Kirsten Vlieghuis heeft weer praatjes a Waterreus geeft de strijd met nog niet op .ugthart behoudt uitzicht op trilogie Sport Hockeysters stunten tegen wereldkampioen Geen succes Ungerer 1IJDAG 30 JULI 1999 robiasen weer de pineut ien helder Ole Tobiasen lijkt voor pech geboren. De Deense erdediger van Ajax liep gisteravond in Den Helder opnieuw en knieblessure op. Vlak voor rust van het vriendschappelijke luel tussen Ajax 2 en de Griekse club OFI Kreta verstapte Tobia- ien zich. De Deen werd met spoed naar Amsterdam vervoerd oor onderzoek in een ziekenhuis. De voorgaande twee seizoe- nnï ïen stond Tobiasen lange tijd buitenspel wegens knieblessures. JSeiner naar eerste plaats ■ndefjord Zeiler Roy Heiner is met zijn Nederlandse beman- ling tijdens het EK Soling na zeven races opgeklommen naar de vo erste plaats. De voormalige Koudekerker Heiner, Van Niekerk pel n De Ridder hebben twintig punten, twee minder dan de Brit enl leadsworth. Lan dér Tang zegeviert ko dateringen Ronald van der Tang heeft tijdens de Wateringse Weierdag zijn slag geslagen. De 32-jarige Voorhouter van de lei 'an Vliet/Weba/Gazelle-formatie kwam tijdens de 27ste editie m d oio aan na een ontsnapping in de slotfase. De wedstrijd voor .34 lite-renners en neo-amateurs was uitgeschreven over 90 kilo- Oo neter en behoorde tot het voorprogramma van de plaatselijke oers voor elite-beroepsrenners. Ewoud van der Kooij (17) wam net tekort voor het podium. De junior uit Leiderdorp ar- iveerde na 60 kilometer op de Kerklaan als vierde. iero 'ril talent schakelt titelhoudster uit lelliT oirleHet prille tennistalent Michelle Gerards deed gisteren Goirle tijdens de nationale titelstrijd van zich spreken door lanneke Ketelaars, kampioene van vorig jaar, uit te schakelen. Ver )e speelster uit Helden, die begin deze maand vijftien jaar tin i'erd, toonde tegen de tien jaar oudere Ketelaars over de meeste trijdlust te beschikken. Nadat Gerards de eerste set met 6-3 2 ad verloren, zegevierde ze in de volgende twee sets in de tie- 1! reak met respectievelijk 9-7 en 7-3. De junior, die zich eerst ll iende te kwalificeren, maakte in mei tijdens de Franse Open 1 ok al indruk door de kwartfinale van het jeugdtoernooi te ha- ?n. In de halve finales treft Gerards de als derde geplaatste Lot- e Seelen uit Enschede, die met 6-1 6-4 won van Stephanie iomperts. De andere halve eindstrijd gaat tussen de als eerste eplaatste Petra Kamstra uit Rhoon en Debbie Haak uit Strijen. 'igueras wint GP Rik van Steenbergen .rtselaar De Italiaanse wielrenner Guiliano Figueras heeft isteren in België de Grote Prijs van Rik van Steenbergen ge- onnen. De renner van Mapei, oud-wereldkampioen bij de be- iften, bleef net het aanstormende peloton voor. TVM-sprinter iroen Blijlevens werd tweede, voor de Belg Jo Planckaert. omeback Pantani uitgesteld scara De rentree van de Italiaanse wielrenner Marco Panta- is met twee weken uitgesteld. De coureur van Mercatone ,pU Ino is nog niet klaar voor zijn comeback. Volgens de teamarts ale 'het Olifantje' er zowel mentaal als fysiek nog niet aan toe om fstaondag mee te doen aan de Trofee Matteotti. Pantani werd als lider in het klassement een dag voor het einde van de Ronde an Italië uit koers genomen. Dat gebeurde omdat zijn hemato- rietwaarde boven de maximaal toegestane grens van 50 was. j lat kan duiden op dopegebruik, maar daar is geen bewijs voor. it voorzorg voor zijn gezondheid moest de Italiaan vervolgens jy vee weken rust houden. Voor de rest van dit seizoen richt Pan ne |r|i zich op het WK, in het najaar. )uitsland herstelt zich van afgang iadelajara Het Duitse voetbalelftal heeft zich tijdens het mooi om de Confederatie-beker in Mexico wat hersteld van vernedering tegen Brazilië. De 'Mannschaft' won in groep B iet 2-0 van Nieuw-Zeeland. Preetz en Matthaus (op de foto in el met de Nieuw-Zeelander Atkinson) beslisten het duel in de irste helft. De Duitsers kregen in hun eerste duel met 4-0 klop in Brazilië. De kritiek in eigen land was bijtend na die afgang, uitsland heeft nog een kans op het bereiken van de halve fina- maar moet zaterdag winnen van de VS. Brazilië is al zeker w an de halve eindstrijd, na 1-0 winst op de VS. Gemakkelijk ging °ch et niet. De 19-jarige Ronaldo Assis zette de Brazilianen op im< oorsprong, maar doelman Dida moest na rust een strafschop an Moore stoppen om de zege veilig te stellen. Bij de VS deden tewart (NAC) en Berhalter (Cambuur) mee. foto epa rfd s, i chef willem spierdijk. 071-5356464, plv -chef janet van dijk. 071-5356463 eindhoven anp Van alle PSV-spelers maakte Ronald Waterreus als laatste zijn opwachting in het keur korps van trainer Eric Gerets. Vanwege de blessure èn proble men met de werkvergunning van de nieuwe Joegoslavische keeper Ivica Kralj mocht hij gis teravond met de tweede keus van PSV opdraven tijdens het oefenduel tegen VW. De doel man, die de afgelopen vijf jaar bij de Eindhovenaren onder de lat stond, kreeg tijdens de pers dag van PSV de meeste aan dacht. „Ik weet dat doelman Kralj is gehaald, maar ben bereid te vechten voor mijn kans. Ik sta nog een jaar bij PSV onder con tract en wil die verbintenis ge woon uitdienen. Dus ga ik voorlopig niet in op aanbiedin gen van bijvoorbeeld Santander en Olympiakos." Dit tot verbazing en ergernis van de clubleiding van PSV. „Ik snap Ronald niet", mompelden Frank Arnesen en Harry van Raaij in koor. „Het is echt niet zo dat we veel voor hem vragen. We waren rond met Santander en Olympiakos maar hij wil nog Terwijl Ivica Kralj en Patrick Lodewijks 'dollen' denkt Ronald Waterreus er het zijne van. niet eens praten. Dan houdt het terreus. „Maar het is toch niet op. Hij weet hoe wij en vooral raar dat ik ook een kans wil. Ik trainer Gerets erover denken, heb vijf jaar voor PSV mijn stin- Kralj is eerste keus." kende best gedaan. Natuurlijk „Dat heb ik ook al een paar heb ik fouten gemaakt. Vooral maanden door", reageerde Wa- in verbaal opzicht. Ik heb mijn hart vaak op de tong liggen. Maar dan kunnen ze me toch wel een kans geven. Voorlopig geef ik ook niet op. Ik druip niet af met de staart tussen de be nen. De zaak heeft heel veel aandacht gekregen. Voor som mige mensen bij PSV zou mijn terugkeer in de basis gezichts verlies betekenen. Al laat ik me ook niet door die wetenschap weerhouden. Ze zijn voorlopig nog niet van me af." In tegenstelling tot Arnesen en Van Raaij zei Gerets wel be grip voor Waterreus te hebben. „Ronald gedraagt zich als een gentleman. En misschien heb ben we hem ook wel nodig. Kralj is voor mij de eerste keus en krijgt ook ruim de tijd zich te bewijzen. Nu is hij echter ge blesseerd en ik begrijp dat ik misschien twee weken geen be roep op hem kan doen. Dan moet ik misschien voor de voorronde van de Champions League kiezen tussen Lodewijks en Waterreus." De nieuwe coach van PSV wacht nog veel werk. En tijd is er niet. Zo staat over anderhal ve week de voorronde van de Champions League op het pro gramma. „Vorig jaar hebben we aan veel kritiek bloot gestaan", aldus Van Raaij. „De aanmer kingen op ons aankoopbeleid waren vaak terecht. Al moesten we vorige zomer vanwege het vertrek van veel spelers snel handelen. Dit seizoen hadden we meer tijd. Ik denk ook dat we heel tevreden mogen zijn over onze aankopen." Huurbasis Van de vorig jaar gehaalde spe lers zijn er al weer vier (tijdelijk) weg. Marcos, Jorginho, Daw Oyen en Theo Lucius voetbal len komend seizoen op huur basis voor Sporting Lissabon, Udinese, Anderlecht en FC Utrecht. Voor Abel Xavier en Yuri Nikiforov is nog geen club gevonden en liefhebbers voor Georgi Gakhokidze kunnen zich ook bij technisch directeur Frank Arnesen melden. Daar naast is De Bilde verkocht aan Sheffield Wednesday. Voor de afvallers kwamen Jo- hann Vogel, Mark van Bommel, Jan Heintze, Eric Addo, Ivica Kralj en werd de verhuurde Wilfred Bouma teruggehaald „Spelers die ik stuk voor stuk heel graag wilde hebben", be vestigde Gerets. „Maar jongens die ook nog moeten wennen. Ik roep ook niet dat we kampioen worden, maar durf wel te zeg gen dat we het beter dan vorig seizoen gaan doen. Toen werd PSV derde, zoals jullie weten." 'Ik merk dat ik er weer bij hoor, dat geeft een sterk gevoel' Terug aan het front op de 800 meter vrije slag na een sportieve crisis. Praatjes had zilveren Kirsten Vlieghuis gisteren weer, maar toch met een ondertoon van teleur stelling. „Want ik ging voor het goud. Ik was erop ge brand te winnen. Doordat er niet meer in zat op dit mo ment, moet ik tevreden zijn met de tweede plek." nummer na iets meer dan 400 meter opgeven. Ik kan niet uit leggen wat dat met je doet." Waar haar clubgenoten Pieter van den Hoogenband, Marcel Wouda en Mark Veens begin dit jaar al verlekkerd uitkeken naar het volgende reisdoel, de WK- kortebaan van april in Hong kong, worstelde Vlieghuis met zichzelf. „Het kostte me heel veel moeite om er overheen te stappen." Ze redde het, ge steund door clubtrainer Jacco Verhaeren en haar ouders. Vlieghuis klauterde uit het dal, stapje voor stapje, tijdens een ontspannen trainingskamp in Australië. „Ik zwom wel, maar trainde niet." In Istanbul ontving zij vier maanden later de beloning voor haar opofferingsgezind heid en doorzettingsvermogen. Het zilver - een primeur voor de zwemster van Twentse komaf - kwam haar toe. Toegewijd rich ting Sydney, met tweemaal brons uit Atlanta als redmidde- istanbul gpd Door het hoge aanvangstempo kon Vlieghuis in de laatste brokken van 200 meter onvol doende doorstomen. De Duitse winnaar Stockbauer behield daardoor haar voorsprong. Doorzeuren over de medaille met de verkeerde kleur deed Vlieghuis niet. „Het gaat om het gevoel dat je erbij hebt." Dat van teruggekeerd optimisme, een dik jaar voor het laatste ijk- punt: Sydney. De inspiratiebron, gevoed met bronzen medailles van At lanta (Zomerspelen '96) en Perth (WK '98), raakte eind vo rig jaar langzaamaan leeg. Met haar opgave bij de EK-korte- baan in Sheffield als absoluut dieptepunt. Fysiek ongemak met geestelijke bijwerkingen, Vlieghuis leek eraan ten onder te gaan. „Toen zag ik het niet meer zitten. Ik was er nog nooit tijdens een race uitgestapt, moest ik op mijn belangrijkste len in de bagage. Vlieghuis, keurig terug op de route, gaat haar trainingsuren „na een va kantie" uitbreiden in de veron derstelling dat haar olympische trucs te kopiëren zijn. „Ik merk dat ik er weer bij hoor, iedereen moet weer rekening houden met mij. Dat geeft een heel sterk gevoel. Druk voel ik niet. Het hoge verwachtingspatroon hebben Pieter van den Hoogen band en Marcel Wouda van mij overgenomen. Ik vind het wel lekker in de schaduw." De Bruijn Of Inge de Bruijn er klaar voor is, voor de tweede beklimming van het erepodium bij de EK zwemmen in Istanbul? Welze ker. Johanna Sjöberg werd gis teren in de halve finales van de 100 meter vlinderslag door De Bruijn uit haar rijk gejaagd. Door, zoals ze zei: „Lekker te roffelen met die benen." Zonder pardon ging de Ba- rendrechtse met het nog geen jaar oude Europese record van de Zweedse aan de haal, met éénhonderdste van een secon de verschil: 58,92. „Voorspel ik het niet, gebeurt zoiets. Zo is het altijd met mij. Maar ik moet die Sjöberg niet onderschatten. Ik heb nog lang niet van haar Kirsten Vlieghuis kijkt gespannen naar het scorebord. gewonnen. Maar een tikje heb ik zeker uitgedeeld. Ik hoop dat ik de kracht kan verdubbelen in de finale." Dat zij op de gouden woens dag van Pieter van den Hoo genband en Marcel Wouda slechts zilver pakte, zat De Bruijn een dag later nog steeds niet lekker. „Ik had voor die hattrick moeten zorgen. Zeker na het zien van de tv-beelden van de 100 vrij kan ik me wel tien keer voor de kop slaan. Ik kwam die laatste meters heie iemand aan mijn benen trok. Ik denk dat ik het goed heb recht gezet. In vorm ben ik, anders laat ik dit niet zien. Het buiten beentje hoort er weer een beet je bij." Watertanden De Bruijn contra Sjöberg, van daag een slag om goud om van te watertanden. 'Big Pete' van den Hoogen band kon in Istanbul eens niet uit zijn dak gaan, ook al sleepte hij een plaatsbewijs eerste rang maal niet door, het leek wel of in de wacht voor de finale van vandaag op de 200 meter vrije slag. De vierde gouden plak ligt voor hem klaar, vandaag. Van de 200 meter vrije slag gaal Van den Hoogenband een nieuw succesnummer maken, zo veel werd gisteren duidelijk tijdens het uittesten van de mogelijk heden tijdens series en halve fi nales. Die voor de 'golden boy' feitelijk overbodige sessies ver liepen naar wens. De Italiaanse outsider Massimiliano Rosolino en de Britse titelverdediger Paul Palmer kunnen hooguit nog wat tegensputteren. utrecht anp Op bijna dezelfde plek waar de Nederlandse hockeyvrouwen vorig jaar de WK-finale van Au stralië verloren, hebben de Ne derlandsen- gisteren revanche genomen. De ploeg van bonds coach Tom van 't Hek versloeg in de aanloop naar de EK, eind augustus, de Aussies in een vriendschappelijk duel ruim: 3- 1. De laatste keer dat beide ploegen elkaar troffen was in de finale van de Champions Tro phy, half juni. Toen won Au stralië met 3-2. Ageeth Boomgaardt (strafcor- ner), Fatima Moreira de Melo en Julie Deiters maakten op het veld van Kampong in Utrecht de treffers voor Nederland. De Australische sterspeelster Aly- son Annan scoorde tegen. CIRCUIT IN CIJFERS göteborg wilmar kortleever „Ik heb gefaald." De hevig te leurgestelde Martijn Ungerer was niet mild voor zichzelf na de halve finale 100 meter van het Europees kampioenschap neo-senioren (20-22 jaar). In het Zweedse Göteborg kwam de Alphenaar met 10,46 niet verder dan de halve finale van het kampioenschap voor 20- tot en met 22-jarigen. De wedstrijd in het grote maar lege UUevi-stadion had de bekroning moeten zijn van een lang seizoen voor Ungerer, die een aaneengesloten Ameri kaans indoor- en buitensei zoen koppelde aan een verleng- de Nederlandse campagne. „Dat is inderdaad heel lang", aldus de 21-jarige. „Maar vo rige week liep ik in Israel nog 10,30 met tegenwind. Zo snel kun je niet zoveel langzamer worden. De enige fysieke ver klaring is de buikloop waar ik daarna bijna een week last van heb gehad." Het optreden in de serie vormde al een voorteken. Juist één van zijn beste kwaliteiten liet Ungerer in de steek: hij miste de start compleet en be gon met een meter achter stand. Dankzij een inhaalrace haalde hij in 10,60 met veel geluk en een paar duizendsten voorsprong als derde in zijn serie nog de volgende ronde. In de finale zat hij er gister avond vervolgens wel meteen bij, maar ontbrak de versnel ling en naar het leek de kracht. Ungerer, bespiegelend: „Ik had me hier heel veel van voorgesteld, misschien is dat het wel geweest." Bij interna tionale optredens komt de man die geldt als één van de toptalenten van zijn jaargang tot dusver wisselend uit de verf. „Normaal flik ik het juist altijd in de halve finale, maar dit was weer zo'n finale voor mij. Het leek wel alsof ik er gewoon doorheen zat. net als bij de Ne derlandse kampioenschap pen." Zondag krijgt Ungerer (vierde bij die laatste titelstrijd in Apel doorn) een soort van herkan sing als hij in de Nederlandse 4x100 meterploeg aantreedt met onder anderen Oegstgees- tenaar Christoph Kempen. „Dat zal wel. maar daar wil ik nu nog helemaal niet aan denken. Ik moet er eerst vanavond eens helemaal tussenuit." Open toernooi Zee Duin, Katwijk. HEB1: M Fleischeuer - S. Geerlings 6-0 6-4 DEB1: I van der Plas - A. Wilbrink 6- 3 6-1, I Polla - P. Anthonijsz 6-1 6-0, B van der Gugten - A. Wissink 7-5 6-4 HDB1: Hertzmann/De Bruin - Fleischeue- r/Yong a Tai 6-3 6-3. GDB1: Van der Plas- /Van der Wilk - Damen/Padt 6-4 7-6, De Boer/Lugthart - Sieval/Poot 6-2 6-0. HEC1: E. van Hensbergen - D. Brunsveld 2-6 6-1 6-4, B. van Eeden - M. Voskuyl 6- 1 6-2. DEC1: M. Kleyn - N. Hensbroek 4-6 7-5 opg HDC1: Ravensbergen/Ravensber- gen - Bruinekool/Willemse 6-3 6-3, Barn- hoorn/Vermin - Dooven /Van Rhijn 6-2 4-6 6-4. DDC1: Riegman/De Weerd - Van Til- burg/De Groot 6-3 6-4, Korenhof/Remery - Deteger/Van de Lelie 3-6 7-5 7-6. GDC1: Riegman/Lieman - De Weerd/De Weerd 6- 1 6-3. SCOREBORD Lucky 10 van donderdag 29 juli: 3-4-5 6-7-12-18-19-24-25-26-31-33 - 41 - 44 - 47 - 48 - 52 - 57 - 66 (onder voorbehoud). PRIJSVRAGEN m, halve finale: Ungerer 10,46 uitgescha keld. 400 m, serie: Van Rhee 47,36 uitge- schakett 1500 m, serie: Liefers 3.42,84 peter van der hulst I-Willem Lugthart loopt lang ft meer alle tennistoernooien [de regio af. Waar de B-speler jeger na afloop van de com- Éitie gemiddeld zo'n negen peen bezocht, kiest hij nu zijn (dstrijdjes uit. Zijn eigen ver- Iging Zee Duin staat daar- bovenaan en niet zonder :ces. ie fronten :34-jarige Katwijker is nog op fronten actief. In het ge- ingddubbel won hij gisteren erk 1 zijn partner Femke de Boer riw t 6-2 6-0 simpel van Sylvia ,rep val en Jacco Poot. In de sin- !ndes heeft Lugthart inmiddels de kwartfinale bereikt. Of Lug thart op het eigen tennispark uiteindelijk met drie toernooi zeges aan de haal gaat, is twij felachtig. „Het B-niveau in het district Leiden is nu zeker niet lager dan vroe ger. Dat komt omdat jongens als Van Trigt en Fleischeuer, die eigenlijk op de A-lijst ho ren te staan, in B spelen." Bo vendien is Lugthart een paar jaartjes ou der geworden. „Vroeger kon ik langer een constant niveau vasthouden. Nu moet ik meer de toernooien kiezen waarop ik ^eVdsskDagft^ rrennis_CjV?!,. Rabobank wil pieken." En Zee Duin is voor hem zo'n toernooi. Dan traint hij in de voorafgaande week wat uur tjes extra en neemt tijdens het toernooi vrijaf van zijn werk. „Ik leef hier naartoe. Het is ook het eni ge toernooi waarbij ik drie onderdelen speel. Op zon- ank dagavond ben ik dan meestal total loss, want ik ben nu eenmaal niet een jongen die op een glas wa ter en wat graan loopt. Ik drink toch wel een glaasje bier." Voorlopig heeft dat hem er niet van weerhouden om in de heren- en mixeddubbel door te dringen tot de halve finale. De wijze waarop hij samen met Fe mke de Boer de halve finales in de mixed bereikte was overtui gend. Tegenstanders Sylvia Sie- val en Jacco Poot konden bei den in de eerste set slechts een maal hun servicebeurt behou den: 6-2. In het tweede deel hadden Lugthart en De Boer helemaal niets te vrezen, 6-0. Om de halve finale van het en kelspel te behalen, moest Lug thart vandaag met Zandvliet af rekenen. „Win ik die partij dan kom ik tegen Mark Fleischeuer uit. Dan ben ik eens de under dog. Ik kan dan lekker de beuk erin gooien." Oefenduels: VW - PSV 2-2 (0-1). Iwan 0- 1. Gakhokidze 0-2, Zegers 1-2, Graef 2-2. Bijzonderheid Doelman Waterreus speel de de hele wedstrijd Regioteam - Cam buur 0-5 (0-1). Doelpunten: Van der Wal. Schepers, Van Utrecht, Abma en eigen doelpunt. Ajax 2 (Ned) - OFI Kreta (Gri) 0- 3 (0-1) AFC (Ned) - FC Barcelona (Spa) 2- 10 (0-5). Doelpunten Barcelona: Kluivert, Litmanen 2, Figo, Roger, Bogarde, Simao, Gabri, Dani. ATLETIEK Barcelona. Internationale wedstrijden. Mannen. 200 meter: 1 Douglas (Ned) 20,56, 2. Ossovitch (Oek) 20,58, 3. Wi|- meersch (Bel) 20,74, 5 Van Balkom 20.80 800 m: 1Yampoy (Ken) 1 44,36 1500 m: 1 Diaz (Spa) 3.31,98 400 m horden: 1. Davis (VSt) 48,97, 3000 m steeple: 1. Kandie (Ken) 8.15,42, 2, Mar tin (Spa) 8.19,64, 14. Casper Vroemen 8 45,43 Ver: 1. Beckford (Jam) 8,17, 2. Krause (Dui) 8,07. Hoog: 1 Pennings (Ned) 2,27, 2 Rhoden (Dui) 2,21 Kogel stoten: 1 Hunter (VSt) 21,11 Vrouwen. 200 m: 1. Frazer (Jam) 22,56, 2 Perry (VSt) 22.70 800 m: 1 Stals (Bel) 2 00,88 1500 m: 1. Sacramento (Por) 4.01,93 (beste jaarprestatie) 100 m hor den: 1. London (Jam) 12,86, 2. McGray (VSt) 13,04. 400 m horden: 1. Smith (Ier) 55,11. Ver: 1 Montalvo (Cub) 6,84, 4. Jaklofsky 6,31 2,8 m/s). Speer: 1. Sji- kolenko (Rus) 64,25 Göteborg. EK neo-senioren. Mannen, 100 VOETBAL Utrecht. Vrouwen, vriendschappelijk. Ne derland - Australië 3-1 (0-0). 48. Boom gaardt 1-0 (sc). 54. Deiters 2-0, 58 Moreira de Melo 3-0. 65. Annan 3-1 (sc). SCHAKEN Dieren. Open NK. Negende ronde, voor naamste uitslagen: Van den Doel (Ned) Van Wely (Ned) 1-0, Berelovich (Oek) - Barsov (Oez) 0-1, Hort (Dui) - Meijers (Let) 1-0, Janssen (Ned) - Goloebev (Oek) 0-1, Van der Weide (Ned) - Bosboom (Ned) 0-1 De Vreugt (Ned) - Mikhalevski (Isr) 1-0, Savsjenko (Oek) - Ribshtein (Isr) 1-0 Stand: 1 Van Wely 7 1/2 punten, 2. Van den Doel 7. 3. De Vreugt, Barsov. Goloe bev, Bosboom, Hort 6 1/2. 8. Savsjenko (Oek). Ernst (Ned) 6. TENNIS Stanford. Vrouwen, 1 miljoen gulden. Tweede ronde: Davenport (VSt/1) - Rubin (VSt) 6-3 6-7 6-3, Coetzer (ZAf/4) - Ray mond (VSt) 4-6 6-2 7-5, Frazier (VSt) - Schett (Oos/5) 6-4 6-0, Kremer (Lux) - Zu luaga (Col) 6-2 6-4. Kitzbühel. Mannen, 1 miljoen gulden Derde ronde: Meligeni (8ra/7) Medvedev (Oek/9) 6-1 6-3, Albert Costa (Spa/5) Arazi (Mar/12) 6-2 6-4, Ferrero (Spa) - Va- cek (Tsj/14) 7-6 6-0, Kafelnikov (Rus/1) - Martin (Spa/16) 1-6 6-4 6-3, Fromberg (Aus) - Alonso (Spa) 5-7 6-3 7-5, Lapentti - Schranz 6-4 6-3. Los Angeles. Mannen, 700.000 gulden. Tweede ronde: Sampras (VSt/2) - Lareau (Can) 7-6 6-3, Sekulov (Aus) - Enqvist (Zwe/5) 6-7 6-4 6-3, Ferreira (ZAf/8) Gi melstob (VSt) 5-7 7-5 6-2, Chang (VSt) - Raoux (Fra) 6-4 6-2. Umag. Mannen, 750.000 gulden. Tweede ronde: Moya (Spa/1) - Lukko (Fin) 6-4 6-4. Norman (Zwe/8) - Canas (Arg) 6-4 6-3. Calleri (Arg) - Urh (Slv) 6-0.6-1. Goirle. NK. Vrouwen, kwartfinales: Kam stra (Ned/1) - Bruis (8) 6-2 7-5, Haak (5) - Rottier (4) 6-7 6-3 7-6, Seelen (3) - Gom perts (6) 6-1 6-4, Gerards - Ketelaars (2) 3-6 7-6 7-6 Mannen, kwartfinales: Van Gemerden (8) - Bok (1) 6-2 6-0 3-6 6-1, Reuter (2) - Wild (7) 6-3 6-3 6-2, Stan daart (5) - Burgersdijk 6-3 6-0 6-2, Bel- graver (5) - Merry (3) 5-7 6-2 7-6 6-4. WIELRENNEN Aartselaar. GP Rik van Steenbergen: 1. F gueras (Ita) 205 km in 4,32.51. 2. Blijle vens (Ned) 0.01, 3 Planckaert (Bel). 4. Vanderaerden (Bel). 5. Serpellmi (Ita), 6. Hoedemakers, 10 Vierhouten, 19. Hiem- stra, 30. Hopmans. Ronde van Portugal: Vierde etappe, Porta legre - Marvao. 1. Sarkaoeskas (Lit) 144,9 km in 3.27.27, 2. Barbosa (Por), 3. Soeiro (Por), 4. Flores (Spa), 5. Guillamon (Spa). Klassement: 1 Sarkaoeskas 18.15.27, 2. Frigo (Ita) 0.05, 3 Lopes (Por) 0.11, 4 Soerkov(Rus)0.12, 5 Soeiro0.14. Wateringen. Profcriterium: 1. Lotz (Ned) 100 km in 2.18.11, 2. Wesemann (Dui) 0.10, 3. Cornelisse (Ned). 4. Zabel (Dui), 5. Den Braber (Ned). Elite-renners/neo-amateurs (100 km): 1 Van der Tang (Voorhout), 2 Zuijderwijk (Poeldijk), 3. Van Gullick (Rotterdam), 4. Mikkli (Amersfoort), 5. Stobbelaar (Uden). Junioren (60 km): 1. De Jong (Montfoort), 2. Van der Ley (Leerdam), 3. Van Wegen (Hoogland), 4. Van der Kooij (Leiderdorp) Nieuwelingen (45 km): 1 Van Duuren (Hoogeveen), 2. Sym (Wochnum), 3. Van der Linden (Wilnis), 16. Davey Rotmensen (Leiden). Sachsentour International. Derde etappe, Altenberg - Leipzig: 1. Hölestöl (Noo) 187 km in 4 25.23, 2. Van Kessel (Ned) 0.42'. 3. Rich (Dui), 6. Löwik 0.49. Klassement: 1Ampler (Dui) 13.20 48. 2. Sievers (Dui) 0.22, 3. Reuss (Dui) 0.47. 4 Vries (Ned) 1.06 ZEILEN Helsinki. EK laser. Stand na 8 races: 1 Ainslie (GBr) 23 punten, 2. Martinez (Spa) 39, 3. Goodison (GBr) 43, 5. Kals 48, 16. Lantermans 75, 53. De Haas 187. Sandefjord. EK soling (fleetracen). Stand na 7 races: 1 Heiner/van Niekerk/De Rid der (Ned) 20, 2 Beadsworth (GBr) 22, 3 Pitsjoegin (Oek) 23. ZWEMMEN Istanbul. EK. Mannen, finales. 50 m rug: 1. Theloke (Dui) 25,66 (Europees record) 100m vlinder: 1 Esposito (Fra) 1.57,20 8. Aartsen 1.59,86 200 m school: 1 Per rot (Fra) 2.12,46, 200 m vrij, halve fina les: 1 Van den Hoogenband (Ned) 1.47,79, 9. Kenkhuis 1.50,71 (uitgescha keld). Vrouwen, 200 m wissel: 1. Klotsjkova (Oek) 2.14,02. 200m vrij: 1 Stockbauer (Dui) 8.33,79, 2 Vlieghuis (Ned) 8.35.19. 5. Geurts (Ned) 8 40.59. 50 m school, halve finales i Baker (GBr, 31,43 (Europees record), 6. Kikkert 32,40 (Ned. record), Valen gediskwalificeerd. 100 m rug, halve finales: 13. Staru 1.04,49 (uitgeschakeld). 100 m vlinder, halve finales: 1 De Bruijn (Ned) 68,92 (Europees record).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 19