Hofjes op plek van huurhuizen Veiling wil meer vrijheid om voortbestaan te verzekeren ESI 'Apetito is werkelijk pico bello' Liever de nor in dan een preek van de rechter Levend tafelvoetbal in feestweek Woubrugge Rijn Veenstreek Alphenaar beboet voor slaan van politieman Veiligheid provinciale wegen Rijnwoude toegenomen GERECHT uiinouavj 1/ juli jyyy CHEF TIM BROUWER DE KONING, 071-5356417, PLV.-CHEF MARIETA KROFT, 071-535< Nieuwbouw aan Stationsstraat in Roelofarendsveen De veertig huurhuizen aan de even zijde van de Spoor straat in Roelofarendsveen moeten plaatsmaken voor hofjes- en patiowoningen. Het plan dat Woningbouw vereniging Alkemade heeft uitgekozen voor de nieuw bouw voorziet in 35 huur- en koopwoningen. Dat kun nen er nog meer worden als de gemeente besluit de brandweerkazerne op de hoek te slopen en als de stich ting Huisvesting Gezondheidszorg Alkemade het kruis- gebouw wil afstaan. eniging had een prijsvraag uit geschreven waaraan drie bu reaus meededen. Uiteindelijk kregen de tekeningen van Stol de voorkeur van de woning bouwvereniging. In de tekeningen staan aan de even zijde van de Spoor straat vier hofjes van zeven a acht eengezinswoningen ge pland. In de hofjes kunnen au to's worden geparkeerd. Bel- jaars: „Overdag, als de mensen met de wagen naar het werk zijn, is er voor kinderen dus volop ruimte om te spelen." De huizen krijgen aan de achterzij de een tuin. In de richting van de Narcisstraat wil de woning bouwvereniging zeven patio- woningen bouwen. Deze gelijk vloerse woningen op de begane ROELOFARENDSVEEN MARUN KRAMP Dat laatste is overigens nog al lerminst zeker, meldt A. Bel- jaars, directeur van de woning bouwvereniging. „We hebben nog niet met de stichting ge praat over die mogelijkheid. Dat moet allemaal nog gebeu ren." Mocht de woningbouw vereniging haar zin krijgen dan komt er een appartementen complex op de hoek van de Spoorstraat en Stationsstraat. In dit gebouw komen enkele tientallen ruime koop- en huur- appartementen met een balkon i of terras. Het nieuwbouwplan voor de Spoorstraat is afkomstig van ar chitectenbureau Stol uit Sas- senheim. De woningbouwver- grond zijn geschikt voor senio ren. Directeur Beljaars benadrukt dat de plannen nog niet defin- tief zijn. „Wij staan achter dit plan, maar wij zijn afhankelijk van nog wat andere partijen. De gemeente bijvoorbeeld stelt de stedenbouwkundige voorwaar den op voor dit gebied. Het is dus afwachten of ons plan daarbinnen past." De afgelopen periode heeft de woningbouwvereniging de plannen doorgenomen met de bewoners van de veertig huizen die worden gesloopt. Beljaars: „Waarschijnlijk kunnen alle be woners die na tijdelijke huis vesting elders willen terugkeren naar de Spoorstraat, daar een nieuw huis krijgen. Zoals het er nu voorstaat hebben we daar voor voldoende huizen. De be woners vonden dit een hele ge ruststelling. Natuurlijk vindt niet iedereen de nieuwbouw even fantastisch. Voor sommige bewoners is de sloop van hun huis heel emotioneel. Maar veel anderen zien in dat de huizen tegen de vlakte moeten. Ze zijn oud en vervallen." Voorstel om vlooienmarktverbod te schrappen DEN HAAG/ROELOFARENDSVEEN PERSBUREAU CERBERUS Om het voortbestaan van het noodlijdende Bloe menhandelscentrum in het centrum van Roelof arendsveen te verzekeren wil de eigenaar, Ver eniging Bloemenveiling Aalsmeer (VBA), het vei lingterrein en de veilinggebouwen beter benut ten. Daarom ging de VBA gisteren bij de Raad van State in Den Haag in beroep tegen de vast stelling van het bestemmingsplan De Gogh door de provincie Zuid-Holland. Volgens het bestemmingsplan mag er bij het Bloemenhandelscentrum alleen 'geveild' worden en zijn nevenactiviteiten uit den boze. De advo caat van de VBA legde uit dat de relatief kleine veiling zich meer wil toeleggen op de groothan del en distributie voor de bloemen- en planten- detailhandel. Tevens wil de veiling de gebouwen en terreinen aan organisatoren van evenementen verhuren. Ook incidentele evenementen, zoals vlooien markten, mogen er slechts in beperkte mate plaatshebben. Het gemeentebestuur van Al kemade had de veiling toestemming gegeven om één keer per maand een vlooienmarkt in het vei linggebouw te organiseren. Maar al snel bleek de vlooienmarkt elke week te worden gehouden. Overigens zijn er volgens gemeentewoordvoerder E. van Sambeek weinig problemen meer met de vlooienmarkt sinds de parkeerproblemen zijn opgelost. Ook omwonenden, die wel bezwaar hebben tegen muziekmanifestaties, willen dat de vlooienmarkt blijft. Daarop stelde staatsraad D. Dolman voor om het vlooienmarktverbod maar uit het bestem mingsplan te schrappen, zodat de gemeente op nieuw een aantal voorschriften voor de vlooien markt kan opstellen. Mocht de Raad van State de VBA ook op de andere punten haar zin geven dan mag de veiling meer diverse economische activiteiten ontwikkelen. De Raad van State doet over zes weken uit spraak. De zussen M. van den Broek (links) en J. Hoogenboom genieten dagelijks van hun opgewarmde diepvriesmaaltijd. foto engel lameijer Geen heimwee naar tafeltje-dek-je OUDE WETERING MARIEKE DE WIT Van bietjes heeft van den Broek (80) uit Oude Wetering nooit gehouden. Die kieperde ik altijd meteen weg. Maar misschien zijn de bietjes van Apetito wel lekker. Ik zal ze toch eens nemen." Sinds 1 juli krijgt Van den Broek diepvriesmaaltijden van het Haagse bedrijf Apetito in plaats van warm eten van tafel- tje-dek-je. Een hele vooruit gang, vindt ze. De Alkemadese horeca-on- dernemer Kozijn, die de war me maaltijden bereidde voor de stichting tafeltje-dek-je, zegde zijn contract met de stichting op omdat hij niet meer kon voldoen aan de Eu ropese warenweteisen. Apetito en het Woubrugse zorgcen trum Woudsoord hebben die taak overgenomen. Wouds oord maakt warme maaltijden voor de twintig van de vijftig afnemers die om medische re denen hun maaltijd niet kun nen opwarmen. Keuze Bij Apetito kunnen afnemers uit een menuboek de maaltij den uitzoeken die ze die week willen eten. Ze kunnen ook een standaardpakket (menubox) met zeven maaltijden kiezen. Het eten van Apetito is een stuk beter dan dat van tafeltje- dek-je, vinden Van den Broek en haar zus J. Hoogenboom (82). Van den Broek: „Ik houd er niet van om over anderen te praten, maar vaak was de groente van tafeltje-dek-je te lang gekookt of de aardappe len waren zo hard dat ik er met mijn vork niet doorheen kwam. Nu lukt dat wel." En thousiast: „Laatst had ik rijste brij met appel en kaneel. Jee- tjemekreetje, dat was lekker. Het was gaar, het was zoet. Heerlijk." Maar niet alles overleeft het invriezen zonder aan kwaliteit in te boeten. Zoals de pannen koeken met rodebessenvulling. Van den Broek: „Mijn gebit gingen ervan klapperen, zo taai waren ze." Hoogenboom: „Daar was niets aan. Maar die neem je dan de volgende keer niet meer." Afnemers van de vriesverse maaltijden hebben niet alleen meer keus dan voorheen, ze kunnen nu ook beslissen op welk tijdstip ze de maaltijd nuttigen. Tafeltje-dek-je kwam rond twaalf uur 's middags langs. Van den Broek stond 's ochtends meestal laat op en had dan nog helemaal geen trek. „Nu eet ik wat later." Voor haar zus geldt hetzelfde. Zij liet de warme maaltijden vaak staan tot één uur, maar die wa ren dan natuurlijk al flink afge koeld. Van den Broek en Hoogen boom hebben beiden een vrieskist in de slaapkamer staan die ze speciaal hebben aangeschaft om de maaltijden in te bewaren. Hoogenboom kocht ook een magnetron, haar zus had er al één. Van de mogelijkheid een magnetron te huren bij Apetito maakte Hoogenboom geen gebruik. „Dan blijf je betalen." Maar verder niets dan lof. Van den Broek: „Apetito is pico bello." DEN HAAG/ALPHEN De weigering om te vertreld bij de ingang van discoth(|2 Choices in de Julianastraatp Alphen aan den Rijn en slaan van een politieman is 23-jarige Alphenaar gisteren politierechter mr. C. Waterb in Leiden op een boete van zend gulden komen te st< Daarnaast moet de man eens 75 gulden betalen oi hij die zich nacht schul101 maakte aan openbare dronkier schap. Tegen de Alphenaar officier van justitie mevr) mr. M. Kattouw een boete 1375 gulden geëist. Daarn; heeft de man volgens de offit Tj op Koninginnedag politiemr nen uitgescholden. De Alj naar beweert dat niet de pi maar zijn vrienden uitschi ip De rechter gaf de Alphenaail vo voordeel van de twijfel en s hem vrij van de belediging, het incident bij discoth Choices herinnerde de 23- ge man zich bijna niets mee herinneren omdat hij stijf sti van de drank. i :D .G Alphenaar beschoten met luchtluik ALPHEN AAN DEN RUN Een 17-jarige Alphenaar is lijn teren in de Gravenstraat vai str een woning met een luchtb de beschoten. De Alphenaar vervolgens naar huis, wa; zijn broer poolshoogte ging men in de straat. De broers pen de politie erbij, die t iet jongens van 15 en 16 jaar ui phen aan den Rijn aanhield Vrouw in sloot m botsing met tract» z° dg der RUPWETERING Minder ongelukken, minder hardrijders ROELOFARENDSVEEN Twee meisjes zijn verwikkeld in een nek-aan-nek race bij het zaklo- pen. Dat populaire spel maakte gisteren deel uit van de jaar lijkse sport- en speldag in Roe lofarendsveen. Daarnaast kon den kinderen uit Alkemade meedoen aan estafettespelle tjes, balspelen en springen en duiken in het zwembad. Er was dus volop pret te beleven in het zwembad en op de ligwei- de van het sportcomplex De Tweesprong. De organisatie van de sport- en speldag was weer in handen van de Stich ting Vakantiespelen Alkema de. foto mark lamers MARIETA KROFT De intensieve verkeerscontroles en waarschuwingsborden op de Gemeneweg en de Hoogeveen- seweg in de gemeente Rijnwou de hebben effect. Veel minder automobilisten overtraden het afgelopen half jaar de maxi mumsnelheden. Het aantal ernstige ongevallen liep dit jaar aanzienlijk terug. De gemeente Rijnwoude is blij met het resul taat. „De verkeersveiligheid op de N209 en de N455 is ver hoogd." De gemeente begon in sa menwerking met de provincie Zuid-Holland, het politiekorps Hollands Midden, de gemeente Rijnwoude en het arrondisse ment 's-Gravenhage op 15 ja nuari met het project 'beïnvloe ding verkeersveiligheid provin ciale wegen N209 en N445'. De automobilisten worden met be hulp van borden gewezen op de intensieve verkeerscontroles. Op billboards staat steeds aan gegeven hoeveel procent van de weggebruikers zich aan de toe gestane snelheid houdt. Gebleken is dat in de periode tussen 15 januari en 15 juli vijf procent van de automobilisten te hard reed. In dezelfde perio de vorig jaar was dat 11,3 pro cent. Ook het aantal ongevallen liep terug. In de eerste helft van 1998 waren er 37 ongevallen. Daarbij vielen zeven gewonden, waarvan enkele ernstig. Dit jaar zijn er tot nu toe 19 opgevallen gebeurd. Daarbij raakten vijf mensen licht gewond. De mate riële schade aan de auto's was aanzienlijk kleiner dan vorig jaar. Het is niet bekend of de weg gebruikers zich ook veiliger voelen. Tijdens de evaluatie van eind september besluiten de initiatiefnemers van het project of ze dat alsnog gaan onderzoe ken. Ook besluiten ze dan of de borden langs de provinciale wegen blijven staan. Hoewel het project officieel zes maan den zou duren, blijft de politie regelmatig snelheidscontroles houden. Bij een aanrijding met een t tor in Rijpwetering is gisten !ta tend een 28-jarige Leiderdoi mi gewond geraakt. De tra me reed met een aanhanger o[ i provinciale weg N445 in richting van Roelofarendsv De bestuurder was bezig" bermen te maaien. Achter tractor reed een aantal pe k nenauto's in een file. De ne derdorpse zag de tractor nil i s te laat, of wilde deze inhaal Ze botste met haar auto trirti het achterwiel van de tracto zw belandde met haar auto ii sloot aan de linkerkant vai v weg. De vrouw is met ven" dingen aan haar been naai>r LUMC gebracht. Leimuidense ontsnapt aan zwaar ongeil WETERINGBRUG ht !St Door met een grote sprong bushokje uit te vluchten, is 25-jarige vrouw uit Leimu gisteren ontsnapt aan een stig ongeval. De vrouw za een bushokje langs de W ft e ringweg in Weteringbrug Tie een auto met slingert et f aanhangwagen op zich af komen. De auto werd besti door een 19-jarige man uit! >tm lofarendsveen. De aanha ft ti achter zijn auto was vi he schijnlijk te zwaar beladen bestuurder kon de combirfelii niet meer onder controle den en kwam achterstevore igei het bushokje naast de rijt for terecht. De vrouw liep snijv 'nd( den in het gezicht en aatgdi arm op. d tc ik. he Dat had ze nog nooit meege maakt. Dat je als advocaat da genlang zonder succes probeert om je cliënt te pakken te krij gen, dat hij vlak voor de zitting ineens voor je neus staat, maar dat hij vervolgens nog voordat de zaak begint zijn biezen pakt en jou achterlaat met het ver zoek de uitspraak even door te bellen. Acvocate M. Scharloo over kwam het gistermorgen. Ze was naar het kantongerecht aan de Witte Singel in Leiden gekomen om een 30-jarige Bodegraver bij te staan die bij de politierechter moest vóórkomen wegens openlijke geweldpleging. De man was in de nacht van 11 april in de Alphense Juliana- straat een automobilist te lijf gegaan. Met zo'n staaltje van 'zinloos geweld' weet de rech terlijke macht wel raad. Voor zo'n vergrijp draai je, zelfs als het slachtoffer er met relatief onschuldige kneuzingen vanaf komt, gemakkelijk een paar we ken de cel in. Zeker als je naam al heel wat keren in de archie ven van justitie vermeld staat. En de Bodegraver weet maar al te goed hoe een cel er van bin nen uitziet. Al op zijn vijftiende kreeg hij zijn eerste veroorde ling door de kinderrechter aan zijn broek en in 1990 kreeg hij een jaar cel voor zijn aandeel in een poging tot doodslag. De af gelopen jaren hield hij zich vrij rustig, hoewel hij vorig jaar nog wel even op het bureau moest verschijnen wegens diefstal en vernieling. Je zou zeggen: alle reden om even aan de edelachtbare uit te leggen dat je het niet zo be doeld had. dat het je vreselijk spijt, dat je je leven sindsdien hebt gebeterd en dat je tegen woordig door het leven gaat als een eerzame, hard werkende burger op wie de samenleving trots kan zijn. Wie wil er niet even in het stof bijten als dat het verschil kan uitmaken tus sen de binnen- en de buiten kant van het cachot? Daar had de verdachte dus mooi geen zin in. Een officier van justitie die je vermanend toespreekt en een rechter die hoofdschuddend jouw verhaal aan zit te horen... Nee, dank je. Je kunt nog wel aanbieden om te gaan werken in plaats van achter slot en grendel te ver dwijnen. Maar ja, werken en dan ook nog zonder dat je daar geld voor krijgt! Nee, dan liever even te gast in het zorghotel van justitie. Hoef je bovendien even zelf niet te koken. Dus daar stond de advocate, in haar eentje en met lege han den. De eis van een maand cel plus een maand voorwaardelijk nam ze voor kennisgeving aan. Plichtmatig deelde ze mee dat haar cliënt ontkent dat hij iets verkeerds heeft gedaan. Maar gezien het bewijsmateriaal kon de raadsvrouw zich voorstellen dat de rechter tot een veroorde ling komt, voegde zij eraan toe. Een pleidooi om de Bodegraver een mildere straf op te leggen bleef vervolgens achterwege. Een aanbod tot dienstverlening kon zij niet doen, terwijl ze ook geen verzachtende omstandig heden kon aandragen omdat ze nauwelijks iets wist over haar cliënt. „En wat hij mij zojuist verteld heeft, mocht ik van hem niet gebruiken", aldus Schar loo. Toch bereikte zij nog iets. Bo venop de straf eiste het slacht offer nog een schadevergoeding van ruim 500 gulden omdat bij de vechtpartij op wonderbaar lijke wijze zijn uitlaat kapot zou zijn gegaan. De advocate wees erop dat het verband tussen het vechten en de uitlaat ver te zoe ken was. Daarmee was politie rechter C. Waterbolk het bij na der inzien eens. De Bodegraver moet zich binnenkort melden aan de poort van de bajes, maar zijn portemonne kan hij thuis laten. WOUBRUGGE Stichting Woutje Brugge orga niseert in de laatste week van de zomervakantie voor de 28ste keer de speelweek in Woubrugge. De opbrengst van de speelweek komt dit jaar ten goede aan het Wereld Natuur Fonds. Na de opening begint om 16.30 uur op het parkeerter rein bij de Batehof het levend tafelvoetbal. Tot een uur of acht 's avonds strijden de jeugdteams om de wisselbe ker. De senioren zijn in de drie uur daarna aan de beurt. Op zondag is een fietstocht uitge zet voor jong en oud. De start is tussen één en twee uur 's middags bij het winkelcen trum. Maandag mogen de kinde ren een hut bouwen op het veldje bij de Oudendijkseweg 13. Als het onderkomen veilig genoeg is, kunnen de bouwers 's nachts blijven slapen. Na het afbreken van de hutten kun nen kinderen die vragen heb ben over hun huisdieren te recht bij een dierendokter in verzorgingscentrum Wouds oord. Later op de dag wordt er in de christelijke school les ge geven in kinder- en jazzdans. Oudere kinderen kunnen 's avonds meedoen aan het pleintjesbasketbal bij de Bate hof. Voor deze groep is op woensdagochtend een dans- festijn georganiseerd in de christelijke school. Gedurende de rest van de dag is er tijdens de braderie aan de Comrieka- de weer het jeugdfilmfestiv. hi de speelweek ontbre ook de poppendokter niet. consultatiebureau in de kat lieke kerk aan de Bateweg. deren kunnen 's avonds in verzorgingscentrum meei aan een klaverjas- en sj< competitie. Vrijdag is op grasveld bij de Watermunt kinderpicknick en treedt chelaar Carlijn op in De V 's Avonds wordt het ven gingsgebouw op zijn kop door de drive-in show van dio 538. Op zaterdag kun de kinderen nog meedoen een viswedstrijd en een tocl over het water maken mei zeeverkenners of het zon veer. 's Avonds is er een pl d| backshow in sporthal Oud[a, dijk. ken ziel

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 14