Hasselbaink keert terug in Oranje Brinkman haalt zijn gram Sport egionale top strijdt om rote Prijs Eleven Sports KNVB heeft buikpijn van jonge internationals Eenvoudige zege Willem II in ouverture De Rooij sterker dan clubgenoot Ha bAC 13 AUGUSTUS 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CHEF JANET VAN DIJK, 071-5356463 j^lan betrokken bij ongeval juveen Zes spelers van Heerenveen, waaronder Katwijker CyTalen, zijn gisteren op weg naar de training betrokken Inkt bij een verkeersongeval. Het ongeval had plaats in De je, een dorpje onder de rook van Heerenveen. Twee auto's s bestuurders Houttuin en Samardzic, raakten zwaar be- idigd. De vier overige inzittenden waren Denneboom, Ta- Jesen en Diteweg. Houttuin wilde Samardzic inhalen. De botsten tegen elkaar aan en ramden elk een boom en een ukeerde auto. Wonder boven wonder raakte geen van de ers gewond. nemuiden uit bekertoernooi De KNVB heeft SC Genemuiden met onmiddellijke in- uit het nationale bekertoernooi gezet. De zaterdaghoofd- 'er wordt verweten verantwoordelijk te zijn voor het staken de wedstrijd tegen Volendam. Genemuiden begon het duel ag met acht spelers en na 15 minuten viel speler Mijnheer seerd uit, waardoor arbiter Kruijt conform de KNVB-re- lenten de wedstrijd moest staken. Volendam leidde toen 1-0. Genemuiden zegt de KNVB te hebben verzocht vóór 19 istus geen bekerwedstrijden te hoeven spelen. Gezien de ïtie en de schorsing van drie spelers stelde de club geen re- mtatief elftal op de been te kunnen krijgen. De KNVB vindt ;n drogreden, omdat Genemuiden op het moment van in- ijving voor het toernooi al op de hoogte was van het foj elschema. De uitslag van Volendam - Genemuiden wordt edaan gemaakt en in poule 9 zal geen vervangende club jaarl den aangewezen. luterse kost Surinaamse sport tonnen le dë haag» Het IOC neemt nog geen maatregelen tegen het Su- ?n st 1311156 Olympisch Comité (SOC), dat door de in Nederland Da r cocaïnesmokkel veroordeelde Desi Bouterse wordt voorge- r een' in. Het IOC wacht eerst af of de veroordeling van de Suri- einw mse ex-legerleider in hoger beroep, dat waarschijnlijk pas jend jaar dient, stand houdt. Het NOC mijdt al vanaf februa- dma ,98'toen Bouterse aantrad als voorzitter, contact met het dat daardoor veel geld voor sportontwikkeling is misgelo- Volgens de woordvoerder van het IOC kunnen sancties va- •en van het intrekken van beurzen aan Surinaamse sporters een verbod op deelname aan de Spelen. ajicek eenvoudig verder innati Richard Krajicek heeft in Cincinnati eenvoudig de irtfinales bereikt. In de derde ronde van het Super 9-toer- versloeg de Als zevende geplaatste Muiderberger de Ame- an Justin Gimelstob met 6-4 6-2. In de kwartfinales moet jicek het nu opnemen tegen Pete Sampras. De Amerikaanse nmer één van de wereld won met 7-5 7-6 van de Duitser juttler. Zijn landgenoot Andre Agassi bereikte eveneens de ite acht na een moeizame overwinning op de Tsjech Novak, 6. „Hij heeft mijn nummer", zei Sampras over zijn ko lde ontmoeting met Krajicek. ,,De laatste drie of vier keer hij mij zeer overtuigend verslagen." Juashteam opnieuw onderuit iQSCHHet Nederlandse squashteam heeft gisteren in Den :h ook de derde groepswedstrijd voor het toernooi om de ildbeker verloren. Tegen Zuid-Afrika werd het 1-2, dezelfde ag die eerder werd geboekt tegen Egypte en Canada. Neder- had nog een kleine kans zich bij de beste acht te plaatsen, moest wel met maximale cijfers van Zuid-Afrika worden innen. Die hoop vervloog direct al toen Lucas Buit niet op lassen bleek tegen Glenn Whittaker. De nationale kampioen _on goed, maar verloor toch in vier games: 9-7 6-9 1-9 7-9. Tommy Berden leed opnieuw een nederlaag. Hij schoot te- 'f t tegen Adrian Hansen: 8-10 2-9 9-5 2-9. Vanessa Atkinson ^aP de voor de derde keer de Nederlandse eer. Ze gunde Angeli- t(lte Clifton-Parks geen game: 9-3 9-6 9-6. elev o ïrtien Cubanen lopen over lwei anai Dertien Cubanen zijn tijdens de Panamerikaanse Spe- in Winnipeg (Canada) overgelopen. Dat heeft Humberto aarl Iriguez, de voorzitter van het Cubaanse sportinstituut en te- )or,j s delegatieleider, bekendgemaakt. Rodriguez zei voor de Cu- 'en' inse staatstelevisie dat elf atleten, één coach en één jouma- een in Canada zijn achtergebleven. Rodriguez vond het aantal I0t0! rlopers nog meevallen 'gezien de provocaties en geweldda- ian heden' in Winnipeg jegens de Cubaanse ploeg. oerenhout stapt over 'derden dressuur- en I ngruiters nemen komend keinde deel aan Hippoma- Het ncours hippique - toover Ruitercentrum Lisse de Rooversbroekdijk - 'dt dit jaar voor de veertien maal gehouden. Vanmiddag een aanvang genomen met 1 Strijden in de beginners- en te klasse. De hoger aange ven klassen - midden en 15 - komen pas morgen en dei 'dag in de ring. De meest er- rk«fen springcombinaties strij- 1 zondag om de Grote Prijs Ven Sports. Die wedstrijd be- Wielrenner Koos Moerenhout verhuist naar de Farm loeg van Cees Priem. De 25-jarige Moerenhout kwam Ivoor de Rabobank-formatie. Bij deze ploeg kon hij bijteke- |n. maar Moerenhout was teleurgesteld over het aanbod dat kreeg. De Rabobank-ploeg nam de jonge renner afgelopen pand niet mee naar de Ronde van Frankrijk. Een jaar geleden piitierde Moerenhout nog in de Tour als meesterknecht van fchael Boogerd. Moerenhout kan volgens de UCI-regels pas 11 september bij Farm Frites tekenen.' foto anp gint om 14.30 uur. De spring ruiters moeten hun paarden dan over hindemissen met een hoogte van 1.25 meter tot 1.35 meter loodsen. Parcoursbou- wer Alfons Veugelers moet er voor zorgen dat de combinaties het zo zwaar mogelijk krijgen. Naast de spring- en dressuur- wedstrijden, worden er men wedstrijden gehouden en is er een tuigpaardenconcours. In totaal zullen tussen de 1000 en 1200 pony's en paarden in Lisse in actie komen. Uit de regio ne men meer dan tien verenigin- gèn aan het concours deel. Het programma begint morgen en zondag om 09.00 uur. ZEIST MARCEL VAN DER KRAAN In Zeist is men zich kapot ge schrokken van de uitspattingen bij het Nederlands elftal onder 20 jaar tijdens een toernooi in Toulon. De houding van de nieuwe generatie profvoetbal lers is zo schandelijk, dat bondscoach Han Berger giste ren tijdens een persconferentie harde maatregelen moest aan kondigen om een 'hele catego rie jonge profvoetballers' weer discipline en gedragsregels bij te brengen. Berger betreurde het dat hij 'dergelijk nieuws' naar buiten moest brengen. Het liefst had men in Zeist de boel binnens kamers afgehandeld. Maar toen eenmaal de eerste naam van een speler was gevallen, die zich de toom van de Acht man disciplinair gestraft na misdragingen en vernielingen bondscoaches op de hals heeft gehaald, vond men dat ook de andere problemen binnen de selectie onder 20 jaar op tafel moest gooien. Bovendien vindt de KNVB dat er ook naar ande re talentvolle spelers een sig naal moet worden afgegeven. Tijdens de trip van het Ne derlands team onder 20 jaar in Frankrijk was Berger er getuige van hoe spelers zich misdroe gen en hoe makkelijk spelers zonder ook maar een telefoon tje het vliegtuig namen voor een vakantie. Berger stond per plex. „Vier man haakten zomaar af. Geen belletje richting Zeist, nee, ze gingen gewoon met va kantie!" Vier anderen misdroe gen zich tijdens het verblijf in Toulon zo ernstig, dat de KNVB gisteren tot z'n schande be kend moest maken dat alle acht jonge internationals (in clusief de 'vakantiegangers') disciplinair worden gestraft en voorlopig geen deel zullen uit maken van een vertegenwoor digend elftal. „Als een speler wordt gese lecteerd voor het Nederlands elftal is dat het hoogst haalba re," brieste Berger. „Het is een eer om daarvoor uit te komen en als international heb je je op een bepaalde manier te gedra gen. Zo'n trip naar het buiten land voor een interland is geen schoolreisje." Maar halen alle voetballers van tijd tot tijd geen katte- kwaad uit? Urineren in een shampoo-fles is een standaard- grap in de kleedkamer. Langs de regenpijp het hotel uit om te gaan stappen is ook al duizend keer gedaan. „Dat weet ik alle maal," zei Berger. „Ik ben trai ner van FC Utrecht geweest en daar lachte ik me ook rot als er stront op de deurknop zat. Maar deze voorvallen en mis dragingen waren niet te tolere ren." Het begon in Toulon alle maal met jeugdinternational Theo Janssen van Vitesse. Die kieperde tijdens een keurige wandeling van de hele groep langs de haven een ploegge noot tussen de visboten in het water. Daarna waren er vernie lingen in het hotel en in de spelersbus. Ook gingen spelers tijdens het slapen voor de wed strijd vrolijk op stap. Berger: „Of ze stonden met z'n tweeën lekker te babbelen tijdens het volkslied van de tegenstander. En tijdens een wedstrijd kwam er een speler naar de kant om water te drinken. De vierde of ficial maakte daar melding van. Die man draaide zich om en kreeg prompt een plens water in zijn nek van onze speler!" De oorzaak van het wange drag denkt men in Zeist al te hebben gevonden. „Er worden op dit moment grote contrac ten aan jongens van zeventien, achttien jaar aangeboden. Die spelers hebben geen idee meer hoe het er in de maatschappij aan toegaat, hoe hard mensen moeten werken voor een nor maal salaris. Zij verdienen al kapitalen en iedereen, wij. de media, het publiek en de clubs zijn geneigd om die gasten op een voetstuk te plaatsen. Maar het wordt tijd dat de nieuwe lichting spelers beseft dat er ook nog plichten zijn." Rotterdam Willem II is het seizoen begonnen met een vrij gemakke lijke zege op Sparta: 0-2. De Tilburgse ploeg besliste het duel al hal verwege de eerstp helft. In de negentiende minuut maakte Ceesay de eerste treffer en amper twee minuten later profiteerde Bombarda (zie foto) van goed werk van nieuweling Sjoekov (NAC). In de tweede helft kwam Sparta goed terug en kreeg ook enkele goede mogelijkhe den, maar kon daaruit geen profijt halen. De winst in het bijna vol tooide nieuwe Sparta-stadion kon echter niet verbloemen dat Willem II vooral defensief nog kwetsbaar is. De van Volendam overgenomen centrale verdediger Gentile speelde redelijk, maar het vertrek van de Finse steunpilaar Hyypia (naar Liverpool) was achterin duidelijk merk baar. Bovendien speelde doelman Mampaey, die van trainer Adriaan- se vooralsnog de voorkeur krijgt boven Van Fessum, onzeker. Mam paey kwam vooral in de problemen als hij de bal opnieuw in het spel moest brengen. De onzekerheid in de Tilburgse defensie bleef in de eerste helft echter zonder gevolgen, omdat Sparta-aanvaller Elkhattabi twee keer faalde toen hij alleen op Mampaey afging. foto anp Ruim een jaar nadat hij op het WK één partijtje speelde, maakt Jerrel Hasselbaink zijn rentree in de selectie van het Nederlands elftal. Dat zijn uitverkiezing voor Oranje bijna samenvalt met zijn verhuizing naar Atletico Madrid is toeval. Bondscoach Frank Rijkaard wilde de door Leeds United voor 40 miljoen gulden verkochte aanval ler deze zomer al meenemen naar Brazilië, maar een blessure hield Hasselbaink toen thuis. ZEIST MARCEL VAN DER KRAAN De kersverse multi-miljonair, die in Madrid 130.000 gulden per week verdient, neemt voor de woensdag in Kopenhagen af te werken interland tegen De nemarken de plaats in van Pier re van Hooijdonk. Die is bij Vi tesse nog herstellende van een blessure en moest om die reden - net als Mare Overmars, Kees van Wonderen en Jean-Paul van Gastel - op voorhand 'nee' zeggen voor het vriendschap pelijke duel. Peter van Vossen, Edgar Da vids en André Ooijer zijn weg gevallen uit de groep omdat ze door de FIFA zijn geschorst. Ie der kreeg voor zijn rode kaart in de laatste wedstrijd tegen Brazi lië een wedstrijd schorsing. Frank Verlaat is wel fit, maar Rijkaard doet op hem geen be roep nu hij Jaap Stam weer tot zijn beschikking heeft. De vraag is of Verlaat sowieso de Oranje selectie zou hebben gehaald. Zijn eerste optredens in dienst van Ajax zijn allerminst overtui gend geweest en zullen ook bij Rijkaard vraagtekens hebben gerezen. Rijkaard: „Ik heb de selectie teruggebracht tot achttien man. Als ik de afvallers van Brazilië meetel kom ik aan 26 man. Er kunnen er straks toch maar 22 mee naar het EK. De spelers moeten beseffen dat ze vanaf nu moeten knokken voor een plaats." Door de schorsing van Da vids krijgt Rijkaard niet de kans om met de middenvelder eens te gaan praten over zijn (te) temperamentvolle optredens in het Oranje-shirt. Op de vraag of Davids in Brazilië te ver is ge gaan, had de bondscoach wel een antwoord. Rijkaard vindt dat er verschil moet worden ge maakt tussen een speler die zich moedwillig laat wegsturen of een international die zoveel vuil werk voor anderen moet opknappen dat hij in de proble men komt. „Je moet ook het beeld van de wedstrijd tegen Brazilië zien. Edgar speelt altijd vol inzet en moest overal gaten dichten. Dan kan zoiets gebeu ren." Naast de terugkeer van Stam kan Rijkaard ook weer over Dennis Bergkamp beschikken. Beide 'Britten' ontbraken in Brazilië. Bergkamp verkeert in Engeland al weer in geweldige vorm, maar zal vermoeid aan komen in Kopenhagen. Hij speelt dit weekeinde nog met zijn club Arsenal en moet de reis van Londen naar de Deen se hoofdstad per auto afleggen. SCOREBORD amstelveen gpd Met zijn armen in de lucht ren de Jacques Brinkman naar de middenlijn. Bram Lomans had zijn derde strafcorner verzilverd en daarmee was de 4-2 over winning op Duitsland een feit. Bovendien is Oranje nu al ver zekerd van de finale in het vier- landentoernooi, dat in Amstel veen wordt gehouden. De recordinternational (305) vierde een persoonlijke feestje. Bondscoach Maurits Hendriks had routenier Brinkman vorige week laten weten dat Tycho van Meer de eerste aangever is bij strafcorners. Bij metingen was gebleken dat de HGC-er de bal tweetiende seconde sneller aangeeft dan Brinkman, die de mededeling voor kennisgeving nam. „Ik kan ze ook sneller aangeven," liet de 32-jarige speler de bondscoach weten. 'Mijn beurt komt nog wel' moet Brinkman gedacht heb ben. Woensdag tegen Spanje moest hij zijn vroegere taak nog overlaten aan Van Meer. Erg succesvol bleek de Nederlandse strafcorner in die wedstrijd niet. Gisteren tegen Duitsland haalde de speler van SCHC zijn gram. Van Meer was net gewis seld toen Oranje zijn eerste strafcorner kreeg. Brinkman meldde zich aan de achterlijn en Nederland maakte gelijk (1- 1). Wouter van Pelt stopte de bal perfect, Bram Lomans rondde af. Voor Brinkman was het ver volgens een uitgemaakte zaak dat hij ook de volgende straf corners zou aangeven. Hen driks sprak hem vanaf de bank niet tegen. En Brinkman haalde zijn gelijk. In de slotfase was het nog drie keer raak. Conclusies verbond de keuzeheer van Oranje er niet aan. „Tycho en Jacques trainen allebei op de comer. Het is belangrijk om twee topaangevers te hebben. Het draait natuurlijk niet alleen om de snelheid, maar vooral ook om de accuratesse. Die was goed." De strafcorners hielden Ne derland gisteravond in het za del. In een matige eerste helft mocht Oranje zelfs blij zijn dat het 1-1 was. Pas nadat Duits land in de tweede helft via Sascha Reinelt opnieuw de lei ding had genomen leek de for matie van Hendriks wakker ge schud. Teun de Nooijer en twee keer Bram Lomans zorgden er voor dat Nederland won én zondag in de finale staat. De wedstrijd van morgenmiddag tegen Pakistan is niet meer van belang. De kans dat verdediger Erik Jazet (knieblessure) en aanvaller Marten Eikelboom (gisteren met hoge koorts in bed) erbij zullen zijn is niet groot. Hendriks: „We nemen geen enkel risico. Dit blijft voor ons een voorbereidingstoer- nooi. Het EK is belangrijker." Lucky Ten. Trekking van donderdag 12 augustus: 2-5 12- 13- 15- 17- 19-26-29-30-37-38-40-43- 45 - 51 - 62 - 71 - 73 - 78. (onder voorbehoud). PRIJSVRAGEN mer (Ned) - Vissers (Ned) 0-2 Stand aan kop: 1. Samb 12 punten, 2 Podolski en Watoetm 11, 4 Ba, Schota nus, Van Westerloo, Teer, Vissers, D. van Schaik jr., Ry- bakovenVan den Borst 10 Eredivisie: Sparta - Willem II0-2 (0-2). 19. Ceesay 0-1, 21. Bombarda 0-2 Scheidsrechter Wegereef Toe- Gele kaart Noorlander, Zi|m (Sparta), Sparta: Jansen: Jaliens, Goossen, Noorlander en Van der Linden, langerak, Usta en Zijm, Elkhattabi (85. s (80 Inia) en Tammer (46. Stroeve). Bombarda (74. Landzaat) en Abdellaoui (85. Victoria). UEFA Cup. Voorronde, eerste wedstrijd, belangrijkste uitslagen. Bate Borisov (WRu) - Lokomotiv Moskou (Rus) 1-7 Neftchi Bakoe (Aze) - Rode Ster 8elgrado (Joe) 2-3 Lokomotiv Tbilisi (Geo) - Unfield (Nle) 1-0 Metalurgs Liepaja (Let) - Lech Poznan (Pol) 3-2. JK Tulevik Viljan- di (Est) - Club Brugge (Bel) 0-3 Jankaukas (2), Deflan- dre KI Klaksvik (Far) - Graz AK (Oos) 0-5. VPS Vaasa (Lit) 3-1. Steaua Boekarest (Roe)-Levac 3-0. IFK Göteborg (Zwe) - Cork (Ier) 3-i Andersson Lyngby (Den) - Birkirkara (k leiden niels groen Shirley Vreken krijgt de B-titel op Nieuw Vennep niet kado. De speelster van Amstelpark had tegen Annemiek Wissink drie lange sets nodig om de halve finale te bereiken. Tim de Rooij had ook een stevige kTuif aan teamgenoot Rogier Lief broer. De Venneper verloor de eerste reeks in de tiebreak maar zette vervolgens orde op zaken en won de partij. Topfavoriet Shirley Vreken sloeg zich tegen An nemiek Wissink op mentaliteit een ronde verder. Zowel de eerste als de tweede doorgang moesten worden beslist in de tiebreak. De 20-jarige speel ster van Amstelpark zegevierde in de openings reeks maar kon door verlies in de volgende tie break een beslissende derde set niet voorkomen. Uiteindelijk besloot de Rijsenhoutse met een break verschil de wedstrijd. Ingrid Kruit speelde in het onderste deel van het schema tegen de thuisspelende Martine Griekspoor. In deze kwartfinale ging het lange tijd gelijk op. In de derde reeks echter beschikte Ingrid Kruit over de beste longen en besloot de strijd met 6-1 in haar voordeel. Tim de Rooij die vorige week nog een kwartfi nale van een A-toemooi wist te bereiken zal mor gen in de halve eindstrijd zijn klasse moeten be wijzen. Gisteren speelde hij op eigen bodem te gen zijn 31-jarige teamgenoot Rogier Liefbroer. De jeugd won het deze keer van de ervaring: 6-7 6-2 6-3 in het voordeel van De Rooij. Marcel van Rijn zegevierde tegen Peter van de Weele nog net voor sluitingstijd met 4-6 6-4 en 6-3. In het C-toernooi bij de mannen word een schema van 64 afgewerkt. In de derde rondepar tijen werden geen opvallende resultaten geno teerd. Alard van Etten kwam tegen Laurens de Lange nog net iets tekort. Hij verloor in de tie break van de derde set de wedstrijd na de tweede met 6-0 in zijn voordeel te hebben beslist. Merel Aalders, Corine Manuputty, Sandra Draulans en Manon Boelé kwamen niet in de problemen. Al len wonnen in twee sets. I (Pol) 0-5.1 Tel Aviv (Isr) - Kaunas - Levadia Maardu (Est) 3-0. Karlsson (2). son Lyngby (Den) - Birkirkara (Mal) 7-0. Grass hoppers (Zwi) - Bray Wanderers (Ier) 4-0 Chapuisat en Isabella 2 Sliema Wanderers (Mal) - FC Zurich (Zwi) 0- 3 Anderlecht (Bel) - Leiftur (IJs) 6-1 19 Goor 1-0,26 De Boeck 1-1 e.d, 40. Gunnar 2-1 ed. 41 Goor 3-1, 53. Zetterberg 4-1, 56. Baseggio 5-1, 68 Radzinski 6- 1. Hajduk Split (Kro) F91 Dudelange (Lux) 5-0 Dina- mo Boekarest (Roe) - Mondercange (Lux) 6-0 Cwmbran Town (Wal) Celtic (Sch) 0-6. 2 Berkovic 0-1,20 Tebi- ly 0-2, 32 Larsson 0-3, 52 Viduka 0-4,60 Larsson 0- 5. 84 Brattbakk 0-6. Portadown (Nle) CSKA Sofia Brunssum. Open NK. Zevende ronde, belangrijkste uit slagen: Samb (Sen) - Agbadoe (Ivo) 2-0, Van Bokhoven (Ned) - Ba (Sen) 1-1, Podolski (Dui) - Van Prinsenbeek (Ned) 2-0, Bulatov (WRu) - Watoetm (WRu) 0-2, Van Westerloo (Ned) - Rybakov (WRu) 1-1, Schotanus (Ned) - Van den Borst (Ned) 1-1, Goedemoed (Ned) - D. van Schaik |r (Ned) 0-2, Teer (Ned) - Stoop (Ned) 2-0, Pal- CIRCUIT IN CIJFERS Open Toernooi T.V. Nieuw Vennep HEB1, kwartfinales: T. de Rooij - R Lief broer 6-7 6-2 6-3; M. van Rijn - P. van de Weele 4-6 6-4 6-3 DEB1, kwartfinales: l Kruit - M Griekspoor 6-3 6-7 6-1; S. Vre ken - A, Wissink 7-6 6-7 6-3. HEC1, 3e ronde: R. Smits - F Weyenburg 6-2 6-2; C. Juen - V. Ziel 6-2 6-1; M. van Tol - J. Beijen 6-1 6-3; L. de Lange - A van Etten 3-6 6-0 7-6; W. Oosterbaan - R. van Ark w.o N. Ravensbergen - F. van Tu- renhout 6-2 7-6, F. de Rooij - R. Rommers 6-4 6-4 DEC1, kwartfinales: M. Aalders J. Helmmk 6-1 6-2, S. Draulans - F. Schoo 6-4 6-2; C. Manuputty - T Waaijer 6-3 7- 5. M. Boelé-C. Taffijn 6-1 6-0. Galway Bay. West of Ireland Classic. Mannen, Europese Tour Stand na 1ste ronde: 1. Boult (Nzl) 66 (-6), 2. An ders Hansen (Den), Sren Hansen (Den). Rorbaek (Den) 67. 5 Arruti (Spa), Gallacher (Sch), Oldcom (Eng), Mc- Gmley (Ier), Emerson (Eng), Storegaard (Den), Salto HOCKEY Amstelveen. Mannen, vierlandentoernooi, tweede dag. Nederland Duitsland 4-2 (1-1). 20. Michel (sc) 0-1, 32. Lomans (sc) 1-1, 48. Reinelt 1-2, 58 De Nooijer (sc) 2-2.62 Lomans (sc) 3 2,65 Lomans (sc) 4-2 Op stelling Nederland: Jansen, Van der Weide, Delmee, Lo mans en Van Pelt, Veen, Brinkman en De Nooijer; Van Meer, Buma en Van Wijk. Vliegende wissels. Van Hees- wijk en Van Esseveldt. Spanje - Pakistan 6-3 (2-3), 16. Escarre (sb) 1-0, 22 Abbas (sc) 1-1, 27. Usoz 2-1, 28. Abbas (sc) 2-2, 34. Abbas (sc) 2-3, 44 Ribas (sc) 3-3, 51. Usoz 4-3, 67. Javier Arnaud (sc) 5-3, 70 Javier Arnaud (sc) 6-3. Stand: 1. Nederland 2-6, 2 Spanje 2-3, 3. Duitsland 2- 1,4 Pakistan 2-1. SQUASH Den Bosch. World Cup landenteams. Groep C, derde duel, eindstand- Nederland - Zuid-Afrika 1-2. Buit - Whittaker 9-7 6-9 1-9 7-9, Atkinson - Clifton-Parks 9-3 9-6 9-6, Berden - Hanssen (8-10 2-9 9-5 2-9) - Topspini San Marino. Mannen, 550.000 gulden. Tweede ronde: Blanco (Spa) - Alarm (Mar) 6-4 6-2, Alonso (Spa) - Squillari (ARg/8) 6-2 2-6 7-6. Cincinnati. Mannen, 4,9 miljoen gulden Tweede ronde: Rafter (Aus/2) - Vacek (Tsj) 7-6 6-3, Kieler (Dui/12) Goldstein (VSt) 2-6 6-4 7-6, Novak (Tsj) - Albert Costa (Spa'14) 7-6 7-6. Proline (Fra) - Courier (VSt) 6-7 7-6 2- 0 opgave Courier Derde ronde: Krajicek (Ned'7) - Gimel stob 6-4 6-2, Agassi (VSt/3) - Novak (Ts|) 7-6 7-6. Kafel nikov (Rus/4) - 'Woodruff (VSt) 6-4 6-4, Sampras (VSt/1) - Schüttler (Dui) 7-5 7-6, Kuerten (Bra/6) - Haas (Dui) 7- 5 7-5 Rafter (Aus/2) - Lapentti (Ecu/15) 6-2 6-3, Hen man (GBr/5) - Kiefer (Dui/12) 6-4 6-1. Los Angeles. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Hingis (Zwi/2) - Raymond (VSt) 6-1 4-6 6-3, Serena Wil liams (VSt/6) - Schnyder (Zwi) 6-3 6-1 Schett (Oos) - Zvereva (WRu) 2-6 4-2 opgave VOLLEYBAL Hannover Mannen, achtlandentoernooi. Groep I: Spanje - Nederland 7-3, Italië - Australië 10-7 Stand; 1 Italië 2-4,2. Spanie 2-4,3. Australië 2-0,4. Nederland 2-0 WIELRENNEN Ronde van Galicié. Vierde etappe, Fenol - Cangas do Monazo. 1 Wüst (Du.) 199 km in 4 31.27. 2 Edo (Spa), 3 Guidi (Ita), 4 •Smetamne (Rus), 5. Raimondi (Ita), 24. Blijlevens, 101 Voskamp, 103. Vries. 104 Van der Ven Klassement: 1 Bettini (Ita) 11.1713, 2 Heras (Spa), 3. Serrano (Spa), 4. Rodriques (Por), 5. Mazzanti (Ita), 63. Voskamp, 65. Vries, 89 Bli|levens, 101. Van der Ven Ronde van Frankrijk. Vrouwen. Vijfde etappe, Arrens- Marsous - Loudenvielle: 1 Polkanova (Rus) 121 km in 3 35 43. 2. Zilioete (Lit), 3. Somarriba (Spa). 4. Vero- nesi(SMr), 5 Poecmskaite (lit) Klassement: 1 Zilioete 16.10 49, 2 Polkanova 0 15.3 Veronesi 0 514 Poe- cinskaite 1 23,5 Rasa Polikievicoete (Lit) 3 14 Ronde van de Am. Eerste etappe, eerste deel St Cyr-sur- Menthon Thoissey: 1. Casper (Fra) 90,8 km in 2.09.08, 2. Roeskis (Lit), 3. Nazon (Fra). Tweede deel Thoussey - Bourg-en-Bresse: 1. Krzeszowiec (Pol) 89,4 km in 2.03 50. 2. Mum (Slv), 3 Roeskis (Lil) Stand: i Kaspoetis (Lit) 2 15 53, 2 Finot (Fra) 001, 3. Onol (Fra) 0.02 Ronde van Denemarken. Derde etappe, Esbjerg - Velje: 1. Loda (Ita) 190 km in 4 35.32. 2. Baldato (Ita). 3. Zadar EK 470. Goldfleet. Vrouwen, stand na zes races: 1. Taran/Pakholchik (Oek) 13 punten, 2 Westerhof'Ver beek, Ward/Ward (Den) 24 Mannen: 1 Moiund/Rahm (Zwe) 23,2 Eopi/Margon (Slo) 25. 3. leskmen/Heinila (Fm) 44,32 Seven Coster/Kalle Coster 120 OEFENVOETBAL Donderdag 12 augustus: Meerburg - Woubrugge 4-1 Doelpunten Meerburg. Turk. Nyquist en Tuyt 2x Valken '68 - Quick Boys 2 1-3. Doelpunt Valken: Varkevisser. Doelpunten Quick Boys: Van der Gun 2x en Faisal. DHC - Alphense Boys 2-1. Doelpunt Al phense Boys: Wubben. Altior-toernooi: Altior - KBO 2-1 Doelpunten Altior: Dom burgen Van der Laan Aalsmeer - DOSR 1-1. Doelpunt DOSR: Lubbe. Bijzonderheden: Aalsmeer w.n.s. en staat in finale tegen de gastheren Vrijdag 13 augustus Toernooi Kickers: Kickers-RVC (19.00 uur); UDO-Rkdes (19.00 uur); Katwijk- Flevo Boys (19.30 uur). Zaterdag 14 augustus De Sleutels - Roodenburg (14.30), Quick Boys-ASWH (15.00 uur); Ter Leede-UVS (14.30 uur); SC Enschede-FC Lisse (1900 uur); Keer-Valken (14.30 uur); RCL-Leiden (14.30 uur); Oegstgeest-Kou- dekerk (14,30 uur); Lugdunum za-UVS za, Noordwijk -WSB (17.00). Zondag 15 augustus St. Mighielsgestel-Alphense Boys (14.30 uur); FC Lisse (zo)-Van Nispen (14.00 uur); Voorschoten (zo)-Bernardus (14.00 uur); Kickers-RK DES (13.00 uur), Voor- schoten-zo-Bernardus; UDO-RVC (13.00 uur bij Kickers); Doesburg-Meerburg Lug- dunum-Hoofddorp (14.00 uur); Foreholte- Docos (14.00 uur);

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19