Ouders vechten stopzetten van leerlingenvervoer aan Miami Vice op het binnenwater Regio embad Het Wedde jiandag weer open Recordaantal deelnemers bij poldercross sterie rond gedumpt ervoertuig onopgelost Winnaars rubriek Ingelijst )AC 14 AUGUSTUS 1999 ■tops weg bij inbraak jpTEN» Twee lap-tops, sleutels, pasjes, een rijbewijs en "tën zijn in de nacht van donderdag op vrijdag verdwe en huis aan de Willem de Zwijgerlaan in Voorschoten. forceerden het slot van de voordeur waarna ze de wo- lorzochten. ^instuif bij Klinkenbergerpias de >nte pLi Spelletjes doen en een kinderpopconcert bijwonen, i he| borgen mogelijk bij de Klinkenbergerpias in Oegstgeest. zich Ptot 1^.00 uur wordt daar een recreatiedag gehouden, et deP16 aan act'viteiten is gratis. en êij-matie-avond over cursussen nd \#p Wie meer wil weten over de cursussen van de Lei- i deïse ^°^csur"vers^e^ l^VU) ^an maandag 23 augustus te- betaP een informatie-avond in gebouw Sjelter aan de Heem eer ff131 Leiderdorp. De bijeenkomst duurt van 19.30 uur tot ïn enF- D°centen ziJn aanwezig om een toelichting te geven, irkgeijsuniversiteit begint in september met 62 cursussen, üngs. lelani verl i datoten* iderl le li G. van Hal van zwem- ir gewedde in Voorschoten hebïzijn medewerkers gis- ibacig met een taart met it. Dp tekst: 'Gelukkig, we üeistlweer open'. Na drie )estajcht te zijn geweest, ziet is hear uit dat zwemmers morgen om kwart itter-yen weer terecht kun- netohet Sportfondsenbad. te «einde wordt proefge- >oka^an Hal schat de kans ondtnrocent dat het zwem- ten mdag open kan. orzieemiddag 23 juli kwam haaf van Het Wedde, waar elinahines stonden, onder t is 3staan, nadat een pvc- itstaa de sokkel was gescho- huispen lek ontstond. Alle gescljur werd afgevoerd ïtig ti gespecialiseerd be- r voi ar werd vastgesteld dat ri Sui ioten «jan preenen de veertien pompen niet meer konden worden gebruikt. Ver volgens is naarstig gezocht naar nieuwe motoren, die uiteinde lijk zijn gevonden bij bedrijven in Nederland en Duitsland. Maandagmorgen gaat het bad weer open voor vrijzwem- men, aquarobics en aquajog- gen. Dinsdag kan duikschool Tibia er weer terecht en don derdag onderwatersportvereni ging Palmare. Zij zijn tijdelijk uitgeweken naar zwembaden in Leiderdorp en Wassenaar. Het schoolzwemmen is nog een week uitgesteld. Van Hal: „Dat hebben we deze week besloten in overleg met de gemeente, omdat de schooldirecteuren nog op vakantie waren. Toen we dat besluit namen, was het nog niet zeker dat we maandag weer open zouden gaan. We wilden het zekere voor het on zekere nemen en de ouders tij dig inlichten." warmond Fris gewassen verschenen ze gisteravond aan de start, de 535 deelnemers aan de poldercross in Warmond. Stinkend en zwart van de modder kwamen ze weer over de finish, met triatleet Royce Kortekaas voorop. Snelste vrouw was Renée Dijkshoorn. De 45-jarige Henk van Velzen sleepte de hoofdprijs bij de veteranen weg. De opkomst voor de poldercross overtrof de stoutste verwachtin gen. De organiserende Warmondse Usclub rekende wel op een re cordaantal deelnemers, maar niemand had gerekend op meer dan 500 mannen en vrouwen: 140 deelnemers meer dan vorig jaar. Het evene ment, een combinatie van hardlopen, zwemmen en slootje springen, verliep zonder incidenten. „Slechts een paar mensen meldden zich bij de EHBO, vanwege een schrammetje, of omdat ze een distel hadden gepakt", aldus een uiterst tevreden John van Velzen van de Usclub. Zijn conclusie: „Het was niet geslaagd, het was süpergeslaagd." FOTO HIELCO KUIPERS chef erna straatsma. 071-5356437.plv -chef judy nihof, 071-5356416 Bootbewoners Valkenburg klagen: .•ine orde or d ^'e irvoertuig dat eind mei 'te e rschoten is gedumpt, ig altijd op de binnen ban de gemeentewerf Koninklijke Marine- ïdanks advertenties en teken heeft de eige- Ü:h nog steeds niet ij de gemeente of de Wel hebben zich de nieuwsgierigen en 'tip- 3bb€§ gemeld. A.Snippe, li Ier onderhoud van de lijke lte: "Er komen mensen i oni be zeggen zeker te we- banl11 die wagen vandaan inds l'es geef ik door aan de Die gaat op onderzoek ïar steeds levert dat i. Nee, die wagen staat ;e refewe' even." nem !'e tonnen wegende ta in uit 1961 - een DAP - is kortgeleden 'opge- op het terrein van de (j|itewerf. Een in Den wonende Surinamer heeft eerder zijn telefoon nummers op het voertuig ach tergelaten. Hij heeft er wel be langstelling voor. De hobbyist wil de wagen meenemen naar Suriname, maar hij zal in elk geval een jaar moeten wach ten. Pas dan is de legerwagen eigendom van de gemeente. Die mag vervolgens beslissen wat ermee gebeurt. Snippe neemt aan dat een hobbyist de wagen van de hand heeft gedaan en er het kenteken vanaf heeft gehaald. „Maar ook al zit dat er niet meer op, dan moet de Dienst Domeinen toch kunnen ach terhalen van wie dat ding is geweest. Ze leggen alles vast. Wat ze kopen en wat ze verko pen. Ik heb een keer een openbare verkoop van die dienst meegemaakt. Als je iets meeneemt, wagen ze je het hemd van het lijf. En dan be weren ze nu dat ze van niets weten. Dat gaat er bij mij niet - valkenburg rob onderwater Speedboten en met zware mo toren uitgeruste rubberboten maken de Rijn bij Valkenburg onveilig. Dat beweren vooral de bewoners van woonboten aan de Katwijkerweg. Zij zeggen last te hebben van de voorbijrazen- de snelheidsduivels op het wa ter. De boten zorgen volgens hen voor schade aan de woon boten en walkanten, waar vo gels broeden. Riet Rosier is een van hen. Zij woont bijzonder prettig in haar voormalige oorlogsschip in de Rijn, maar de overlast van speedboten is voor haar een bron van ergernis. Zozeer dat ze haar vak als kunstenares soms niet naar behoren kan uitoefenen. „Als ik een foto maak van een kunstwerk, kijk ik altijd uit het raam of er geen boot aankomt", zegt de Valken- burgse. Het ergst vindt ze de 'Miami Vice-achtige' boten, die met een dermate grote snelheid door het water scheuren, dat het nummer van de boot niet eens is waar te nemen. Een klacht bij de politie heeft dan volgens haar geen enkele zin, want zonder een registratie nummer is het moeilijk zoeken. Rosier belt desondanks wel vaak naar de politie. „Soms wil een verzoek van mij aan de ei genaren nog wel eens helpen. Dan minderen ze vaart. Maar meestal hebben de mensen er maling aan en krijg ik als dank ook nog eens een middelvinger voor mijn neus gehouden." Haar buren bellen nog veel vaker naar de politie. Omdat de boot kleiner en het woonge deelte lager is, hebben die men sen veel meer last van hoge gol ven. „Kijk", zegt Rosier, „Het looppad aan de voorkant is drijfnat. Dat komt door de gol ven van boten." Bij de boot van de familie Rosier is door de ho ge golven in het verleden een afhoudbalk geknakt. Hetzelfde is volgens de Valkenburgse bij de buren gebeurd. Op de Rijn is een snelheid van zes kilometer toegestaan. Rosier weet zeker dat vele bo ten die hiaximale snelheid overtreden. „Vooral jonge gast jes met rubberbootjes en enor me motoren vormen veel over last. Die gastjes weten niet wat voor schade ze allemaal aan richten." En ze wijst daarbij naar de overkant. „Op het wa ter bij de walkant zitten allerlei vogels te broeden, zoals meer koeten en futen. Die snelheid- duivels hebben die nesten alle maal vernield." Rosier heeft niet het idee dat de politie er alles aan doet om de overlast binnen de perken te houden. „Ze zeggen dat ze met een gebrek aan personeel te kampen hebben. En als ze dan langskomen en iemand hebben aangehouden, wordt er niet al tijd bekeurd. Dan zeggen ze 'zo snel varen mag je niet doen hoor'. De klachten van de bootbe woners in Valkenburg worden niet gedeeld door de politie. Woordvoerder C. van Egmond stelt zelfs dat het hardvaar-pro- bleem op de Oude Rijn, het Oegstgeesterkanaal en het Val kenburgse Meer juist minder lijkt te zijn geworden. Nog niet één bon is er uitgedeeld. Hard- vaarders riskeren een boete die kan oplopen van 50 tot 220 gul den, afhankelijk van de snel heid. Wie zonder vaarbewijs het water op gaat, staat een bon van 240 gulden te wachten. Luttele dagen voor het begin van het schoolseizoen zijn negen Leiderdorpse ouderparen verrast door een afwij zing van deelname van hun kind aan het leerlingenver voer, het gesubsidieerde taxivervoer naar de speciale scholen in Leiden. De verontwaardiging onder de ouders is groot: op zo'n korte termijn is het voor hen onmogelijk om voor een alternatief te zorgen. Zeker één ouder claimt dat door ambtenaren de verwachting was gewekt dat 'het wel goed zat' met haar aanvraag. leiderdorp afke van der toolen Deze moeder, Y. Halenbeek, is net als haar lotgenoten vast van plan om de late beslissing aan te vechten via een bezwaar schrift. „Tweeënhalve dag voor dat de school begint krijgen we een afwijzing! Ik zit met mijn handen in het haar. Hoe moet ik nu iets regelen?" De nieuwe verordening voor het leerlingenvervoer rept niet meer, zoals de oude, van het criterium 'ernstige benadeling van het gezin indien de ouders het kind zelf naar school moe ten brengen'. De negen geval len waar het om gaat waren in dit verband grensgevallen. Zo is in één gezin sprake van een vier maanden oude baby, en heeft Halenbeek een tweede zoontje wiens school tegelijk uitgaat met dat van het eerste. Burge meester en wethouders moes ten apart over deze gevallen vergaderen, wat pas afgelopen dinsdag gebeurde. Alle negen grensgevallen wer den afgewezen. Verantwoorde lijk wethouder P. Kolman (WD) was daarbij niet aanwezig. Zeer vreemd, vindt J. Callenbach van de ouderraad van pedologisch instituut De Brug, waar sommi ge kinderen schoolgaan. „Ook de beleidsmedewerkers waren er niet. Deze gevoelige beslui ten - het gaat om tivijfel gevallen! - zijn dus door een stel nitwits genomen." Jakob Schrage J: 44 ilaats: Warmond Q/functie: notaris voorzitter histo- jenootschap War- fax l 323 5jujke staat: gehuwd w grootste angst? worden. Ik heb zoveel die met kijken en lezen htigir i hebben... Ik ben voor in voor de geïsoleerdheid zijn met zich mee kan tw haamt u zich voor? lijndj m me niet zo snel. ven na). O ja, ik me ervoor dat ik men- jr(traat vaak niet herken niet goed zie. Als ik tte'be 'en 'n Haar'emmer" e J lopen, herken ik je Ik vind het vooral erg hele zware gesprekken and hebt gehad. genschappen waardeert mens? :id, openheid. Ik hou isen die open staan it contact met anderen, isen die zichzelf durven de consequenties aan- van hun daden. u onmiddellijk kopen geld voor had? awe auto voor haar aar zijn echtgenote). voor mezelf... neuh. ik niet zo snel weten. Met wie zou u wel een weekje willen ruilen? Met een of andere mooie vrouw. Nee, niet zozeer mooi qua uiterlijk. Een sterke vrouw, iemand als Joke Smit. Het mag ook Mathilde Santing zijn. Dat is ook een mooie vrouw. Wie is uw grote voorbeeld? Mijn oude gymleraar die ik had toen ik op een internaat zat in Zeist. Hij legde niet de nadruk op de dingen die je niet kan, maar op wat je wel kunt. Van hem heb ik heel veel geleerd over zelfbewustzijn, geloven in jezelf. Waaraan bent u verslaafd? Aan Warmond. Het is een dorp met een ongelooflijk rijke ge schiedenis. Hier waren ooit vier kastelen en twee kloosters. Een deel van de vaderlandse ge schiedenis kun je ophangen aan Warmond. Ik verzamel echt alles over Warmond. Overlij densadvertenties, tekeningen, krantenknipsels. Alles. Het gaat echt heel ver. Wat zou u willen veranderen aan Warmond? Als historicus wil ik niet zo gek veel veranderen. Ik vind wel dat er iets gevonden moet worden waarmee je het dorp 'levend' kunt houden. In Warmond ge beurt 's zomers misschien wel veel, maar het dorp vergrijst, er gaan winkels weg. Warmond heeft 32 monumenten en heel veel groen, dat zijn toch dingen om te laten zien? Je zou iets ex tra's moeten verzinnen waar door het aantrekkelijker wordt voor de mensen om Warmond te komen bekijken. Bij dat ex tra's kun je denken aan terras jes in de Dorpsstraat, of aan speciale winkeltjes. Ik zie in elk geval niks in de komst van een grote supermarkt. Waar bent u goed in? (Blijft even stil) Op het moment dat mensen echt problemen hebben en bij me komen, weet ik de juiste toon te vinden, denk ik. Ik heb een tijdje bij de tele fonische hulpdienst gezeten en dat ging mij goed af Wat is uw motto? 'Ik ben ik. Neem me maar zoals ik ben'. tekst'judy nihof foto dick hogewoning Wethouder A. Roest (CDA/fi nanciën), die de honneurs waarneemt voor de vakantie vierende Kolman, geeft toe dat 'dit alles gewoon vervelend is'. „Dat moeten we volgend jaar anders doen." Hij kondigt aan dat hij bij de commissie voor beroep- en bezwaarschriften zal pleiten om de bezwaren met voorrang te behandelen. Voor het overige raadt hij de betrok ken ouders aan om 'met buren, kennissen, vrienden' wat te re gelen. De wethouder draagt ver schillende oorzaken aan voor de trage afhandeling van de aanvragen. „De gemeenteraad heeft pas eind juni de nieuwe verordening voor het leerlin genvervoer definitief vastge steld. Dan had je natuurlijk wel alvast een aantal aanvragen kunnen afwikkelen, maar in derdaad, we zijn later dan nor maal." Ouder Halenbeek ervaart de late afwijzing als des te schrij nender, omdat volgens haar de betrokken ambtelijke afdeling had gemeld geen problemen Groot tekort aan personeel in bloembollen duin- en bollenstreek peter blok Een slecht eigen imago en de door de overheid verlangde administratieve rompslomp zijn de twee belangrijkste re denen van het huidige grote personeelstekort (enkele hon derden vacatures) in de bloembollenbranche. Dat zeg gen M. Koopmans van uit zendbureau Start en N. van der Linden van Vedior Van Eijk Uitzendbureau, die allebei gespecialiseerd zijn in het wer ven van personeel voor de bol- lensector. De bloembollensector moet volgens de beide uitzendorga nisaties zo snel mogelijk zijn huidige slechte imago zien op te vijzelen. „Anders wordt het personeelstekort er in de toe komst zéker niet kleiner op", meent Koopmans. „De bloem- bollen-CAO is dramatisch slecht in vergelijking met de meeste andere bedrijfstakken. Zowel op het gebied van de lo nen als op het terrein van de arbeidsomstandigheden kan en moet op korte termijn veel veranderen wil je mensen nog enigszins motiveren om in de bollen aan de slag te gaan." Het gros van de werknemers komt ook volgens N. van der Linden van Vedior in Hillegom al lang niet meer uit de Bollen streek zelf. „De meeste bollen- pellers komen inmiddels uit de grote stad, met name uit Rotterdam en Den Haag en in mindere mate uit Amsterdam. Verder zijn vooral Spanjaar den, Britten en Oost-Europea nen in de bollensector actief." met haar aanvraag te voorzien. Bovendien was haar verteld dat het taxibedrijf dat het leerlin genvervoer verzorgt al in het bezit was van een lijst met na men, inclusief die van de nu af gewezen kinderen. J. van Beek van Eltax zegt dat hij die lijst nodig had als richtsnoer om al vast een planning te maken. Volgens hem is het 'niet echt uitzonderlijk' dat kinderen tot op het laatste moment afvallen. Hieronder volgen de laatste winnaars van de rubriek Ingelijst van de zomerpagina Dag Nacht die de aangevraagde foto's toegestuurd krijgen: M. Bergshoeff, CA. van Leeuwen, A. v.d. Geest, H. v.d. Pouw Kraan, W. v.d. Pouw Kraan, S. Schrijvers, G. Hulsbos-de Faber, B. v.d. Poel, C.R. Colijn, Mevr. C. Uljè, T. Rodewijk, J. Spijker, C.B. v.d. Geest, I. Kraan, R. Bakker, M. van Tol, D. Chaudron, Grovenstein, T. Verdel, N. v.d. Wereld. Th. Wildenburg-Veltman, P.M. van Rijn, A. Muusers, C.J. v.d. Vlugt, K. van Nieuwkoop, J. Roos, E. Waasdorp, T. Vroon hof, Mevr. van Beek, C. Geldof. t de Leidsch DagbladAHLHILVlijY ANNO 1899 Maandag 14 Augustus LEIDEN - De voorgenomen feesttocht der kinderen van de Herhalingsscholen, zoowel van die der ge meente als van die der Vereeniging tot bevordering van geregeld schoolbezoek, heeft gisteren plaatsge had. Onder het lieflijkste weder, met helderen zonne schijn en een verkwikkend koeltje, te zamen geko men in 'Musis Sacrum', zette de schare van 87 kin deren, onder leiding van het bestuur van bovenge noemde Vereeniging, zich te halfelf in beweging. Een deel der muziek van dd. schutterij, dat zijn flin ke tonen reeds in den tuin had doen hooren, bege leidde den tocht langs Hoogewoerd, Breestraat en Noordeinde naar de voorm. Wittepoort, alwaar de tram gereed stond om ze te ontvangen. Over Voor schoten, Veur, den Leidschendam en Voorburg ging het naar Den Haag. Den Bezuidenhoutschen weg overgestoken hebbende, wandelden de feestelingen het Bosch in, het verrukkelijke bosch, een echt stuk natuur, met zijn hooge en lage boomen van allerlei soort, tusschen welker bladeren de heldere zon zul ke heerlijke en fantastische lichtbundeltjes toovert. ANNO 1974 Woensdag 14 augustus LEIDEN - UVS oefende gisteravond tegen de Voorburgse eersteklasser Wilhelmus. De wedstrijd eindigde in 1 -1FOTO ARCHIEF LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG - Melkslijters die afnemen van de vier grote melkfabrieken in West-Nederland - Menken, Van Grieken, Leerdam en de Nederlandse Melkunie - hoeven de prijsverhoging van twee cent, die op 13 mei door het ministerie van Landbouw werd goedge keurd, niet te betalen. De president van de Haagse rechtbank, mr. Pronk, heeft vanmorgen aldus vonnis gewezen in het kort geding, dat de fabrieken vorige week tegen de melkslijters hadden aangespannen. De slijters weigerden de verhoging van een cent aan de fabrieken te betalen en berekenen de andere cent ook niet door aan hun klanten. Zij bepleitten dat daardoor de concurrentieverhoudingen met de su permarkten nog ongunstiger zou worden, door de grote kortingen die deze bedrijven al krijgen. De pre sident overwoog dat niet is gebleken dat de fabrie ken een contract hadden met de slijters, op grond waarvan de maximummelkprijs moet worden be taald. Dat het actiecomité van de slijters geadvi seerd heeft de verhoging niet te betalen, achtte de president dan ook geen onrechtmatige daad. LOEANDA (Reuter) - Een kaper heeft gisteren de pi loot van een chartervhegtuig gedwongen hem van Angola naar Zuidwest-Afrika (Namibië) te brengen - en betaalde daarna volledig de vlucht. Dit heeft de betrokken piloot in Loeanda bekendgemaakt. De on bekende passagier - waarschijnlijk een van de eerste kapers die voor zijn reis betaalde - had het vliegtuig gecharterd om hem van Sanda Bandeira in het zui den van Angola naar de stad Pereira dÉca bij de grens met Namibië te brengen. Toen het toestel zijn bestemming naderde dwong de man de piloot verder te vliegen naar een landingsstrip in Namibië, Na de landing betaalde de kaper voor zijn vlucht en bleef in Namibië achter terwijl de piloot naar Angola mocht terugkeren. De beschrijving die de piloot van de passagier gaf zou kunnen wijzen in de richting van het vroegere hoofd van de geheime politie bij het gevangenkamp Sao Nicolau, die een week geleden uit de gevangenis ontsnapte. Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een Ingevulde cheque (geen overschrijvingskaartter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 in zwart wit) op te sturen naar het Leidsch Dagblad, t.a.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Leiden of door contante betaling aun de balie van het Ix-idsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 15