Peter Wessels breekt de ban Niet uit op eigen roem A Sampras geveld door eigen lichaam Sport Bart van Eeden verrast CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 Bosvelt en Ricksen bij Oranje Zeist Bondscoach Frank Rijkaard heeft Paul Bosvelt (29) en Fernando Ricksen (23) uitgenodigd voor de onderlinge wed strijd die de spelers van het Nederlands elftal vanmiddag op het terrein van Quick Boys in Katwijk spelen. De middenvelder van Feyenoord en rechtsback van AZ vervangen de geblesseerde Clarence Seedorf en André Ooijer. Daardoor telt de selectie van Frank Rijkaard weer 24 voetballers. Na het onderlinge duel in Katwijk wijst de bondscoach morgenochtend zes afvallers aan. De overgebleven groep van achttien bereidt zich voor op de oe feninterland tegen België, zaterdagavond in De Kuip. Korda 'posthuum' jaar geschorst lausanne De internationale tennisfederatie mag van het hof van arbitrage voor de sport (CAF) in Lausanne de Tsjech Peter Korda 'posthuum' voor een jaar schorsen wegens het gebruik van het verboden spierversterkende middel nandrolon. De straf is academisch omdat Korda zijn actieve loopbaan in juni beëin digde, nadat hij er op Wimbledon in de eerste ronde kansloos was uitgevlogen. Mocht de Tsjech zich bedenken en door willen gaan, dan kan dat nu pas op zijn vroegst op 1 september 2000. Korda werd in 1998 bij een dopingcontrole op Wimbledon be trapt. Jalabert naar Vuelta madrid De organisatie van de Ronde van Spanje heeft gisteren bekendgemaakt dat de Franse wielrenner Laurent Jalabert aan de start verschijnt. De renner van ONCE deed niet mee aan de Tour en blesseerde zich eerder deze maand ernstig bij een val. De nummer één van de UCI-ranglijst brak twee ribben en liep een schedel- en sleutelbeenbreuk op. Volgens ploegleider Ma noio Saiz is Jalabert niettemin voldoende hersteld. Oranje tegen Cuba en Rusland lausanne De Nederlandse volleyballers spelen in de voorronde van de World League 2000 tegen Cuba, Rusland en Frankrijk. Dat heeft de FIVB gisteren bekendgemaakt. Nederland is de be langrijkste kandidaat voor de organisatie van de finale, die van 10 tot 16 juli op het programma staat. Polen en Brazilië hebben ook hun belangstelling kenbaar gemaakt. De definitieve beslis sing valt eind september. Het totale prijzengeld is in het olym pische jaar opgeschroefd naar 10 miljoen dollar. Terug van weggeweest is de ploeg van de Verenigde Staten. Portugal en Griekenland staan op de reservelijst. De andere groepsindelingen zijn, A: Italië, Joegoslavië. Argentinië en Canada; C; Brazilië, Spanje, Polen en de Verenigde Staten. Turken en Grieken vriendschappelijk Istanbul De Turkse kampioen Galatasaray speelt morgen een vriendschappelijke wedstrijd uit tegen het Griekse PAOK Thes saloniki voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. Alle inkomsten van de wedstrijd zijn voor hen bestemd. De compe titie in Turkije ligt tot 10 september stil uit respect voor de vele mensen die door de beving om het leven zijn gekomen. De ge spannen relatie tussen Turkije en Griekenland is door de ramp verbeterd. De Grieken hebben het buurland veel hulp geboden. Basketballers Blitz promoveren voorschoten De basketballers van Blitz uit Voorschoten spe len komendseizoen een klasse hoger dan aanvankelijk de be doeling was. De ploeg vancoach Sid Bruinsma gaat alsnog naar de promotiedivisie, de op een na hoogste klasse in de landelijke competitie. Blitz krijgt die kans, omdat tweeploegen zich heb ben teruggetrokken. DAS uit Delft en Shooters uit Bunschoten kunnen geen representatief team op de been brengen en heb ben besloten om in het rayon te gaan spelen. Blitz dat het in het afgelopen seizoen als debutant in de eerste divisie bijzonder goed deed, had de Nederlandse Basketball Bond gevraagd om te mogen promoveren als er een extra plaats vrij zou komen. Pernix en Madjoe overleven korfbal Pernix en Madjoe hebben als enige regionale korfbal clubs de eerste ronde van het toernooi om de Rijndelflandbeker overleefd. De Leidenaars maakten tegen Excelsior een 11-7 ach terstand ongedaan om in de slotminuut te winnen: 13-12. De tweedeklasser uit Rijnsburg won naar verwachting met 10-8 van vierdeklasser DES. De overige ploegen verloren van verenigin gen die in dezelfde klasse of hoger spélen in de competitie. De Danaïden en Fiks wilden zich tegen toekomstige tegenstanders Futura en VEO niet blootgeven en speelden niet in de sterkste opstelling. Zij verloren desondanks met klein verschil (14-20 en 19-17). Tempo en Fluks konden tegen De Meervogels (7-4) en GKV(H) (7-7) één helft goed volgen, maar vielen daarna stil, re sulterend in 16-7 en 16-9. KZ Leiden nam tegen ALO een 4-1 voorsprong, maar verloor uiteindelijk toch met 13-14. Juninho terug naar Middlesbrough Middlesbrough Juninho keert terug naar Middlesbrough. De Braziliaanse middenvelder wordt door Atletico Madrid voor de rest van het seizoen uitgeleend met een optie tot verkoop. „We zijn eruit", zei Osvaldo Giroldo sr., de vader en zaakwaarnemer van de speler. „Het is de beste oplossing voor alle betrokke nen." Het enige struikelblok zou nog het verkrijgen van een werkvergunning in Engeland kunnen zijn. Juninho verkaste in 1997 van Middlesbrough naar Spanje voor een transfersom van 40 miljoen gulden. Vorig seizoen raakte hij bij Atletico uit de gratie. Toen al was een terugkeer naar de Premier League aan de orde, maar Juninho besloot de komst van de nieuwe trainer Claudio Ranieri af te wachten. Die zag het echter ook niet zitten met de Braziliaan. new york gertjan van geen Het bommetje dat Pete Samp ras maandag onder de US Open legde, kwam gisteren tot ont ploffing. De topfavoriet in New York vroeg uitstel aan voor zijn eerste partij tegen Marat Safin vanwege een rugblessure. Hij hoefde pas vandaag te begin nen, maar daar kwam het niet van. De mededeling was droog en simpel: 'Pete Sampras with draws from the US Open'-, Sampras trekt zich terug. Ge veld door zijn eigen lichaam. Alsof het allemaal nog niet genoeg was besloot Patrick Raf ter vlak voor middernacht dat verder spelen geen zin had te gen Cedric Pioline. De titelver dediger kampte al met een schouderblessure, die vererger de naar mate hij langer op de baan stond. Hij werd voortdu rend behandeld aan het ge wricht, maar nadat Rafter in de eerste game van de vijfde set werd gebroken, staakte hij de strijd. „Ik had al vanaf 3-2 in de Ook titelverdediger Rafter met blessure naar de kant eerste set last. De pijn was in de derde en vierde set verschrikke lijk. Ik wist dat ik na de vierde set van de baan had moeten lo pen, maar ik wilde het niet", sprak Rafter. Extra wrang was de reactie van het publiek, dat hem met boe-geroep begeleid de. Het deed hem extra pijn, een lijdende kampioen verdient een dergelijke reactie niet. Sampras kwam tekst en uitleg geven met een baard van drie dagen en natte ogen. Een lichte hernia aan zijn onderste len denwervel bij de overgang naar het staartbeen dwong hem tot zijn beslissing. Hij liep de kwet suur zondag tijdens de training op. „Ik maakte een verkeerde beweging. Het voelde gelijk slecht aan", aldus Sampras. Een mri- en een ct-scan maandagavond wezen uit, dat snel herstel uitgesloten was. De extra dag uitstel die hij kreeg, was vergeefs. Sampras staat mi nimaal een maand langs de kant. „Ik ben overdonderd. Ik zal proberen niet naar de televi sie te kijken. Zoals ik de afgelo pen twee maanden speelde, had ik hier een goede kans", zei Sampras. Weg kans op een record aan tal Grandslam-overwinningen, weg kans om in New York tij dens de laatste Grand Slam van het millennium definitief tot grootste speler van de eeuw te worden gekroond. Ook Agassi was bedroefd. „Het is voor veel mensen zwaar, voor de fans, voor mij en helemaal voor Pete. Het is echt heel erg droevig." 'Pistol Pete' kende vooraf gaand aan Flushing Meadows een schitterende reeks overwin ningen, die hij inzette in de week voor Wimbledon. Hij won achtereenvolgens Queens, Wimbledon, Los Angeles en Cincinnati en voerde daarmee zijn totaal aantal toernooizeges op naar 60. In de laatste drie fi nales was hij Agassi de baas, zonder een set in te leveren. Aan de rij van 24 overwinnin gen kwam een einde tegen Vin cent Spadea in Indianapolis. Sampras blesseerde zich aan zijn heup en gaf uit voorzorg op, om zijn kansen op Flushing Meadows niet in de waagschaal te stellen. Door zijn recente zegereeks heroverde hij de eerste plaats op de wereldranglijst op Agassi. Dit jaar zaagden, naast Agassi, Kafelnikov en Rafter aan de po ten van zijn troon. Hij leek de aanval te hebben weerstaan en passeerde en passant Ivan Lendl als tennisser die de mees te weken (271) op de eerste plaats van de wereldranglijst stond. Na de US Open wordt de ranking aangevoerd door Agassi of Kafelnikov, afhankelijk van wie het verst reikt in New York. Het verschil tussen de twee is slechts 34 punten in het voor deel van Agassi. Rafter, de eer ste titelverdediger in de ge schiedenis van de US Open die de eerste ronde niet overleeft, is na zijn opgave helemaal uit beeld verdwenen. De Australiër had al een ruime achterstand en verliest in een klap ruim 1000 punten, waardoor hij naar de veertiende plaats zakt. Agassi of Kafelnikov wordt straks als laatste kampioen van het millennium gekroond. Na Peter Wessels is nog een groentje in de Grand Slams. De 21-jarige Elburger speelde op Flushing Meadows welis waar zijn vierde grote toernooi, maar moest telkens na een ronde zijn koffers pakken. Gisteren brak hij de ban met een knappe zege op Mariano Zabaleta. Wessels bleef koel op de momenten dat het erom ging: 4-6 6-3 3-6 7-6 (3) 6-2. new york gertjan van geen Hij zat er zo vaak dichtbij. Dan speelde hij goed tegen een top- vijftigspeler, maar moest hij aan het eind toch weer naar het net om iemand te feliciteren. On langs nog dwong hij Tim Hen man diep te gaan. Compli mentjes waren zijn deel, maar hij schoot er zo weinig mee op. „Het is allemaal leuk, maar ik wil ook wel eens winnen", zei hij gisteren. Tegen Zabaleta werd de eerst overwinning op een speler uit de top-30 een feit. De Argentijn mag dan zijn beste resultaten boeken op gra vel, ook de hardcourtbanen verfoeit hij niet. Begin dit jaar bereikte hij twee kwartfinales in Auckland en Doha. Wessels had het voordeel dat hij Zabaleta al eens verslagen had, vorig jaar tijdens de Chal lenger in Scheveningen. In te genstelling tot zijn tegenstander had Wessels zich gewoon weer moeten kwalificeren voor de US Open. Dat deed hij twee jaar geleden ook al eens. Toen ver loor hij van Cedric Pioline. In Australië en Wimbledon dit jaar hoorde hij wel tot de 'elite', maar hij balanceert nog steeds op het randje. Het tempo van de vooruitgang, nu staat hij nog 115, valt hem tegen. „Tot de 150 is het snel gegaan. Om de top-100 te halen, moet je veel punten halen en dus goeie jon gens verslaan", aldus Wessels, die sinds een klein jaar hulp krijgt van Richard Krajicek. Naast de tips van vaste coach Nick Carr, traint hij regelmatig met Krajicek en diens coach Rohan Goetzke. Op financieel vlak is er een kleine bijdrage, die overigens moet worden te rugbetaald als hij zelf de 'big bucks' gaat verdienen. In de tweede ronde treft hij in Mark Woodforde een relatief gemakkelijkere opponent. De Australische veteraan staat nog altijd 77ste maar is de op de weg terug. Wessels: „Ik wil na deze overwinning zeker meer, want ik ben nog niet tevreden. Ik heb niet goed gespeeld en ook in het kwalificatietoernooi was het allemaal erg slecht." Siemerink Het beroerde optreden van Jan Siemerink in de Grand Slams dit jaar kregen een vervolg in New York. Opnieuw was de eer ste ronde te vens zijn enige optre den. Op Wimbledon kon hij nog het excuus aandragen dat hij ziek was, gisteren kon hij slechts zichzelf de schuld ge ven. Behoudens zijn korte ople ving eind tweede set en de ge hele derde set, speelde de Rijnsburger gewoon slecht te gen qualifier Lars Burgsmuller: 1-6 7-6 (8) 6-3 3-6 2-6. „Na die tweede set dacht ik, dat ik er doorheen was. Maar het ging allemaal erg moeizaam", aldus Siemerink, die wederom gaat zakken op de wereldranglijst. Paul Haarhuis is bezig aan zijn afscheidstoemee, maar pas na afloop van zijn regelmatige overwinning op de Duitser Hendrik Dreekmann (6-4 6-1 6- 4) schoot dat even door zijn hoofd. „Ik heb mijn laatste par tij op een Grand Slam in ieder niet van Dreekmann verloren, dacht ik", zei hij. Haarhuis, gezakt naar de 122ste plaats op de wereldrang lijst, was niet geïmponeerd is door Dreekmann. De Eindho- Waterpolo-goalie Arie van de Bunt wil nog een keer naar de Spelen eindhoven gpd Rusland is morgenagavond de eerste tegenstander voor het Nederlands waterpolo-team tij dens het EK in Florence. Arie van der Bunt, keeper van Oran je, kijkt reikhalzend naar het toernooi uit. Voor hem moet het toegang geven tot zijn derde Olympische Spelen. Maar dan zal in de poule ook afgerekend moeten worden met Spanje, iRoemenië, Duitsland en Joego- Islavië. „Ik heb het gevoel dat we als |team sowieso op de goede weg zijn. Tijdens ons laatste toer- inooi wonnen we bijvoorbeeld Ivan Duitsland en Roemenië. En jdat zijn teams waar we tijdens jhet EK bij in zijn gedeeld. Win- jnen we dan weer, dan hebben we in elk geval ons doel bereikt. De eerste acht van het EK plaat sen zich namelijk voor het olympische kwalificatietoer nooi, volgend jaar in Duits land." In theorie klinkt het allemaal erg simpel. De werkelijkheid wil voor Oranje nog wel eens an ders zijn. „We verliezen net iets te vaak sleutelwedstrijden", er kent Van de Bunt. De oorzaak is niet zo moeilijk te achterhalen: gemis aan trainingsuren. „Als alles mee zit komen wij aan zes trainingen per week. Vergelijk dat eens met de Roemenen, Hongaren, Russen en Kroaten. Die trainen 30 uur per week. Die kunnen dan ook altijd te rugvallen op bepaalde vastighe den. Wij 'niet en dat maakt ons juist zo kwetsbaar." Tien jaar nu is Van de Bunt al vaste keus van het Nederlandse team. En al die tijd eindigde hij bij het EK nooit hoger dan een achtste plaats. Voor een pessi mist zou dit reden kunnen zijn er mee te kappen. Van de Bunt, de optimist, ziet het echter an ders. „Verschil tussen nu en tien jaar geleden, is dat we nu veel meer landen achter ons la ten. Hoeveel zijn er de laatste jaren wel niet bijgekomen in Europa? Bosnië, Kroatië, al die voormalige Sowjet-republieken. Dan 'nog achtste worden, is dus gewoon goed. Dan zit er voor uitgang in." Klinkt aardig, maar het levert je niets meer op. Zeker niet in eigen land. Aan het begin van dit seizoen werd de geldkraan voor het mannenteam zelfs he lemaal dicht gedraaid. „Voor al le duidelijkheid", aldus Van de Bunt, „ik heb er geen moeite mee als wordt gesteld dat we loon naar prestatie krijgen. Maar het kan niet zo zijn dat je terugvalt naar nul. Er zijn jon gens in onze groep die bij hun baas twintig vakantiedagen hebben moeten opnemen, om zich met het team voor te berei den op het EK. Ik had nog maz zel dat mijn baas maar tien da gen wegstreepte." Van de Bunt en enkele colle ga's klaagden begin mei hun nood bij Joop Alberda van het NOCNSF. „Dat gesprek pakte heel goed uit. Hij had begrip voor onze situatie. Dank zij de inbreng het NOCNSF hebben we achteraf ook nog best een goede voorbereiding gehad op dit EK. We zouden eerst twee trainingskampen hebben. Dat werden er uiteindelijk drie. En vlak voor het Europese kwalifi catietoernooi in Veenendaal werd het ons mogelijk gemaakt in Zeist vijf dagen te sparren te gen het Duitse Spandau." Het gegeven dat Van de Bunt niet uit is op eigen eer en roem, maakt hem voor bondscoach Johan Aantjes alleen maar be langrijker. De keeper is name lijk ook coach. „Ik moet alleen oppassen dat ik het accent niet te veel leg op het coachen. Pra- Peter Wessels haalde voor de eerste keer de tweede ronde van een Grand Slam. venaar voerde zijn speelplan solide uit. Haarhuis, die zich toch al op zijn gemak voelt in New York, speelde drie sets lang een gewonnen wedstrijd. Op 5-4 in de eerste set kreeg hij de eerste kans op een break. Hij nam hem en brak in de tweede set meteen naar 2-0. „Het is lekker als je een breekkans krijgt en dan gelijk de set pakt", aldus Haarhuis. Pas in de derde set kreeg hij een beetje druk tegen. Dreek mann, 99ste van de wereld, kwam terug van 5-2 naar 5-4, maai' leverde zijn service en de wedstrijd in. Seda Noorlander walste in een uurtje over de Italiaanse Laura Golarsa heen: 6-2 6-1. De Haagse zette zo een goede tra ditie in de Grand Slams voort. Alleen op Roland Garros over leefde ze de eerste schifting niet. Noorlander krijgt in de tweede ronde een oude beken de tegenover zich, Jennifer Ca priati. Ze versloeg de Ameri kaanse op Wimbledon. „Maar nu speelt ze in eigen land. Het wordt een stuk lastiger om haar te verslaan", aldus Noorlander. Arie van der Bunt. foto gpd ten, het geven van aanwijzin gen, moet je doceren. Er zijn toppers die wachten tot jij wat gaat zeggen. Dat is voor hen het teken te schieten. En in negen van de tien keer ben je dan kansloos." Heel af en toe richt hij wel eens een jaloerse blik naar zijn Kroatische collega. „Die heeft het een stuk makkelijker dan ik", durft hij te stellen. „Kroa ten zijn namelijk kanjers in het blokken van schoten. De Kroa tische doelman hoeft zich heel vaak maar te richten op een hoek. De andere is voor de veldverdediging. Daar kan ik niet op te vertrouwen. Ik moet het hele doel afschermen." En dat staat vaak gelijk aan een bij na onmogelijke opgave. Ethische code voor UEFA Snoepreisjes en dure ca deaus gaan bij de UEFA in de ban. Blijkbaar geschrok ken van de omkoopaffaires bij het Internationaal Olym pisch Comité heeft de Euro pese voetbalbond een ethi sche code opgesteld voor haar leden. Officials van de UEFA mogen nog slechts ge schenken aannemen als de ze niet duurder zijn dan vier honderd gulden. Ook dienen de 'anteceden ten' van ieder bestuurslid bij de bond bekend te zijn. De UEFA wil weten welke ne venfuncties een aspirant-be stuurslid heeft. ZOETERWOUDE-DORP PETER KLEIN Bart van Eeden heeft bij het Drie Klaver Drie-toernooi van Zoeterwoude voor een verras sing gezorgd. De C-topper uit het LD Tennis Circuit versloeg de als tweede geplaatste Arthur Flei^zberger na drie gelijkop- gaande sets, 3-6 7-5 7-5. Op de overwinning van Van Eeden viel niets af te dingen. Een C-speler heeft in een hoge re categorie nu eenmaal niets te verliezen en kan zeker tegen een geplaatste favoriet volko men vrijuit spelen. Van Eeden deed wat hij moest doen en nam met succes alle risico's van de wereld. Op het hardcourt van Zoeterwoude kwamen de zes jaar heerschappij doet Sampras afstand van de troon. Hij heeft aan het eind van het jaar een enorm aantal punten te verdedigen, die hij opstreek toen hij op jacht was naar de eerste plaats eind '98. Hij speel de zes weken lang het Europese indoorseizoen. Dat was eenma lig, want Sampras moest erken nen, dat zijn eerzucht ten koste was gegaan van zijn motivatie en zijn lichaam. Hij liet de Au stralian Open lopen en geraakte pas in mei weer enigszins bij positieven. Het is niet onwaarschijnlijk dat Sampras in 2000 wel in Melbourne opduikt om daar te proberen Roy Emerson defini tief voorbij te streven met zijn dertiende Grandslam-titel. Zelf is hij daar nog niet mee bezig. „Het is zwaar om deze tegen slag emotioneel te verwerken. Maar ik geloof dat alles een re den heeft. Daar kom ik nog wel achter. Is het niet over twee maanden dan wel over een jaar", zei hij. US Open Mannen, eerste ronde: Haarhuis (Ned) Dreekmann (Dui) 6-4 6-1 6-4. Wessels (Ned) - Zabaleta (Arg) 4-6 6-3 3-6 7-6 6- 2, Burgsmüller (Dui) - Siemerink (Ned) 6- 1 6-7 3-6 6-3 6-2, Dosedel (Tsj) - Courier (VSt) 6-4 6-4 7-6. El Aynaoui (Mar) - By ron Black (Zim) 7-6 6-4 6-2. Chang (VSt) - Filippini (Uru) 3-6 6-3 2-6 6-3 6-2, Jons son (Zwe) - Di Pasquale (Ita) 6-4 3-6 7-6 7-5. Kuerten (Bra/5) - Ulihrach (Tsj) 6-4 6-4 6-3, Canas (Arg) - Henman (GBr/6) 7- 6 6-4 6-3, Martin (VSt/7) - Huet (Fra) 6-4 6-3 6-7 6-7 7-6, Kiefer (Dui/15) - Stolten- berg (Aus) 6-4 6-3 1-6 4-6 6-3, Woodruff (VSt) - Blake (VSt) 6-2 6-2 6-1, Kohlmann (Dui) - Pavel (Roe) 2-6 6-4 6-3 3-6 6-2, Reneberg (VSt) - Sargsian (Arm) 6-3 6-1 6- 3, Clement (Fra) - Wayne Black (Zim) 6-2 6-3 6-4, Ruud (Noo) - Schüttler (Dui) 6-4 6-3 6-4, Hewitt (Aus) - Rosset (Zwi) 6-2 6- 2 6-0, Meligen. (Bra) - Kim (VSt) 6-3 7-5 6-1, Spadea (VSt) - Knippschild (Dui) 6-3 6-7 7-5 6-3, Woodforde (Aus) - Portas (Spa) 3-6 7-6 6-4 6-4. Pioline (Fra) - Raf ter (Aus/4) 4-6 4-6 6-3 7-5 1-0 opgave Rafter, Arthurs (Aus) - Corretja (Spa/13) 6- 3 6-4 1-6 4-6 7-6, Lapentti (Ecu/16) - Clavet (Spa) 6-3 7-5 4-6 6-4, Larsson (Zwe) - Bryan (VSt) 6-3 1-6 6-3 6-4, Vrouwen, eerste ronde: Noorlander (Ned) - Golarsa (Ita) 6-2 6-1, Seles (VSt/4) - Ritt ner (Dui) 6-1 6-1, Serna (Spa) - Callens (Bel) 6-3 1-6 7-6, Kostamc (Kro) - Was hington (VSt) 2-6 6-4 6-1, Sugiyama (Jap) - Smashnova (Isr) 6-6 6-4, Cocheteux (Fra) - Tatarkova (Oek) 6-3 6-3, Dragomir (Roe) - Kuti Kis (Hon) 6-1 5-7 6-4, Halard-Decu- gis (Fra/9) - Black (Zim) 6-3 5-7 6 3. Da venport (VSt/2) - Moranu (VSt) 6-0 6-3. Pierce (Fra/5) - Nacuk (Joe) 6-3 7-5, Zver eva (WRu) - Gorrochategui (Arg) 6-2 6-2, Leon-Garcia (Spa) - Rippner (VSt) 6-4 7-6, Clijsters (Bel) - Barna (Dui) 7-5 6-1, Fang Li (Chn) - Stoyanova (Bul) 6-1 6-3, Suarez (Arg) - Middleton (VSt) 6-4 6-1, Dementie va (Rus) - Papadaki (Gri) 6-2 6-2, Reeves (VSt) - Osterloh (VSt) 7-5 6-3, Montolio (Spa) - Barabantsjikova (WRu) 6-4 6-4, Zuluaga (Col) - Granville (VSt) 6-1 6-2, Ap pelmans (Bel) - Kandarr (Dui) 6-2 7-6, priati (VSt) - Majoli (Kro) 6-1 7-5, Dechau me-Balleret (Fra) - Srebotnik (Slv) 6-1 6-4. Dragomir (Roe) - Kis (Hon) 6-1 5-7 6-4. Habsudova (Slw) - Nemeckova (Tsj) 6-3 6- 1. Seiena Williams (VSt/7) - Po (VSt) 6-1 6-0, Tauziat F ra/11) - Stevenson (VSt) 6- 2 6-2, Testud (Fra/14) - Weingartner (Dui) 7-6 6-4, Martinez (Spa) - Rubin (VSt) 6." 6-3, Farina (Ita) - Vento (Ven) 6-4 6-0, Sanchez Lorenzo (Spa) - Lee (Tai) 5-7 6-3 6-4, Frazier (VSt) - Miller (VSt) 6-2 3-6 6- CIRCUIT IN CIJFERS Drie Klaver Drie-toernooi, Zoeterwoude- HEB1, eerste ronde: N. van Oosterhout R.J. Peeters 6-3 6-4; A. Hertzberger (2) B. van Eeden DEB1, eerste ronde: T. Waayer M. Griekspoor w.o. wegens schouderblessure; L. Mekel T. Nossik 7-6 5-2 opgave Nossik wegens kniebles sure.HEC 1eerste ronde: D Prins (1) - E Ravensbergen walk over wegens geen ver voer; R. Oostdam - M. v d. Bor 6-4 6-2, F. de Rooi| - S.J. Jonkeren 6-2 6-1; M v.d. Luit - R.J. Peeters 6-3 3-6 6-1, F Petit N, Ravensbergen (4) w.o. wegens geen vervoer; F. Stijnman M. Kortekaas 6-2 2-6 6-2; R Andrmga - T. van Vliet 6-0 6-1; J. Doove - G. van Leeuwen 6-0 6-3; R Baans - J Prins 2-6 7-5 6-1; B, van Emmerik - P. Pracht 6-0 opgave we gens blessure; W. Oosterbaan - R. Rom- mers w.o. wegens ehkelblessure; B. van Eeden (3) D. Smittenaar 6-0 6-2; M. van Leeuwen - L. de Lange w.o. wegens ziekte, N van Winsen - M. Voskuyl 6-1 6-0; R. van Rhijn - J Vriend 3-6 7-5 6-1; F. Vogel (2) - R. Hulstein 6-0 6-4 Tweede ronde: R. Oostdam - D Prins (1) 7-6 6-2; F Petit - F. Stijnman 7-5 6-4, M. van Leeuwen - N. van Winsen 6-4 6-0. \jt,icUsK PaB';V gewenste rally's van zijn tegen stander niet uit de verf. Het ver schil in speelsterkte tussen C en B werd volkomen opgeheven. Na een fraai schouwspel sloeg Van Eeden in de laatste twee games toch de meeste winners voor een opmerkelijke zege. Norbert van Oosterhout bereik te rustig en degelijk de tweede ronde ten koste van Robert-Jan Peeters, die als Cl-speler niet voor een tweede stuntje kon zorgen. Bij de vrouwen (meisjes blijft toch een beter begrip) werkte de Bl-finaliste van Zuid West, Leonie Mekel, zich na een ui terst moeizame eerste reeks toch in twee deeltjes langs Tan- ja Nossik, die bij het LD Tennis Rabobank Circuit de C-ranglijst aanvoert. Thuisspeelster Tyscha Waayer kreeg een vrije doortocht naar de tweede ronde van Martine Griekspoor. De Nieuwvennep se, die als junior in de Leidse jeugdselectie was opgenomen, veroverde vorige week de BI Mastertitel van het Haarlems Circuit. Omdat zij eerder dit jaar een schouderoperatie had ondergaan werd Griekspoor na het leveren van deze opvallen de prestatie door de medische staf toch rust geadviseerd om opnieuw overbelasting te voor komen. SCOREBORD LuckylO van dinsdag 31 augustus: 5-7-8-9-10 -18 - 28 - 29 - 34 - 35 - 36 - 44 - 45 - 46 - 56 - 65 - 70 - 74 -76-77. (onder voorbehoud) prijsvragen Eerste koer 1700 m- 1. Lew Belwinsbos (Mw J van derYi W .n Green - -• to: winnend 7,80, plaats 1,20 1,10 1,80; koppel 3,40; trio 184,90 Tweede koers, 1700 m: 1. Naomilyon (Mw. J. van der Werf) 1.18,0,2 Nevada Limburgia 3. Nordhynder. Toto: winnend 11,00; plaats 1,60 1,30 2,10; koppel 5,90; trio 528,20; dubbel winnend 76,10. Derde koers, 2240 m. 1. Macabre Meadow (H.W. L MMP l*ïi' 'ii 'S m (0-31. t cic. Scheidsrechter: Ctn. Rode k Vierde koers. 2240 m: 1 Magic Rider (M. i 1 18,7, 2. Jewel Eshorst 3. Le. PToto wmne plaats 1.50 3.60 1.40. koppel 27.70. trio 383. 1.18,7, 2. Merciless First 3. Mood and Fun, Toto: win nend 5.10. plaats 1.70 7,90 3,20; koppel 33,80; trio 343,70. Zevende koers, 1700 m: 1. Mardi Dijkhoeve (P van Pet ten) 1.19,2, 2. Nick Belvedere 3. Nicky Norton. Toto winnend 5,60, plaats 1,40 2,00 1,60, koppel 37,40; trio 107,60. Achtste koers, 1700 m: 1 lywin L (Ch.J. de Leeuw) 1.16,9, 2. Lucky W 3. Machteldnora 4. Kristhel Prize R. Niet gestart: Lion Dakota MenhirToto: winnend 8,70; plaats 1,50 2.70 1.50. koppel 25.90. kwartet 3669.00 Negende koers. 1700 m i Masterkey Meadow (H W Langeweg) 118.2. 2 Moosma Niet gestart Mag.cs ftevanct plaats 1.201.40 1 50. koppel Totansatofomzet 34 285 16-7,0ND0(G)-DKC 14- 13, KZ Leiden-ALO 13-14, Excelsior-Perni» 12-13. SEV-ODO(M) 3-32, Phoemx-Ready 8-20, Dubbel Zes TOP wordt donderdag gespeeld Loting tweede ronde 14 september: De Meervogels-Futura, ONDOIGl-Velocilas. Dubbel ZesiïOP-GKV(H), Hoekse-VEO, Ready-ODO(M), Crescendo-Madjoe, Pemix-Olympiek, De Dijkvogeis ALO. wielrennen nend 5.40, in Douma (R. Veldman) Brussel. 74e Schaal Seis: 1 Rodriguez (VSt) 195 k- 4 uur 10 m.nuten. 2 Del-How (Bel) 0 02. 3 Streel «•30 (Bei) 0 03. 4 Petersen (Oen) 0 08. 5 Hans de Clercq (Bei). 6 0e Vries (Ned). Nederlanders 9 Vierhouten. KORFBAL 11 Hoedemakers. 13. Talen, 14 Hordijk, 15. Kemna.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21