Kalou vrolijkt het legioen op Konterman wil rust rond rijn persoontje Het laatste kunstje van John de Bever Bombarda redder van Willem II BetaaldVoetbal ipelers FC Den Bosch eggen fans wacht aan oplopers omen uit et noorden WNDAC 23 AUGUSTUS 1999 -2, Moes -Aalsti'Vv/V alleen duidelijkheid' CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 EREDIVISIE 2, Sti GB Anl 0-3, 2-1, Hi - Fran! SSV Uli e 0-1, - ni -0, Covi p Southi 2-1, N. iheffieldfcn -2,Watt ie. -.I'l l In fel enal tford - Pc i - Bele Campoi j itimo :angers jrnock-31" 3-0. Den Bosch is het verbale ge- van haar supporters rich- tegenstanders en arbiter lügzat. Namens de spelers- ep en technische staf riep 'voerder Fred van der Hoorn 'harde kern' zaterdagavond het thuisduel met De jb; lafschap op zich voortaan te idee Ut ernian herwei i de eerste thuiswedstrijd het seizoen, vorige week te- Feyenoord, moest arbiter k Jol de wedstrijd tien minu- staken wegens beledigende eekkoren vanuit de beruchte side. Het leverde de club een e boete op van de KNVB. 1-2, tletict a ree Ion Ov edad 2 delijk was op er de vai ;lpun! V, ei alië it deo litslaf OTTERDAM ANP Ie ene week zou Real Madrid em willen inlijven en een aar dagen later wordt toch ston Villa de nieuwe werkge- ;r van Bert Konterman. Vol- >ns de Engelse kranten van et afgelopen weekeinde heb- en echter ook Manchester lited en Arsenal hun zinnen de voorstopper van Feyen- d gezet. De 28-jarige international genoeg van de geruch- rond 'zijn persoontje' en vandaag met het bestuur de landskampioen om de gaan zitten. ,,Er moet laar eens duidelijkheid ko- len. Daar wil ik over praten, rzijn verschillende manieren duidelijkheid te krijgen. Ze innen zeggen dat ik gewoon lijn driejarig contract moet itdienen. Maar het zou ook nnnen dat ik voor een be- aald bedrag mag vertrekken mijn contract met Feyen- oord kan openbreken. Ik vind het allemaal prima, maar wil duidelijkheid. Dat is ook be langrijk voor de andere spelers van Feyenoord. Want ieder een die goed in de Champions League speelt, wordt in ver band gebracht met allerlei Eu ropese topclubs. Daar zijn de spelers en Feyenoord niet bij gebaat." Konterman beweerde na af loop van de wedstrijd tegen Cambuur een buitenlands avontuur niet bij voorbaat af te wijzen. „Ik ben 28 jaar en dan weet je dat clubs als Real Madrid niet ieder jaar voor je op de stoep staan. Ik voel me dan ook best een beetje ge streeld met de belangstelling voor mij. Dat wil niet zeggen dat ik niet bij Feyenoord wil blijven. Ik wil alleen duidelijk heid. Anders blijft het tot 31 augustus, wanneer de trans ferdatum van de UEFA sluit, onrustig rond mij. En daarbij is niemand gebaat." De twee veelbesproken acteurs Robin Nelisse en Bert Konterman met elkaar in duel. IBOSCH ANP „Jullie zijn ver over de grens van het toelaatbare en het men selijke gegaan", zo zei Van der Hoorn richting de supporters. „Er zijn veel mensen in het sta dion die familie hebben verlo ren door allerlei ziektes. Die ziektes wens je dus zelfs je erg ste vijand niet toe. Bovendien hebben we niet van Jol maar van Feyenoord verloren." De oproep van de aanvoerder hielp overigens slechts gedeel telijk in de wedstrijd tegen De Graafschap. Arbiter Oskam werd ontzien, maar de buiten landse aanvallers Emam en Tumba van de bezoekers wer den bij balbezit begeleid met misselijkmakende geluiden. ROTTERDAM ANP Alles op Kalou ole, ole", luidt de nieuwe yell van het le gioen van Feyenoord. De spelers van de landskampioen gaven tijdens de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen Cambuur gistermiddag gretig gehoor aan de wens van de twaalfde man. De 22-jarige technicus uit de Ivoorkust waardeerde het vertrouwen in hem en had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de 4-0 zege van de Rotterdammers. Wonderen en Van Gastel maak ten geen deel uit van de basis elf. „Zij krijgen het dit seizoen nog druk genoeg", lichtte Been hakker zijn besluit toe om het duo slechts het laatste kwartier te laten meespelen. Feyenoord leidde toen al met 3-0. Dat was voornamelijk te danken aan Bonaventura Ka lou. Tijdens het duel om de Su percup was hij een plaag voor linksback Mitchell Piqué van Ajax. In Den Bosch verpestte hij het debuut van Menno Willems en tegen Cambuur was hij er de oorzaak van dat Abma na ruim Cambuur kon de formatie van trainer Beenhakker niet serieus partij geven. „Feyenoord is een heel goede ploeg", excuseerde oefenmeester Gert Kruys zich voor het geringe verweer van zijn elftal. „We mogen niet mopperen dat het uiteindelijk bij 4-0 is gebleven." En dat terwijl Feyenoord toch zonder drie belangrijke spelers aan het duel begon. Cruz had last van een onwillige spier in zijn dijbeen en mocht op de tri bune plaatsnemen. Ook Van vijftig minuten van zijn trainer mocht gaan douchen. Al na twee minuten glipte Ka lou langs Abma. De inzet van de nieuwe lieveling van het Rot terdamse publiek eindigde op de vuisten van doelman Rob Hilbers. In de vierde minuut had de vervanger van de ge blesseerde Wim de Ron wel het nakijken. Kalou dolde opnieuw Abma en zag Korneev de bal in het doel tikken. Ondanks de treffer werd de vervanger van Cruz in de rust gewisseld. „Dat lag niet aan Korneev", legde Beenhakker na afloop uit. „Hij speelde naar zijn kunnen. Wij hadden echter behoefte aan een spits die die per kan voetballen." Daarom verhuisde rechtsbui ten Kalou naar de spits. Ellery Cairo was in de tweede helft de rechtsbuiten van Feyenoord. Ook Cairo had weinig proble men met Abma. In de 48ste mi nuut passeerde hij de door Ka lou dolgedraaide linksback en scoorde beheerst: 2-0. Kalou maakte er in de 64ste minuut met het hoofd nog 3-0 van en Rsaza ging een minuut later in het strafschopgebied van de Friezen over de knie van verdediger Maikel Ferrier. Jon Dahl Tomasson schoot de bal vanaf elf meter echter op de paal. Beenhakker gunde vervol gens Konterman rust en wissel de ook de zwakke Van Vossen. Met Van Gastel en Van Wonde ren in de ploeg scoorde Feyen oord nog één keer. Kalou be kroonde een sterke wedstrijd met zijn tweede doelpunt: 4-0. „Twee wedstrijden, zes pun ten", rekende Beenhakker te vreden voor. En dat met acht doelpunten voor en nul tegen. De coach van de landskampi oen wilde nog wel even zijn hart luchten. „Zoals jullie za gen, deed Robin Nelisse mee bij Cambuur. Dat terwijl er in zijn contract staat dat hij niet tegen ons hoeft te voetballen. Ik kan jullie vertellen dat ik dat in zijn contract heb laten opnemen. Niet omdat wij bang zijn om te gen Cambuur met Nelisse te voetballen, maar wel om hem zelf te beschermen. Die jongen speelt al tien jaar bij Feyenoord en het is de bedoeling dat hij ook weer bij ons terugkomt. Feyenoord is zijn cluppie en daarom vind ik dat we hem het niet aan kunnen doen om tegen ons te voetballen. Daarvoor is hij te veel Feyenoorder. Dat is dus allesbehalve competitiever valsing, maar juist het tegen overgestelde. In het buitenland kijkt niemand daar raar van op. In Nederland kennelijk wel." Feyenoord: Dudek; Van Gobbel, Kon terman (72. Van Wonderen), Paauvve en Rzasa; Bosvelt, Tomasson en De Visser; Kalou, Korneev (46. Cairo) en Van Vossen (72. Van Gastel). Cambuur: Hilbers; Ferrier, Vergoos- sen, Elzinga en Abma (53. Rook); Goudmijn (60. De Waard), Allien. Levtsjenko en Van Utrecht; Van der Heide (67. Scharrenburg) en Nelisse, lis i unen en FC Groningen heb- ook hun tweede wedstrijd i Eerste Divisie overtuigend ronnen. De Drentse forma- versloeg Eindhoven met 4-0. Groningers klopten Excelsi- 4-2. Beide ploegen gaan de volle winst uit twee aan de leiding. Emmen :ft een beter doelsaldo. )e ploeg van trainer De Jon- heeft dit vooral te danken Van Oostrum. De speler luceerde in de tweede helft hattrick met doelpunten in 71ste, 83ste en 89ste minuut, bracht zijn totaal van dit oen al op vier. Hofstede was e vierde minuut al trefzeker ir Emmen. FC Groningen waren ns Visser en Martin Drent in m ivallend opzicht de uitblin- i. Zij maakten elk twee Gro- gse treffers. De doelpunten Excelsior kwamen van de tvan Mtiliga en Pinas. Mtili- opende na een kwartier de m ire. IAC nam tegen BV Veendam anche voor de nederlaag in eerste wedstrijd tegen FC olie. De degradant haalde in voor 7726 toeschouwers 5-0 uit. Arveladze wist de lan van Veendam twee te passeren. Ook Simons, ireuder en Gudelj waren m iductief. lij FC Volendam wordt de si- ie steeds nijpender. Crisis- 'aad moet dinsdag uitkomst ngen over de toekomst van club. Zaterdag verloor Vo- dam met 3-1 van Helmond Streppel was in de twee helft binnen acht minuten wiaal trefzeker. Bruin deed iets terug voor de Noord- maar Vroomans laaide de eindstand op 3-1. en Dordrecht'90 behaal- n eerste zege. De Venlo- zetten mede door twee dpunten van Graef TOP Oss 4-0 opzij. Dordrecht won 12-0 van Haarlem door tref- van Myssing en De Grego- Vennegoor of Hesselink schiet weer met scherp TILBURG ANP Mariano Bombarda toonde zijn trefzekerheid tegen Fortuna. Co Adriaanse wil dit seizoen met Willem II opnieuw een prijs winnen. Dat moet gebeuren met aanvallend, creatief en gedLirfd voetbal. Tussen willen en kunnen zit voorlo pig in Tilburg nog wel enig verschil. Dankzij Bombarda bleef de vice-kampioen een pijnlijke nederlaag bespaard. De bonkige spits werkte tegen Fortuna Sittard in het laat ste half uur persoonlijk een achterstand van 0-2 weg: 2-2. Fortuna strafte de Tilburgse overmoed vlak voor de rust af. Kool pikte een mislukte pass van Galasek op het mid denveld op en kon bij een gebrek aan tegenstanders met een doorlopen naar het doel van Mampaey. De speler van Fortuna scoorde beheerst met een diagonaal schot, 0-1. Kort na de pauze werd het opnieuw stil in het Willem II-stadion. Gerritsen trof doel met een fraai afstandschot, 0-2. Bombarda, die zich knap vrijspeelde en hard uithaal de, bracht zijn ploeg na een uur terug in de wedstrijd: 1-2. In de enerverende slotfase liet Fortuna-spits Hamming twee grote kansen liggen. Het bleken dure missers. Met een knappe kopbal in de laatste minuut zorgde Bombar da toch nog voor lachende gezichten in het Brabantse kamp. FC Twente - NEC Jan Vennegoor of Hesselink legde zaterdag met een zui vere hattrick persoonlijk NEC over de knie: 4-2. En het ene doelpunt was nog mooier dan het andere. Vooral de laatste treffer was om te smullen. De lange spits werd op twintig meter van het doel van Roorda aangespeeld en kogelde de bal vervolgens snoeihard langs de verbouwe reerde doelman van NEC in de kruising. Maar hoe mooi de goals van Vennegoor of Hesselink - ook tot stand kwamen, ze konden de problemen bij de Enschedese ploeg niet verbloemen. Want behoudens het eerste kwartier was NEC duidelijk de betere ploeg in het Arke-stadion. Het elftal van trainer Calderwood speelde pressing over het hele veld en joeg daarmee de Tukkers de stuipen op het lijf. De 1-2 voorsprong bij rust door treffers van Pothuizen was dan ook zeker niet onver diend. En als Van Rijswijk kort na de hervatting niet de paal maar doel had getroffen, was NEC waarschijnlijk zelfs als winnaar van het veld gestapt. FC Den Bosch - De Graafschap Erg blij waren ze bij FC Den Bosch niet met het eerste puntje in de KPN Telecompetitie. De Bosschenaren von den dat ze meer hadden verdiend dan de 1-1 zaterdag avond in eigen stadion tegen De Graafschap. De kampi oen van de Toto Divisie heeft namelijk niet meer dan een handjevol spelers die het hoogste niveau aankunnen en dus zal het bestuur snel met nieuwe voetballers op de proppen moeten komen. Graafschap-coach Frans Thijssen kon het zich zaterdag permitteren om de ex-Ajacieden Silooy, Splinter, Turpijn en Louhenapessy aan de kant te houden. Van zo'n bank kan zijn collega Koopman slechts dromen. Alleen doel puntenmaker Michels en de 36-jarige Scholten ontstegen de grauwe middelmaat. Maar als zelfs de overal trefzekere Van der Laan bijna onzichtbaar is, zou het wel eens een zwaar seizoen kunnen worden voor de Bosschenaren. Roda JC - RKC Roda JC heeft na twee wedstrijden nog maar één punt. De club uit Kerkrade liet zich zaterdagavond ver in bles suretijd nog verrassen door RKC. De Waalwijkse aanvaller Rick Hoogendorp zorgde in de 95ste minuut alsnog voor 1-2. Veel van de 9000 toeschouwers waren op dat mo ment al op weg naar huis in de overtuiging dat het bij treffers van Zafarin (1-0) en Schops (1-1) uit de eerste helft zou blijven. Heerenveen - Sparta Heerenveen heeft in de thuiswedstrijd tegen Sparta met een traditie gebroken. Geen geliefd Fries volkslied maar een geruisloos begin. De ontmoeting was vervolgens middelmaat in het kwadraat. Voor het publiek viel, zeker in de eerste helft, weinig te genieten. De ploeg van trainer De Haan won overigens wel, geflatteerd met 3-1. De Friezen werden in het zadel geholpen door Goos- sen. De Sparta-verdediger beging een kolossale fout, waarvan Katwijker Jeffrey Talan profiteerde: 1-0. De tus senstand was tot de pauze niet terecht. Sparta liet na 68 minuten pijnlijk duidelijk zien wat het manco is. Een ver- dedigingsfout van opnieuw Goossen werd afgestraft door Samardzic: 2-0. In de 78ste minuut vuurde Sparta een voltreffer af. Een hoekschop van Usta belandde op het hoofd van Jaliens, die raak kopte. In de resterende minuten was het span nend. Sparta-trainer Everse bracht met Mourad een extra aanvaller in het veld. Hij geloofde in de gelijkmaker. Het pakte anders uit toen zijn middenvelder Zijm balverlies leed. De prooi was voor Lurling. Hij stelde Hakansson in staat te scoren. HEERLEN GPD ei: !'ini :aal taal VV nt'hun de tweede competitieron- vielen opvallend weinig Ken. In drie van de zes els hielden de scheidsrech- 1 het geel en rood op zak. De o-benen voelen strammer, het elastiek met de bal knapt steeds vaker. Maar zijn tong is onveranderd vlijmscherp. John de Bever is begonnen aan zijn laatste kunstje. Niet bij een Spaanse of Braziliaanse topper, maar bij het Roermondse fami lieclubje Fermonia Boys. Terwijl de spelers van Heer- lerheide en Fermonia startklaar staan voor hun potje, drentelt de 34-jarige dribbelkont op z'n dooie akkertje de zaal in. Aan zijn ene voet een blauwe schoen, aan zijn andere een witte. Het Brabantse lefgozertje zette eind vorig seizoen het voetbalwereldje voor de zoveel ste keer op het verkeerde been door landskampioen Den Haag Trimeur te verruilen voor het nietige Fermonia. „Ik had nog jéren in Den Haag kunnen bal len. Maar ik zocht een nieuwe prikkel. Hier kan ik van de grond af een topclub opbou wen. Moeten ze wel de denk wijze van John de Bever volgen. Leuk, zo'n familiecluppie. Maar veel te amateuristisch. Spelers blijven zomaar twee weken weg, zonder iets te zeg gen. Masseur? Nooit van ge hoord. Kan echt niet." Arrogant, opschepper, klets majoor: talloze etiketten zijn er al geplakt op de goedgebekte volksjongen, die zich ooit waagde te vergelijken met grootheden als Cruijff en Van Hanegem. De Bever wordt er wel eens moe van. „Ik heb geen grote mond, ik heb zelfvertrou wen. Arrogant? Zeggen ze ook van Louis van Gaal. Maar mis schien leunt-ie de hele dag zoetjes op de schouders van zijn vriendin. Weet jij veel. Mensen oordelen veel te snel. Als ik goed voetbal, zeik ik te veel. Typisch Nederlands. Je stelt hier geen flikker voor." Het had niet veel gescheeld of De Bever was in de voetspo ren van Hazes getreden. Als tie ner wist hij een platencontract- je weg te kapen bij Vader Abra ham, maar na drie tranentrek kers was de liefde voorbij. „Ik had met hem om een biljart ge wed dat ik meer dan 35.000 singles zou verkopen. Ik ver kocht er 70.000 maar het biljart kreeg ik niet. Kijk, dat moet je bij mij niet flikken." Het was niet de laatste keer dat hij een contract inleverde. In '92 stapte De Bever verbit terd op bij eredivisieclub Dor drecht '90, die hem met veel tamtam had binnengehaald. In drie maanden verloor hij een karrenvracht aan illusies. „Er gebeurden daar dingen die je nog niet in de derde klas on derafdeling meemaakt. Spelers jatten geld van elkaar. Speelden expres als een krant zodat ze snel gedegradeerd waren. Hoefden ze geen nacompetitie af te werken en dus de vakantie niet te verzetten." Hoogmoedig had hij vooraf in de pers geroe pen dat hij er wel even tien in zou leggen. Niet een dus. „Met dat zootje ongeregeld kon ik niet voetballen. In no-time ben ik afgeknapt op het profwereld je. Wat een egotripperij. Alles ikke, ikke, ikke. Zo zit ik niet in elkaar." In de zaal oogstte hij meer roem. Vijf landstitels, vier be kers. Een lawine aan inter lands. Bij Den Haag lonkten nog meer successen, maar De Bever is geen fan van meerdere kapiteins op een schip. „Dood zonde om toppers als De Be ver, Grünholz, Lettinck en Lan- genhuijsen in een team samen te ballen. Verspreid ze over ver schillende clubs en je hebt een prachtige competitie." Vitesse - PSV 1-6 (1-3). 13. Bruggink 0-1, 33. Bruggink 0-2, 35. Van Hooij- donk 1-2. 43. Faber 1-3, 49 Van Ni- stelrooy 1-4 (strafschop), 77. Khokhlov 1-5, 82. Van Nistelrooy 1-6 Scheids rechter: Jol Toeschouwers: 24.000. Rode kaart: 65, Kreek (Vitesse/2x geel) Gele kaart: Grozdic (Vitesse). Van Ni stelrooy. Stinga. Vogel (PSV). FC Den Bosch - De Graafschap 1-1 (1- 0). 44 Michels 1-0. 79 Tumba 1- 1.Scheidsrechter: Oskam Toeschou- 4000. Rode kaart: 90. Nehoda (Graafschap). Gele kaart: Uneken en Martina (Den Bosch), Lmdenbergh, Nok en Nehoda (Graafschap) SC Heerenveen - Sparta 3-1 (1-0). 22 Talan 1-0. 68. Samardzic 2-0. 78. Ja liens 2-190. Hakansson 3-1 Scheids rechter Luyten. Toeschouwers 13.600. Roda JC - RKC 1-2 (1-1). 19. Zafarin 1- 0, 37. Schops 1-190. Hoogendorp 1- 2. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 9000 Gele kaart: Texeira, Van der Leegte, Hoogendorp, Van Wan- rooy, Schops en Govedarica (RKC). FC Twente - NEC 4-2 (1-2). 10. Ten Hag 1-0, 13. Pothuizen 1-1, 43. Pot huizen 1 -2, 62. Vennegoor of Hesselink 2-2, 66. Vennegoor of Hesselink 3-2, 81. Vennegoor of Hesselink 4-2. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers 11.000. Gele kaart: Peiremans, Karnebeek (Twente), Pothuizen (NEC) Willem II - Fortuna Sittard 2-2 (0-1). 37. Kool 0-1, 47. Gerritsen 0-2, 60 Bombarda 1-2. 90. Bombarda 2-2. Scheidsrechter: Braamhaar Toeschou wers: 13 500. Gele kaart Hill, Ceesay (Willem II). Hermans, Kool, Zegrean, Gerritsen (Fortuna Sittard) Feyenoord - Cambuur 4-0(1-0). 4. Kor neev 1-0. 48 Cairo 2-0, 64. Kalou 3-0, 75. Kalou 4-0 Scheidsrechter: We- gereef. Toeschouwers: 32.500. Gele kaart: Rzasa (Feyenoord), Abma, Elzin ga, Ferrier (Cambuur). Topscorers: 1Van Nistelrooy (PSV) 5. 2. Bombarda (Willem II), Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Cruz (Feyen oord) 3, 5. Talan (Heerenveen), Ha kansson (Heerenveen), Laudrup (Ajax), Knopper (Ajax), Kalou (Feyenoord), Hoogendorp (RKC), Pothuizen (NEC), Bruggink (PSV), Van Galen (AZ), Van Hooijdonk (Vitesse) 2. Programma: 27 augustus: Cambuur - Ajax; 28 augustus: Willem II - FC Den Bosch, PSV - Fortuna S Roda JC - NEC, Vitesse - MVV; 29 augustus FC Utrecht - FC Twente, RKC - AZ, Feyen oord - Heerenveen. PSV FC Twente Willem II RKC AZ FC Utrecht Heerenveen Graafschap Fortuna S. Roda JC Cambuur L. Den Bosch Vitesse NEC Sparta MVV 2 2 0 0 6 10- 2 2 2 0 0 6 8-0 2 2 0 0 6 9-4 2 1 1 0 4 5-3 2 1 1 0 4 4-2 2 1 1 0 4 3-2 1 1 0 0 3 2-1 1 1 0 0 3 1-0 2 10 1 3 5-4 2 0 2 0 2 1-1 2 0 1 1 1 3-4 2 0 1 1 1 1-2 2 0 1111-5 2 0 1111-5 2 0 1112-7 2 0 0 2 0 2-5 2 0 0 2 0 1-5 2 0 0 2 0 3-10 EERSTE DIVISIE Emmen - Eindhoven 4-0 (1-0). 4. Hof stede 1-0, 71 Van Oostrum 2-0, 83. Van Oostrum 3-0, 89. Van Oostrum 4-0. Scheidsrechter Gerritsen. Toeschou wers 4700. FC Volendam - Helmond Sport 1-3 (0- 0). 50. Streppel 0-158. Streppel 0-2, 74. Bruin 1-2 (strafschop), 79 Vroo mans 1-3. Scheidsrechter Karremans Toeschouwers: 2045. Gele kaart Beerens (Volendam), Van Leerdam, Van Es, Dassen (Helmond Sport). FC Groningen - Excelsior 4-2 (1-1). 17 Mtiliga 0-1, 41 Visser 1-1, 59. Drent 2-1, 65. Visser 3-1, 67. Drent 4-1, 69. Pinas4-2. Scheidsrechter: Van der En de Toeschouwers: 7500. Gele kaart Janssen (Groningen), Supusepa, Kruijer (Excelsior). Bijzonderheid: De niet fitte scheidsrechter Van der Ende laat zich in de rust vervangen door vierde official Van Dongen. VVV - TOP Oss 4-0 (0-0). 46. Graef 1-0, 63. Linssen2-0, 69. Graef 3-0, 71 Le ferink 4-0 Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers 1965. Gele kaart Van Roosmalen, Van der Borght (TOP). Dordrecht'90 - Haarlem 2-0 (1-0). 23 Myssing 1-0, 49. De Gregorio 2-0. Scheidsrechter De Graaf. Toeschou wers: 1300. NAC - BV Veendam 5-0 (2-0). 13. Si mons 1-0, 45 Arveladze 2-0, 48. Schreuder 3-0, 67. Arveladze 4-0, 82 Gudelj 5-0 Scheidsrechter. Westerink Toeschouwers 7726. Topscorers: 1Van Oostrum (Emmen). Visser (FC Groningen) 4, 3. Streppel (Helmond Sport), Hofstede (Emmen) 3, 5 Arveladze (NAC), Kemper (Haarlem), Drent (FC Groningen), Simons (NAC), Graef (VW), Schreuder (NAC), Kokmeij- er (Volendam) 2. Programma: 28 augustus: FC Zwolle - Emmen, VVV - Telstar, TOP Oss - Dor drecht'90, Helmond Sport - Haarlem, Excelsior - Volendam, RBC - FC Gronin gen, Veendam - Heracles; 29 augustus: ADO Den Haag - NAC; 30 augustus: Eindhoven - Go Ahead Eagles Emmen 2 2 0 0 6 7-1 VW Dordr. '90 FC Zwolle NAC Helmond Sp Excelsior Eindhoven Telstar ADOD.Haag Volendam Haarlem TOP Veendam GA Eagles Heracles RBC 2 2 0 0 6 2 110 4 2 110 4 110 0 3 7- 4 5- 1 3- 1 4- 3 2 10 1 3 8-4 2 10 1 3 5-4 2 10 1 3 4-5 2 1 0* 1 3 1-4 10 10 1 2-2 10 10 1 0-0 2 0 1 1 1 3-5 2 0 1 1 1 2-4 2 0 11 2 0 11 10 0 1 10 0 1 10 0 1 2- 7 Komend seizoen zal hij die balgoochelaars niet tegen het j lijf lopen. Met Fermonia Boys moet hij sappelen in de eerste divisie en dat vooruitzicht valt hem zwaar. Voorlopig steekt De Bever er nog met kop en schouders bovenuit. Fermonia Boys verslaat Heerlerheide met 5-3 en De Bever scoort vier maal. Slechts een handvol toe schouwers is er getuige van. De Bever kan er niet mee zitten. „Als ik mensen maar kan ver maken. Mijn grootste suppor ter is Joep. Vijftien en gekluis terd aan een rolstoel. Elke week drinken we samen koffie en trakteer ik hem op een frikadel. Al mijn medailles en shirtjes zijn voor Joep. Voor die men sen doe ik het."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19