Hoogvliet pleit voor Kinderopvang ziekenhuis krijgt geen geld garage onder park Motor wellicht in Japan 'Godfather' hangt celstraf boven hooft DorpsJj^gezicht Nieuwe Wetering Rijn Veenstreek Doffe smeerboel Nieuwe vergunning e voor woonarl Rijnwoude heeft overschot van bijna driekwart miljoe Fikse celstraf geëist na mislukte berovin WOENSDAG 28 JULI 1999 chef tim brouwer de koning. 071-5356417, plv -chef marieta kroft. 071-53564 alphen aan den rijn» saskia buitelaar Supermarkt Hoogvliet wil een parkeerkelder onder het Europapark in de Alphense wijk Kerk en Zanen. Er ko men zo veel bezoekers op de supermarkt en het winkel centrum Adas af, dat de parkeergarage onder de Hoog vliet in de weekeinden volkomen overbelast is. 5 alphen aan den run F saskia buitelaar Die parkeerkelder biedt plaats aan 150 auto's. Vooral kort-par- keerders gebruiken die plaat- sen. Want met de winkeliers en c hun personeel is afgesproken 1 dat zij hun auto er alleen op r maandagen en dinsdagen mo- x gen stallen. Voorheen mocht i dat ook op woensdag, maar die x dag is uit de afspraak terugge- v trokken omdat dat een drukke j J winkeldag bleek te zijn. ,,En dan moeten er nog heel wat nieuwe huizen worden op geleverd in Kerk en Zanen", schrijft directeur M. Hoogvliet in een brief aan de gemeente. Ze vraagt de gemeente om seri eus te overwegen een extra par keergarage aan te leggen onder het park naast het winkelcen trum. „We zijn ons bewust van de uitermate hoge kosten van zo'n parkeervoorziening", al dus Hoogvliet. „Maar de inves tering is onontkoombaar als we het winkelcentrum ook in de komende jaren bestaansrecht willen geven en de overlast in de buurt tot een minimum wil len beperken." De gemeente zegt toe infor matie over de technische mo gelijkheden voor een parkeer garage onder het park te ver schaffen. Burgemeester en wet houders wijzen er echter op voorhand op dat de uitbreiding van de parkeergelegenheid ge baseerd moet zijn op de be hoefte van klanten uit Kerk en Zanen, omdat Atlas een wijk- functie heeft. Volgens Hoogvliet bestaat daarover geen twijfel. Onder zoek heeft aangetoond dat 98 procent van de gezinnen in Kerk en Zanen bij Atlas de boodschappen doet. Klanten van buiten de nieuwbouwwijk trekt Hoogvliet nauwelijks. Hoogvliet is bereid zelf te inves teren in de nieuwe parkeerkel der, die nog eens 150 parkeer plaatsen moet opleveren. Alphen wil geen subsidie geven voor de uitbreiding van kinderdagverblijf Marij ke in het Rijnland Ziekenhuis. M. van Tetering had 25.000 gulden sub sidie gevraagd om nieuw materiaal aan te schaffen zodat ze een extra groep kan samenstellen, onder andere voor kinde ren van ziekenhuispersoneel. Van Tetering vond de brief van de ge meente bij terugkeer van haar vakantie en heeft de inhoud ervan nog maar net tot zich laten doordringen. „Ik had niet venvacht dat ik geen subsidie zou krij gen. De gemeente geeft veel subsidie aan kinderopvang. Maar niet aan parti culieren. Jammer, want ik voorzie wel in een grote behoefte." Ze verhuist volgen de week haar dagverblijf aan huis naar een ruimte in het ziekenhuis. De gemeente hanteert strikte regels bij de verlening van subsidie. Wie daarvoor in aanmerking wil komen moet een acti viteit bieden die een meerwaarde heeft. Soms geeft de gemeente waarderings subsidies. Bij het dagverblijf was hiervan geen sprake, schrijft het gemeentebe stuur in zijn besluit. Een particuliere le ning bij de bank is voor deze financie ring het aangewezen instrument. Deze week maken Van Tetering en haar medewerkers de ruimte in het Rijn land Ziekenhuis aan de Oudshoornse- weg gebruiksklaar. Volgende week kun nen de eerste kinderen er terecht. De opknapbeurt betaalde ze uit eigen zak, maar voor de uitbreiding heeft ze subsi- Nieuwe wending in zaak Keessen den haag/woubrugge marun kramp De Honda-Six van de legendari sche Britse motorcoureur Mike Hailwood zwerft mogelijk over de hele wereld. Tijdens het kort geding in de Haagse rechtbank beweerde de Woubrugse mo torhandelaar J. Keessen giste ren dat de tweewieler die hij ooit in bezit had in handen is van ene Sieber in München. Ook sloot hij niet uit dat Hail- woods weduwe Pauline, die de motor al meer dan tien jaar probeert terug te krijgen van Keessen, in het Hondamuseum in Japan staat. In dat geval zoekt zij een motorfiets die nooit tot zijn verzameling be hoorde. Keessen kwam met deze ver rassende wending toen hij het plaatje zag dat J. van der Pijl, de advocaat van Pauline Hail wood, aan rechter E. Dil-Stork voorhield. Van der Pijl zei daar bij dat daarop de gezochte mo tor was afgebeeld en dat hij er aan twijfelde of die motor in München bij Sieber was aange troffen. Een motorkenner die op verzoek van de weduwe naar Duitsland afgereisd, kon geen uitsluitsel geven. Volgens Van der Pijl ontbraken veel onder delen van de Honda Six. Keessen, die het plaatje ook onder ogen kreeg, zei de rech ter daarop droogjes dat hij het niet vreemd vond dat die motor niet was aangetroffen in Mün chen. „Die motor heb ik name lijk nooit in mijn bezit gehad. Op die motor won Hailwood goud en die staat al sinds jaar en dag in het Honda-museum in Japan. Dat is alom bekend." Van der Pijl bijsterd op deze voor hem nieu we lezing. „Als dit niet 'de' Hailwood-Six is, heeft meneer Keessen de boel jarenlang mis leid." Keessen legde vervolgens geduldig uit dat de coureur des tijds meer motorfietsen van hetzelfde type tot zijn beschik king had. De motor die Keessen begin jaren tachtig van Hail- woods zakenpartner Rodney Gould kocht, was niet 'de' Honda-Six waarop Hailwood als eerste finishte tijdens een WK. „Die bleef achter in Cana da en ging vervolgens naar het Hondamuseum. Met de motor die ik in handen had, reed Hail wood minder belangrijke ra ces." Sinds begin jaren tachtig pro beert de weduwe van Hailwood de motor van Keessen terug te krijgen omdat de koop destijds onrechtmatig was. Keessen be weert echter dat hij het verza melobject met een geschatte waarde van twee miljoen gul den halverwege de jaren tachtig van de hand deed. Twee maan den geleden bepaalde het Haagse gerechtshof dat Kees sen de motor moet teruggeven aan de weduwe op straffe van een dwangsom van 5000 gul den per dag. Mocht het verza melobject niet binnen dertig dagen in het bezit zijn van Hail wood dan kon zij Keessen in de gevangenis laten gijzelen. Gisteren eiste Keessens advo caat Roelink dat de straf niet werd uitgevoerd omdat duide lijk is dat Sieber de motor heeft. Om dit te bewijzen toonde Keessen de rechter vervolgens een brief waarin Münchenaar Sieber schrijft het verzamelob ject niet te willen verkopen ten zij Keessen achter de tralies ver dwijnt. De advocaat van Van der Pijl had echter het tegen deel vernomen. Voor 25.000 Duitse marken wil Sieber de motor verkopen. Keessen moest de portemonnee dus maar trekken, zei Van der Pijl. Voor die onderhandelingen is tijd nodig meent Keessens ad vocaat. Hij vroeg de rechter de straf in te trekken. Rechter Dil- -Stork kan echter niets veran deren aan de dwangsom, om dat het hof die straf had be paald. Toch zaten de partijen er niet voor niets. Wat betreft de gijzeling waren ze bij haar wel aan het goede adres, aangezien 'haar' rechtbank die strafmaat had gesteld. Dil-Stork stelde voor om de dwangsom een week te bevriezen. Die be voegdheid had de rechter wel, mits Van der Pijl zijn verzet te gen een verandering in het von nis zou opgeven. Maar Van der Pijl sloeg het aanbod af omdat hij zich moest houden aan de orders van Pauline Hailwood. De rechter sloot daarop de zitting en beraadt zich tot dins dag 3 augustus op het verzoek van Roelink om de gijzeling in te trekken. Om te voorkomen dat Keessen de dwangsom moet betalen spant Roelink een kort geding aan bij het ge rechtshof. „Tot volgende week", zeiden de advocaten na afloop tegen elkaar. Ook Kees sen had buiten de rechtzaal nog een toevoeging. „De motoren waarop Hailwood reed zijn nooit zijn eigendom geweest maar altijd in het bezit geble ven van Honda. Als mijn koop dus onrechtmatig was en de weduwe de motor terugkrijgt, kan de fabrikant de bike nog al tijd terugeisen." die nodig. „Voor die tweede groep mo ik meer bedjes en speelgoed aansch; fen. Nu vang ik de kinderen op in m eigen huis, maar ik kan moeilijk al mi ffei meubelen meeslepen." Ze weet nogn |0t€ of ze het voorstel van de gemeente ga aanvechten. De tweede groep komt er pas in jani 0 ari. Wel kunnen vanaf volgende we >r e' kinderen van patiënten die voor ei de' kortdurend ondezoek komen bij haariteri recht. Ook het ziekenhuispersoneel k<vï dan kinderen in het dagverblijf plaatse jacobswoude annette lameuer De woonark van Eric Bi mag van de gemeente cobswoude pal voor de molker in de Does bij Hoogmade I iral alphen aan den rijn Straat lawaai houden ze wel tegen, de geluids schermen langs de Alphense Conradstraat. Maar zoals veel straatmeubilair nodigt ook deze kunststof geluidswal graffitispui ters uit om hun spuitbus tevoor schijn te halen. Eén vieze smeer boel is het, vinden de bewoners. Via de gemeente proberen ze het zaakje te laten reinigen, maar dat gaat niet zo eenvoudig. „Het zijn oude schermen die voor een deel al verweerd en vuil zijn", zegt een woordvoerster van de ge meente. „Bovendien is het mate riaal waarschijnlijk niet geschikt om graffiti te verwijderen, dat laat maar doffe plekken achter." In meer opzichten niet spuitbe- stendig dus. Wat er dan met de vieze schermen moet gebeuren, is onduidelijk. „We zoeken naar een efficiënte oplossing." FOTO WIM DIJKMAN gen. Secretaris Ton Meester! Hij vestigde dat de gemeente e rolj nieuwe ligvergunning heeft \i ;en strekt. Wel voegde hij eraan t dat deze geldt voor de boot, als Bosch die op een tekenJn. E had toegevoegd aan de toe en malige aanvraag. De verguuroi ning geldt niet voor de veel t da gere woonark Chateau du Bi ;ste die de provincie vorige maa im liet wegslepen naar het depoi Waddinxveen. Het beleid van de provincie ien erop gericht de woonboten weren uit de wateren, maatregel trof Bosch. Hij dai ich; over de benodigde ligver^ ningen te beschikken. Uit bestemmingsplan bleek echinc dat Bosch op een illegale s elk lag .Een fout van de gemeei an; Jacobswoude, zo gaf deze een brief aan Bosch toe. Bej n. juli is de oude, verkeerde ov< gunning ingetrokken. Volgens Meester is het nu Bosch om te zorgen dat woonark aan de toegestane metingen voldoet. Maar Bi neemt daarmee geen genoeg Hij vreest problemen met hoogheemraadschap, omdat dan precies voor een afwa}| ringssluis komt te liggen. den haag/alphen aan den ru n persbureau cerberus Voor zijn Godfatherachtige optreden tegen een oud werknemer hangt een directeur van een glas- en gevel reinigingsbedrijf en zijn 'bodyguard' een celstraf boven het hoofd. De officier van justitie, mr. E. Visser, eiste gisteren anderhalf jaar gevangenis (waarvan een half jaar voorwaardelijk) tegen de 32-jarige hoofdverdachte uit Lelystad, die met een bodybuilder (32) uit Almere het slachtoffer in diens huis in Alphen overviel. De man uit Lelystad had het slachtoffer ontslagen omdat hij hem verdacht van diefstal. Er volgde een ontslagprocedure bij de kantonrechter die de onderne mer verloor. De kantonrechter bepaalde dat de direc teur de werknemer schadeloos moest stellen voor een bedrag van ruim dertig mille. De bedrijfseigenaar be taalde elf mille en probeerde volgens eigen zeggen voor de rest van het bedrag een schikking te regelen, maar dat wilde oud-werknemer volgens hem niet. De ondernemer vroeg de vriend uit Almere mee te gaan naar Alphen. De bodybuilder zou het slachtoffer moeten 'imponeren'. De man uit Almere nam ook nog een 35-jarige bodybuilder uit Lelystad mee. De onder nemer, die al een strafblad had, droeg onder zijn jasje een schouderholster met daarin een pistool. Na binnenkomst smeet de man uit Almere het slachtoffer op diens bed in de slaapkamer. Ook de vriendin moest op dat bed plaatsnemen. De bodybuil ders dwongen het slachtoffer een contract te tekenen waarin hij afzag van de rest van de schadeloosstelling die de kantonrechter hem had toegekend. De doods bange man, die ook werd geslagen en met het pistool werd bedreigd, tekende het contract. Toen de man aangifte deed, ging zijn mobiele telefoon af. De bo builder uit Almere bedreigde hem nog eens teil nisch. Rechter mr. H. van den Berg noemde de affaire 'Godfatherachtig maffiagebeuren'. De hoofdverdai zei bang te zijn dat zijn bedrijf met dertien werknem over de kop gaat als hij niet gauw uit de gevange i[er| komt. Een reclasseringsmedewerkster adviseerde rechtbank 'elektronisch toezicht' als straf op te leg| De officier van justitie verzette zich daartegen om elektronisch toezicht alleen mag worden opgelegc plaats van een onvoorwaardelijke celstraf die niet 1 ger is dan zes maanden. De zaak tegen de derde verdachte, de bodybuil j uit Lelystad, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Iri zaak tegen de andere verdachten doet de rechtb over twee weken uitspraak. Dorpsgezicht is een zomerserie over kleurrijke inwoners uit de Rijn- en Veenstreek. Zij kennen hun woonplaats, in veel gevallen tevens hun geboorteplaats, als hun broekzak. Elke aflevering komt een andere plaats aan bod. In deel vijf: Peter Klerks uit Nieuwe Wetering. Rijnwoude heeft vorig jaar 725.000 gulden overgehouden. Dat blijkt uit de jaarrekening die gisteren openbaar is ge maakt. Oorzaken van het over schot zijn lagere personeelskos ten omdat een aantal vacatures nog niet is ingevuld. Verder gaf Rijnwoude vorig jaar bijna 2,25 ton minder uit aan bijstands uitkeringen en het minimabe leid dan geraamd. De gemeente ontving meer bouwleges dan ze verwachtte. Bovendien gaf Rijn woude minder geld uit aan in- Ne vesteringen dan ze bij de stelling van de begroting v 1998 verwachtte. Hier teg over staat dat Rijnwoude vi es jaar 549.000 gulden minder en. het Rijk ontving dan begn Deze lagere uitkering is verc ijn zaakt door de lagere aanta! inwoners, woonruimten eni keringsontvangers dan cfa; spronkelijk geraamd. De raad behandelt de jaa|Ta; kening op 9 september. Tijd r de begrotingsbehandeling en 11 november - bepaalt waaraan het overschot wtba; besteed. he Wie in Nieuwe Wetering vertier zoekt, komt gegarandeerd Peter Klerks tegen. Hij is al vijftien jaar beheerder van het Cultreel Centrum en tevens de langst zittende horecaondernemer in het dorpje. Als geboren Nieuwe Weteringer heeft hij een aardige kennissenkring opgebouwd. „De echte Nieuwe Weteringers ken ik allemaal wel, alleen de import niet. Die mensen zijn vaak meer op zichzelf en die zul je, uitzonderingen daargelaten, niet snel tegenkomen." Voordat Klerks (39) de horeca inging, werkte hij op scholenge meenschap De Hoeksteen. Wat zijn functie daar was wil hij lie ver niet zeggen. „Het is niet no dig om mijn functie te vermel den, maar ik heb het daar wel altijd goed naar mijn zin gehad. Voordat ik op De Hoeksteen aan de gang ging, had ik nog wel eens last van driftbuien. Door mijn toegenomen men senkennis ben ik langzaam over mijn driftige karakter heen ge groeid. Ik kon goed opschieten met die jongens daar en heb daar met veel plezier gewerkt." In 1984 kwam zijn horecageest bovendrijven en solliciteerde hij naar een baan in het Cultu reel Centrum. „Ik had in de avonduren mijn horecadiploma gehaald en toen het centrum vrij kwam ben ik er gelijk op af gestapt. De toenmalige eige naar Theo Hogenboom gaf, in tegenstelling tot veel anderen in die tijd, direct zijn steun. Veel mensen waren door mij reputa tie en mijn wispelturige karak ter nogal sceptisch, maar hij ging er van uit dat ik het in het verenigingsleven wel zou red den. Uiteindelijk heeft hij nog gelijk gehad", zegt hij met een trotse glimlach. In de tijd dat Klerks beheerder van het centrum is, is er veel veranderd. „Je merkt dat Nieu we Wetering aan het vergrijzen is. Dit komt doordat de huizen hier steeds duurder worden. Voor jonge gezinnen is Nieuwe Wetering geen aantrekkelijke plaats om zich te vestigen." De gemeente Alkemade kampt al geruime tijd met hinderlijke bouwbeperkingen. Klerks vindt dat jammer. „Neem het stuk grond naast mijn huis. Het is de bedoeling dat hier nieuwbouw huizen komen, maar de ge meente krijgt geen vergunning terwijl ze dat dolgraag willen." Dat de bevolking van Nieuwe Wetering aan het vergrijzen is merkt Klerks ook aan de bezoe kers van het centrum. „We had den bijvoorbeeld discoavon- den haag/nieuwkoop den. Daar trokken we veel pu bliek mee. Nu moeten we meer hebben van de partijen, bruilof ten en het verenigingsleven." Vooral de verenigingen vormen een groot deel van Klerks klan tenbestand. Zo maken de plaat selijke schietvereniging en de biljartclub gebruik van het cen trum. Daarnaast heeft het Cul tureel Centrum ook nog een groep stamgasten die, omdat het maar een dorpje is met on geveer 550 inwoners, tot spijt van Klerks niet groot is. „Vroeger leefden de mensen voor de feestavonden. Twintig jaar geleden moest de organisa tie bijvoorbeeld lijsten maken waarop de bezoekers moesten aangeven of ze wilden kaarten of biljarten. Bijna het hele dorp liep dan uit. Tegenwoordig zijn de mensen mobieler en zoeken zij hun heil in Roerlofarends- veen." Of dit problemen voor de toe komst van het centrum gaat brengen weet Klerks nog niet. Aan de ene kant vreest hij voor moeilijkheden. „Misschien zou het beter zijn als we twee jaar er tussen uit konden, om de Nieu we Weteringers aan het denken te zetten. Ik denk dat ze er dan achter zouden komen dat ze wat missen." Aan de andere kant ziet hij toch ook enkele mogelijkheden. Met de komst van de hogesnel heidslijn (HSL) ziet hij als één van de weiningen in het dorp nieuwe mogelijkheden. De komst van de HSL maakt het dorp aantrekkelijk om in te wo nen. Vroeger waren we het gat van de Veen en nu zijn we de voorkant van de Veen. Ik vind het alleen onzinnig dat de HSL voor de koeien onder de grond gaat en dat de mensen hier aan de overkant moeten verhuizen omdat ze op het trajectgebied wonen." luyke van der kooi persbureau cerberus De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag heeft gisteren een gevangenisstraf van dertig maanden - waarvan tien voorwaardelijk - geëist te gen een 18-jarige man uit De Ronde Venen die in april van dit jaar in Nieuwkoop een su permarkt probeerde te overval len De overval mislukte door manhaftig optreden van een medewerkster van de super markt. De man had van een mede werkster van de Super de Boer supermarkt in Nieuwkoop ge hoord dat een vrouw aan het eind van de dag de omzet naar de bank bracht. Volgens de ver dachte had de medewerkster hem 'lekker gemaakt' voor de overval. Als de roof lukte wilde ze ook een deel van de op brengst, zei de verdachte. Het zou om een bedrag van rond de ton gaan. nal lec De 18-jarige opereerde ne temin op eigen houtje. Ge pend met een neppistool be er derde hij het slachtoffer in )en buurt van de Kennedylaan. )or schopte haar tegen de vlakte per probeerde haar tas af te (iet ken. Maar de vrouw klan zich vast aan de tas en hoe; 0j de overvaller ook zijn lstL deed, de vrouw gaf niet toe dader vluchtte uiteindelijk. Officier van justitie mr. E. ser prees de actie van slachtoffer gisteren, maar W schuwde wel dat haar weerv f,et niet van gevaren ontbloot De aanklager wees de rei bank ook op strafblad dat stI verdachte al sinds 1984 had gebouwd bij de kinderrechtf en De man pleegde de ove omdat hij schulden had. Sd den, die hoog waren opg \V( pen, omdat hij boetes voo hard rijden en zonder helm i den op scooters niet betaald jj De rechtbank doet over weken uitspraak. UI Peter Klerks: „Vroeger waren we het gat van de Veen en nu zijn we de voorkant van de Veen. FOTO HIELCO KUIPERS

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 14