Voetbalburen maken ruzie over vijfde veld iin Veenstreek lan 2000 valt in rie delen uiteen rivatisering voetbalvelden in Jacobswoude nog niet rond T WD Woubrugge vraagt hogere grondprijs van woningstichting 'Er is in 25 jaar een hoop veranderd op de jaarmarkt Brandweer en politie in Roelofarendsveen onder één dak 'Domme verhalen' lonen niet voor Alphens koppel DAG 27 AUGUSTUS 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417. plv.-chef marieta kroft. 071 -535641 frdachte bankoverval gepakt De politie heeft een verdachte van een bankoverval ngeraar aangehouden. Zij verdenkt een 23-jarige Vinkeve- ■van de beroving van een bankfiliaal aan het Kerkpad op 22 1 De verdachte en een handlanger bedreigden daarbij een Ikemployee met een vuurwapen en verlieten het gebouw aan |Kerkpad met een gevulde geldcassette. De verdachte is gis- i voorgeleid aan de rechter-commissaris. jilieucertificaat voor Veense slager iqfarendsveen De Veense slager Kees van der Meer heeft ren een certificaat van de Stichting Milieukeur ontvangen, s met een collega uit Amsterdam de eerste die een certifi- kreeg. Van der Meer heeft vooral zijn administratie moeten lassen om vlees met een milieukeur te kunnen gaan verko- De consument die dit vlees koopt, kan ervan verzekerd zijn er al het mogelijke is gedaan om het milieu ondasten. calcitrante automobilist cel in ien aan den run De politie heeft vannacht even na twee uur H le Stortemelk een 27-jarige automobillist aangehouden om- hij vermoedelijk dronken achter stuur zat. Hij weigerde ech- ?en blaastest. Op het bureau weigerde hij eveneens een ^manalyse en hij gedroeg zich volgens de politie vervelend, beledigde en bedreigde agenten. De man is ingesloten. •isr ïzie tussen families escaleert ien aan den run Twee vrouwen van 16 en 38 jaar en een man 36 jaar uit Alphen aan den Rijn zijn gisteravond door de po- opgepakt nadat ze kort daarvoor een 35-jarige plaatsgenoot den mishandeld. Het slachtoffer wilde in het trappenhuis de Stortenmelk zijn vrouw bevrijden omdat ze door een van erdachte vrouwen bij de keel werd gegrepen. De agressie het drietal keerde zich toen tegen de 35-jarige. Hij liep di- ie kneuzingen en een dik oog op. De verstandhouding tus- de twee families was al wekenlang slecht. keuring voor milieuovertredingen ien aan den run Een ondernemer aan het Goudse Rijpad in immerdam heeft een proces-verbaal gekregen omdat tijdens controle door de politie en een ambtenaar van de gemeente ten aan den Rijn gisteren bleek dat hij opnieuw diverse mi- voorschriften overtrad. Het ging met name over het onjuist laan van oude accu's, verven en lakken. De overtredingen en dit voorjaar ook al geconstateerd. enigingsgebouw in Woubrugge brengsten misloopt. In een nieuw collegevoorstel dat bin nenkort op tafel komt, is de zaak financieel doorberekend. Wat de uitkomst daarvan ook is, er komen drie aparte gebou wen: één voor de voetbal, één voor de biljart en één voor de overige acht of negen vereni gingen en gebruikers van De Wijk. „We kunnen verenigingen nu eenmaal niet dwingen om met elkaar in één gebouw te gaan zitten. Persoonlijk vind ik het trouwens niet zo gek dat de biljarters een eigen gebouw wil len. Als je je dat kunt veroorlo ven is het toch mooi om te heb ben." Dambrink sluit niet uit dat het stichtingsbestuur van sport hal Oudendijk straks het nieu we verenigingsgebouw gaat ex ploiteren. Dat pand komt im mers pal naast de sporthal te staan. In de nieuw te maken te keningen moet daarom de mo gelijkheid blijven bestaan om de twee gebouwen aan elkaar te koppelen. Verder krijgt de aan nemer de opdracht mee om voor het ontwerp zijn licht op te steken bij de voetbal- en bil jartvereniging. „De drie gebou wen komen dicht bij elkaar te staan, dus uiterlijk moeten ze niet vloeken." EWOUT VAN DER DUSSEN De WD vindt de verkoopprijs van grond voor het nieuwe kantoor van Woondienst Aarwoude van 250 gulden per vierkante meter te laag. De stichting Woondienst Aarwoude wil voor de voorgenomen nieuwbouw in Woubrugge aan de rotonde bij de A. de Graaflaan grond van de gemeente kopen. Namens de VVD pleitte T. Kroes gisteravond tijdens de raadscommissie fi nanciën voor een bedrag van 350 gulden per vierkante meter. De gemeente moet de verkoop en de overeengekomen prijs goedkeuren. „Wij kunnen een prijs van 250 gulden niet verkopen aan onze inwoners, die betalen veel meer voor de grond", zei T. Kroes. „Het is aan de rotonde een A-locatie en er moet honderd gulden bij." Het CDA en Gemeentebelang gingen wel ak koord met de afgesproken prijs, die aansluit bij de eerder gehanteerde prijs voor het bedrijven terrein de Drechthoek in Leimuiden. F. Witte- man (Gemeentebelang) vond het belangrijk dat de woondienst, die onlangs ook het beheer heeft overgenomen van alle huurwoningen in Ter Aar en nu nog een kantoor in Leimuiden heeft, in de gemeente blijft. „Het gaat ook om de werkgelegenheid." Volgens het voorstel ontvangt de gemeente in totaal 500.000 gulden van de woondienst. Bur gemeester Van Beek verdedigde de prijs met het reit dat er voor de gemeente geen kosten van bestrating en het bouwrijp maken zijn. Ook stelde hij dat de grond (de hele strook tussen de kassen en de huizen langs de Kerkweg) vorig jaar is gekocht voor 45 gulden per meter, zodat „deze mooie prijs al een winst oplevert van 400.000 gulden." Kroes deelde mee de aanvullende argumen tatie voor de komende raadsvergadering in de fractie te bespreken. Onvrede en tijdverlies door late DOSR-variant De herverdeling van de sportaccommodaties in Alkema de loopt vertraging op. Op inititiatief van voetbalvereni ging DOSR bekijken deskundigen een nieuwe variant, waarin het gezamenlijke vijfde veld van DOSR en voet- balbuur Alkmania aan de Sportlaan in Roelofarendsveen beschikbaar komt voor hockeyvereniging Alkemade uit Rijpwetering. Alkmania heeft grote moeite met het plan, dat voor twee maanden vertraging zorgt, met name van wege de manier waarop DOSR het heeft ingediend. Een deelneemster aan het boegsprietlopen haalt een nat pak. foto dick hocewoning weer een nieuw plan voor I verenigingsgebouw in brugge in aantocht. De p 'Plan 3' zou een goed al- tief zijn voor wat oor- (ïkelijk Plan 2000 heette, t binnenkort overlegt het bswoudse gemeentebe- met de aannemer over Üerde variant van een ge- k, dat er door alle vertra- ïn hoogstwaarschijnlijk ^vóór het jaar 2000 zal nieuwe ontwerp is nodig, it de biljartvereniging, net le voetbalvereniging, een pand wil neerzetten. „De ters volharden in dat idee. om gaan we over een klel- plan spreken", zegt wet- er M. Dambrink. Deze heeft ze met de project van De Wijk de stand van i rond de nieuwbouw ;enomen. Jacobswoude met deze deinere variant duurder of coper uit is, is nog niet dijk. Het vertrek van de ters scheelt de gemeente aanzienlijke investering, staat tegenover dat Ja- woude huur- en barop- hazerswoude-dorp ,)hen wil meer iderheden aan werk helpen and- natasja augustinus Lopen zo snel als je kunt over een smalle boom stam die over een sloot is gelegen, zonder een nat pak te halen. Dat lukte lang niet iedereen bij de Hazerswoudse Kampioenschappen Boeg sprietlopen die gisteravond voor het eerst wer den gehouden. Duizenden mensen waren giste ren naar de Burgemeester Wamaarkade in Ha-. zerswoude-Dorp gekomen voor het boegsprietlo pen, maar ook-voor de jaarlijkse gondelvaart. Onder het thema 'circus' kwamen verenigin gen, particulieren en kinderen langs in hun zelf versierde roeiboten. De meesten waren verkleed als clown. Een enkele acrobaat vertoonde zijn kunsten op de wankele 'gondels'. De jaarmarkt heeft dit jaar voor de 25ste keer plaats. „In 1974 was die hier voor het eerst", zegt de oud-slager Gee van Meurs die dit jaar voor de 19de keer in de organisatie zit. „Dat jaar was er een opkomst van 20.000 mensen. We hebben wel eens mindere jaren gehad qua publiek, maar de ze avond is het echt ontzettend druk." Er is de afgelopen 25 jaar een hoop veranderd op de jaarmarkt. Niet alleen breidt het zich steeds verder uit. In 1974 telde de braderie 25 kramen, zaterdag zullen er ruim honderd staan. De oude ambachtsspelen hebben plaats moeten maken voor springkussens, een klimwand en 'snelle' attracties op de kermis. Een van de oprichters van de jaarmarkt is J. Jansen. Hij woont sinds anderhalf jaar in Fries land, maar is speciaal voor de festiviteiten over gekomen. „Mensen komen echt van verre om dit jaarlijkse dorpsfeest niet te missen. Vorig jaar kwam er zelfs een familie uit Canada speciaal voor terug", zegt Jansen. Volgens hem verzadigt het feest wel. „In de loop der jaren zijn er een hoop middenstanders afgevallen. Zij hebben het te druk en willen toch verdienen als ze met hun kraam op de markt staan. Dat het wat vercom- mercialiseert, vind ik jammer, want de jaarmarkt moet toch voornamelijk voor de gezellligheid zijn", aldus Jansen. Vanavond wordt de Hazerswoudse jaarmarkt officieel geopend. Kinderen lopen verkleed door de straten met ballonnen. Burgemeester Boelen houdt om zeven uur een openingswoord. Op een aangegeven startsein gaan alle ballonnen de lucht in. De braderie is dit jaar alleen op zaterdag en niet meer op vrijdag. roelofarendsveen tim brouwer de koning Onfatsoenlijk noemt Alkma- nia-bestuurder Sjaak Bouw meester de handelwijze van DOSR. „Steeds hebben wij el kaar van onze plannen op de hoogte gehouden", zegt hij „en nu komt DOSR buiten ons me deweten met zo'n voorstel op de proppen. Terwijl ze de hoc keyclub notabene wel al had den ingelicht. Die is uiteraard blij met het plan, omdat zij dan naar Roelofarendsveen kan ver huizen. Maar volgens mij wordt zowel Alkmania als DOSR slechter van het plan om het vijfde gezamenlijke veld in te le veren in ruil voor aanpassingen aan de tweede velden." Het voorstel behelst de ver vanging van de tweede velden van beide clubs door wetravel- den, die intensieve bespeling mogelijk maken. De sportkoe pel NOC'NSF bekijkt of de 900 uren per jaar volstaan voor bei de verenigingen. Daarbij moe ten de deskundigen rekening houden met de trainings- en wedstrijdentijden van de clubs. „Zelfs een bespeelbaarheid van 2000 uur per jaar zou te weinig kunnen zijn", zegt Bouwmees ter. „Wij hebben twaalf senio renelftallen, waarvan er weke lijks zes op eigen veld spelen. Dat betekent drie op zaterdag en drie op zondag. Als de ter reingesteldheid twijfelachtig is, moeten lagere teams dan mo gelijk wijken voor standaardelf tallen. Ook willen we niet toe naar wedstrijddagen van acht tot acht uur." Bouwmeester vermoedt dat DOSR het plan te elfder ure be dacht uit onvrede met een drei gende verdeling van het vijfde veld op fiftyfifty-basis. „DOSR claimde, omdat het iets meer leden heeft, een verhouding van 80-20. Voorheen was het 70-30. Verder had iedereen vre de met dat plan, dat als uit gangspunt diende voor de raadscommissie. DOSR-voorzitter Henk Els- geest legt uit dat het alternatie ve plan bedoeld was om irrita tie over het gewraakte vijfde veld te voorkómen. „Wij huren dat veld van de gemeente op basis van een verhouding van 80-20", aldus Elsgeest. „Met een verdeling van 50-50 kunnen wij niet uit de voeten. Maar die wetravelden zijn perfect be speelbaar. Ook Alkmania moet blij zijn met dit plan, ook al hadden wij geen tijd om die met ze te bespreken. Onze tus sentijdse contacten met de hockeyers waren trouwens ook maar vluchtig." Woensdag bespreekt de werkgroep met daarin ook ver tegenwoordigers van de hoc keyvereniging en voetbalvereni ging ROAC '79 uit Rijpwetering de uitkomst van de NOC'NSF- -studie en de doorrekening van ingenieursbureau Oranjewoud. Tot die tijd houdt Elsgeest zijn kruit droog. „Maar dan komt er een onweersbui", zegt hij drei gend. Vooral ingezonden brie ven over de veldenkwestie in het clubblad van Alkmania hebben hem onaangenaam ge troffen. „Twee daarvan waren voorbarig en de derde ronduit beledigend. Natuurlijk mag je schrijven in je clubblad wat je wilt, maar dan moet je ook de gevolgen daarvan dragen." Bouwmeester daarentegen wil ondanks zijn teleurstelling over de handelwijze van DOSR geen verwijdering tussen de clubs. „Wij hebben ook in een brief aan de buurvereniging la ten weten dat wij op dit belang rijke punt onze eigen weg gaan. Op andere terreinen blijven we samenwerken. De onvrede bij onze achterban vloeit voort uit een stukje over het DOSR-plan in een huis-aan-huisblad. Die ene ingezonden brief in het clubblad was een beetje ko misch gesteld. DOSR werd daarin afgeschilderd als een hockeyclub met een recreatie voetbalafdeling." Werkgroep-voorzitter Peters (directeur algemene werken van de gemeente) hoopt dat hij de ruziënde clubs achter het zelfde plan krijgt. Door de late DOSR-variant kan de gemeen teraad zich niet in september maar pas in november buigen over het finale accommodatie plan. „Vooral voor de hockey ers gaat de tijd dringen, tenzij het nieuwe plan het haalt", zegt Peters. „Zij willen meteen aan de slag als zij op het Hertogs park in Rijpwetering moeten blijven. Maar als zij naar Roe lofarendsveen kunnen verhui zen, doen zij vermoedelijk ner gens moeilijk meer over." aan den run emeente Alphen aan den wil proberen om meer al- onen, vrouwen, gehandi- in en langdurig werkzoe- en in dienst te nemen. :hillende landelijke wetten :n zich op de bestrijding de hoge werkloosheid on leze groepen. Alphen sluit >ij aan en neemt een aan- aatregelen. Zo komt er een itantenbank met gekwali- rde kandidaten uit ver ende doelgroepen, een is 'omgaan met allochtone itanten', voorlichting aan erknemers en loopbaanbe- ding. Alphen wil dat het ineelsbestand van de ge- ïte een evenredige verte- 'oordiging is van de lokale Iking. Er moeten met na- neer vrouwen in leidingge- functies komen. roelofarendsveen De politie en brandweer van Roelof arendsveen komen elkaar in de toekomst niet alleen meer tegen bij calamiteiten en besprekingen. Volgend jaar be trekken ze samen een gebouw aan de Wilgenstraat. Als de brug in de Stationsstraat is venrangen, begint de bouw van de brandweerkazerne en het politiebureau. De ge meente verwacht dat de eerste paal rond 1 november de grond ingaat. Ongeveer negen maanden later kunnen de korpsen het nieuwe onderkomen van ruim 2,5 miljoen gulden betrekken. De politie en brandweer krijgen allebei een deel van het gebouw. De kantine gaan ze samen de len. Bovenop het bureau en de kazerne komen vier koop appartementen. De ruime woningen zijn gelijkvloers en bereikbaar met een lift Na de verhuizing van de politie wil de gemeente het oude onderkomen aan de Populierenstraat plat gooien. Wat er met de oude brandweerkazerne gebeurt, is nog niet duidelijk. De gemeente wil eerst de bouwkundige staat van het markante pand aan de Stationsstraat onder zoeken voordat zij een besluit neemt over sloop of be houd van de oude kazerne. illustratie pr ■m it van der dussen voorgestelde privatisering de sportvelden in de ge- ïte Jacobswoude staat op schroeven. Er is nog geen voor het voorstel van het ge van burgemeester en ouders om de sportvelden ie drie voetbalverenigingen ingang van januari 2000 te iseren. Het college, dat ~MO in Hoogmade, WW lubrugge en de Kickers '69 in Leimuiden heeft onderhan deld, wil dat de instellingen met een gemeentelijke vergoeding verantwoordelijk worden voor het dagelijkse onderhoud. De politiek is het nog niet eens met de verdeelsleutel van die bijdra ge en in tegenstelling tot een eerdere uitspraak van wethou der Vink ontbeert het voorstel ook de steun van MMO. Dat bleek gisteravond tijdens de raadscommissie financiën. Voorzitter Ruud van Em- merink van MMO, de enige ver eniging die zonder financiële steun in haar onderhoud voor ziet, stelde dat hij de verschillen tussen de verenigingen niet aan zijn leden kan uitleggen. „Het bestuur staat afwijzend tegen over dit voorstel." Ook de poli tiek accepteert de instandhou ding van de financieel gunstiger regeling voor de Kickers niet. Volgens het voorstel van het college krijgt Kickers voor ver zorging van vier velden ruim 31.000 gulden, WW voor drie en een half veld bijna 10.000 gulden en MMO voor drie vel den ruim 13.000 gulden. „Wij willen ook een eenmalige uit koop van 68.000 gulden", aldus Van Emmerink. Daarnaast claimt MMO een gelijke OZB- heffing. Voor de fractie van de WD is het verschil tussen WW en de Kickers onaanvaardbaar. Ook Gemeentebelang en CDA willen de ongelijkheid uit het verleden (toen er nog sprake was van verschillende gemeenten) niet voortzetten. Een gelijkschake ling naar het niveau van de Kic kers, die de hoogste gemeente lijke bijdrage krijgen, vindt de politiek te duur. Burgemeester Van Beek vree st dat Kickers afhaakt als zijn vergoeding omlaag gaat. Daar om stelde hij voor om binnen een proeftijd van drie jaar tot een harmonisatie van de bijdra gen aan de verschillende clubs te komen. Van Beek zegde ook een verklaring toe voor de ver schillende bedragen, die onder meer verband houden met de verschillende grondstructuur van de voetbalvelden en het onderhoud van de groensingels om de terreinen. CDA-raadslid Theo van Wieringen uit Hoog made wees op de voorbeeld functie van MMO, dat volgens hem bekend staat om zijn zelf werkzaamheid. De houding van Kickers vond hij niet meer van deze tijd. „Niet de clubs bepa len wat we willen, maar dat moeten we zelf durven te bepa len", aldus Van Wieringen. den haag/alphen aan den run persbureau cerberus Een dertigjarige vrouw uit Al phen aan den Rijn en haar vriend moeten boeten voor hun 'domme verhalen' over hun wijze van samenwonen. De Haagse politierechter mevrouw mr. S. Clement legde beiden gisteren overeenkomstig de eis een boete op van 1500 gulden voor een bijstandsfraude van 12.865 gulden. De vrouw had haar voormalige buurman, met wie zij inmiddels officieel sa menwoont, al langer onderdak verschaft. De Alphense zei tijdens een strafzaak dat zij niet snapte waarom zij werd vervolgd voor bijstandsfraude. De vrouw was open geweest naar de bij standsconsulent van de sociale dienst. Op vragen van de vrouw had de ambtenaar geantwoord dat de vriend zonder proble men drie keer per week bij haar mocht overnachten. De 41-jari ge vriend mocht alleen geen persoonlijke bezittingen bij haar achterlaten. Niettemin hield de sociale re cherche de handel en wandel van de vrouw sinds april vorig jaar nauwlettend in de gaten. Er waren bij de sociale dienst tips binnengekomen dat het stel sa menwoonde. Volgens de Al phense waren de tips afkomstig van de ex-vrouw van haar vriend, met wie hij op voet van oorlog stond. De Alphense, die net gescheiden was, zegt slechts hulp geboden te hebben aan de 41-jarige. Zij kende de man omdat hij jarenlang haar buurman was. Doordat beiden dezelfde pijnlijke ervaring van een echt scheiding ondervonden, ont stond volgens de vrouw een verstandhouding, die uitgroei de tot vriendschap. Omdat de vriend diep in de schulden zat, gaf de vrouw hem dagelijks te eten. „Wat is voor de sociale dienst het verschil of ik eten geef aan een hond of een man? vroeg de vrouw zich tijdens de strafzaak hardop af. Inmid dels woont het tweetal officieel samen sinds zij in oktober vorig jaar een kind kregen. De vrouw heeft een baan en is uit de bij stand. Zowel de man als de vrouw verklaarde tegenover de sociale recherche ten minste vanaf fe bruari vorig jaar te hebben sa mengewoond. „Zij heeft mij onderhouden omdat van mijn inkomen niets overbleef van wege de schulden", aldus het proces verbaal van de sociale recherche. Tijdens de strafzaak kwamen beiden terug op hun eerdere bekentenis. „Er is niets van waar. Het is mij allemaal in de mond gelegd", zei de vrouw, Bij mij zijn de zaken net zo verdraaid", voegde de vriend aan haar woorden toe. Officier van justitie, mr. J.J. de Waardt was echter niet onder de indruk van het relaas van het tweetal. „Deze mensen zitten domme verhalen te vertellen. Het is een klassiek voorbeeld van steunfraude", zei de offi cier. „Samenwonen is niet het bed delen. Het gaat om financi ële zorg en gebondenheid. Eten, drinken, wassen en schoenen laten maken."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19