et Feyenoord oogt nog sterker raf heeft lust in het tennis verloren Joeri van Dijk pakt wereldtitel Sport Wielerprofs maken plaats voor vrouwen Van Delft en Huta Galung bereiken halve finales nk (DAG 14 AUGUSTUS 1999 chef willem spierdijk. 071 -5356464, plv.-chef janet van dijk. 071 -5356463 gs ipras te sterk voor Krajicek nati» Richard Krajicek is gisteren in de kwartfinales van jper 9-toernooi van Cincinnati gestruikeld over Pete iras. De Muidenberger ging in twee sets ten onder tegen de ikaanse nummer één van de wereldranglijst: 6-4 6-2. Don- ,gavond had Krajicek zich nog simpel geplaatst voor de e acht, door zijn zege op de Amerikaan Gimelstob, 6-4 6-2. ek had goede hoop Sampras te kunnen verslaan. Zeker ge le statistieken, van de acht onderlinge ontmoetingen won zes. Maar gisteren kwam hij er niet aan te pas. De laatste lat Krajicek zich plaatste voor de halve finales van een ooi dateert alweer van maart, in Key Biscayne. Dat toer- ivon hij ook. Krajicek is inmiddels naar de dertiende plaats wereldranglijst weggezakt. fo op intensive care l» Enzo Scifo is gisteren opgenomen op de afdeling in- re care van een ziekenhuis in Deurne. De Belgisch intema- rlfa L (33) een ingeklapte long. Zijn toestand is stabiel. •*"lwerd woensdag geopereerd aan zijn rechter schouder. Hij e blessure op in de competitiewedstrijd van zijn club An- tvr *t. zondag tegen Moeskroen. Gisteren traden complica- p. In het ziekenhuis moest Scifo aan het zuurstof wegens edeem. joedH de Bilt weer op snelheid iVBc tti Met een goede 1500 meter meldde Erika van de Bilt risteren weer bij de nationale atletiektop. De Leidse miste 9ro" langrijkste wedstrijden door een blessure, maar snelde in JW Vi nannenrace onder perfecte omstandigheden naar 4.23,19. ras alweer goed voor de achtste plaats op de nationale verN jst van dit onderdeel. „Het gaat iedere week beter", aldus Ie Bilt, die anderhalve week eerder niet verder kwam dan jp de dubbele afstand. De Leidse traint alweer bijna haar programma, maar moet nog steeds uitkijken met scherpe al er\ ngen: „Soms speelt het nog op." In een net langzamere se- n Van de Bilt miste haar clubgenoot Miranda Boonstra eiden Atletiek het persoonlijk record. „Ik moet gewoon die 4.25 kunnen komen", aldus de atlete, die nu 4.30,11 klokken bracht. Trainingsgenoot Jan-Hendrik van Steen- ïagde wel in zijn opzet met een beste tijd van 4.08,06 (zes- ;druppels Davids toegestaan 'rome Het Italiaans Olympisch Comité (CONI) heeft !problemen met de oogdruppels die Edgar Davids gebruikt leen lichte vorm van staar. Volgens de dopingexpert van ^ancj jmité zit in het medicijn dat de Juventus-middenvelder ge- t weliswaar een verboden bestanddeel, maar in het geval in (vi )avids werkt dit slechts plaatselijk. Het gebruik ervan is a im toegestaan, concludeerde CONI na onderzoek. Davids eik door het medicijngebruik dinsdag in de eerste wed- van de finale van de Intertoto tegen Rennes (2-0 winst). 30k ltus wilde problemen voorkomen bij een eventuele do- ontrole. relse van NAC naar Newcastle John Karelse vertrekt bij NAC. De doelman verruilt de ise club voor het Newcastle United van trainer Ruud Gul- irelse heeft een contract voor vier jaar getekend. De 29-ja- eeper heeft dertien jaar het doel van NAC verdedigd. Hij log een contract tot 2006. Met zijn overgang zou een be- van 4 miljoen gulden zijn gemoeid. (O of 71) X, noordwuk peter van der hulst De Ronde van Noordwijk moet het dit jaar zonder de inbreng van de profs stellen. „En dat heeft alles te maken met de fi nanciën", zegt organisator Joop Riethoven. ,,Als ik drie renners wil halen - Jeroen Blij- levens, Maarten den Bakker en Michael Boogerd - ben ik vijf tigduizend gulden kwijt." En dat vindt zelfs Riethoven te gortig. „Boogerd is tijdens de Tour door de mand gevallen, maar vraagt desondanks twin tigduizend gulden. De jeu is er dan een beetje af." In plaats van de profs heeft organisatie van de Ronde van Noordwijk gekozen voor een internatio naal sterk bezet vrouwenveld. Maandagavond mogen Leon- tien van Moorsel, Heidy van de Vijver, Vanja Vonkx en Mirella van Melis elkaar achter de der- ny"s bestrijden. Het zijn niet alleen de hoge startgelden die de organisatie opbreken. Ook met het straat festival dat dit weekeinde in op de boulevard in Noordwijk wordt gehouden, is Riethoven niet gelukkig. „Dat kost 2,5 ton." Geld dat door dezelfde sponsors wordt opgebracht, die Riethoven ook voor zijn ronde benaderde. Dat gehuch ten als Chaam en Surhuister- veen wel het geld voor de profs kunnen opbrengen, is volgens de organisator snel verklaard. „Dat is het enige evenement in die plaats. In Noordwijk wordt veel meer georganiseerd." En al die organisatoren eten uit dezelfde ruif. Dat de organisatie van de Acht van Chaam het tijdstip van de wedstrijd aanpaste, deed Noordwijk ook geen goed. „Die wedstrijd, drie da gen na de Tour, werd altijd in de middaguren verreden. Ren ners kwamen daama voor de helft van de prijs naar Noord wijk toe. Maar sinds in Chaam 's avonds wordt gereden, is dat voorbij." Het betekende dat de Ronde van Noordwijk naar een later tijdstip moest, en wel na het straatfestival. Een grote concurrent voor Riethoven. Niet voor niets wil hij proberen de Ronde in de toekomst weer naar een vroegere datum te krijgen. „Het zijn telkens dezelfde mensen die meedoen, maar je krijgt wel steeds minder geld bij elkaar. Jammer, want ner gens in Nederland vind je zo'n entourage als in Noordwijk." Dat de vrouwen het van de profs overnemen, betekent vol gens Riethoven niet dat er sprake is van een gedevalueer de wedstrijd. De organisator wijst op de deelname van Le- ontien van Moorsel (wereld kampioene tijdrijden), Mirella van Melis (oud-wereldkampi oene bij de junioren), en de Belgische toppers Heidy van de Vijver (etappe-winnares in de vorigé Tour de France) en Van- ja Vonkx (onlangs eerste tij dens een wereldbekerwedstrijd in Frankrijk). „Die vrouwen moeten ook een keer de kans krijgen om zich achter de der- ny's te bewijzen. Bovendien rij den er nu geen twaalf motoren, maar zelfs achttien." Onder de gangmakers bevinden zich Bruno Walraven en Joop Zij laard (schoonvader van Van Moorsel). Zij kwamen vroeger tijdens menig zesdaagse in ac tie. „Van Moorsel is de grote fa voriet. Ze heeft dit seizoen al 36 wedstrijden gewonnen. Maar vergeet ook Debby Mansveld niet." Uit de regio nemen Irma van der Salm (Stompwijk) en Angela van Smoorenburg (Lan- geraar) deel. Naast de ronde voor de vrou wen, klimmen ook oud-ren ners op de fiets voor hun wed strijd. „Zo komen Arie van Houwelingen, Piet van Heus- den en Jaap Oudkerk, allemaal wereldkampioenen", aldus Riethoven, die verder nog toe zeggingen kreeg van Gert Voor- ting, Herman van Springel, Jan Jansen én Joop Zoetemelk. Het programma begint om 17.15 uur met een race voor cyclo- sportieven en veteranen, ge vold door een dikkebandenra- ce voor de schooljeugd en de wedstrijd voor oud-renners. De vrouwen vertrekken om 20.00 voor hun rondjes over Konin gin Wilhelmina Boulevard en de Parallelboulevard. den bosch anp Na de zege op aartsrivaal Ajax in de Arena blaakt Feyen oord weer van het zelfvertrouwen en de Rotterdammers denderden gisteravond eenvoudig over het povere Den Bosch heen: 0-4. Feyenoord durft nu ook in uitwedstrij den de tegenstander zijn wil op te leggen. Dat is mede te danken aan het spel van de twee spelers die de Rotter dammers wel kochten. Rzasa en De Visser hebben niet de klasse en uitstraling van een Machlas of Addo, maar passen wel prima in het Rotterdamse collectief. Bosch ook geen geld is voor versterkingen, lijkt nu al de na- competitie het hoogst haalbare voor de Brabanders. De Rotterdammers stelden de zege al in de eerste helft vei lig. In de 21ste minuut vond De Visser het hoofd van de vrij staande Cruz. De Argentijn ver baasde zich over het gebrek aan sprongkracht bij Van der Hoorn en Uneken en knikte simpel de openingstreffer achter de kans loze doelman Aerts. Tien minu ten later was het duel beslist. De mee opgekomen Konter man zag de vrijstaande Tomas- son. De Deense international liet zich het buitenkansje niet ontnemen en scoorde beheerst: De Poolse linksback speelde te gen FC Den Bosch sober, maar foutloos. De Visser stuurde Van Vossen vaak op avontuur en zorgde voor het evenwicht op het Rotterdamse middenveld. Centrale verdedigers Paauwe en Konterman hadden al vlug door dat het een eenvoudig avondje zou worden en scho ven beurtelings mee op naar voren. Dankzij het mannetje meer op het middenveld kon Feyen oord, dat zonder Van Wonde ren en Van Gastel begon, de ge promoveerde Brabanders wel heel makkelijk zijn wil opleg gen. Den Bosch merkte dat een wedstrijd tegen de landskampi oen toch wel iets anders is dan een doorsnee wedstrijd in de eerste divisie. Omdat er bij Den Zwaar gehinderd door Bossenaar Roberto Verhagen, scoort Jon-Dahl Tomasson 2-0. 0-2. Feyenoord benutte de tweede helft voor het opvijzelen van het doelsaldo. In de 46ste mi nuut vergreep de zwakke Lief den zich binnen zijn eigen strafschopgebied aan Van Vos sen. Cruz maakte vanaf elf me ter geen fout. De Bossche sup porters beseften toen ook dat hun idolen de landskampioen niets in de weg konden leggen. Een deel van de aanhang rea geerde de teleurstelling af op scheidsrechter Jol. Deze had al se neemt abrupt van het circuit enschijnlijk onverzadigbare Steffi eeft de lust in tennis verloren. In ar vol twijfels en hoogtepunten is jarige Duitse tot de conclusie ge- dat ze in haar carrière niets meer nnen dat ze nog niet heeft gewon- e week na haar verloren finale op edon betrapte Stefanie Maria Graf en 14 juni 1969) zichzelf voor het ture n haar zeventienjarige carrière als p een onverschillige houding. „Ik het plezier. Dat gevoel had ik tot r )g nooit gehad." f anders reageerde ze een paar we- rder op haar triomf in Parijs, waar r de zesde keer in haar loopbaan - enigszins onverwacht - Roland won. In een bloedstollende en tische finale leerde ze haar troon- urate ;ster Martina Hingis een lesje. De en m rse had namens de nieuwe gene- 1 eens geroepen dat de dagen van 'aren geteld. De 'young ones', tie- Is de zusters Williams, Kournikova ïgis zelf, meenden zonder respect van de Duitse te kunnen binnen- liet zich niet verleiden tot een e moddergooien, maar sloeg de en van Hingis in haar geheugen bruf sneer van de Zwitserse hielp haar en lange periode vol blessureleed j en was een welkome inspiratie- Dorv. de memorabele zege op Hingis in verkondigde Graf voor het laatst land Garros te hebben gespeeld, het moment van het echte af schoof ze daar nog ver voor zich ar liefde voor het tennis leek door ileld euwe succes weer helemaal opge- voorbije twee jaar was Graf vaker H in niet geblesseerd. Dat leed had wijfels over het nut van doorgaan toenemen. Toen ze in 1998 ge- ;en werd af te zeggen voor Roland riep ze al stellig: „Mijn droom is' dens én keer goed te spelen om Wim- bij P t. daama aardbeien met slagroom en het tennis vaarwel te zeggen." _rfde het toch niet aan. gel|Wimbledon, waar ze in de finale Amerikaanse Lindsay Davenport ner r- mijmerde ze over een afscheid de millenniumwisseling. Daar ze nog niet zo lang geleden op te- ?rsor ^)0r het vVTA-toernooi van Carls- ie California) liet ze in de krant San Union optekenen dat ze haar af in een emotionele bui had aange- gd. Zeker van haar zaak was ze uref leer. Prompt raakte ze in Carlsbad geblesseerd. In haar partij tegen :razier gaf de Duitse op. Dat zette wéér aan het denken. „Ik heb het dat ik niets meer kan bereiken nog niet heb bereikt", zei Graf gis- in Heidelberg, haar woonplaats. martinique peter van der hulst Windsurfer Joeri van Dijk heeft bij de junioren de we reldtitel in de Aloha klasse be haald. De 16-jarige zeiler, af komstig uit Ter Aar, hield in het Franse Martinique de con currentie een straatlengte ach ter zich. Na een vierde en een tweede plaats in de eerste twee races, toonde hij zijn su prematie door vervolgens de resterende zeven wedstrijden te winnen. Van Dijk, die in middels de overstap maakte naar de Mistral klasse, behaal de zijn titel met geleend mate riaal van de Ter Aarse Surf club. Aan het WK deden meer dan zestig deelnemers mee. Eerder al werd Van Dijk vierde in het door de internationale zeilfederatie (ISAF) georgani seerde jeugd-WK. „We hebben onze doelstel ling gehaald", luidde de tevre den reactie van bondscoach Jochem Brenninkmeijer. „In het begin heeft Joeri toch wat strijd moeten leveren. Hij had de eerste dagen enige moeite met het goed uitkomen bij de eerste bovenboei. Maar hij is zo sterk en snel op de voor- de-windse rakken. In de vijfde race lag hij bij de eerste boei 3 minuten achter. Toch pres teerde hij het om met een hal ve minuut voorsprong op de rest van het veld over de fi nishlijn te komen." Van Dijk keert vandaag in Ter Aar terug, maar zijn ver blijf is slechts van korte duur. Maandag vertrekt de surfer al weer om in Polen deel te ne men aan het EK in de olympi sche Mistral klasse. Hij maak te de overstap naar die klasse niet zonder reden. Van Dijk heeft zijn zinnen gezet op deelname aan de Spelen. „Ge zien zijn aspiraties is het goed om nu al in een olympisch veld ervaring op te doen." Over Van Dijks kansen in Po len is Brenninkmeijer terug houdend. „We moeten het eerst maar even aankijken. Het is op zo'n jonge leeftijd moeilijk om snel achter elkaar te pieken in deze fysiek zware sport." Toch voorziet hij een mooie toekomst. „De volgen de doelstelling is een medaille op het jeugd-WK van de ISAF in 2000." Morgen wordt de wereld kampioen bij zijn eigen surf club in Ter Aar gehuldigd. Dat gebeurt om 12.00 uur, voor aanvang van de marathon. De officiële ontvangst door het gemeentebestuur is, in ver band met de EK-deelname van Van Dijk, uitgesteld tot de eerste week van september. p pi blij dat dat gevoel me nu over- Graf voet bij stuk houdt, blijft het ^aantal gewonnen Grand Slams Een beeld uit het verleden: Steffi Graf serveert. voor nog heel wat jaren in handen van Margaret Court. De Australische tennis ster, die in de jaren zestig en begin jaren zeventig haar hoogtijdagen beleefde, won er in totaal 24. Graf blijft steken op 22. Voor Wimbledon beweerde de Duit se dat ze nooit op dat record heeft ge jaagd. „Ik heb er in mijn carrière geen moment aan gedacht." Ook zonder dat record is de carrière van Graf ongeëvenaard. Op 13-jarige leeftijd (oktober 1982) trad ze tot het profcircuit toe. In 1983 speelde voor het eerst op Roland Garros en Wimbledon. Vier jaar later won ze in Parijs haar eer ste Grand Slam (finale tegen Martina Navratilova). Twee maanden later was ze de nieuwe nummer één van de we reld. In totaal stond ze 377 weken op die positie, ruim honderd weken meer dan de recordhouder bij de mannen, Pete Sampras. Graf, winnares in 107 toer nooien, regeerde vanaf 1987 met ijzeren (fore) hand. Fraulein Forehand werd ze genoemd. „Als er niets deugt aan mijn spel, is er altijd nog mijn forehand", zei ze zelf ooit. In 1988 won ze de Golden Grand Slam: Melbourne, Parijs, Londen, New York en olympisch goud in Seoel. Het imperium van Graf werd begin ja ren negentig bedreigd door Monica Se les, die de Duitse van de leidende positie verdreef. Maar in het voorjaar van 1993 werd de Amerikaanse door een gestoor de Duitse Graf-fan tijdens een toernooi in Hamburg met een mes in de rug ge stoken. Seles verdween ruim twee jaar van het toneel en in die periode regeer de Graf weer met straffe hand. Veel meer dan door het steek-inci- dent, waarbij de Duitse zelf niet in de buurt was, raakte Grafs carrière in ge vaar door de financiële handel en wan del van haar vader Peter. Hij en Grafs fi nancieel adviseur Eckhardt lichtten de belasting voor miljoenen op. Peter Grdf 'vergat' zeventig miljoen aan inkomsten te vermelden op de belastingaangifte van zijn dochter. In 1995 liep vader Graf tegen de lamp en verdween voor een paar jaar achter de tralies. Steffi zelf ont liep haar straf, omdat ze aannemelijk kon maken dat haar vader op eigen houtje had gehandeld. Het gezin Graf viel daardoor uiteen. Pas tijdens Roland Garros van dit jaar vertoonde Peter Graf zich weer voor het eerst in het openbaar in de nabijheid van zijn dochter. In Heidelberg ontvouwde Graf giste ren niet veel van haar toekomstplannen. Ze wil eind dit jaar, te beginnen in Zuid- Afrika, nog een afscheidstournee maken en wil vlak voor de US Open nog een keer haar afscheid beargumenteren. Trouwplannen met haar vriend, de Duitse autocoureur Michael Bartels, heeft ze niet en zwanger is ze evenmin. Die speculaties drukte Graf gisteren maar meteen de kop in. Graf hoeft thuis niet te duimendraai en. Ze is president van de stichting Children for Tomorrow, een organisatie die zich inzet voor getraumatiseerde kinderen in oorlogs- en crisisgebieden. Daarnaast is Steffi Graf Sport GmbH (SGS) meer dan een bv'tje, dat slechts het 'product' Graf exploiteert. In 1997 organiseerde de firma Graf de Duitse FED-Cupwedstrijden in eigen land. Ver der is Graf ambassadrice van het Wereld Natuur Fonds en heeft ze in samenwer king met de Duitse autofabrikant Por sche een team met talentvolle junioren opgericht. Hoewel de Duitse tennisbond haar probeert te strikken als coach van het FED-Cupteam, voelt ze meer voor het werken met beloftevolle speelsters. Tenslotte is Duitsland zijn grootste ten nistalent nu kwijt. hillegom/leiden peter klein/niels groen Bart van Delft en Jesse Huta Galung hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Ne derlandse Jeugd Kampioen schappen. De 16-jarige Rijnsburger Van Delft, die in zijn eigen leeftijds groep niet verder kwam dan de beste 8, was in de kwartfinale van de groep tot en met 18 jaar Ramon van Wasbeek met 6-3 6- 2 de baas. Vandaag treedt Van Delft in Hillegom binnen de lij nen tegen de als tweede ge plaatste Maarten Kamermans. Huta Galung versloeg in de groep tot en met 14 jaar Mark Riebel met 6-2 6-4. De als eerste geplaatste Hillegommer heeft op eigen park nog geen set hoe ven afstaan. Op het Open toernooi van Nieuw Vennep werd Walter Kramps gisteren uitgeschakeld door Ivo Harting. De B-speler van All Out uit Aalsmeer had drie sets nodig om de klus te klaren. Ingrid van der Plas en Caroline Vugts waren in de kwartfinale te sterk voor respec tievelijk Marieke Bethlehem en Sandra Vreemans. De winst van Ivo Harting op de nummer twee van de plaat sing was achteraf toch niet ge heel onverwacht te noemen. De ongeplaatste Aalsmeerder had in het Haarlemse circuit name lijk al twee toernooizeges ge boekt. Favoriet Tom Buffers re kende eenvoudig af met Ralph de Boer. In de halve eindstrijd speelt hij tegen Tim de Rooij. Ivo Harting zal de winnaar van de partij tussen Marcel van Rijn en Willem Visser ontmoeten. Shirley Vreken speelt in de hal ve finale bij de vrouwen tegen Caroline Vughts. Ingrid van der Plas zal voor de andere finale plaats moeten winnen van In grid Kruit. SCOREBORD PRIJSVRAGEN 1 -2-3-4 18-22 - 42 - 48 - 50 - 53 - 58 - 60 VOETBAL n 0e Visser; Kalou, Cruz en P"" Utrecht, instuif Vitesse. Mannen, 1500 m; 1 Kemper (Waterland) 4.02,59, 6, Van Steensel (Leiden Atletiek) 4.08,06, 8. Wubben (AAV '36) 4.08.91 Vrouwen, 1500 m 1 Van de Bilt (Leiden Atletiek) 4 23.19. 2. Boonstra (Leiden Atletiek) 4.30,11. Schiedam. Oefenwedstrijd, 50 overs. Nederland - Pakis tan A. Nederland 244 all out, Pakistan 250 all out, Pa kistan wint met 9 runs Battingresultaten Nederland: Van Noortwijk 65, De Leede 53, Van Troost 27. Bowlmg- cijfers Nederland: Amin 4/48, De Leede 2139, Van snel genoeg van alle ongenees- spelritme opdoen en tikte Cruz lijke ziekten die hij naar zijn zijn derde en Feyenoords vier- hoofd kreeg geslingerd en legde de binnen. Hierdoor beginnen het spel tien minuten stil, het- de Rotterdammers de competi- geen de club met de laagste be- tie waar ze vorig seizoen zijn groting uit de eredivisie op een geëindigd en ligt de druk voor- fikse boete zal komen te staan. lopig weer bij Ajax en PSV. Na de verplichte pauze liet Want wie voor 70 en 40 miljoen Beenhakker Van Wonderen en investeert, wekt hoge verwach- Van Gastel nog een half uurtje tingen. Bnjnssum. Open NK. achtste ronde, belangrijkste uitsla gen. Van den Borst (Ned)-Podolski (Dui) 1-1, Ba (Sen)- Lognon (Ivo) 2-0, Rybakov (WRu)-Schotanus (Ned) 1-1, Snï KSicz1 (Bestand: 1 ^Samb 1 iTül Rybakov en Durdyev 11 Galway Bay. West of Ireland Open. Mannen, Europese Tour. Stand na 2de ronde; 1 Carlberg (Zwe) 135 slagen (6869, -9), 8 Lafeber (Ned) (71 68). 1/2-1/2, Reinderman (Ned) Sokolov (Bos) 0-1, Van der Agassi (VStl - Ki TENNIS Mannen, 4,9 miljoen gulden. Kwartfinale Kuerten (Bra) 6-2 7-6. Kafelnikov (Rus/4) "r/5) 7-5 7-5, Sampras (VSt/1) - Krajicek 6-46-2. rino. Mannen, 550.000 gulden. Derde ronde zi (lla) - Sargsian (Arm) 6-4 6-2, Hipfl (Oos) (Ita) 7-5 6-3 VOLLEYBAL Hannover. Achtlandentoernooi, mannen. Groep 1: Ne derland - Australië 7-7 (1-2 1-2 3-2 2-1), Spanje - Italië 7-6 Groep 2. Duitsland Joegoslavië 10-10, Rusland - Roemenië 9-7 WIELRENNEN Ronde van Galicië. Vijfde etappe, Cangas de Morrazo - Tui; 1. Serrano (Spa) 144,2 km in 3.26.44, 2. Olano (Spa) 0.22, 3. Valoti (Ita) 0.25, 4 Garcia Casas (Spa) 0,31, 5 Tetenoek (Kaz) 0.43, 25. Voskamp 2.53, 68. Van der Ven 10 07.73 Bli|levens 10 07 Opgave Vries. Eindklassement: 1 Serrano 14 44 02, 2 Teterioek 0.51.3 Olano 1.01, 4 Gonzalez Galdeano (Spa) 1 03. 5 Heras (Spa) 1 05.43 Voskamp 6.45. 48. Zulle (Zwi) 7.19.82 Bli|levens 18.22,86 Van der Ven 22 31 Ronde van Denemarken. Vierde etappe, eerste deel, Odense - Sorö; 1 McCormack (VSt) 120 km in 2.31.37, 2. Gritsoun (Dui), 3. Di Renzo (Ita) 0.06,4, Panetta (Ita) 0.08, 5. McKenzie (Aus) 0.12, 17. Hiemstra 0 15, 22. Boven, 42. Van der Poel, 62 Vierhouten, 88. Groenen- daal Klassement: 1 Sdrensen (Den) 14.57 23. 2 Loda (Ita) 0.08, 3 LarsenlDen) 0.22. 4. Michaelsen (Den) 0.27.5 Hö| (Den) 0 30 Ronde van Frankrijk, vrouwen Zesde etappe, eerste deel, Narbonne Plage Agde; 1. Pregnolato (Ita) 54,2 km in 1.21.18,2. Rossner (Dui) 0.54, 3. Zocca (Ita), 4. Slioesereva (Rus), 5. Corneo (Ita), 7. Melchers (Ned) Tweede deel, Agde - Balaruc les Bains; 1Pregnolato 40,1 km m 1 02.36, 2 Hoholfeld (Dui) 0 15, 3 Ross ner. 4. Melchers, 5 Polikeviciute (Lit), 7 Beltman (Nedi Klassement. 1 Ziliute (Ut) 18 35 52,2 Polka nova (Rus) 0.15,3. Veronsei (SMa) 0.51,4. Pucinskaite (Lit) 1.23,5. Polikeviciute 314 ZWEMMEN OEFENVOETBAL Vrijdag 13 augustus Katwijk - Flevo Boys 0-1 Toernooi Kickers Kickers-RVC 2-1. Doelpunten Kickers Van der Spek en UDO-Rkdes 0-7. Zaterdag 14 augustus De Sleutels - Roodenburg (14,30), Quick Boys-ASWH (15.00 uur), Ter Leede-UVS (14.30 uur); SC Enschede- FC Usse (19.00 uur); Keer-Valken (14 30 uur), RCl- Leiden (14.30 uur), Oegstgeest-Koudekerk (14.30 uyr). Lugdunum za-UVS za. Noordwyk - WSB (17.00) Zondag 15 augustus St. Mighielsgeste'-Alphense Boys (14.30 uur); FC lisse (zo)-Van Nispen (14,00 uur); Voorschoten (zo)-Bernar- dus (14.00 uur); Kickers-RK DES (13.00 uur); Voor- schoten zo-Bernardus; UD0-RVC (13.00 uur bil Kic kers), Doesburg-Meerburg Lugdunum-Hoofddorp (14 00 uur), Foreholte-Docosf 14.00 uur); CIRCUIT IN CIJFERS Open Toernooi T V. Nieuw Vennep HEB1, kwartfinales: 7 Bult-R de Boer 6-2 6-1 Harting - W Kramps 6 4 3-66-3 DEB1, kwartfinales v.d. Plas -M Bethlehem 1-6 7-5 6-1. C. Vugts S Vree mans 7 56-1 HEC1, kwartfinales: C Juen F Weyeriburg 6-1 3-6 6- 2, N. Ravensbergen - W. Oosterbaan 6-2 6-4; M. van de Zijden - F. de Rooij 7-5 6-2. S ei4Scl! Da8')/;,rf \znrü<cCircu,, \5?3 Rabobank

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 27