Groeten uit Nijmegen Vierdaagse „Ik red het wel, al moet ik op mijn ellebogen", aldus Koert Veld maat. Het is de vraag hoe zijn ge zelschap, het twintigste Nationale Reserve Bataljon van de land macht, op een kruipende Koert zou reageren. Sietse Ouwehand uit Voorhout wil de Vierdaagse de komende 40 jaar blijven lopen. Gezien zijn leeftijd, 11 jaar, moet dat ook mogelijk zijn. ^SBJB«SaSHEr Al moeten ze het op de knieën doen. Riet en Piet Pot en Cees en Tineke Strijk uit Leiden en Willem de Haas uit Oud Ade zullen de eindstreep len. Bij de echtparen Pot en Strijk zijn wat blaren gesignaleerd, maar ze hebben nog voldoende puf over om 's avonds te bowlen. De Haas wil vrouw bedanken voor de goede zorgen. „Ze stond er helemaal niet achter dat ik dit ging doen, maar toch heeft ze alles voor mij verzorgd. Go hè!" Hans, alias Boefje, Witteman uit Rijpwetering denkt er aan om volgend jaar Mart Smeets uit te nodigen. „Hier draait het tenminste nog niet om geld. Dat moet voor Smeets heel verfrissend zijn." De ROAC-speler heeft er al redelijk wat kilometers op zitten. Eerder liep hij samen met zijn Groningse loopmaat de Elfstedenwandeling. TEKST: MARIJN KRAMP EN JOB DE KRUIFF FOTO'S: TACO VAN DER EB Het is gezellig, iedereen is aardig en het is ook nog eens gezond. Dat zijn volgens Elke de Vries uit Katwijk (links) en Rijnsburgse Linda Tijs terman de aantrekkelijkheden van de Vierdaagse. zijn niet van die enorme fana ten. Zij behoren met hun twee edities nog lang niet tot de co ryfeeën van de Vierdaagse. Rob Lam an maakt zijn Vierdaagse- debuut in het kader van een weddenschap. Finishen levert de politieman een tuinfeest plus barbecue op voor zestien man. Mocht dat niet lukken dan ligt dat volgens hem niet aan zijn trainingsarbeid. „Ik heb alle Lakenfeesten afgelo pen." Leidenaar Cees Middel koop en loopmaatje Cent Wa- gemaker hebben een iets gede- gener voorbereiding. Op een korte winterstop na lopen ze het hele jaar door.Tot slot een bijzondere wens van Voorscho tenaren Johan van der Valk (eerste keer) en Peter van Rhijn (vierde). Of je de Vierdaagse ook in deelcertificaten kan af leggen. Als Johan nu zou horen dat hij volgend jaar de eerste twee dagen, en in 2001 dag drie en vier zou mogen doen, stapte hij onmiddellijk uit. Zo zwaar heeft-ie het. Johan heeft boven dien van zijn moeder te kleine sokken meegekregen. Maar met een krat koud bier op vrijdag kan ze alles goedmaken. meeloopt, terwijl de Van der Zwetten uit Roelofarendsveen vooral Theo uitdagen om eens mee te doen. Leidenaar Han Langendoen zou niet weten wie hij mee had willen nemen. Aranka van den Wijngaard groet man, kinderen en de col lega's van Telehire in het LUMC. De familie van Duyn past op de hond en krijgt dus de groeten van Jacqueline Sloos uit Noordwijk aan Zee. Rob Ko renhof uit Wassenaar groet kleindochter Sanne. En verder moeten alle vrienden, katten en familie van Nel Kruijt, Corry Brussee, Gré en Ineke van Bu- rik, Tilly Kramp, Tineke Dui venvoorden, Wim Taffijn, Eddy Westerhout, James Rudelsheim, Frans Bosman, Willem en An nie van Gijlswijk, Wil Streppel, Annie van den Eikel, Magda van Veen, Riet en Bart Knijnen- burg, Corrie Plantfeber en Lia Wigchert de groeten hebben. Karin Blommers wil haar ou ders bedanken. Om haar, Jan van El en Michel Vogt tijdens de Vierdaagse onderdak te ver schaffen hebben zij bij de lan delijke oppascentrale een huis met katten en honden in Nij megen uitgekozen. Sebastian Kerkvliet doet zijn broer Martin de groeten die te gen de tijd dat deze krant ver schijnt weer in zijn Voorhoutse bed ligt. Hij viel woensdagoch tend uit met een oorontsteking. Oma van Bers en Tante Nel ho pen dat de waterpokken bij kleine Jens alweer wat minder zijn. Van meneer De Groot moet het LUMC nu eindelijk eens een verzorgingspost in richten langs de route. Al twin tig jaar probeert hij zijn werkge ver daartoe over te halen. „Want zeg nu zelf, het is toch van de zotte dat ik door het Radboudziekenhuis moet wor den behandeld." Klaas van Duin wil even laten weten dat schoonzoon Nico Os dit jaar tij dens de vakantie bij alle uit stapjes van de partij is. De 30 kilometer komt hem op bedui dend minder blaren te staan dan de 50 van vorig jaar. Henk en Marijke Postma en Piet Glasbergen lopen liever in het buitenland. In Nijmegen vinden de Rijnsburgers het erg massaal, vertelt Henk. „Je loopt zo te sjokken achter elkaar. Maar gezellig is het wel." Kees en Ank Pieterse uit Oegstgeest Hij wandelde vorig jaar in ne gen dagen 400 kilometer, om precies te zijn van Keulen naar huis, maar dan via het 'andere' Valkenburg. Gijs den Hertog uit Hazerswou- de-Dorp is op weg naar zijn veertiende kruisje met Leide naar Kees Fokker (zestiende) en Warmonder Herman Veldt (achtste keer). Het hele jaar zien ze elkaar niet, maar tijdens de Vierdaagse houden de drie het prima samen uit. Nel, Ma rijke en Corrie uit Katwijk aan Zee lopen al negen jaar samen, en dat gaat ieder jaar beter. Adriaan ten Bruggencate uit Leiden loopt al jaren alleen. Zijn vrouw Marja zorgt voor de kinderen en krijgt de groeten. De zes man sterke afvaardiging van de Oegstgeestse brandweer laat de rest van het korps weten dat Jelle Dijkstra en Jacqueline Anholts door blessures zijn uit gevallen. Nel Ouwehand en Henk de Winter hebben goed en slecht nieuws. Zij heeft Toos van Duyn (blaren) in Wijchen moe ten achterlaten, hij doet het sinds het gehucht Alverna zon der dochter Linda (zere voe ten). Het goede nieuws: vanaf nu lopen ze met elkaar. De Vierdaagse, welteverstaan. Mi chel en Inge Moerkerk vormen een ander opmerkelijk duo. Vermoedelijk had hij een paar keer zonder zijn zus getraind, want zij passeerde drie uur na hem. Heel Katwijk moet de groeten hebben van 'die vreemde'. Kees Snijders is 71, bezig aan zijn 37ste Vierdaagse en woont al 26 jaar in Katwijk. „Maar je blijft een vreemde." Bert van Heemert, van marinevliegkamp Valkenburg, heeft andere zor gen. Hij vraagt of zijn vrouw wat meer geld kan overmaken. Het bier is tegenwoordig mini maal drie gulden en het duurt allemaal wat langer dan ge pland. 'Mona Lisa, het is toch leuker als we samen lopen', meldt Lei denaar Ed Koort vanuit zijn twaalfde Vierdaagse. Jannie van Delft uit Rijnsburg wacht op deelname van kleinkind Gert. Ook de 83-jarige Leidenaar An ton Verstraaten ('groeten aan alle Vogelwijkbewoners') hoopt volgend jaar met zijn kleinzoon te lopen. Henk Mol heeft als enige wens een verslaggever die 'Heb je de krant van vrijdag al bij je? Dan weet ik of ik binnen kom!' Het Leidsch Dagblad-terras op het terrein van behandelings centrum Neerbosch wordt een steeds bekendere en populair dere pleisterplaats voor deelne mers uit de regio. Keerzijde van de grote drukte is dat het me rendeel van de bezoekers niet op de foto kan. Hun bood schappen voor het thuisfront volgen hier. Pieter Hoogeboom uit Leider dorp wil bij thuiskomst graag nieuwe sokken. Voor Leidenaar Piet Ouwerkerk hoeft niets in huis te worden gehaald. Maar hij gaat wel naar bed als-ie te rug is. 'Laat voor mij het bad maar vollopen', zegt Oegstgees- tenaar Paul de Wit, die met een appartement aan de Waal als verblijfplaats toch al niet mag klagen. Groeten aan Lotte, Li- sette, Betty en Bruno. Koude- kerker Ruud Lammers neemt genoegen met een koude Bok- ma. Met de Koornbrug, de Burcht en de Leidse sleutels op hun shirt stap pen Schelte Zeilstra, Cees Landwier en Jan de Rooij het grasveld op. „De 3-oktobervereniging meldt zich en groet Leiden", roept Zeilstra. ZJ/jejtOAAG Sinds ze drie jaar geleden hun debuut maakten in de Vierdaagsei Maartje en Fred Koet 's zomers niet vaak meer in Leiden te vinden het even kan trekken ze naar hun caravan op een veldje bij een bo rij in Doorwerth. Al wandelend beviel Nijmegen en omgeving zoj dat ze er vaker dan vier dagen per jaar willen zijn. Alle mensen van het Zeehospi tium in Katwijk krijgen de groe ten van Ineke Piket en André Sierag, Thuiszorg Alphen van Corrie van Velzen, en bewoners en personeel van De Driehof in Hazerswoude-Dorp van Elly en Joke. Verder groet Marijke Bert, en Lilian Starrenburg uit Leiden haar pa Piet in Voorschoten. 'En een dikke zoen'. Marjolein Brussee is pas 14, loopt met haar ouders Ton en Tineke de veertig kilometer en laat de fa milie Verboon groeten. Sjaak Nievaart wil volgend jaar zwa ger Harm Esselink mee hebben en Corrie en Esther Botermans willen van oma weten of het goed gaat met de katten. Saskia bedankt Jaap dat hij zijn vakan tie heeft aangepast. Hans houdt van Bea. Margreet en Dirk Jan de Ruijter uit Oegstgeest vinden de Vier daagse 'eindeloos', in positieve zin. Maar niet iedereen is zo enthousiast-'Eens en nooit meer', weet Jankees Faas nu al. Wilma van der Voort en Lenie Hoogendoorn kregen de pr- man van FC Lisse zo gek om in Nijmegen mee te doen, maar hij heeft behoorlijk wat pijn. Valkenburger Piet Ouwersloot daarentegen draait voor een Vierdaagse zijn hand niet om. Vroeger was Mart Delis tijdens de Vierdaagse de verzorger van haar zoon. Nu Peter groot is en de tocht niet meer loopt is moeder voor zichzelf begonnen. Samen met Annie van Veen uit Zoeterwoude loopt de Leidse nu al weer behoorlijk wat jaartjes de iange afstanden van Nijmegen. Sinds enige tijd worden ze daarin bijgestaan door hun tijde lijk hospita, Petra uit Uden. Ze lopen al jaren mee, maar nog nooit was het voor Lenie, Anneke, Diet, Joke en Loes uit Leiderdorp den zo gemakkelijk als dit jaar. Reden daarvoor is een kleine handige wegwerp-puntzak met gat, died 'piss-protector' wordt genoemd. Deze nieuwe sensatie schijnt uit Venezuela te komen en maakt hetvi een vrouw mogelijk om staand te plassen. Niet alle vijf zijn ze zo dapper om het ook daadwerkelijk als vent langs de kant van de weg te doen. Maar een hoop lol hebben ze er wel om. Leraren ^ten altijd alles beter. George Reurings uit Oude Wetering (rechts) is op weg naar zijn vijfde Vierdaagsekruisje en zijn 25-jarig jubileum als onderwijzer aan De Roelevaer in Roelofarendsveen. Dat laatste viert hij 1 augustus. Het is hem nog nooit gelukt zijn leerlingen of oud-leerlingen aan het wande len te krijgen. Dit jaar heeft hij zijn zwager Swie Tjiang Tan uit Voor schoten aan zijn zijde. Die is naar eigen zeggen 'volledig ongetraind'. Hij liep de tocht wel al acht keer eerder, waaronder één keer officieus. „Toen liep ik met mijn vrouw mee." De wereld is klein. Anneke de Jong (linksachter) uit Roelofarendsveen en Tonnie van der Meer uit Ou Wetering ontdekten al poserend dat ze achter hun postbodes, Fred van der Schoor en Fer van Kampen den. Fred gaat binnenkort trouwen met Marianne Kors. Fer zou Nicole van den Bos wel ten huwelijk» vragen. „Maar ze gelooft het toch niet" Van het viertal rechts doet Simon de Haas uit Noordwijk (mei voor de twaalfde keer mee. Het wandelen gaat de PTT-man buitengewoon goed af. Zijn maten van dl is hij helaas kwijtgeraakt. Hij passeerde tegelijk met Ton van der Voort, Marianne Broeken en Marijk* Hacken die er al vier jaargangen Vierdaagse op hebben zitten. Last van de paraplu? Welnee. Anja Wiggers, haar zus Rianne en nichtje Janneke Houwens hebben tijdens de training nooit droog weer gehad. De Katwijkse debutanten lopen dus al zo'n 700 kilometer met plu. Daar mee vergeleken is die paar kilometer die ze vandaag in de regen moeten afleggen niets, vindt Anja. „De ar men zijn dus net zo goed getraind als de benen. Sterker nog, we hebben niet eens meer in de gaten dat we een plu ophouden." DONDERDAG 22 JUL11999

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 18