Van der Marei op z'n sloffen naar zege Tweede keus wijst softbalsters Alpians de juiste weg pringruiter Roos Brouwer hoogvlieger in dressuurland in der Sloot wint Sport Matige generale voor Kamiel Maase ïoede op ereschavot Suzanne de Goede van de Leidse wielervereniging èeft in Gouda een podiumplaats veroverd. De jonge ren- ukte gistermiddag tijdens de sprint op de Kampenring- ar wiel als derde over de meet. Die klassering - achter de Bo atig succesvolle winnares Petra Möhlmann (Apeldoorn) a Koedooder (Bovenkarspel) - was voor de Zoeterwoudse ogst haalbare. Tijdens de finale van de 40 kilometers tel- (SMajvedsu ijd voor nieuwelinge-dames moest ze immers vol tinmen om een onfortuinlijke concurrente te kunnen ken. Die belandde door een stuurfout in een sloot naast cours. Clubgenote Astrid van Tol (Nieuwveen), die rijdt Farm-Frites/Hartol-ploeg, finishte afgelopen zaterdag ;c de Ronde van Nieuw-Lekkerland voor dames (over 60 ter) als vijfde. 7. 62 18.19 ek) U (Oek) leltma- Ajax (L) heeft gisteren kampioenskandidaat Bijlmer morzeld. Op het veld aan de Hofbrouckerlaan kwam de wlÜ! eestse nummer drie uit de overgangsklasse tot 227 runs :t verlies van acht wickets. Grote man was speler/coach Fernando met 111 runs. Het totaal van Ajax bleek na de delijk eenvoudig verdedigbaar. De bowlers Anton Jacobs 23 in 8) en Aat van de Polder (3 voor 13 in 7) bleken on- lbaar voor de Amsterdammers, die de eerste zes wickets verspeelden. Fernando rolde uiteindelijk 'de staart' van rCC op met 3 voor 15 in 5. De bezoekers bleven op 141 f._, steken. Door het resultaat veranderde in de stand wei- 3z Imer blijft de grootste concurrent van koploper Hilver- jax heeft alleen nog kampioenskansen als beide kempha- resterende duels verliezen. (Voo (Mo CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464, PLV -CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 Kortekaas en Hetebrij tweede in studentenkampioenschap K (L) overtuigt (5 isen i: van der Sloot heeft de ice van de Radio 538 laxo Cup op haar naam ren. De Alphense cou- ron haar succesvolle ra de derde startplek. geen slecht uitgangs- is een heel snel cir- echter wel een re- root hart hebben, om mto in bepaalde boch ten staan." de safety-car korte tijd an was geweest, plaats der Sloot haar eerste Als prooi gold Michel uit Valkenburg. Hij asseerd, waarna de Al- zich richtte op Van La- heb wat ronden achter reden om te bepalen hem het beste kon pas- ienmaal aan de leiding le race redelijk makke- kunnen rijden", aldus Sloot. Zij voert nu niet Ladies Cup aan, maar weer eerste in de het n klassement. Michel werd tweede, voor Roel Scheer en Zandvoorter 2 (oster. Bas Plugge fi- het snelle circuit van Assen uiteindelijk als zevende. Bert Ploeg kwam wederom uit in meerdere races. Het beste resultaat scoorde hij in de Re nault Megane trophy. Daar kwam hij als vierde over de meet. Patrick van Dissel uit Al phen aan den Rijn, bleef dit maal verschoond van botsin gen. Hij plaatste zich binnen de Top 10 van de Megane Trophy. De winst in die race ging naar John de Vos. De deelnemers aan konings klasse van de Nederlandse au tosport, het Libertel DTCC, re den ook het afgelopen weekein de twee races. Winst was er in de eerste race voor Frans Ver schuur. Tim Coronel werd zes de en zou in de tweede race uit vallen. Bert Ploeg klasseerde zich als achtste en zesde. San dra van der Sloot viel tot twee maal toe net buiten de Top 10 met een elfde en een twaalfde plaats. In de Formule Ford klasse re vancheerde Arjen van der Zwaan zich voor de race tijdens de Marlboro Masters. Hij eiste de derde plaats in de First Divi sion voor zich op. De Ier Peter Walsh won de race. Marijn van Kalmthout de First Division. De achtste triatlon van Leiderdorp heeft in Jan van der Marei zijn mooist denkbare winnaar gekregen. De inwo ner van Ter Aar deed voor het eerst Leiderdorp aan en maakte zijn reputatie als onbetwiste koning van de triat lon waar. Op het looponderdeel van de olympische af stand liet hij de concurrentie de hielen zien. Dave Rost uit Boxmeer zorgde ervoor dat het podium niet volledig regionaal gekleurd was. Hij bleef Leidenaars Casper van den Burgh en Wiebe Heidema voor. Royce Kortekaas (Lisserbroek) en Elske Hetebrij (Rijnsburg) eindigden beiden als tweede tijdens het eveneens in Leiderdorp ge houden studentenkampioenschap. Michel van der Hoeven kruipt als eerste de Dwarswetering uit. De Ha genaar eindigde als zesde in de achtste triatlon van Leiderdorp. FOTO MARK LAMERS LEIDERDORP GERTJAN VAN GEEN Het werd voor de landelijke tri atlontoppers een vrolijk tussen doortje in en rond sportpark 'De Bloemerd'. Zowel Van der Marei als Van den Burgh be schouwden het jaarlijkse spek takel georganiseerd door zwem- polo- en triatlonvereni ging De Zijl/LGB niet als een wedstrijd waarin gepiekt moest worden. Van der Marei is volop in voorbereiding op het EK lan ge afstand in Almere op 4 sep tember. Daar sluit hij zijn lange en succesvolle loopbaan af. Omdat hij voor de jeugdige tri atleten gistermiddag een clinic verzorgde, besloot hij zelf zon- dagochtendvroeg ook maar van start te gaan. Eerzuchtig als hij is, was de Aarlandervener zo doende een dubbel goed voor beeld voor de jeugd. Daarbij is een wedstrijd altijd leuker dan een training. „En ik heb de ko mende drie weken vakantie. Dan kan ik nog genoeg rust ne men. Ik heb de zware wedstrij den uit het voorseizoen goed verteerd. Nu moet ik knallen in Almere." Van der Marei, traditioneel een mindere zwemmer, kwam als vierde uit het water, ander halve minuut achter Hagenaar Michel van der Hoeven en iets meer dan een minuut na Rost en Van den Burgh. Het was niet zo dat de overmoedige start Van der Hoeven - hij eindigde als zesde - parten speelde. De Haagse vis komt altijd als eerste uit het water, maar moet het fietsen en lopen nog onder de knie krijgen. Van der Marei had zijn bela gers al snel achterhaald. Hij stapte als eerste van de fiets om zijn voorsprong tijdens het lo pen alleen maar te vergroten. „Bloedvorm is een groot woord, maar het ging erg goed. Vooral het zwemmen. Ik weet dat het fietsen bij Casper minder goed verzorgd is. Ik sloeg al snel een gaatje en kon de wedstrijd vrij gemakkelijk uitlopen", analy seerde Van der Marei. Hoewel Van den Burg met bijna twee minuten voorsprong op Dave Rost van de fiets sprong, eindigde hij op een mi nuut van de Boxmeerder. Een verklaring voor het feit dat hij in het laatste deel van de race stuk ging, was snel gevonden. Niet alleen won hij zaterdag zijn derde wedstrijd meetellend voor het nationale circuit in Veenendaal - eerder was hij de sterkste in Nijeveen en Didam - ook had hij zich 's avonds uit geleefd op een 25-jarig huwe lijksfeest van een goede vriend. „Ik lag pas om half twee in mijn bed en dan is een start om half negen erg vroeg. Tijdens het fietsen moest ik twee keer pie- sen door de vele afvalstoffen in mijn bloed", zei Van den Burgh. „Maar omdat deze wed strijd in Leiderdorp is, doe je mee." Wiebe Heidema, de winnaar van de zevende aflevering vorig jaar, bleef dit keer naast het po dium. Het 23-jarige talent werd er niet warm of koud van. „Dit is een grappig tussendoortje en een wedstrijd van mijn eigen club. Afgelopen vrijdag heb ik nog aan de poldercross in War mond meegedaan. Daarbij durfde ik vnadaag niet alles te geven. Ik was bang voor onge lukken. Vooral het fietsparcours was erg gevaarlijk, al besef ik dat het moeilijk is om in deze omgeving een goed parcours uit te zetten", aldus Heidemé. Hij was niet de enige die zich kritisch uitliet over het par cours. Bij het wisselpunt waar de zwemmers het water verla ten en de fietsers over het smal le pad langs de Dwarswetering richting Hoogmade gaan, de den zich een paar bijna-botsin- gen voor. Van den Burgh: „Wat er bij de wissel gebeurt, kan ge woon niet. Ik knalde bijna te gen Jan op toen ik linksaf moest en hij rechtsaf. Het is bochtig en onoverzichtelijk." Organisator Aad Stouten was zich bewust van het feit dat in Leiderdorp geen ideale route uitgezet kan worden. „Als je niet bekend bent hier, komt het nogal bochtig over. Maar we kunnen niet anders. Hoogstens nog vroeger beginnen, zodat er nog minder zondagfietsers rondrijden. Ach, we hebben weer wat meegekregen en dat gebruiken we voor volgend jaar." Van der Marei, ervaren rot als hij is, relativeerde de opmerkin gen van zijn concurrenten. „Het zwemparcours is uitste kend en het loop- en fietspar cours een beetje een doolhof. Maar vergeleken bij de fietsrou tes in België met die betonpla ten en kasseien waar je over heen stuitert, is dit een mak kie." PIETER VAN DER VLIET Een goed spelend Alphians heeft met twee overwinningen op Wassenaar, 3- 1 en 2-1, laten zien thuis te horen in de eerste klasse van het vrouwensoftbal. In het begin van het seizoen ging het nog erg stroef, nu blijken speelsters van het tweede team een positieve wending aan het slot van de competi tie te geven. Op sportpark 'De Bijlen' liet een gre tig Alphians zien hoe het moet. Al in de openingsinning maakte Celeste Rooswinkel duidelijk er veel zin in te hebben. Met een driehonkslag sloeg zij Saskia Ashman over de thuisplaat, om vervolgens zelf te scoren op een out- fieldhit van Michelle Blom. Pas in de derde inning lukte het de Wassenaarse vrouwen een punt tegen te scoren, omdat Alphians even de teugels liet vieren. Pitcher Rooswinkel (2-1-5-1) pakte de draad daarna weer op en hield de deur op slot. In de vijfde slag beurt vormde een Wassenaarse vang- fout de basis voor de Alphense winst. Ellen Verhagen kon zo het tweede honk bereiken. Vlak daarna kon Ash man door een 'infieldfout' het eerste honk bereiken en Verhagen het derde. Het vormde de inleiding tot de win nende 3-1. Linda Dorrestein was met .500 de beste slagvrouw. In de tweede ontmoeting was de scherpte bij beide ploegen er een beet je af en werd het een pitchersduel. Claudia Ansems (1-3-3-1) nam tot de zesde inning het voortouw. Wassenaar nam toen een 0-1 voorsprong. Nadat de worpen van Ansems nog twee keer werden geraakt, was dat voor coach Gynes Kenepa het sein om Ellen Ver hagen (0-0-0-0) het karwei te laten af maken. Zij hield voor Alphians de deur op slot, daar waar haar Wassenaarse collega door het ijs zakte. In de zeven de en laatste slagbeurt liepen de hon ken vol door een surplus aan wijdbal- len. Linda Dorrestein kreeg haar punt cadeau en bracht de stand op 1-1. We derom was het Rooswinkel die met een ferme tik de beslissing forceerde en Verhagen over de thuisplaat sloeg voor de beslissende 2-1 overwinning. Bij de mannen had Alphians in de Softbal League weinig moeite met hek kensluiter Bevers '92 uit Rotterdam. Met 0-8 en 0-12 lieten de Alphenaren zien dat hun tweede plaats de ranglijst terecht is. Toch begon Alphians ner veus aan de wedstrijd. Want het eerste echte wapenfeit kwam pas in de derde inning. Luigi Anastagasti joeg de bal over de hekken en nam Eugene Martes mee over de thuisplaat voor een 2-0 voorsprong. Anastagasti zou in de vijf de slagbeurt wederom een flinke stem pel op de wedstrijd drukken, nu met een 'grandslam' home-run. In de slot- inning werd het nog 0-8. In het tweede duel was de Rotter damse pijp snel leeg en liep de score binnen zes innings op naar 0-12. Pit cher Humprey Martes was helemaal in zijn element en dreigde de wedstrijd zelfs te beëindigen met een 'perfect game'. Tot het moment dat een Rot terdammer in de zesde slagbeurt plot seling een stootslag neerlegde, waarop er toch een loper op het honk kwam. Anastagasti werd de man van het veld, door voor de derde keer een bal over de hekken te jagen. Eindstand 0-12. e l j TER VAN DER HULST rdensport heeft veel weg autosport. Niet alleen de kracht van de bolides l« wordt uitgedrukt. Het eel meer te maken met materiaal waarover je nt kan beschikken. De bij opsport lijkt daarom weggelegd voor de few'. „Je kan nogzo'n [dei coureur zijn, maar als je jg oede wagen onder je Mg sbt, zul je niet de top be- Dan haal je hooguit de zegt Ed Brouwer, bajfcenaar is tijdens Hippo- j een concours hippique (I, zijn woonplaats wordt len, meer dan aandach- ichouwer. Tevreden ziet hoe zijn dochter in het veld van zeven paarden ifdprijs wegkaapt in de Z en ZZ. Dochter Roos ntegenzeggelijk groot ta- 3ei or de springsport, maar t ook etaleren dankzij de connecties van haar va- s directeur van Nikon - nal dtinational op het ge- js an film- en fotoappara- ^st Brouwer zijn mede uren in Europa te inte- n sponsoring van zijn !r. „Roos heeft dan het •tip dat ze zo'n vader heeft", het nuchter. ee is Roos Brouwer als ,uj ruiter een hoogvlieger in dj turland'. Het westen van ga land brengt nu eenmaal talenten in de spring- oort. „Hier zijn veel d r springruiters dan in het ,jUi van het land of in Bra- M her wordt weer veel an dressuur gedaan", 16-jarige scholiere van 'tetti College-Zelf begon op dat onderdeel, maar 'g tabak van de slechte arderingen. Ed Brouwer: "id bij de pony's heel net- :h kreeg ze de punten as toen ze op nationaal goede waarderingen kwamen alle punten in igio terecht. Toen hoefde ar haar niet meer." V rstap naar de andere ■gtne heeft de Lissese ie weinig moeite gekost, kwam ze toe aan het rij- n internationale wed- t En ook de switch van naar paarden ging zich- >nder moeite. „Exact een leden reed ik hier in Lis- het eerst een wedstrijd tden. Het gaat wel lek Onder een schitterende wolkenlucht werkten de ruiters in Lisse hun wedstrijden af. ker", zegt de juniore. „Ik wil gewoon proberen om zo ver mogelijk te komen. Ik kan nog een jaar als juniore meedoen, en vervolgens tot mijn 21ste bij de young riders." Aan de seni oren denkt ze voorlopig nog niet. „Je komt daar haast niet meer tussen. Er zijn zoveel goede ruiters en paarden. Maar ik wil het wel proberen." Dat er zo weinig talenten door breken, heeft volgens Edwin Hoogenraat niet alleen met geld te maken. „Er wordt niet altijd op een goede manier ge werkt", zegt de ruiter die in Lis- se met zijn paard Jelson de tweede plaats achter Roos Brouwer voor zich opeiste. Ook is er volgens hem te vaak te weinig kennis van zaken bij de aankoop van een goed paard. Roos Brouwer heeft wat dat be treft weinig reden tot klagen. „Anneli Drummond-Hay heeft zelf internationaal gesprongen en beschikt daardoor over veel connecties. Zij heeft mij gehol pen om een paar goede paar den te vinden. Zo zijn we in te recht Zwitserland gekomen." Tijdens een internationaal con cours vorige week in Wierden bewezen de viervoeters al hun kunnen. En in Lisse presenteert de ama zone naast Nikon's Bella Don na en Nikon's Charlie Brown de jongste aanwinst Nikon's Wild Cherry aan het publiek. Het paard dat pas enkele dagen in haar bezit is, heeft slechts 36.08 seconden nodig om de hindernissen te passeren, goed voor een eerste plaats. Al te veel waarde hecht Roos Brou wer daar ook weer niet aan. „Vorige week in Wierden moesten we over 1.40 meter springen. Dat was veel zwaar der. Hier is het vooral gezellig en kunnen de paaiden wed strijdritme opdoen. Er zit druk minder achter", zegt dë rijdster die in het kleine veld van zeven combinaties met Nikon's Char lie Brown ook de derde plaats voor zich opeiste. Een bewijs dat het met de springsport in het westen van het land niet zo'n vaart loopt. „Als we naar het oosten gaan dan doen er al gauw zo'n veertig paarden mee. Dat is inderdaad een eind weg. Maar gelukkig heb ik lieve ouders die er heel veel voor over hebben. Zij ondersteunen mij in alles." Nu ze over goed 'materiaal' be schikt wil Roos Brouwer ook bij de paarden werken aan een in ternationale carrière. „Ik wil proberen bij de EK-selectie te komen. Vorig jaar zat ik al bij de beste tien, maar viel ik voor de laatste vijf af omdat de an deren beter waren." Lukt het haar de internationale top te bestijgen, dan is een doorbraak bij de senioren een volgend doel. Roos Brouwer heeft dan één groot voordeel ten opzichte van de autosport. Nederlandse toptalenten in de racerij kunnen maar moeizaam geldschieters vinden. In de rui terij ligt dat ietsjes anders. Daar blijken sponsors veel gemakke lijker over de brug te komen. Maar een omvangrijk budget alleen - dat overigens nu al en FOTO TACO VAN DER EB kele tonnen bedraagt (Ed Brou wer: .Anders kom je interna tionaal niet mee") - is lang niet voldoende voor presteren op topniveau. „Er komt gewoon een hoop bij kijken. Manage ment, doorzettingsvermogen, maar ook de steun van thuis. De beesten moeten ook wor den getraind en dat kan Roos niet alleen. Zij rijdt de paarden een tot twee keer per dag. Daarnaast helpen mijn vrouw en nog een aantal mensen. Met alles moet rekening worden ge houden: inschrijvingen, trai ningen, rust van de paarden en het voer. Zo vlak voor de wed strijden krijgen de dieren wat zwaarder eten dan normaal. Je moet de paarden eigenlijk net zo begeleiden als mensen die aan topsport doen." DEN HAAG WILMAR KORTLEEVER Lastige weersomstandigheden speelden Kamiel Maase parten bij zijn laatste testwedstrijd voor de wereldkampioenschap pen in Sevilla (21-29 augustus). Bij wedstrijden van Sparta in Den Haag deed Maase op de drie kilometer een aanval op het Nederlands record van Jos Hermens (7.44,4). Maar in 8.00,85 was de hardloper zelfs een kwart minuut langzamer dan zijn eigen toptijd waarmee hij op 12 juni op zijn thuisbaan in Leiden de Gouden Spike won. Maase werd vierde achter de Kenianen Kiyana Kamzee (7.56,45), Salim Kipsang (7.58,54) en Luka Keitany (7.59,42). „Zelfs als je rekening houdt met de zware trainingsweek, viel het me zwaar", aldus Maa se, die een week lang trainde op luchtmachtbasis Soesterberg. In de luchtdrukkamer aldaar kan met onderdruk een hoogte stage nagebootst worden. „Maar vorige keer duurde het ook een paar dagen voordat ik na die trainingen in vorm kwam, dus ik heb nog alle ver trouwen in de tien kilometer." Voor Chris Tamminga waren de druiven weer zuur. De voor malige Alphenaar miste bij het polsstokhoogspringen driemaal zijn aanvangshoogte op 5,30 meter, waardoor de winst naar Laurens Looije (5,40 meter) ging. „Ik ben nog steeds heel goed in vorm, maar wel moe omdat ik zoveel wedstrijden heb gesprongen. Het wordt tijd voor een weekje rust", aldus Tamminga. Voor Leiden Atletiek meldden Navajo Leeuwin en Monique Bruins zich in de voorhoede. Leeuwin liep tijdens zijn eerste 800 meter ooit meteen binnen de twee minuten (1.59,81). Mo nique Bruins behaalde in het Zuiderpark alweer een per soonlijk record op de 3000 me ter (10.01,2). OEFENVOETBAL ZATERDAG 14 AUGUSTUS Quick Boys-ASWH 3-0(0-0). Jeffrey Rutten 1-0, e.d. 2-0, Michel van Hooij 3-0. Ter Leede-UVS 0-2 Wouter Verhei] 0-1, Walter de Kieviet 0-2. SC Enschede-FC Lisse 3-2. Ramon Pavon, e.d Keer-Valken 3-6 doelpunten Valken Jacob Varkevisser, Si mon Varkevisser, Jan de Rover 2x. Henk v.d Nagel, Hans van der Mei). RCL-Leiden 5-5. doelpunten Leiden. Marco de la Rie, Mau rice Barends, J. P. Stalie 2x, Marcel de Oegstgeest-Koudekerk 3-4. doelpunten Oegstgeest: Jan Paul van de Mei], Anton Hemelaar, Peter Heemskerk. Koudekerk: Jurgen van der Bijl, Rene Schellingerhout, Michel Goedegebuure, Mark Bakker. bijzonderheden: Goedegebuure nieuw ge komen en scoort. ARC wint Toernooi bij DOTO Halve finale ARC - Spijkenisse 1 -1doel punten: Arthur van Orssagen (strafschop pen 5-4), Finale DOTO - ARC 1-1. doel punten: Rene van Mechelen (strafschop pen 4-2) kerk. SJC -WSB0-3. doelpunten: Rob van Wieringen 0-1 Ruud Warmerdam 0-2, Leon de Klerk 0-3 Lugdunum za. - UVS za. 8-2. Noordwijk - WSB 1-2. Patrick van Dam 1-0, Sander Warmerdam 1-1, Sander Warmerdam 1-2. De Sleutels-Roodenburg 5-4. doelpunten Sleutels: Michel van de Broek 3x. Feo Lus tig 2x; Roodenburg Marcel van den Burg, Ronald Jansen, Jose Monfils, Jeroen van Huis. bi|zonderheden: Jeroen van Huis na een jaar knieblessure terug in het eerste WDS-TAVV 3-1. doelpunten: Jelle Kleijn ZONDAG 15 AUGUSTUS St. Michielsgestel-Alphense Boys 0-1. doelpunten: Peter Wubben pen, Voorschoten (zo)-Bernardus 4-1. doelpun ten: Stefan van Driel. Michael Helder, Olaf Vrolijk, Vincent van Veen, Bernardus: Jos van Kampen. Kickers-RK DES 1-3, doelpunten: Marcel Doesburg-Meerburg 3-4. doelpunten: P> ter Valk, Sacha Tuyt 2x, Remco van Veen. Lugdunum-Hoofddorp 2-2. doelpunten Kees van Tongeren, Gary Thompson Foreholte-Docos 3-0. doelpunten juncan de Groot 1-0, Nico van Rijn 2-0, Dennis van den Berg 3-0. ROAC79-SJZ 0-7. doelpunten. Freek A r zaal 3x, Jochem Verheij 2x, Carlo van Nier op. Gaby Kroef bijzonderheden: Freek Ve'zaal vorig jaar nog SJZ 2 zaterdag AMSTEL CUP DINSDAG 17 AUGUSTUS Noordwijk-AZ (19.30 uur), Haarlem-FC Lisse (18.00 uur), Rijnsburgse Boys- AFC'34 (18.00 uur) ASC-Valken'68, Katwi|k-Blauw Zwart, Haz. Boys-Meerburg, Alphense Boys-GOL Sport-za, Woubrugge-Stompwi|k, Altior- Voorschoten'97, Koudekerk-VNA, Bernar- dus-Leiden, LSW70-Leidsche Boys, UVS- LFC-za. Docos-SJZ, Voorschoten-zo-UVS- za, FC Zoetermeer Abbenes, DSO-Alphen, De Sleutels-Real Zoetermeer, LFC-Lugdu num-za. Fc Rijnland-De Jagers, RKAW Roodenburg-za, VCL-za-Tei)lingen. UDWS- Oegstgeest. RCL-SJC, ROAC'79-GWS, SJC-Foreholte, FC Lisse (zo) -Quick Boys. Warmunda MVKV. Blauw Zwart-UDO. to- reholte-zaVCL. Lugdunum-KRV. Ter leede-MMO. GOL Sport ÏAVV. Kagia-K c kers'69. DOSR WSB. SV0W Aikman.a. Roodenburg-Alphia

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 21