T O isse doet aan klantenbinding Quick B°ys kan y4* f katwijk op zoek naar vorm niet imponeren ARC: een verdiende zege zonder glans Voetbal Ter Leede: gelijk tegen tien man fv J ANDAG 13 SEPTEMBER 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF MDIJK. 071-5356463 7 frUK RAYMOND GRIMBERGEN 2 iijk heeft de eerste punten het seizoen binnen. De ma- waarop tegenstander Strij - fgelopen zaterdag op De n werd verslagen, verdient er allerminst een prijs in de lonheidscategorie. Natuur- het kwik wees een tropi- waarde aan, maar het was elijk te zien dat dat niet de e reden was voor de matige jning. De ploeg mist sim- jeg nog de vorm, en mag gelukkig prijzen met de st van Barry Dubbeldeman ïptui ;v Voorschoten), die beide ijenr /jjkse treffers voor zijn re- ^aaf ng nam. 'e rommelig en te tam' chreef trainer Wim van m het spel van zijn ploeg, waren te traag in het om- kelen en passes kwamen aan. In de tweede helft dei jen we dat aardig recht len zetten, maar het moet "(jj r nog verbeteren." Katwijk -lit 1'et enige schuldige aan geringe aantrekkelijkheid het duel. Tegenstander :n, dat dus voor de tweede zonder punten bleef tegen ploeg uit de Bollenstreek, Ide nog een stukje minder, middenveld werd zo goed e volle negentig minuten 5-2,1 jeslagen en de lange ballen 69- ing het Katwijkse doel \ltior >rden in goede bedoelin- De spitsen waren niet bij ite de bal goed te verwer- >choti als het leer al aankwam bij •rs'68 de geel-zwarte voorhoede. Want aan de verdediging van Katwijk zal niet veel gesleuteld hoeven te worden. Slechts één keer in de eerste helft kwam keeper Hugo van Duyn in de problemen, toen de van Sche- veningen overgekomen Patrick Heijmans een diepe pass niet goed verwerkte en de Strijénse spits Ferry Seton de mogelijk heid gaf de bal in te schuiven. Hij mikte echter net naast het doel. Katwijk had twee minuten eerder de score al geopend. Een van de linkerkant van het veld genomen vrije trap werd slecht uitverdedigd, waardoor Dub beldeman de bal vanuit vrije positie in de rechteronderhoek kon plaatsen. Gezien het aan vallender en verzorgder spel van de Katwijkers een verdien de voorsprong. Maar 'verzorg der' was nog lang niet verzorgd genoeg, want echt veel kansen konden er niet worden gecre- eerd. Alleen rechtsbuiten Björn Raven, regelmatig van positie wisselend met de andere vleu gelspits Karim Hajji, kreeg nog een goede mogelijkheid op een tweede treffer. Keeper Samir Amaroui liet zich echter niet verschalken door 'de van Dor drecht '90 teruggekeerde Ra ven. Ook aan het begin van de tweede helft leken de Katwij kers nog niet de motivatie te hebben gevonden om het duel een fraaier aanzien te geven. Pas nadat Dubbeldeman op aangeven van Hajji voor de tweede keer de touwen had ge troffen, via één van de weinige goede combinaties van deze middag, ging de ploeg vrijer en dus leuker spelen. Tegen tien Strijenaren overigens, want al voor de rust had leidsman Rijs- bergen twee keer geel getoond aan Pippy Pruymboom. Eén keer voor het wegtrappen van de bal na een fluitsignaal en vier minuten later voor het pro testeren tegen het geel voor medespeler Bert Duynhouwer. En dat betekende uiteraard even tumult op het veld. ,,Een beetje gênant, vind je niet", vroeg de bezoekende trainer Jos Houweling na afloop in retori sche vorm. Ook de in de laatste minuut met rood achter de re clameborden verbannen elftal leider Cor van Rij 'zal wel nooit vrienden met deze scheidsrech ter worden.' Twee jaar geleden toonde Rijsbergen hem name lijk ook al eens het rode karton. Middenvelder Vincent Bon en de ingevallen Marco de Rid der zorgden in de laatste fase nog voor wat aanvallende im pulsen, maar het verbeterde spel van Katwijk vertaalde zich niet naar het scorebord. Strijen kwam er nog minder vaak dan in de eerste helft uit en alleen aanvoerder Marco van der Plas kreeg, op aangeven van Wilfred Kwestro, nog een goede moge lijkheid op een derde goal. Hij zag zijn inzet echter net voor langs gaan. Trainer Van Zwam erkende dat de ploeg nog niet op het ni veau is waar het hoort: „Voet ballend hebben we genoeg in huis, maar op dit moment mis sen we inderdaad nog de vorm. Vooral aan het sneller uitvoeren van positiewisselingen moeten we nog werken, want dat ge beurde nu nog te traag." En wat betreft de onnauwkeurige pas ses en de slordige afwerking: „Dat moet beter. Want andere ploegen zijn op dit moment en op dat vlak al verder. Ik ver wacht dit jaar dan ook nog geen plek in de top drie. Maar daar gaan we wel naar toe werken." Katwijk: Van Duyn, Heijmans (65. Kwestro). Robbers, Van der Meer, Bon, Slootweg (57. De Ridder), Van Duyn (85. Vooijs). Van der Plas, Raven, Dub beldeman, Hajji. CHRIS HARTMAN Arie Lagendijk wist het niet. Was-ie nou blij met de 2-2 sco re die Ter Leede bij Excelsior Maassluis had bewerkstelligd of niet? Na enig wikken en wegen besloot de trainer maar tevre den te zijn. „Vooraf teken je voor een punt, omdat Excelsior tot de topploegen behoort. Maar als je het wedstrijdbeeld bekijkt, zat er meer in." Met dat laatste doelde Lagen dijk op het feit dat zijn team 65 minuten lang tegen slechts tien tegenstanders voetbalde. Spe len met een man meer is echter niet altijd een voordeel. Dat bleek weer eens overduidelijk in Maasluis, waar Excelsior met een man minder een 0-1 ach terstand veranderde in een 2-1 voorsprong. Lagendijk: „Toch zijn we verder dan twee jaar ge leden, toen we voor het eerst in de hoofdklasse speelden. Deze ploeg heeft meer inzicht en meer routine. Of we daardoor meer kans hebben ons te hand haven, is me nog niet duidelijk. De teams die momenteel in de hoofdklasse uitkomen, zijn sterker dan de ploegen die we destijds troffen." Dat Excelsior iets wilde recht zetten, was bekend. Na de 1-0 nederlaag bij Barendrecht kon de ploeg van trainer Gudde, door een aantal versterkingen een van de favorieten bij de bookmakers, zich absoluut geen tweede slippertje permit teren. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat Excelsior wils krachtig uit de startblokken schoot. Voorlopig had Ter Leede echter het geluk aan zijn zijde: een schot van Michel van Strien eindigde op de lat. Om dat ook Mario Biervliet en Davy Vermaas zich niet trefzeker in de afwerking toonden, kwam het elftal van Lagendijk het eer ste kwartier zonder kleerscheu ren door. Kort nadat Erwin Beltman de eerste scoringskans van Ter Leede om zeep had ge holpen, besloot scheidsrechter Sprong uit de anonimiteit te treden. Hij gaf Edwin Berveling een gele kaart omdat de bal diens arm raakte. Aangezien dezelfde Berveling eerder tegen een te rechte gele prent was aangelo pen, betekende de tweede kaart tevens rood. De middenvelder was na afloop nog witheet over het gebeurde: „Die bal werd door een speler van Ter Leede tegen mijn schouder geschoten. Ik raakte de bal absoluut niet met moedwil. Belachelijk dat zoiets op dit niveau mogelijk is. Die man verziekt de hele wed strijd." Sprong kon na dit inci dent geen goed meer doen in de ogen van de Maassluisena ren, die van de weeromstuit vergaten te voetballen. Ter Leede was niet te beroerd daar van te profiteren. Martin de Louw schoot de stand na een passje door het centrum naar 0-1 en had even later ook de 0-2 op zijn schoen. Een tweede Sassenheimse tref fer bleef echter uit, ook al om dat Beltman in kansrijke positie de buitenkant van de paal raak te. In de tweede helft kreeg Ter Leede voor deze nonchalance de rekening gepresenteerd. In de 51ste en 71ste minuut scoor den invaller Robert Visser (kop bal) en Raymond Frehe voor het opportunistisch spelende Excelsior. Vooral de goal van Frehe was mooi. Ter Leede dacht de bal weggewerkt te hebben na een inzet op de lat van Van Strien, maar van ver buiten het strafschopgebied knalde Frehe het speeltuig als nog in de touwen. De Sassenheimers creëerden in deze fase van de strijd even eens enkele kansjes, die even wel aan Beltman, Dennis Kra mer, Frank Bloemheuvel en Hi cham Rbii niet besteed waren. Een domme actie van Van Strien hielp Ter Leede toch nog uit de brand. De middenvelder trok Kramer aan het shirt on deruit en werd daarvoor be straft met geel en een penalty. De Louw zette de strafschop om in 2-2. In de laatste tien mi nuten toonden beide ploegen, gesloopt door de hitte, zich te vreden met een punt. Namens Ter Leede namen invaller Peter van Harskamp en Beltman doelman Rob Grauwmeijer nog onder vuur, maar succes boek ten ze niet. Ter Leede: Waasdorp: De long (74. Geijsman), Van Zeist, Stolk. Honsbeek; Kramer (76 Van Duyn, 84. Van Hars kamp). De Louw, Bloemheuvel; Belt man, Campfens, Rbii. int Schaap had het zaterdagmiddag clruk. Constant d de trainer van FC Lisse op van zijn stoel om wat zijn spelers te roepen, om te gebaren waar ze moes maan lopen, steeds opnieuw riep hij iemand bij zich. tisch moet er gewoon nog heel veel verbeteren", aarde de Zoetermeerder na afloop van het met 4-2 i-2,D<bnnen duel tegen Scheveningen. JANETVAN DUK 'JFDEp' imSp se ainer was blij met de over- lenbui n8' blij dat Lisse met meer ving' speelde dan in de competitiewedstrijd (1-1 Capelle), maar Wim ip, overgekomen vail To- o, zegt zeker te weten dat ïs-TYB i 'veel meer' zit in de Lis- iilectie. Dat belooft nog DAVO want zaterdagmiddag viel behoorlijk te genieten in idvoorj omstandigheden waren ;lWit1 ig: de zon scheen, het veld nooi glad, er was behoor- at publiek, de tegenstan- ieette Scheveningen, de ner twee van vorig jaar. ploegen hadden er on- f warmte veel zin in en Z3-4, evercje een wedstrijd op teel veel kansen en zes fraaie doelpunten. - »ereen blij naar huis, zou je '^PJJ :n, maar dat gold natuur- et voor Scheveningen. Dat :e dat het in de eerste fase de wedstrijd twee grote n had moeten benutten - neet wat er dan Maar 'wie weet' telt niet >etbal is in zoverre heel udig dat de ploeg die de Be doelpunten maakt wint, was in dit geval FC Lisse. 'erdiend was de overwin- tiet. Toen Schaap zag dat eningen wat al te gemak tot het Lisse-doel kon )pen, liet hij zijn favoriete spitsensysteem los. Arne gewien Berg werd doorgescho- elmapaar de voorste linie met o van Bemmel en Jerrel terwijl verdediger Leon er Zwet wat meer ng spelen. Dat hielp. CL z irbij kreeg de thuisclub irlijk wat meer kansen jaale vier die uiteindelijk wer- Leid enut. En op slag van rust de scheidsrechter Lisse en penalty kunnen geven Arne van den Berg in het ■hopgebied omver werd ïarie vd. Het spelpeil van de derw laren was bovendien niet C m< dan dat van de Schevenin- dend Misschien lag het zelfs wat sentij n Stc Ity's hoger, omdat Lisse meer als team speelde, terwijl de bezoe kers te veel uitgingen van de in dividuele kwaliteiten van som mige spelers, zoals de van Ex celsior Maassluis overgekomen spits Manuel Monteiro, aan wie Lisse-verdediger Said Elmah- dadi zijn handen vol had. FC Lisse is op zijn beurt niet alleen maar een collectief. Ook Lisse heeft spelers die met hun klasse een wedstrijd iets extra's kunnen geven. Dat geldt vooral voor Jerrel Linger, die de bal nog steeds aan een touwtje aan zijn voet lijkt te hebben. Dat dat af en toe even losschiet, zal nie mand hem kwalijk nemen. Lin ger hield ook zaterdagmiddag de verdediging van Schevenin gen lekker bezig, kreeg een fiks aantal vrije trappen voor zijn ploeg en scoorde het mooiste doelpunt van de middag. Vlak voor rust speelde hij eerst met twee tegenstanders om vervol gens de keeper kansloos te la ten bij zijn schot: 2-1. FC Lisse kwam in de 24ste minuut op voorsprong dankzij Nick Schnater, die met een mooie, vrije trap in de 69ste mi nuut ook 3-1 maakte. Scheve ningen was in dé 38ste minuut dankzij Monteiro op 1-1 geko men en kwam in de 77ste mi nuut door een doelpunt van Yashin Ashri nog angstvallig dichtbij (3-2). De bezoeker zet te Lisse onder druk en iedereen had het benauwd omdat de thuisclub vorige week in de laatste minuut twee punten was kwijtgeraakt. Pas in blessuretijd kon de voor Arne van den Berg ingevallen Armando Luxenburg op aangeven van Linger het be vrijdende doelpunt maken: 4-2. Luxenburg kreeg pas afgelo pen donderdag te horen dat hij toch speelgerechtigd is, omdat hij voor Zwarte Schapen nog geen competitiewedstrijd had gespeeld. De 23-jarige Amster dammer nam een jaar rust na een driejarig verblijf bij Cam- buur, en kwam dit seizoen via zondagtrainer Said Ouaali naar Lisse. Schaap is blij met zijn komst: Armando is een goede OUD-BEUERLAND Ame van den Berg van FC Lisse (links) in duel met Ype Haytema van Scheveningen. foto hielco kuipers spits, vaardig en snel. Maar ook gaan spelen. Ik ken Jerrel al FC Lisse: Kromhout; Elmahdadi, Van hij is tactisch heel erg matig, hij heel lang, en ik heb vaak tegen j}er doet vaak maar wat. hem gespeeld, dus hij weet hoe Van Bemmel (80 Langeveld), Van den Armando zelf zegt beschei- ik speel." Ook dat belooft nog Berg (65. Luxenburg), Linger den dat hij hoopt met Linger wat. samen in de spits te kunnen PETER VAN DER HULST Steeds Hooger Oud-Beijerland heeft een bewogen weekje ach ter de rug. Donderdagavond zegde een deel van de selectie al na de eerste competitiewed strijd het vertrouwen op in trai ner Beb van der Heijden. Zater dag tegen Quick Boys mochten Jan den Hartigh en William van Grieken voortijdig met rood de kleedkamer opzoeken. Toch weigerden de Katwijkers de zwalkende ploeg op een stevige afrekening te tracteren. Het bleef slechts bij een treffer van Jeffrey Rutten, maar Quick Boys mocht voor een belangrijk deel een excuus zoeken in de rond uit erbarmelijke grasmat. SHO hoopte de thuiswedstrij den met ingang van dit seizoen op het nieuwe complex 'De Kikkerhoek' af te kunnen wer ken. Omdat de werkzaamheden enige vertraging opliepen moest de ingebruikname van het nieuwe terrein twee weken worden uitgesteld. Ter Leede heeft dan de première. Quick Boys trad daarom nog eenmaal op het gemeentelijke sportpark aan, maar het leek er verdacht veel op dat de voorbereidingen op de sloop al in volle gang wa ren. Een deel van de tribune was met linten afgezet en het veld had veel weg van een al tij den braakliggend bouwterrein. Stoffige vlakten werden afge wisseld met diepe kuilen en vette graspollen. Ballen spron gen soms spontaan een halve meter op. Een grof schandaal dat de voetballers hierop moes ten aantreden. „Je was veel meer bezig met de aanname van de bal dan dat je over een actie kon nadenken", vond Raymond Flaton. Naast hem stond Jurgen Faerber die al vroegtijdig slachtoffer was ge worden van de slechte mat. „Ik ben door mijn enkel gegaan. Ik weet nog niet of het ernstig is." Het erbarmelijke veld was slechts een van de psychologi sche factoren waar trainer Cees Tempelaar zijn selectie voor aanvang op wees. „Daarnaast had SHO in de eerste wedstrijd met 6-2 op zijn donder gehad, terwijl wij halverwege de week met 1-0 van Sparta wonnen." Bovendien vertrok donderdag RWOERD de aftrap van de ontmoe- issen ARC en Barendrecht .•gom Maurice Balkhoven in de p geli let'es 8ezet- De vormgever le zaterdag zijn 100ste rijd voor de Racing. Het is de Alphenaren te hopen dkhoven nog meer jubilea van 1 dzwarle dienst zal vieren. 5 aan Barendrecht Was de laat- ijkt V< an °pnieuw de beste AR- Kleri P bovendien bereidde hij TÏge goal voor. Die kwam am van Remco Blok: 1-0. -trainer Willem Bercken- l() sprak van 'een verdiende inning zonder glans' en kan*1 'lad hij volkomen gelijk, et drie spitsen acterende •lub had gedurende het ite deel van de weinig aantrekkelijke strijd een veld- overwicht, maar tegen het op een solide defensie leunende Barendrecht kwamen er nau welijks kansen uit voort. De met tweë aanvallers opererende be zoekers, die vorige week verras send titelpretendent Excelsior Maassluis klopten (1-0), wekten de indruk met een gelijkspel heel tevreden te zijn. Zij loer den voornamelijk op de coun ter. Veel dreiging ging daar ove rigens niet van uit, omdat ARC zijn zaakjes achterin prima voor elkaar had. Pascal Bloemheuvel en Dennis de Bruin toonden zich bekwame mandekkers en Arthur van Orssagen en Balkho ven zorgden ervoor dat er in het centrum geen gaten vielen. Doelman Fred Admiraal mani festeerde zich bij de paar red dingen die hij moest verrichten als een betrouwbare sluitpost. Zo onderscheidde de keeper zich halverwege het eerste be drijf met een katachtige reactie bij een van richting veranderd afstandsschot van Patrick Kok. In offensief opzicht kende de Berckenkamp-formatie wel de gelijk problemen. Van rechter spits Gidon Reinders Folmer ging ditmaal niet veel dreiging uit en omdat de van Hermes DVS gekomen Antonio Vazquez er op de linkervleugel helemaal niets van bakte, moest ARC het in de voorhoede voornamelijk hebben van Ruud Bos. De cen trumspits deed wat hij kon, maar stond vaak tegen een overmacht. De eerste keer dat de onzekere Barendrecht-goalie Brian Notenboom echt in actie hoefde te komen, was dan ook pas na een half uur. En nog wel bij een vrije trap. De knal van Balkhoven pareerde hij knap. Uit de hoekschop van Reinders Folmer die volgde, vuurde René van Meggelen net over. De vo rig weekeinde tegen Quick Boys nog scorende middenvelder probeerde het even later op nieuw van afstand. Met moeite tikte Notenboom de bal uit de benedenhoek. In de slotminuut van de eerste helft kreeg Va zquez de beste scoringsmoge- lijkheid, maar vrij voor de ver uitgelopen Notenboom ver zond de buitenspeler een lob, waaruit geen enkel gevoel voor richting sprak. Dat de nog niet geheel fitte Remco Blok na rust mocht op draven voor Vazquez lag in de lijn der verwachtingen. Er ging meteen iets meer gevaar uit van de Alphense aanval, maar de door libero Fred Lagendijk goed georganiseerde roodwit-defen- sie bleef toch vrijwel moeiteloos overeind. Dat het aandringende ARC er nagenoeg niet in slaag de zich kansen te creëren, ver ontrustte Berckenkamp niet: „Dat is inherent aan het spel van Barendrecht, waarbij je als tegenstander ook nog eens moet oppassen niet in het mes te lopen. Bovendien was het hete weer in het nadeel van de aanvallende partij. Pas toen Ba rendrecht achterkwam, was dat in ons voordeel." Een kwartier voor tijd ont stond die voor ARC gunstige si tuatie, nadat een voorzet van de opgerukte Balkhoven door Remco Blok - in eendrachtige samenwerking met de inglij dende Barendrecht-verdediger HOOFDKLASSE A Excelsior M-Ter Leede 2-2 (0-129. Martin de Louw 0-1,51 Robert Visser 1-1, 71. Raymond Frehe 2-1, 73. Mar tin de Louw 2-2 (strafschop) Scheids rechter: Sprong. Toeschouwers: 800. Gele kaarten: Richard Rasens, Edgar van der Roer. Michel van Strien (Excel sior M), Marcel de Jong (ARC) Rode kaart: Edwin Berveling (25. 2x geel Ex celsior M). ARC-Barendrecht 1-0(0-0). 75. Remco Blok 1-0. Scheidsrechter: Van Ast. Toe schouwers: 500. Gele kaarten: Rernco Blok, Rene van Meggelen, Gidon Reip- ders-Folmer (ARC), Peter Kok (Bèfen- drecht). SHO-Quick Boys 0-1 (0-1). 25. Jeffrey Rutten 0-1. Scheidsrechter: PaeShü^se. Toeschouwers: 800. Gele kaarten: Ro nald van Dijk, Jan Schaap, Roscoe Viereck (Quick Boys). Rode kaarten: William van Grieken (60. 2x geel SHO), Jan den Hartigh (70. 2x geel SHO). Noordwijk-Rijnsburgse Boys 1-1 (1-1) 16. Geerlig Azier 1-0, 45. Steven Faber 1-1 (strafschop) Scheidsrechter: Let terman. Toeschouwers: 1400. Gele kaarten: Geerlig Azier, Wim de Jong, Pa trick Scheurwater (Noordwijk), Norbert van Lochem, Wesley Slingerland (Rijns- burgse Boys). Katwijk-Strijen 2-0 (1-0). 28 Barry Dubbeldeman 1-0, 55. Barry Dubbelde man 2-0. Scheidsrechter: Rijsbergen. Toeschouwers: 400 Gele kaarten: Pa trick Heymans (Katwi)k), Bert Duyntiou- wer, Edwin Wildenberg (Strijen) Rode Kaarten: Pippy Pruymboom (40. 2x geel. Strijen). Cor van Rij (89. Begelei der Strijen). FC Lisse-Scheveningen 4-2 (2-1 h 24 Nick Schnater 1-0, 38. Emanuel Monteiro 1-1, 44. Jerrel Linger 2-1, 69 Nick Schnater 3-1, 77. Yashin Ashri 3 2, 92. Armando Luxenburg 4-2. Scheidsrechter: Van der Beek Toe schouwers: 1200. Gele kaarten: Jimmy Charite, Mario Lopes de Brito (Scheve Zwart Wit 28-Capelle 3-1 (0-0) 49. Danny van der Krogt 1-0, 65. Arne van Gelder 1-1, 78. Adam Elibol 2-179 Danny van der Krogt 3-1 Scheidsrech ter: Breebaart. Toeschouwers: 750. 6e- le kaarten: geen Rijnsb Boys FC Lisse Zwart Wit'28 Noordwijk. ARC. Quick Boys Katwijk Barendrecht Scheveningen Ter Leede. Excelsior M Capelle Strijen SHO. 1 1 0 1 1 0 1 1 0 1 1 0 1 1 0 1 1 0 1 0 1 1 0 1 1 0 1 0 2 0 0 1 1 0 1 1 0 0 2 0 0 2 4 7-3 4 5-3 4 4-2 4 3-2 4 2-1 4 2-1 3 3-2 3 1-1 3 4-5 2 S-3 1 2-3 12-4 0,1 -4 0 2-7 SHO-trainer Van der Heijden. Een gevolg van 'binnenbrand jes' die aan het einde van het vorig seizoen al ontstonden. De bom barstte na de nederlaag van vorige week tegen Rijns burg; assistent-trainer Joop Mourits werd tot eindverant woordelijke gepromoveerd. SHO was verworden tot een zwalkende ploeg waartegen het sterker geachte Quick Boys huis had moeten höuden, maar het kwam er niet echt van. Aanvan kelijk leek het 'schokeffect' bij de thuisclub zich zelfs uit te be talen. De vrijgelaten Ramon Ba- rendregt kopte bij de eerste paal over. Daarna kwam Quick Boys iets meer in de wedstrijd, die gekenmerkt werd door een laag tempo en buitengewoon veel balverlies. „Het was van daag gewoon niet goed", be aamde ook Tempelaar. De kan sen die Richard van Schijndel en Roscoe Viereck verprutsten, waren daarvan een bewijs. Het enige doelpunt van de wed strijd kon ook al niet in het rijtje schone treffers worden bijge schreven. SHO-keeper Sander Groenendijk slaagde er niet in een inzet van Van Schijndel weg te werken. Jeffrey Rutten profiteerde in tweede instantie. Het niveau verbeterde ook na rust niet. Zelfs niet toen William van Grieken met twee gele kaarten op zak voortijdig het veld moesten verlaten. Met tien man kreeg SHO opmerkelijk ge noeg de betere kansen. Pieter Batenburg kopte voorlangs, Maurice Latuhahary schoot in het zijnet en Patrick End pro beerde met een mooie buiteling een strafschop te versieren. Verbolgen over het feit dat Paeshuyse de 'penalty' weeg- woof, ging Jan den Hartigh wat al te lijfelijk verhaal halen. Van de scheidsrechter kreeg ook hij tweede gele kaart voorgehou den. Tegen negen man slaagde Quick Boys er nog niet in daad krachtig op te treden. Toch heeft de ploeg één troost. Vol gend jaar hoeven de Katwijkers niet meer op het gemeentelijk sportpark van Oud-Beijerland aan te treden. Quick Boys: Van der Niet; Faerbêr (23. Ravensbergen), Aandewiel. Van Dijk, Flaton; Van Hooy. Van Schijndel (46 BouniÓ. Schaap; Star, Rutten, Viereck (66. Van de Gun). PROGRAMMA Excelsior M-Zwart Wit 28, Ter Leede-ARC, Barendrecht-SHO, Quick Boys-Noordwijk, Rijnsburgse Boys-Katwijk, Strijen-FC Lisse, Scheve- ningen-Capelle. Topscorers: 1) Yashin Ashri (Schevbnin gen), Raymond Buis (Rijnsburgse Boys), Barry Dubbeldeman (Katwijk), Steven Faber (Rijnsbutgse Boys), Arne van Gelder (Capelle), Danny van der Krogt (Zwart Wit'28), Martin de Louw (Ter Leede), Nick Schnater (FC Lisse), Jimmy Simons (Rijnsburgse Boys) 2 doelpunten. hoofdklasse b Huizen-Kloetinge 1-1, GWV-Volendam 4-1Achilles Veen-Spakenburg 2-2, SDC Putten-Sparta Nijkerk 0-1, Hoek Kozakken Boys 2-1ASWH-D0V0 1-3, Heerjansdam-Bennekom 0-0 DOVO 2-6 SpartaN 2 3 Spakenburg 2-4 Hoek 2-3 Achilles V 2-4 Bennekom 2-2 Heerjansdam 2-4 ASWH 2-1 Huizen 2-4 Kloetinge 2 1 Kozakken 8 2-3 Volendam 2-0 GVW 2-3 SDC Putten 2 0 hoofdklasse c Harkemase Boys ACV 1-0, DVS 33-Fle vo Boys 0-6, SC Genemuiden-WHC 6-0. ONS Sneek-Olympia 28 4-2. IJssel- meervogels-DOS Kampen 3-1, Be Quick 28-WOG 2-1, Urk-Drachtster Boys 3-0 Flevo Boys 2-6 WHC. 2 3 Genemuiden 2-6 ACV £-0 IJss'vogels 2-6 Olympia'28 2 0 Urk. 2-6 DOS Kampen 2-0 ONSSneek 2-6 VVOG .2 0 Be Quick'28 2-6 Drachtster B 2-0 Harkemase B 2-3 DVS'33 2-0 tweedeklassec Forum Sport-Voorschoten 97 4-2, PEC Den Haag-Leiden 5-3, Honselersdi|k Floreant 2-2, Monster-JAC 4 1, BMT Lugdunum 4-2, Vitesse Delft-KRV 0-1 PEC Den Haag 2-6 Leiden g-3 Forum Sport 2-3 Lugdui Ali Lesteluhu - was verzilverd; 1-0. Luttele minuten na de ope ningstreffer verzuimde Van Me ggelen het duel te beslissen. Recht voor doel strandde hij op Notenboom. Daardoor konden de roodwitten van trainer Ron Klinkenberg hoop blijven koes teren op een beter resultaat. De Barendrechtenaren drongen ook aan, maar verder dan een door Admiraal gestopte kopbal van invaller Patrick Pot, na een van de weinige foutjes van Balkhoven, kwamen zij niet. Na afloop werd Balkhoven nog eens gehuldigd: als 'man of the match'. ARC: Admiraal; De Bruin, Van Orssa gen, Balkhoven, Pascal Bloemheuvel; Van Meggelen, Ard Blok (88. Michel Bloemheuvel), Jansen; Reinders Fol mer (73. Van Beest), Bos, Vazquez (46. Remco Blok). derde klasse a UVS-TAVV 2-5, DSO-Duinoord 5 1, Aalsmeer-RCL 3-4, Oegstgeest-Alphia 0-0, SEV- Valken 68 2-1Hazerswoud- se Boys-Kagia 2-2. TAW 2-6 Valken'68. 2-3 RCL. 2-6 Oegstgeest 2-1 SEV. 2-6 Kagia '2-1 Alphia 2-4 HazerswB 2-1 Duinoord 2-3 Aalsmeer 2-0 DSO. 2-3 UVS 2-0 vierde klasse a MVKV-BSC 68 1-5, Koudekerk-Wou- brugge 3-2, SVOW-RVC/Rijswijk 8-1 LFC-Abbenes 5-3, Sleutels-LSW 70 4 1, Moerkapelle-Semper Altius 3-0. Sleutels 2-6 MVKV 2 3 Moerkapelle 2-6 LFC 2-3 Koudekerk 2-6 Abbenes 2-1 SVOW 2-4 Semper Altius 2-0 BSC'68 2-3 Woubrugge 2-0 LSVV'70 2-3 RVC/Ri|Swijk 2-0 vijfde klasse a Foreholte-Zwammerdam 2-3, GOL Sport-SJC 1-2, Blauw Zwart-Rooden- burg 1-1VCL-DWO 1-3, WSB-GWS 2 2, Wassenaar is vrij DWO 2-6 GWS 2-1 SJC. 2-6 Blauw Zwart 2-1 Roodenburg 2-4 Wassenaar. '1-0 WSB 2-4 GOL Sport 2-0 Zwammerdam 1-3 Foreholte 2-0 VCL. 2-3 KARNEBEEK André Karne- beek heeft zijn contract bij FC Twente met vier jaar verlengd. De 28-jarige aanvoerder, wiens verbintenis aan het einde van dit seizoen afliep, is bezig aan zijn tiende jaar in Enschede. Het nieuwe contract van Karne- beek gaat per direct in. FC Twente ziet af van de Marok kaanse huurling Youssef Mari ana. De Marokkaanse interna tional was tien dagen op proef bij de club.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19