Deel bestuu zorgcentra stapt op Rijn Veenstreek 'Gondelen heeft wel iets romantisch' ii If 4< ei Stichting Zorgwijzer ma orde op zaken stellen Met hoogtevrees wiebelen op 38 bierkratten Keessen betaalt deel van dwangsom onder protest Stralende Oranjefeesten in Langeraar MAANDAG 30 AUGUSTUS 1999 chef tim brouwer de koning, 071-5356417, plv.-chef marieta kroft, 071-53 Minder bezoekers beurs Plantarium hazerswoude-dorpDe vakbeurs voor boomkwekerijproducten in het Plantariumgebouw heeft duizend bezoekers minder ge trokken dan vorig jaar. Vooral de consumenten bleven weg, de vakdagen op donderdag en vrijdag trokken juist tien procent meer belangstellenden. Beursmanager Jos van Lint denkt dat het goede weer van het afgelopen weekeinde ermee te maken heeft dat de beurs minder bezoekers trok. Tennisclub huldigt nestor Lucas HAZERSwouDE-RUNDUKVolgende week wordt hij tachtig, maar dat is geen reden om te stoppen met tennissen. De Hazerswoudse Tennis Club zette zaterdagmiddag het oudste lid André Lucas dan ook flink in het zonnetje. Met zijn kleinzoon moest Lucas het opnemen tegen zijn vrouw Antoinette (73) en hun zoon. Om alles op een top-match te laten lijken, werd de wedstrijd ge leid door een scheidsrechter van de KNLTB en waren er ballen- jongens ingezet. Na de wedstrijd, die de jubilaris veHoor, was het feest in het clubhuis. Onder invloed rupwetering/ HAZERSwouDEEen beschonken automobilist uit Oud Ade is gistermorgen rond 2.30 uur is op de Ripselaan in Rijpwetering aangehouden. Met de auto laveerde de 46-jarige bestuurder over beide rijstroken. De man was te dronken om de blaastest af te leggen. Op het bureau is een bloedproef afgeno men. Een 30-jarige bestuurder uit Den Haag werd op de Ge- meneweg in Hazerswoude-dorp aangehouden. Het uiteindelij ke resultaat van de ademanalyse was 1.49 promille. Een 28-jari- ge automobilist uit Hazerswoude-Rijndijk werd aangehouden op de Schutterstraat in diezelfde plaats. Ook hij kwam aan een promillage van 1.49. Verkeersongeval in Langeraar langeraar Op de Geërweg zijn een motorrijder en zijn passa- giere gewond geraakt bij een aanrijding met een personenauto. Het ongeval gebeurde gisteren om 13.56 uur. De 47-jarige mo torrijder uit Waarder botste in de flank van de auto van een 53- jarige vrouw uit Uithoorn. Zij sloeg linksaf op het moment dat de motorrijder inhaalde. De motorrijder en zijn 46-jarige passa- giere moesten met diverse verwondingen naar het ziekenhuis. Nieuw onderdeel slaat aan tijdens jaarmarkt Hazerswoude-Dorp Onvrede met handelwijze directeur hazerswoude-dorp Geweld tegen politie in Alphen ALPHEN AAN DEN RUN Bij een vechtpartij tussen enke le tientallen jongeren in de Al- phense Julianastraat in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn politieagenten slaags ge raakt met enkele van de rel schoppers. Rond half drie 's nachts kreeg de politie melding van de vechtpartij in een kroeg. De politie probeerde de vech tenden van elkaar te scheiden en hield drie vechtersbazen aan, een 20- en 23-jarige Alphe- naar en een 24-jarige man uit Nieuwkoop. De jongste Alphe- naar verzette zich hevig tegen zijn aanhouding en schopte en kele politiemensen. Vrienden van de verdachte probeerde de aanhouding te verhinderen en keerden zich tegen de politie. De ongeregeldheden verplaats ten zich naar het plein bij de Al- phensebrug. Met hulp van col lega's uit de omringende dis tricten werd een einde gemaakt aan de ongeregeldheden. De verdachten zijn nog ingesloten. Twee van hen worden morgen voorgeleid aan de officier van justitie. De derde had nog een straf openstaan van zes maan den en blijft voorlopig in de cel. Vijf politiemensen deden aan gifte van bedreigingen, geweld plegingen en beledigingen. De aanleiding tot de vechtpartij is nog niet bekend. marieta kroft Hij heeft last van hoogtevrees, maar weigert eraan toe te ge ven. Acht meter bierkratten sta pelen is voor de 51-jarige Peter Maurits deze zaterdagavond op de 25ste jaarmarkt in Hazers woude-Dorp dan ook een soort therapie. Terwijl zoon Marcel steeds een krat opgooit, stapelt Peter ze, waarna hij er bovenop gaat staan. Het duo neemt er de tijd voor. Zij streven niet naar een zo snel mogelijke tijd. Hun doel is om alle veertig kratten in twee naast elkaar gelegen rijen te stapelen. „We zitten nu op negen minuten", zegt speaker Perry Kasbergen als ze nog zo'n zes kratten moeten. „Maar het maakt niet uit. Er zijn er maar weinig die het redden." Onver stoorbaar gaan vader en zoon Maurits door. De rijen worden hoe langer hoe wankeler, maar de acht meter is in zicht. Maar dan, bij krat 38, is het gebeurd. De toren valt om. Maurits valt niet mee, hij is via touwen vastgemaakt aan een hoogwerker. Zwevend in de lucht maakt hij een paar vuist bewegingen, een uiting van te leurstelling. „Ik had zo graag nog op die 39ste willen staan", legt hij uit als hij weer op vaste grond staat. „Dan had ik het hoogste punt bereikt." Het kratje stapelen is een nieuw evenement op de jaar markt. Het plaatselijk café De Egelantier organiseert het en heeft daarvoor het bureau Des- productions in de arm geno men. Voor het winnende duo ligt er een reisje naar Parijs in het verschiet. De stapelaars hebben ideaal weer: er is geen zuchtje wind. Om het ze toch niet al te gemakkelijk te maken, hebben de mensen van De Ege lantier voor een wankele hou ten ondergrond gezorgd. Even verderop in de Dorps straat rijden de botsautootjes en draait de zweefmolen. De pannenkoekentent is populair, de kramen met koopwaar zijn minder in trek. De Rotary is naarstig op zoek naar leerlingen voor het Rijnwouds dictee dat na het succes van vorig jaar op nieuw plaatsheeft. Het lukt om een volle klas samen te stellen bü1 ejaa Vier van de zes bestuursleden van Zorgcentrum Jac< g in Ou<Je Wetering hebben hun functie neergelegd. J. ma, R. Langhout-Niesing, N. Masteling, L. Olijerh hebben deze stap genomen uit onvrede met het o] den van de directeur van het zorgcentrum H. van De directeur komt volgens de vier toezegging aan heC stuur en personeel niet na. Hierdoor onststond een werkbare situatie, meent J. Crama. nrschc intsoe van c waar ;n hij i aang i uto met onder meer wethouders, raadsleden en (oud)-leerkrach ten. „In opstellen was ik altijd veel beter", verzucht PvdA'er Kees de Best nog voordat het dictee is begonnen. De meeste mensen trekken naar het kratje stapelen. Hon derden toeschouwers beleven de spanning mee van bibberen de krattenstapelaars in de hoogte. Ook de bewoners van Huize Driehof zitten in groten getale voor de ramen. De broers Eduard en Richard Blonk spreken een tactiek door en beginnen voortvarend. Ook zij redden het op twee kratten na. Stapelaar Richard blijft en thousiast. „Op het moment dat je gaat, is het lekker. Ineens zweef je en is het trillen over." Het duo neemt zich voor om het later op de avond nog een keer te proberen. De snelste krattenstapelaars van de veertig deelnemende teams zijn uiteindelijk Johan van Gent uit Hazerswoude en Bram Blijleven uit Waddinx- veen. In drie minuten en 43 se conden krijgen ze alle veertig kratten op elkaar. oude wetering marun kramp De vier bestuursleden besloten op te stappen toen half augus tus duidelijk werd dat directeur Van Duin geen tweede enquête wilde houden onder het perso neel van het zorgcentrum. Dit was, aldus Crama, toegezegd naar aanleiding van de eerste enquête eind vorig jaar. Uit dit onderzoek bleek dat er onder het personeel veel kritiek was op het functioneren van de zorgmanager, het bestuur en met name de directeur. „In het afgelopen jaar zijn enkele zaken die uit het onder zoek naar voren kwamen aan gepakt. Zo is er het een en an der veranderd in de vergaderin gen en er is een managment- team geformeerd. In september zouden we een tweede enquête houden om te kijken of dit tot verbeteringen heeft geleid. Maar daar is Van Duin nu dus op tegen." Voor vier van de zes bestuursleden was dit de drup pel. Crama: „Ik ben door de werk nemers van Jacobus vorig jaar gekozen als bestuurslid. Daarbij ben ik ook de commissaris van het personeel. Ik ben opgestapt omdat ik deze gang van zaken niet meer naar hen toe kan ver antwoorden. We vinden dit al lemaal verschrikkelijk jammer, maar we zagen geen mogelijk heid om door te gaan. Waarnemend voor: H. Bakker, die net als besti lid J. van der Zwet niet op; te, betreurt de beslissing va vier overige leden. Volgens hebben de leden hun fu„ neergelegd omdat zij zich kunnen vinden in de bez gingen die moeten wo ,j doorgevoerd. „Ze hebben te veel met het personeel 1 gehouden, terwijl er ook an zaken zijn waar het bestuu kening mee moet houden hebben ook het beste me personeel voor, maar i moet je je ook wat harder ven opstellen." Volgens Bakker is het nii bedoeling van het bestuu de directeur om de tweed( quête niet te houden, doen we alleen later, moeten we de bezuinigii rond hebben. Die zijn moi teel belangrijker voor het v bestaan van het zorgcentruL Crama bestrijdt de re van Bakker. „We zijn niet toegekomen aan de be: gingsvoorstellen. Dat ges£ moest nog plaats hebben, daarom zijn wij niet o stapt." Directeur Van Duijn ei voorzitter van de onderner raad P. van de Wereld w vanaochtend niet bereii j" voor commentaar. ierdor ivond lonpla rpse a ar auti )ken e lil tl] 'erwc itemb udse i deD In hel instel] waa: '70, geme woubrugge tim 8rouwer de koning De Woubrugse motorhandelaar Jan Keessen heeft onder protest 65.000 gul den overgemaakt aan de weduwe van de bekende Britse coureur Mike Hailwood. Dat bedrag is het deel van de maximale dwangsom van 150.0000 gulden die de rechter hem oplegde omdat hij de zoek geraakte motorfiets niet tijdig aan Pauli ne Hailwood had gezonden. Keessen ging in de al jaren slepende kwestie in hoger beroep tegen de dwangsom. Hem hangt daarnaast een gijzeling boven het hoofd, als blijkt dat hij niet de juiste mo torfiets naar Hailwood heeft gestuurd. Keessens advocaat Wim Roelink spreekt schande van de gang van zaken. Hij vindt het ongehoord dat de rechter in het uiterste geval een gijzeling van zijn cliënt toestaat als de gezochte mo torfiets niet boven water komt. „Zijn ze nou van God los", fulmineert hij. „Kees sen zit in een rolstoel en heeft dagelijks medicijnen nodig. Hij beschikt over een medische verklaring van het AMC waar uit blijkt dat een gijzeling niet goed voor zijn gezondheid is. Maar daar walst de rechtbank-president overheen. Dat kan kennelijk in dit land. Ik heb dertien jaar lang een groot vertrouwen gehad in de rechterlijke macht, maar dat vertrouwen heeft nu een flinke knauw gekregen." Met de dwangsom voor zijn cliënt heeft Roelink minder moeite. „Het gaat om een gigantisch bedrag, maar als blijkt dat Keessen dat ten onrechte heeft betaald, krijgt hij dat terug. In het verle den is hij niet altijd voldoende duidelijk geweest, waardoor hij nu in een lastig parket zit. Maar ik geef niet op in deze zaak, al was het alleen maar om het on recht dat mijn cliënt is aangedaan." Roelink hoopt dat het hoger beroep tegen de dwangsom op de eerstvolgende rolzitting meteen aan de orde komt. Dan moet ook blijken wat het onderzoek van Hailwood naar de echtheid van de door Keessen opgespoorde motorfiets heeft opgeleverd. Roelink zet op voorhand vraagtekens bij dat onderzoek. „Hoe kan een rechter nu toestaan, dat één van de betrokken partijen dat onderzoek laat uitvoeren? Hailwood probeert alleen maar te bewij zen dat Keessen niet de wedstrijdmotor van Mike Hailwood, ik noem dat de gou- den-plakmotor, heeft gevonden." Roelink beweert dat de Woubrugse motorhandelaar die miljoenen-motor fiets nooit heeft bezeten. Keessen kocht volgens hem destijds voor 2000 pond slechts een trainingsmotor van de kam pioen. „De echte Hailwood Six staat in het Honda-museum in Japan." De advocaat van Hailwood, Joop van der Pijl, is niet onder de indruk van het betoog van zijn collega. „Waarom is Roelink dan niet in cassatie gegaan?", zegt Van der Pijl. „Het gerechtshof be staat uit drie wijze hoge heren en heeft weloverwogen geoordeeld. De motor fiets die Pauline Hailwood in Engeland laat onderzoeken, lijkt op wat wij zoe ken. Maar onze experts moeten daar over oordelen en zij hoeven geen neu trale onderzoekers te zijn." „Wat betreft die gijzeling hoeft Kees sen zich geen zorgen te maken. Zelfs van echte boeven - en Keessen is dat in mijn ogen absoluut niet - is de gezondheid in geval van lijfsdwang gewaarborgd." Vloot in Oude Wetering wordt elk jaar groter digt een bordje met de tekst 'eerste prijs'. Het bord valt in goede aarde. „Hartstikke leuk, nooit verwacht", roept een op varende. „De avond kan niet meer stuk." De duisternis is een uur later al ingevallen. De bootjes zijn mooi verlicht. De drijvende dis co en de aken met fanfares gal men onverminderd voort. En de 'Zuid-Amerikaanse' danse resjes houden de sfeer erin. De jury heeft haar werk gedaan en vaart mee op de sleepboot 'Norway". Wethouders Luc Bee- len (Alkemade) en Chris Vink (buurgemeente Jacobs woude) alsmede Alexander Heijnis van de provincie Zuid-Holland, keurden de boten. „Daarbij let ten we op de hoeveelheid werk die de mensen erin hebben ge stopt en de originaliteit", legt Heijnis uit. „Een paar lampjes ophangen kan iedereen. Daar om heeft de grote piratenboot van IJsclub Excelsior uit Bilder- dam de eerste prijs gewonnen in de categorie grote boten. Omdat het vlot van Scouting 63 eindelijk eens een keer af was, heeft zij de eerste prijs voor de kleine boten in de wacht ge sleept. De verlichtingsprijs ging naar de familie Bakker uit Roe- lofsarendsveen." Omdat de wagen die het vuurwerk moest afleveren in de file stond en omdat de jury de ze keer meer tijd nodig had, vertrekt de stoet later dan ge pland naar de Braassemermeer. In het donker, begeleid door bandjes, shantykoren en een publiek van zeven rijen dik, glij den de bootjes in volle glorie voorbij, op weg naar het afslui tende vuurwerk. oude wetering harry oosterveen Geen Venetiaanse gondels, maar wel zo'n honderd versier de boten deden zaterdag mee aan de vijftigste Gondelvaart in Oude Wetering. Variërend van piratenboten tot en met vlotten en van een varende Zuid-Amerikaanse dansshow tot een drijvende klomp. Louter voor de lol, met een biertje of een compleet fanfare aan boord. „Er komt steeds meer belangstelling voor de Gondel- vaart, dit jaar zijn er dertig offi- ceel ingeschreven boten", zegt Anne van Raaijen van de Gon delcommissie. „Gondelen heeft toch wel iets romantisch." Nog voor de eigenlijke Gon delvaart zit de stemming er al in. De terrasjes aan, bij en op het water lopen vol. Ook de markt van oude ambachten en de afgehuurde kraan met bak, waarin je je tot grote hoogten kunt laten hijsen, trekken be kijks van duizenden mensen. Inmiddels maakt een aantal fanfarekorpsen uit de directe omgeving zich op voor de vro lijke noot. Bewoners langs de Wetering laten zich niet onbe tuigd. Zij versieren hun huis. Zo heeft een gezin diverse rokken van moeder buiten aan de gevel opgehangen. 'Rok Around De Clock' staat er in gekleurde let ters bij. Anderen geven uit- drukiing aan het winterse the ma dat Oude Wetering voor één dag in Koude Wetering om tovert. „Gelukkig hebben we mooi weer", zegt Van Raaijen, tevens bestuurslid van Promo tievereniging Alkemade. „Als het druilerig is, versieren de mensen hun huizen niet zo lelan; dit j: Zinl :omt van willi ilacht komt eren' ale it Iet ei men: eer uit langeraar Langeraar heeft drukke en tevens rus tige Oranjefeesten achter de rug. Mede door het mooie weer kwamen honderden mensen af op de ballonnenoptocht, de beddenrace, voetbal, volley bal en uiteraard de kermis. De eerste van de 400 ballonnen zijn inmiddels in Drenthe geland. Aan de spectaculaire beddenrace namen 26 teams deel. Altior won op eigen veld de onderlinge confront tie met buurvereniging TAW pas na strafschop pen. Ondanks de drukte viel er volgens de orgai satie geen wanklank. De politie hoefde niet op t treden, maar werd zaterdag in alle vroegte wegg roepen voor ongeregeldheden elders in de regii FOTO MARK LAN Gemeenten bereid extra kosten te betalen Op een mooie zomerdag geven kerstbomen, sleeën en mutsen Oude Wetering - voor de gelegenheid Koude Wetering - een winters tintje. gauw. Om half acht dienen de eer ste boten zich aan. Vanaf dat moment verandert de Wetering in een hossend feest. Met luide kanonschoten doorklieft een nagebouwd piratenschip annex disco het water. Het geheel is bekroond met drie masten en dansende jongelui. Nee, dan is piratenboot 'Waterman', af komstig uit ligplaats Vinkeveen en getooid met een goudkist, een stuk rustiger, op vechtende piraatjes op het dak van de ka juit na dan. Kapitein Jan van Tol uit Zevenhoven is gekomen voor zijn plezier. „Ik ben al een paar keer wezen kijken. Maar ik dacht bij mezelf dat het leuker was om mee te varen dan aan wal te blijven." Middenin de bocht van de Wetering dobbert een vlot met uitkijk, gemaakt door Scouting 63 uit Leimuiden. Een houtvuur en kratten bier zorgen voor ver maak. De jongelui in de top van de piramidevormige uitkijk la ten nu en dan bier naar bene den vallen. Zij wachten op een schip dat hen naar de Braasse- FOTO ENGEL LAMEIJER mermeer wil slepen. Willem uit Rijnsaterwoude ligt relaxed aan boord te genieten van een pijp je bier. „Een paar uurtjes werk en het vlot was klaar. Vandaag hebben we de piramide erop gezet. De eerste keer dat we meededen, tien jaar terug, heb ben we een prijs gewonnen. Nu niet meer, want elke keer een vlot is wel afgezaagd." Toch wordt de ijver van de scouting beloond: de juryboot komt langszij en Karin van der Kaa- den, van de Watersportvereni ging Braassemermeer, overhan- marieta kroft De Stichting Zorgwijzer krijgt nog een jaar de tijd om orde op zaken te stellen. De portefeuil lehouders van Alphen, Ter Aar, Liemeer, Nieuwkoop, Ja- cobswoude en Rijnwoude die de stichting begin dit jaar op richtten, zijn bereid de extra kosten van negen ton te accep teren. Dat stellen de portefeuil lehouders de komende weken voor aan hun gemeenteraden. De Stichting Zorgwijzer be oordeelt in de zes gemeenten de hulpaanvragen voor oude ren en gehandicapten. Al snel na de oprichting bleek dat de kosten voor deze indicaties dit jaar negen ton hoger zouden uitvallen dan de 2,3 miljoen die was begroot. Met grote tegen zin betaalden de gemeenten dit voorjaar een deel van de extra kosten. Tegelijkertijd namen ze een extern bureau in de arm dat een onderzoek moest doen naar de oorzaak van de financi ële problemen en de werkwijze. Afhankelijk van die resultaten zouden ze de rest van het geld beschikbaar stellen. Het bureau SGBO (bureau van de Vereniging van Neder lands Gemeenten) concludeert dat het tekort is ontstaan als ge volg van verkeerde schattingen van het aantal indicaties en de tijd die een indicatie kost. De gemeenten hadden echter van te voren geen betere schatting kunnen maken omdat pas eind dit jaar landelijke normen en kengetallen beschikbaar ko men. Ook constateren de on derzoekers dat de Stichting Zorgwijzer de tijd nodig heeft om aanloopproblemen op te lossen. De portefeuillehouders van de zes gemeenten zijn bereid de aanbevelingen van het on derzoeksbureau op te volgen. Dat wil zeggen dat ze de extra kosten aanvaarden en di spraken met Zorgwijzer zien. Voor 1 juli 2000 wille gemeenten meer inzicht ben in de werkprocessen kosten per indicatie. Uit eind 2000 willen de gemee per product met de stichtir rekenen. De gemeenten Jacobsw gaf een maand geleden noi geen extra geld meer te v steken in Zorgwijzer. cobswoude denkt dat het koper kan als de organisat zaken beter aanpakt. Wet der M. Dambrink van cobswoude zegt nu berei zijn Zorgwijzer de ruimte t ven om verbeteringen aa brengen. „Voor ons en Liemeer is het belangrijk di per indicatie kunnen afreke Daar wordt nu aan gewerkt de Jacobswoudse raad oo stemt met betaling van de kosten, weet ze echter nog „Onze raad is erg kritisch."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 12