Noordwijk heeft geluk Sport Lisse en Rijnsburg aardig op weg De gekte heeft toegeslagen Talenten strijden om titel Tanja Nossik kan ook de sterkere vrouwen aan Lat zit VVSB in de weg T ERDAG 7 AUGUSTUS 1999 een Zweeds avontuur voor Aandewiel Het Zweedse avontuur van Gert Acfndewiel gaat niet (or. De belangstelling die topclub IFK Nörrkopping voor de itwijker aan de dag legde, wordt niet in een concreet contract Ohgezet. En dus blijft Aandewiel, vorig seizoen nog actief voor [)rdrecht'90 en daarvoor uitkomend voor Sparta en Volendam, ij zijn oude club Quick Boys meetrainen. De 29-jarige voetbal- V heeft het bestuur en de technische staf van de Katwijkse club j zijn aantreden op Nieuw Zuid laten weten dat een teruggang [ar de profs deze zomer niet is uitgesloten als hij een goed apbod krijgt. Naarmate de start van het voetbalseizoen nadert, [les ajjrdt de kans steeds groter dat Quick Boys een 'verloren zoon' tuurlijde armen kan sluiten. o^pringruiters winnen landen wedstrijd w1' ^blin De Nederlandse springruiters hebben gisteren de lan- [nwedstrijd van het CSIO in Dublin gewonnen. Het kwartet krry Huis in 't Veld (met Hay Guy), Leon Thijssen (met Gara- jla), Jan Tops (met Montemorelos) en Ben Schroder (met Ath- t napco) hield de schade over twee manches beperkt tot 4,25 [afpunt. Bondscoach Johan Heins was bijzonder tevreden met onze i overwinning in de Ierse hoofdstad. „Een mooie opsteker lor de Europese kampioenschappen", zei de opvolger van et valps Hom. De EK zijn eind deze maand in het Engelse Hickste- inctiê tadion Willem II uitverkocht RJRG De voetballers van Willem II spelen hun thuiswedstrij- n komend seizoen voor een uitverkocht stadion. De club eft alleen voor de bezoekende club nog een tribunevak gere- rveerd. De rest van de in totaal 14.700 plaatsen zijn via sei- enkaarten en een kidside-tribune vergeven. Het is voor het :st in de geschiedenis dat het stadion van Willem II is uitver- cht. De Tilburgers eindigden vorig seizoen als tweede in de :divisie en kwalificeerde zich voor de Champions League. De p0t v itinstallatie in het stadion is gerenoveerd. Maandag wordt ze in het vriendschappelijke duel met WSC uit Waalwijk ge- iier d einde afeber verbetert baanrecord ippenham Golfer Maarten Lafeber leek donderdag in het lallenge Tour Championship nog op weg naar het missen van cut. Nog geen 24 uur later verbeterde de Eindhovenaar met to pefo fabelachtige negen-onder-par 63 het baanrecord van de wood Golf Country Club met maar liefst drie slagen. De 63 s tevens een verbetering van zijn persoonlijk record met twee okes. Het was bovendien een score die veertien slagen beter s dan in de eerste ronde van het met 250.000 gulden gedot- rde toernooi van de Europese Challenge Tour. Lafeber maak- negen birdies, drie op de eerste negen en liefst zes op de laat- de gz negen holes. Niet alleen plaatste de 24-jarige Eindhovenaar :asin(fh eenvoudig voor de finaleronden, maar hij heeft tevens nog ïtree- mschoots uitzicht op zijn tweede titel van het seizoen. In aart was Lafeber al de beste in het Kenia Open. huri lardaway naar Phoenix Suns i een] ldcldhYORK Basketballer Penny Hardaway speelt komend sei- bn voor de Phoenix Suns. De 28-jarige guard, die met Ameri- aI 23 in 1996 de gouden plak op de Olympische Spelen won, zette n handtekening onder een lucratief contract. Hij gaat de ko- uit- pnde zeven jaar zo'n 160 miljoen gulden verdienen. Harda- |y kwam de afgelopen seizoenen uit voor Orlando Magic. n de|oden bij voetbalrellen Vietnam M. SiftoiFeestelijkheden rond de recente successen van de na- inale voetbalploeg van Vietnam hebben aan vier mensen het ren gekost. Volgens verschillende media in Azië zijn ook nog rf^is 150 mensen gewond geraakt. De voetbalploeg van Viet- neemt op dit moment deel aan de Aziatische Spelen in Linei. Na overwinningen op Myanmar (voorheen Birma), Laos Thailand gaan voetbalsupporters in Vietnam massaal de aat op. Dit leidt tot rellen met de politie. De meeste ongere- Idheden doen zich voor tijdens illegale motorraces die voet- lfans houden. Wanneer de politie een einde wil maken aan snelheidsraces worden ze met stenen bekogeld. Uitzinnige ttbalfans hebben ook veel verkeersongelukken veroorzaakt. erste titel voor Ma en Zhang Iphoven De als negende geplaatsten Lin Ma en Ying Yang Ibben gisteren in Eindhoven bij de WK tafeltennis de eerste ti- I van het toernooi veroverd, die in het gemengd dubbelspel. twee Chinezen wonnen in de finale van hun ongeplaatste iidgenoten Zhe Feng en Jin Sun: 21-15 21-19 9-21 21-15. Ma i Yang verrasten vooral in de halve finales, door de als eerste plaatste Chinezen Liquin Wang en Nan Wang in vijf games t te schakelen. Lin Ma plaatste zich in het mannenenkelspel pr de halve finales, nadat hij donderdag al zeer verrassend ld gewonnen van de nummer een van de wereld en de plaat- ïgslijst, de Wit-Rus Vladimir Samsonov. lisse peter van der hulst Als FC Lisse en Rijnsburgse Boys de lijn kunnen voortzetten die ze gisteren hebben ingezet tijdens de eerste officiële wed strijd om de Amstel Cup dan gaan beide ploegen een heel mooi seizoen tegemoet. Rijns burg heeft met de komst van spelers als Jimmy Simons, Bri an Brunings en Smerko Kros- zynski aan kracht gewonnen, terwijl FC Lisse er met een vreemdelingenlegioen (19 nieu we spelers!) in de breedte ster ker op is geworden. De ploegen hielden elkaar dan ook in even wicht 2-2. Het duel in Lisse kende een saillante achtergrond. Menno Vaartjes, die bij Rijnsburgse Boys niet meer op een basis plaats kon rekenen, en Jimmy Simons - na een mislukte ren tree bij Lisse vertrokken - deden in het 'andere' kamp mee. Si mons wilde nog wel wat bewij zen tegen zijn oude ploeg en maakte dat prompt waar. Hij scoorde beide Rijnsburgse doelpunten. „Maar, ik had lie ver gewonnen." Toch mag Rijnsburgse Boys niet geheel ontevreden zijn met het gelijke spel. „Lisse is een week langer in voorbereiding. Dan merk je toch dat die jon gens het langer vol kunnen houden." Zo waren Nick Sna ter, Abdi Dahir en uitblinker Jerrel Linger - hij bereidde op schitterende wijze de 1-1 van Aad Bozuwa voor - dichtbij de winst. Bovendien miste Erwin van der Lugt na rust nog een penalty. Curieus was de tweede gelijkmaker van de thuisploeg, waarbij de bal via het lichaam van keeper Hegie in het doel caramboleerde. Beide ploegen konden door afwezigheid van enkele basis spelers niet in de sterkste op stelling opereren. Toch deerde het de 22 acteurs niet. Het leek er gisteren op of ze al tijden be zig zijn. „We zien wel waar we uiteindelijk eindigen. We willen gewoon herkenbaar voetbal spelen", sprak Lisse-trainer Wim Schaap over de ambities van zijn ploeg. Hij lijkt daar nu al aardig in geslaagd te zijn. FC Lisse - Rijnsburgse Boys 2-2 (1-1). 17. Simons 0-1. 35. Bozuwa 1-1. 59. Si mons 1-2, 71. Heeie (e.d.) 2-2. Scheidsrechten Siebert. Toeschou wers: 400. Gele kaarten: Elmahdadi, Bozuwa, Dahir (allen FC Lisse), Bru nings, De Roode, en Van Lochem (al len Rijnsburgse Boys). Bijzonderhe den: Erwin van der Lugt mist in de tweede helft een penalty. De wedstrijd werd op het tweede veld gespeld in verbana met revisie van het hoofd- FOTO ARCHIEF FC Lisse: Kromhout: Darrazi, Vaartjes, Elmahdadi, Van der Lugt; Tetro (72. Koerten), Snater, Groeneweg (46. Hoei Tan); Van Bemmel, Linger, Bozuwa (83. Dahir). Rijnsburgse Boys: Hegie; Roest. De Roode (70. Cadel), Brunings. Van Lo chem. Buis (75. Onderwaater), De Haas. Boer; Heemskerk, Simons (72. Faber), Kroszynski. st. louis Mark Mc Gwire heeft zich als zestiende honkballer bij de 500-homerun-club geschaard. De speler van de St. Louis Cardinals liet tijdens de wedstrijd tegen San Diego Padres zijn 500ste en 501ste homerun uit zijn loopbaan noteren. Van de zestien leden van de 500- homerun-club kan Mc Gwire bogen op het beste gemiddelde. Hij be reikte de mijlpaal slechts in 5487 slagbeurten. Het oude record stond op naam van Babe Ruth. Hij sloeg zijn 500ste homerun tijdens tijdens de 5801ste slagbeurt. tsselbaink verdient 140.000 gulden per week AMSTERDAM ANP (el Hasselbaink gaat volgend (oen bij Atletico Madrid cir- 140.000 gulden verdienen, week wel te verstaan. De janse club betaalde bijna tig miljoen gulden voor de lerlander, die niet eens in- ational is. Is het einde van lekte in zicht? ho ,ei-p|e s Ploegsma (FIFA-make- l: „Waar moet het heen als, alle respect, voor een be- kelijk eenvoudige voetballer Jerrel Hasselbaink, die niet >hanc5 international is, al veertig oen gulden wordt betaald, vraag die ik me daarbij stel toe is dat bij de clubs in nje financieel geregeld? At- :o Madrid en Real Madrid in principe failliete clubs, hebben miljoenen schuld, dat daar werkt is voor mij erklaarbaar. is in de voetballerij op het iblik een bijna onvoorstel- wedloop gaande tussen de e (buitenlandse) clubs. De gte van de transfersommen 'acati!n Parallel aan die van de erssalarissen en ik voorspel het einde van die prijsop- /ertekóng nog lang niet in zicht is. tv-rechten gaan nog veel ir opbrengen. Hetzelfde lt voor de sponsorovereen- ïsten, de merchandising en exploitatie van de stadions, praktijk wijst het uit, ook in Ierland. Overal worden de lions verbouwd en uitge- d en het publiek blijft toe- men. Het voetbal krijgt !ds meer trouwe fans. De supporters worden niet de du pe. De toegangsprijzen onder gaan bijna geen wijziging. In het totale budget zijn de recet tes van ondergeschikt belang. Volle tribunes zijn leuk voor de ambiance, maar meer ook niet. Waar het eindigt? Ik weet het niet." Apollonius Konijnenburg (voet balmakelaar): „De gekte heeft toegeslagen, eigenlijk onmid dellijk na het Bosman-arrest. De macht is sindsdien aan de spelers en hun managers. Hon derdenveertigduizend gulden per week - dat is toch mesjogge voor een jongen die toevallig een beetje tegen een bal kan trappen. Dat staat toch in geen verhouding tot bijvoorbeeld een professor die jaren heeft gestudeerd? Maar het kan nog erger. Het gaat niet eens zozeer om de transfersommen. Gallia- ni, de directeur-sportif van AC Milan, zei het mij als volgt: een transfersom van 100 miljoen gulden voor de overgang van Christian Vierri van Lazio Roma naar Inter Milaan valt nog te billijken. Het probleem is zijn salariseis: tien procent van de transfersom netto. De giganti sche salariseisen gaan binnen de spelersgroep zonder twijfel voor scheve gezichten zorgen. En wat te denken van de onbe hoorlijke fees die spelersmake laars tegenwoordig eisen. Ik weet bij voorbeeld dat de trans fer van Nicolas Anelka van Ar senal naar Lazio Roma is afge ketst omdat de agenten van de speler een fee van totaal zestien miljoen gulden claimden." Mariano Zabaleta heeft voor het tweede achtereenvolgende jaar de halve finales van de Grolsch Open bereikt. In 1998 stapte de jonge Argentijnse tennisser de top-100 van de wereldranglijst binnen. Nu staat hij op het punt de barriè re van de top-20 te nemen. De concurrentie in Amster dam is jong, sterk en gretig. Met Zabaleta-Lapentti en Saf- 'n-El Aynaoui zijn de halve fi nales van de Grolsch Open bezet met drie begin-twinti- gers en iemand die werd ver kozen tot de speler met de beste comeback van het jaar (El Aynaoui). De kans dat een van deze vier de komende jaren een wereldtopper wordt, is niet gering. „Waarom zou ik dat niet zijn", vraagt Zabaleta zich af. Aan de overwinning in de kwartfinale op Magnus Gus- tafsson kwam gisteren in ieder geval nauwelijks een zweet druppel te pas; hoewel een achterstand van 2-5 moest worden ingelopen: 7-6 6-3. OEFENVOETBAL Jimmy Floyd Hasselbaink. FOTO AP Danny Blind, directeur spelers- beleid Ajax: „Veertig miljoen gulden voor een voetballer als Hasselbaink is natuurlijk ruim betaald. Maar ook doelpunten moeten worden gekocht. Aan een topscorer hangt een prijs kaartje.-Zo werkt dat nu een maal. Zolang de budgetten van de clubs groeien, zullen de sala rissen en de transfersommen ook blijven stijgen. Waar het mij omgaat, is dat alles wel in het juiste perspectief wordt ge plaatst. Ik bedoel dat de uitga ven in een zekere relatie staan tot de kwaliteiten van de speler. Niet alles valt te begrijpen in het voetbal. Niet te ontkennen valt dat het voetbal tegenwoor dig een enorme blikvanger is. Het is booming-business." leiden niels groen Op het Open Toernooi van Leidse Hout bereikte Tanja Nossik gisteren zeer verrassend de halve eindstrijd in de B-cate gorie door in twee sets Silvia Sieval te verslaan. Michael Rus man en Niels yan Geer deden bij de mannen ook goede zaken door met respectievelijk Henrik Kroon en Maarten Kallenberg af te rekenen. De jongere zus van Katja Nossik had dit jaar als C-speel- ster al vaker een poging ge waagd bij de B-vrouwen. Het verschil in niveau bleek ook toen al klein. De winst op de Merenwijkse lag echter nog niet geheel in de lijn van de ver wachtingen. De 20-jarige Sieval heeft al eerder bewezen tot de sterkere vrouwen van het cir cuit te behoren. Of de overwin ning een vroege uitschieter was, moet vanmiddag blijken als Nossik in de halve finale topfa voriet Mariette Groenleer ont moet. Femke de Boer, die zon der veel moeite in twee sets Nancy Lutz-Toole de baas was, zal om de andere finaleplaats strijden met Margot Devilee- Van Overloop. Michael Rusman wist het hoofd koel te houden na de sterke overwinning op Tjeerd Star en won in drie sets van Henrik Kroon. In de halve finale ontmoet hij Gert-Jan Anker. Niels van Geer is de derde halve finalist, maar hij wacht nog op het resultaat van de partij tus sen Timo van der Voort en Pa trick van Hal. chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet van dijk, 071-5356463 Kampioen wint eerste bekerwedstrijd Noordwijk heeft de eerste stap gezet richting tweede ronde van de Amstel Cup. Met alleen een week training in de benen overleefde de ploeg op wonderlijke wijze te gen Hilversum, dat handenvol kansen miste. Tegen ADO'20 en tegen AZ kan de kampioen van de hoofdklas se A zich de volgende weken bij de beste twee van de poule spelen. NOORDWUK WILLEM SPIERDIJK Tot dit seizoen was het toernooi om de Amstel Cup een ver plicht nummer voor de ama teurclubs. Per poule waren er twee profclubs ingedeeld en bijna per definitie gingen die ook door naar de tweede ronde. Vorig seizoen overleefden maar twee van de dertig amateurver enigingen de eerste schifting. Nu de meeste poules maar een profclub tellen, zijn de kan sen van de 'onbetaalden' aan zienlijk toegenomen. Om ver der te komen in het bekertoer nooi moet je dan in elk geval het thuisduel tegen de andere amateurclub winnen. En dat lukte Noordwijk met het nodige geluk. De ploeg had in de eerste helft wel een veldoverwicht, maar creëerde nauwelijks kan sen. Die kreeg Hilversum wel. Al in de openingsfase mocht spits Cees van Ee op een leeg doel richten na een foute terug speelbal van Martin van Kins, maar hij mikte over. Vlak na rust tikte spits Rick Schipper de bal op de onderkant van de lat. Het eerste doelpunt van Noordwijk was curieus. Een diepe bal dwarrelde richting punt van het strafschopgebied en leek een gemakkelijke prooi voor doelman Dennis van de Poll. Die botste echter tegen Gehrlig Azier op en liet de bal de bal los. De Noordwijkse middenvelder kon de bal daar op simpel in het lege doel schuiven. Toen Hilversum kansen bleef missen, maakte de thuisploeg er de laatste 20 minuten nog een leuke show van. Verloren zoon Patrick Scheurwater (te rug uit Hilversum) schoot de bal vanaf 20 meter in de boven hoek en invaller Albert van der Heiden (vorig seizoen in het tweede goed voor 34 doelpun ten) draaide de bal vanaf de rand van het zestienmeterge bied in de uiterste hoek. „Het derde echte Noordwijkse doel punt", meldae de speaker trots. Noordwijk-Hilversum 3-0 (0-0). 55 Azier 1-0. 77 Scheurwater 2-0, 82 Van der Heiden 3-0. Scheidsrechten Breu- ghem; Toeschouwers: 500: Gele kaar ten: Ten Brinke (Noordwi|k). Rutgers, Van der Laak, Schrumph (Hilversum). Opstelling Noordwijk: Korff; Van Kins; Smit; Ten Brinke (De Haas), Pa trick de long; Wim de long. Korbee, Azier; Scheurwater, Van Dam, Van der Laan (73. Van der Heiden). NOORDWUKERHOUT De lat zat WSB gisteravond da nig in de weg. Tegen Scheve- ningen schoten de Noordwij- kerhouters liefst vier keer tegen de onderkant van het houtwerk. De tegenstander in de eerste bekerwedstrijd wist wel te sco ren en won met 0-2. WSB begon de eerste wed strijd van het nieuwe seizoen goed, maar Mark Ens, Maurice Fransen en Geert van de Wei den konden hun kansen niet benutten. Vlak voor rust bracht Max van de Berg de bezoekers op een - onterechte - 1-0 voor sprong, na aarzelingen in de Noordwijkerhoutse defensie. Na de rust zakte het spel van de kersverse eersteklasser in. Mark Ens kreeg nog wel twee kansen om de stand gelijk te trekken, maar een keer zat de lat hem opnieuw dwars en de tweede keer miste hij voor open doel. Zaterdaghoofdklasser Scheveningen ging beter voet ballen, maar kon pas in de 93ste minuut de marge vergro ten. Toen maakte Yashin Ashri 2-0. Bij Scheveningen speelden de nieuwelingen Cees Brouwer, Je roen Smakman en keeper Ma- rek Kujach de hele wedstrijd. Maurice Fransen, de vierde nieuwkomer, begon in de basis maar viel tien minuten voor tijd uit met een blaar. WSB-Scheveningcn 0-2 (0-1). 40. Van de Berg 0-1, 93. Ahri 0-2 WSB: Kujach, Brouwer, I van tie Berg (Van Zaanen), Kijk in de Vegte, War merdam, Van de Meer, Smakman, aanhane (Bremmer); Ens, Fransen (Huizebosch), Geert van de Weiden. SCOREBORD PROGRAMMA Zaterdag 7 augustus ARC - Alphense Boys (17.00), FC Lisse - Hilversum (14.30). Quick Boys - Ajax 2 (17 00), UVS - Voorschoten'97 (14.30), Valken'68 - Leiden (14.30), Koudekerk - Zwammerdam (14.30), Katwijk 2 - Oegst- geest (14.00), Ter Leede - Marken (14.30), Hazerswoudse Boys - Stomp- wijk'92, Katwijk - DHC (16.00), Rijns burgse Boys-Volendam 2 (17.00). Zondag 8 augustus FC Lisse (zo)-Nieuw Vennep (14.00). Voor schoten (zo)-Bernardus (14.00), Kic- kers'69 - UDO (14.00), DOSR-Leiden (19.00), Groeneweg-Meerburg (14.00), Lugdunum-DSO (14.00), Lugdunum 2-FC Rijnland (12.00), FC Zoetermeer-UDWS (14.00), Altior - Nieuwkoop (14.00). yeV4SC - Pa8f>'a,y f Rabobank Wedstrijdleider Sander Brug man houdt in het C-schema net als vorig jaar de eer hoog voor Leidse Hout. Met enige hulp van tegenstander Niels Ravens- bergen kon hij in twee sets ze gevieren. Walther Jacobs won de andere kwartfinale met twee keer 6-1 van Bob van de Wijn- CIRCUIT IN CIJFERS Open Toernooi Leidse Hout HEB1, kwartfinales: M Rusman - H. Kroon 6-4 3-6 6-2, G J. Anker - M. Cats 7- 5 7-6; N van Geer - M Kallenberg 7-5 6- 0. DEB1, kwartfinales: T Nossik - S Sie val 6-3 7-5; F. de Boer - N. Lutz-Toole 6-1 6-3. HEC1, kwartfinales: S. Brugman - N, Ra- vensbergen 6-4 6-2; B van Eeden - M. v.d. Luit 6-4 6-4 DEC1, kwartfinale: S. Draulans - M. Bisschops 7-6 6-4. Amstel Cup, groepsronde. Poule 2: Quick '20 - De Graafschap 1-2 (1-1). Doelpunten De Graafschap Neho- da. Viscaal. Babberich H - IJsselmeervogels 1-1 Bij zonderheid: Twee rode kaarten voor IJssel meervogels. Poule 3; FC Groningen - DVS '33 10-1 (9- 0), Doelpunten FC Groningen. Visser en Drènt4, Hugo, Maximiano Poule 4: Panningen - Meerssen 2-0. Eysden - MW 0-3 (0-2) Doelpunten Emerson, Perez, Kociski. Poule 5 Be Quick '28 - NEC 2-5 (2-3). Doelpunten NEC: De Gier 2, Peter van Put ten, Schultz, Dos Santos. Poule 6. RKC Waalwijk - Hoek 4-0 (2-0). Doelpunten: Hoogendorp 2, Lanckohr, Heesakkers. Poule 8: Spakenburg - Argon 2-1 Poule 9 Hollandia - Telstar 0-2 (0-0) Doelpunten: Dibi 2. Volendam - SC Qenemuiden bij de stand 1-0 in 11e minuut gestaakt, omdat Gene- muiden nog maar zeven spelers had. Poule 10. AZ - ADO '20 4-0 (1-0). Doel punten: El Hadrioui 2, Buskermolen, Van Galen. Bijzonderheid: Bosman (AZ) mist strafschop. Noordwijk-Hilversum 3-0 Poule 11FC Den Bosch - GVW 5-0 (2-0). Doelpunten. Bociek 4. Hobbelen. Poule 13: Turkiyemspor - Kozakken Boys 2-0. Excelsior Maassluis - Dordrecht'90 1-1 (1- 1), Doelpunt Dordrecht: Onyeike. Poule 14: FC Lisse - Rijsburgse Boys 2-2. Poule 16: WSB - Scheveningen 0-2. Poule 17. AGOVV - De Graafschap 2 2-1. Bennekom - Go Ahead Eagles 0-3 (0-1). Doelpunten: Kooijman, Stegeman. Schreuder. Poule 18: Gemert - Helmond Sport 4-2 (2- 1). Doelpunten Gemert: Hofmans 2, Don kers, Erik van Dijk, Helmond Sport: Strep- pel, Altunel Rode kaart: 90, Van Bree (Ge mert. 2xgeel). Poule 19. Cambuur Leeuwarden - FC Zwol le 3-0 (2-0). Doelpunten: Van der Heide. Vergoossen, Nelisse Flevo Boys - Achilles'94 1-2. CRICKET Den Haag. Oefenwedstrijd, 50 overs. Nederland - Pakistan A. Nederland 196 all-out, Pakistan 249 voor 9. Pakistan wint met 53 runs. Battingresultaten Nederland: Zulfiqar 93, Mol 23, Pakistan Attar 90. Bowlingcijfers Nederland: A Khan 4/51 GOLF Malmö. Scandinavisch Masters. Mannen, 3 miljoen gulden. Stand na 2de ronde: 1. Montgomerie (Sch) 134 slagen (-10). 2. Ogilvy (Aus) 136, 3. Campbell (Nzl), Parnevik (Zwe), Tinning (Den), Broadhurst (Eng), Robertson (Sch) 137, 8 Rivero (Spa). Moseley (Aus). Tur ner (Nzl), Carter (Eng), Quirici (Zwi). Evans (Eng) 138 52. Muntz (Ned) 143 (74 69). 84. Derksen (Ned) 145(71 74) SCHAKEN Antwerpen. Lost Boys Schaaktoernooi. Zevende ronde, belangrijkste uitslagen: Dgebuadze (Geo) - Gurevich (Bel) 1/2-1/2, Avrukh (Isr) - Barsov (Oez) 1-0, Savchenko (Oek) - De Jager (Ned) 1-0, Seul (Dui) - Van Wely (Ned) 1-0, Baklan (Oek) - Gers- hon (Isr) 1/2-1/2, David (Lux) - Mittelman (Isr) 0-1, Shchekachev (Fra) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Blees (Ned) - Van der Ster ren (Ned 1-0, Denni^de Vreugt (Ned) - Zo- Ier (Isr) 1/2-1/2, Jop Delemarre (Ned) - Go- lod (Isr) 0-1, Chuchelov (Bel) - Dutreeuw VOETBAL (Bel) 1/2-1/2, Boey (Bel) - Erik van den Doel (Ned) 0-1. Stand aan kop: 1 Avrukh. Dgebuadze 6, 3 Goerevitsj, Savtsjenko, Mikhalevsky, Blees, Seul. Mittelman 5 1/2 9 o a De Jager. De Vreugt. Van der Wiel. Van den Doel 5. TAFELTENNIS Eindhoven. WK. Mannen, enkelspel, kwartfinales: Lin Ma (Chn/9) - Taek-soo Kim (ZKo/7) 21-13 21 18 21-8, Waldner (Zwe/5) Kong '(Chn/3) 22-20 13-21 21-18 19-21 21-15. Guoli- ang Liu (Chn/2) - Persson (Zwe/8) 21-7 21-10 21-15. Schlager (Oos/15) Pnmo- rac (Kro/4) 21-18 19-21 17-21 21-11 21- 14 Dubbelspel, kwartfinales: Kong/Liu (Cliri/I) s. lil.ur-'Jm.lMl- fu.,Li 21-15 19-21 16-21 25-23, Samsonov/Primorac (WRu/Kro/6) - Tan- /Leung (Chn/HKo) 14-21 21-13 21-14 21-18, Wan/Yan (Chn/2) Chiang Chang (Tai/11)24-22 16-21 21-15 21-18. Kim- /Park (ZKo/15) Blaszczyk/Krzeszewski (Pol/9) 21-10 21-9 21-18. Vrouwen, enkelspel, kwartfinales: Ryu (ZKo/13) - Tian-Zörner (Dui/3) 21 -18 17- 21 21-16 21-9, Wang (Chn/1) Cheng (Chn/19) 21-17 21-15 21-12. Nan L. (Chn) - Sun (Chn/7) 21-23 21-12 21-18 21-18, Zhang (Chn/12) - Ju Li (Chn/2) 21 13 21 1021-13. Dubbelspel, kwartfinales: Wang/Li (Chn/1) - Batorli/foth (Hon/0) LM 't ,M 1,M H,. Zhang/Zhang (Chn/9) - Xi/Regenwetter (Lux) 15-21 21-7 21-7 21-8, Yang/Sun (Chn/4) - Geng/Suk (Can/ZKo/15)»21 -15 20-22 21-12 21-15, Park/Kim (ZKo/7) Cheng/Xu (Tai/14) 19-21 12-21 21-18 23-2121-18. Gemengddubbel, halve finales: Ma/Zhang (Chn/9) - Liqin Wang/Nan Wang (Chn/1) 13-21 8-21 21-12 21-11 21-13, Fe- ng/Sun (Chn) - Qin/Yang (Chn/7)21-16 21-19 21-6. Finale: Ma/Zhang Feng/Sun 21 15 21-19 9-21 21-15. TENNIS Amsterdam. Grolsch Open, mannen, 1 mil joen gulden Kwartfinales: Zabaleta (Arg) - Gustafsson (Zwe) 7-6 6-3, Lapentti (Ecu) - Arazi (Mar) 2-6 7-5 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Meligeni/Oncins (Bra) - Sluiter/Van Scheppingen (Ned) 7-5 4-6 7-5, Bowen/Ran (VSt/lsr) Arnold- /Hood (Arg) 6-4 1-6 6-0 Montreal. Mannen, 4,4 miljoen gulden. Derde ronde: Rafter (Aus/1Novak Tsj) 6-3 6-4, Agassi (VSt/2) - Chang (VSt) 6-2 7-5, Martin (VSt/6) - Spadea (VSt/12) 6-3 7-6, Kiefer (Dui) - Haas (Dui/8) 6-4 7-6, Johansson (Zwe/11) - Lareau (Can) 7-6 4- 6 6-4, Santoro (Fra) - Delgado (Par) 6-4 6- 2. Kwartfinale: Johansson (Zwe) - Courier (VSt) 6-4 6-4. San Diego. Vrouwen, 1 miljoen gulden Tweede ronde: Testud (Fra) Sanchez-Vi- cario (Spa/6) 6-2 7-5, Huber (Dui) - Schett (Oos) 5-7 6-4 6-3. Derde ronde: Hingis (Zwi/2) Van Roost (Bel) 6-2 6-4. Knokke. Vrouwen, 220.000 gulden Kwartfinales: Rittner (Dui/6) - Appeln ans (Bel) 6-3 6-4, Sanchez-Lorenzo (Spa/4) - Marrero (Spa) 6-3 6-2, Talaja (Kro/2) Ra mon (Spa) 6-3 6-3, Chladkova (Tsj) - Hab- sudova (Slw) 2-6 6-4 6-2 WIELRENNEN Maarheeze. Profs: 1 McEwen (Aus) 100 km in 2.17 40. 2 Svorada (Tsj), 3 Van Heeswijk.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23