Krajicek is nog een vat vol twijfels Van Lottum haakt af voor Davis Cup Sport Van der Kaay heeft meer wedstrijdritme Geen succes Oremans in Grand Slam Weer verlies Newcastle Ajax (L) sluit goed af DINSDAG 31 AUGUSTUS 1999 willem spierdijk. c I gul- dho- Open ie kur achtei iet New slag epop Muntz verliest playoff cleneagles Rolf Muntz is er gisteren net niet in geslaagd het Schots PGA kampioenschap te winnen. Na de vierde en laatste ronde stond de Nederlandse golfer gedeeld eerste, met de En gelsman Bennett. Beiden eindigden op een totaal aantal slagen van 282, zes onder par. Bennett was echter koelbloediger in de playoff: 4 tegen 5. Muntz stond na twee ronden van het met on geveer 750.000 gulden gedoteerde toernooi uit de Europese Tour nog aan de leiding. Na drie ronden zakte hij naar de twee de plaats, op één slag van de Zweedse leider Eriksson. De slot- ronde van Muntz was echter twee slagen beter dan die van Er iksson, die uiteindelijk op de gedeelde derde plaats eindigde: 72 om 74. Helaas voor Muntz kende Bennett een ronde van 69, zo dat hij de Nederlander achterhaalde. Dat terwijl de Nederlander zijn eerste zege in de Tour had kunnen behalen. „Een teleur stelling", zo reageerde hij. „Ik speelde goed, maar het mocht niet zo zijn." Concurrentie voor Van der Gouw manchester Doelman Raimond van der Gouw krijgt bij Man chester United gezelschap van Massimo Taibi. De Engelse win naar van de Champions League heeft de Italiaanse doelverdedi- ger voor een bedrag van ruim 15 miljoen gulden overgenomen van Venezia. Taibi dankt zijn transfer aan de blessure van Mark Bosnich. De vervanger voor de naar Sporting Lissabon vertrok ken Peter Schmeichel raakte bij de start van de competitie ge blesseerd. Sinds de blessure van de eerste keus van trainer Alex Ferguson staat Raimond van der Gouw bij de Engelse lands kampioen onder de lat. Met het oog op de drukke Europese ka lender wilde Manchester United niet alleen aangewezen zijn op de 36-jarige oud-doelman van Vitesse. Operatie Tom Sier amsterdam Tom Sier is in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam aan zijn rechtervoet geopereerd. Tijdens de ingreep is een metalen plaatje bij zijn middenvoetsbeentje aangebracht. De bedoeling is dat de linksback over drie maanden weer met de selectie van Ajax kan meetrainen. Van Hanegem coacht Turkse selectie amsterdam Willem van Hanegem coacht morgen de Turkse se lectie voor het benefietduel met Ajax, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. De oud-trainer van onder meer AZ heeft voor het merendeel Turkse spelers onder zijn hoede die in Nederland actief zijn. Maar ook Vitessenaar John van den Brom behoort tot zijn selec tie. De routinier wil zijn betrokkenheid tonen, temeer omdat hij zelf een periode in Turkije heeft gespeeld. Van Hanegem was meteen bereid mee te werken aan het duel in de Amsterdam ArenA. „Het gaat ons allemaal aan. De uitslag doet er niet toe, het gaat erom dat de opbrengst zo hoog mogelijk is." Boete voor Basler münchen Bayern München heeft sterspeler Mario Basler een boete van zo'n 23.000 gulden opgelegd. De vedette had het naar de smaak van de clubleiding te bont gemaakt bij een avondje stappen. De middenvelder was in de nacht voor de competitie wedstrijd tegen SpVgg Unterhaching tot 3 uur 's morgens in een café blijven hangen. De geldstraf is de grootste die Bayern ooit aan een speler heeft opgelegd. Fortuna verlengt contract met Hofland sittard Fortuna Sittard heeft talent Kevin Hofland voor langere tijd aan zich verbonden. De jeugdinternational, verlengde zijn verbintenis tot 1 juli 2003. Volgens Fortuna was er grote belang stelling voor de verdediger. Tim de Cler in olympische selectie zeist Bondscoach Han Berger van het Olympisch elftal heeft zijn selectie van achttien voetballers gepresenteerd voor de EK- kwalificatiewedstrijd uit bij Israël, op 7 september. De wedstrijd tegen Israël is de laatste groepswedstrijd. Hofleveranciers zijn Ajax en PSV, met beide drie spelers. De belangrijkste afvaller in vergelijking met eerdere selecties is Kiki Musampa, van Malaga. Oranje staat momenteel tweede in de groep, achter Spanje. Als Nederland die positie behoudt, speelt de ploeg twee play-off- wedstrijden. De acht winnaars van die duels spelen op het EK, vanaf 25 mei 2000. De beste vier van dat toernooi plaatsen zich voor de Olympische Spelen in Sydney 2000. De selectie: Tim de Cler. Richard Knopper, John Nieuwenburg (Ajax). Mark Zegers (Excelsior). Ellery Cairo (Feyenoord), Kevin Hofland (Fortuna Sittard), Mark van Bommel, Wifried Bouma. Arnold Bruggink (PSV), Tom van der Leegte (RKC), Humphrey Rudge (P.oda JC), Cees Paauwe, Jan Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Pascal Bosschaart, John de Jong (FC Utrecht), Viktor Sikora. Peter Wisgerhof (Vitesse), Kewjaliens (Willem II). Danaïden en KZ starten thuis leiden Zeven regioclubs beginnen vanavond aan het toenooi om de Rijndelflandbeker. De Danaïden en KZ Leiden hebben als enige een thuiswedstrijd geloot tegen Futura en ALO. Beide duels beginnen om 19.30 uur. De overige duels zijn DES-Mad- joe, GKV(H)-Fluks, VEO-Fiks, De Meervogels- Tempo en Excel- sior-Pernix. De wedstrijd Dubbel Zes-TOP is naar donderdag verschoven. v york gertjan v zoeterwoude peter klein De deelnamebewijzen voor de Masters, het afsluitende toer- van het LD Tennis Circuit, zo goed als vergeven. Het weerhield de 'Leidse' top niet om toch weer in voldoende aantal voor het Drie Klaver Drie toernooi in Zoeterwoude-Dorp a schrijven. De strijd zal zich, zoals in vrijwel alle voor gaande jaren niet toespitsen op verwerven van het laatste nog beschikbare ticket, maar dit seizoen toch meer als een prima voorbeiding gelden op het slotevenement van het Leidse tennis, dat dit jaar van 13 tot en met 19 september tra ditioneel bij Unicum plaats [heeft. Tussen de finales van Zoeterwoude en het begin van de Masters wordt bij het Al- phense TEAN het grote vierster- |ren A-toernooi verspeeld. In het laatste reguliere Leidse !B1-toernooi van het millenni um wilden Nick van der Kaaij (en Ralph de Boer er nog een keer flink tegen aan gaan. De twee youngsters' werkten voor i een vol huis een sprankelende L driesetter af, waarin Van der A Kaaij uiteindelijk over het tSv meeste wedstrijdritme beschik- ye. De Boer was gedurende de Izomer lange tijd uit het zicht, maar bleek bij zijn rentree het tennissen niet verleerd. Het le verde de Sassenheimer nog wel gde eerste set op, maar in de twee volgende was Van der Kaaij toch de betere speler. Mi- "\)chael Rusman had twee sets riagbV Rabobank De helft van zijn team heeft af gezegd, maar bondscoach Mi- chiel Schapers kan er allemaal wel begrip voor opbrengen. De captain van het Nederlandse Daviscup-team maakte gisteren tijdens de US Open in New York zijn selectie voor het cru ciale duel met Ecuador bekend. Sjeng Schalken, Jan Siemerink, Paul Haarhuis en Edwin Kem- pes moeten de oranje kleuren verdedigen eind deze maand in Guayaquil. Ook John van Lot tum meldde zich afgelopen weekeinde af bij Schapers. De reden die Van Lottum opgaf, was dezelfde als die van Krajicek zo'n vijf weken gele den. Hij wil aan zijn ranking werken en laat zijn eigen belang prevaleren boven dat van Oran je. „Als ik 40ste had gestaan was ik wel meegegaan, maar ik moet punten halen. Hardcourt is mijn favoriete ondergrond en er zijn nog maar weinig toer nooien", zei Van Lottum giste ren na zijn overwinning op Takao Suzuki. Schapers gaf aan niet verbijs terd te zijn geweest over de ac ties van eerst Krajicek en nu Van Lottum. In Rosmalen had den de betrokkenen nog aange ven dat dit jaar alles voor de Davis Cup moest wijken. Die woorden bleken van weinig waarde. Schapers: „Het is jam mer, maar ik kan er niets aan doen. Ik kan er alleen niet te lang bij stilstaan. Zij hebben besloten dat het voor hun carri ère het beste is dus is het hun verantwoording." Schapers liet zich niet uit in kritische bewoordingen, net zo als Schalken en Haarhuis zich recent op de vlakte hielden. In wendig moeten ze koken. Maar openlijk kritiek uiten is 'not do ne' in de tenniswereld, zelfs als er afspraken geschonden wor den. Binnenskamers moeten er haast wel harde noten gekraakt zijn. De irritatiegrens is wel be reikt. Van Lottum waste zijn han den in onschuld en had voor een deel gelijk. „Ik zal wel kri tiek krijgen, maar ik vind niet dat het mijn schuld is. Ik was Drie van de vijf Nederlanders die op de eerste dag van de US Open in actie kwamen, plaats ten zich voor de tweede ronde. Een respectabel aantal gezien de resultaten op de dit jaar ver speelde Grand Slams. Naast lórajicek gingen ook John van Lottum en Amanda Hopmans door. Sjeng Schalken, nota be ne de man in vorm, liet zich verrassen door Lorenzo Manta. Miriam Oremans legde het in drie sets af tegen Mary Joe Fer nandez. Vanavond komen Jan Siemerink, Paul Haarhuis, Peter Wessels en Seda Noorlander in John van Lottum was met zijn racket minder explosief als met zijn mond. Tegen Takao Suzuki stond hij 3 uur en 23 mi nuten op de baan (6-2 7-6 (4) 4- 6 7-6 (II)) en had hij het flink aan de stok met de arbitrage. Van Lottum kreeg eerst een waarschuwing voor het smijten met zijn racket en later een strafpunt. Dat laatste maakte hem boos. De toekomstig inwo ner van Antwerpen, in Frankrijk opgegroeid, sprak wat Frans met de umpire, zei naar eigen zeggen niets bijzonders, maar werd wel bestraft. „Er werden zo veel foute calls gemaakt. En niet alleen in mijn nadeel ook in zijn nadeel. In een rally kreeg ik twee calls tegen." Van Lottum overwon het kwaad, maar zat dichtbij opga ve. Hij kreeg weer last van zijn linkerknie, een oude kwaal. Waarschijnlijk moet hij aan de kwetsuur geopereerd worden, wanneer is nog niet duidelijk. Schalken had meer last van zijn vorige week behaalde hal vefinaleplaats dan vermoed. Met slechts een dag rust kwam hij vanuit Boston naar New York. Een te korte voorberei ding naar eigen zeggen. „De banen hier zijn een stuk sneller. Ik heb altijd moeite om eraan te wennen", aldus Schalken. Lo renzo Manta, de man die Kraji cek verschalkte op Wimbledon, was met zijn 121ste plaats op de wereldranglijst opnieuw een Nederlander te slim af: 6-3 6-4 6-3. „Hij heeft al drie wedstrij den in het kwalificatietoernooi achter de rug. Dat is in zijn voordeel", sprak Schalken, tot nu toe de best presterende Ne derlander in de Grand Slams met een tweede (Australië) en twee derde rondes. Amanda Hopmans weerde in de eerste set twee setpunten af tegen Elena Wagnér. In de tie break was de mondiale num- Miriam Oremans verloor in drie sets van Marie-Joe Fernandez. mer 89 met 7-1 te sterk voor de Joe Fernandez tegenover zich. Duitse. In het tweede deel was Op de gewonnen eerste set na, een vroege break genoeg voor maakte ze te veel fouten om het de zege: 6-3. Miriam Oremans de eveneens niet imponerende kreeg laat op de avond Mary Amerikaanse lastig te maken: 3- 6 6-4 6-2. Het was voor de vier de keer dit jaar dat voor Ore mans op een Grand Slam in de eerste ronde een eind kwam aan haar optreden. nodig om Frank de Groot te be dwingen. Van de eigen leden kwam al leen Gert-Jan Anker bij het Drie Klaver Drie, vernoemd naar het stadswapen van Zoeterwoude, een ronde verder. De tennisle- raar, die bij Roomburg in de mannencompetitie speelt, be sliste tegen Joffrey van Prehn de eerste set pas met 11-9 in de tiebreak in zijn voordeel. In de tweede set werd het gewoon 6-3. Een tweede thuisspeler, Mitch Lexmond was met 1-6 3-6 niet opgewassen tegen San- der Geerlings. Bij de vrouwen gaf Bertine de Groot goed weerwerk aan de winnares van vorig jaar, Paula Anthonysz, maar moest haar Alphense tegenstandster toch na twee sets feliciteren. In het Cl-toernooi is Dylan Prins uit de strijd. De nummer 1 van de lijst verloor in de tweede ronde van Rick Oostdam. CIRCUIT IN CIJFERS de Boer 6-7 6-1 6-3, M. Rusman - F Groot 6-1 7-5; G.J. Anker - J. van Pr 7-6(9) 6-3, DEB1, e manchester Newcastle United verliest ook zonder Gullit. Tegen de Engelse kampioen Manchester United verloor de ploeg van sterspe ler Alan Shearer (die op de foto teleurgesteld van het veld stapt), met 5-1. foto'AP leiden jeroen bal Ajax heeft ook zijn laatste wed strijd van het seizoen in winst omgezet. In een thriller versloe gen de Oegstgeestse cricketers, vanuit een bijna kansloze posi tie, het Wassenaarse Kieviten Eerst aan bat kende Ajax een redelijke start, 41 voor 1 na 15 overs. Daarna zakte de Ajax-in- ning echter volledig in. Het was aan Rick Verhaar te danken dat de score nog boven de 100 ge tild kon worden. Met zijn 23 runs was hij de enige batsman die redelijk voldeed. Uitblinker bij de Kieviten was wederom Fazil Mahmood. Hij pakte vier wickets voor slechts 21 runs. Uiteindelijk bleef de score ste ken op het schamele totaal van 115 runs. Ajax-captain Clive Tyrer had er wel een verklaring voor. „We hebben deze jongens vorige week nog ingemaakt, dus Zwemmer Thorpe showt nieuw pak vijfde man en nu Krajicek heeft afgezegd, ligt de druk ineens op mij. Dat is niet eerlijk. Ik sta aan het begin van mijn carrière", al dus Van Lottum. Daarmee wees hij direct naar Krajicek. Sinds zijn afzegging een dikke maand geleden, hield Krajicek zich schuil voor de Ne derlandse pers. Gisteren kon hij niet anders dan zijn besluit toe lichten. Krajicek gaf aan dat zijn beslissing om het indoorsei- zoen te laten prevaleren egoïs tisch was. „Ik heb aan mezelf gedacht. Dat is misschien niet goed. Het is logisch en terecht dat de rest van het team teleur gesteld is." Hoewel Krajicek het team in de steek laat, houdt Schapers de deur open als het gaat om volgend jaar. De bondscoach sluit hem niet bij voorbaat uit als teamlid. „Dat speelt nog niet. We moeten eerst weer een gesprek hebben met alle be trokkenen", aldus Schapers. De vraag is of zulke gesprek ken enige zin hebben. De ge maakte afspraken tijdens de vo rige bijeenkomst bleken niet lang stand te houden. De cijfers van zijn partij in de eerste ronde op de US Open zagen er aardig uit. Vijf games verloren in drie sets, zonder al te veel inspanning. Maar de opponent van Ri chard Krajicek was zo zwak dat er weinig conclusies aan het optreden verbonden kunnen worden. Phillip King heette hij, met een wildcard toegelaten en pas terug te vinden op de 703de plaats van de wereldranglijst. Daar om was 6-1 6-4 6-0 zo overtuigend nog niet. kwam naar de US Open met new york gertjan v Krajicek is een vat vol twijfels op het moment. Hij probeert zijn onzekerheid te maskeren door zijn prestaties met enig cynisme te becommentariëren. Maar er gaat te veel in zijn hoofd om vol zelfvertrouwen de baan op te stappen. In New York heeft hij een laatste kans om nog iets van het seizoen te maken. Zijn prestaties in de Grand Slams zijn tot nu toe abominabel. Twee derde rondes en een tweede (Roland Garros) zijn geen resultaten die een voor malig Wimbledon-kampioen waardig zijn. Het zijn al helemaal geen ge tallen die aangeven dat Krajicek begin mei kans had om de nummer 1 van de wereld te worden. Na toernooizeges in Londen en Key Biscayne (het 'vijfde' Grand Slam) nam Kraji cek de vierde plaats in op de wereldranglijst. Maar twee Grand Slams en een huwelijk later is het tobben voor de man die inmiddels twaalfde van de wereld is. Sinds Wimbledon speelde hij drie toernooien. In Montreal vloog hij er in zijn eerste potje uit te gen Sebastian Lareau, in Cin cinnati was Sampras hem in de kwartfinale te slim af en vorige week verloor hij op Long Island in de tweede ronde van Bohdan Uhlirach. Wederom geen resul taten om het zelfvertrouwen op te krikken. De onzekerheid van Krajicek bleek wel toen hij na afloop van een wedstrijd tegen de nummer 703 van de wereld verklaarde, dat hij bereid was om vijf sets te spelen als de situatie daar om had gevraagd? Phillip King een wedstrijd op de ATP-t zijn zak. In Los Angeles verloor de Amerikaanse jeugdkampi oen met 6-1 6-2 van Pete Samp ras. Toch zag Krajicek hem als iemand waar hij van kon verlie zen. „De twijfels zijn er geweest en zijn er nog steeds. Mijn in stelling op en naast de baan is goed. Maar ik krijg niet de belo ning, die ik vroeger wel kreeg weer goed komt. Een speler die twijfelt en zelfs tijdens de wed strijd terug gaat denken aan slechte momenten uit het verle den, heeft weinig kans op her stel. Tegen King kwam hij zelfs even in de problemen in de tweede set toen hij op 3-3 ge broken werd. Krajicek: „Mijn spel verrast me. Ik maak te veel fouten. Maar tegen jongens van dit kaliber hoef ik me nog geen zorgen te maken." foajicek zal zijn jaar als mis lukt beschouwen als hij op Flushing Meadow niet pres teert. Een plaats in de kwartfi nale is het minimale waar hij naar streeft. „En het liefst nog verder." Als alles goed gaat ont moet hij Henman in de vierde ronde. Maar eerst moet hij langs Lorenzo Manta. De Zwit ser, nog altijd niet in de top 100 terug te vinden, versloeg hem op Wimbledon en schakelde gisteren Sjeng Schalken uit (6-3 6-4 6-3).'Het demasqué' van Krajicek zou compleet zijn als hij zich weer laat verrassen door Manta. Niets is op dit mo ment onmogelijk in het geval Krajicek. US OPEN Mannen, eerste ronde: Krajicek (Ned/12) - (VSt/3) - Poutchek (WRu) 6-1 6-2, Novot- de concentratie was niet opti maal. Daarbij komt nog dat Kieviten stukken beter bowlden dan vorige week", aldus Tyrer. Aanvankelijk leek het alsof de Kieviten-batsmen de wedstrijd rustig uit konden spelen. Het rungemiddelde lag nooit hoog, 1 was er nog geen vuiltje aan de lucht. Aat van de Polder (3 voor 17 in 11) en Adam Westman (3 voor 26 in 11) dachten daar echter anders over. Nadat Col- bran en Wright beide voor 21 uit de weg waren geruimd, sloeg de paniek toe. Eén voor één vielen de Wassenaarse wic kets, terwijl de runs zeer schaars bleven. De bowlers werden bovendien geholpen door uitstekend fielden van de Ajacieden. Op een score van 110 pakte Anton Jacobs het laatste wicket. Kieviten kwam, met nog 2.4 overs te gaan, slechts 5 runs te kort. a (Tsj/8) - Wang (Tal) 6-2 6-2, Sanchez- (Spa/10) - Dokic (Aus) 7-5 6-1 King (VSt) 6-1 6-4 6-0, V Suzuki (Jap) 6-2 7-6 4-6 7-6, Manta (Zwi) - Schalken (Ned) 6-3 6-4 6-3, Moya Spirlea (Roe) - Coetzer (ZAf/6) 6-1 7-5, - ett (0os/12) - Signian (VSt) 6-0 6-1, Roost (Bel/13) - Drake (Can) 6-1 6-0, jresmo (Fra/15) - Hénin (Bel) 6-1 6-4 ic (Kro) - De Lone (VSt) 6-3 6-3, Nagy (Slw) - Bacheva (Bul) 6-1 6-4, Sidot Courtois (Bel) 4-6 6-4 6-2, Tar 2-6 7-6 7-6 6-3, Gimelstob (VSt) - Gau- denzi (Ita) 6-1 6-3 6-2, Goldstein (VSt) - Draper (Aus) 6-3 6-1 6-0, Bastl (Zwi) - Squillari (Arg) 7-6 4-6 6-4 6-4, Blanco (Spa) - Boutter (Fra) 7-5 5-1 opgave, Pretzsch (Dui) - Saulnier (Fra) 7-5 6-2 6- 3, Ljubicic (Kro) - Morrison (VSt) 6-1 6-2 c (Ts)) Costa (Spa) 7.6 6.3 7.5 (Oek) - Rodriguez (Arg) 6-3 6-2 6-3. Agassi (VSt/2) - Kulti (Zwe) 6-0 6-1 6- 3, Rios (Chl/10) - Damm (Tsj) 6-4 7-6 3-6 5-7 6-1, Bjorkman (Zwe) - Tarango. (VSt) 6-4 6-4 1-6 6-2, Kroslak (Tsi) - Mashiska Washington (VSt) 6-1 (Can) - Gaudio (Arg) 3-6 6-4 4-6 6-1 6-4, i (Tha) - Panova (Rus) 7-6 6-1, Ray- J (VSt) - Loit (Fra) 6-0 6-4, Carlsson s (Dui) 6-0 6-2, Huber (Dui) Lareau Oremans (Ned) 3-6 6-4 6-2, Hingis 6 6-2 6-4, Mamnt (VSt) - Heuberger (Zwi) 6-4 6-3 3-6 3-6 6-3, Tieleman (Ita) - Dent (VSt) 6-4 7-5 6-2, Malisse (Bel) - Raoux (Fra) 3-6 7-6 6-2 6-2. Wagner (Dui) 7-6 6-3, (Rus) - Cristea (Roe) 6-7 6-4 6-1, De n (Slv) - Shaughnessy (VSt) 6-3 6-3. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Moya (Spa) 2292, 10 R.os (Chl) 2237. Zwemmer Ian Thorpe heeft in Sydney zijn nieuwe zwempak geïn troduceerd. Deze outfit bedekt zijn lichaam van nek tot enkel. De Australiër, die vorige week de wereldrecords op de 200 en 400 me ter vrij verbeterde, gelooft dat hij hierin zijn tijden nog scherper kan stellen. Thorpe (16), de grote concurrent van Pieter van den Hoogen- band op de Spelen volgend jaar, draagt de zwemkleding deze week voor het eerste in een officiële wedstrijd bij de Australische kampi oenschappen kortebaan. De internationale zwemfederatie FINA is niet enthousiast over de nieuwe outfit. De bond overweegt records in deze kleding niet te erkennen. -57-61-62-64-67-70-71-73-77 2080, 45 Schalken 933, 115. Wessels 421. 122 Haarhuis 400. Vrouwen: 1 Hingis (Zw.) 5654. 2. Daven Novotna (Tsj) 1832, 82. Oremans 350, 83. Boogert 346, 89. Hopmans 328,5, 93. Noorlander 307,5. RANGLIJSTEN TENNIS WIELRENNEN a). Ronde v 1. Rebellin (Ita) 199 k Basso (Ita) 0.20, 3 Di l (VSt) 2327, 8. Rusedski (GBr) 2317, 9. gato (Ita) 0.23, 5, De Pasquale (Ita) 0.28

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19