'Machlas veel duurder' 'Succesvolle voorzitter zit er niet voor zijn ego' Sport Azië dreigt met boy kwalificatieduels W De Lange glijdt ni uit over slippertje Vrijspraak FC Rijnland en Bernardus na ongeregeldheden VRIJDAG 9 JULI 1999 981 De Aziatische landen dreigen vrijdag weg te lopen bij het congres van de wereldvoetbal- organisatie FIFA in Los Angeles. Ze zijn boos omdat ze voor het WK voetbal in 2002, dat in Ja pan en Zuid-Korea wordt ge houden, niet rechtstreeks vijf landen mogen afvaardigen. De Aziatische landen hebben ook al te kennen gegeven dat ze uit protest de kwalificatiewed strijden voor het WK zullen boycotten. „Niemand moet de spot drijven met Azië. Wij wor den genegeerd en plaatsbewij zen voor het toernooi worden vergeven aan degenen die het niet verdienen", zei Peter Vel- appan, de Maleisische hoogste baas van de Aziatische voetbal- organisatie. Het besluit tot de boycot werd genomen in een Aziatisch spoedberaad tijdens gres. Velappan verkla nu alleen Japan en Zn Pj als organiserende land! deelnemen. Eerder op het congre Europese voetbalbon akkoord gegaan met 1 stel van de FIFA om Europese landen ree! toegang te geven tot ht het vijftiende land ei kwalificatiewedstrijd spelen tegen een Aziati Zo zou Azië in elk g kans hebben op een vij nemer. m De UEFA maakte in geles duidelijk dat he geen geval 23 mei ma nen. De FIFA had vo het toernooi een maan vroegen en de openi strijd op die datum ti De bond vreest dat he in juli ongunstig is vooi Van der Wiel verslaat collega De midweekse finaleavond voor de enkelspelen bij Bos koop leverde Wim-Jaap van der Wiel een eindzege in de BI-af deling op. De tennisleraar was met tweemaal 6-2 collega Ivor Bergsma de baas. Bij Forescate had de bondsgedelegeerde Leids BI-Master Guido van der Broek in de plaatsing vergeten. Het 'foutje' werd voor de grote favoriet voor de titel, de als tweede geplaatste oud A-speler Sijmen de Lange, bijna een te leurstelling. In drie delen klaar de de toekomstige hoofdklasser bij Dekker Warmond het kar wei. Vorig seizoen besloot de wed strijdleiding van het Boonstop- pel/Flora-toemooi als proef de finales van de singels en de mixen op een midweekse avond te plannen. De dubbels werden in drie dagen tijd tot een tweede finaledag op zon dag afgespeeld. Achterliggende gedachte is negen dagen totaal- tennis op het park van de boomkwekers te brengen. De Cl-titel werd bij de man nen een prooi voor Joost Groe nendijk. Bij de vrouwen (meis jes) was Tycha Waayer uit Zoe- terwoude ditmaal een maatje te groot voor Leontien van Vliet van het Alphense TEAN. In de D-afdeling werd Mark de Jong na drie sets tegen Mark Korte- kaas titelhouder. Nathalie Drost was in een geheel Boskoopse fi nale Denise van Putten de baas. Bij Forescate ging Sijmen de Lange voortvarend uit de start blokken, 6-3 winst in de eerste set. De toekomstige hoofdklas sespeler bij Dekker heeft na te rugkomst van het hardcourt van zijn Amerikaanse studie plaats SMU-Dallas nog maar weinig gravelgevoel in de be nen. Guido van der Broek daar entegen juist bijzonder veel. De Leids BI Master van 1997 won dan ook de tweede set en kwam 3-0 voor in de derde set. De Lange stelde orde op zaken, brak Van der Broek tweemaal en serveerde bij 5-4 bekwaam de partij uit. Floris Vogel en Nick van Winsen bereikten bij het Open Cl-Toernooi van het 35-jarige De Boekhorst maar moeizaam de'volgende ronde. De beide teamgenoten bij De Merenwijk hadden drie sets nodig voor respectievelijk thuis- teamspeler Martijn v schot en Piet-Leen Deijl. Vogel was in zijn Nf nale duel winnaar vai break van de eerste sei Winsen was het in de ronde nog spannends break werd hier als van de derde set gesp jc derick Goedgebuure twee redelijk gelijkwaai een tweede Boekhorst 1; Broekhof, voor. Aartman werd daarmi enige, die de eer van rende club kan hoo; Hij won alvast de tv tegen Leon van der het verlies van drie g< De jeugdploeg van trict Utrecht heeft f Noordwijk de eerste de Junior Davis Cup nen. De ploeg, die it ronden de Leidse se 3-2 nipt had verslage de halve finale tegei en in de finale tegen een klasse apart. ^e'jAsch-Dagf CIRCUIT IN CIJI Open toernooi Forescate, Voois HEB1, tweede ronde: R. Nol? Cats 4-6 6-4 6-3: G.J. Egber» lenberg 6-0 6-1; S. de L Broek 6-4 2-6 6-4. DEB1, Wissink - C. Veerkamp 6-2 tweede ronde: F. de Groot - Gi 6-4 6-2; C. Vrieze - D. Prins 6 Borsboom - K. v d. Mijn 2-6 6- HEC1, tweede ronde: W. C Jans 6-1 6-7 6-3. DECl.tw Nossik - L. Zirkzee 6-2 6-1. Boonstoppel/Flora-toernooi, 111 HEB1, finale: W.J. v.d. Wiel - 6-2 6-2. HEC1. finale: J Gro Ponsioen 6-1 4-6 6-3. DECl Waayer - L. van Vliet 6-2 6-3. HED1, halve finales: MdeJci er 6-2 6-0; M. Kortekaas M >f 6-2 6-4. Finale: De Jong - 6-2 6-0. DED1. finale: N. I Putten 6-4 6-3 HED135+,fi ter - P. Zevenhoven 6-4 6-1,1 finale: T. Ammerlaan - W. Tor 6-3. Toernooi 35 jaar De Boekhorst p kerhout HEC1, tweede ronde: R. Goeó 'i A. Broekhof 7-5 6-3; N. van Wi 3 r.d. Deijl 7-5 2-6 7-6; M Aartn Geest 6-1 6-2. Kwartfinale: F Overschot 7-5 2-6 6-2. C nales: M. Kleijn - I. van Dijk 7 C. Pan - T van Schooten 6-4 SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten, donderdag 8 juli. 4 - 9 - 15 - 16 - 21 - 22 - 24 - 34 - 36 - 37 - 43 - 49 - 56 - 62 - 63 - 65 - 66 - 69 - 70 - 80. (on der voorbehoud) Oefenwedstrijden. Utrecht. DESTO - FC Utrecht 0-2 (0-0). Doelpunten. Hendrik van Beelen 2. Giesbeek. GSV'38 - De Graafschap 1-6(1- GOLF Glasgow. Schotse Open, Loch Lomond In vitational. Stand na de tweede ronde: 1. Parnevik (Zwe) 131 slagen, 2. Garcia (Spa) 132, 3. Montgomery (GBr), West- wood (GBr), Winchester (GBr), Park (GBr), Campell (NZe) 134, niet naar finaleronde: 106. Muntz 147. EK Landenteams St Germain (Fra). Vrou wen, amateurs. Kwartfinales: Frankrijk-ler- land 4-3, Engeland-Spanje 4-3, Duits- land-Zweden 5-2, Nederland-ltalië 4-3. Fins Masters Helsinki (Fin) Mannen, Chal lenge Tour. Stand na 1ste ronde: Eyraud (Fra) 67 slagen. 77. Lafeber 74, 99. Kraay 75. SKEELEREN Kampen. Mannen. 1. Philippe Boulard (Fra) 2. Arjan Smit (Rouveen), 3. Frank Fiers (Bel) 4. BJ Steketee (VSt), 5. René Ruitenberg (Elburg), 6. Erik Huizebosch (Gramsbergen) Stand na elf wedstrijden: 1 Erik Huizebosch 208,3 pnt, 2. Philippe Boulard 203,3; 3. Arjan Smit 186,2 dn IHl (Zwi) 7-5 7-6, Clavet (Spa) - 6-4 6-4, Gaudenzi (Ita) - Zal» ®gl 6-7 7-6 6-3, Lapentti (Ecu) (Kro) 6-4 2-6 6-3. Baastad. Mannen, 650.000 gu' *l de ronde: Vinciguerra (Zwe) anc 7-6 6-1, Blanco (Spa) - Taranj wu 7-5, Puentes (Spa) - Alonsotö 6-4. Pörtschach. Vrouwen, 225. :einc 6-3, Farina (Ita) - Sanchez-Lo 7-5 5-7 7-6, Huber (Dui) - Mi 3-6 6-4 6-3, Fóldenyi (Hon)-5 6-2 6-7 6-3. Newport. Mannen, 64O.0C .Tweede ronde: Paes (Ina) (ZAf/1) 6-2 6-2, I lie (Aus/4) - 6-4 7-5, Tieleman (Ita) - Sargs 6-7 7-6 6-2, Arthurs (Aus) - 6-7 6-4 7-6. (/«If J Palma de Mallorca. Atletiek. Mannen. Gekwalifi Van Balkom, 20, Hagen. 47,26 discus Van der Vrouwen. Polsstok: De Wilt 4,0 slingeren: Koolhaas, 53,45 ni Basketbal, mannen. Canada 85-55. Nederland mist kwartfii Zwemmen. Mannen, lOOvlind 4. Kamphuis 55,86 4 x 100' derland 3.34,05. Vrouwen, IQ We nale: 5. Wieldraaijer 58,27, j Se SOFTBAL Parma. Olympisch kwalificatietoernooi. Finaleronde: Nederland - Italië 0-2 Eerste wedstrijd: 2-1. Nederland niet naar Olym pische Spelen van Sydney in 2000. Gstaad. Mannen,. 1,1 miljoen gulden. Tweede ronde: Ei Aynaoui (Mar) - Rios (Chl/3) 7-6 7-6, Mantilla (Spa/5) - Arazi Kopenhagen. Mannen. WK ttf DV( na acht races: 1 Roman p cher (Oos) 21 punten, 2. And ie 1. Butzmann/Peters (F- pre De KNVB heeft Bernardus en FC Rijn land vrijgesproken naar aanleiding van de rellen die uitbraken bij het duel tus sen beide clubs op 6 juni. Bij die wedstrijd, beslissend voor promotie naar de derde klasse, ont stond halverwege de tweede helft een massale vechtpartij tussen toeschou wers en spelers. De vechtpartij ont stond nadat scheidsrechter Ouwehand uit Den Haag in korte tijd twee spelers van FC Rijnland (Wim Pikaar en Mar cel Gübler) uit het veld stuurde. De ar biter kon het duel pas na een afkoe lingsperiode van twintig minuten voortzetten. Bernardus, dat voor de onderbreking al met 3-1 leidde, won uiteindelijk met 4-1 en promoveerde. Drie spelers werden wel gestraft. Gübler werd geschorst tot 1 februari 2000 wegens bedreiging van de scheidsrechter. Gübler was al een half jaar door zijn vereniging geschorst. Vijf duels Aanvoerder Pikaar, uit het veld ge stuurd na een grove overtreding, moet vijf duels langs de kant staan. Bernar- dus-doelman Johan van Leeuwen, die met een paraplu toeschouwers te lijf ging, gaat tegen zijn schorsing in hoger beroep. Renzo Candido, voorzitter van FC Rijnland, kon zich vinden in de uit spraak. „De clubs kunnen er nou een maal niets aan doen als niet-leden zul ke stomme dingen doen." Het bestuur van Rijnland gaat voor het begin van de nieuwe competitie overigens met de spelers om de tafel. „Wij zullen van ie dere Rijnlander eisen dat hij zich in heit vervolg beheerst üj- dens de wedstrijd. Ze mogen zich niet meer zo laten gaan. Alleen op die ma nier kun je het buiten de lijnen ook rustig houden." Het bestuur van Bernardus wilde niet reageren op cle uitspraak. ITF-preses Brian Tobin neemt in Noordwijk afscheid van het tennis Muntz mist cut bij Schotse Open Glasgow Golfer Rolf Muntz heeft zich niet weten te plaatsen voor de finaleronde van de Schotse Open. Met een tweede ron de van 71 kwam hij tot een totaal van 147, vier boven de grens. Het was de twaalfde keer in dertien toernooien dat Muntz voor tijdig werd uitgeschakeld. In de eerste ronde van het Fins Mas ters is golfer Maarten Lafeber matig gestart. Hij maakte twee birdies, maar ook vier bogeys voor een matige 74. Met die score (+2) neemt de Eindhovenaar in dit met 250.000 gulden gedot eerde toernooi van de Challenge Tour de 77ste plaats in. Niels Kraay liet een 75 noteren. Hij is daarmee gedeeld 99ste. Vrouwen-golfploeg bij laatste vier EK ruswuk Het Nederlands vrouwenteam heeft zich bij het Euro pees Kampioenschap Golf in Parijs geplaatst bij de laatste vier. Oranje won op de baan van de Golf de St Germain met 4-3 van het veel sterker geachte Italië. In het Finse Vuokatti maakte de vrouwen van Jong Oranje het Nederlands succes compleet door na een 3-2 zege op Frankrijk ook de halve finale van het Jeugd EK te halen. Preud'Homme kondigt afscheid aan Lissabon De Belgische doelman Michel Preud'Homme heeft zijn afscheid aangekondigd. De 40-jarige keeper van Benfica wordt directeur internationale relaties bij zijn club. Bij het WK van 1994 in de Verenigde Staten werd de Belg nog gekozen tot beste doelman van het toernooi. Engelse voetballers positief bevonden londen Twee Engelse voetballers zijn het afgelopen seizoen bij dopingcontroles positief bevonden. Het betreft een jeugd speler, wiens naam de Engelse voetbalbond niet bekend wil maken vanwege zijn 'zeer jeugdige leeftijd'. Hij is volgens de FA verslaafd aan heroïne. De andere speler is Byron Glasgow, een twintigjarige middenvelder van First Division-club Reading. Bij een test werden in zijn urine sporen aangetroffen van cocaïne en cannabis. Van der Geest verliest judofinale palma de mallorca Bij de Universiade, de WK voor studenten, in Palma de Mallorca heeft judoka Dennis van der Geest de fi nale in de categorie boven de 100 kilo verloren van de lapanner Yasuyuki Muneta. Karin Kienhuis ging er in de categorie tot 78 kilo al na de eerste ronde uit, terwijl Franchise Hart haar derde partij, in herkansing, verloor van de Engelse Calender en dus zevende werd. Nederlands softbalteam mist Sydney parma Het Nederlands softbalteam is er gisteravond niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. De ploeg van coach Craig Montvidas verloor de finale van het kwalificatietoernooi met 2-0 van gastland Italië. Nederland was er in 1996 in Atlanta wel bij. Claus coach Lelystad United amsterdam Tafeltennisclub Amsterdam United heeft met Co Clausen (49) een nieuwe hoofdcoach. Hij volgt Ben van der Burg op. Clausen tekende voor een jaar. De club verandert te vens van naam. Lelystad United is de komende twee jaar de nieuwe naam, door het contract met het bedrijf Lelystad Ver band. noordwuk gertjan van geen Brian Tobin zit deze week in Noordwijk zijn laatste congres van de Internationale Tennis Federatie (ITF) voor. De Austra liër, die in 1964 op Het Melk- huisje de heren- en gemengd- dubbeltitel op zijn naam schreef, was acht jaar president van de overkoepelende organi- saüe. Vandaag draagt de eerste full-timepresident van de ITF de voorzittershamer over aan één van de negen kandidaten, die de afgelopen dagen een in tensieve lobby hebben gevoerd. De 68-jarige Tobin, nu nog woonachtig in Londen, remi greert dan naar zijn geboorte land. Tot en met de Olympi sche Spelen van Sydney in 2000, waar hij verantwoordelijk is voor het tennistoernooi, houdt hij zich nog ledig met tennis. Daarna volgt er rust, af gewisseld met wat golfen en vissen. Het anti-dopingprogramma van de ITF lijkt zwak. In 1998 zijn er iets meer dan duizend test uitgevoerd, terwijl er onge veer 2500 spelers en speelsters actief zijn. Moet dat aantal niet worden verhoogd? „Dit jaar zijn er al 1400 testen gedaan. En er wordt veel getest door landelijke bonden en overheden." Dat is nog steeds niet veel. „Maar het is duur. We testen nu al een jaar of twaalf. Eerlijk ge zegd hebben we zes positieve testen gehad. Dus ik denk niet dat het een groot probleem is, zoals in andere sporten. Maar je kan er nooit genoeg doen." Voor de geloofivaardigheid van de sport was de zaak Petr Korda niet goed. De Tsjech werd op Wimbledon 98 betrapt op het gebruik van een verboden sti mulerend middel. Hij is niet hard gestraft en werd praktisch vrijgesproken. „Korda is niet vrijgesproken. Hij moet nog steeds voorkomen voor het internationale hof van arbitratie in Zwitserland deze maand. Hij werd positief be vonden en de onafhankelijke Spits leverde volgens Vitesse-voorzitter Aalbers 27 tot 30 miljoen op ren. kun je spelers dwingen te spelen? „Je kan niemand dwingen, maar je moet het aantrekkelijk genoeg maken, zodat iedereen wil spelen. We hebben veel ver schillende opzetten bekeken. Over het ge heel is de Davis Cup al honderci jaar erg succesvol. We moeten het idee niet veran deren om slechts twee of drie spelers te behagen. Vaak zijn het alleen een paar Amerika nen. De rest wil heel graag spe len voor zijn land. Sampras heeft nu door dat het een prachtig evenement is. Agassi speelt niet omdat hij ruzie heeft met de Amerikaanse bond." Vitesse-voorzitter Karei Aalbers beweert dat de transfer van Nikos Machlas naar Ajax zijn club tussen de 27 en 30 miljoen gulden heeft opgeleverd. Ajax maakte dinsdag bij de pre sentatie bekend 'slechts' 19 miljoen te hebben be taald voor de Griekse spits, die donderdagmiddag zijn opwachting maakte in Am sterdam. arnhem anp Volgens Aalbers is er in het ak koord tussen Ajax en Vitesse een aantal aanvullende bepa lingen opgenomen. Daardoor valt de totale vergoeding voor Vitesse aanmerkelijk hoger uit, stelt hij. Als Ajax Machlas (die voor vijf jaar tekende) na enige tijd ver koopt, zou Vitesse een bepaald percentage van de afkoopsom ontvangen. En de topschutter had volgens een clausule in zijn contract met Vitesse recht op een deel (3 miljoen) van de transfersom. Daar heeft Machlas woens dagnacht na gesprekken met Aalbers en zijn zaakwaarne mers van afgezien, omdat hij per se naar Ajax wilde. Voor Aalbers was dat aanleiding ak koord te gaan met de transfer, schrijft hij in een fax die hij gis teravond naar de media stuur de. „Want voor ons was dit een absolute voorwaarde om toe stemming te geven aan de transfer", aldus Aalbers' voor lichter Frank Huizinga. Vitesse had Machlas liever aan een bui tenlandse club verkocht, omdat de afkoopsom dan beduidend hoger zou zijn uitgevallen. Ajax blijft volhouden 19 mil joen te hebben betaald. Pen ningmeester Arie van Os rea- commissie van beroep was het daarmee eens en nam zijn pun ten en prijzengeld af. De com missie zei echter dat er buiten gewone omstandigheden wa ren. Daar hebben wij weer be roep tegen aangetekend, omdat we vonden dat de commissie de regels misinterpreteerde. Als wij gelijk krijgen en Korda wordt, zoals wij menen, volle dig positief bevonden dan is hij niet alleen zijn prijzengeld en punten van Wimbledon kwijt, maar ook alles wat hij verdiend heeft tot het moment dat zijn straf is opgelegd. En dat is twaalf maanden. Volgend jaar willen we spelers voor twee jaar schorsen. Korda is dus wel zwaar gestraft en dat heeft weer doorgewerkt in zijn optreden op de tour. Mats Wilander en Karei Novacek (die betrapt wer den op cocaïne-gebruik red.) heeft het nog veel meer gekost. Zij zijn anderhalf jaar bezig ge weest met rechtzaken en heb ben daardoor heel veel geld verloren. We kunnen altijd nog meer doen, maar we geloven dat onze sport schoon is." Er wordt veel gesproken over spelregelverandering om de sport aantrekkelijker te maken. Het afschaffen van de tweede semice en zwaardere ballen om meer rally's mogelijk te maken op snelle banen zijn gesneuveld. Doorspelen bij een netservice ('no let'jen de 'no-ad-regel' waarbij het volgende punt na deuce beslist over gamewinst, staan op het punt ingevoerd te worden. Wordt het spel daar echt leuker van of komen die maatregelen er onder druk van de commercie en de televisiesta tions, die niet meer van die lan ge wedstrijden willen uitzen den? „Zestig procent van de ballen op de markt vallen buiten de specificatie waaraan een ten nisbal moet voldoen. Die wor den wel gebruikt op grotere toernooien. Vooral op gravel, zodat een serveerder meer kans krijgt om serve-volley te spelen. Dat moedigen we aan en we willen die ballen goedkeuren. Er zijn ook langzamere ballen die geschikt zin voor gras, al wordt niemand gedwongen er mee te spelen. We denken dat de sport erbij gebaat is, als er meer rally's op gras zijn, al zal het de harde serveerders nooit stoppen in het slaan van aces. De 'no-let-regel' was er niet om tijd te besparen, maar om dis cussies te voorkomen. Overleg met spelers en umpires de afge lopen twee jaar heeft geleerd, dat die regel geen zin heeft. We gaan daar dus niet mee ver der." „We willen wedstrijden niet korter laten duren vanwege de tv-registratie. Dat is maar een factor. In de Daviscup-finale twee jaar geleden duurden de laatste twee wedstrijden bij el- Moeten de spelers ATP-punten en prijzengeld krijgen voor hun optredens? „Er is tien miljoen dollar aan prijzengeld en het grootste deel daarvan giaat naar de spelers. Wij willen punten toekennen aan spelers die in de Davis Cup spelen, maar de ATP is erop te gen. Die \indt het niet eerlijk tegenover spelers die geen kans krijgen voer hun land uit te ko men. Aan de andere kant; de meest fantastische wedstrijden over vijf sets worden gespeeld in de Davis Cup en spelers krij gen er geen punten voor. Het lijkt dus niet nodig, maar we willen het wel. Ilie Nastase is een van de kandi daten om U op te volgen. Wat vindt U van hem? „Ik wil geen commentaar leve ren op één van de genomineer den." Wat wilt U uw opvolger als taak meegeven? „Ik hoop te denken dat de ITF zal doorgroeien. Ik hoop dat er iemand komt met verstand van zaken en interesse in de sport, meer in ieder geval dan in hem zelf. Ik denk dat een succesvolle voorzitter t:r niet zit voor zijn eigen ego. Dat is essentieel. Je moet een brede visie hebben en niet verbonden zijn aan een re gio of land, maar internationaal kunnen denken. Mijn opvolger zal een andere kijk op dingen hebben en ik hoop dat hij nog meer kan beireiken dan ik." geert laconiek op de fax van Aalbers: „Wat gebeurt er dan als Machlas nou over vijf jaar transfervij vertrekt, of wij verko pen hem over een paai- jaar voor 15 miljoen? Wie past dan het verschil van 4 miljoen bij? Meneer Aalbers mag zeggen en schrijven wat-ie wil. Jezelf rijk rekenen, heet dat geloof ik. Dat Machlas zijn deel van de af koopsom heeft laten vallen zal best, maar daar hebben wij toch niets mee te maken." Brian Tobin: „Ik vind vrouwen tennis net zo leuk en soms leuker dan man- nentennis, zeker in de top." FOTO DICK HOGEWONING kaar negeneneenhalf uur. De televisie wil dat niet zo lang uit zenden, maar ik wil daar ook niet zo lang zitten. Prijzengeld voor mannen en vrouwen in Grand Slams is niet gelijk, behalve op de US Open. Moeten mannen en vrouwen evenveel verdienen? „Ja, zeker vanaf de kwartfinale. Ik introduceerde gelijke ver diensten op de Australian Open twaalf jaar geleden. Sinds mijn vertrek is het niet meer gelijk. Ik ben het niet eens met het argu ment dat de vrouwen best-of- three spelen en de mannen be$t-of-five. Ik vind dat kwali teit meer telt dan kwantiteit. Ik vind vrouwentennis net zo leuk en soms leuker dan mannen- tennis, zeker in de top. Sommige topspelers komen niet uit in de Davis Cup, omdat het toernooi niet past in hun pro gramma. Moet er iets verande- Niet zichtbaar gehinderd door alle verwikke lingen rond zijn persoon, werkte Nikos Machlas gisteren zijn eerste training als Ajacied af. FOTO PHIL NIJHUIS Geagiteerd: „Wij hebben een afkoopsom van 19 miljoen gul den betas dd. Dat hebben we be wust bekendgemaakt. Ajax is namelijk een beursgenoteerd fonds, dun ik moet wel de waar heid vertellen."

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 20