Greene grijpt kans op onsterfelijkheid iï W A Oranje worstelt zich naar finale Ajax gaat kleine stapjes vooruit ekeris bedreigt Hertzberger Sport Opmars Nederlands roeien biedt olympisch perspectief \TERDAG 28 AUGUSTUS 1999 llijlevens wint in Venlo ;nlo» Jeroen Blijlevens heeft de vijfde etappe in de Ronde van Nederland gewonnen. Hij was de snelste in een massasprint, /oor de TVM'er was het de tweede dagzege. Eerder won Blijle vens de eerste etappe. De rit ging van Nijverdal naar Venlo over :en afstand van ruim 187 kilometer. De Oekraïner Sergei Gont- sjar blijft leider in het algemeen klassement. Vandaag wordt de aatste etappe verreden. Die vindt grotendeels plaats in het Lim- jurgse heuvelland. Lazio wint Super Cup MONACOLazio Roma heeft zich gisteravond de Europese Su- Cup toegeëigend. De Italiaanse ploeg versloeg Champions- .eaguewinnaar Manchester United in Monaco met 1-0. De eni- treffer kwam tien minuten voor rust op naam van de Chileen /larcelo Salas. Bij Manchester stonden Jaap Stam en doelman laimond van der Gouw in de basis. Jordi Cruijff viel in. Vlulder mist strafschop ielsenkirchenSchalke 04 heeft gisteravond een kans laten lig- Ten even koploper te worden van de Bundesliga. De ploeg v 1 luub Stevens, met Johan de Koek als enige Nederlander in de fij )asis, verloor voor eigen publiek, 45.000 man in getal, met 1-3 'an Hamburger SV. Daardoor voert HSV de Duitsé ranglijst aan. jj nvaller Youri Mulder, na een uur in het veld gekomen, had de lOgelijkheid Schalke nieuwe hoop te geven. De Nederlandse miste echter een strafschop. oskamp weg bij TVM NLO» Bart Voskamp (31) vertrekt aan het einde van dit sei- en bij TVM. De in België woonachtige Voskamp heeft vorige veek een 'onbevredigend' gesprek gehad met manager Cees 'riem over de verlenging van zijn contract. Voskamp is aan zijn evende seizoen bij TVM bezig. Ook Jeroen Blijlevens, Steven de ongh en Tristan Hoffman proberen bij een andere ploeg aan de lag te komen. Vjax tevreden over loting msterdam Ajax heeft gisteren in Monte Carlo een gelukkige (ïand van loten gehad. De Amsterdammers zagen in de eerste onde van de UEFA-beker Dukla Banska Bystrica uit Slowakije zich gekoppeld. Een onbekende, maar niet al te zware op- bonent. Ajax speelt de eerste wedstrijd thuis, op 16 september. e weken later volgt de return. Ook Vitesse, dat de Portugese weededivisionist Beira Mar lootte, en Roda JC (Sjaktor Donetsk 't Oekraïne) waren niet ontevreden met hun tegenstander in e eerste ronde vande UEFA-Cup. Seedorf enkele weken uitgeschakeld tdripClarence Seedorf is door een blessure enkele weken (liet inzetbaar. De middenvelder van Real Madrid heeft de rech- erenkelbanden ingescheurd en verrekte iets in de rechterknie, let gebeurde tijdens de training, waarbij Seedorf in botsing im met verdediger Ivan Campo. Volgens de eerste berichten i de Nederlander twee tot vier weken niet spelen. raeei Iiaajt sluit Barmasai uif ïg. Dei Jevilla Bernard Barmasai is uitgesloten van de overgebleven contacLec}strijcjen voor (je Golden League. Dat meldde televisiezender i een CNN. De Keniaanse atleet was op de 3000 meter steeple chase (anshebber op de jackpot van 1 miljoen dollar. De internatio- incuestaie atletiekfederatie IAAF heeft Barmasai op de vingers getikt wegens een incident tijdens de Golden League-ontmoeting van ll augustus in Zürich. De wereldrecordhouder zöu toen met mdgenoot Christopher Kosgei een deal hebben gesloten, zodat le overwinning naar Barmasai ging. Brons voor springruiters ickstead De Nederlandse springruiters hebben in Hickstead ijdens de Europese titelstrijd de bronzen medaille veroverd, puitsland werd opnieuw kampioen met een totaal van 24,13 Itrafpunten, voor Zwitserland (25,91), In de individuele rang- chikking bleef de Fransman Michel Robert aan de leiding. Met iet paard Auleto heeft hij vier strafpunten achter zijn naam 'JK va taan. Jos Lansink is met Nissan Carthago Z als negende de bes- e Nederlander. irayzelburg zwemt WR 200 rug ypNEY» De Amerikaanse zwemmer Lenny Krayzelburg heeft isteren tijdens de Pan Pacific Games in Sydney het wereldre- ord op de 200 meter rugslag verbeterd. Hij legde de afstand af 1 1.55,87. Het oude wereldrecord stond al sinds november 991 op naam van de Spanjaard Martin Lopez Zubero met .56,57. voorz delijk Sekeris kon het thuis- f|| ordeel net niet volledig be- itten. De speler van Zuid Jest bedreigde in het Bl-toer- /Moi van zijn club Arthur Hertz- JJrger lange tijd, maar capitu- IMrde op eigen kunstgras als- W Êtg met 6-4 in de derde set. De f Mee overige favorieten die in Wtie kwamen, Tjeerd Star en artijn Zandvliet, ondervon- twee sets minder proble- an respectievelijk Tim de :n Oscar Schoordijk. Arthur Hertzberger, een gravelspeler vanaf de hterlijn, miste wedstrijdritme trof aan de andere-zijde van net een tegenstander, die mtnit spelen op kunstgras waar lllll i rtere rally's en snellere pun- worden gespeeld, uitste- nd beheerst. de Rooij behaalde tegen ;erd Star de helft van de aalf games, die de eerste- amspeler van Zee Duin voordjor zijn overwinning nodig gscontri akantie leid het W Infi aan Oscar Schoordijk slechts twee games in de tweede set. In het Cl-toernooi bleef Wesley Oosterbaan in twee achtereen volgende partijen in twee sets eenvoudig overeind. Patrick Pracht en Vincent de Rooij moest hem feliciteren. Femke Verhaart zette haar opmars in de Cl (in Dl is ze ook nog ac tief) voort. In de hoogste van de twee categorieën kwam Katja van der Klaauw niet verder dan een luttele game. ^eVdsch Dag Cir, CIRCUIT IN CIJFERS De clubgenoot van Star, artijn Zandvliet verspeelde 6-2 6-2. DEC1, kwartfinale: F. Het Nederlands vrouwenhoc keyteam balanceerde gisteren op het EK op het randje van uitschakeling. Na een handje vol inmaakpartijen worstelde Oranje tegen Engeland plots met zichzelf. Dillianne van den Boogaard stelde in de vierde minuut van de tweede helft van de verlenging met haar golden goal (1-2) een finale te gen gastland Duitsland veilig. Oranje dat in de groepswed strijden geen enkele tegen stand had ondervonden moest gisteren voor het eerst dit toer nooi alles uit de kast halen om Engeland van het lijf te hou den. In een zenuwslopend duel bleken de Britten geenszins van plan mee te werken aan een Oranje-show. Weliswaar nam Nederland in de zesde mi nuut via een makkelijk toege kende strafbal van Ageeth Boomgaardt de leiding, maar het fysiek sterke Engeland maakte het de ploeg van Tom van 't Hek bijzonder lastig. „We werden onder druk gezet", al dus Van 't Hek. „Ze lieten ons niet in ons spel komen." Een beeld dat terugkeerde in de tweede helft, waarin keep- ster Clarinda Sinnige voor de eerste keer dit toernooi haar kwaliteiten mocht tonen. Tot vier minuten voor tijd hield ze de nul vast. Toen moest ze ca pituleren. Tina Cullen rondde een aanval, opgezet door Karen Brown en Helen Richardson, fraai af (1-1). Het zinderende duel kon na de gelijkmaker nog alle kanten uit. Uiteindelijk kwam Oranje met de schrik vrij in de verlenging toen Dillianne van den Boogaard voor de twaalfde keer in deze wedstrijd zich aan de rand van de cirkel meldde. De verdedigster van Den Bosch sloeg ditmaal de strafcorner ineens tegen de plank. „Ik dacht blind hakken", legde de topscorer van het toernooi uit. „Het was niet tnijn wedstrijd. Dat ik nu scoor maakt het extra mooi." Van 't Hek daarover. „Zij bewijst haar klasse weer eens. Zij weet op zo'n moment ergens iets ex tra's vandaan te halen." Een pluim deelde Van 't Hek ook uit aan doelvrouwe Clarinda Sinnige. Hoewel ze voor de eer ste maal dit toernooi een doel punt achter de oren kreeg werd de sluitpost van Amsterdam te recht bejubeld door haar team genoten. Van 't Hek: ,Jk geef niet vaak complimenten, maar zij heeft ons overeind gehou den." Ook Duitsland, morgenmiddag tegenstander van Nederland, kende gisteren problemen. Pas na strafballen werd Rusland uit de finale gehouden. De twee spannende halve finales kwa men als geroepen. „Voor het toernooi was het broodnodig", vond ook Van 't Hek. „Na een week slapen was er eindelijk wat te beleven. Altijd goed, ze ker als je zelf wint." Een droomfinale in Keulen dus, waar behalve de eer meer op het spel staat. De zich verzekerd va deelname en matisch geplaatst voor het reldkampioenschap in 2002. weet olympische auto- Miller klasse apart in one-womanshow op 200 meter Inger Miller greep, bij afwezigheid van de geblesseerde Marion Jones, de macht op de 200 meter. De sprints zijn gevechten op leven en dood. Alleen de eerste plaats telt. Zelfs in het gewone leven is het niet an ders. Wie herinnert zich immers nog de tweede man op de maan, of de tweede avonturier die na Columbus voet op Amerikaanse bodem zette? „En met goud op zowel de 100 als de 200 meter vergroot je de kans op onsterfe lijke roem", praatte trainer John Smith de afgelopen da gen op zijn 'raket' Maurice Greene in. sevilla een jaar lang heel hard voor werkt." De finales 200 meter werden de oneman- en onewo- man-show. Vooral bij de man nen was meer oppositie ver wacht. Bijvoorbeeld van de Ni- geriaan Francis Obikwelu. Greene liet zich echter niet irri teren door de indrukwekkende 19.84 seconden, die de Nigeri- aan 'sprintrookie' Francis Obik welu (uiteindelijk brons) in de halve finales had laten klokken. Frankie Fredericks kwam, ge hinderd door een hamstring blessure, niet eens aan de start. Maurice Greene danste, ijs beerde achter het startblok en sloeg enkele tellen later genade loos toe. Hij is een killer, schermt met zijn benen en deelde opnieuw een keiharde knock-out uit aan de concur rentie. „Iedereen maakt nu jacht op mij. Nou, kom maar op. Ik ben immers de snelste man in de wereld. Ik denk aan Sydney en kan niet wachten om ook daar toe te slaan." Bij de vrouwen was Inger Miller een klasse apart. De twee van de 100 me- frans dreissen Na de succesvolle lancering op de 100 meter (9.80 seconden) stuwde de 25-jarige Amerikaan zijn benen dus gisteravond ook op de dubbele afstand naar goud: 19.90 seconden. Greene werd daarmee de eerste gouden dubbelaar van Sevilla. Na het dankgebed het geregisseerde dankgebaar. Als een veredelde sinterklaas slingerde hij T-shirts naar het publiek met het op schrift 'phenoMenOn', waarbij de kapitalen MO de afkorting voor Maurice symboliseren. Zo als thuis ook op het kenteken van zijn Mercedes (MO GOLD). Na de koelberekende pr zette Greene zijn masker af en volgde pas de echte ontlading. De emotie, de tranen, de innige omhelzing met landgenote en trainingspartner Inger Miller, die tien minuten eerder met overmacht 200-metergoud be machtigde. De atletiekfamilie van trainer John Smith in extase. Weer twee keer goud. „Dit is waar je ter, zag bij ontstentenis van de geblesseerde Marion Jones haar kans schoon op de dubbele sprint. Het leek een regelrechte strafexercitie. De gracieuze Ja- maicaanse atletes McDonald (zilver) en Frazer (brons) kre gen een haast ongehoorde ach terstand van vijf meter aan hun broek. Miller zegevierde in 21.77 seconden, de beste tijd dit seizoen gelopen. „Goud was mijn doel, de tijd een bonus." Het gat bij de mannen was minder groot. Tussen Maurice Greene en de Braziliaan Da Sil- va gaapte slechts een kloof van exact eentiende seconde. Met de 19.90 bleef Greene ver bui ten bereik van het wereldrecord van Michael Johnson, dat sinds de Spelen van Atlanta op 19.32 staat. Een tijd van een echt fe- overigens. 0^PION%v SEVILLA'99 r. catharines» gpd Een jaar voor de Spelen van Sydney is de opmars van het Nederlandse roeien evident. Reikten vorig jaar in de olympi sche klassen slechts twee ploe gen tot de finale van het we reldkampioenschap in Keulen, dit weekend melden zich op de Henley Rowing Course van het Canadese St. Catharines vijf Hollandse boten voor de mon diale eindstrijd. Gisteren plaatsten Laurien Vermulst en Hedi Poot in de lichte dubbeltwee zich voor de finale en reikte ook de dubbel- vier van Merlin Vervoorn, Dirk Lippits, Diederik Simon en Mi- chiel Bartman tot de laatste ra ce voor goud. „Een comforta bele, koel gevaren race", analy seerde slagman Bartman die prestatie. Evenals de derde plaats van het duo Vermulst- Poot was de tweede plek van het kwartet scullers goed voor weer een olympisch ticket. Verrassend genoeg moet de Twente Vier voor de vervulling van zijn olympische aspiraties alles op de B-finale gooien. De lichtgewichten die zich geheel op eigen kracht in Enschede voorbereidden op het WK, i hun halve finale de Denen minstens naar een twee de plaats varen. Dat lukte niet. Ook Oostenrijk en Canada ble ven de Nederlandse boot nog voor, waardoor Nederland slechts de B-finale bereikte. Daarin kan het met een eerste of tweede plaats alsnog kwalifi catie voor Sydney afdwingen. Hetzelfde geldt voor de lichte dubbeltwee van Pepijn Aarde- wijn en Maarten van der Lin den. De laatste van drie heats bracht gisteren met de Zwitsers, de Nederlanders en de Austra liërs het complete olympisch ereplatform van Atlanta naar St. Catharines. Alleen de zilveren combinatie van drie jaar gele den stelde teleur: Aardewijn en Van der Linden kwamen niet verder dan een vierde plek. Nog achter de Japanners. Gunnen de troostfinales van vanochtend de Nederlandse lichtgewichten nog een blik op Sydney, de mannen van de on gestuurde vier zagen gisteren hun olympische kwalificatie mislukken. Slag Peter van der Noort en zijn teamgenoten la gen vanaf de start in verloren positie en hadden in hun veld nooit uitzicht op een eindklas sering hoger dan twaalfde. leeuwarden Op Friese grond Wouters duistere herinnerin gen bewaarde, zette Ajax een paar voorzichtige stapjes voor waarts. Opvallend en illustra tief was echter dat er na de 0-3 zege bij Cambuur louter op enige defensieve vooruitgang kon worden'gewezen. In april beleefde Ajax in Leeuwarden een dieptepunt en de beginnende hoofdcoach Wouters zijn ongelukkigste momenten in een toch al kwel lend seizoen. Gisteren kon Wouters het schrikbeeld van de 4-1 nederlaag, na een para de van Dani (0-1), snel uit zijn gedachten bannen. Gerust kon hij desondanks lange tijd niet zijn. Ongewoon veel man schappen zag hij terugtrekken de bewegingen maken in het shirt van een club die met aan valsdrift toch vermaard is ge worden. Nog steeds heeft Ajax be gaafde offensieve spelers en in zeer hoge mate is de oneven- wichtige ploeg van hen afhan kelijk. Dat toonden ze vorige week, in Maastricht bij MW (2-6) en gisteren, minder uit bundig, ten koste van Cam buur. Dani leverde al vroeg een kunststukje op. Door zijn ver raderlijke traptechniek, na een solo van tientallen meters, en een stuit liet doelman Hilbers zich verrassen. Even vroeg in de tweede helft sloeg Laudrup koel toe, toen verdediger Elzin- ga al het gedraaf van zijn ener gieke teamgenoten met een opzichtige fout zinloos maakte (0-2). In de slotfase moest het moegestreden Cambuur inval ler Wamberto nog een treffer toestaan (0-3). Het waren verhullende cij fers. In Leeuwarden bleek op nieuw dat Wouters bij het for meren van een nieuVve ploeg, zijn Ajax, pas aan het begin van een lange weg staat. Veelzeg gend is de taak voor aanvoer der Winter. Hij dient zich voor alsnog in te tomen als een wa re centrale verdediger. Het leidde gisteren in Friesland tot een bevreemdend beeld van een blok van drie ervaren spe lers in Ajax' defensieve hart. Voor Winter en Verlaat hield zich de voorlopig opmerkelijk gedreven Witschge op. Die houding had tot gevolg dat Ajax geen initiatief kon nemen. De immer strijdvaardige spe lers van Cambuur, die vorige week in De Kuip soms bewon derend het samenspel en de daadkracht van Feyenoord hadden gevolgd, moeten zich erover hebben verbaasd dat zij de meeste aanvallen konden opzetten. Het is de bedoeling dat Ajax op termijn weer letterlijk een stapje vooruit zet. Op het mid denveld zal dan, door een meerderheid te creëren, weer de sleutel moeten worden ge vonden tot de successen van weleer. Maar zo ver is het nog lang niet. In Leeuwarden ver oorloofde Winter zich boven dien enige slordigheidjes. Des ondanks, en dat was de winst voor Wouters, kwam Ajax al minder vaak in de problemen dan in de voorgaande partijen. Ook doordat bij Cambuur ui teraard inzicht en vernuft ach terbleven bij het enthousias- Cambuur L: Hilbers; Vergoosse Berhaltcr en Abma; Goudmijn Allien, Van der Heide en Lcvtsjenko Berghu echt (73. De Waard) c SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN 21 - 29 - 38 - 40 - 43 - 51 - 55 - 58 - 59 - 61 - 62 - 64 - 70 - 74. (onder voorbehoud) VOETBAL 0-2, 87. Cambuur - Ajax 0-3 (0-1). 5. Dani 1-0, 52.1 j 0-3. Scheidsrechter: Jol. Toesch Meijer (Ned) 1-1, Chmiel (Pol) - Schw; perman (VSt) - Thijssen (Ned) 1-1 Stand: 1 Samb, Thijssen 10 punten, 3. Jansen, Schw, 8, 5. Ba, Meijer, Tsjegolev 7,8. Koeperman 6,9. Chmiel Streep door Triatlon Wassenaar triatlon van Wassenaar heeft zijn beste tijd gehad. Door een ta- nde belangstelling is het sportevenement dat op 5 september u worden gehouden van de agenda gehaald. „Het is jammer int er is veel voorbereidend werk in gaan zitten, maar we hadden voon te weinig aanmeldingen", zegt voorzitter Grundeken van Stichting Trialon Wassenaar. De organisatie besloot al in een vroegtijdig stadium de wedstrijd schappen. „Eind juli moesten we een beslissing nemen, omdat op dat moment geld zouden gaan uitgeven. Het aantal inschrij- igen bleef op dat moment achter bij het voorgaande jaar. Zo'n hadden zich aangemeld, waar het aantal vorig jaar ig ongeveer 220 was. Hoe dat komt? Ik denk dat veel mensen tri- onmoe zijn. Ze hebben andere interesses gekregen, bijvoorbeeld het skeeleren." twaalf edities lijkt de triatlon van Wassenaar daarmee defini ng f aan zijn eind gekomen. „Ik denk niet dat wij er nog één zullen ganiseren, of het moet zijn dat de belangstelling voor de sport otseling weer toeneemt. Als bestuur zullen we ons beraden over toekomst. Wellicht dat we een ander evenement organiseren, ils een grote skeelerwedstrijd." TV-rechten sportevenementen Bij het verhaal over de tv- rechten van sportevenemen ten, dat vorige week zaterdag werd gepubliceerd, werd on volledige informatie verstrekt. Hierbij een overzicht van de verdeling tussen de zenders van de belangrijkste sporteve nementen. Wie heeft welke rechten: NOS: - Samenvattingen KPN Telecompetitie -Olympische Spelen s League (samen met Canal+) France - Amstel Cup •FA Cup HMG (RTL Veronica): - Nederlands Elftal, thuiswedstrijden - Johan Cnujff Schaal GP Formule 1 (samen mei Canak) :ompetitie NOS) Spa en Engelse competitie -Tennis, Het volgende WK voetbal is nog niet to United (GBr) 1-0 (1-0). 35. Salas 1-0. Monte Carlo. Loting eerste ronde: o a. AJAX - Dukla Banska Bystrica (Slw), Beira Mar (Por) - VITESSE, RODA JC - Shaktor Donetsk (Oek), Juventus (Ita) - Omonia Nicosia (Cyp), Leeds United (Eng) - Par- tizan Belgrado (Joe), FK Bodö Glimt (Noo) - Werder Bremen (Dui), Lausanne Sports (Zwi) - Celta de Vigo (Spa), Parma (Ita) - Krivbas Krivi Rig (Oek), Tottenham Hotspur (Eng) - Zimbru Chisinau (Mol), Atletico Madrid (Spa) - Ankaragücü (Tur), An- derlecht (Bel) - Olimpija Ljubljana (Slv), Celtic Glasgow (Sch) - Hapoel Tel Aviv (Isr), CSKA Sofia (Bul) - Newcastle United (Eng), MTK Boedapest (Hon) - Fenerbahce (Tur), Stabaek (Noo) - Deportivo La Coruna (Spa). is (Pol) 20,23, 6. Little (VSt) 20,37, 7. Golding (WRu) - Kamyshleeva (Ned) 1-1,1 2-0, Ibraguimova (Aze) - Doumes Goloebjeva(Let) 1-1. Stand aan kop: 1. Kamyshleeva, Hoekman, Goloebjeva, Tansil Maxwell/O'Connor (Ier) 7 22.92. 2. Basalmi/Pittino (Ita) 7.24.98, 3. Yantam Garces/Cerda (Chl) 7.26,69. Tweede: 1 Dupy/Bette (Fra) 7.26.09. 2. Korgh/Hansen (Den) 7.27,85, 3. Locher/Stomporowski (Dui) 7.29,63, Crispi/Molinari (Ita) 6.33,91, 2. Groom/Tuckler (VSt) 6.40,39, l. Euler/Ruehling (Dui) 6.29,04, 2 Touron/Chapelle I) 2-0, Teterina (Rus) - Linden/Aardewijn (Ned) 6.41,23. id - Rusland 1-1 n.v. (1-1 1-0). Duitsland win' 1-1. Nederland in finale tegen Duitsland. Spanje, om zevende plaats: Oekraïne -1 PAARDENSPORT New Haven. Vro (Fra/8) 5-7 6-4 7-5, Stoltenberg (Aus) - Johans- Ulihrach (Tsj) 6-2 6-3 e: Dragomir (Roe) - Testud 48,92.8 Zellner (VSt) 49,06. Vrouwen. 200 m: 1 Miller (VSt) 21,77, 2. McDonald (Jam) 22,22, 3. Frazer (Jam) 22,26, 4 Philipp (Dui) 22,26, 5. Fergu son (Bah) 22,28, 6. Yusuf (Nig) 22,42, 7 Hewitt (Aus) 22,53, 8. Campbell (Jam) 22,64. 5000 m: 1. Szabo (Roe) 14 41,83, 2. Ouaziz (Mar) 14.43,15, 3. Worku (Eth) 14.44,22, 4 Mikitenko (Dui) 14.50,17, 5. Ko- pytova-Kavakhoglu (Tur) 14.51.69 20 km snelwandelen: 1. Liu Hongyu (Chn) 1.30.50, 2 Wang 7.18,49, Landenwedstrijd, eindstand: 1 Duitsland 24,13 strafpuaten, 2 Zwitserland 25,91, 3. Nederland 29,13 (Hendrix/RBG Rnes- se, DubbeldarrW&L De Sjiem, Tops/Montemorelos la Silla, Lansink/Nissan Carthago Z), 4. Groot-Brittannië 29,56, 5 Frankrijk 33,51. Individuele stand na twee onderdelen: 1. Robert (Fra) 4 straf punten, 2. Michaels-Beerbaum (Dui) 4,59. 3. Mëndli 4,64 (Zwi), 4 Ehn.ng (Du.) 4,91, 5. Ledermann (Fra) 5,10, 9. Lans ink 8,75, 12. Dubbeldam 10,12, 13. Tops 10,26. Uitgescha- WIELRENNEN ■land. Vijfde etappe, Nijvei 3 km in 4.17,50 (43,656 •wijk (Ned). 132. Hendrix 25,48. ROEIEN Yan (Chn) 1 30.52, 3. Saxby-Junnz halve finales, eerste race: 1. Engquist (Zwe) e (Nig) 12,61, 3. Girard (Fra) 12,76, 4. Ennis- 12,81, 5. Roberts (Tha) 12,83, 6. Laukhova St. Catharines (Can). WK. Vrouwen: Halve finales, eerste drie naar finale: Dubbeltwee, eerste race: 1. Burcica/Macoviciuc (Roe) 7.13,74, 2. Lee/Newmarch (Aus) 7.14.36, 3. Stephan/Blasberg (Dui) 1- Collins'Garner (VSt) 7.19,01, 2. Luzuy/Fernandez (Fra) 7.21,67, 3 Poot/Vermulst (Ned) 7.22,18. Lichtgewicht: Skiff, troostfinale: 7. Van Eupen (Ned) 8.50,11, 8. Lamshed (Aus) 8.52,31, 9. Lamolle (Fra) 8.56,97 Mannen: Open klasse: Dubbelvier, eerste race: 1. Oostenrijk 15.55.22, 2. Robin 0.31, 3. Aus 0.38, 4. Mattan (Ita) 1.23,5. Rogers (Aus) 1.41. Puck (Pol). EK Mistral, stand n ciel (Spa) 13.27. Van Geemen 75. (Rus) 12,86, 7. Filippova-Graudyn (Rus) 12,95, 8. Feng Y (Chn) 12.98. Tweede race: 1. Oevers (VSt) 12,70, 2 Sjisjigina (Kaz) 12,75, 3. Rose (Jam), Dimitrova (Bul) 12,79, 5. Lopez (Cub) 12.83, 6. Korotia (Rus) 12,86, 7. Ramalalanirina (Fra) 12,96, 8. Kula- wansa-Fonseca (SLa) 12,98. 7,78, 2. Duitsland 6,07,9 ichtgewicht: Twee-zonder-s pits, Simon. Bartman) Sydney. F tweede 1 Oekraïne alle 6 08,01. eindrangschikking: 7 Thompson (VSt) 54,89, 2. Ryan (Aus) s) 55,90 200 school: 1. Heyns (ZAf) I, 2 Kowal (VSt) 2.25,52, 3. Powe (ZAf) s (VSt) 2.01,01, 2. Myden (Can) 2.01,64, 3. Dunn

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23