Keane leidt United langs Arsenal Pool verrast in Züricl Pech en feest voor familie Schroder Van den Goorbergh stelt teleur Nieuw 'oefenpotje' hockeyster Sport 3' ef De ruiterfamilie Schroder be leefde dit weekeinde twee uiter sten. Nationaal kampioen bij de senioren Ben Schroder moest zich in de landenwedstrijd in Rotterdam terugtrekken wegens een blessure van zijn paard Agrovorm's Athletico. Op dat moment behaalde zijn jongere broer Gerco in de Zwitserse plaats Münchwillen de Europe se titel voor Young Riders. Ondanks de pech in het Kra- lingse Bos kon Ben Schroder toch een lach tevoorschijn to veren. „Mooi voor mijn broer tje", zei de nimmer breedspra kige ruiter uit Dinteloord. Eer der stond het huilen hem nader dan het lachen. Vlak voor de landenwedstrijd merkte hij dat zijn paard kampte met een in gescheurde hoef. Schroder probeerde het wel, maar besloot wijselijk te stop pen, toen bijna alle balken eraf vlogen. Carry Huis in 't Veld, Jan Tops en Jos Lansink grepen vervolgens toch de zege, waar door de pechvogel alsnog in de hulde, medailles en prijzengeld mocht delen. De tweede plaats in de landenwedstrijd was voor de Verenigde Staten (16), derde werd België (22). De manier waarop de 25-jari- ge Huis in 't Veld met Hay Guy bij haar debuut voor eigen pu bliek met de spanning om sprong, getuigde van klasse. Twee weken eerder bleef ze in Dublin twee keer foutloos. ,,Het gaat eigenlijk vanaf mei in Eindhoven heel goed", 'aldus Huis in 't Veld, die bekende su pernerveus te zijn geweest. „Misschien viel ik nog niet zo op in de uitslagen, maar Hay Guy is heel constant bezig." Huis in 't Veld gaat nu mee als reserve naar de EK in Hickstead. De vier ruiters die in principe voor Nederland op de EK zullen starten, zijn: Emile Hendrbc, Jeroen Dubbeldam, Jos Lansink en Jan Tops. brno Motorcoureur Jurgen van den Goorbergh heeft met gemeng de gevoelens het wegcircuit van Bmo verlaten. Hij veroverde zaterdag tijdens de kwalificatietraining de eerste startpositie voor de grand prix van Tsjechië in de 500cc. Die vorm kon de Nederlander een dag later niet vasthouden. Van den Goorbergh werd teleurstellend elfde. De zege in Bmo ging naar de Japanner Tadayuki Okada, zijn Honda-stal- genoot Alex Crivillé werd tweede. De Amerikaan Kenny Roberts ging met zijn Suzuki als derde over de streep. Van den Goorbergh verraste in de kwalificatie vriend en vijand. Hij kwam op zijn MuZ Weber tot een tijd van 2 minuten en 1,572 seconden. Daarmee was Van den Goorbergh favoriet Crivillé (2.01,617) net te snel af. Het was voor de Nederlander zijn tweede pole-position van dit seizoen. In Barcelona lukte hem dat ook al. De race in de 500cc-klasse moest worden stil gelegd. De Brit Jamie Whitham kwam ernstig ten val. Zijn motor vloog na het ongeluk in brand, waardoor de bandenstapel langs het circuit vlam vatte. Het vuur moest eerst worden geblust, voordat er een herstart kon plaatsvinden. Whitham liep geen ernstige verwon dingen op. De Australische motorcoureur Mick Doohan, vijfvoudig wereldkampioen, moet zijn rentree in de 500cc-k!asse uitstellen. De rijder, die in mei in Jerez ernstig ten val kwam, moet de komende week een operatie ondergaan aan de linkerpols. Doohan hoopt op 3 oktober weer mee te doen aan een wedstrijd. Bij zijn val in Jerez brak de coureur zijn linkerpols, rechterbeen en -schouderblad. Bij de ko mende ingreep worden enkele schroeven en een metalen plaatje uit de pols verwijderd. Nog maar een week geleden had Doohan zijn ren tree al verschoven naar 5 september (Imola). Aanvankelijk had hij dit weekeinde in Bmo weer willen rijden. foto rtr De Pool Grzegorz Gwiazdowski heeft verrassend de GP van Zürich op zijn naam geschreven. In de achtste wedstrijd om de wereldbeker wielrennen was de 24-jarige renner uit de Cofidis-ploeg de grote mannen in het peloton te slim af. De Rabobank deed weer goed mee in de wed strijd. Na het sterke optreden van Erik Dekker in Hamburg meldde nu Michael Boogerd zich aan het front. Hij maakte deel uit van een achtervol gende groep die tevergeefs op zoek ging naar de Pool. Boogerd, morgen een van de deelnemers in de Ronde van Nederland, verzamelde met zijn zesde plaats weer punten voor de stand om de wereld beker. Hij nam de tweede positie over van de op nieuw teleurstellende Frank Vandenbroucke, maar zag zijn marge met Andrei Tsjmil groeien. De Belg bleef in het spoor van Boogerd en heeft nu met 267 punten een voorsprong van 45 op zijn Nederlandse concurrent. Gwiazdowski was in Zürich echter de uitblin ker. De hele dag reed hij in de aanval. In de laat ste ronde ging een groep van acht renners onder wie Boogerd en Tsjmil in de tegenaanval. Kaspu- tis werd als eerste van de vluchters teruggepakt. Gwiazdowski gaf zich echter niet gewonnen. Tien kilometer voor de finish reed hij weg van de over gebleven koplopers. Met zijn hoge tempo k i uit de greep blijven van de achtervolgers. D de E< liaan Sergio Barber eindigde als tweede, won de sprint van de groep. De renners rijden in oktober de laatste wedstrijden van de wereldbekercyclus. In h met gin van die maand, vlak voor de WK in staat Parijs-Tours op het programma. Op I els a tober volgt de afsluiting met de Ronde van bardije. Tour De Litouwse wielrenster Diana Zilioete hee iduo teren de Ronde van Frankrijk voor vrouwe wonnen. Haar leidende positie kwam in de tiende en laatste etappe niet meer in g( Sinds de vierde rit had de wereldkampioe; men de weg het geel om haar schouders. De I de vi dagzege was voor de Duitse Petra Rossner jam Melchers sprintte naar een vijfde plaalij Arenda Grimberg werd negende. Bondscoach Jean-Paul van Poppel vonfivalli zijn ploeg tijdens de Tour naar behoren ha s. Zi presteerd. De hoogtepunten bestonden uit igse tweede plaatsen van Elsbeth Vink en de n i Ex van Melchers. De Bruijn werd uiteindelijk tvai op dik een uur van Zilioete. Melchers was eindklassement de beste Nederlandse op m minuten. Het Nederlands vrouwenelftal heeft ook zijn der de wedstrijd op het EK hockey in Keulen overtui gend gewonnen. Tegen het zwakke Frankrijk werd het 6-0, dankzij doelpunten van Van de Kieft (2), Moreira de Melo (2), Thate en Deiters. Met negen punten staat Oranje in groep A fier bovenaan en de ploeg van Van 't Hek lijkt de hal ve finales alleen theoretisch nog mis te kunnen lopen. „De speelsters van Frankrijk vroegen of ze met ons op de foto mochten", zei de twee keer sco rende Fleur van de Kieft. Het kenmerkte het grote krachtsverschil op het EK. Het lijkt na uitslagen als 15-0 en 7-0 moeilijk voor de internationals om gemotiveerd te blijven. Volgens Van 't ITek valt het nog wel mee. „Iedereen wilde heel graag, te graag zelfs. Mede daarom speelden we een slechte wedstrijd en ontbrak het aan scherpte. Maar dat is met zo'n groot krachtsverschil niet zo vreemd. „Gelukkig hebben we ruim de gelegen heid om speelsters wat extra rust te geven." Het toernooi lijkt voor Nederland pas echt te beginnen in de halve finale, waar naar ven *juc ting Engeland of Spanje de tegenstander is ''j gens de prognoses volgt dan gastland Duit s in de finale van zondag. Nederland ging er Frankrijk wel vol in en Fatima Moreira de scoorde haar eerste twee doelpunten va! clu' toernooi. Thate maakte haar vijfde doelpun!darri samen met Suzan van der Wielen tot nu tot 'T 1 scorer bij Nederland. De aanvoerster van 0 kreeg tevens een stick van de Fran^aise Vt eP1; que Fourcray-Dufour tegen haar gezich moest even langs de kant zitten. Dit was eig het enige wapenfeit van de Fransen. De strafcorner van Nederland liep totaal Van de zestien pogingen ging er maar één ii 11111 variant van Deiters. Van 't Hek kon zich druk over maken. „We hebben de laatste jaar bewezen dat de comer op belangrijk? menten wel loopt." De mannen versloegen gisteren Italië it1 stelveen met recordcijfers. Oranje won deo wedstrijd met 15-1. Dat is de hoogste uitslagn dt Het oude record was een overwinning vat op Zimbabwe in 1989. Gro is V elpu MAANDAG 23 AUGUSTUS 1999 992 .kan Charleroi - Westerlo 1-2, Moes - Mechelen 2-0, Verbroedering tL -Genk 1-1, Lommei -Aalst3- Beveren - Harelbeke 2-2, Staijf j - Gent 0-2, Brugge - GB Antij 2—0, Lierse - Anderlecht 0-3,! .Truiden - Lokeren 1-1. taif'7 )t* Stand aan kop: Brugge 3-9 Gent Anderlecht 3-9 Lierse Westerlo 3-7 Genk Dortmund - Wolfsburg 2-1, Hi Stuttgart 3-0, Freiburg - Fran) 2-3,1860 München - SSV UI 4-1, Bremen -Schalke 0-1,151^ kusen - Bayern 2-0, Rostock - serslautern 4-2. Stand aan kop: Frankfurt 2-6 HSV Hertha BSC 2-4 Leverkuserer va ;ns c et afg en e nitec Chelsea - Aston Villa 1-0, Cow p de - Derby 2-0, Everton - Souths ord g 4-1, Leeds - Sunderland 2-1, lesbrough - Liverpool 1-0, Neieeft j le - Wimbledon 3-3, Sheffield nesday - Tottenham 1-2, Watt il Bradford 1-0, West Ham - Lei: in dt 2-1, Arsenal - Manchester Un fel j 1-2 Stand aan kop: Manchest. 4-10 Aston Vil, Tottenham 4- 9 Leeds Middlesbr. 4-9 Arsenal Chelsea 3- 7 Watford West Ham 3- 7 Southamplfcinne aald mij FRA) Eerste speeldag: Bastia - Nant 2-1, Lens - Marseille 0-0. Stand aan kop: PSG 4-10 Monaco Bordeaux 4-7 Lyon POR Eerste speeldag: Boavista - P 1, St. Clara - Sporting 2-2, - Braga 3-2, Amadora - Belt ses 0 - 3, G. Vicente - Campoi 3-0, Salgueiros - Maritimo 1 Farense - Leiria 2-1. SCHQ 1V( Dundee-Celtic 1-2, Ranges Dundee Utd 4-1, Kilmarnock therwell 0-1, Johnstone - Hib- a^sc 1-1, Hearts - Aberdeen 3-0. 'ra8e d< 1 het Stand aan kop: Rangers 4-12 Dundee Ut Celtic 4-9 Hibernian Hearts 4-7 Motherwel tk Jol stak eekk side, ebo Eerste speeldag: Bilbao - Betis Mallorca - Real Madrid 1-2, cia - Santander 1-2, Atleticol r - Rayo Vallecano 0-2, Barceli ragoza 2-0, Deportivo - Alavés* Numancia - Valladolid 1-0, Ov Celta 1-0, Sevilla - Sociedad 2 01 Bayern onderuit tegen Bayer De Oranje-klanten Bergkamp en Stam hadden het 1 Roy Keane heeft zondagmiddag zijn club Man chester United langs Arsenal geschoten. De ploeg van Dennis Bergkamp en Mare Over- mars nam voor eigen publiek op Highbury nog de leiding, maar had geen antwoord op twee treffers van Keane: 1-2. londen anp Bij Arsenal begon Marc Overmars net als aanwinst Da- vor Suker op de bank. Dennis Bergkamp bleek volledig hersteld van zijn rugblessure en was in tegenstelling tot woensdag bij het Nederlands elftal weer van de par tij. De spits maakte een goed indruk en was in de eer ste helft dichtbij een doelpunt. Oud-Ajacied Kanu stuurde Bergkamp twee keer weg, maar doelman Rai- mond van der Gouw redde bekwaam. De Nederlandse vervanger van de gebleseerde doel- verdediger Mark Bosnich had in de 42ste minuut geen antwoord op een inzet van Ljungberg die op aangeven van Bergkamp de openingstreffer maakte: 1-0. Een mi nuut later verzuimde Kanu de score te verdubbelen. Na de hervatting groeide Roy Keane uit tot de man van de wedstrijd. De ploeggenoot van Jaap Stam schoot de winnaar van de Champions League in de 58ste minuut op gelijke hoogte en besliste de wedstrijd twee minuten voor tijd: 1-2. Even daarvoor claimde Bergkamp nog een strafschop toen Berg hem naar de met elkaar aan de stok. grond trok. Newcasüe United liet de winst glippen in het duel met Wimbledon. Het team van trainer Ruud Gullit leidde vlak na rust met 3-1, maar zag Wimbledon in de blessuretijd tot 3-3 terugkomen. België Anderlecht heeft zich gisteravond met Club Brugge ste vig bovenaan de ranglijst van de Belgische voetbal competitie genesteld. De Brusselse ploeg lijkt, na de te leurstellende ervaring van het vorige seizoen, weer op weg de oude luister in de herinnering terug te roepen. Lierse was daar het derde Slachtoffer van. Anderlecht kwam in Lier al na vijf minuten op voor sprong door een treffer van Radzinski. Per Zetterberg maakte er binnen het kwartier 0-2 van door een straf schop te benutten. Hoewel Anderlecht niet echt in ge vaar kwam, viel de beslissing pas in de slotfase. De Ne derlander Patrick van Diemen zorgde daarvoor. Club Brugge kwam ook op negen punten uit drie duels ten koste van Germinal Beerschot: 2-0. Gert Ver heven tekende voor de productie. Westerlo volgt op twee punten van de koplopers als derde. De winst in Charleroi (1-2) kreeg pas laat gestalte. Spanje FC Barcelona is het nieuwe seizoen in de Primera Divi sion goed begonnen, met een zege op Zaragoza: 2-0. Nog beter begon Roy Makaay bij zijn nieuwe werkge ver Deportivo. Hij kreeg de supporters in La Coruna meteen aan zijn zijde door driemaal te scoren. Zijn ploeg won uiteindelijk met 4-1 van Alaves. Louis van Gaal stelde gisteravond vijf Nederlanders op: Hesp, Bogarde, Reiziger, Cocu en Kluivert. Litma- nen, nog geblesseerd, en de gebroeders De Boer kwa men niet in actie. Rivaldo maakte dit seizoen zijn 'de buut'. De 51-000 toeschouwers in Nou Camp moesten tot de 31ste minuut van de tweede helft wachten op de openingstreffer. Figo maakte die. Dani, ingevallen voor Kluivert, be sliste het duel twee minuten later. De amper 17-jarige Nano mocht na rust ook komen opdraven. Hij is de jongste debutant van Barcelona in de hoogste Spaanse divisie. Cocu was overigens de uitblinker. Deportivo draagt Makaay op handen, althans voor zeker een week. De van Tenerife overgenomen Neder landse aanvaller zorgde voor 1-0, 3-1 en 4-1. Hij nestel de zich tevens bovenaan de topscorerslijst. Trainer Ja- vier Irureta beloonde hem met eën applauswissel. 'Jimmy Floyd' Hasselbaink kende een vervelende start in dienst van Atletico Madrid. Hij scoorde niet en zijn nieuwe team verloor bovendien voor eigen publiek met 0-2 van Rayo Vallecano, het pas gepromoveerde stiefbroertje onder de Madrileense clubs. Verrassend was ook de nederlaag van Celta Vigo bij Oviedo: 1-0. Zaterdag ging Valencia, ook een titelgegadigde, al on deruit tegen Racing Santander. münchen Landskampioen Bayem München kent in de Duitse competitie een bijzonder zwakke start. Nadat de ploeg in de eerste wedstrijd thuis tegen HSV al met moeite een punt had weggekaapt, ging Bayern gisteren in de uitwedstrijd bij Bayer Leverkusen echt onderuit: 2-0. De doelpunten vielen pas laat in de wedstrijd, respectievelijk elf (Kirsten) en vijf (Neuville) minu ten voor tijd. Schalke 04 behaalde wel de eerste overwinning van het seizoen. De ploeg van trainer Huub Stevens dankte de 1-0 winst op Werder Bremen vooral aan doelman Reek. Hij stopte in de 65ste minuut een strafschop van Bode. De Ghanees Asamoah maakte vlak na rust het enige doelpunt van de wed strijd. Marco van Hoogdalem moest tien minuten voor tijd ge blesseerd het veld verlaten met een gescheurde achillespees. De verdediger is zeker tot aan de winterstop niet inzetbaar. Ook de ploeg van Gerald Vanenburg won. 1860 München was met 4-1 te sterk voor promovendus SSV Ulm met Hans van der Haar in de basis. Rangers scoort weer viermaal Glasgow Glasgow Rangers heeft zaterdag als opwarmertje voor het Champions-Leagueduel tegen Parma opnieuw vier maal gescoord in de competitie. Ditmaal had Michael Mols daar geen aandeel in, althans niet als afronder. In de voorberei ding deed de oud-Utrechter zich wel gelden. De Schotse kampi oen, zonder de geblesseerde Numan (dijbeen), versloeg Dundee United met 4-1De doelpunten kwamen op naam van Reyna, Van Bronckhorst, Wallace en Vidmar. Voor United deed Jason de Vos drie minuten voor tijd iets terug, voor de statistiek. Celtic haalde drie punten op bij Dundee: 1-2. Henrik Larsson maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer. Celtic speelde op dat moment met tien man. Kroatië heeft moeite met Malta zagreb Het met sterren gevulde Kroatische voetbaleftal heeft zaterdagavond de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Malta in Za greb met moeite gewonnen: 2-1. Bij rust was het 1-0. Kroatië, dat afgelopen week in Belgrado Joegoslavië nog bedwong (0-0), kwam voor rust op voorsprong door een treffer van Mario Sta- nic. Zvonimir Saldo zorgde in de 55ste minuut voor 2-0. In plaats van aan het doelsaldo te werken in groep 8 lieten de Kro- aten zich verleiden tot gemakzucht. David Carabott strafte dat af met een tegentreffer. Eerste gewin voor Parma milaan Parma heeft de eerste prijs van het seizoen behaald. De ploeg won de Italiaanse Super Cup. De bekerhouder ver sloeg landskampioen AC Milan met 2-1. Boghossian stelde in de 90ste minuut de zege voor Parma veilig. In de 54ste minuut kwam Milan via Guglielminpietro op voorsprong. Crespo zorg de tien minuten later voor de gelijkmaker. Milan-verdediger Paolo Maldini van AC Milan is door een breuk in zijn kleine lin kerteen, opgelopen in het duel tegen Parma. voor drie weken uitgeschakeld. Maldini speelde de wedstrijd ondanks de kwet suur uit. foto EPA

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18