordwijkse iter J. van der Sluijs „Zeker in het zo- schrik je daarvan," Tul,zijn commissie voor bestuurlijke aangele- nv(ABA)' lieuwe sterkteverde- m van de politie •t cgaan van de 'voor- kdruk. Daar zit 'm t ableem volgens Van „De feitelijke werk- jjie irt daar niet altijd ste til dan ook pas ak- irti met het nieuwe sys- er toegezegd wordt uaties ook de feitelij- ruk aan de orde P. van Bockhove (De ;r) kan de oplossing worden in de extra vrijwilligers. Noord- er daar 25 van, onder chef roza van der veer. 071-5356451, plv - chef wim van wanrooy. 071-5356452 Plannen voor multifunctioneel centrum in Katwijk voorzichtig ontvangen Het rapport van adviesbureau HopmanAndres, waarin wordt gepleit voor samenvoeging van zalencentrum Tri podia, sporthal Cleijn Duin en zwembad Aquamar tot één 'multifunctioneel centrum', zorgt in Katwijk voor ge fronste wenkbrauwen. Betrokkenen zitten na lezing van het rapport met vraagtekens over de precieze betekenis van het rapport: pakt samenvoeging nu voordelig uit of niet? katwijk peter van egmond eric de jager Manager en bestuurslid P. Dijk stra van Tripodia houdt zich voorlopig op de vlakte over de moeten aanbouwen. Vanavond conclusies van het rapport. Op de plek van Aquamar zouden de partijen dan een sporthal, een theaterzaal en de nodige gemeenschappelijke ruimten krijgen alle betrokkenen in het gemeentehuis van Katwijk een persoonlijke toelichting van het adviesbureau. „Vernieuwing is nooit ver keerd", houdt hij de mogelijk heid van verhuizing naar een uitgebreid en verbouwd Aqua mar nadrukkelijk open. „Maar het hangt er wel van af of je er op vooruit gaat of niet. Op dit ogenblik zegt het ons allemaal erg weinig. Ik krijg de indruk dat onze behuizing kleiner wordt, of dat we er niet echt op vooruit gaan. Ze zullen ons dus nog moeten overtuigen." In de conclusies van het rap port krijgt Tripodia een eigen theaterzaal toebedeeld. Verder kan worden uitgeweken naar de nieuwe en pal daarnaast gele gen sporthal in het complex, in het geval van 'grote(re) produc ties'. Dijkstra: „Ik weet niet of een sporthal zomaar geschikt is voor andere doeleinden. Ik vraag me dus af: hoe willen ze dat precies doen? Daarom wacht ik de toelichting maar af." Eén ding staat voor Dijkstra vast: als het hele project door gaat, dan alleen 'met z'n drie- en'. Zonder Cleijn Duin en Aquamar ziet het Tripodia-be- stuur weinig heil in een verhui zing. Overigens is in de financi ële planning van het zalencom plex nog geen rekening gehou den met verhuizingsplannen. Zwembaddirecteur van Aquamar D. van der Bent ziet wel 'positieve dingen' in het rapport. „Het is nog te vroeg om een uitgebreide reactie te geven. Dit is nog maar een eer ste aanzet. Ik ga vanavond eerst maar eens luisteren wat de po litiek er over te zeggen heeft." De private pachter van de ho recagelegenheid van Cleijn Duin, A. Jansen, wil niet te rea geren. lang. „Het is een sympathiek voorstel, maar ons inziens krijgt het een sneeuwbaleffect. Dade lijk komen er nog meer vrijwilli gersorganisaties aankloppen om geld", sprak Van Duijn. Zwaan sloot zich daarbij aan. Wethouder J. Post kreeg de te genstanders later over de streep. „Je kunt het platform niet vergelijken met een gewo ne vrijwilligersorganisatie", zei hij. „Het gaat om gemeentelijk beleid dat door het Platform wordt uitgevoerd. Het had ook een gemeentelijke afdeling kun nen zijn." Het platform Versla vingszorg is in 1992 opgericht. Negen organisaties, van politie tot bureau Jeugdzorg, vormen samen het Platform. -Het Kat wijkse verslavingszorgbeleid wordt door het" Platform ont wikkeld en uitgevoerd. De orga nisatie draait op vrijwilligers en beroepskrachten. wie tien reservisten van de ou de stempel. Zij hebben nog een wapenvergunning op zak. Dat geldt niet voor de 'nieuwe' poli tiesurveillanten. Die kunnen volgens Van Bockhove extra lessen volgen, om ook in het bezit te komen van deze ver gunning en echt mee te kunnen draaien met de politie. Dat was volgens Van der Sluijs echter geen optie. „Het kan gewoon niet. De landelijke richtlijnen laten het niet toe. Bovendien is er nog de arbeids tijdenwet, die onder meer in houdt dat zij niet 's avonds mo gen surveilleren." Desondanks vervullen de vrij willige politiemensen een be langrijke rol. „Zeker in de druk ke zomermaanden - met veel incidenten en met veel vragen van het publiek die ook tijd kosten - hebben we veel aan hen. Ook door de geconcen treerde aanpak, samen met bij voorbeeld portiers, kunnen we veel vechtpartijen afvangen. Maar de taken van de vrijwillige politie liggen toch vooral op het toezichthoudende gebied," al dus de Noordwijkse burge- rijnsburg De realisering van woonwijk De Kleipetten in Rijnsburg - een nieuwbouw project dat zich over een periode van jaren uitstekt - bevindt zich over de helft. Bouw combinatie ROEM legt deze maanden de laatste hand aan fase zes. Op de foto een deel van de 30 eengezinswoningen aan de Kleipettenlaan, variërend in prijs van 3 tot 3,4 ton. In deze fase verrijzen ook 14 appartementen (2 tot 2,5 ton) en 25 twee-onder-één-kap- pers en vrijstaande woningen (5,6 tot 8,6 ton). Naar verwachting betrekken de eerste bewoners in november hun nieuwe onderkomen. De bouw van De Kleipetten is ver deeld over tien fasen. Binnenkort, als de prijsonderhandelingen tussen gemeente en bouwcombinatie voltooid zijn, volgt de inschrijving voor fase 7. In totaal komen er nog 126 woningen in verschillende klassen bij. foto dick hocewoning Vrijwilligers in Noordwijk verdienen meer waardering noordwuk job de kruiff De vrijwilligers waar het Noord wijkse verenigingsleven op draait, krijgen ven de gemeente nog onvoldoende waardering. De raadscommissie die gisteren het Welzij nsprogramma be sprak, beklaagde zich daar vrij wel unaniem over en vroeg wethouder Th. Sweers om snel met een plan te komen. Vorig jaar was daar ook al om ver zocht, er is zelfs een halve ton voor begroot, maar verder dan het uitdelen van operakaartjes is het college nog niet geko men. Sweers had de sportraad al gevraagd om met ideeën te ko men, vertelde hij. Maar zelfs zijn partijgenote M. van der Vlugt vond dat niet genoeg. Zij opperde om in ieder geval de feestdagen te benutten voor een passende beloning. En de oppositie, in de persoon van M. Fles (De Combinatie) en C. Ver- steege (De Noordwijker) herin nerde Sweers eraan dat in de commissie voor welzijn al di verse voorstellen zijn gedaan om vrijwilligers te stimuleren en te belonen. Scholing, pre sentjes, bijeenkomsten, een vrij willige rsdag, zelfs het rege len van de verzekering was al eens genoemd. Sweers gaat met zijn ambtenaren en met de rest van het college van burgemees ter en wethouders overleggen, maar beloofde er op terug te komen. Over het Welzijnsprogramma 2000, waarin alle subsidies aan verenigingen zijn opgenomen, wordt op 12 oktober verder ge praat. Noordwijk stelt Bonnikeprijs in Noordwijk kent vanaf volgend jaar de Mr. J. M. Bonnikeprijs, een cultuurprijs die om de twee jaar zal worden uitgereikt. Die mededeling in het welzijnspro gramma was voor een deel van de Noordwijkse politiek een complete verrassing. M. Fles van De Combinatie PvdA/G- roenLinks/D66 noemde de aankondiging ervan zelfs 'wat voorbarig'. Welzijnswethouder Th. Sweers wist echter te mel den dat het college alle fractie voorzitters heeft geraadpleegd toen het de prijs, genoemd naar de in april van dit jaar overle den oud-burgemeester, besloot in te stellen. Iedereen was ak koord. De opzet en de omvang van de prijs moeten nog nader worden uitgewerkt. katwuk marian krugsman :uwd zorgcentrum officieel geopend De gemeente Katwijk treft maatregelen om bepaalde groepen - ouderen, huis houdens met kinderen en langdurige minima - inkomensondersteuning te geven. Een tegemoetkoming in de tele foonkosten, vergoeding voor school gaande kinderen en de aanschaf van een nieuwe wasmachine zijn voorzie ningen waarop mensen op bijstandni veau een beroep kunnen doen. Onlangs bleek uit een evaluatie van de Katwijkse armoedebestrijding dat maar weinig mensen een beroep doen op de hulp. Om de doelgroepen beter te bereiken willen de KRV-gemeenten aanvraagformulieren vereenvoudigen en maatschappelijke organisaties in zetten bij het verspreiden daarvan, vertelde wethouder J. Post gisteravond tijdens een vergadering van de comis- sie voor welzijn. Hoewel dat gericht aanschrijven van doelgroepen weinig resutaat heeft op geleverd, wordt ook deze maatregel gehandhaafd. Daarnaast wordt via in ternet voorlichting gegeven. De perio de waarin men op bijstandsniveau moet leven om voor inkomensonder steuning in aanmerking te komen wordt verkort met een jaar. M. van Tol (D66/ Gemeentebelan gen) zag het pakket aan maatregelen graag uitgebreid met een bezoekamb- tenaar. „Dat is pas echt een persoon lijke benadering." Volgens Post ge beurt dat via het vrijwilligerscircuit volop. „Die mensen kunnen zelfs hel pen bij het invullen van formulieren. Maar dat levert vooralsnog geen extra aanvragen op." De grootste drempel is volgens mij het gevoel van 'ik ga naar de steun', vond C. van Dijk-Wassenaar (CDA). Post beaamde dat. „Tien tot vijftien procent van de doelgroep zegt princi pieel 'ik houd mijn hand niet op'. Maar dat geeft geen verklaring voor het overige niet-gebruik." 'anl de; jcentrum is tegen- ateifiiet zomaar een cen- ouderen hun oude lleiei en doorbrengen. Dat tere termiddag nog eens tot :iële opening van het anv Ite van woon- en vac im Groot Hoogwaak Ams rijk. •kje elinjorzitter van Groot Marbus, stelde inenfnd vast dat dit het centrum van Noord- 'orden in plaats van ftect n'et gerenoveerde 9071 Wellicht overdreef iidenfïiaar aan faciliteiten het in het vernieuw- Jitrum zeker niet. Een m fitnessruimte, beau- i kapsalon zijn nog file onderdelen van 'lex. Een kegelbaan >g komen. jlk nieuw gebouw Groot 1 Ioogwaak last 'kinderziektes', nen die zo maar af gaan en lekkages bijvoorbeeld. Toch zou alles opgelost zijn. Met die instelling stapten on der anderen burgemeester J. van der Sluijs, directeur van Groot Hoogwaak J. de Leeuw en de voorzitter gisteren in de niet al te grote lift. „Het is niet te hopen dat ons overkomt wat Erica Terpstra onlangs is over komen", zei De Leeuw nog gekscherend. Even later zat het achttal voor heel even vast in de lift. De nieuwe toren is de blik vanger van het complex, maar dat is niet het enige nieuwe ge deelte. Er is een complete eta ge gebouwd op een al bestaand gedeelte en er zijn 66 nieuwe huurappartementen gereali seerd. Directeur De Leeuw is het meest trots op het restaurant, vanwege de vele mogelijkhe den. Ook het al bestaande woongedeelte wordt nu gere noveerd. Als alles volgens plan verloopt, is dit gedeelte in 2001 klaar. lisse peter blok De 'nieuwe' Kanaalstraat-oost in Lisse moet geen racebaan worden. Dat vinden ruim veer tig bewoners van de straat. Ze willeri dat de gemeente snel heidscamera's en waarschu wingsborden neerzet om de maximum toegestane snelheid (50) in dit deel van de Kanaal straat - het gedeelte tussen de brug naar Lisserbroek en de Gladiolenstraat/Oranjelaan niet alleen te benadrukken, maar ook te handhaven. Als de gemeente voor snel heidscamera's en waarschu wingsborden zorgt, vinden de bewoners het nieuwe renova tieplan met hun straat enigs zins acceptabel. „Het lijkt wel iswaar in de verste verte niet op het plan dat wij destijds in de werkgroep Kanaalstraat-Oost hebben uitgebroed en waar de meeste bewoners het toen vol komen mee eens waren, maar vooruit", vindt A. van de Aard weg, ex-voorzitter van de werk groep en eigenaar van een huis in de Kanaalstraat. „Als de veiligheid in onze straat maar verbetert", zegt hij. „Dat is en blijft ons belangrijk ste uitgangspunt. Maar de bre de geasfalteerde straat, die er aan zit te komen, is natuurlijk om problemen vragen. Dat no digt uit tot racen. Daarom moet de gemeente maatregelen ne men om het verkeer in onze ge renoveerde straat in goede en vooral veilige banen leiden." Wethouder H. van Zijl van openbare werken noemt de suggesties van de bewoners 'niet verkeerd', maar 'praktisch onuitvoerbaar'. „De politie heeft ons al laten weten dat ze door een tekort aan personeel niet de fotorolletjes uit de snel heidscamera's haalt. Tja, dan heeft het plaatsen van zo'n kostbare camera ook weinig zin." Van de Aardweg blijft bij zijn eerdere standpunt dat de ge meente onvoldoende naar de belangen van de direct omwo nenden heeft gekeken. „De vei ligheid van de langzame ver keersdeelnemers en het terug dringen van het aantal ver keersbewegingen in de Kanaal straat stond voor ons op de al lereerste plaats. Het gemeente bestuur heeft duidelijk andere prioriteiten. De belangen van het Lissese bedrijfsleven gaan voor onze belangen. Daardoor wordt de verkeersintensiteit in onze straat wel eerder verhoogd dan verlaagd." Van Zijl stelt dat de Kanaal straat-Oost de enige weg in oostelijke richting is (naar Lis serbroek en Haarlemmermeer) en door alle gebruikers zo eer lijk mogelijk moet worden ge deeld. Van de Aardweg sluit niet uit dat één van de bewo ners juridische stappen neemt tegen het nieuwe renovatieplan dat de gemeente twee weken geleden volgens hem 'uit de ho ge hoed toverde'.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19