Frigon walst over tegenstander heen echte première van Blitz in promotiedivisie Sport at. Alphians is te arrogant L DIOK excelleert in de scrum jan JvIDAG 13 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 cht regionale korfbalploegen verliezen jrting Trigon heeft op de tweede speeldag de eerste iten in de hoofdklasse binnengehaald. De Leidenaars evierden afgetekend over KVS met 20-14. Fiks behield honderd-procentscore door te winnen van VEO. De ige acht ploegen verloren, waardoor Crescendo, npo, Madjoe, Fluks en KZ Leiden nog altijd op 'nul' IAL'MICHEL VAN CENT w Trigon begon de wed- tegen KVS niet als favo- De Leidse ploeg had op de igsdag teleurgesteld te- Nic. (12-18), terwijl de te- tander uit Scheveningen 17-16 net tekort kwam te- idskampioen Deetos. „Je it natuurlijk wel op een resultaat, maar het ging er vooral om dat wij beter 'n spelen dan vorige week, :ou al winst zijn geweest", ide trainer Peter Schallen- die voor een andere ver- igswijze had gekozen, spelers lieten niet meer zo- druimte aan hun tegenstan- maar gingen er kort bo- i. Dat legde pressie op de Iers van KVS, die hier lijk mee om konden gaan. idy van Hooven (2), gbtal van Duijn, Bianca Jou- im van der Horst en Al- booy bouwden al in de helft na 4-5 een gerust- el nde 4-11 voorsprong op. ei rust liep het verschil zelfs I it maximaal tien punten. liep fantastisch: wij wals- jewoon over KVS heen", :b ateerde Schallenberg te- „Misschien dat het jras een rol speelde. Je daar gemakkelijker een balcirculatie op onder- s en dan op ons eigen gras- :n dat is toch een belang- ie speet van ons spel." Zijn speelde met discipline en /Vc rtrouwen en had ook het na drie gemiste strafwor- dezelfde aanval alsnog te enige smet op de 20-14 was de gele kaart voor de Haas: hij mist nu de ide thuiswedstrijd tegen na 21 minuten kwam )ij Dalto tot scoren via y Lardé (7-1), wat vol- dat het spel laats was. De aanvallers hun beste kansen niet goede doordachte opzet uit toevallige acties, die hi ;elal slecht werden afge- dBovendien gaf de verde diging te veel ruimte weg, waar van de titelkandidaat dankbaar profiteerde (15-5). Steven Baart, Stanley Lardé (3), Marion van Broekhuizen, Petra van Niekerk en Peter Boeren scoorden tegen in de 22-9 afstraffing. De Danaïden moet de schuld voor de 10-14 nederlaag tegen LUTO bij zichzelf zoeken. De blauw-witten begonnen zonder agressie en accuratesse en raak ten in het eerste kwartier 0-4 achter. Doelpunten van Barbro Heijman, Sandra Kalthoff, Arne Heijman, Heiko Locher, Martijn van der Meer en Erik de Vries leverden 6-6 op, maar daarna ging het weer mis (6-8). Twee strafworpen op 9-11 beteken den de genadeslag. Martijn van de Meer kreeg geel voor com mentaar op de arbitrage. Gezien het spelverloop had Crescendo meer verdiend dan een 12-11 nederlaag, want de ploeg domineerde net als Spor ting West een speelhelft. Ilone Kooloos, Gertjan Hensing (2), Sylvia Baak, Wijnand Alberts en Peter Baak dicteerden eerst het scoreverloop, maar na rust (7- 7) was er enkel op 10-11 nog een positieve marge. De aanval had voordien een strgfworp ge mist, anders had het 10-12 kun nen worden. Nu werd het gelijk en in de slotminuut ging het toch nog mis. Pernix begon sterk tegen SDO(K) en bouwde in de eerste twintig minuten een voor sprong van drie punten op (4-1, 5-2 en 6-3). De club van de Gooimeerlaan was met name verdedigend sterk op dreef, re sulterend in veel intercepties en balbezit. Zij boette echter steeds meer aan kracht en tem po in, zodat het via 8-7 (rust) 9- 12 werd. Ellen Lagendijk en Sjoerd van der Kooij haalden nog wel op tot 11-12, maar daar bleef het bij, want vier tegen- goals op rij braken het verzet. Lian Olsthoorn, Raymond Boerman en Sjoerd van der Kooij maakten een hattrick in hei 13-17 verlies. Tempo kwam lengte tekort tegen Nieuwerkerk en dat bleek achteraf bepalend voor de 10- Marcel Haagsman, Marcel Kerseboom en Edwin Visser hielden elk twee keer scorend tot aan de rust het evenwicht nog in stand (6-6), maar in het begin van de tweede helft ging het mis. De aanvallers durfden nauwelijks meer te schieten uit angst geen rebound te hebben, wat de be zoekers in de kaart speelde (6- 11). Jan-Dirk Koersma maakte zijn debuut. Aanvankelijk leek Fiks de wedstrijd tegen VEO goed on der controle te hebben. Mat- thijs de Visser, Theo Vreeken (3), Lennie Anholts en Tineke de Visser bouwden immers na 26 minuten een 8-4 voorsprong op. De oranje-blauwen raakten daarna in een dip (9-8 rust), maar bleven door hun betere conditie toch aan de leiding (12-11, 16-12). Saskia van der Does verving Lennie Anholts (knieblessure) en droeg nog een doelpunt bij aan de 17-13 winst. Madjoe was vergeten om de spelerskaarten mee naar De Vinken te nemen, zodat coach Gé van der Water ijlings terug naar Rijnsburg moest om deze op te halen. Zijn spelers kwa men in zijn afwezigheid nauwe lijks in de wedstrijd en raakten met een goal van Marco Ra- vensbergen na veertig minuten 8-1 achter. De trainer wist na zijn terugkeer verdedigend dé zaak wel op de rails te krijgen, maar zag de aanval enkel een strafworp van Remco van de Meeberg afmaken: 9-2. Wisselvalligheid was het voornaamste probleem van Fluks in het duel tegen ESDO, blijkens de 5-0, 9-6 (rust) en 11- 7 tussenstanden. Ronald van Drongelen (2), Petra Both, Ar jan Kuiper en Jerre Schwarz haalden op tot 12-11. Trainer Enrico Mud zette toen Esther Hoek in die samen met Kuiper voor een goede afvang zorgde. De doelpunten vielen echter voornamelijk in de eigen mand: 16-12 verlies. Binnen vijftig seconden had KZ Leiden de score geopend te gen Badhoevedorp en dat leek de opening van een goede wed strijd te worden. Steven Kalk man, Mark Zierikzee (2), Luci- enne Bastiaanse en Arwin Akse bouwden een 6-1 voorsprong op. De derdeklasser verzuimde echter deze lijn door "te trekken (7-6) en hield zelfs geen punt aan het treffen over: 19-20. ALPHEN AAN DEN RUN Martijn van der Meer van De C MENNO SCHRAVEN Alphians was dit weekeinde volstrekt kansloos in de halve finale van de hoofdklasse soft bal. Zaterdag werd met 0-1 en maar liefst 0-12 van Thamen verloren. Gisteren was de uit slag wederom in het nadeel van de Alphenaren, 3-2. Daarmee bracht de ploeg in drie wedstrij den slechts twee mensen over de thuisplaat. Ook het veldspel was van een bedroevend laag niveau. Vooraf beschouwden de Al phenaren Thamen, dat in de kampioenspoule als vierde was geëindigd, nog als makkelijke prooi. Alphians-speler Sander van der Veen: „We begonnen zeer zeker met een te grote do sis zelfvertrouwen en hebben de tegenstander duidelijk on derschat." In de tweede partij maakte Alphians maar liefst zes veld- fouten, terwijl de bezoekers uit Uithoorn de ene na de andere speler op de honken brachten, mede door de zwak gooiende Humphrey Martens, die daarbij weinig hulp van de rest van de Alphense verdediging kreeg. In de beladen derde wedstrijd moest Alphians winnen om nog uitzicht te houden op een fina leplaats. Bij een 1 -0 voorsprong voor Thamen zorgde een discu tabele beslissing van de scheidsrechter ervoor dat de strijd eindelijk losbarstte. Een 'zekere' foutslag van de Alphe naren werd goedgekeurd, waar mee vervolgens het derde honk werd gehaald. Nadat kort daar op Loetie Bernardino van Al phians met een sliding de twee de honkman onderuit haalde, ontploften de spelers van Tha men van woede. Daarbij moest met name Bernardino het ont gelden. Een reactie van de kant van Alphians bleef niet uit, waarna beide dug-outs leeg stroomden. Na dit korte incident toonde Alphians aan wel degelijk te kunnen scoren. Tot twee keer toe kwam de ploeg op gelijke hoogte na een achterstand. De klasse van Thamen-werper Tuti Rumai was uiteindelijk echter doorslaggevend. Hij heeft niet alleen een sterke werpersarm, maar kan ook met een 'bat' overweg. Met een rake klap sloeg hij het derde en winnende punt binnen. Alphians is nu uitgeschakeld in de strijd om de landstitel en kan zich, omdat het als eerste eindigde in de kampioenspou le, gaan opmaken voor het Eu ropees Kampioenschap voor clubteams, dat medio septem ber in Schiedam begint. sshoppers en Leiderdorp verliezen JORIS ZANDBERGEN n de promotiedivisie een aag bij PSV/Almonte. Het 0 in Eindhoven 86-74. De :hotenaren speelden wel I an de perimeter, maar in 1 :ket werden de grote spe- n Blitz overklast, ook om- mi nter Kees Aanhanen nog chorsing van vorig jaar pl uitzitten. n h e tweede helft (rust 51- de ramen de bezoekers nog ivei rug tot 78-72, maar zij leg toen een aantal kansen twi aansluiting. Met nog een ijf t te gaan brachten twee orpen PSV op acht pun- lan 'orsprong, waarna Blitz lert -rde via het maken van t v nlijke fouten de klok te uit! u en de thuisploeg op de zwe orplijn te zetten. De e le 5 waren echter loepzui- ;n hun afwerking en liepen »d i rder weg van Blitz. 3en Blitz: Piket 28, Nicastia ;nl ter 15. cou 'asketballers van MSV jol nieuwe competitie uit- de. d begonnen. In Den n e 'erd promovendus Jum- iuI et 85-77 aan de kant ge- r V npers promoveerde vo- 30 oen naar de promotiedi- >et 1 haalde met de steun rest I sponsor enkele ervaren i ui n naar Den Haag, onder (/la< 1 -Le den-spelers Sander i Ja -lartin Giliot en Michael iwk och was MSV niet onder ft. uk en controleerden de k d anaf het begin de wed- jTno Vooral de lange mensen zich gelden onder het i de ploeg hield de ver- g goed gesloten. st (37-46) raakte MSV de e over hét spel even i kwam de thuisploeg te- 48-48. Een time-out van >ach Burhan Alibegovic le concentratie weer te- hen minuten later ston- Noordwijkers tien pun- or. Jumpers schakelde Bp tns over op een pressie- png waar MSV, met Richard Augustinus ge blesseerd aan de kant, even geen antwoord op had. Op nieuw moest een time-out rust brengen, waarna Zeger van Leeuwen en junior Gerben van der Holst er wel in slaagden om de bal in de ploeg te houden en MSV een knappe overwinning kon bijschrijven. Scores MSV: Bart Koek 26, Van Leeuwen 19, Jan Koek 15. Ook BS Leiden startte met een zege. In de Vijf Meihal won het team van coach Ivo Boom met 59-43 van EBBC 2. De thuisploeg begon nerveus aan het karwei en kwam in de eer ste zeven minuten niet tot sco ren. Toen de ban eenmaal ge broken was ging het wel iets be ter, maar Leiden verzuimde te rebounden en bleef onzuiver schieten. In de tweede helft maakte de thuisclub de 21-24 Jan Groot van BS Leiden scoort van dichtbij de basket in het duel tegen EBBC 2. Leiden versloeg de Bosschenaren met 59-43. fo to mark lamers achterstand bij rust snel goed. Leiden controleerde de re bound en ging harder verdedi gen waardoor de bezoekers uit Den Bosch er niet meer aan te pas kwamen. Aanvallend deed vooral Tim Bakker (vijf drie punters) van zich spreken. Scores BS Leiden: Bakker 17, Ginjaar 11. De junioren van Blitz ver sloegen in Voorschoten Piran ha's met 79-69. De ploegen gin gen in de eerste helft lang gelijk op, pas vlak voor rust (39-30) sloeg de ploeg van coach Rene Mulder een gaatje. In de tweede helft werden de bezoekers overklast en liep de voorsprong op naar 70-48. Vervolgens kon Mulder al zijn spelers speeltijd gunnen. Scores Blitz: Moinat 26, Pon sen 12, Jordan 12, De Roo 10 (10 rebounds). De vrouwen van Grasshop pers moesten in eigen huis de overwinning laten aan Jolly Jumpers. De ploeg uit Tubber- gen won met 77-68. Grasshop pers begon goed, maar miste in het vervolg te veel makkelijke schoten, waardoor de bezoe kers van 8-7 konden uitlopen naar 8-17. Via Corinda Guyt, die al haar elf punten in de eerste helft scoorde, kwamen de Kat- wijksen terug. Een zone-verde diging van Jolly Jumpers werd met twee driepunters snel afge straft, zodat de achterstand bij rust klein was: 36-39. Na rust scoorde de thuis ploeg, waarin Marloes Driessen en Eliza Kucharska wegens blessures ontbraken, eenmaal en kreeg vervolgens zeven pun ten op rij om de oren. Jolly Jumpers steunde met succes op de inbreng van het Amerikaan se duo JGlma (25 punten) en Olsen (17 punten). De Katwijk- sen kwamen van 54-61 nog te rug tot 60-61, maar Petra Olsen bracht de bezoekers weer op een ruimere voorsprong. Een slotoffensief van Grasshoppers leidde slechts tot een nog grote re achterstand. Scores Grasshoppers: Van Duijn 15, Faber 12, Gabriëlle Versteeg 11, Guyt 11. BV Leiderdorp verloor in Ba- rendrecht met 56-48 de con frontatie met nieuwkomer Bin nenland. Bij Binnenland is het oude Grasshoppers-duo Petra Weeda en Marie-Jose Allers herenigd en deze twee voórma- lige internationals namen hun team op sleeptouw. Binnen land-coach Gertjan van der Linden, zelf 's werelds beste rolstoelbasketballer, begon met het duo op de bank. Leiderdorp profiteerde en liep weg naar 2- 9. Zodra Allers en Weeda bin nen de lijnen waren begon het te draaien bij de thuisploeg en werd het 11-11. Leiderdorp speelde zenuwachtig en rom melig. Een korte opleving vlak voor rust (26-23) zorgde ervoor dat het verschil niet al te groot werd. In de tweede helft hield de thuisploeg het initiatief tot het moment dat Leiderdorp wat meer de bal in de bucket ging brengen. Petra Weeda liep snel tegen haar vierde persoonlijke fout aan en de Leiderdorpsen kwamen voor met 41-36. De bezoeksters gingen echter weer te gehaast spelen en konden de lange speelsters niet meer on der het bord bereiken. Via voor al Weeda liep Binnenland in de slotfase weer weg. Scores BV Leiderdorp: Bransz 12 (14 rebounds), Van der Voort 11, De Groot 10. De vrouwen van BV Lisse zijn het nieuwe basketbalseizoen tegen Rotterdam in de Maas stad overtuigend van start ge gaan. Zonder al te veel moeite werd de thuisclub met 35-59 naar een stevige nederlaag ge speeld. Lisse, dat zich in de voorbije overschrijvingsperiode versterkte met Antoinette en Leonoor Duivenvoorde van Jump uit Noordwijkerhout, won echter minder gemakkelijk dan coach Hans van Vegten had gehoopt. Lisse had in ver dedigend opzicht geen kind aan de thuisclub, maar liet het vooral voor de rust (18-29) in de aanval afweten. Scores BV Lisse: Koolhof 13, Marleen Droogh 10. De meisjes junioren van Grasshoppers wonnen in Vlis- singen met 72-49. Voor rust (23-33) gaven de bezoekers nog een voorsprong van tien pun ten weg, maar in de tweede helft lieten de regerend lands kampioenen met snel spel zien de beteren te zijn. Scores Grasshoppers: Bröring 20, De Jong 18. De juniores van BV Leider dorp verloren in Spakenburg met 72-47 van Shooters. Vooral voor rust (52-17) gaven de Lei derdorpsen niet thuis. In de tweede helft haalde de ploeg wel het normale niveau, maar was de achterstand te groot om Shooters nog te kunnen bedrei gen. Scores BV Leiderdorp: Brinks 12. The Bassets verliest van Ascrum LEIDEN PETER KLEIN Mooie tijden herleefden gisteren in de ereklasse bij rugbyclub DIOK. De grote rivaal van de eind tachtiger en begin negentiger jaren, Castricum, was de bezoekende opponent. De Noord-Hol landers beschikken weer over een team van for maat en behoren daarmee tot de titelkandida ten. De tienvoudige Leidse landskampioenen, die vorig seizoen de titel aan de Haagsche Rug-, by Club moesten afstaan, bleven door een pe- naltytry met 7-0 aan de goede kant van de sco re. Ook bij The Bassets werd na afloop een mi nimaal verschil genoteerd. In Amsterdam was Ascrum met 25-18 te sterk. Het treffen tussen DIOK en Castricum werd gedomineerd door de defensie. „Het was geen wedstrijd", vond de sterk aanvallend ingestelde international Mats Marcker, een van de zes rug byende broers, die Castricum in de loop van de jaren tachtig de status van topclub bezorgden. „Exciting", was de juist volstrekt tegenoverge stelde mening van de Schotse coach van de Lei denaars, Iain Krysztofiak „Vooral in de scrum excelleerde DIOK, maar Castricum beschikte wel over een uitstekende verdediging." André de Haas en Marcel van Loon werden voor hun prima inzet in de scrum door de coach geprezen. En Yves Kummer, in de gou den tijden van DIOK tegen Castricum al pre sent, werd door Krysztofiak zelfs tot de 'man of the match' benoemd. Ondanks die aanwezige klasse was de Noord-Hollandse defensie zo sterk, dat alleen een score uit een penaltytry voorkwam, dat een bloedeloze 0-0 als einduit slag werd bereikt. Vorige week verraste Castricum door in de eerste ronde opeens landskampioen Haagsche RC met ruime cijfers te verslaan. „Niet opeens hoor", zegt wedstrijdsecretaris Marina Marcker. „Castricum had inderdaad aan het eind van de jaren tachtig een bloeiperiode. Maar dan stopt een aantal jongens en zak je iets weg. Twee jaar moesten we zelfs tegen degradatie vechten. We hebben er toen voor gekozen enkele spelers aan te trekken. We spelen alweer tweeënhalf jaar met drie Nieuw-Zeelanders, die ook in Neder land bleven wonen, Rodney Hermans (met een Nederlands paspoort), Bob Waitere en Lester Kire. Daarnaast kregen we er dit jaar twee inter nationals bij. Obbe Winkels stapte over van de Haagsche, waar hij het niet naar zijn zin had, en Tim Schumacher kwam van Eemland, dat vorig seizoen degradeerde. Castricum is sterker ge worden. Ik verwacht dan ook, dat we dit sei zoen aan de play-offs meedoen samen met DI OK, de Haagsche en AAC." Krysztofiak sloot zich bij de mening van de Castricumse aan. „Maar ik geef ook RRC uit Rotterdam een goede kans. De top-vier is voor DIOK het doel. Nee, niet de volgende landstitel, want na tien jaar zorgde dat toch wel voor erg veel pressie bij de spelers. Dat we vorig seizoen de landstitel kwijtraakten, was misschien wel de beste weg om weer motivatie op te doen. Al zie ik meer in een plan om de beste twee club teams bij wijze van beloning mee te laten spe len in de London Division, in de Engelse com petitie dus. Daar zijn nieuwe clubs, nieuwe spe lers en nieuwe uitdagingen. Hier zijn de spelers toch een beetje op elkaar uitgekeken." Bij DIOK tegen Castricum was daar overigens niets van te merken. Daar werd voor elke vierkante meter gras gestreden. The Bassets verloor met gering verschil van Ascrum, maar liep toch het gehele duel achter de feiten aan. Al in de vierde minuut bemach tigde de boomlange Arjan van der Eist vanuit de line-out het ovaal. De voormalige DIOK-speler kon daarmee zijn aanvalslijn in staat stellen de eerste try voor de Amsterdammers te drukken. Het verschil van zeven punten (ook de conver sie werd benut) bleef de gehele wedstrijd ge handhaafd. De Sassenheimers deden via een penalty van Rob van der Heiden iets terug (7-3), maar werden door een fout in de defensie weer afgestraft (12-3). Na de pauze trachtte The Bassets de line-outs van Ascrum te ontwijken. Door een break van Bob Voorbraak kon Gijs Overdevegt een try drukken. Het verschil was weer vier punten. As crum maakte dankbaar gebruik van een fout in de organisatie van de defensie, toen Eric Rohr vanwege een blessure vervangen werd door Coen Borst (17-8). Rob van der Heiden was ook in de tweede helft goed voor een benutte penal tykick, maar de Amsterdammers sloegen via een penalty en een try direct toe. De laatste tref fer kwam op naam van Albert Zuiderduin, die een periode van Sassenheimse pressie doelma tig afrondde. Van der Heiden benutte de con versie, maar kon daarmee het verlies niet voor komen. KORFBAL De strijd om de Rijndelflandbeker gaat morgenavond de tweede ronde in. De meest interessante bekerwedstrijd is de streekderby tussen Crescendo en Madjoe, die om 20.00 uur begint op het terrein aan de Saffierstraat. TOP en Pernix hebben thuis goede winstkansen tegen GKV(H) en Olympiek. Velocitas lijkt kansloos in de uitwedstrijd tegen ONDO(G), dat twee klassen hoger speelt in de competitie. Sporting Trigon is vrijgeloot, de overige regio clubs zijn al uitgeschakeld.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23