Rijkaard wil vaste groep PSV loot zwaar, Feyenoord en Willem II tevreden Johnson-show weer op volle toeren ert Paauw dacht in Sevilla even aan opstappen Sport Brugge en Anderlecht naar 'echte' UEFA Cup TOP goed uit startblokken •AG 27 AUGUSTUS 1999 i>iii ,1k h. Iers n nle it ze v :bben laan. is. Je lulilii er „Jammer dat kwaliteit niet boven leeftijd gaat", rea- de scheidsrechter Jaap Uilenberg gisteren op de uitspraak de rechter dat hij niet meer mag fluiten. De KNVB heeft ge- jver de leeftijdsgrens die de bond voor scheidsrechters han- En dus lijkt er na bijna achttien jaar een einde gekomen de loopbaan van de 49-jarige Uilenberg. Volgens de regle- ïten van de voetbalbond had de arbiter uit Losser twee jaar den al moeten stoppen. De KNVB verleende Uilenberg op id van zijn capaciteiten echter twee keer dispensatie. De ar- uit Losser wilde ook komend seizoen blijven fluiten en ide samen met collega Wout Schaap en grensrechter Jan lol een kort geding aan. De rechter oordeelde dat het leiden wedstrijden op topniveau hoge fysieke en psychische eisen De conditie van de mens neemt af bij het ouder worden loor de leeftijdsgrens wordt de doorstroming van scheids- iters bevorderd. archieffoto anp nefietduel in ArenA 3 erpam De benefietwedstrijd voor de slachtoffers van de Ibeving in Turkije is woensdag in de Amsterdam ArenA. Een ctie van Ajax speelt om 20.30 uur tegen een team bestaande urkse spelers in Nederland en Nederlandse voetballers die et getroffen land hebben gespeeld. De initiatiefnemers van i /edstrijd zijn Fuat Usta van Sparta en het bestuur van de iciterdamse voetbalvereniging FC Turkyemspor. De organisa- krenA, Ajax en Turkyemspor) rekent op minimaal 25.000 chouwers en een opbrengst van 1 miljoen gulden. De recet- m het woensdag gespeelde bekerduel ADO Den Haag - ta (3-1) heeft 3500 gulden opgeleverd voor de slachtoffers de aardbeving in Turkije. Beide voetbalclubs hadden beslo- het entreegeld van de wedstrijd op giro 797 te storten. /SB tegen Ajax 2 delijk Je vij rdwukerhout WSB oefent morgen tegen het tweede elftal t tear nodig r Ajax. Het is de derde oefenwedstrijd die de Amsterdamse rves in deze regio afwerken. De wedstrijd op sportpark De dat khorst aan de dr. Schaepmanlaan begint om 17.00 uur. De ee bedraagt zes gulden. aan c den an F( ichter atuur Bij k nie derland vijfde na jacht iTEAD» De Nederlandse ploeg bezet na het eerste onderdeel de Europese titelstrijd voor springruiters in Hickstead de e plaats. Het verschil met de leidende titelverdediger Duits- is slechts vijf strafpunten. Zweden is tweede, Groot-Brit- verliejiië derde en Frankrijk vierde. Jeroen Dubbeldam toonde i in het jachtspringen met de schimmel V&L De Sjiem de e Nederlander. Hij bleef door een foutloze ronde ver- >ond van strafseconden en eindigde als zesde. Jos Lansink 1 met Nissan Carthago Z 17de, Jan Tops met Montemorelos la 24ste en Emile Hendrix met RBG Finesse 37ste. Vandaag len twee ronden gereden, die tevens de afsluiting beteke- van de landenwedstrijd. Zondag zijn er nog twee ronden, in alleen de beste 25 deelnemers om de individuele prijzen ;en strijden. iaf wfii Dishoeck/Van Nes naar Spelen rs 's "ktharinesPiëta van Dishoeck en de Leidse Eeke van Nes e "ethen gisteren in St. Catharines de Nederlandse dubbeltwee de Olympische Spelen van Sydney 2000 geloodst. De beide dan Lwen plaatsten zich in Canada voor de finale van het WK, ïlaas. Un zjj morgen de vice-wereldtitel zullen verdedigen. Zij zijn )r™ gjmatisch zesde. NOCNSF eiste minimaal de zevende plaats !t WK van dit jaar voor een olympisch startrecht. Nederland op de vijfde dag van de achtdaagse WK roeien inmiddels niet t olympische tickets voor Sydney binnen. Woensdag be- loor zjde de Holland Acht II het eerste, ding cüef jla Marion Jones komt niet meer aan de start tijdens de trekerfadtïtiek in Sevilla. De Amerikaanse atlete raakte woensdag- id tijdens de halve finale van de 200 meter geblesseerd. Vol- haar coach Trevor Graham is de teleurstelling bij Jones t, maar noemt ze het besluit juist. De wereldkampioene op Dekkejoo meter kreeg ongeveer vijftig meter voor de finish kramp DatJen spier onder in de rug. Coach Trevor Graham zei gisteren wact*iij haar waarschijnlijk niet meer laat lopen. Maar later op de kwamen berichten uit het Amerikaanse kamp dat de 23-ja- atlete heel misschien zondag in de finale van de estafette starten. Jones had vooraf aangekondigd voor vier gouden lailles te gaan. Het werd er slechts één (100 meter). Bij het pringen kwam Jones niet verder dan brons. ereldrecord Heyns op 200 school Penny Heyns heeft gisteren tijdens de Pan Pacific i les in Sydney het wereldrecord op de 200 meter schoolslag ^leterd. De Zuid-Afrikaanse zwom in de halve finales 2.24,42. a rmee was ze bijna eentiende sneller dan vorige maand, toen e mondiale toptijd zette op 2.24,51. Maandag al verbeterde ns het wereldrecord op de 100 meter school. Toen zwom ze i ,52. Ook de 16-jarige Australiër Ian Thorpe grossiert deze k in wereldrecords, hij zwom er drie: twee individueel (200 00 vrij) en één in de estafette 4x200 vrij. De Amerikaanse ïy Thompson zwom maandag een wereldrecord (100 vlin- evenals haar landgenoot Lenny Krayzelburg op de 100 rug. isthout! »r Zon 5. T. Ake jskoop) Artesia :nburg (LTC d chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 GROEPSINDELING CHAMPIONS LEAGUE Lazio Roma (Ita) Barcelona (Spa) Bayer Leverkusen (Dui) Fiorentina (Ita) Dinamo Kiev (Oek) Arsenal (Eng) Maribor (Slv) AIK Solna (Zwe) Groep C: Borussia Dortmund (Dui) Feyenoord Rosenborg (Noo) Boavista (Por) Groep D: Manchester United (Eng) Olympique Marseille (Fra) Croatia Zagreb ((Kro) Sturm Graz (Oos) Real Madrid (Spa) Porto (Por) Olympiakos Piraeus (Gri) Molde (Noo) Bayern München (Dui) PSV Valencia (Spa) Glasgow Rangers (Sch) Groep G: Spartak Moskou (Rus) Girondins Bordeaux (Fra) Sparta Praag (Tsj) Willem II AC Milan (Ita) Chelsea (Eng) Galatasaray (Tur) Hertha BSC (Dui) ROTTERDAM/EINDHOVEN/TILBURG ANP Bij Feyenoord is met tevredenheid ge reageerd op de poule-indeling voor de Champions League. „Wanneer is de halve finale", jubelde perschef Fred Blankemeijer, nadat Borussia Dort mund, Rosenborg en Boavista in poule C als tegenstanders uit de koker rol den. „Een hele redelijke loting, maar we zullen er niet zo maar doorheen fietsen", nuanceerde trainer Leo Been hakker. De trainer van de landskampioen besefte dat de Rotterdammers het zwaarder hadden kunnen treffen. „En geland, Spanje en Italië zijn voor mij de voetballanden van dit moment", zei hij. „We zitten in een poule zonder clubs uit die landen. Dan mag je con cluderen dat de loting niet heeft tegen gezeten." Dortmund ligt in Duitsland, een land waar fans van Feyenoord de afge lopen jaren een spoor van vernielin gen hebben aangericht. Ongeregeld heden eind januari tijdens een vriend schappelijk duel bij Leverkusen waren voor de Rotterdamse club aanleiding geen fans meer mee te nemen naar Europese uitwedstrijden. De UEFA heeft namelijk al laten weten dat de club bij nieuwe ongeregeldheden met supporters uit de Europese toernooien wordt gegooid. Beenhakker wilde echter niet over mogelijke confrontaties tussen fans van Feyenoord en Borussia Dortmund reppen. „Ik ben voor het sportieve vlak aangetrokken. Natuurlijk weet ook ik dat er in het recente verleden veel ver velende dingen tussen fans van Feyen oord en Duitse clubs zijn gebeurd. Maar het is niet aan mij om daar nu wakker van te liggen. Ik moet ervoor zorgen dat Feyenoord sportief klaar is voor het Europese avontuur. Want we hebben de ambitie de tweede ronde te bereiken." Over Rosenborg en Boavista zei Beenhakker: „Tegenstanders die nu nog onbekend zijn, maar over een week geen geheimen meer voor ons zullen hebben. Rosenborg doet het al jaren goed in de Champions League. Dat is een hele stugge ploeg. De ko mende tijd zullen we dies over hen opvragen. In deze moderne voetbal wereld hebben clubs namelijk geen geheimen meer voor elkaar." Speelschema Feyenoord: dinsdag 14 septem ber: Feyenoord - Borussia Dortmund woens dag 22 september Rosenborg - Feyenoord: woensdag 29 september: Boavista - Feyenoord; dinsdag 19 oktober Feyenoord - Boavista: woensdag 27 oktober Borussia Dortmund - Feyenoord: dinsdag 2 november Feyenoord - PSV 'Heavy' noemde coach Gerets de loting van PSV. Er zitten leuke details aan. Glasgow Rangers, dat in de voorronde heel knap Parma uitschakelde, staat onder leiding van de Nederlander Dick Advocaat. Dat is de voormalige trainer van PSV. De Nederlanders Numan (ex- PSV), Van Bronckhorst (ex-Feyenoord) en Mols (ex-Utrecht) spelen er. De Spaanse bekerhouder Valencia versloeg onlangs in de finale van de Supercup Barcelona. Ooit was Guus Hiddink er coach. Bayern München, Duits kampioen, stond het vorig sei zoen in de eindstrijd van de Champi ons League. Daarin verloor het van Manchester United. „Er zaten een paar zwakke broeders in de kokers", zei Gerets, „en die zijn beslist niet bij ons terecht gekomen. Het wordt uitermate moeilijk. We zul len proberen wat punten bij elkaar te sprokkelen. En daarnaast natuurlijk veel ervaring opdoen. Voordeel is dat het allemaal tegenstanders zijn die willen voetballen. Daarom krijgen wij misschien ruimte." Speelschema PSV: woensdag 15 september Bayern München - PSV; dinsdag 21 september PSV - Valencia: dinsdag 28 september PSV - Glasgow Rangers; woensdag 20 oktober Glas gow Rangers - PSV; dinsdag 26 oktober PSV - Bayerri München; woensdag 3 november Va lencia - PSV. Willem n Willem II droomt al van de tweede ronde. De tweede plaats in Groep G is haalbaar, zo was de algemene conclu sie. „Ik vind dit een zeer gunstige lo ting voor Willem II", stelde trainer Co Adriaanse. „We zijn in deze groep ze ker niet kansloos. Ook in de Champi ons League gaat het om het winnen van prijzen. Wij doen niet alleen mee voor de eer. Als het een beetje meezit, halen we de tweede ronde. De top- ploegen die onze aanhang zo graag in Tilburg wil zien, komen we dan van zelf tegen." Adriaanse gaf desgevraagd toe dat de drie komende tegenstanders 'na tuurlijk geen eitjes' zijn. „Maar er zit ten geen uitgesproken topclubs bij. Daarom ben ik content met deze lo ting. We hadden ook in de plaats van AIK Solna bij Barcelona, Fiorentina en Arsenal in groep B terecht kunnen ko men. De kans op overleven was dan bij voorbaat minimaal geweest. Nu gaan we er echt voor." Over Spartak Moskou zei Adriaanse: „Met Sjoekov hebben we een kenner van het Russische voetbal in huis. We weten dat ze vaak maar met een spits spelen. Daar zullen we onze tactiek dus wel op moeten aanpassen, al doe ik dat liever niet." Spartak Praag plaatste zich rechtstreeks. „Van deze tegenstander kan Galasek ons alles vertellen", glimlachte Adriaanse. Speelschema Willem II: woensdag 15 septem ber: Willem II - Spartak Moskou; dinsdag 21 september: Bordeaux - Willem II; dinsdag 28 september: Spartak Praag - Willem II; woens dag 20 oktober Willem II - Spartak Praag; dins dag 26 oktober. Spartak Moskou - Willem II; woensdag 3 november: Willem II - Bordeaux. Michael Johnson heeft vernietigend toegeslagen met een nieuw wereldrecord. Op de achtergrond juicht de Mexicaan Cardenas mee. foto epa SEVILLA GPD/ANP Driekwart van zijn race verbleef Michael Johnson tussen de concurrentie. Bij het uitkomen van de tweede bocht schoot hij weg als een katapult en liet een erfenis na, waar ze nog jarenlang tegenaan zullen hik ken. Als Michael Johnson na Sydney de at letiek verlaat, zullen ze hem nog lang heu gen. Na zijn onwaarschijnlijke record op de 200 meter in Atlanta '96, ramde hij gisteren in Sevilla een nieuwe mijlpaal in de grond: 43,18 seconden op de 400 meter. Opnieuw - net als in Atlanta - poseerde Johnson naast het scorebord op de baan, dat zijn record aangaf. De doorgaans zo stugge man kwam zelfs met een guitig knipoogje op de proppen. Tijdens zijn ere- ronde kreeg hij uit het publiek een groot pamflet aangereikt, waarop zijn naam en tijd stonden vermeld. „Dit record zat er al een tijd in en hier vond ik de perfecte om standigheden. Ik heb me wel afgevraagd hoe vaak ik het nog moest proberen om het te breken. Het werd tijd," zei hij gisteren. Het oude record stond op naam van Har ry 'Butch' Reynolds, die in 1988 in Zurich 43,29 liep. Twee jaar later werd hij in Mon te Carlo betrapt op het gebruik van nand- rolon. Hij heeft altijd geroepen onschuldig te zijn en begon een lang juridische ge vecht. Het werd een steekspel. Bij de Ame rikaanse burgerrechter kreeg hij gelijk, de IAAF moest hem 27 miljoen dollar betalen. Dat geld heeft hij nooit gezien, omdat de IAAF uitspraken van burgerrechters niet aanvaardt. Johnson, het fenomeen. Kom niet in zijn buurt kort voor een race. Dan weten ze concurrenten dat hij veranderd in een roof dier, zo geconcentreerd en gefocused dat het haast griezelig is. Zijn stijl van lopen mag altijd iets komisch hebben gehad, als een figuurtje uit een cartoon, die wonderlij ke manier van rechtop lopen is blijkbaar ook uiterst effectief. In Atlanta ging hij voor de gouden combinatie op 200 en 400 me ter. En verscheen op gouden racemuiltjes. „De kleur waar ik me het prettigst bij voel." Het was pure bluf, maar ook een goed risi co. Zo zou hij immers het hardst zijn afge gaan als hij niet zou slagen. Maar Johnson schreef daarover later in zijn boek 'Slaying the Dragon' dat het zijn manier was om controle te krijgen op de enorme druk, die hij vooraf voelde. Johnson kwam in matige vorm naar Athene, overleefde amper de se ries. Maar in de finale bleek hij nog genoeg klasse voor een nieuwe wereldtitel te heb ben. Johnson had zich inmiddels volledig op de 400 meter toegelegd. De man die vol gende maand 33 wordt, voelt de jaren. „Op de 200 meter mis ik de stuwkracht op mijn leeftijd om in de bochten nog zo hard aan te zetten." Toch zou hij dit jaar tijdens de i|n n'eurnis sudderde nog flink n Toen Bert Paauw woens- laatste hoop Lieja Koe- opeloos zag falen, had hij ven goed te kwaad gekre- Nee, die middag had de isch directeur van de J even geen trek in de me- „Uit zelfbescherming. Ik te geëmotioneerd, voelde Machteloos", zegt hij een ter. Hij dacht op dat mo- aan opstappen. „In zo'n edstoestand speelt ook tor je hoofd." de ploegbespreking, later Uoensdag, kwam geen kri- richting bond. Het falen van de equipe kon wat coaches en begeleiders betreft niet aan de bond worden opgehangen. Maar dat was slechts een eerste conclusie. „Thuis gaan we de zaak kritisch analyseren. Wat te doen, wat mijn rol daarin is", aldus Paauw. De incidentele toppers die vroeger in een oranje shirt rondliepen, schopten vrijwel zonder uitzondering hard tegen die bond. De generatie van Se villa is er een zonder die typi sche eigenschap, al is dat een generalisatie. Gert-Jan Liefers en Chiel Warners gingen vech tend ten onder. De uitschake ling van Robin Korving ging in ieder geval nog afgereageerd met een woedende schop tegen een ijsbak. Als de KNAU zich zelf binnenkort voor de spiegel zet, moet het zeker naar menta liteit kijken, naar karakter. Ineke Bonsen, trainer van Korving, miste de afgelopen week tot twee keer toe Colin Jackson op het terrein voor de warming up. „Iedereen hing wat rond in die bloedhete tent, maar Jackson niet. Bleek dat de Britten een eigen koele kamer hadden. Dus vroeg ik me hier af, wat ze nu weer hadden gere geld." Het leert haar wel, dat de top pers gehaaid zijn, alert en voor al slim. „Wij hadden een jaar geleden ook een mannetje naar hier moeten sturen om is effe uit te vinden hoe dat hier alle maal zit in het stadion, welke deur tot welk gangetje leidt." Maar ze weet dat de aard van de Nederlandse atletiek vooral vriendelijk is. Braaf, aardig. „En dan kom je er niet. Iedereen speelt hier spelletjes", weet Bonsen. Het is de benadering, het verschil tussen Bert Paauw en bijvoorbeeld Joop Alberda van NOCNSF. De eerste, voor vertrek naar Sevilla: „En we blij ven natuurlijk hopen op een medaille." De tweede: „De vraag is hoe we op dat podium komen." Bert Paauw kondigde gisteren 'pijnlijke beslissingen' voor di verse atleten af. Namen wilde hij nog niet noemen, maar dui delijk is dat atleten als Sharon Jaklofsky, Marcel Laros en Stel la Jongmans tot de groep beho ren, die hun steun via KNAU en sponsor Delta Lloyd gaan ver liezen. De selectie voor Sydney zal ook niet groot zijn, aldus Paauw. Alleen Greg van Hest en Leidenaar Kamiel Maase zijn genomineerd voor de Olympi sche Spelen. Wilbert Pennings, Robin Korving en Chiel War ners behoren allicht tot de atle ten met wie Paauw in oktober nog wel bij NOCNSF wil aan kloppen. De rest is aan gewezen op drie, tevoren bepaalde wed- Selectie bepaald op veld Quick Boys Frank Rijkaard gaat de komende drie oefeninterlands op zoek naar een vaste groep van zestien man. Voor de wedstrijd tegen België, volgende week zaterdag in Rot terdam, roept hij in eerste instantie 24 spelers op. De se lectie wordt na de eerste (woens)dag van de oefenstage teruggebracht tot achttien. trials op die afstand duelleren met Maurice Greene. Hij trok zich kort voor aanvang te rug, wat hem veel kritiek opleverde. ,,Als je in de top van de boom zit, moet je de kri tiek accepteren. Je moet de goede en slech te momenten in je loopbaan nemen zoals het is. Vanavond was weer eens een heel goed moment." Cathy Freeman heeft haar wereldtitel op de 400 meter geprolongeerd. De Australi sche adete weerstond in de finale de sterke eindsprint van Anja Rücker en ging na 49,67 als eerste over de eindstreep. Haar Duitse concurrente was zevenhonderdste langzamer. Het brons ging naar de Jamai- caanse Lorraine Graham (49,92). Maksim Tarasov is de nieuwe wereldkam pioen polsstokhoogspringen. De Rus ging over 6,02 meter. Hij bleef in de finale de concurrentie duidelijk de baas. De Austra liër Dmitri Markov veroverde het zilver met een hoogte van 5,90. De Israëliër Aleksandr Averbukh (5,80) eindigde in Sevilla als der de. Gete Wami is wereldkampioene gewor den op de 10.000 meter. De Ethiopische at lete finishte in 30.24,56, de beste wereld prestatie van 1999. De Britse Paula Radclif- fe, Europees titelhoudster veldlopen, bleef het dichtst in de buurt van de Afrikaanse. Ze gaf ruim twee seconden toe: 30.27,13. Het brons was voor de Keniaanse mara thonloopster Tegla Loroupe (30.32,03). Binnen de selectie wordt woensdag op het veld van Quick Boys in Katwijk een on derling partijtje gespeeld. Bij het ontbijt de volgende ochtend wijst de bondscoach de zes af vallers aan. De overblijvers zijn dan niet alleen de kandidaten voor België, maar ook die voor de volgende duels tegen Brazi lië en Tsjechië. Na de drie ont moetingen kiest Rijkaard uit die achttien in principe zestien vas te kandidaten voor Euro 2000. Opvallende namen in de voorlopige groep (van 24) zijn Trustfull, Kreek en Boussatta. Ze kwamen om uiteenlopende redenen langere tijd niet uit voor Oranje. Hasselbaink en Jonk zijn afgevallen vergeleken met het recente duel in Dene marken (0-0), Mols komt (voor lopig) niet in aanmerking. Da vids, Ooijer en Van Vossen zijn terug na een schorsing. Over- mars, niet geheel fit, ontbreekt. Rijkaard lichtte zijn werkwijze toe: „Van het begin heb ik ge kozen voor een brede aanpak. Er zijn veel spelers opgeroepen. Dat is prikkelend, stimulerend geweest, voor de jongens en voor hun clubs. Ik heb er een goed inzicht door kunnen krij gen in de spelers, hun werkwij ze, hun positie. Het was alle maal zeer zinvol." De bondscoach gaat nu de accenten verleggen. „We gaan gerichter toewerken naar Euro 2000. Ons toeleggen op een smallere selectie. Na de komen de drie interlands moet de groep van zestien min of meer vaststaan. Daarna komt er een volgende periode, waarin we mogelijk nog wat andere jon gens een kans geven. Er kunnen altijd nog nieuwe gezichten bij komen." Terugblikkend noemde hij de resultaten sinds zijn komst wat tegenvallend. Rijkaard vond dat geen probleem. „Ik blijf er rus tig onder. De uitgangspunten waren anders. Bovendien heb ben we steeds gekozen voor sterke tegenstanders. Ik ben er van overtuigd dat we er straks op het EK zullen staan. Dat er dan een elftal is dat het geluk kan afdwingen." De groep ziet er als volgt uit: Bergkamp (Arsenal), Frank de Boer (Barcelona), Ronald de Boer (Barcelona), Boussatta (AZ), Van Bronckhorst (Glas gow Rangers), Cocu (Barcelo na), Davids (Juventus), Van Hintum (Vitesse); Van Hooij- donk (Vitesse), Kluivert (Barce lona), Konterman (Feyenoord), Kreek (Vitesse), Van Nistelrooy (PSV), Ooijer (PSV), Paauwe (Feyenoord), Reiziger (Barcelo na), Van de Sar (Juventus), See- dorf (Real Madrid), Stam (Man chester United), Trustfull (Vi tesse), Van Vossen (Feyenoord), Westerveld (Liverpool), Winter (Ajax), Zenden (Barcelona). strijden in 2000 waar ze hun scherpe limiet moeten halen. „En dan kan er ook niet worden gezeurd over 0,01 seconde of één centimeter erboven. Hij wil het beleid dat sinds het drama van Helsinki'94 werd gevoerd, niet drastisch gaan omgooien, ook al heeft dat nog niet veel opgeleverd. De 'op gaande lijn' waarover hij voor het toernooi nog sprak, houdt geen gelijke tred met de inter nationale progressie. „Wisten we maar waarom iedereen hier zo ver onder zijn kunnen pres teert. Zijn we nu terug bij af? Of hoort dit gewoon bij vallen en opstaan?" Het laatste, denkt Paauw. ruswuk anp Club Brugge en Anderlecht zijn, zoals verwacht, doorge drongen tot het echte toer nooi om de UEFA Cup. De Brusselse club had ih de voor ronde voor eigen publiek al met 6-1 gewonnen van Leiftur en deed het gisteren in Reyk javik nog eens dunnetjes over. De Belgen zegevierden op nieuw, nu met 3-0. De Neder lander Patrick van Diemen scoorde tegen de IJslanders al in de tweede minuut. De Zweed Par Zetterberg tekende, vanaf de penaltystip, voor de andere treffers. Slechts 200 toeschouwers waren getuige. Club Brugge had in eigen huis ook niets meer te duch ten van de opponent uit Est land, Tulevik Viljandi, na de 3- 0 zege in de uitwedstrijd. Nu werd het slechts 2-0, door doelpunten van de gevaarlijke Litouwse aanvaller Jankauskas en De Brul na rust. Ook het Schotse Celtic plaatste zich na een eenvoudi ge 4-0 zege op Cwmbran Town uit Wales. In Glasgow was het al 3-0 geworden. De korfballers van TOP zijn goed begonnen aan het eigen regiotoernooi. De Sassenheim- se ploeg zegevierde met 21-15 over Achilles, dat vooraf gold als favoriet voor de eindzege. Coach Hugo van den Haak sprak dan ook van een verras send resultaat. Zijn selectie, met jeugdintemational Mirjam de Kleijn voor de geblesseerde Claudia Blaak, maakte in de openingsfase nog wel plaats- fouten maar nam na 6-6 het heft in handen met een 10-6 ruststand als resultaat. In de tweede helft deden de Hage naars pas bij een 18-10 achter stand wat terug. TOP speelt morgen om 15.00 uur tegen Meervogels dat met 13-10 van Avanti won.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23