Waterreus wil va geen wijken wetei Mountainbiketoppers wacht bij Swift technisch parcours Sport Matige start Woods op British Open Laudrup niet meer eerste 'nummer 1 Manager Schalke eist plaats bij eerste zes Nog altijd een baas boven baas in Hillegom Heerenveen stelt seizoen prikklok i VRIJDAG 16 JULI 1999 Chilavert: 'Copa kost te veel' buenos aires Doelman José Luis Chilavert vindt dat de Copa America niet in zijn land Paraguay georganiseerd had moeten worden. „Er zijn heel veel arme mensen die niet genoeg te eten hebben. We kunnen ons als Paraguay helemaal niet permitte ren om een luxe evenement als dit te houden." De organisatie heeft drie stadions in het land voor heel veel geld laten opknap pen. Chilavert vreest dat deze complexen na de Copa America witte olifanten zullen worden. „Volgens de organisatie kunnen de stadions worden gebruikt door de clubs, maar voetbal leeft hier niet. Buiten de twee grootste clubs komt er niemand naar de wedstrijden kijken. De zaak zal binnen de kortste keren ver pauperen." Moratti terug als voorzitter Inter Milaan Massimo Moratti is teruggekeerd als president van In- ternazionale. De zoon van de legendarische voorzitter van de club uit de Serie A trad eind vorig seizoen af wegens de slechte resultaten. Maar gisteren werd hij opnieuw benoemd door de directie van Inter. De drijfveer van Moratti terug te komen is met Inter eindelijk eens het kampioenschap te veroveren. Daar toe trok de club voor 100 miljoen gulden spits Christian Vieri van Lazio Roma en coach Marcello Lippi aan. NEC wordt BV numegen Voetbalvereniging NEC wordt zo snel mogelijk een besloten vennootschap. De Nijmeegse club is sinds 1981 een stichting. Voorzitter Hans van Delft noemde de nieuwe opzet gisteren noodzakelijk. Naast de nog op te richten NEC BV be staat er al een Goffert Exploitatiemaatschappij BV, waarin onder andere de exploitatie van het stadion is ondergebracht. In de Nijmegen Eendracht Combinatie BV wordt het volledige voet- balbedrijf ondergebracht. „Deze stap is noodzakelijk in het ka der van de verdere professionalisering. Alleen zo kan NEC door groeien", zei voorzitter Van Delft. Schumacher als patiënt goed betaald londen Michael Schumacher mag zich de best betaalde pati ent ter wereld noemen. De Formule I-coureur, die het afgelo pen weekeinde zijn been brak, krijgt van de verzekering ruim 9000 gulden per uur uitbetaald. De Engelse krant The Express onthulde dat er sprake is van de duurste beenbreuk ter wereld. De Duitser krijgt de uitkering van een verzekeringsmaatschappij uit Londen, tot het moment dat hij weer kan plaatsnemen in zijn Ferrari. Dat is mogelijk pas over drie maanden. Volgens deskundigen is er geen sprake van een uitzonderlijk geval. Meer prominente personen hebben risico's op vergelijkbare wijze af gedekt. Schumacher betaalt maandelijks bijna 700.000 gulden aan verzekeringspremies. De coureur geldt als één der best be taalde sporters ter wereld. Zijn jaarlijks inkomen bedraagt onge veer 80 miljoen gulden. Nederland naar finale WK korfbal Adelaide Nederland heeft in Adelaide de finale van het WK korfbal bereikt. De ploeg van bondscoach Jan Hof versloeg in de halve eindstrijd Engeland eenvoudig met 35-5. Bij rust leidde de titelverdediger al met 15-3. Dennis Voshart was topscorer met acht doelpunten. Leon Simons en Mandy Loorij maakten zes, respectievelijk vijf treffers. Nederland moet het in de finale op nemen tegen België, dat Duitsland versloeg. Journalisten in cel na dopingverhaal Helsinki Twee journalisten van het Finse persbureau STT/FNB zijn gisteren door een rechter in Helsinki veroordeeld tot gevan genisstraf omdat zij zonder voldoende bewijs een langlaufer hebben beschuldigd van dopegebruik. Chefredacteur Kari Vai- sanen moet 45 dagen zitten, sportverslaggeefster Johanna Aatsalo-Sallinen dertig dagen. Het tweetal was in januari 1998 verantwoordelijk voor een artikel waarin de Finse langlaufer Jari Rasanen wordt beschuldigd van het gebruik van verboden hor moonpreparaten. De bewijslast werd door de rechter als onvol doende beoordeeld. De twee journalisten werden daarnaast veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van on geveer 600.000 gulden. Dat geld gaat behalve naar Rasanen naar vertegenwoordigers van de Finse skibond, die in het artikel be schuldigd wordt van 'interesse' in doping. Edwards ver bij hinkstap-springen salamanca Jonathan Edwards heeft in Salamanca de beste jaarprestatie bij het hinkstap-springen geleverd. De Britse we reldrecordhouder kwam in de Spaanse stad tot 17.71 meter. Hij had dit jaar al 17.43 gesprongen. Zijn record uit 1995 staat op 18.29 meter. SCOREBORD Lucky Ten, donderdag 15 juli: 1 - 3 - 14 - 21 - 23 - 25 - 27 - 28 - 33 - 38 - 39 - 49 - 51 -54-55-60-62-64-71 -76. AUTOSPORT Nieuw-Zeeland. WK rally. Eerste klassementsproef: 1 Bourne (NZe) Subaru Impreza 1.28,9, 2. Radström (Zwe) Ford Focus 0,03. 3. McRae (GBr) Ford Focus 0,08, 4. Rovanpera (Fin) Seat Cordoba 0,09, 5. Kankkunen (Fin) Subaru Impreza 0,01,1 GOLF Carnoustie. Britse Open. Stand na eerste ronde: 1. Pamplmg (Aus) 71 slagen, 2. Langer (Dui), Dunlap (VSt) 72, 4. McNulty (Zim), Pate (VSt), Hart (VSt), Sutton (VSt), Leonard (VSt), Mattia- ce (VSt), Lawrie (GBr) 73. KORFBAL Adelaide. WK. Halve finales: Nederland - Engeland 35-5 (15-3). Scores Nederland: Voshart 8, L. Simons 6, Loorij 5, T Abbenhuis, Van der Wilt, Brandt 4, Poelstra 3, J. Abbenhuis 1 Verliezersronde: Polen - Japan 30-8, Zuid- Afrika - India 21-13. SCHAKEN Dortmund. Internationaal toernooi, vijfde Leko (Hon - Timman 1-0, Kramnik (Rus) - Topalov (Bul) 1-0, Karpov (Rus) - Anand (Ind) 1/2-1/2, Sokolov (Bos) - Adams (GBr) 1/2-1/2. Stand: 1. Leko 4 punten, 2 Kramnik 3 1/2, 3. Anand, Karpov 3. 5. Adams 2 1/2, 6. Topalov 2, 7. Sokolov 1 1/2, 8. Timman 1/2. Sopot. Vrouwen, 360.000 gulden. CIRCUIT IN CIJFERS Hillegomse Open. HEB1, eerste ronde: T.. Bulters (6) - J. Poots 6-3 6-2; T v d. Voorn - M. Zorab 6-1 6-2. Tweede ronde; M van Trigt (1) - M. Smit 6-2 6-3; R. van Oosten - A Robben (8) 7-6 6-7 6-3; T. Bulters (6) - W. Kramps 6-3 6-1; A. Hertz berger (5) 6-3 7-6 (7); M. Fleischeuer (3) - P. Visser 6-1 7-5; F. v.d. Heuvel (2) - J. Gunster 6-0 6-0. Kwartfinale: M. van Trigt - R. van Oosten 6-1 6-1, M. Fleischeuer - A. Hertzberger 6-2 3-6 7-6 (7) DEB1, tweede ronde: B. Zonderop (3) - D. v.d. Eem 6-3 6-0; M, Verkerk - V van Hensber- gen 6-1 6-1; S. Sieval - I v.d. Plas (4) 6-2 6-4 Kwartfinale. A. van Buuren (1) - J. van Dam 6-2 1-0 opgave; M. Groenleer - S. Sieval 6-3 6-3. HEB2, eerste ronde: E. de Vries - Ivan Deijck 6-4 6-4. Kwartfina le- MRusman - P. van Hal 4-6 6-4 6-4; T. Bavelaar - J. Muller 6-2 6-3; F. Stokman - E. de Vries 7-5 6-4. DEB2, eerste ronde: S. Visser - F. Haringsma w.o. wegens ziek te HEC1, tweede ronde: B. Pieters - M. van Tol w.o. wegens blessure; S. Wasse naar - B, van Emmerik 6-4 6-2-, N. Ra- vensbergen - F. Vogel 3-6 6-4 6-4. T. Ste vens - G. van Bussel 7-6 6-2. DEC1, eer ste ronde: S. Draulans - A.M. Genzer 1-6 7-5 6-1 Kwartfinale: M. Aalders - T. Waayer 7-5 6-3; M. Kleijn - F Schaap 6-4 7-5; S. Stroombergen - M. Duindam-War merdam 6-2 6-2. Rob'Sport Open, Alkemade. HEC1, eerste ronde: Bvan Eeden - P. l'Ami 6-0 6-1W. Roose - R. Griekspoor 6-1 6-4; A. Hoesin- talib - M. v.d. Pijl 5-6 7-6 7-6 Kwartfina le: R. Fallaux - A. van Luyk 7-5 5-7 7-5; P. v.d. Maarl - W. Roose 6-2 7-5. HEC2 35+, eerste ronde: F. Ruter - N. Winkelaar (1) 6-3 b-4; A. Wesseling - J. van Ruiten 6-2 1-6 7-5; B. Lakeman - L. Rolf (2) opgave in derde set. Kwartfinale: A. Wesseling - D. v.d. Berg 6-4 2-6 6-4. Botesa Open, Bodegraven. HEC1, eerste ronde: M v.d. Bas - J. Migo 6-0 6-0, W. Westerhof - T. van Vliet 6-2 2-6 6-2; R. Baans - R, van Eek 6-4 7-6; S.J. Jonkeren 4-6 6-0 6-1. DEC1, eerste ronde: M Stik- kelorum - B. de Vries 6-4 7-6; L. van Vliet - M. Notenboom 6-3 6-4. chef willem spierdijk, 071-5356464, plv.-chef janet v leiden peter van der hulst Het wielerparcours van Swift op de Bult vormt komende zondag het decor voor een sterk bezette mountainbike wedstrijd. Organisator Gijs Eradus re kent op de komst van olympisch kam pioen Bart Brentjens en toppers als Bas van Dooren, Patrick Tolhoek, Ger- ben de Knegt, Jan Weevers en Micha de Vries. „De rijders wacht een tech nisch en toch vrij zwaar parcours. Het wordt heuvel op en heuvel af, maar er zijn ook lange rechte stukken waarop de de mountainbikers kunnen herstel len. Ze rijden voor zo'n dertig procent over asfalt; de rest is geaccidenteerd terrein." De wedstrijd wordt gehouden ter ge legenheid van het tachtig jarig bestaan Vein de Leidse wielervereniging Swift. Maar daarnaast heeft Eradus nog een ander doel voor ogen. Hij hoopt dat een goed evenement ertoe bijdraagt dat het parcours volgend jaar wordt opgenomen in de Topcompetitie, zo dat Swift elk seizoen verzekerd is van de komst van de beste nationale mountainbikers. „Voor de verschillen de categorieën hebben zich inmiddels zo'n 800 deelnemers ingeschreven, maar in de sport- en funklasse weet je het nooit. Meestal melden zij zich pas op de laatste dag aan. Het aantal kan dus makkelijk naar de 1000 gaan." Het parcours op de Bult ligt er in middels mooi bij. „De mensen van de gemeente verdienen daarvoor een pluim. Het gras is keurig gemaaid, en ze hebben zelfs het parcours schoon- geblazen. Van grondzaken hebben we toestemming gekregen om het terrein van Peter Raamakers te gebruiken. Daar komt ook de start te liggen", zegt Eradus. De finish van het 6,5 kilometer lange rondje is op de wielerbaan. „Ge middeld doen de rijders een kwartier over een rondje. De topwedstrijd duurt in totaal twee uur." Dat de hitte zondag voor zware omstandigheden kan zorgen, vindt de organisator alleen maar mooi. „Het kan mij niet warm genoeg zijn, want dan doet de kantine ook goede zaken." De toppers moeten zich om 13.45 uur aan het vertrek mel den. De mountainbikewedstrijden be ginnen om 09.30 uur met de sportklas- se. Om 11.00 uur valt het startschot voor de veteranen en om 11.05 uur voor dames en dames fun. Om 12.45 uur is het de beurt aan de jei categorieën 8/9 jaar, 10/11 12/13 jaar. De nieuwelingen eil] ren vertrekken om 13.50 uur. Vj uur kunnen deelnemers zich q wedstrijddag nog bij Swift aanme Zaterdag 24 juli is het op hei cours van Swift vanaf 12 uur de aan regionale rijders. Naast we den voor dames en junioren is c nement bedoeld voor mountaij in de A- (licentiehouders van 19 jaar) B- (licentiehouders 15 tot en 40 jaar en ouder) en C-klai licentiehouders vanaf 15 jaar). Carnoustie Tiger Woods kijkt bezorgd de bal na, tien voor. Australiër Rodney Pampling leidt met 71 die hij zojuist gechipt heeft tijdens de eerste ronde slagen voor de Duitser Bemhard Langer, van de British Open. Terecht, want de Amerikaan komt na de eerste dag met 74 slagen niet in de top foto epa Ronald Waterreus is de opvallendste afwezige in de se lectie van PSV, die sinds gisteren een trainingskamp heeft belegd in het Brabantse Oisterwijk. Onder leiding van Erwin Koeman is de Limburgse doelman de komen- dë week veroordeeld tot trainingen op De Herdgang. Maar Waterreus wil nog van geen wijken weten. „Ik blijf m'n best doen." eindhoven mark caldenhoven Eric Gerets, de nieuwe trainer, heeft de laatst dagen zijn voor keur duidelijk kenbaar ge maakt. De Belg gaat het seizoen vrijwel zeker in met de Joego slaaf Ivica Kralj en Patrick Lo- dewijks, die bij zijn overgang van FC Groningen naar PSV contractueel heeft vastgelegd dat hij tweede doelman is. Voor Waterreus rest niets anders dan een rol op het derde plan. Waterreus trainde gistermid dag met zes ploeggenoten op De Herdgang. Net als Tomek Iwan, Andrei Skerla, Rob Wie- laert, Igor Demo, Giorgi Gak- hokidze en de vrijwel zeker naar Celta de Vigo vertrekkende Abel Xavier lijkt de doelverdedi-' ger zijn langste tijd in Eindho ven te hebben gehad. Kees Ploegsma, zaakwaarnemer van Waterreus: „Als je de laatste an derhalve week de revue laat passeren, ziet het er inderdaad vrij uitzichtloos uit. Maar Ro nald probeert positief aan de gang te blijven." Waterreus: „Ik speel bij PSV, ik blijf bij PSV en doe m'n best voor PSV." Gerets verbindt vooralsnog geen conclusies aan de schei ding der machten in het Eind- hovense kamp. „Die jongens die nu zijn overgebleven trai nen té goed en té enthousiast. De spirit bij die zeven is enorm. We moeten ze zelfs afremmen. Iemand als Iwan reken ik ook zeker niet als één der afvallers. Hij heeft zeker recht op uitleg. En Waterreus? We moeten het niet steeds over hem hebben. Als hij niet vertrekt, brengt-ie me in een luxeprobleem. Nou, prima toch. We moeten dit menselijk oplossen." Het is evénwel boven alle twijfel verheven dat Gerets zo snel mogelijk afstand wil doen van het zevental. Marciano Vink (einde contract), dos Santos (Sporting Lis?; Jorghino (Udinese), Gill; Bilde (Sheffield Wednt Theo Lucius (FC Utrecl Davy Oyen (Anderlecht)i verkocht of verhuurd en( wil niets liever dan dat de overblijvers dezelfde wjj gen. Gisteren reisden 21 R naar Oisterwijk. Johann de Zwitserse aanwinst, de trip niet mee. Zijn i staat op het punt van be De Ghanese jeugdintenv: Godwin Attram, voor w langs een werkvergunnin; verkregen, verblijft nog i in zijn geboorteland e: breekt daardoor ook in; lectie van PSV. Gerets' nieuwe daardoor zo goed als vas rassend daarin is de rente Stan Valckx. In eerste in? werd het contract van dt diger niet verlengd, ma; gezet in een verbintent drie maanden. Met zijn 1 kiezing' voor het training in Oisterwijk, dat PSVi mende week gebruikt i valsbasis voor drie oeft strijden, lijkt de fitte Vald ter zeker van een nieuw eenkomst van één seizoe coevorden gpd rechterspits goed. Hij kan met zijn ervarin kelend spelen, als rechterspits en midden) Door de bijstelling in de tactische plan ken de kansen van Maitijn Reuser op de nente positie in het Ajax-team toe te Reuser speelde gisteren driekwart strijd als centrale middenvelder. Bij Ajax ontbrak Aron Winter met eet stringblessure. Zijn aanvoerdersband was gegeven aan Frank Verlaat, die door Wou tweede aanvoerder is gekozen. Ook Machlas kwam niet in actie. De Griekse sp extra rust gekregen. Leidenaar Tim de Clei de alleen de tweede helft op zijn vertrouw side als linksback. Ajax speelde gisteravond zijn derde oefenwed strijd (tegen eersteklasser Germanicus, 2-15) en voor de derde keer was Brian Laudrup rechter spits. Voor Wouters is Laudrup niet meer de eer ste kandidaat voor de centrale positie achter de spitsen. De trainer baseert zich op indrukken tijdens trainingen. De risico's in het spel van de nog al tijd grillige Deen zetten Wouters aan het denken. Hij betwijfelt inmiddels of Laudrup de tactische discipline kan opbrengen die van een centrale middenvelder in het Ajax-systeem, de 'nummer tien', wordt vereist. „Bovendien doet hij het als gelsenkirchen sip PRIJSVRAGEN Tweede ronde: Habsudova (Slw) - Appel mans (Bel) 6-3 6-4, Torrens-Valero (Spa) - Zvereva (WRu/4) 6-3 6-4, Talaja (Kro) - Nagyova (Slw) 6-2 4-1 opgave Nagyova, Cervanova (Slw) - Farina (Ita) 4-6 6-4 6-4. Palermo. Vrouwen, 290.000 gulden. Tweede ronde: Casoni (Ita) - Noorlander (Ned) 6-3 7-5, Srebotnik (Slo) - Canepe (Ita) 6-2 6-4. VOETBAL Zelhem. Zelos- Feyenoord 0-8 (0-4). Doel punten Feyenoord: Kornejev 2, Paauwe, Rzasa, Oliveira, Tlninho, Alvaro, Fabricio. Bijz: 5000 toeschouwers. Coevorden. Germanicus - Ajax 2-15 (1-7) Doelpunten Ajax: Arveladze 3, Reuser 3, Benni 2, Bobson 2, Piqué, Verlaat, Dani, Wamberto, Ikedia Bijz: 7000 toeschou wers. Machlas ontbrak wegens lichte bles- Den Bosch. FC Den Bosch - Newcastle United 1-2 (1-1). Doelpunt Den Bosch: Van der Laan. Veenendaal. De Merino's - FC Utrecht 1-9 (1-4). Doelpunten Utrecht; Kuyt, Forres ter, Martel, Van Mol, Nwakire, Robbe- mond, Dijkhuizen, Zuidam, Jean-Paul de Jong. ZEILEN Cowes. Admiral's Cup. WK landenteams. Stand na vier races: 1. Groot-Brittaniè 40 ■punten, 2. Amerika 45,5, 3. Nederland 47. IMS-klasse, derde race: 1. Brava Q8 (Euro pe), 2. Idler (VSt), 3. Chernikeeff (CW). Vierde race: 1. Rubin XV (Dui), 2. Venture 99 (GBr), 3. Innovision 7 (Ned) Sydney 40, derde race: 1. MK Cafe (Dui), 2. Nautica Arbitrator (GBr), 3. Breeze 2 (Ita), 7 Trust (Ned). Vierde race: 1. Merit Cup (Europe), 2. MK Cafe, 3. Nauticia Ar bitrator, 4. Trust. Mumm 36, derde race: 1Ciao Baby (VSt), 2. Breeze 1 (Ita), 3. Mean Machine (Ned). Vierde race: 1. Ciao Baby, 2. Moby Lines (Europe), 3. Breeze 1, 5. Mean Machine. Manager Rudi Assauer zet hoog in met Schalke 04. Na een investering van ruim 25 mil joen gulden eist hij van Huub Stevens en zijn ploeg een klas sering bij de eerste zes. Na een teleurstellende tiende plaats moet de club uit Gelsenkrichen Europa weer in. Met zijn eis zet Assauer Ste vens onder druk. „Maar druk is er altijd", zei de voormalig oe- fenmeester van Roda JC. „Na tuurlijk wil ook ik zo snel mo gelijk weer op het internatio- nale niveau terugkeren. Ik weet dat er na het tegenvallende af gelopen seizoen veel wordt verwacht. Als in 2001 het nieu we stadion klaar is, moet er een team staan dat jaren aan de top kan meedraaien". Voor dit seizoen versterkte Schalke 04 zich met Niels Oude Kamphuis (FC Twente), de Deen Ebbe Sand (Bröndby IF), de Pool Tomasz Waldoch (VfL Bochum) en de Duitser Gerald Asamoah (Hannover 96). Ste vens is tevreden met zijn aan winsten. „Het is belangrijk om het team te verjongen." Gezien de tegenvallende prestaties leek zijn positie vorig seizoen wankel. Volgens Ste vens, die met Schalke in 1997 de UEFA-beker won, kwam de druk vooral van buiten af. „In- tem hebben we de rust kun nen behouden. Ik heb mezelf hierover nooit zorgen gemaakt. De pech met de vele blessures was voor 'mij een dieptepunt. Ik hoop dat we daar nu van be spaard zullen blijven. Uitein delijk hebben we er nog het maximale uit kunnen halen. Als hét niet loopt, ligt dat meestal niet alleen aan één persoon. Maar ik loop niet weg voor mijn verantwoordelijk heid." hillegom/alkemade peter klein De ene ronde speel je een lek kere pot en win je. In de vol gende ronde is er dan altijd weer die baas boven baas. Het overkwam bij de Hillegomse Open deze week Torben van der Voom, Remco van Oosten, Sylvia Sieved en Arthur Hertz berger. De laatste boog na een sublieme en bloedstollende partij pas met 7-9 in de tiebreak van de derde set tegen Mark Fleischeuer. Arthur Hertzberger en Tor ben van der Voom speelden in de tweede ronde van het groot ste toernooi van het LD Tennis Circuit een speltype zoals An dre Agassi dat pleegt te hante ren. Aan die speelstijl, scoren vanuit het achterveld, zal het jaartje studeren en tennissen over de oceaan, zoals beide kemphanen hebben gedaan, stellig hebben bijgedragen. Geduld vergt het allemaal wel. Net als in het BI-toernooi van het Alphense TEAN had de 20-jarige Hertzberger in de be slissende fase van de tiebreak van de tweede set nét een mes puntje meer geduld dan zijn twee jaar jongere tegenstander. De Alphenaar moest in het be slissende speldeel wel twee set- points tegen wegwerken. Van der Voorn boekte eerder op de ^eVdsch I)ag6/arf Rabobank dag een fraaie zege op Manouk Zorab. In de kwartfinale stuitte Hertzberger op Mark Fleischeu er, die het achterveld zo onge veer als zijn voortuin be schouwt. De tweede man uit het eerste mixed team van Hil legom vond zijn baas boven baas, maar niet nadat hij Flei scheuer tot een uiterste krachtsinspanning had ge dwongen. De Voorschotenaar won de eerste set met 6-2, maar moest de tweede aan de Alphe naar laten. In de beslissende reeks werd het duel pas een su blieme strijd op het scherp van de snede. Fleischeuer nam een 4-1 voorsprong, die hij na een re genpauze weer moest inleve ren. In de noodzakelijke tie break kreeg Hertzberger vier matchpoints, maar zoals Van der Voorn ze tegen hem niet kon benutten, bleef ook Flei scheuer overeind. Bij 8-7 pakte de Unicummer, vorige week in eigen woonplaats bij Forescate nog Bl-winnaar, op zijn eerste matchpoint de winst binnen. Fleischeuer werd wel heel nipt baas boven baas. Vrijwel even gelijkopgaand was het duel tussen Remco van Oosten en de als achtste inge schaalde Albert Robben. De Hillegommer won de eerste tie break, maai' moest de tweede weer aan Robben laten. In de derde set was het Van Oosten, diè de eerste break pakte en vervolgens die voorsprong tot 6-3 uitbouwde. Ook hier was er een baas boven baas. Van Oos ten had in de kwartfinale met twee gewonnen games maar weinig in te brengen bij de als eerste geplaatste thuisspeler Marco van Trigt. Bij de BI-vrouwen een op merkelijke uitslag tussen Sylvia Sieval en de als vierde getipte Ingiid van der Plas. De Meren - wijkse was in straight sets de meerdere van de licht grieperi ge Katwijkse. Maar ook Sieval is alweer uit de strijd. Haar club genote Marjet Groenleer be reikte met tweemaal 6-3 de bes te vier. Ook topfavoriete Amy van Buuren speelde zich inmid dels soepel in de halve finale. In de Cl-categorie volgden Merel Aalders (tegen Tyscha Waayer), Margot Kleijn en Sandra Stroombergen dit voorbeeld. Soms bittere strijd in een ple zierige atmosfeer was er bij de Rob'Sport Open van Alkemade. Anand Hoesintalib en Matthijs van der Pijl werkten in ruim drie uur 36 games af, waarin de thuisspeler de eerste set aan Van der Pijl met 6-4 moest af staan, maar in de volgende twee sets de twee noodzakelijke tiebreaks naar zich toe trok. Rob Fallaux wilde qua speelduur en aantal spellen niet voor zijn clubgenoot onder doen. Alkemade kon opnieuw een thuiszege noteren na de 7-5 5-7 7-5 tegen Rijnkanter Alexander van Luyk. Bij de plussers, onderge bracht in de C2, bereikte 'good old' Arie Wesseling na twee kra kers ongeschonden de halve fi nales. Jacques van Ruiten en Dennis van den Berg,beiden van de organiserende vereni ging, werden met twee games verschil in de laatste set ge klopt. Bij de Botesa Open moest de in de Cl als tweede geplaatste Richard Rommers reeds na de eerste schifting het veld rui men. Synco-Jaap Jonkeren was de Alphenaar in drie sets de baas. Het was in Bodegraven vooralsnog de enige verrassing, de overige favorieten handhaaf den zich moeiteloos. Heerenveen gaat het allemaal preciezer doen. Dat was op de persdag van de eredivisionist volgens trainer Foppe de Haan tenminste het tover woord. Preciezer het doel' richten op de hoofdprijzen, preciezer werken met spelers en het uurwerk preciezer af stellen. Vooral dat laatste irriteerde De Haan vorig seizoen. Spe lers, die hij niet bij naam wilde noemen, kwamen dikwijls nipt of net niet op tijd. Om dat te voorkómen stelt De Haan nu een soort prikklok in. Ie dereen moet zich op de trai- ningsdagen om 9 uur op het stadion melden. „Net als in een bedrijf. We kunnen dan eerst de zaken van de dag doornemen, alvorens met de training te beginnen", aldus De Haan. In tegenstelling tot vorig sei zoen toen er één keer per dag werd getraind, ondergaat de selectie nu twee trainingen. Tussen de middag is er tijd in geruimd voor voetbalvideo's en fysiotherapie. De A-selectie van Heeren veen is behoorlijk uitgedund. De Haan wil met 24 spelers werken. Liefst twaalf spelers zijn afgevallen. Gusatu, Con- stantinovici, Krstev, Tevreden en Onwuzuruike worde: bannen naar het tweede en mogen wat De Haa treft naar een andere clii Directievoorzitter E van der Velde onthulT een club serieuze bela ling had getoond voor de Haan. „Ja, een vere: buiten Friesland, zeg ik niet." De begroting van H; °J veen wordt van 19 na miljoen gulden opgescl In totaal werd er het afgf seizoen 10 miljoen aan ting betaald. Van der)1 Daar hebben wij de ov( een goede dienst meel zen. Kunnen ze weer gd de grote steden in het v geven of een armlastig: P< helpen." 'P1 Heerenveen heeft beg 8 de training hervat. Den Nooijer (knie) en Tiemei pen (hamstring) zijn g e seerd. De Friese club morgen haar eerste wet in de IntertotocompeOi gen Hammarby. Bij 1 plaatst Heerenveen zie: de halve finales, en dan s waarschijnlijk het Loc West Ham United als at kelijke tegenstander, wordt het feest", w Riemer van der Velde.. e tief, maar zeker ook fint De club mag dat duel u zelf verhandelen aan ef r( visiezender.' Shirtreclame Spaanse arbiti5 madrid rtr De voetbalscheidsrechters van Spanje zullen met ingang van het komend seizoen shirtrecla me gaan dragen. De nationale bond heeft dat bekendgemaakt. !g De bond heeft een voor vijf jaar afgesloten sportmarketingbureau mee is een bedrag van ste 20 miljoen gulden g Het bureau zal op zö naar potentiële sponsoi

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20