Inspraak Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1999 cursus sportmassage en verzorging Start: september a.s. te Leiden Opleiding voor het enige door de overheid erkende diploma!! Bel of schrijf voor (gratis) informatie 071-5222828 06-51767758 STICHTING OPLEIDING VRIJE VERZORGENDE BEROEPEN Postbus 3028 2301 DA Leiden Haasten naar kantoor Haasten naar de klant Haasten naar de bespreking Haasten naar huis Maar dan wel in alle rust Uren, dagen weken Ze vliegen voorbij bekleding met contrasterende piping er in een Rover 400 Oxford. De meest tapijt, lichtmetalen velgen en een lederer rustgevende Rover 400 ooit. Met onder stuurwiel. De Rover 400 Oxford is van i andere airconditioning, ABS, wortel- l<lMililt| vanaf fl 38 990,- voor een 5-deurs notenhouten afwerking, luxe velour uRHJ en vanaf fl 39 990,- voor een 4-deurs Rover 400 AUTO-HOME LEIDEN B.V. Touwbaan 2, Autoboulevard Leiderdorp Telefoon 071 - 5121560 Lancia CS) U Granturisii izi Auto Boot B.V. Weversbaan 12, Leiderdorp. Tel. 071-5417493 Gedurende de periode 2 tot en met 30 september 1999 ligt de Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein ter inzage. De Startnotitie doorloopt een inspraakprocedure overeen komstig de Wet milieubeheer en de Tracéwet. Op grond daarvan kunt u tot en met 30 september 1999 uw mening over de inhoud van de Startnotitie kenbaar maken. De achterlandverbindingen A1, A2, A4 Het weggedeelte De Hoek - Prins Clausplein maakt deel uit van de autosnelweg A4. Samen met de A1 en de A2 is deze autosnelweg in het rijksbeleid aangemerkt als achter landverbinding. Deze achterlandverbindingen zijn van vitaal belang voor het functioneren van de mainports Amsterdam/Schiphol en Rotterdam/Rijnmond en andere economische centra. Uit onderzoek is gebleken dat het dagelijkse verkeer op de drie achterlandverbindingen op de langere termijn hinder zal blijven ondervinden van files. Realisatie van verbredingen waartoe tot op heden is besloten, kan hiervoor slechts ten dele een oplossing bieden. Daarom hebben de minister van Verkeer en Waterstaat (V&W) en de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) besloten een negental Startnotities voor de A1, A2 en A4 uit te brengen. Deze Startnotities vormen het vertrekpunt voor studies naar (de effecten van) verschillende probleemoplossende alternatieven. De Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein De Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein zet de achtergronden en uitgangspunten van de studie naar de verkeersproblemen op het weggedeelte A4 De Hoek - Prins Clausplein op een rij en beschrijft de onderzoeks vragen. De Startnotitie geeft bovendien aan welke alterna tieven als oplossing voor de problemen op dit weggedeelte worden onderzocht en welke (milieu)effecten per oplossing worden bestudeerd. Waar kunt u de Startnotitie inzien? De Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein kunt u van 2 tot en met 30 september 1999 gedurende de reguliere openingstijden inzien op de volgende locaties - de gemeentehuizen van Aalsmeer, Alkemade (in Roelofarendsveen), Haarlemmermeer (ook in de gemeentesecretarie in Nieuw-Vennep), Jacobswoude (in Rijnsaterwoude), Leiden (ook in het Stadsbouwhuis), Leiderdorp, Leidschendam, Rijnwoude, Voorburg, Voorschoten en Zoeterwoude; - de (hoofd)vestigingen van de in bovengenoemde gemeenten gevestigde openbare bibliotheken en de openbare bibliotheek 'De Eendekooi' in Zoeterwoude- Rijndijk; - de buurthuizen 'De Weipoort' in Zoeterwoude en 'Matilo' in Leiden en het dorpshuis 'De Reede' in Rijssenhout; - het filiaal van de Rabobank in Hoogmade; - de kantoren van de waterschappen Groot Haarlemmer meer (Hoofddorp), De Oude Rijnstromen (Leiderdorp), Wilck en Wiericke (Waddinxveen) en het hoogheem raadschap van Rijnland (Leiden); - de bibliotheek van het provinciehuis van Noord-Holland en de bibliotheek van het provinciehuis van Zuid-Holland; - de bibliotheek van Rijkswaterstaat, directie Noord-Holland in Haarlem en de bibliotheek van Rijkswaterstaat, directie Zuid-Holland in Rotterdam; - het informatiecentrum Mobilion in Utrecht; - het bezoekerscentrum Schipholscoop op de luchthaven Schiphol; - de bibliotheek van het ministerie van Verkeer en Water staat en de bibliotheek van het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, beide gevestigd in Den Haag. De Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein blijft na 30 september 1999 voor inzage beschikbaar in de kantoren van Rijkswaterstaat, directie Noord-Holland en directie Zuid-Holland. Inloopavonden Om u zo goed mogelijk te informeren over de inhoud van de Startnotitie, organiseert Rijkswaterstaat drie inloop avonden. Medewerkers van Rijkswaterstaat staan van 16.00 tot 21.00 uur klaar om uw vragen te beantwoorden. De inloopavonden vinden plaats op: 9 september Leidschendam Raadhuis gemeente Leidschendam Raadhuisplein 1 14 september Leiderdorp Cultureel centrum 'De Muzenhof' C. Gordijnsingel 4 16 september Weteringbrug Dorpshuis 'De Kern' Lisserweg 1a Hoe kunt u inspreken? De minister van V&W en de minister van VROM nodigen u uit schriftelijk op de Startnotitie te reageren. Het gaat daarbij om de vraag wat volgens u moet worden onderzocht om zicht te krijgen op de beste oplossing van het bestaande probleem. Uw inspraakreactie dient u uiterlijk 30 september 1999 te sturen naar: Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein Kneuterdijk 6 2514 EN Den Haag Behalve per post kunt u uw reactie ook kenbaar maken via de internetpagina http://www.minvenw.nl/projects/swab. Indien u dat wenst, kunt u verzoeken om vertrouwelijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Wat gebeurt er met uw reactie? Het Inspraakpunt bundelt alle reacties en stuurt deze ond andere naar de minister van V&W, de minister van VROAger en de Commissie voor de milieu-effectrapportage. Deze 1£ commissie adviseert beide ministers over de Richtlijnen voL0j de inhoud van het Milieu-effectrapport (MER). Mede op Hij] basis van dit advies en de inspraakreacties stellen de ministers vervolgens de Richtlijnen vast. De Richtlijnen vormen het vertrekpunt voor het opstellen van de TrajectL nota/MER. Op deze Trajectnota/MER kunt u te zijner tijd| wederom inspreken. Zo spoedig mogelijk na afloop van de inspraaktermijn kui u de door het Inspraakpunt ontvangen reacties inzien op de locaties waar binnenkort de Startnotitie ter inzage ligt. Nadere informatie Van de Startnotitie A4 De Hoek - Prins Clausplein is een samenvatting gemaakt, die gratis verkrijgbaar is op de inloopavonden. Voor nadere informatie over de Startnotitlen kunt u terecht bij Rijkswaterstaat, directie Noord-Holland pil en directie Zuid-Holland. U kunt hiertoe contact opnemeif met mevrouw A. Andrea, telefoon (023) 530 12 83. U kul aldaar ook de samenvatting en/of de Startnotitie aanvragebij Nadere informatie is tevens verkrijgbaar via de internetpagina http://www.minvenw.nl/projects.swab. Voor inlichtingen over de inspraakprocedure kunt u zich wenden tot het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, telefoon (070) 361 87 78. Iki Het verschijnen van de negen Startnotities Achterland verbindingen A1, A2, A4 vindt plaats in het kader van de nota Samen Werken Aan Bereikbaarheid (SWAB). Deze nota, die in 1996 is verschenen, is een uitwerking en versnelling van het Tweede Structuurschema Verkeer en Vervoer en heeft onder meer als doel een impuls te geven aan verbetering van de verkeersdoorstroming op de achterlandverbindingen. e f Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat Lancia y. De trend vooruit. Sla eens een andere weg in, met de Weg van het gewone. Met een inspirerende auto waarmee je je onderscheidt. En mee je laat zien dat je niet de massa volgt, maar de massa een stap voor Deze maand is uw huidige auto bij ons Lancia Y v.a. fl. 23.990,- incl. BTWIBPM e maken Leaseprijs v.u. ft. 595,- per

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18