PAK-fracti broedt op vrolijker to™ Kijken magaanraken niet Rijn Veenstreek Alle ingrediënten voor swingend feest MAANDAG 13 SEPTEMBER 1999 hoeken van het springkussen naast de deinende aanhanger terug te vinden. Het bier op elk terrastafeltje, op de hoeken van het podium en in de hand van elke verhitte collegamuzikant die zijn beurt al heeft gehad. Het gezweet van de Serpenti nes wordt beloond met een luid applaus en een lintje aan het eind van de dag. Dat krijgen overigens alle zes de blaaska pellen. Vanwege het geringe aantal deelnemers is het dit jaar een Blaas Maar Raak Festival zonder prijsuitreiking, laat de organisatie later die avond we ten. Vanuit de kroeg, want het volgende onderdeel, een skee- lertocht langs verschillende ca fés, is dan al in volle gang. Kraak is isolement beu q|J zijn do Oppositiepartij PAK in Ter Aar beraadt zich re toon. Fractievoorzitter Emma Kraak is het van het Progressief Akkoord in de gemeentera wil de kritische boodschap van haar partij voc st'erdai de HB1 toemo joomj der me Ren l' mqnza pakken in een 'vrolijke, vriendelijke en aardig ting' tim brouwer de koning Met name de 'zaak Kraak' vreet aan de Ter Aarse politica, die recentelijk kampte met gezond heidsklachten. Het gemeente bestuur dreigde haar aanvanke lijk met een schorsing omdat haar optreden als sociaal raads vrouw in een zaak tegen de ge meente in strijd zou zijn met artikel 15 van de gemeentewet, maar voerde dat dreigement bij nader inzien niet uit. Het PAK eiste vervolgens excuses van burgemeester en wethouders, maar krijgt die volgens waarne mend-burgemeester Lyklema niet. Hij zei vorige week dat hij alleen met de PAK-fractie wilde praten, als die een andere toon zou aanslaan dan in haar brie ven over de 'zaak Kraak'. Bo vendien had het optreden van Kraak als woordvoerster van een Ter Aarder in een rechts zaak Lyklema bevreemd. De zoveelste affaire rond haar persoon zette de omstreden PAK-voorvrouw aan het den ken. Zij signaleert een 'volstrekt ongemotiveerde wo richting, maar kant traliseren. Even he wogen om terug t fractievoorzitter, m^kkëï meent zij de vele ki g^el haai- stemden on ret ,,De burgers w aldus Krainardi. stand aan individi uit de gemeente ni een in goede aarde dat ik als eenvoi monter vrouw een inwo jrugu; rechtszaal bijsta, g; mgeva een moer aan. Da ueuwe werkwijze van onze roertui ilodrig Kraak vindt dat ;art-se haar onder meer di lelijke gement van een scl j-osno het slijk haalt. „Er k|uchtei dat er iets aan mij van de modder die uitstorten. Daarom andere toon aan f doen is bovendien I. ker dan boos word uitgangspunten va IN blijven dezelfde: van de burgers, enthousiasme." tien ol interna Buil nen zij lijn tea lij Alphenaren zestig jaar getri i bij alphen aan den rijn»merhuizen. In 193 ti. Zi den de twee naari Het Alphense echtpaar Van den Rijn. Ze troi gelijl Teeffelen-Nannes is vandaag jaar later op 13 sejiTVIV zestig jaar getrouwd. Hend- Den Haag. Heren! VM-j ricus Wilhelmus van Teeffelen Teeffelen en zijn i is op 3 augustus 1911 geboren gen vijf kinderen, in Rotterdam. Elizabeth An- dag feliciteerde bu thonia Nannes kwam op 5 ok- N. Schoof het brui is n tober 1914 ter wereld in War- dens de receptie in Politie zoekt getuigen overval snackbar alphen aan den rijn De politie is op zoek naar een echtpaar dat wellicht getuige is geweest van de overval op een snackbar in het Alphense winkelcentrum De Atlas vorige week. Het echt paar van middelbare leeftijd had kort voor de overval sigaretten gekocht bij de snackbar. Toen zij het winkelcentrum uitwandel den, verwezen zij de net gearriveerde politieagenten naar de snackbarhouder. De politie wil met hen in contact komen, om dat zij zich mogelijk bijzonderheden herinneren die van belang zijn voor het onderzoek. Het telefoonnummer van de politie is 0172-484555. Onenigheid jongeren en portiers alphen aan den run Gisterochtend vroeg ontstond bij het Al phense jongerencentrum Madonna onenigheid tussen enige jongeren en de portiers. De aanleiding was de verwijdering van twee jongeren uit het centrum. Toen ook een derde buiten de deur werd gezet ging een grotere groep gasten zich ermee be moeien en zich vervelend gedragen tegen de portiers. De deur van het centrum ging even open en een 20-jarige Alphenaar zag om een kapot glas tegen de portier te drukken. Daarop vloog de groep uiteen. De portier raakte licht gewond aan zijn keel en werd ter plekke behandeld. De verdachte van deze mishande ling is later door de politie aangehouden. Bemanning zeilboot terecht braassemermeer Een 46-jarige Wassenaarder en zijn vrouw zijn zaterdagmiddag met hun zeilboot omgeslagen op de Braasse mermeer. Ze zijn opgepikt door een voorbijvarende motorboot en afgezet bij een haven bij de Noorderhem. De politie kreeg om 16 uur melding van de omgeslagen zeilboot. Omdat de op varenden op dat moment al niet meer in de buurt van de boot waren, begon de politie een zoekactie op het water en bij een aantal jachthavens. Om 17.45 uur bleek dat de opvarenden al terecht waren. De politie heeft de zeilboot afgeleverd bij de Noorderhem. Eigenares Ter Aars restaurant ontkent dienstverband illegalen den haag/ter aar persbureau cerberus Het is de Haagse politierechter mr. E. Mijnsbergen onduidelijk of de 33-jarige eigenares van Chinees restaurant Golden Gar den in Ter Aar vijf illegale Chi nezen zonder werkvergunning in haar zaak heeft laten werken. De politierechter verwees de zaak dan ook terug naar de rechter-commissaris voor het verhoor van nog eens drie ge tuigen. De restauranthoudster stond terecht omdat politie agenten op 21 augustus vorig jaar vier mannen in de keuken in de weer hadden gezien met vleesballetjes, saté en kroepoek. In de zaal hadden ze de vijfde illegaal, een serveerster die be stellingen opnam en koffie en bier rondbracht, gesignaleerd. De ogenschijnlijk dóódsim pele strafzaak nam inclusief een getuigenverhoor twee uur in beslag. Mijnsbergen wilde de zaak tot op de bodem uitzoe ken omdat de eigenares van het restaurant bleef volhouden dat de vijf Chinezen niet voor haar aan het werk waren. Ze zouden slechts eten voor zichzelf aan het klaarmaken zijn. Ook voor het feit dat ze het voedsel aan het inpakken waren had de vrouw een verklaring. De man nen zouden met haar echtge noot hebben afgesproken en het eten voor later op de avond hebben klaargemaakt. Ook de vrouw die drankjes rondbracht was volgens de ver dachte niet aan het werk. Zij zou op eigen initiatief en uit gastvrijheid zijn gaan helpen. Om de verhalen op waarheid te controleren moet van rechter Mijnsbergen daarom ook de agent gehoord worden die het uiteindelijke proces-verbaal schreef. Wanneer de zaak opnieuw voor de rechter komt is nog niet bekend. 'AlphenseOldtimers doen voor het eerst Woubrugge aan Leidsch DagbladAltCHIli ANNO 1899 Woensdag 13 September LEIDEN - Door opheffing van den boekhandel der firma Snel, aankoop van het perceel No. 35 aan de Breestraat - waarin die zaak eertijds gevestigd was - door den heer H.J. Jung, en dank zij vooral de be kwaamheiden den goeden zorgen van den heer B.E. Spijker Az. architect alhier, en van onze stadgenoo- ten de aannemers H.P.L. Vorst en J.T. Bik, zijn de heer Jung en de Breestraat een mooi, ruim tabaks en sigarenmagazijn rijker geworden. Dit magazijn, dat hedenavond wordt geopend, zal door zijn nette betimmeringen beschildering, flinke gelegenheid tot étaleeren, alsmede door de keurige, sierlijke gas- en d ornamenten (geleverd en aangebracht di D.W. Zwart, alhier) en de heldere verlich avond de aandacht tot zich trekken! Het )Qf(_ de magazijn, dat de heer Jung, tot dusvt het Noordeinde gevestigd, thans te Leid Wegens noodzakelijke uitbreiding zijner met het oog op de drukke passage op da der Breestraat, vooral wegens het Postka tigde hij zijn keuze op een gelegenheid» koop zijner artikelen daér ter plaatse. Moge het den heer Jung ook in dit twe voorziene magazijn blijken, dat zijn keui is geweest! iVI s Ik VJ ANNO 1974 Ruiters en blaaskapellen zetten de Veen op stelten alphen aan den run harry oosterveen Ik beschouw mijn wagen als een soort heiligdom", zegt Hans Pluck (55) terwijl hij de 46 jaar oude Citroen Traction Avant losjes door de bocht stuurt. Niemand mag in mijn auto rijden. Het mijn karretje." Aan niets is te merken dat het een klassieker betreft. Als een moderne wagen zoeft de TA naar Woubrugge. De Alphense Hooftstraat staat op deze zater dag voor de 17de keer in het te ken van de Oldtimerdag. Hoog tepunt vormt de twintig kilo meter lange rondrit rond de ge meente, de 'Concours d' Elé- gance'. In een lange rij tuffen de old timers over de wegen. Niet de minste merken doen mee. De vele fotografen en toeschou wers zien onder meer Rolls Royces, Jaguars en Dafjes aan zich voorbijtrekken. Ook een oude autobus, een klassieke brandweerwagen en vele moto ren en brommers uit oma's tijd rijden de rit, die voor de eerste keer ook Woubrugge aandoet. Elk jaar zetten we een andere route uit", zegt de 48-jarige Rob Schippers, pr-medewerker van het Oldtimercomité, dat het evenement organiseert. „Rond de 200 rijtuigeigenaren doen vandaag mee. Er zitten heel wat trouwe klanten tussen." Verscheidenheid is er op deze dag genoeg. Vóór de Traction Avant van Hans Pluck rijdt een zeldzame Skoda met de ken merkende vleugelspatborden en erachter een speciale Simca. Een rij Fiatjes komt de TA tege moet. Pluck geniet ook deze dag van zijn oude 'makker'. Ik heb deze 7 CV Traction Avant in 1992 gekocht bij een garage bedrijf in de provincie Utrecht", zegt de oud-monteur en plaat werker bij een Citroëngarage in Utrecht. Deze wagen is uniek. Van dit exemplaar, een 'Famili ale' (stationwagen), rijdt er nog maar één in de Benelux. In 1953 rolde hij uit de fabriek. De auto maakte deel uit van de Franse luchtmacht, vandaar de bijzondere lichtblauwe kleur. Begin jaren zeventig reed hij als taxi in Frankrijk en in 1977 Zo'n 20 Fiatjes 500 'flaneerden' zaterdag bumper aan bumper door Woubrugge. foto hielco kuipers kwam de auto naar Nederland. Alles aan deze wagen is nog in originele staat, behalve de dak bekleding." Dat de wagen uniek is, laten de mensen aan de kant van de weg duidelijk merken. Ze zwaaien naar Pluck en fotogra feren er op los. Als groet en met een vleugje trots laat de be stuurder de claxon loeien. Hier geniet ik van, al die men sen die kijken." Genieten doet hij niet van het slakkengangetje waarin de stoet zich voortbe weegt. Het gaat veel te lang zaam." Als de automobielen aan het eind van de rijtour de Hooftstraat in rijden, bromt hij: „Daar komen we dus niet meer uit, vanmiddag." In de smalle straat kun je lopen over de hoofden en de inmiddels ge parkeerde oldtimers, motoren en swingbandjes. Achterin de winkelstraat staan zeker twintig Fiatjes 500. De kleine wagentjes staan keurig in het gelid. Op een voorruit staat: 'Een oldti mer is als andermans vrouw. Kijk en bewonder, maar NIET AANRAKEN'. Aan het eind van de Hooft straat, om de bocht, staat een Twin Coach tourbus uit 1948. Het vehikel is geschilderd in de crème en blauwe kleuren van het inmiddels ter ziele zijnde vervoersbedrijf Maarse Kroon.De bus is afkomstig uit het Zwitserse Luzern." Adri Poot (58) uit Leimuiden is de chauffeur van deze grote klas sieker en praat graag over 'zijn' Twin Coach. De originele bussen van Maarse Kroon zijn allemaal op de sloop geëin digd. De Stichting Veteraan Au tobussen heeft deze dieselbus in Zwitserland aangeschaft en helemaal in de stijl van Maarse Kroon gerestaureerd. Deze semi-tourbus trekt veel bekijks, veel mensen uit de omgeving hebben er nog in gereden." Ondertussen rijdt een Zün- dapp-motor voorbij en zorgen podiumbandjes voor een gezel lige sfeer. Temidden van al het moois staat een Simca 8 sport- coupé te glimmen. Eigenaar Scharff: Wat deze auto speci aal maakt, is dat het een ont werp is van de bouwer Michel- otti van aluminiumfabriek Fa- cel. Er zijn er maar 400 van ge bouwd. Het ontwerp stamt uit 1948. Drie jaar geleden heb ik hem gekocht, omdat dit exem plaar het summum was. Vóór deze wagen had ik al acht Sim- ca's in mijn bezit." De restaura tie van de Simca is inmiddels achter de rug.Kenners zeggen dat de wagen er goed uitziet", zegt Scharff tevreden. Hij draait zich om en raakt weer eens aan de praat met de zoveelste be langstellende. LEIDEN - De belangstelling voor het voorlezen gisteren in de Leidse onderwijswinkel (Sophie - Jan groot. De 'juf' met het boek vond in de toegestroomde jeugd een aandachtig gehoor. *f°ys foto archief lel SM). inde) van vai ADDIS ABEBA/LONDEN/DJIBOUTI (AFP/AP) r Kei zer Haile Selassie van Ethiopië is vandaag afgezet door het militaire coördinatie-comité, dat al geruime tijd de macht in handen heeft. Berichten van deze strekking zijn vandaag in verschillende delen van de wereld opgevangen, maar vanuit Ethiopië zelf is nog geen bevestiging verkregen. Volgens radio Addis Abeba wordt de zoon van de keizer constitutioneel koning van Ethiopië. Het eerste nieuws over de af zetting van de 82-jarige keizer kwam persbureau AFP, daarna meldde de E dat de keizer 'vermoedelijk was afgezet lassie werd op 23 juli in de buurt van o' er. geboren. Hij is de 225ste afstammelini >ord ningin van Sheba en van koning Salon» helft van 'Ras' Makonnen, bevelhebber van' defer keizer Menelik en overwinnaar van del Adoea in 1896. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde c oversclirijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te st Dagblad, t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aan d< Dagblad aan de Roosevcllstraal 82. U ontvangt de foto binnen drie weken. roelofarendsveen saskia buitelaar De ingrediënten voor een goed feest in de Veen: zet blaaskapel len op begin- en eindpunt van het feestgedruis, voeg daaraan een koopzondag toe, meng het geheel met ruitersportdemon straties en skeelerwedstrijden, schenk er veel bier bij, serveer een enkele suikerspin en laat, onmisbaar, een springkussen voor de jeugd aanrukken. In de zon op temperatuur laten ko men en voilé: de Veense Ker- misweek kan beginnen. Er staan geen specialiteiten op het menu. Het Oranjecomité houdt van variatie en biedt lie ver voor elk wat wils. Het dorpscentrum van Roelof- arendsveen bruist op deze zon dag - de tweede dag van de Veense Kermisweek - dan ook van de activiteiten voor jong en oud, maai" vooral voor meisjes en nog eens meisjes. Die zijn bij de paardenshow achter het postkantoor niet weg te slaan. De 24 ruiters van rijvereni- ging Hoogeboom Ruitersport uit Nieuwe Wetering die daar demonstraties geven, vormen slechts een fractie van de aan wezige verenigingsleden. Een groot deel van de vrouwelijke toeschouwers onder de twintig jaar komt ook geregeld op de manege, of zou dat graag wil len, getuige het gedrang rond de opstapplaats voor een ritje na afloop van de shows. De ene na de andere dreumes stapt zonder angst op de rug van de grote paarden. Voor wie dat toch te eng vindt, is er Pien, de Haflinger pony met een karre tje. Leidster Mary de Jong van de manege profiteert van het en thousiasme van de kinderen op en hun ouders naast de paar den om via de geluidsinstallatie in de veewagen de lestijden en - prijzen voor jeugdleden om te roepen. Eindelijk taal die ieder een verstaat. Want haar com mando's die tijdens de demon stratie door de microfoon schallen, zijn voor een leek on begrijpelijk. De ruiters weten echter van kreten als 'kurken trekker', 'klaverblad', 'vlinder' en 'zandloper', bijna feilloos denkbeeldige figuren te vor men. Minstens even bewonderens waardig is de acrobatiek van elf jeugdige ruiters op de rug van een galopperend paard. Vooral voor de allerkleinsten vergt het een bijzondere tactiek om al leen al op het dier te klimmen. Om in het juiste ritme te komen galopperen de dames eerst een half rondje met het paard mee, alvorens ze langszij één of twee benen over de rug kunnen slin geren. Daarna volgen, alleen of in tweetallen, oefeningen waar bij allerlei ledematen allerlei richtingen uitsteken. Ter hoogte van de afgesloten brug op de Stationsstraat ma ken de groene gympakjes plaats voor al even glimmende skeele routfits van de deelnemers aan de wedstrijd bij de watertoren. En gaat De Jongs geschal door de microfoon verloren in het getetter van de Vrolijke Nootjes uit Delft. Of al het voetvolk op het Noordeinde voor deze blaaskapel de straat op is ge gaan óf vanwege de koopzon dag, is niet van belang. Wél dat het druk en gezellig is. Dus is het dringen bij de da- mesmodekoopjesrekken aan de ene en de stapels schoenendo zen aan de andere kant van de straat. Ertussendoor zigzaggen de (aangeschoten?) bestuurders van fietscafé 't Veen. Gezeten aan een bar op wielen trappen zes gasten het drankorgel van de watertoren naar het Noord plein. Daar doen de Serpentines uit Roelofarendsveen vergeten dat My Bonnie de weeldaag van een zeemansvrouw verwoordt. In een ongekend swingend tempo brengen zij iedere toe hoorder in beweging, staand, zittend of vanuit de rolstoel. De slierten serpentine zijn tot in de Voor de al lerkleinste ruiters was het al een hele toer om op de rug van het ga lopperende paard te ko men. De acrobatische oefeningen die volgden, oogstten dan ook grote bewondering bij het pu bliek. foto mark Lamers Vrijdag 13 september

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 14