Tennissters houden hoop levend -\f en toe schaamde ik me kapot' Sport Marco van Basten baalt nog steeds van een slechte bal ees Marbus zit thuis jir Leids succes blijft uit op Roomburg I|EES23!i pDERDAG 22 JULI 1999 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 Oranje zakt op FIFA-ranglijst iipich Het Nederlands elftal is drie plaatsen gezakt op de mglijst van de wereldvoetbalbond FIFA. Oranje stond tiende, Daar is nu op de dertiende stek terug te vinden. Noorwegen, ilexico en Portugal passeerden Nederland. Brazilië blijft rang- jstaanvoerder met 835 punten, Oranje heeft 680 punten, [and: 1. Brazilië 835, 2. Frankrijk 762, 3. Tsjechië 753, 4. Italië >6,5. Duitsland 720, 6. Argentinië (8), Kroatië 719 (7), 8. Spanje 12(6), 9. Roemenië 696, 10. Noorwegen 690 (11), 13. Neder- ind 680 (10). 'r tarathonloper Rey betrapt iden Marathonloper Julio Rey is op doping betrapt. De janjaard was een van de favorieten voor de marathon tijdens 5 WK, volgende maand in Sevilla. Rey was op 18 april derde in otterdam in een tijd van 2.07,38. Zijn naam komt voor op de varte lijst van de internationale atletiekfederatie IAAF. Daar '4jj aat niet bij op welk verboden middel Rey heeft genomen. Ook 'ij Engelse hordenloper Gary Cadogan gebruikte doping (nand- Jon). Beiden hangt een schorsing van twee jaar boven het .«d Dofd. tafter nieuwe nummer één u». kbaneDe Australische tennisser Patrick Rafter wordt ko- lende week de nieuwe nummer één van de wereldranglijst. De 5-jarige Rafter lost de Amerikaan Andre Agassi af, die de posi- 3dan drie weken heeft bekleed. Agassi heeft net als zijn land- moot Pete Sampras afgezegd voor het toernooi van Stuttgart iverliest punten. Rafter, negen jaar geleden begonnen als Mmmer 444, is de zeventiende ranglijstaanvoerder en na John n «wcombe (1974) de tweede Australiër die de toppositie haalt, ij raakt zijn verworven status vermoedelijk snel weer kwijt, jfter moet de komende weken veel punten verdedigen tijdens toernooien van Montreal, Cincinnati en de US Open, die hij irig jaar allemaal won. [orving tweede in Parijs jus» Robin Korving is gisteravond als tweede geëindigd op 110 meter horden bij de Golden-Leaguewedstrijd in Parijs. tbijna 25-jarige Heerhugowaarder moest alleen de Ameri- - an Larry Wade (in 13,29) voor laten gaan. „Ik was als eerste g er de eerste horde. Normaal moet zon race dan voor mij n", aldus een teleurgestelde Korving, die een tijd van 13,33 p. „Misschien was ik toch nog wat te voorzichtig, vanwege de litblessure waarvan ik vorige week last had". De blessure iq Kjrkruiste de plannen van Korving om een dag of tien hard te linen en hield hem afgelopen weekend ook weg van de wed- ijd in Nice. „Gelukkig had ik er hier geen last van", aldus de •derlands recordhouder. Simon Vroemen stelde teleur op de 00 meter steeple chase. De Nederlander werd 14e in 8.37,79. laase wint in Voorthuizen orthuizen Kamiel Maase heeft een korte wedstrijdpauze et succes afgesloten in Voorthuizen. De loper van Leiden Atle- kwon in de Gelderse plaats de plaatselijke tien kilometer met uitstekende tijd van 28.32. In het sterke internationale veld rsloeg hij onder meer de Kenianen Loywapet en Lotik. Ex-voetballer baart ook opzien als golfer HILVERSUM EDWARD SWIER Alle ogen waren gisteren op de Hilversumsche Golf Club ge richt op Marco van Basten. Ie dereen die een toegangskaartje had gekocht volgde de verrich tingen van de ex-voetballer, met handicap 5 beslist een ver dienstelijk golfer, die achter professional Darren Clarke een ronde door het fraaie Kievitsdal mocht maken. De andere deelnemers aan de Prominentendag - minister van Defensie Frank de Grave, orga nisator Robbie van Erven Do rens zelf, de vroegere Gazelle directeur Wim Breukink en de onvermijdelijke Harry Mens (die de stokken overigens ach ter in de auto had laten liggen en met z'n handen in de zakken toekeek) - kregen geen aan dacht. Ook een prof als Nick Price, die oprecht blij was ken nis te kunnen maken met 'San Marco', bleek plots naamloos. Van Basten verbaasde zich er nauwelijks over. Vorig jaar had hij op de baan van de Efteling al hetzelfde meegemaakt. „Daar liepen allerlei beroemde golfers voor me. Moederziel alleen. Ie dereen wilde mij zien prutsen." Prutsen is niet bepaald het woord dat van toepassing is op Van Bastens golfspel. De ge middelde speler prijst zich na heel wat jaartjes oefenen geluk kig met een handicap van 18, Van Basten bleek echter ook voor het golfspel een bovenge middelde aanleg te hebben. Al had hij er gistermiddag niet al tijd evenveel vertrouwen in. Toen de bal op de vierde hole in de rough tussen de bomen belandde, had Van Basten een waarschuwing voor het publiek, dat liefst zo dicht mogelijk in de buurt van zijn vroegere held verkeerde, in petto. „Oppassen hoor, want er kan echt van alles gebeuren", zei hij quasi serieus. Bij de afslag van de eerste ho le had hij een vette knipoog over voor de vele tv- en fotoca mera's. Tal van media waren gisteren speciaal naar de Hil versumsche gekomen voor Van Basten. Zelfs Amerikaanse stati ons wilden van 'that famous soccerplayer' horen hoe het ge steld was met het niveau van het Nederlandse golf. Alsof hij hoogstpersoonlijk de Neder landse Golf Federatie vertegen woordigde, lepelde Van Basten namen, getallen en andere fei ten op. „Het Nederlandse golf heeft nog heel even nodig om tot de Europese top te gaan be horen, maar het gaat gebeuren. Zeker weten." Om er toch maar vooral aan toe te voegen dat voor hemzelf voetbal, al kan hij het vanwege zijn knie niet meer beoefenen, nog steeds op de eerste plaats komt. „Ik golf nu drie, vier keer per week. Als hobby, niet met de bedoeling ooit nog eens pro te worden of zo. Daar ben ik toch te oud voor? Nee lekker met vrienden, voor de lol een rondje lopen. Ik heb, net als bij tennissen, dan geen last van mijn knie. Ook niet als een ron de zoals nu vijf uur duurt." „Inmiddels ben ik er wel ach ter dat voetbal mijn grote liefde blijft. Er zit veel meer beweging en emotie in het spel. Bij golf gaat het er allemaal wat meer steady, koeler aan toe. Golf vraagt trouwens ook heel ande re eigenschappen van je als mens. Het is allemaal veel meer een mentale kwestie. Golf is na tuurlijk ook veel passiever. Als kind van tien of twaalf zou ik dan ook voor voetbal kiezen. En dan misschien golf erbij doen", aldus Van Basten. Gaandeweg de ronde werd het iets rustiger. Van Basten: „Ik zag dat er wat mensen af haakten. Gelukkig maar, voor mijn medespelers dan. Sommi gen dachten na die 'zeven' die ik op de eerste hole scoorde waarschijnlijk dat ze daar hun tijd niet aan wilden verdoen." Ze kwamen bedrogen uit. Van Basten sloeg steeds gere gelder een goede bal. De score van 7 werd gevolgd door een 5 en daarna een 4. Er volgden nog diverse redelijke 'par-sco res'. De perfectionist was echter niet tevreden. „Het heeft verder geen consequenties of zo, en het verpest m'n dag niet, maar ik kan behoorlijk balen van een slechte bal. Nog steeds, ja." Marco van Basten probeert uit de 'rough' te slaan tijdens de Prominen tendag in Hilversum. foto qpd Vrouwen winnen met pijn en moeite van Japan Ahead Eaglesspeler Cees bus zit thuis in afwachting de afwikkeling van zijn ract met Volendam. De id-Hollandse eerstedivisie- die de Noordwijker nog jaar heeft verhuurd aan Go heeft ondanks toezeg- ais [en nog niet het verschul- le bedrag aan Marbus over- aakt. „Maandag zeiden ze voor de zoveelste keer dat betaling onderweg was. n dinsdag weer bleek dat er niets was overgemaakt, ben ik uit het trainingskamp van Go Ahead vertrokken. Het feit dat die dag in de krant stond dat Volendam een schuld heeft van 1,4 miljoen, maakt mijn zaak er ook niet rooskleuriger op. On dertussen wordt bericht dat mijn overgang geregeld is, maar daar klopt dus niets van. Pas wanneer blijkt dat mijn geld op mijn rekening staat, neem ik de trein naar Deventer. Anders blijf ik gewoon hier lekker thuis in Noórdwijk op de bank zit ten." De tennissters leven nog in de strijd om een plaats in de wereldgroep van de Fed Cup. De vrouwen sleepten er te gen Japan met veel pijn en moeite een 2-1-overwinning uit. „We zijn door het oog van de naald gekropen", sprak bondscoach Hans Felius. „Het was ongelooflijk zwaar, maar we hebben alles nog in eigen hand." AMSTERDAM ANP Na de nederlaag 6-3 6-4 van Oremans tegen Miho Saeki in de eerste partij („Ik maakte te veel fouten"), kwamen ook Kristie Boogert en het dubbel Bollegraf/Vis in hun partijen op een bijna kansloze achterstand te staan. Ze wisten de wedstrijd op het winderige terrein van het Universiteitssportcentrum in Amsterdam toch naar hun hand te zetten. Vooral de overwinning vein Boogert oogstte waardering. Door de nederlaag van Ore mans rustte op de nieuwe kop- vrouwe de zware last Neder land in de race te houden. De missie van de Zuid-Hollandse tegen Ai Sugiyama, 51 plaatsen hoger ingeschaald op de WTA- lijst, leek aanvankelijk kansloos. Al snel moest Boogert de eerste set met 6-2 afstaan. In de twee- ssik wint eenvoudig van Koudekerks talent Hoogeveen •GERARD BAAS ;er vrijuit spelen wilde ze, dat ze zou verliezen van Nossik stond wel vast le 15-jarige Karolien Hoo ien, een van de drie regio speelsters met een wild- op het A*"* toernooi van iburg. Winnen deed de kerkse inderdaad niet (3- i) in de eerste ronde van de Open Leidse Kampioen- >pen, maar lekker spelen haar ook niet. Een oor- was snel te vinden: de kei- wind, die dwars over 5 van Roomburg woei. was verschrikkelijk. Met wind was gewoon niet te fn. Heb je het gezien? Soms ik de tijd om om mijn hand heen te lopen, en viel die bal toch aan mijn m hand-kant. Om gek van te m len. Maar je moet ook leren ^■in de wind te tennissen, het enige wat ik er van- |van opgestoken heb, is dat reselijk veel moet bewegen at je met alles rekening t houden." let is dat Katja ook niet speelde, want daardoor ik ook nog wat games ge nen. Meestal speel je op je - als je vrijuit kunt spelen, dan ligt de druk bij je te- ider. Die kun je onge- maken en dwingen tot in. Daar was vandaag niets te merken, want het lukte liet om de bal lang genoeg spel te houden. Voordat Katja aan de beurt was om een fout te maken, had ik hem al gemaakt. Verder probeer ik het maar te vergeten. Af en toe schaamde ik me kapot, vanaf de zijkant moet het er soms vreselijk uitgezien hebben." Ondanks haar nederlaag van gisteren kan Hoogeveen, die vijfde staat op de Nederlandse ranglijst in haar leeftijdscatego rie, nu al op een uiterst ge slaagd seizoen terugkijken. An derhalve week geleden won ze, als B2 speelster, zowel het B2 als het BI toernooi van Fores- cate en bij de Districtskampi oenschappen reikte ze tot de fi nale in het B-toernooi, waar ze verloor van Carolien Stassen. Hoogeveens progressie gaat zo hard dat trainer Michael van den Berg de VWO-scholiere heeft verboden om in het ver volg nog B2 toernooien te spe len. „Hier bij Roomburg speel ik in de BI en voor het laatst in de B2. Michael heeft denk ik wel gelijk, maar ik vind het ook wel een beetje jammer. Bij de B2 speel ik zo lekker ontspan nen, dan kan ik eigenlijk doen wat ik wil. Lekker druk zetten en zo. In de BI moet ik het meer van vastheid hebben. In de komende tijd gaan we wer ken aan mijn techniek. Wat er verbeterd moet worden? Eigen lijk alles wel een beetje. Ik zal, om maar wat te noemen, mijn tweede service harder en dieper moeten leren slaan. Topspin, volley, slice, alles moet een beetje beter." Karolien Hoogeveen kon gisteren op Roomburg geen gebruik maken van haar 'underdog-positie'. foto hielco kuipers de set kwam de Japanse op 3-1, maar daarna vocht Boogert zich knap terug en won met 6-3 en 6-2. „In de tweede set heb ik een andere tactiek gekozen", verklaarde Boogert, uit preven tie met twee ijszakken op de knieën, haar ommekeer. „Mijn service ben ik minder vlak gaan slaan. Dat heeft resultaat opge leverd." Met haar zege maakte Boog ert een geslaagde rentree in de Fed Cup. Drie jaar geleden speelde ze voor het laatst in het landentoernooi. Toen won ze twee partijen tegen Slowakije. Daarbuiten moest ze vooral ge noegen nemen met een reser- veplek achter de nu geblesseer de Brenda Schultz en Oremans. Bovendien weigerde ze uit on- Op de eerste dag van de 44ste Open Leidse Kampioenschap pen hebben de Leidse verte genwoordigers weinig te vertel len gehad. Vrijwel de gehele lichting deelnemers aan het A" •'-toernooi ruimde het veld. Slechts in het vrouwentoernooi bereikte het district Leiden met twee speelsters de tweede ron de. Katja Nossik (winst op Ka rolien Hoogeveen) en Ruby Pennings (in drie delen de sterkste tegen Charlotte Zand bergen) deden wat er van hen verwacht werd. maar schakel den daartoe wel beiden een dis- trictsgenote uit. De vier 'Leidse' mannen in het hoofdschema konden al na een ronde hun koffers pakken. Rijnsburger Bart van Delft verloor van routi nier Roger Warmenhoven (6-2 6-3), terwijl Tim de Rooij slechts een game kon ontfutse len aan Elmar Gerth: 6-0 6-1. Dekker-speler Martijn de Lange kwam tekort tegen de als vijfde geplaatste Bas Wild: 6-4 7-5. Broer en voorganger in het Warmondse vlaggenschip Sij- men de Lange werkte zich in twee sets wel naar een plaats bij de beste zestien. Een eervolle vermelding kwam Marco Visser toe. De met een wildcard toege laten districtskampioen was dichtbij een zege op Erik Brum- mer, maar kon een 5-2 voor sprong in de derde set niet vast houden. Brummer ontsnapte in de tie-break: 4-6 6-0 7-6. vrede een tijd lang voor de Fed Cup te spelen. „Het is leuk om zo terug te zijn. Al dacht ik na de nederlaag van Oremans wel even. oei oei. Ik wist dat het na verlies over zou zijn. Gelukkig is dat niet ge beurd en heb ik het dubbel de wedstrijd kunnen geven waar ze op gewacht hebben. In de andere wedstrijden van de Fed Cup hing hun duel er in de ogen van Bollegraf en Vis al tijd maar een beetje bij. Gezien hun prestaties in het internatio nale circuit had Felius hoge verwachtingen van de twee speelsters uit de top twintig. De eerste serieuze confrontatie leek echter uit te lopen op een enorme teleurstelling. Het lukte vooral Vis niet in haar spel te komen. Sugiyama, net klaar met haar enkel, pakte met haar partner Asagoe brutaal de eer ste 'set (6-4). Met een 3-0 voor sprong in de tweede set leken de Japanse vrouwen zelfs op weg naar de overwinning. Vis en Bollegraf wisten er echter een tiebreak (7-6) en een derde set uit te slepen, die ze met 6-3 op hun naam brachten. „Ik ben heel blij met deze ze ge", aldus Felius. „Maar we moeten het vizier nu op Wit- Rusland richten. Dat is de cru ciale wedstrijd in de groep." De Wit-Russische vrouwen versloegen in poule 1 Slovenië met 3-0. De winnaars van beide groepen plaatsen zich voor de finale. De beste hierin kwalifi ceert zich voor de wereldgroep. Stand Leidsch Dagblad Masters Tennis Circuit Heren Enkel BI 1 M A. Fleischeuer (T.C. Unicum). 15, 2. M.J. Visser (Oegstgeester LTC) 13, 3. G vd Broek (Zoetermeer), 9, 4 T v d. Star (L T C. Zee en Duin) 9. 5. M. Nagelkerken (A.T.C. Tean) 9, 6. A. Hertzberger (Hil- legomse T.C.) 8, 7 Sijmen de Lange (T.V. Dekker Tennis) 8, 8. K. Schuilenburg (De Metselaars) 7, 9. J.P. Boogmans (L.T.C. Zee en Duin) 6, 10. M.J. van Trigt (Hil- legomse T.C.) 5, 11. T. de Rooij (T.V. Nieuw Vennep) 5, 12. N. van Geer (T.C. Botesa) 4. Heren Enkel Cl IDS Prins (LTC de Munnik) 21. 2. F.P Vogel (De Merenwijk) 20, 3. C. Ravensber- gen (L T.C. Zee en Duin) 15, 4 N. van Winsen (De Merenwijk) 14. 5. V R. Bors- boom (T.C. Unicum) 11, 6 R W Goedege- buure (L.T.C. Lisse) 10, 7. R.H.J. Baans (T V. Boskoop) 10, 8 Richard Rommers (T.V. Nieuwe Sloot) 8, 9 B v. Eeden (De Merenwijk) 6, 10. L.M. de Lange (L.T.C. Lisse). Heren Enkel Dl I R van Ark (Oegstgeester LTC) 42, 2. P E. Baans (T.V. Boskoop) 21, 3. R L. Feh' (T V. Zuid-West) 20. 4 W Wi|nen (T.C. De Leidse Hout) 14, 5. T. Langmuur (Katwijkse LTV) 13, 6 D. Spierenburg (H T.C 11. 7 P H. Vis (S.V. Voorhout) 10, 8. P. de Koster (T.C. Unicum) 10, 9. J Vandenbussche (T.V. Dekker Tennis) 10, 10. P. van Ark (T C Unicum) 9. Dames Enkel BI 1. K. Hoogeveen (T.V. Artesia) 7, 2. B M Zonderop (De Merenwijk) 7. 3. I Kruit (T V Dekker Tennis) 6, 4. C M Stassen (T.C. Unicum) 5, 5. Nancy Kloet 5. 6. M Groenleer (De Merenwi|k) 5, 7. E. Hasling- huis 5, 8. Riet Paap D. 3, 9. K. Willemse (Zoetermeer) 3, 10. S. Sieval (De Meren wijk) 3, 11B van der Gugten (De Meren wijk) 2, 12. P. Anthonysz (T.C. Unicum) 1. Dames Enkel Cl 1. T Nossik 13, 2. M. Aalders (L.T C. Zee fen Duin) 12, 3 M Boele (A.T.C. Tean) 6, 4 T Waayer (Zoeterwoudse Tennisclub) 4, 5. D.W.C. Heemskerk (T.V. De Boekhorst) 3.6 R. Koning (T.C. Botesa) 3, 7 A Y M Draulans (Oegstgeester LTC) 3, 8 L. v. Vliet (A.T.C. Tean) 2, 9. M. Vink 1, 10. I Calor 1 Dames Enkel Dl 1. C.R. Manuputty (S.V Voorhout) 20, 2. J.L. Verdonk (T.C. De Kikkers) 9, 3. N. Hensbroek (Oegstgeester LTC) 7, 4. C. Taf fijn (T.C. Unicum) 6. 5. J J. Lexmond SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, woensdag 21 juli. 2 - 3 - 6 - 8 - 11 - 20 - 24 - 33 - 37 - 39 - 41 - 42 - 48 - 54 - 68 - 69 - 70 - 71 - 73 - 76. Duitse lotto Trekking A: 5-19-30-33-35-36. Reserve getal: 23. Trekking B; 2-4-24-39-47-48. Reservegetal: 20. Supergetal: 3/9. Spel 77: 4867563. Super 6: 738685. Belgische lotto 7-14-25-34-36-38. Reservegetal. 6. Jo ker: 1016681. (onder voorbehoud) VOETBAL Champions League, eerste voorronde, re- (uitslag eerste wedstrijd tussen haakjes) Tsement Ararat (Arm) - Zalgiris Vilnius (Lit) 0-3 (0-2), Kapaz Ganja (Aze) - Sloga Jugo- magnat (Mac) 2-1 (0-1), SK Tirana (Alb) - IBV Vestmannaeyja (IJs) 1-2 (0-1), Flora Tallinn (Est) - Partizan Belgrado (Joe) 1-4 (0-6), La Valetta (Mal) - Barry Town (Wal) 3-2 (0-0), Glentoran (Nle) - FC Liteks (Bul) 0-2 (0-3) FC Haka Valkeakoski (Fin) - HB Torshavn (FEi) 6-0 (1-1), Skonto Riga (Let) - Jeunesse Esch (Lux) 8-0 (2-0) Zimbru Chisinau (Mol) - St. Patrick's Ath letic (Ier) 5-0(5-0) Oefenwedstrijden Deurne - PSV 0-9 (0-6). Doelpunten: Brug- gink 5, Van Nistelrooy 2, Van der Weerden, Iwan. Boxtel: RKC - Lommei 2-0 (1-0). Doelpun ten: Govedarica, Hoogendorp. Ter Wolde. Go Ahead Eagles - VVV 1-4 (1- 2). Doelpunten VW. Leferink 3. Evans. Doelpunt Go Ahead Eagles De Weerdt Herten: SHH - Fortuna Sittard 0-12 (0-5) Doelpunten: Hamming 5, Tychon 2. Gest- huizen, Roest, Volmer, Mans, Van Barne- veld. Noord-Scharwoude: LSW - AZ 0-6 (0-4). Doelpunten: Van der Weert 2, Van den Berg, Mutsaers, Buskermolen, Hernandez Surhuisterveen: Cambuur L - OFI Kreta (Gri) 1-0 (0-0). Doelpunt' Mann. Ulrum: UVV'70 - Sparta 2-13 (1-7) Doel punten Sparta: Inia 3, Tammer 3, El Ha- madaoui 2, Noorlander. Mourad, Martha, Kayes, Molendijk. ATLETIEK Parijs. Golden League. Mannen 800 m: 1. Kipketer (Den) 1.44,89, 2. Se- peng (ZAf) 1.45,22, 3. Chirchir (Ken) 1.45,54. 1500 m. 1. Ngeny (Ken) 3.28,84, 2. Morceli (Alg) 3 30,91, 3. Maazouzi (Fra) 3.31,51 3000 meter 1. Komen (Ken) 7.33,23, 2 Hissou (Mar) 7.33.47, 3 Bitok (Ken) 7.34.70. 110 m horden 1. Wade (VSt) 13,26, 2. Korving (Ned) 13,33, 3. Schwarthoff (Dui). 3000 m steeple: 1. Barmasai (Ken) 8.05.71. 2. Ezzine (Mar) 8.07,31, 3. Khattabi (Mar) 8.09.48, 14. Vroemen 8.37,79. Versprin gen: 1 Beckford (Jam) 8.42, 2. Cankar (Slv) 8.07, 3. McGhee (VSt) 8.06. Speer: 1. Zelezny (Tsj) 89.06, 2. Parviainen (Fin) 87.91, 3 Makarov (Rus) 86.92. Vrouwen 800 meter 1 Mutola (Moz) 1.58,25, 2. Graf (Aus) 1.58,73. 3 Tsiganova (Rus) 1.58,80. 3000 m: 1. Szabo (Roe) 8 25,59, 2 Ouaziz (Mar) 8.26,64, 3 Lo- roupe (Ken) 8.40,95 100 m horden 1 Shisshigma (Kaz) 12,50, 2 Alozie (Nig) 12,52, 3. Morisson 12,67 400 meter hor den: 1 Bidouane (Mar) 53,75, 2 Tirlea (Roe) 54,04, 3. Glover (VSt) 54,14. Ver springen: 1. Barber (Fra) 7.01, 2. Burrell (VSt) 6.88, 3 Drechsler (Dui) 6.87. (Zoeterwoudse Tennisclub) 5, 6. Castel (A.T.C Tean) 5, 7. M.W.A Onderwater (T.V. Zuid-West) 5, 8 E.M.A. Hersman (Sassenheimse T.V 4. 9 N Lukkenaer (L.T.C Zee en Duin) 4, 10. B Hooger- vorst-v.d. Pijl (T.C. Langeraar) 3. Heren Dubbel BI 1. S.G Geerlings (T.C. De Leidse Hout) 7, 2. F.M. van der Capellen (De Merenwijk) 6, 3. B. van Delft (T.C. Unicum) 5. 4 S. Westerduin (Zoetermeer) 5, 5. G. vd Broek (Zoetermeer) 5. 6 M. van den Berg (T.C. Unicum) 5, 7. M Vink (Hillegomse T C.) 3. 8 G W. Egbermk (A.T C Tean) 3, 9. M A Fleischeuer (T.C. Unicum) 3, 10. F.Q A' van Trigt (Hillegomse T.C.) 3. Heren Dubbel Cl-35+1 B Logger (TC. Unicum) 6, 2. P Kesterloo (T.V. Tennis park Jonkers) 5, 3. A.C.G. Wesseling (T.V. Artesia) 5, 4. J.W. Hoogkamer (T.V. Dekker Tennis) 5, 5. J.F.X. Montanus (T.V. Dekker Tennis) 5, 6. J. van Duivenboden (T.C Unicum) 3, 7 F. van Dorp (T V. Forescate) 3. 8. P M. de Vette (T.V. Forescate) 3, 9 R R. Bitter (T.V. Forescate) 3. 10. D. Baans (T.V. Boskoop) 3 Heren Dubbel D1-35+ 1. M. Faber 18. 2 J A. Verkuijlen (De Me renwijk) 16, 3. G. Kleinveld (T.V. Lisser- broek) 10, 4. E J.M. van Steijn (T.V. De Boekhorst) 8, 5. Uittenbogaard (T.V. De Boekhorst) 8, 6. H van Dijk (T.V. Lisser- broek) 7, 7, C J. Wijdeveld (LTC de Mun nik) 6, 8. L.F. Blickman (T.V Voorscho ten) 5, 9. Theo Peeters 5. 10. G.W. de Meijier (T V. Woubrugge) 5. Dames Dubbel Cl-35+ 1 H. Boskamp (T.V. Oosthout) 8, 2. S. Evers (T.V Oosthout) 8, 3 M. Rijnders (Katwijkse LTV) 6, 4. T Vurens-de Jong (T.V. Boskoop) 5, 5. R. vd Werf 5, 6 R. Akerboom (T.V Alkemade) 3. 7. ET.M. van der Marei (T.V. Alkemade) 3, 8. R. de Villeneuve 3. 9 W Tonjes (T.V Boskoop) 3, 10. Joke Smit (T.V. Artesia) 3. Dames Dubbel Dl-35+ 1 I van den Heuvel (T.C. Unicum) 11, 2. M. Bauman (T.C Unicum) 11, 3. C Fro- wein 8, 4. M.J. Timmermans-Kramer (LTC de Munnik) 8, 5. M. Mostert-Symons (LTC de Munnik) 6, 6 T.L. van de Valk (LTC de Munnik) 6, 7. J. Boers-Franke (LTC de Munnik) 5, 8. X. Vlasman 5, 9. M M van der Meulen (De Merenwijk) 4, 10 M.C.T. van Hensbergen-van Leeuwen (Sassen heimse T.V 3. Dieren. Open NK. Tweede ronde: Van Wely Solleveld 1-0, Golod (Isr) - Delemarre 1-0, De Vreugt Barsov (Oez) 1/2 - 112. Wiersma - Hort (Dui) 1-0, Goloebev (Oek) - Afek (Isr) 1-0, Bosboom - Kobrin (Isr) 1-0, Jonker - Meij- ers (Let) 1/2 - 1/2, Berelovisj (Oek) - Har- toch 1-0, Ernst - Willemze 1/2 - 1/2, Van Beek - Gustafsson (Dui) 1/2 - 1/2. Stand. 1. Van Wely, Golod, Wiersma, Go loebev, Bosboom, Berelovisj, Bosch, Rab>- novisj (Isr) 2 punten TENNIS Amsterdam. Fed Cup, kwalificatieronde, Groep 1: Nederland - Japan 2-1. Oremans - Saeki 3-6 4-6, Boogert - Sugiyama 2-6 6 3 6-2, Bollegraf/Vis - Asagoe/Sugiyama 4- 6 7-6 6-3. Wit-Rusland - Slovenië 3-0. Barabanshiko- va - Pisnik 4-6 6-3 6-1, Zvereva - Srebot- nik 7-5 6-0, Zvereva/Barabanshikova - Kir- zan/Srebotmk 3-6 6-3 6-1 Stand: 1 Wit-Rusland 1-1 (3-0), 2. Ne derland 1-1 (2-1), 3. Japan 1-0 (1-2), 4 Slovenië 1-0 (0-3). Groep 2: Australië - Argentinië 3-0. Molik Diaz-Oliva 4-6 6-2 7-5. Dokic Suarez 6-4 7-5, Pratt/Barclay - Montalvo/Suarez 6-4 6-4. Roemenië - Taiwan 3-0. Catalina - Weng 6-0 6-2, Dragomir - Wang 6-7 6-2 6-2, Cristea/Dragomir - Hsu/Wang 6-2 6-4. Stand: 1 Australië, Roemenië 1-1 (3-0), 3. Argentinië, Taiwan 1-0 (0-3). (Bra/1) 5-2 opgave Kuerten, Novak (Tsj mm (Spa/6) 7 ^rg) opg< hansson (Zwe/9) 6-2 6-1, Meli ak (Tsj) - Mantilla (Spa/6) 7-5 6-1, Haas (Dui/7) Puerta (Arg) opgave Puerta, Ruud Jo- (Bra/16) - Gaudio (Arg) 7-6 6-4, Knippschild (Dui) - Zabaleta (Arg/14) 7-6 6-1, Hrbaty (Slw/8) - Karbacher (Dui) 1-6 6-3 6-2, Lapentti (Ecu/10) - Koubek (Oos) 6-4 6-4, Meligini (Bra/16) - Gaudio (Arg) 7-6 6-4, Kucera (Slw/4) - Gustafsson (Zwe) 6-2 6-2, Corretja (Spa/5) - Schüttler (Dui) 6-2 6-2, Spadea (VSt/13) - Alarm Scheveningen. Challenger. Mannen, 150.000 gulden Eerste ronde: Rochus (Bel) Wassen (Ned) 6-1 6-1, Hood (Arg) - Fredriksson (Zwe) 7- 6 6-4. Tweede ronde: Moretti (Arg) - Ran (Isr) 7-6 6-3, Vanek (Tsj) - De Chaunac (Fra) 6-0 7 6. Serrano (Spa) - Fontaine (Bel) 3-6 6-1 7-6, Alvarez (Spa) - Lopez-Morron (Spa) 6- 4 2-6 6-4 Dubbelspel, eerste ronde: Ran/Van Houdt (Isr/Bel) - Neefs/Rochus (Bel) 6-1 4-6 6-3, Alvarez/Hildebrand (Spa/Zwe) - Altelaar /Bergraaf (Ned) 6-0 3-6 6-4, Sluiter/Van Scheppingen (Ned) - Cibulec/Pala (Tsj) 6- 0 6-4, Belgraver/Van Gemerden (Ned) - Groen/Stanoitsjev (Ned/Bul) 4-6 6-1 6-3, Garcia/Roditi (Arg/Mex) - Hamadeh/Lands berg (VSt/Zwe) 7-6 6-3. WIELRENNEN Alkmaar. NK baanwielrennen Sprint, vrouwen. Halve finales: Van Melis Miggels 2-0, Laan Mansveld 2-1 Finale: Van Melis - Laan 2-0. Om derde plaats Miggels - Mansveld 2-0. 500 meter tijdrit: 1 Mansveld 38,64, 2. Van Melis 38,87, 3. Laan 39,03, 4. Miggels 39,64, 5. Van Alebeek 40,05. Eindstand snelheidsomnium: 1 Van Melis 12 punten, 2. Mansveld 31, 3. Laan 40, 4 Miggels 55, 5, Van Alebeek 63 Elite-neo-amateurs 90 km: 1. Zuijderwijk (Poeldijk). 2. Stobbelaar (Uden), 3 Ver straten (Roosendaal), 4 Van der Tang (Voorhout) Nieuwelingen 40 km: 1Gernt sen (Huizen), 2. Van Leijen (Ewijk), 3. Remmerswaal (Berkel), 4. Jongbloed (Oegstgeest) Junioren 60 km: 1 De Jong (Montfoort) 2. Stougje (Hellevoetsluis). 3. Dijkhuizen (Scheveningen) 4 Wassenburg (Nieuw Vennep) NOTARISKANTOOR Mr. H.H. Augstein ALL - IN SPORTSTORE Warmond Zoe WIM SIEMERINK PRESENTATIE NOORDWIJK - SASSENHEIM

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23