Vieri geeft zijn visitekaartje af Druk in Newcastle wordt Ruud 'the Boss' Gullit te machtig BuitenlandsVoetbal 'Biecht profspeh zet Itali op stelte MAANDAG 30 AUGUSTUS 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071 -I Brogno op acht doelpunten brussei Tony Brogno heeft in vier speelronden in de Belgische voetbalcompetitie al acht keer gescoord. De speler van Wester- 10, die door bondscoach Robert Waseige werd geselecteerd voor de komende interlands tegen Nederland en Marokko, maakte er zaterdagavond twee in de thuiswedstrijd tegen Moeskroen (3- 0). Dankzij de doelpunten van Brogno deelt Westerlo de tweede positie met Anderlecht. De Brusselaars verspeelden gisteren te gen Lommei de eerste twee punten van het seizoen: 3-3. Ander lecht nam voor eigen publiek een 3-1 voorsprong, maar Dekel- ver schoot de Lommelse bezoekers met twee doelpunten langs zij. Door het gelijke spel van Anderlecht is Club Brugge de enige formatie in de hoogste Belgische klasse zonder puntverlies. De regerend landskampioen had gisteravond weinig problemen bij Aalst: 0-2. Vermant en Janssen tekenden voor de Brugse treffers. Johansson bezorgt Rangers de zege Edinburgh Invaller Jonatan Johansson werd zaterdag match winnaar bij Hibernian - Glasgow Rangers (0-1). De Finse inter national scoorde in de 69ste minuut. Michael Mols kreeg twee kansen, maar stuitte op de IJslandse doelman Gottkalksson. Celtic won van Hearts, 4-0. Het houdt een achterstand van drie punten op Rangers. Oud-Feyenoorder Larsson scoorde één keer voor Celtic. Viduka en Berkovic (2) waren de andere doelpun tenmakers. De Nederlanders Bob Petta en Regi Blinker maakten geen deel uit van de basisopstelling. Eerste zege Bayern munchen Bayern München heeft in de derde speelronde van de Duitse voetbalcompetitie de eerste overwinning behaald. Overtuigend was de 1-0 van de landskampioen tegen debutant SpVgg Unterhaching allerminst. De 18-jarige Paraguayaan San ta Cruz maakte zaterdag het enige doelpunt in het duel tussen de beide Münchener clubs, met dien verstande tussen grootka pitaal en semi-professionalisme. Koploper Leverkusen won za terdag met 2-1 bij VfB Stuttgart, dat na het vertrek van Verlaat onderaan staat. Nanu, Chivu en Stinga geselecteerd Boekarest De Roemeense bondscoach Victor Piturca heeft drie spelers uit de Nederlandse competitie geselecteerd voor het na tionale elftal, dat de komende week twee cruciale EK-kwalifica- tiewedstrijden speelt. De verdedigers Stefan Nanu (Vitesse), Cristian Chivu (Ajax) en middenvelder Ovidiu Stinga (PSV) kre gen een uitnodiging voor de duels met Slowakije (uit, 4 septem ber) en Portugal (thuis, 8 september). Winst Sparta en Spartak praag/moskou Sparta Praag won zaterdag in de Tsjechische voetbalcompetitie de stadsderby tegen Dukla met 2-1. De ko mende tegenstander van Willem II staat na vijf wedstrijden met tien punten op de tweede plaats, twee punten achter een ande re club uit de hoofdstad, Slavia. Spartak Moskou blijft de rang lijst van de Russische competitie aanvoeren. De andere tegen stander van Willem II won met 3-0 van Rostov. Het verschil met de nummer twee Lokomotiv Moskou, blijft tien punten. Spartak heeft wel drie wedstrijden meer gespeeld dan de naaste achter volger. Verrassend verlies PSG parus Paris St. Germain moet sinds gisteravond de koppositie in de Franse competitie delen. De ploeg uit de hoofdstad ging met 1 -0 onderuit bij Lyon, dat zich daardoor met tien punten uit vijf duels naast PSG, Monaco en Auxerre aan kop van de ranglijst nestelde. Auxerre won zaterdagavond thuis met 2-1 van Le Havre. Door De Neef stonden de bezoekers lang op voorsprong, in de tweede helft keerden Tainio en Guivarc'h het tij. Titelverdediger Bordeaux, de derde tegenstander van Willem 11, speelde thuis 0-0 tegen Metz. Ook Marseille hield slechts één punt aan de vijfde speelronde over, 1 -1 tegen Bastia. Nee zette de ploeg van Corsica in de zesde minuut op 0-1, Bakayoko (ex- Chelsea) maakte in de 51ste minuut gelijk. Olsen bondscoach Denemarken kopenhagen Morten Olsen wordt de nieuwe bondscoach van Denemarken. Na weken van speculaties heeft de nationale voetbalbond dat gisteren officieel meegedeeld. De 50-jarige oud-intemational, de voorganger van Jan Wouters als coach van Ajax, treedt per 1 juli 2000 aan. Tot en met de eindronde van de Europese titelstrijd is de Zweed Bo Johansson de verant woordelijke man. Olsen tekende voor twee jaar. Mocht Dene marken in de kwalificatie voor EURO 2000 worden uitgescha keld, dan is de kans groot dat hij eerder begint. De voormalige verdediger speelde zelf 102 keer voor de nationale elf van Dene marken. Hij was ook al trainer van Bröndby en Köln. Drie treffers bij debuut voor Inter Christian Vieri heeft geen tijd verspild om zijn waarde voor Internazionale te bewijzen. De Italiaans international, die voor iets minder dan 100 miljoen gulden van Lazio Roma werd overgenomen, maakte op de eerste speeldag drie doelpunten voor zijn nieuwe club. Verona werd in Milaan met 3-0 verslagen. Ronaldo, la ter aan de voorbereiding begonnen, werd door coach Lippi pas na de hervatting ingezet. Za- morano moest voor de Braziliaan wijken. Fio- rentina pakte evenals Inter drie punten, door een zege van 1-0 op Bari. Chiesa scoorde in de tweede minuut van de tweede helft. milaan anp/rtr/dpa De overige wedstrijden in Italië eindigden in gelijke spelen. Zo kwam Juventus met Edwin van der Sar en Edgar Davids gisteravond voor eigen publiek niet langs Reggina. Kampioen AC Milan kwam in en tegen Lecce tweemaal op voorsprong door treffers van Weah en Sjevtsjenko, maar eindigde op 2-2. Savino en Lucarelli zorgden voor de gelijkmakers. Engeland Robbie Fowler was de grote man van Liverpool tegen Arsenal (2-0). Hij bracht de Reds in de achtste minuut met een afstandsschot op voorsprong. De Tsjech Pa trick Berger besliste het duel in de tweede helft. Ook Sander Westerveld beleefde een prima dag. De doel man van Liverpool stopte in blessuretijd een straf schop van de Kroaat Davor Suker, invaller voor Mare Overmars. Dennis Bergkamp was gevaarlijk voor Arse nal, maar miste het nodige geluk. Dion Dublin zorgde dat Aston Villa in de Premier League op kop blijft, samen met Manchester United. Hij maakte thuis tegen Middlesbrough al na vijf minu ten de eerste en enige treffer. Het Chelsea van doelman Ed de Goey staat op de derde plaats. De nog ongeslagen ploeg uit Londen zag uit bij stadgenoot Wimbledon drie doelpunten afge keurd wegens buitenspel. De Roemeen Dan Petrescu maakte tien minuten voor tijd de bevrijdende 1-0. Sheffield Wedsnesday is hekkensluiter na de 2-0 neder laag bij Southampton. De ploeg miste de geblesseerde Wim Jonk en Des Walker node. De Belg Gilles de Bilde speelde wel, Gerald Sibon opnieuw niet. Tot overmaat van ramp is sterspeler Carbone door Wednesday ge schorst omdat hij weigerde op de reservebank plaats te Bookmaker William Hill, het grootste wedkantoor van Engeland, nam vrijdag geen weddenschappen meer aan op het ontslag van Ruud Gullit bij Newcastle United. De bookma ker vreesde failliet te gaan als het gokbedrijf op miljoenen in gezette ponden moet uitkeren. Want in het Noordoosten van Engeland wachtte iedereen op het moment dat Ruud Gullit zou opstappen. Dat moment kwam zaterdag. Gullit gooide de handdoek in de ring. Om meerdere redenen. Ook hem waren de resultaten tegengevallen, maar vooral de aandacht rond zijn persoon en zijn familie was hem te veel ge worden. ,,Het afgelopen jaar is er veel inbreuk op mijn privéle- ven gepleegd", viel hij in zijn afscheidsrede de tabloids aan. „Ik kwam vier jaar geleden naar Engeland juist omdat ik weer een privéleven wilde heb ben. De tijd bij Chelsea was daarom zo mooi. Daar kon ik mezelf zijn. Gewoon uit eten gaan, naar de bioscoop. Heer lijk." In Newcastle was het anders. De pers volgde iedere bewe ging van Gullit, zelfs als hij even in Amsterdam ging buur ten. „Normaal word ik beoor deeld op mijn werk, maar hier lag mijn privéleven te vaak op straat. Mijn gezinsleven is op een verkeerde manier in de verdrukking geraakt." Binnen de club priemden ook altijd argusogen in zijn rug. Het was een publiek geheim dat Gullit niet overweg kon met Alan Shearer, de held van New castle. „Toen ik bij Newcastle begon werd mij door journalis ten gevraagd of ik wel besefte Op Sky-channel onderbraken Newcastle. hoe groot de klus was. Nu weet waar ze toen op doelden", zei Gullit zaterdag. Op de dag dat hij zijn vertrek aankondigde was de Nederlan der precies een jaar in dienst bij Newcastle United Football Club. Een jaar waarin hij 112 miljoen gulden mocht uitge ven aan transfers, een jaar waarin hij mocht bouwen aan een elftal dat weer zou kunnen meedoen in de top van de Pre mier League en dat trots zou moeten terugbrengen in een voetbalstad die zwart-wit ge kleurd is. Maar na vijf wedstrijden in het nieuwe seizoen bungelt de ploeg hopeloos, met één scha mel punt, aan de staart van de ranglijst. Met het eind van het vorig seizoen meegerekend is Newcastle al twaalf wedstrijden zonder overwinning en is de club voor de zoveelste keer in de afgelopen jaren in een crisis beland. „Sommigen willen dat ik blijf, anderen willen juist dat ik ga", meldde Gullit ook. De laatste groep werd groter en groter en koos de kant van Shearer: de aanvoerder van Engeland, de duurste (50 miljoen kostende) speler in de geschiedenis van NewcasÜe en de vedette die vroeger zelf tussen de fans ach ter het doel stond. Aan die man moet je dus nooit komen. Maar Gullit had niets met reputaties te maken. Bij Chelsea zette Gullit zijn eigen aankoop Gianluca Vialli al op de bank en datzelfde deed hij afgelopen woensdag thuis te gen Sunderland (1-2) voor het eerst met Shearer. Het oordeel van het grote pu bliek was keihard. Waar in de voorbije weken de naam van Gullit nog werd gescandeerd, vielen hem in de stromende re gen op St. James-park slechts fluitconcerten en vervloekin gen ten deel. Gullit bracht zijn spits na rust nog wel in het veld, zag het elftal daarna zelfs ten onder gaan. „Het was dui delijk dat we zonder Shearer le ken te winnen en dat we na zijn entree de wedstrijd weer uit handen gaven", zei Gullit. Maar aan die woorden had nie mand meer een boodschap. Gullit had gegokt en in de ogen van de media en de fans verlo ren. Hij had het aangedurfd om Shearer te passeren, voedde daarmee de geruchten dat het oorlog was tussen die twee en ging met zijn ploeg toch weer onderuit. De vraag die rijst is wat er pre cies tussen de Britse aanvaller en de eigenzinnige Nederlan der mis is. Shearer, die al eer der met andere vedetten bots te, maakt er geen geheim van dat hij Gullit niet duldt 'It's him or me at Newcastle)Beide voetbalgrootheden hebben hetzelfde karakter en charisma. Ze winnen eenvoudig mensen voor zich, worden overal op een voetstuk geplaatst en ge nieten van de verafgoding die in hun omgeving plaats heeft. Shearer is de best betaalde spe ler in Engeland, verdient 120.000 gulden per week en heeft clausules in zijn contract dat hij in de toekomst trainer zal worden van Newcastle Uni ted. Vanaf het moment dat Gullit op St. James-park bin nenstapte voelde Shearer dat opeens alle aandacht van de media en de commercie voor zijn trainer was. Vervolgens was er maar weinig voor nodig om op de training de eerste binnenbrandjes te doen ont vlammen. Gullit haalde de woede van Shearer op zijn hals toen hij diens beste vriend en collega international Robert Lee uit de selectie knikkerde. Die krijgt nu ongetwijfeld weer zijn plaatsje terug. Het is Gullits zorg niet meer. Het wachten is op het moment dat hij weer ergens opduikt. Op zoek naar eerher stel. Daags na Gullits ontslag werd al druk gespeculeerd over zijn opvolging. Bobby Robson liet desgevraagd nadrukkelijk blij ken geïnteresseerd te zijn in de vacante baan. rotterdam/newcastle gpd Gent - Charleroi 3-2, Mechelen - Beveren terlo - Moeskroen 3-0, Lokeren - Verbroeder 0-0T GB Antwerp - Sint Truiden 3-1, Aalst 0-2, Harelbeke - Lierse 0-3, RC Genk - Sta 0, Anderlecht - Lommei 3-3. Stand aan kop: Brugge 4-12 Westerlo Anderlecht 4-10 Gent DUITI Bayern - Unterhaching 1-0, Freiburg - chen 3-0, Hertha BSC - Bremen 1-1, Stuttj verkusen 1-2, Wolfsburg - Rostock 2-0, Fr Duisburg 2-2, SSV Ulm - Dortmund 0-1 Stand aan kop: HSV 3-7 Wolfsburg Frankfurt 3-7 Dortmund Leverkusen 3-7 Hertha BSC Real Madrid, zonder de geblesseerde Seedorf, was veel te sterk voor Numancia: 4-1. De aartsrivalen Real en Barcelona delen de koppositie met het verrassende Rayo Vallecano. Deze ploeg bleef, door een 2-1-over winning op Mallorca, na twee ronden ook nog zonder puntverlies. Dat kan niet gezegd worden van Valencia, De tegenstander van PSV in de eerste ronde van de Champions League ging met 3-2 onderuit bij Espagnol en sluit na twee duels met nul punten de Spaanse ranglijst. ENGl 1 Aston Villa - Middlesbrough 1-0, Bradfori Ham 0-3, Derby - Everton 1-0, Liverpool - 2-0, Southampton - Sheffield Wednesday tenham - Leeds 1-2, Wimbledon - Chelj Sunderland - Coventry 1-1. 5-13 Sunderland 6-13 Leicester 4-10 Everton 4-10 Derby 6-10 Watford 6-10 Coventry 5- 9 Wimbledon 5- 9 Bradford 5- 9 Newcastle Man.United West Ham Leeds Arsenal Tottenham Liverpool Southampton Middlesbrough 6- 9 Sheff.Wednesdi1 Auxerre - Le Havre 2-1, Bordeaux - Metz 0-1 - Lens 2-1, Nantes - Montpellier 3-0, Mi Bastia 1-1, Sedan - St.Etienne 3-2, Stra i Rennes 2-1, Monaco - Troyes 3-0, Lyon - Stand aan kop: 5-10 Auxerre 5-10 Nantes 5-10 Strasbourg Bologna - Torino 0-0, Fiorentina - Bari l-( Verona 3-0, Juventus - Reggina 1-1, Lecce Ian 2-2, Perugia - Parma 1-1Piacenza - Rq Venezia - Udinese 1-1 Porto - Alverca 0-0, Belenenses - Gil Vice n Benfica - Salgueiros 1-0, Campomaiorei vista 0-1, Maritimo - St. Clara 0-0, Braga - 0-1, Leiria - Amadora 1-1. Stand aan kop: Belenenses 2-4 Guimaraes Gil Vicente 2-4 Alverca SCHO Hibernian - Rangers 0-1, Motherwell - Dun Aberdeen - Saint Johnstone 0-3, Celtic - fj 0, Dundee Utd - Kilmarnock 0-0. Stand aan kop: Rangers 5-15 St.Johnstone Celtic 5-12 Hearts Dundee Utd 5- 8 Dundee Sociedad - Atletico Madrid 4-1, Vallecanc ca 2-1, Celta- Sevilla 2 -1, Espanyol - Va 2, Santander - Barcelona 1 - 2, Vallecano - 2 - 1, Real Madrid - Numancia 4 - 1, Val v Bilbao 1 - 0, Zaragoza - Oviedo 4 - 0 Spanje Barcelona en Real Madrid hebben ook in de tweede speelronde van de Spaanse competitie geen fout ge maakt. De ploeg van trainer Louis van Gaal won mede dankzij een treffer van Cocu met 1-2 bij Racing Santan der. Barga begon de wedstrijd tegen Santander met vijf Nederlanders. Hesp, Reiziger, Frank de Boer, Cocu en Kluivert maakten deel uit van de basiself van de kam pioen. Zenden en Bogarde mochten na rust invallen. Rivaldo zette Barcelona na 39 minuten op voorsprong: 1-0. De Braziliaan stond ook aan de basis van de twee de treffer van Barcelona. Cocu kopte zijn voorzet na 44 minuten tussen de palen. Santander kwam nog terug tot 1-2 maar kon niet voorkomen dat Barcelona na zes tien seizoenen weer eens in het Sardinerostadion wist keli wel wei Hoi zaa het ,Ri|t /OOi "Vner d3i' dïSV l'Too >pill Too U 'OOI dich Christian Vieri haalt verwoestend uit en scoort zijn tweede FOTO RTR

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18