Gerald Sibon is eindelijk bevrijd Pech werpt Colors of Group 4 terug Marbus verkeert nog in het ongewisse leischeuer sterkste na lijtageslag in de zon Sport t V" RKC en Espanyol toppers in Alphense voetbalweek Dopingschandaal in Copa America Asuncion De Copa America, het Zuid-Amerikaans kampioen- ^hap, is getroffen door een dopingschandaal. De urine van twee spelers van Mexico, dat vandaag in de kwartfinale aan- reedt tegen Peru, is na afloop van de wedstrijd tegen Paraquay retest. Daaruit bleek dat beiden verboden middelen hebben ge bruikt. Volgens het organisatiecomité betreft het Chavez Iriarte en Raul Rodrigo Tovar. Niet bekend is welke stappen tegen hen mrden ondernomen. Lafeber en Kraay halen de cut niet ielsinki In het Fins Masters miste golfer Maarten Lafeber voor dëtweede achtereenvolgende keer de cut. Zijn totaal van 148 +4) was drie slagen te veel om ook in het weekeinde in actie te oinnen komen. Ook Niels Kraay werd op de Masters Golf Club n de Finse hoofdstad uitgeschakeld. De Utrechtenaar kwam met 75-76 tot een totaal van 151 slagen. Golfvrouwen nipt tenonder jimt GERMAINHet Nederlands vrouwengolfteam is er tijdens iet Europees Kampioenschap in Frankrijk niet in geslaagd de I eindstrijd te halen. Op de baan van de Golf de Saint Germain verloor Oranje in de halve finale met 4-3 van topfavoriet Enge- ■I land. In de strijd om de derde en vierde plaats speelt Nederland vandaag tegen Duitsland, dat met 5-2 van gastland Frankrijk /erloor. Zesde plaats voor Nederlandse zeilers hflsinki Met de dertiende plaats op de slotdag van het open ;K in de Star-klasse is het Nederlandse zeilduo Neeleman en ichrier als zesde geëindigd in het algemeen klassment. De zege 1 ging naar Australië, Duitsland werd tweede voor Amerika. Door - ïun goede prestaties krijgen de Nederlanders op weg naar de )lympische Spelen in Sydney de maximale ondersteuning van 1 iet Nederlands Watersportverbond. Kipketer mag als Deen naar Sydney rnpENHAGENWereldrecordhouder op de 800 meter Wilson Kip- iter mag volgend jaar voor Denemarken uitkomen op de llympische Spelen in Sydney. De oorspronkelijk uit Kenia af- ;omstige atleet kreeg gisteren officieel van het Internationaal Jlympisch Comité (IOC) te horen dat hij is toegelaten. 'rofspelcr 't Hoen bij honkbalteam ANTPOQRT Evert-Jan 't Hoen versterkt de Nederlandse honk- lalselectie tijdens het EK in Italië. De profspeler van de Ana- eim Angels komt daags voor het kampioenschap over uit de èrenigde Staten. Bondscoach Leurs wilde zoveel mogelijk rofs en ex-profs bij het team halen dat zich in Italië probeert te ivalificeren voor de Olympische Spelen. e (arpov verdedigt titel in Las Vegas iQRTMUNDWereldkampioen schaken Anatoli Karpov verdedigt ijn titel van 31 juli tot en met 29 augustus in Las Vegas. De 48- arige Rus maakte dat gisteren in Dortmund bekend. De kampi- sn van de internationale bond FIDE had zich tot nu toe niet itgesproken over zijn deelname. Hij had voorheen kritiek op jwel het tijdstip als de opzet van het WK in Amerika, waaraan onderd spelers deelnemen in een knockoutsysteem. Wcci Bitti voorzitter ITF :dwuk De Italiaan Francesco Ricci Bitti is tijdens een ver- adering in Noordwijk gekozen als voorzitter van de Internatio- ïale Tennis Federatie (ITF). Hij volgt de Australiër Brian Tobin )e Mos trainer in Japan idhoven Aad de Mos treedt tot het einde van het jaar in iienst als trainer van het Japanse Urawa Red Diamonds. De Ha- jenaar tekende voor zes maanden en vertrekt volgende week Urawa om zich met de club voor te bereiden op de tweede ompetitiehelft. Bij de Japanse club spelen onder anderen oud- Wer Zeljko Petrovic en de Spanjaard Aitor Beguiristain (ex- larcelona). aghangende zon was gisteren de BI-kwartfinales op het len toernooi van Forescate de >te spelbreker. Mark Flei- ïeuer en Gert-Jan Egberink eelden op baan A een drie- tter, waarin Fleischeuer aan langste eind trok. Marco >ser en Mark Nagelkerken sten zich ook voor de halve ïdstrijd te plaatsen ten koste n respectievelijk Marcel van lien en Richard Noltenius. rbara van de Gugten, favoriet or de titel, versloeg eenvou- in twee sets Sonja Korenhof. :tor Borsboom baart opzien or zich in zowel de B2 als de catagorie te plaatsen voor halve eindstrijd. Mark Fleischeuer en Gert-Jan berink, die beiden ooit in orschoten hun carrière be nnen, stonden gisteren in de IRCUIT IN CIJFERS - Toernooi Forescate, Voorschoten BI, kwartfinale: M. Fleischeuer - G. Eg- inK 3-6 6-2 7-5; M. Visser - M. van Ga- l'-67-, DEB1, kwartfinale: B, v.d. Gug- ■S. Korenhof 6-4 6-0; K. Hoogeveen - Mekel 6-2 6-4. H. Rothbarth - M. enleer 7-6 6-2. 82, kwartfinale: F. de Groot - N. Cou- 'Lwo.; M. Rusman - D van Veen 6-3 6-2 DEB2, halve finale: T. Nossik - S enhof 6-0 6-4. -1. kwartfinale: W. Oosterbaan - D. Se- 6-1 6-3; B. van Eeden - S. de Wolf 6-7 f,_o.; V Borsboom - M. Hoekstra 6-4 0EC1, kwartfinale: M. Kengen - S. Vjans7-56-4; I. Polla - M. v.d. Mijn 3- I. Calor - C. van Doesburg 6-2 chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk, 071-5356461- leiden peter van der hulst Een botsing met een onder wa ter gelegen rots heeft de Neder landse deelnemer Colors of Group 4 teruggeworpen in de tussenstand van de Tour cle France d la Voile. In deze Ronde van Frankrijk voor zeejachten moest de Voorschotense schip per Frans Sluyters de strijd in de vijfde etappe van Saint- Quay-Portrieux naar Brest tij delijk staken, omdat bij de bot sing een van zijn bemannings leden gewond was geraakt. ,,Je moet je voorstellen dat de boot opeens tot stilstand kwam. Daarbij werd Pim Nieuwenhuis gelanceerd." De Amsterdam mer die de helmstok hanteerde kwam hardhandig met zijn buik 'Zeil-Tour' met hindemissen voor Voorschotense schipper op de cockpit terecht. ,,Pim had erg veel pijn, ademde moei zaam, en kon niet meer pra ten." Na overleg met de organi satie is Nieuwenhuis van boord gehaald en overgebracht naar een ziekenhuis. „We waren even bang dat hij zijn lever of nieren had beschadigd, maar uiteindelijk viel alles mee. Hij is naar Nederland vervoerd." Carolijn Brouwer was eerder die dag in Frankrijk aangeko men. Als enige prof is zij door Sluyters uitgenodigd om de be manning te versterken. Gister avond kon de Voorhoutse tij dens de zesde etappe van Brest naar Pomichet meteen aan de bak, nadat de Colors of Group 4 eerder op de dag al aan een kortebaanwedstrijd bij Brest had deelgenomen. „Donder dagavond om 11 uur ging de boot op de kant. Door de bot sing was de bevestiging van de kiel aan de romp ontzet en een stukje ter grootte van een ten nisbal uit de kiel geslagen. Met veel hulp zijn we er in g om net op tijd de startlijn te ha len voor die kortebaanwed strijd. Doordat we ons uit de etappe moesten terugtrekken hebben we wel een straf van tien punten opgelopen. In het klassement voor de niet-profes- sionele teams, waarbij elke ploeg maximaal één prof aan boord mag hebben, zijn we van de vierde naar de achtste plaats gedaald. En in het algemeen klassement, met dus ook de professionele boten, van de elf de naar de achttiende plek." In totaal doen er dertig boten mee afin de race die op zaterdag 24 juli eindigt in Saint-Raphael. Ondanks de tegenslag heeft Sluyters nog steeds zijn hoop gevestigd op een plek bij de eerste drie niet-professionele teams. Dat zal moeilijker wor den dan hij aanvankelijk dacht. „Met de regel dat er maar een prof op zo'n boot mag zitten, wordt nogal gesjoemeld", meent de schipper. Hij denkt dat de grote belangen daarbij een rol spelen. „Bij ons moet er Ajax-spits samen met Gilles de Bilde naar Sheffield Wednesday Ajax en Sheffield Wednes day zijn het eens geworden over de transfer van Gerald Sibon naar de Engelse Pre mier League-club. Shef field, waar ex-PSV'er Wim Jonk speelt, was al eerder tot een akkoord gekomen met PSV over Gilles de Bil de. Beide aanvallers teken den gisteravond voor vier jaar. sheffield anp De 25-jarige Sibon kwam bij Ajax niet meer spelen toe en de spits uit Dalen mocht ondanks een nog drie jaar lopende ver bintenis vertrekken. Hij was derde keus na Arveladze en Benni en zou door de komst van recordaankoop Machlas zeker niet meer aan spelen toe komen. Sibon en De Bilde melden zich woensdag voor de training van Sheffield. „Sinds een week was er interesse, het is snel rondgekomen", aldus Sibon, die eerder uitkwam voor Roda JC, VW, FC Twente en FC Gro ningen. „Er was ook belangstel ling uit Nederland en Zwitser land, maar Sheffield heeft een goede naam en de Premier Lea gue is de beste competitie in Europa." Bij Sheffield wordt hij de diepste spits, vertelde manager Danny Wilson hem, met De Bil de in een zwervende rol kort daarachter. Wilson heeft het volledige vertrouwen in de twee, mede doordat Jonk hem had geadviseerd Sibon en De Bilde te halen. Met het aanvals- duo hoopt Sheffield mee te Gerald Sibon: „Ik ben blij dat het gezeur achter de rug is." kunnen doen om Europees voetbal. Bij Ajax had Sibon weinig meer te zoeken. „Op zich vind ik het sneu dat ik vertrek uit Amsterdam, maar Ajax liet mij zo duidelijk blijken dat ik weg moest. Dat merkte ik aan alles. Ik heb echter wel een jaar verlo ren. Eerst mocht ik weg, toen weer niet en daarna weer wel. Ik ben blij dat het gezeur achter de rug is. Ik wil nou weer eens goed gaan voetballen." Ook De Bilde (27), die sinds januari 1997 in Eindhoven speelde, had geen perspectief meer bij zijn club. Hij zat vorig seizoen ook op de bank, nadat hij de strijd met Van Nistelrooij en Nilis had verloren. De nieu we PSV-trainer Eric Gerets had ook geen plaats in de spits voor hem gereserveerd. „.Dit is dan ook een bevrij ding voor mij", stelde de Belg opgelucht. „Ik wil voetballen en dat kan nu weer. Sheffield is een goede club met veel ambi ties. Ik denk dat ik mij er wel thuis ga voelen. Zeker ook om dat Wim Jonk achter mij gaat spelen. Hij is een perfecte aan gever. Ik zie niet om in wrok je gens PSV, ik had gewoon twee heel goede spitsen voor me." foto hans van weel Voor Peter Hoekstra, KoFi Mensah en Dean Gorré, die ook bij Ajax moeten vertrekken, be staat veel Engelse (en Spaanse) interesse. Volgens Ajax is er vol doende concrete belangstelling voor dit trio. Het bureau Sport Promotion, dat de zaken begar- tigt van Gorré en Hoekstra, denkt dat er volgende week duidelijkheid komt over hun toekomst. geld bij, maar in Frankrijk is dil een sport waaraan veel geld wordt verdiend. Bovendien zijn die Fransen gek op sensatie Toen Pim van boord moesi1 worden gehaald, werd dat de dag erop op bijna alle zenders hier vertoond. Hoe meer dra ma, hoe mooier ze het vinden.' Zo werden de deelnemers in Brest door zo'n veertigduizend toeschouwers opgewacht. Dal belooft wat voor de komende dagen waarin Sluyters en zijn bemanning - onder wie Alphe- naar Joost Houweling, Leidena- ren Willem Six en Sander van der Bosch en Voorhouter Caro lijn Brouwer - nog kustplaatsen aandoen als La Rochelle, Saint- Cyprien, La Grande Motte, Bandol en Le Lavandou. Holland Acht roeit nieuw wereldrecord LUZERN ANP De Nederlandse roeiers zijn vol vertrouwen na de eerste dag van de Wereldbeker wedstrijden op de Rotsee in Luzern. De grote Nederland se afvaardiging van achttien boten heeft na de series al leen de mannen twee zonder stuurman als afvaller. De Holland Acht II vestig de met de tijd van 5.23,15 een nieuw wereldrecord. De lichte vier zonder stuurman roeide met de tijd van 5.48,69 onder de wereldre- i cordtijd 5.51,54 uit 1997 van de Denen, maar in dezelfde race verbeterden de Denen het record met de tijd van 5.45,60. Als troostprijs bleef het Nederlands record voor het Nederlandse kwartet. Het oude record bij achten (5.23,90) stond sinds 1996 op naam van de Holland Acht I, die in dat zelfde jaar Olym pisch kampioen werd. Nico Rienks en Niels van der Zwan zijn de enige twee roeiers uit die ploeg die ook in Holland Acht II een plaats hebben. Samen met Adri Middag, Derk Fontein, Stephan van Dongen, Geert- Jan Jan Derksen, Gijs Kind, Joeri van Leeuwen en stuur man Merijn van Oyen. Het nieuwe wereldrecord is overigens niet de snelste tijd die ooit gevaren is. Hol land Acht I roeide in 1994 bij de Koninklijke Holland Be ker een tijd van 5.23,10, maar dat record werd niet officieel erkend omdat sinds 1980 geen WK of Olympische spe len op de Amsterdamse Bos baan is gevaren. yc\4scKJQagfc^ ^etvnisXlrcv, Rabobank kwartfinale tegenover elkaar. In de eerste doorgang maakte Eg berink het beste gebruik van de omstandigheden en won met 6- 3. Dit verlies frustreerde Flei scheuer in grote mate en met wat onjuist taalgebruik hervond hij zich en trok met 6-2 de tweede set naar zich toe. In de beslissende set, toen de zon zijn laatste stralen over het hek wierp, wist Gert-Jan Egberink de service van zijn leeftijdge noot direct te breken en kwam met 3-0 voor. Deze voorsprong kon hij echter niet vasthouden waardoor Fleischeuer uiteinde lijk zegevierde en zich plaatste voor de halve finale waarin hij vandaag zal uitkomen tegen de winnaar van de partij tussen Mark Nagelkerken en Richard Noltenius. In de andere halve eindstrijd zijn plaatsen wegge legd voor de winnaars van de twee kwartfinales waarin Arthur Hertzberger tegen Wouter van Tongeren speelt en Sijmen de Lange Marco Visser ontmoet. De laatste, kersvers districts kampioen, rekende gisteren in twee tiebreaks af met Marcel van Galen. Bij de vrouwen komt merenwijkspeelster Barbara van der Gugten in de halve fi nale de baan op met Karolien 'Als je zo zaken doet, sturen ze de hond op je af noordwuk gerard baas Cees Marbus weet nog steeds niet voor welke club hij het komend seizoen zal voet ballen: Go Ahead Eagles ofVolendam. Mar bus werd het afgelopen jaar door zijn werk gever Volendam verhuurd aan de Deventer eerstedivisionist, maar de Noord-Hollan ders wensten die constructie niet meer voort te zetten. Volendam ontving een huursom van 75.000 gulden en betaalde een groter bedrag aan salaris aan de Noordwijker, die in 1997 voor drie jaar te kende maar slechts een half jaar voor Vo lendam voetbalde. Lange tijd leek het erop dat Volendam hem alle medewerking zou verlenen om te blijven spelen voor Go Ahead. Het wilde alle lopende financiële zaken met Marbus afwikkelen onder voor waarde dat de Noordwijker het komend jaar niet meer op de loonlijst van Volen dam zou staan. „Volendam zei vorige week zaterdag dat ze het allemaal netjes wilden regelen. Ze verzochten mij om op papier te zetten hoeveel ik nog kreeg. Onderdeel van die vordering is overigens het tekengeld waar ik al sinds 1997 recht op heb. Volen dam heeft eind van deze week een tegen aanbod gedaan waar ik niet mee akkoord kan gaan. Het wil in termijnen mijn vorde ring afbetalen, maar daar voel ik weinig voor. Ik heb er, in het geval ik geen werkne mer meer ben van Volendam, niet veel ver trouwen in dat ik mijn geld op tijd zal ont vangen. Dan heb ik er geen controle meer oover. Volendam stelde toen voor om het via Go Ahead te laten lopen, maar daar wil de Go Ahead niet aan beginnen. Kun je na gaan hoeveel vertrouwen zij in Volendam hebben. Dan weet ik dat ik gelijk heb door me zo op te stellen." Marbus wacht nu maar op de dingen die komen gaan. „Zaterdag lever ik mijn auto in bij Go Ahead. Dan zie ik de voorzitter en als die mij geen nieuws te melden heeft, moet ik me maandag melden bij Volendam voor een trainingskamp. Je begrijpt dat ik dat helemaal niet zie zitten. Ik probeer het allemaal maar langs me heen te laten gaan, als je dat niet doet zit je zo in het gesticht. Als je zoals Volendam zaken doet, ben je i binnen een jaar naar de kloten. Sterker i nog, ze sturen de hond op je af als je langs durft te komen." Mark Fleischeuer moest diep gaan om Gert-Jan Egberink op de kniën te krijgen foto archief/henk bouwman alphen aan den rijn» peter van der hulst Hoogeveen. In de andere halve eindstrijd speelt Marjet Groen- leer, die eerst afrekende met Hanneke Rothbarth, versus An- nemiek Wissink. In de B2-categorie plaatste Donald van Veen zich voor de halve finale door in drie sets van Michael Rusman te win nen. Hier komt hij te staan te genover Victor Borsboom, die tevens in de Cl-halve eindstrijd staat. Frank de Groot speelt om de andere finaleplaats waar zijn tegenstander nog niet bekend is. Tanja Nossik deed hetzelfde als Borsboom. Bij de B2 vrou wen staat zij reeds in de finale door met 6-0 6-4 van Sonja Ko renhof te winnen. In de finale ontmoet zij Karolien Hooge veen of Lizzy van Ruiten. In de Cl-categorie staat Nossik te genover Issabel Calor en komt Iva Polla met Muriel Kengen de baan op. Bij de mannen zijn drie halve finalisten bekend: Victor Bors boom, Bart van Eeden en Wes ley Oosterbaan. )eken stapt uit bondsbestuur tafeltennisbond Graf in US Open qetermeer anp -arl Deken is met onmiddellijke ingang afgetre den als hoofdbestuurslid van de Nederlandse afeltennisbond (NTTB). Deken, die belast is net de portefeuille topsport, laat zo zijn onvre- 'e blijken over het besluit van de arbitragecom missie Diana Bakker alsnog toe te laten tot de electie voor het WK, van 2 tot en met 8 augus- ns in Eindhoven. Bakker was door bondscoach eter Engel buiten de selectie gelaten, omdat zij niet de gehele voorbereiding wilde meemaken. Zo verkoos zij een vakantie boven een trai ningskamp. De maatregel van Engel vloeit voort uit het topsportbeleid van het hoofdbestuur. Het WK zou aanvankelijk dit voorjaar in Belgra do plaatshebben, maar werd uitgesteld vanwe ge de Kosovo-crisis. Het arbitragecollege stelde Bakker daarom in het gelijk. „Er is in dit geval sprake van psychische overmacht", oordeelde het college. Voor Deken was dat besluit onver enigbaar met het uitgestippelde topsportbeleid. new york* dpa Steffi Graf, vijfvoudig winnares op Flushing Meadows, heeft zich aangemeld voor de US Open, dat van 30 augustus tot 12 september plaatsheeft. Toer nooidirecteur Jay Snyder maak te dat bekend. Graf zou zich over deelname aan de US Open beraden tijdens een vakantie in Amerika met haar vriend. de KNVB verzocht om het op diezelfde avond geplande Am- stel Cup-duel tegen Sparta op een eerdere datum te mogen spelen. Sparta heeft er geen be zwaren tegen, maar de voetbal bond moet nog officieel zijn goedkeuring verlenen. ARC zelf treedt op 28 juli aan tegen RKC, de Waalwijkse club die via de nacompetitie degra datie uit de eredivisie voor kwam. Trainer Martin Jol treedt dan aan met nagenoeg dezelfde selectie als het afgelopen jaar. Tijdens de presentatie van het programma voor de tweede voetbalweek toonde de trainer zich tevreden dat zijn selectie in stand is gebleven. De organisatie hoopt dat de tegenstanders aansprekend ge noeg zijn om zo'n 800 tot 1000 toeschouwers per duel - op 7 augustus staat ook nog ARC - Alphense Boys op het program ma - te trekken. De eventuele opbrengst is bedoeld voor het jeugdvoetbal in Alphen. Vorig jaar was het evenement goed voor vier mille per club. Programma Alphense Voet balweek. 28 juli, aanvang 19.30: ARC - RKC Waalwijk. 4 augus tus, aanvang 19.30 uur: Alphen se Boys - Espanyol. 7 augustus, aanvang 17.00 uur: ARC - Al phense Boys. SCOREBORD RKC en het Spaanse Espanyol prijken dit jaar naast ARC en Al phense Boys op het affiche van de tweede Alphense Voetbal week. Daarmee heeft het eve nement ten opzichte van vorig jaar, toen AZ en Vitesse de pri meur opluisterden, aan kwali teit ingeboet. Aansprekende Nederlandse (PSV en Heeren veen) en buitenlandse clubs (Glasgow Rangers, Sheffield Wednesday, Tottenham Hot spur) waren door de organisatie wel benaderd. „Maar voor bijna alle buiten landse clubs geldt dat ze voor ronde voor de Champions Lea gue of Europa Cup moeten spe len", aldus Alphense Boys voorzitter Kees Jansma. „Bo vendien is het aantal buiten landse clubs dat dit jaar voor een trainingskamp Nederland aandoet gering. Barcelona komt dan wel, maar ons budget is te gering om die club te kunnen betalen." En dus werd het Espanyol, de tweede club van de Catalaanse havenstad. Om op 4 augustus verzekerd te zijn van veel publiek heeft ARC - de andere initiatiefnemer van de Alphense Voetbalweek - SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10 van vrijdag 9 juli. 2 - 12 - 15 19 - 22 - 26 - 28 - 29 - 31 - 34 - 48 - 53 - 61 - 64 - 70 - 72 - 73 - 74 - 75 - 80. (on der voorbehoud) VOETBAL Vriendschappelijk. Oosterhout (Gld). OSC - Feyenoord 0-15 (0-7). Doelpunten: Vos 5, Kornejev 4, De Visser, Tminho 2. Van Gastel. Kalou. Gelmer (Dui). Preussen Munster (Dut) Fortuna Sittard (Ned) 1-3 (0-1) Beckum. Heracles (Ned) - Club Brugge (Bel) 0-1 (0-1) Obbicht. Combinatie-elftal Obbicht/Arma- da-MW 0-15 (0-9). GOLF Glasgow. Loch Lomond Invitational, Euro pese Tour. Stand na 3e ronde; 1 West- wood (GBr) 201 slagen, 2. Parnevik (Zwe), Park (GBr), Lanner (Zwe), Björn (Den) 202. 6. Garcia (Spa) 203. Helsinki. Fins Masters. Mannen, Challenge Tour. Stand na 2e ronde 1. Westermark (Zwe). Teillera (Fra) 138 slagen (-6), 3. Ja- cobson (Zwe), Gustafsson (Zwe), Nyman (Zwe). Hurley (Eng), Storegaard (Den) 139. Uitgeschakeld: 85. Lafeber (Ned) 148, 109. Kraay (Ned) 151 PAARDENSPORT land 16. 3. Nederland 24,75. 4. Japan 25,25, 5 Oostenrijk, Zweden 32,25. TENNIS Gstaad. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Kwartfinales Mantilla (Spa/5) - Di Pasqua- le (Fra) 3-6 6-3 6-4, Albert Costa (Spa/8) - Spadea (VSt) 6-3 6-2, El Aynaoui (Mar) - Clavet (Spa/7) 7-6 7-5, Lapentti (Ecu) - Gaudenzi (Ita) 7-5 6-3. Baastad. Mannen, 650.000 gulden Kwartfinales Marin (CRi) Norman I (Zwe/6) 2-6 6-1 7-6. Ruud (Noo/5) - Ro driguez (Arg) 7-6 6-2, Vinciguerra (Zwe) - Blanco (Spa) 6-1 opgave. Kulti (Zwe) - Puentes (Spa) 2-6 7-5 6-4, Portschach. Vrouwen, 225.000 gulden Kwartfinales: Nagyova (Slo/3) - Gagliardi (Zwi) 6-2 6-2, Talaja (Kro) - Farina (lta/2) 4-6 6-1 1-0, gestaakt wegens regen. ZEILEN Kopenhagen. WK Tornado. Eindstand: 1. Roman Hagara/Steinacher (Oos) 21 pun- ten, 2 Andreas Hagara/Moser (Oos) 45, 3. i Göbler/Schwall (Dui) 51, 4 Bundock/For- bes (Aus) 55, 5. Backes/Voiron (Fra) 67, 25 Teylingen/Dercksen 173, 37. Larson /Geest 218 Helsinki. Mannen, WK laser. Eindstand: 1 Beashel/Giles (Aus) 16 punten. 2. Butz- mann/Peters (Dui) 19, 3. Reynolds/Lilje- i dahl (VSt) 20, 4. Hoesch/Fendt (Dui) 23. 5. Schmidt/Wolfram (Dui) 30, 6. Neele- man/Schrier 37, 19. Douze/Geysen 79. Van Balkom tweede op 200 meter palma de mallorca* anp Patrick van Balkom is bij de Universiade in Palma de Mallorca tweede geworden op de 200 meter. Hij liep een tijd van 20,57 se conden, waarmee hij 0,25 seconden langzamer was dan de Ameri kaan Coby Miller. Voor Nederland is het zilver van Van Balkom de vierde medaille. Eerder pakten de judoka's Vriezema en Steringa j goud en Dennis van der Geest zilver. Nederland is nu koploper in het medailleklassement. Chris Tamminiga uit Alphen aan den Rijn kwamniet door de kwalificatie bij het polsstokhoogspringen. Hij faalde driemaal op 5,20 meter.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 29