mm Voorschoten zoekt ruimte kinderopvang Intieke rijtuigen zijn één dag te bezichtigen Bijl Regio 'Eredivisie' muziekkorpsen naar Zoeterwoude mond wil supermarkt Ikop' van Dorpsstraat Twee weken cel voor vernielingen aan hennepwinkel Voorschoten wil snel einde aan conflict rond handbalclub !ffi 110 SEPTEMBER 1999 973 17 chef erna 5traatsma. 071-5356437.plv -chef judy njhof, 071-5356316 -]and nieuwe directeur SKO Moniek Steenland is met ingang van 1 oktober be- 0|)t algemeen directeur van de Stichting Kinderopvang (SKO). Steenland was eerder waarnemend directeur ntiitraJe Organisatie Kinderopvang Leiden. De SKO is een mfie voor kinderopvang met meer dan veertig medewer- :hi|iet een omzet van circa drie miljoen gulden per jaar. de komende tijd verder door uitbreiding en uw van de naschoolse opvang en de stichting van een Jiderdagverblijf in de nieuwe wijk Poelgeest. De nieuwe eka directeur draagt verantwoordelijkheid voor het alge- Öagogisch beleid, de bedrijfsvoering en het personeels- nent. Adjunct-directeur Wilma Schenk en de drie ove- Vop van het managementteam staan haar bij. d jarathon op Kagerplassen inch* De Kamer2 Zeilmarathon wordt morgen voor de er feer gevaren op de Kagerplassen, de Westeinderplas en Deze toerwedstrijd, die niets te maken f de Warmondse Schippertjesdagen, gaat over vijftig ki- Naast zeilen mogen de deelnemers zich ook voortbe- k zjor te peddelen, te bomen en te jagen. De wedstrijd be- htends om zeven uur op de Kagerplassen, voor restau- lershof. Via de ringvaart wordt een lus gevaren op de Jerplas. Daama voert de tócht langs Oude Wetering irgBraasemermeer. Via de Wijde Aa gaan de zeilers naar 30§e en de Does. Via de Kaagsociëteit en 't Joppe gaat de co Sir Warmond. Het laatste stuk wordt afgelegd op de Ka- or- n. De finish is voor restaurant 't Kompas bij Kaagei- ir worden de boten omstreeks 14.00 uur verwacht. ««hoge Tweety's voor patiëntjes Do). De kinderafdeling van het Rijnlandziekenhuis in is ^oor benzineverkoper Shell MEAS verblijd met ishoge Tweety-poppen. Het tekenfilmfiguurtje speelde irol in de Looney Tunes-promotieactie van Shell. De ijke pompbeheerders mochten zelf weten wat ze na geinet hun Tweety deden: verkopen aan de hoogste bie- 'g- Ften, of iets anders. Bedrijfsleider Wendy Jost van het z'on aan de Vijf Meilaan in Leiden heeft gisteren haar in de kinderafdeling van het Rijnland Ziekenhuis over- Tro|vVanmorgen volgde het exemplaar van de Shellpomp iflaipr der Valk Boumanweg in Leiderdorp, let ij 1 heet 'Bloemenhof Leiderdorp' til het foto-bijschrift over de Winkelhof in Leider- akeelopen woensdag, zijn twee foutjes gemaakt. De juiste Boq de bloemenzaak is 'Bloemenhof Leiderdorp'. De ei- |n de winkel heet niet Peter, maar Pieter Straathof. 3Q|itbreiding van de Winkelhof is de zaak van Straathof Beid twee keer zo groot geworden. 0. A i^'jrzaker aanrijding gezocht - jde De politie is op zoek naar de bestuurder van een 10 n> vermoedelijk een Dodge, die afgelopen maandag- 19 pen 13-jarig meisje uit Zoetermeer aanreed op de Geer- ig meterwoude. Het meisje fietste met twee andere meisjes van de geitenboerderij, toen ze werd aangereden .auto. Ze kwam ten val en liep een hersenschudding Sstuurder reed na het ongeval door. Rijk stelt voorwaarde aan bijdrage van zeven ton Voorschoten is naarstig op zoek naar geschikte en be taalbare accommodaties voor kinderopvang. De ge meente krijgt van het ministerie van volksgezondheid, welzijn en sport 720.951 gulden als eind 2002 60,2 extra opvangplaatsen zijn gerealiseerd. Het is de bedoeling om dat geld vooral te steken in buitenschoolse opvang, omdat daar de meeste behoefte aan bestaat. Vandaar onze keuze. Als parti culieren zelf dergelijke plaatsen moeten kopen, zijn ze erg duur uit", aldus directeur W. Atsma van de Centrale Stichting Kin deropvang Voorschoten (CSKV). De gemeente denkt de plan nen onder meer te kunnen ver wezenlijken in het voormalige voorschoten jan preenen „In de categorie van 0 tot 4 jaar is de vraag ook erg groot, maar voor die groep heeft het be drijfsleven veel belangstelling. Daarin wordt al veel geld gesto ken. In het meebetalen aan bui tenschoolse opvang zijn bedrij ven nog niet zó geïnteresseerd. Vlietland College, het Cultureel Centrum, in het Innovamge- bouw bij het station en in de nieuwe wijken Starrenburg II en III. De bijdrage van het rijk wordt grotendeels gestoken in het aanpassen van lokalen en nieuwbouw. Zelf trekt Voorschoten jaar lijks 522.740 gulden uit voor kinderopvang. Dat bedrag is als gevolg van de financiële proble men gelijk gebleven, maar vol gens wethouder A. Draijer is van een bezuiniging nauwelijks sprake. Inhakend op landelijke ontwikkelingen wil de gemeen te dat geld veel meer dan tot nu toe ten goede laten komen aan ouders die de kosten van kin deropvang niet kunnen op brengen. Op dit moment be taalt iemand met een netto-in komen van 1.601 gulden per maand in Voorschoten voor vijf dagen hele-dagopvang per week maandelijks minimaal 495 gulden. Volgens de advies tabel van het ministerie van VWS zou dat 101 gulden zijn. Voorschoten wil zich nu meer op die normen richten. Om dat te kunnen bekosti gen, wordt het aantal gesubsi- eerde kindplaatsen geleidelijk teruggebracht van 89,5 naar 60, zodat meer ouders een kosten dekkend tarief moeten betalen. Morgen Vijfde Rijntaptoe bij De Eendenkooi jfykt en C1000 zijn kandidaten Het Pasveerkorps uit Leeuwarden is een van de toppers tijdens de Rijntaptoe. ■RUU en ln de Dorpsstraat in is de beste plek voor ren van een super- ds concluderen burge- .8.301 wethouders na be- 9.3Cvan het rapport van iter, febureau DHV over heNniist van de Dorps- e ngfjder onderzoek wees cgie 'kop' er als locatie In navolging van B en W aan dat op ruimte is, de plek en zowel de ge- woningstichting er al eigendommen nwdwaar men iets mee gkerkjPunt v°lgen B en W zo li van DHV niet op. Zo en ze zich van het ké idee van het bureau om het parkeren op Koudenhoorn mo gelijk te maken. B en W vinden de tijd nog niet rijp om op die suggestie in te gaan. Volgens DJHV kan de brug naar het re creatie-eiland geschikt worden gemaakt voor autoverkeer. Dan kunnen auto's daar parkeren in plaats van op de kop van de Dorpsstraat en blijft er meer parkeerruimte over voor het winkelend publiek. De volgende stap die het col lege wil zetten is verder onder handelen met de twee overge bleven kanshebbers voor de ex ploitatie van de supermarkt: de firma Schuitema (C1000) en de Sperwer Groep (Plusmarkt). De politiek buigt zich 15 sep tember over het voorstel van B en W om de ontwikkeling van de kop van de Dorpsstraat in gang te zetten. zoeterwoude jan preenen Het Pasveerkorps uit Leeuwarden, de drumfanfare Van de Koninklijke Lucht macht uit Nijmegen en de Steltenlopers van Merchtem met orkest uit België vor men morgen de toppers tijdens de vijfde Rijntaptoe in Zoeterwoude-Rijndijk. Het deelnemersveld is 'zo sterk' dat dit keer op de parkeerplaats van De Eendenkooi geen enkel Zoeterwouds korps van de partij is. ,,Je moet dit vergelijken met de eredivisie in het voetbal. De Zoeterwoudse verenigingen spelen op dit moment in de eerste divisie", aldus Simon Dubbelaar. die voorzitter is van de Stichting Rijntapoe Evenementen. Promotie zit er volgens de 40-jarige Lei- denaar zeker in. ,,Ik heb pas VIOS nog zien spelen en ik moet zeggen dat het toen goed klonk. Misschien dat dat korps er volgend jaar weer bij is. Voor ons staat perfectie voorop. De mensen betalen er goed voor en verwachten kwaliteit." Dubbelaar heeft er bovendien zelf alle belang bij dat er zoveel mogelijk toeschou wers komen. Hij is niet alleen voorzitter, maar heeft ook een impresariaat, dat de meeste korpsen naar Zoeterwoude haalt. Hij laadt daarmee de verdenking op zich fors aan zijn 'hobby' te verdienen. „Dat is zeker niet het geval. Van het werk als im presario kan ik echt niet leven. Ik be schouw het als mijn tweede baan, naast het werk in de wegenbouw." Op de eerste plaats noemt Dubbelaar zich echter muziekliefhebber. „Marsmu ziek heeft me altijd al aangesproken. Als kind stond ik met open mond te kijken naar de taptoe in Leiden. De een vindt voetbal leuk, ik houd van deze muziek. Daarom heb ik me ook opgegeven bij K G. Eerst was ik tamboer, later tamboer- maitre. Dat heb ik gedaan tot 1988." In dat jaar begon hij als impresario met het organiseren van taptoes in binnen- en buitenland. „Omdat er in deze regio op topniveau zo weinig gebeurde en ook nog eens de Taptade in de Groenoordhallen was verdwenen, wilde ik ook in deze regio weer wat doen. Dat is Zoeterwoude gewor den. Daar was ik inmiddels actief geworden FOTO PR als tamboerinstructeur bij De Rijntam boers. Vandaar." Aanvankelijk zou het evenement in Zoe terwoude om het jaar worden gehouden. Al gauw bleek de taptoe echter zodanig aan te slaan dat in 1997 al werd besloten om de korpsen elk jaar voor De Eendenkooi te la ten marcheren. Zaterdag is dat voor de vijf de maal. „We krijgen steeds volop mede werking van de gemeente. Neem dit jaar. Het gemeentebestuur heeft zelf de fanfare van de luchtmacht hier naartoe gehaald. Ze komen gratis spelen. Krijgen we tenminste nog iets van onze belastingcenten terug." De organisatie rekent op tweeduizend bezoekers. Omdat het festijn vorig jaar ge deeltelijk in het water viel, is besloten om alle zitplaatsen te overdekken. Alle korpsen nemen vanaf zes uur deel aan een parade door de straten, waarna om half zeven een majoretteshow begint. Aan het hoofdpro gramma, dat om acht uur staat gepland, doen onder meer ook show- en marching- band Tamarco uit Leiderdorp, TTH uit Ha- zerswoude en het juniorenorkest van DVS uit Katwijk mee. Wassenaarse eigenaresse toont privé-collectie eencehi en, Va. :r jaar 11 (vocr intoori ervice ni itigen van de collectie uigen van de Wasse- '|milie De Nerée tot was tot dusver voor aan een zeer select i. Het grote publiek verzameling nooit te één keer wil de eige- evrouw De Nerée nu uitzondering maken, v tijdens Open Monu- zijn de rijtuigen in van Hoeve Belle de Oostdorperweg tot 15.00 uur voor ie- bezichtigen. „Heel praat erover", zegt !r, beheerder van de «erkget: reek, rganisa vraag f en tot a.a., Lf Tel. baar. ULPm, itree van de boerderij het bordje 'Rijtuig- op. Maar een kassa iet zijn nergens te be- >at klopt, zegt Bakker, "in museum en het zal een museum worden, urn runnen kost heel i brengt niks op. Het een privé-collectie." «ner vindt de beheer- .Waarom? Dat voor zoveel verzame- tebt ook mensen met postzegels, die krijgt ooit iemand te zien?" aPrdje 'rijtuigmuseum' blijkt een grapje te !r vond het bord een s en kon niet nalaten te hangen. "'ling waar de veertig elkaar staan is'het nker. „Dat is om het n het hout tegen te cniet. Jan Bakker poetst alvast een van de dierenambulance. gaan. Het hout mag niet uitdro gen. Ze mogen dus beslist niet te lang in de felle zon staan", zegt Bakker. Morgen moet Bak ker er toch even aan geloven. Dan wordt een deel van de col- veertig rijtuigen op die morgen te bezichtigen zijn. Rechts staat de nieuwe paardentrailer, het cadeau voor de FOTO HIELCO KUIPERS lectie buiten gezet om het pu- nergens in Nederland is een bliek de gelegenheid te geven vergelijkbare verzameling te de wagens van alle kanten goed vinden, aldus de beheerder. „Je te bekijken. hebt een rijtuigmuseum in Vooral de kenners kunnen Leek. Daar staan er wel meer morgen hun hart ophalen, want dan hier, maar dat zijn voorna melijk koetsen." In de collectie van De Nerée zit slechts een en kel volledig overkapt rijtuig. Op Bellesteyn bestaat de hoofd moot uit open rijtuigen, uit de periode 1840 - 1920. De meeste De meeste raadsleden kunnen zich daarin vinden. M. Kleijweg van GroenLinks zette er gister avond tijdens de vergadering van de commissie welzijn ech ter grote vraagtekens bij. Zij wijst erop dat er al een wacht lijst is en dat er een tweedeling dreigt te ontstaan in de kinder opvang. „Het is aardig dat voor een aantal mensen de bijdrage omlaag gaat, maar er vallen er met zo weinig plaatsen wel de gelijk een paar uit de boot." De CSKV onderkent dat pro bleem. Toch is directeur Atsma enthousiast over de aanpak van de gemeente. „Natuurlijk heeft het gevolgen voor een aantal mensen. Daar staat tegenover dat dankzij de subsidie van het ministerie weer nieuwe plaat sen kunnen worden gecreëerd. Zonder die bijdrage zou het voor de doelgroep met de lage re inkomens vervelend zijn ge weest. Dan zouden we niet hebben ingestemd met deze plannen." Omdat het 'binnenhalen van zoveel mogelijk subsidie van het rijk voorop staat', staakte C. Regoor al gauw haar pogingen om een discussie op gang te brengen over nieuwe vormen van kinderopvang. „Ik heb de toezegging dat daar in een later stadium wel ruimte voor is." zijn gebouwd in Engeland. Er zitten jachtrijtuigen bij, wag onettes (met de bankjes aan de zijkanten) en 'rijtuigen' zonder wielen: een viertal sledes, die door paarden over de sneeuw werden getrokken. Dierenambulance De open dag op Bellesteyn be gint om 11.00 met een plechtig heid die niets met de expositie van. de rijtuigen te maken heeft: de overhandiging van een paar dentrailer aan de Wassenaarse dierenambulance. De trailer is bekostigd door mevrouw De Nerée. Zij reageerde op een op roep van de dierenambulance, die zat te springen om de aan hanger, maar er zelf geen geld voor had. Walter Donders van de dierenambulance is 'ape trots' op de trailer waarmee paarden kunnen worden afge voerd. Met een ambulance kun je onmogelijk een paard ver voeren, merkten de vrijwilligers enige weken geleden weer eens, toen er een losgebroken paard op de Rijksstraatweg door een auto was aangereden. Het dier overleed aan zijn verwondin gen. Donders: „We moesten bijna twee uur wachten totdat de vrachtwagen van de dieren ambulance uit Den Haag er was! Wie ons zag staan zal wel gedacht hebben: waarom doen die mensen van de dierenam bulance niks? In een gemeente als Wassenaar niet eens kunnen beschikken over een trailer: daar zakt toch je broek van af? Dat we er nu eindelijk eentje hebben, is echt geweldig." voorschoten/den haag connie van uffelen De Haagse rechtbank heeft gistermiddag een 36-jarige man uit Voorschoten ver oordeeld tot twee weken ge vangenisstraf wegens ver nielingen aan een hennep winkel op de Leidse Rijn stroomstraat. De officier van justitie wilde hem in eerste instantie veroordelen voor diefstal, maar kon dat niet bewijzen. De man had op 28 juni jongstleden 's nachts een raam van het pand gebroken en gooide de frisdrankauto maat en de kassa-lade op de grond. Toen de politie hem even later in een hoekje vond, vertelde hij dat hij niet was gekomen om te stelen, maar om de boel te vernie len vanwege een 'vete' met de eigenaar. Deze zou hem ondeugdelijke spullen heb ben verkocht. De Voorschotenaar, die in totaal al dertien jaar van zijn leven achter de tralies had doorgebracht, verklaarde onder invloed te zijn ge weest van alcohol. „En als ik drink sla ik meestal verkeerd aan." Hoewel hij nog een celstraf uitzat, zei hij tegen woordig auto's te verhande len en een uitkering te heb ben. Zijn bijverdiensteh zou hij keurig opgeven en de ve te zou inmiddels zijn uitge praat. Officier van justitie, M. Renckens, kon zich wel voorstellen dat er sprake was van een vete. „Maar u weet donders goed dat u dan niet het recht hebt zo op te treden." Vanwege de forse vernielingen eiste zij een onvoorwaardelijke cel straf van twee weken. Rechter I. van Engelen ging daarin mee. Temeer omdat er sprake was .ge weest van een hoop onge mak: het alarm was midden in de nacht afgegaan en de politie had moeten uitruk ken. „U moet van de drank afblijven. En met die plant jes zou ik ook maar stop pen." De man vond twee weken gevangenisstraf 'wel reëel' en ging niet in hoger beroep. Welstandscommissie: HW mag niet bouwen voorschoten jan preenen Voorschoten denkt erover een adviesbureau in te schakelen, dat moet vaststellen of de wel standscommissie terecht de plannen voor de bouw van een kantine met kleedkamers van de handbalvereniging Voor schoten '70 tot zesmaal toe heeft afgekeurd. Daardoor moet de club zich in het sport park Adegeest, waar eerder dit jaar een verhard veld is aange legd, behelpen met een contai ner voor het opslaan van het materiaal. HW dacht volgende maand al gebruik te kunnen maken van het clubgebouw en de kleedaccommodatie. Nu van bouwen voorlopig geen sprake is, heeft de vereniging zich ten einde raad met een brandbrief gewend tot het college van bur gemeester en wethouders. Daarin worden drie mogelijk heden voorgelegd: de bouw- aanvraag wordt ondanks het negatieve advies alsnog goed gekeurd, de welstandscommis sie komt alsnog met 'concrete, realistische' suggesties of het bouwplan wordt afgewezen. In dat geval zou dat volgens HW het einde van de vereniging be tekenen. Wethouder P. den Hartog van sport wil in elk geval snel een einde maken aan de patstelling. „We willen de vereniging op korte termijn uitsluitsel geven. We beraden ons op drie opties: meegaan met het advies van de commissie, de mening van een ander bureau vragen of het ad vies naast ons neerleggen." In elk geval is HW gebonden aan een eerder door de ge meenteraad beschikbaar ge steld krediet van 370.000 gul den. Den Hartog: „We hebben laten berekenen wat het moet gaan kosten en zijn tot de con clusie gekomen dat het.voor die prijs kan. Het lijkt er nu echter op dat het door de aanvullende eisen van de welstandscommis sie allemaal wat duurder wordt." De bezwaren van de commis sie richten zich vooral op te kleine ramen in de kantine en te weinig onderscheid tussen kantine en kleedkamers. Secre taris H. van der Laken: „De ont werpen die door HW zijn inge diend, zijn het allemaal net niet. Als het dan niet mogelijk is voor die prijs een gebouw met allure neer te zetten, dan maar een simpel rechthoekig gebouw met plat dak. In elk geval een helder ontwerp. Daarvan is nog geen sprake. Wij vragen ons af waarom HW er geen echte ont werper bij heeft gehaald. Die had voor extra creativiteit kun nen zorgen. En wat het verwijt betreft van HW dat wij niet met goede voorstellen zijn ge komen: wij toetsen, maar ont werpen niet." Volgens HW-voorzitter Van Veen is het inschakelen van een architect niet reëel. „Die zou ons 85.000 gulden hebben ge kost. Dan waren we al een groot deel van de subsidie kwijt ge weest. Nu heeft het aanne mingsbedrijf ons geholpen - in onze ogen goed. Er is wel dege lijk sprake van een speelse op zet van het gebouw. We wilden een schuin dak, maar dat mocht ook al niet. Wat nu rest is een platte bunker. Die willen we niet." Door het ontbreken van kleedgelegenheid verkleden de meeste leden en bezoekers zich thuis. Zonodig kan gebruik worden gemaakt van de accom modatie van de voetbalvereni ging Voorschoten. RIANTE RAMEN? Kom snel naar onze nieuwe showroom en kies uil een keur van kwaliteitsramen. Gemaakt van hoogwaardig aluminium ol kunststof Voorzien van KOMO-keur. Mooier kunnen ramen niet zijn. Tot ziens. •0 15-17 Rijn tot^VÖtJ uur 7.00 uu^

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 17