Ajax troeft Aalbers af Geen zwaardere ballen, wel meer emoties op de ba' Van Velzen moet buigen Sport :'n WOENSDAG 7 JULI 1999 Bram Marbus naar Sparta Rotterdam Noordwijker Bram Marbus speelt de komende drie seizoenen bij Sparta. De 27-jarige aanvaller, die momenteel in Mexico vakantie viert, kwam uit voor Go Ahead Eagles, waar hij nog een contract had voor een jaar. Marbus speelde eerder bij Excelsior en Cambuur. Sparta heeft zich ook versterkt met Steve Goossen (30). De verdediger moest weg bij Vitesse. Hij tekende eveneens voor drie jaar. De Wolf in conflict met Helmond Sport helmond John de Wolf ligt overhoop met zijn club Helmond Sport. Tijdens afrondende gesprekken over het al eerder over eengekomen contract voor het komend seizoen zijn menings verschillen gerezen over de uitbetaling van het salaris van De Wolf. Volgens het bestuur van Helmond Sport draagt sponsor VKS voor een deel bij in het salaris van De Wolf. De speler vindt dat de club dat met de sponsor moet regelen, de club echter verwijst De Wolf zelf naar de sponsor. De 36-jarige routinier stapte maandagavond boos uit een overleg met voorzitter Knopper en technisch manager Van Kraay. De Wolf heeft in middels de WCS ingeschakeld. Senna-proces krijgt vervolg bologna Het proces naar aanleiding van het ongeluk waarbij Formule-1-coureur Ayrton Senna in 1994 stierf, krijgt op 19 no vember een vervolg. Openbaar aanklager Maurizio Passarini is in beroep gegaan tegen het vonnis dat een Italiaanse rechtbank eind 1997 wees. Daarbij werden Frank Williams, teambaas van de renstal van Senna, en vijf andere verdachten vrijgesproken. De Braziliaanse coureur kwam vijf jaar geleden tijdens de Grote Prijs van San Marino om het leven. Volgens Passarini was een slechte las in de stuurkolom van zijn Williams-Renault de oor zaak dat hij in de Tamburello-bocht de controle over zijn wagen verloor en tegen een muur knalde. Mulder alweer geblesseerd gelsenkirchen Youri Mulder moet opnieuw een domper ver werken. De 30-jarige aanvaller raakte al op de eerste trainings dag van het nieuwe seizoen van zijn club Schalke 04 gebles seerd. De buitenmeniscus van zijn linkerknie is ingescheurd. De (voormalig) international raakte al in april 1997 a^n de bewuste knie geblesseerd. Sindsdien onderging Mulder vijf operaties. In april dit jaar werd al een deel van de buitenmeniscus verwij derd. Mulder is naar zijn arts in Amsterdam gegaan, die hem al meermalen behandeld heeft. Ladies Tour in Langeraar dronten De tweede Holland Ladies Tour, een 7-daagse wieler koers voor vrouwen, start op 5 september in de Meerpaal in Dronten. De deelnemers worden van daaruit weggeschoten voor een etappe over 142 kilometer met finish eveneens in Dronten. Nationale ploegen van onder andere Nederland, Bel gië, Duitsland, Australië en Italië nemen aan de wedstrijd deel. Ook de teams van Farm Frites, The Greenery, Westland Wil Vooruit en Sponser hebben een uitnodiging ontvangen. Etap peschema: 5 september: Dronten - Dronten, 6 september: Lan geraar - Langeraar, 7 september: Haaften - Haaften, 8 septem ber: Tegelen - Tegelen, 9 september: Valkenburg - Valkenburg, 10 september: Bergeijk - Bergeijk en afsluitende tijdrit in Berge- ijk. CBV heft schorsing Adriaanse op tilburg De belangenvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) heeft de schorsing van Co Adriaanse opgeheven. De trai ner van Willem II werd in mei geschorst omdat hij zich laatdun kend had uitgelaten over bondscoach Frank Rijkaard en PSV- voorzitter Harry van Raaij. Adriaanse noemde Rijkaard 'een beunhaas met een flutopleiding' en Van Raaij omschreef hij als een sprekende lampenkap die synoniem staat voor het falende beleid bij PSV. Zowel tegenover de CVB als tegenover Rijkaard en Van Raaij heeft Ardiaanse naar de mening van het CVB-be- stuur duidelijk gemaakt spijt te hebben van zijn uitspraken. In de bestuursvergadering is daarom besloten de schorsing op te heffen. Rectificatie Van Weeren leiden In een artikel op 20 mei over hert terugtreden van voet balvereniging Roodenburg uit de Belangenvereniging Amateur voetbal (BAVL) werd gesteld dat de relatie tussen BAVL-be- stuurslid W. van Weeren en Roodenburg verstoord zou zijn. De ze passage in het artikel blijkt onjuist te zijn. voorschoten niels groen Hans van Velzen heeft op het Open toernooi van Forescate de volgende ronde van het Bl- schema niet kunnen bereiken. Met de setstanden 6-4 6-3 wist Zoetermeerder Guido van der Broek de partij in zijn voordeel te beslissen. De thuisspelende Kees van de Mijn, vorige week nog halve-finalist op Unicum in de B2-categorie, slaagde er niet in Maarten Kallenberg te ver slaan. Op de districtskampioen schappen stond Guido van de Broek nog als eerste geplaatst, maar deze week in Voorschoten is hij niet terug te vinden op de voorkeurslijst. Dat Hans van Velzen gisteren in de eerste ronde tegenover Van der Broek op de baan stond was pure pech. Uiteindelijk bleek de Lei- denaar geheel niet kansloos. Ondanks een reeks cruciale fouten van zijn kant in de eerste doorgang kon hij toch nog ser veren voor 5-5. Door de laag hangende zon en afleiding van de kant ontglipte hem de game en eerste set. Het scenario voor de tweede set was hetzelfde: deze werd met 6-3 verloren door de Roomburg-speler. Do nald van Veen, B2-titelhouder op Forescate, had niets in te brengen tegen Michael Rusman chef willem spierdijk, 071-5356464, plv -chef janet van dijk,( Internationale tennisbonzen brainstormen aan zee noordwuk gertjan van geen De glinsterende Davis Cup in de lobby van hotel Huis ter Duin is het meest overtuigende bewijs dat het jaarlijkse congres van de Internationale Tennis Federatie dit keer in Noordwijk plaats heeft. De meest begeerde trofee in de tenniswereld wordt bewaakt door twee potige lijfwachten, al trekt de immense 'slakom' nog niet veel bekijks. Vier da gen lang vergaderen afgevaardigden van 202 landen een verdieping hoger in werkgroepen over diverse onder- weipen, die de toekomst van het inter nationale tennis moeten veiligstellen. Officieel begint de jaarvergadering morgen pas, als de belangrijkste vraag stukken op tafel komen. Agendapunt nummer één van het ITF-congres is de verkiezing van een nieuwe voorzitter. Brian Tobin draagt na acht jaar de ha mer over. Voormalig voorzitter Ruurd de Boer van de KNLTB heeft zich kan didaat gesteld voor een van de vacante posities in de 'board of directors'. Niet alleen daarom is hij verguld met het feit dat de dit jaar 100-jarige KNLTB als gastheer mag optreden. „Je legt hiermee voor de internationale tennis wereld vast, dat je iets dergelijks aan kunt." Volgens De Boer hoeft Neder land („wij zijn een belangrijke tennis- natie") zich niet per se te bewijzen, maar helpt het gastheerschap Neder land wel vooruit in de tenniswereld. „Een Grand Slam kunnen we uiteraard niet naar Nederland halen, maar wel internationale jeugdtoernooien." De KNLTB is bijna een jaar bezig ge weest om het ITF-congres voor te be reiden. Aanvankelijk was als locatie Amsterdam uitgekozen. De Boer toont zich echter verguld met het statige Huis ter Duin, dat ook regelmatig dienst doet als pleisterplaats voor het Nederlands voetbalelftal. „Als je naar de hotels in Amsterdam kijkt en je ziet dit, dan hadden we het niet beter kun nen doen. We zitten aan zee en het is vlakbij Amsterdam, Den Haag en Lei den." Uitstapjes naar onder andere de Leidse Hortus Botanicus en Maduro- dam staan gepland voor de congresle den en hun partners. Voor het af scheidsdiner van Tobin is de Leidse Pieterskerk afgehuurd. „Maar dat is nog geheim", zegt De Boer. „We willen hem verrassen." De kosten voor de KNLTB, groten deels bijeengebracht door sponsors, bedragen om en nabij de tweehonder- duizend gulden. De ITF betaalt bijna drie ton. In de verschillende workshops staat spelregelverandering hoog op de agenda. In Nederland wordt al druk geëxperimenteerd met de 'no-ad-re gel', waarbij er op deuce een sudden death wordt gespeeld die beslist over gamewinst, en in mindere mate met de 'no-let-regel', die bepaalt dat er na een netservice gewoon wordt doorge speeld. Onderzoek naar partijen ge speeld op de voorgaande drie edities van Roland Garros heeft uitgewezen dat de lengte van de partijen met on geveer twaalf procent afneemt. Een andere maatregel om de duur van wedstrijden te verkorten, is de rigou reuze ingreep om reeds bij 4-4 een tie break te spelen. Na de invoering van de tie-break in 1971 (bij de stand 8-8) en de verscherping van die (nog steeds geldende) regel in 1979, lijkt dit voor stel de minste kans van slagen te heb ben. Opvallend is dat eerdere ideeën over het afschaffen van de tweede ser vice of het gebruik van zwaardere bal len om het servicegeweld op snellere banen in te dammen, niet (meer) wor den behandeld. Het heeft er daarom alle s< dat de regelverandering mei druk van de televisiestations* genoeg zendtijd overhebben* rathonpartijen) tot stand kon* overtuiging de kwalititeit varwj te verbeteren. Er gaan zelfs V op om in de vooronden van Cup de enkelspelwedstriji J meer om drie gewonnen set g verspelen, maar om twee. D tractiviteit voor het publiek I gen, worden spelers in de I wellicht vrijer gelaten in het hun emoties. De 'code of con tien jaar geleden heeft ertoe g tennissers te vaak als saai woi schreven. Voorstellen die uit de wer komen, worden nog niet op gadering in stemming gebr op het volgende ITF-congi een en ander eventueel conci r Amsterdammers betalen recordbedrag voor Machlas Het spel rond Nikos Machlas is uitgespeeld. Gistermor gen meldde Vitesse nog dat het de onderhandelingen met Ajax over zijn spits had gestaakt, gisteravond po seerde de Griek stralend in het shirt van de club, die de naam van een Griekse held draagt. Machlas is de nieuwe spits van Ajax, de zevende en voorlopig laatste grote aankoop in de jacht op eerherstel. Vitesse staat thans immers voor hetzelfde bedrag bij Ajax in het krijt. Wenst Ajax Reuser na ko mend seizoen niet over te ne men, dan ontvangt het alsnog de overeengekomen vier mil joen van Vitesse. Geen wonder dat directeur spelersbeleid Danny Blind de ingewikkelde constructie grijn zend bij herhaling wenste uit te leggen, tijdens de toch al vrolij ke persconferentie. Een op re vanche beluste voetballer zon- amsterdam henk houtink De champagne sprankelde in de Arena om de duurste trans fer binnen de Nederlandse landsgrenzen te vieren. Het ou de record stond op naam van PSV, dat vorig jaar voor Ruud van Nistelrooij zeventien mil joen gulden aan Heerenveen betaalde. Vitesse ontvangt volgens Ajax negentien miljoen gulden voor zijn Griekse topschutter. Ajax neemt ook Martijn Reuser over van de Arnhemse club. Lange tijd had het er de schijn van dat Reuser zou worden betrokken in de transfer van Machlas. Maar dat blijkt niet het geval, zo openbaarde Ajax-penning- meester Arie van Os gisteren. Ajax neemt Reuser voor een seizoen terug van Vitesse op huurbasis, met daarna het recht op koop voor vier miljoen gulden. Als Ajax de neo-intemational straks zou willen kopen, ge beurt dat met gesloten beurzen. der financieel risico terug in Amsterdam en, fraaier natuur lijk nog voor Ajax, een buiten gewoon trefzekere spits vastge legd voor een naai- internatio nale maatstaven laag bedrag. Blind had steeds volgehou den dat Ajax nooit meer dan twintig miljoen gulden voor Machlas zou betalen. Vitesse- voorzitter Karei Aalbers stelde aanvankelijk manhaftig dat hij zijn kroonjuweel niet aan een Nederlandse club zou afstaan. Hij voelde er niets voor de con currentie te versterken en bo vendien zou er in het buiten land beduidend meer geld voor een speler als Machlas op te strijken zijn. Veertig miljoen, zoiets had de Arnhemse voor zitter in gedachten. „Er hebben belachelijke be- Fenerbahce wil Arveladze amsterdam Fenerbahce wil Shota Arvelad ze overnemen van Ajax. De Turkse club heeft de Georgi sche aanvaller op het oog als opvolger van de Bosniër Elvir Balie, die dinsdag voor 30 mil joen gulden naar Real Madrid verhuisde. Fenerbahce zal zich deze week in Amsterdam voor Arveladze melden. De spits speelde eerder in Turkije voor Trabzonspor. De afgelopen twee jaar was hij bij Ajax in dienst. Door de komst van Nikos Machlas is de con currentie voor Arveladze sterk toegenomen. dragen de ronde gedaan", zei Blind. „Dit blijft wel Nederland, hoor." De Amsterdamse be leidsbepalers konden zich gis teren van leedvermaak richting Arnhem weerhouden. „Ik heb aan zijn gezicht niet gezien of Aalbers teleurgesteld was. Maar ik heb ook niet gezien of hij blij was. Wij zijn heel tevreden met de prijs", sprak Van Os luchtig. Aalbers is de grote verliezer in deze zaak, en zo gedroeg hij zich gisteren ook. Tegen zijn gewoonte in hield hij zich schuil en wilde niets zeggen. De voor hem uiteindelijk ongunsti ge transfer wekt op z'n minst het vermoeden dat Vitesse het geld met zijn dure huishouding in het Gelredome goed kan ge bruiken. De voorzitter had zich te schikken naar zijn sterspeler. Machlas had geen oren naar het buitenland, op Ajax had hij zijn zinnen gezet. Brabbelend vertelde Machlas, die na drie jaar bij Vitesse nog geen woord Nederlands spreekt, gister avond vrij vertaald dat Ajax de club van zijn dromen is. Dat had de Amsterdammers in de onderhandelingen een psycho logische voorsprong gegeven, erkende algemeen directeur Frank Kales. Blind sprak niette min van een 'zware bevalling'. Gistermorgen verbaasde Vitesse Machlas poseert stralend in het Ajax-shirt in de Arena. met de, niet door Aalbers toe gelichte, mededeling dat het de onderhandelingen over Machlas had gestaakt. Toen was er al een akkoord bereikt, reconstrueerden de vertegen woordigers van Ajax gister avond. Ajax heeft een speler in huis gehaald die in de afgelopen drie seizoenen zestig maal Trainer Jan Wouters r productieve spits wa eind vorig seizoen vro bon komen in Amstei de spitsen Arveladze in het gedrang. Blind wilde gisteren uitweiden over de voor het duo. y^tdschJ^agf^ Rabobank en maakte slechts 1 game. Lizzy van Ruiten rekende in de B2-categorie voor eigen pu bliek af met Merel Aalders. Tim Bavelaar en Victor Borsboom zagen tijdens hun marathon partij de zon onder gaan en konden na de wedstrijd ook nog eens het licht uit doen. Borsboom won uiteindelijk met 4-6 6-4 en 7-5. Sander de Wolf bereikte deze week met 6-4 6-3 wel de tweede ronde van het Cl-toernooi ten koste van Eddy Zondervan. Dirk-Jan Seret ging ook naar de tweede ronde. Hij versloeg Mark van de Luit in drie sets. CIRCUIT IN CIJFERS Forescate Voorschoten HEB1, le ronde: G. v.d Broek - H. van Velzen 6-4 6-3; M. Kallenberg - K. v.d. Mijn 3-6 6-4 6-1; M. Rusman - D. van Veen 6-1 6-0. DEB1, le ronde: C. Veer kamp - R. Evertsz 6-0 6-2 HEB2, le ron de: V Borsboom - T Bavelaar 4-6 6-4 7-5; M van Galen - J. Busker 6-3 6-2. DEB2, le ronde: L. van Ruiten - M. Aalders 6-2 6- 4. HEC1, le ronde: D.J. Seret - M. v.d. Luit 2-6 6-4 6-0; S. de Wolf - E. Zondervan 6-4 6-3; R Kantervisser - M. de Man 6-3 6-3; M. Voskuil - 0. Brunsveld 7-6 6-4, DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duiven! ne gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5 fa| E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl ciudad del este Ronaldo (links) wordt gefeli citeerd nadat hij Brazilië uit een strafschop op voorsprong heeft gezet tegen Chili. Ronal- do's treffer, zijn derde in het toernooi om de Copa America, bleek gisteren voldoende te zijn voor een 1-0 overwinning. Toen in de slotfase het stadion in Ciudad del Este (Para guay) in een dikke mist werd gehuld, staakte de scheidsrechter het duel. De Zuid-Ameri kaanse voetbalbond (CAF) besliste dat de tussenstand als eindstand mocht gelden. Mexico heeft zich evenals Brazilië geplaatst voor de kwartfinales van de Copa America. De ploeg won gisteren met 3-1 van Venezu ela. Blanco maakte in de eerste helft twee doelpunten, maar werd vijf minuten voor tijd van het veld gestuurd na een elleboogstoot. De aanvaller, die tijdens de WK-eindronde in Frankrijk bekend werd door zijn technische hakkentrucjes, zal minstens één wedstrijd schorsing moeten uitzitten. foto afp SCOREBORD Lucky Ten, dinsdag 6 juli: 2-6-10-15-16-21-25-27-28-33 - 39 - 45 - 48 - 51 - 54 - 59 - 65 - 66 - 78 -80. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN Toto 26. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 10 winnaars, elk bruto f 1219,70, derde prijs-. 149 winnaars, elk f204,60. IVOETBAL Ciudad del Este (Par). Copa America. Groep B: Mexico - Venezuela 3-1 (3-0). 21. Blanco 1-0, 30. Osorno 2-0, 40. Blan co 3-0, 73. Urdaneta 3-1 Brazilië - Chili 1-0 (0-0). 30 Ronaldo 1-0 (strafschop). Bijzonderheid: wedstrijd werd na 85 minuten gestaakt wegens mist, restant wordt niet uitgespeeld. PRIJSVRAGEN Stand 1 Brazilië 2-6, 2. Mexico 3-6, 3. Sleegers (Bel) 32.30. Chili 2-3, 4. Venezuela 3-0. Brazilië, Mexi- nli naar kwartfinales. Oefenwedstrijden. Gouda: ONA - Feyenoord 1-5 (1-3). Doel punten Feyenoord: Kornejev. Rzasa, De Visser, Vos en eigen doelpunt ONA. Bijzon derheden: internationals speelden niet mee bij Feyenoord. ATLETIEK Parijs. EK landenteams, amateurs, vrou- Stand na eerste ronde: 1 Frankrijk 362 slagen, 2 Italië 371, 3. Engeland 3^2, 4 Duitsland 373, 5 Nederland 376. Tessenderlo (Bel). Wegwedstrijd over tien kilometer. Mannen: 1. Van Hest (Ned) 28.22, 2. Al- laert (Bel) 28.33, 3. Nemeth (Bel) 28 46, 4. Ruto (Ken) 28.49, 5. Ligneel (Bel) 28.53, 6. Goegebeur (Bel) 29 06. 7. Ver steeg (Ned) 29.15, 10. Gielen (Ned) 29.19. Vrouwen: 1. Renders (Bel) 31.23, 2. TENNIS Gstaad. Mannen, 1,1 miljoen gulden. Eerste ronde: Kuerten (Bra/1) - Puerta (Arg) 6-4 6-4, Lapentti (Ecu) - Corretja (Spa/2) 4-3 opgave Corretja, Rosset (Zwi) - Rusedski (GBr/4) 7-6 6-7 6-2, Clavet (Spa/6) - Balcel Is (Spa) 5-7 6-1 7-6, John son (VSt) - Bast! (Zwi) 7-6 6-4, El Aynaoui (Mar) - Federer (Zwi) 6-2 6-3, Koubec (Oos) - Alami (Mar) 4-6 6-4 6-1 Newport. Mannen, 640.000 gulden. Eerste ronde: Pescosolido (Ita) - Godwin (ZAf) 6-3 6-1, Woodruff (VSt) - Wassen (Ned) 6-3 6-2, Ferreira (ZAf/1) - Navarra (Ita) 6-3 6-3, Stark (VSt) - Stoltenberg (Aus/2) 6-4 3-6 6-4, Prinosil (Dui/3) - Hu mphries (VSt) 6-4 6-4, Nestor (Can/7) - Hill (Aus) 6-4 3-6 7-5, Carlsen (Den) - La- reau (Can/8) 6-4 6-2, Vinck (Dui) - Blake (VSt) 6-4 6-0, Arthurs (Aus) - Kauffman (Fra) 6-4 6-3. Bastad. Mannen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Tarango (VSt) - Hrbaty (Slw/1) 6-1 6-2, Ruud (Noo/2) - Ortegren (Zwe) 6-3 6-2, Dosedel (Tsj) - Vicente (Spa/4) 5-7 7-5 6-2, Kulti (Zwe) - Kohl- mann (Dui) 1-6 6-4 6-3, Marin (CRi) - Pes- cariu (Roe) 6-3 6-0, Gumy (Arg) - Sangui- netti (Ita) 6-2 6-1, Puentes (Spa) - Kroslak (Slw) 4-6 6-1 6-3, Alonso (Spa) - Diaz (Spa) 3-6 7-5 6-4, Blanco (Spa) - Timfjord (Zwe) 6-2 6-4 Pörtschach. Vrouwen, 225.000 gulden. Eerste ronde: Huber (Dui) - Weingërtner (Dui) 6-3 6-3, Maleeva (Bul) - Panova (Rus) 6-0 6-0. Nemeckova (Tsj) - Schny- der (Zwi) 6-3 3-6 6-4, Farina (Ita) - Tor- rens-Valero (Spa) 6-3 6-2, Kruger (ZAf) - Wartusch (Oos) 4-6 6-2 6-2, Smashnova (Isr) - Schwartz (Oos) 6-4 7-6, Suarez (Arg) - Plischke (Oos) 6-0 6-1. UNIVERSIADE Palma de Mallorca. Volleybal. Nederland - Rusland 0-3 (20-25 19-25 14-25). Zwemmen. Mannen. 100 m vrije slag: 27. Koehoorn 52,59. 100 m rug: 24. Koehoorn 1.00,46. 100 m school: 25. Hoetjes 1 05,83. Ronde van Wilnis. Elite/neo-amateurs over 80 km: 1. Helling (Amsterdam), 2. rutte (Haarlemmerhede), 3. Veldkamp (Kamerik), 6. Van der Tang (Voorhout). Cyclosportieven/veteranen over 60 km: 1. Oudshoorn (De Hoef). 2. Nieuwerth (Lek- kerkerk), 3 Bakker (Alphen aan den Rijn). ZEILEN Helsinki. EK Star. Stand na 3 races: 1Butzman/Peters (Dui) 10 punten, 2. Hoesch/Fendt (Dui) 15, 3 Hudson/Gowers (GBr) 22, 6. Neeleman- /Schrier (Ned) 26. Kopenhagen. WK Tornado. Stand na 4 races: 1., Hagara/Steinacher (Oos) 17, 2. Bundock/Forbes (Aus) 23, 3. Hagara/Moser (Oos) 31.4. Backes/Voiron WIELRENNEN (Fra) 32, 5. Leon/Bauester (Spa) 40. Yvonne van der Stoep heeft een internationaal gewicht- heftoernooi voor vrouwen ge wonnen in het Belgische Roese- lare. De Voorschotense brand weervrouw komt steeds dichter bij uitzending naar de Olympi sche Spelen in Sydney. Van der Stoep, dagelijks in de Leidse sportschool van De Spartaan aanwezig, is nog 10 kilogram van de limiet verdwijderd. Over twee weken neemt Yvonne van der Stoep deel aan de World Police and Fire Games in Stock holm De Leidsè voetballer Ab- del Hamdi (ex-Lugdunum en SJC) verruilt het shirt van HFC Haarlem voor dat van SC Feyenoord Leon Meijs is in België weer van club veranderd. Meijs vertrok van Dessel Sport naar Gierde (tweede provincial B) De voetbalvereniging Oegstgeest kan ook het komen de seizoen rekenen op steun van shirtsponsor Bouwbedrijf Van der Waal uit Vlaardingen. Het vrouwenelftal van Ter Leede begroet Norbu als broeksponsor De deelname van het Roy Heiner zeilteam aan de Volvo Ocean Race (voor heen Whitbread Round The World Race) in 2001 is nog on zeker. De ex-inwoner van Kou dekerk is nog steeds op zoek naar kapitaalkrachtige sponsors Schaatser Jan Bos stapt op de racefiets. Bos neemt op 21 juli deel aan de Nederlandse kam pioenschappen op de baan. Het is niet voor het eerst dat een schaatser even overstapt op de fiets. Bart Veldkamp en Gianni Romme gingen Bos als baanrenner al voor Handbal vereniging Saturnus heeft sinds kort een eigen web-site. Rob Otten is verantwoordelijk voor de site: www.welcome.to/satur- nus De Oegstgeestse sporters kunnen weer aanvragen indie nen voor het Roelant Oltmans Fonds. De binnenkomende ver zoeken worden vooral beoor deeld op plannen voor jeugd- ontwikkeling. Ieder individu of team dat in aanmerking wil ko men voor een bijdrage van het fonds kan voor 15 augustus een aanvraag indienen bij Marijke Coulier, Emmalaan 44, 2341 JR Oegstgeest (071-5172495) Met de roeisters Eeke van Nes en Piëta van Dishoeck (dubbel twee) is, naast het bestaande contract tussen Pink Elephant en de KNRB, nog een icw overeenkomst geslotei ke gen daardoor de besch tei over extra faciliteiten, bond wil dat het tweet volgend jaar geheel op Olympishe Spelen kan treren De uitreiking Voorschotense Sportpi november) krijgt een tintje in verband met verkiezing. Kandidaten Jin zich aanmelden bij Ro nenburg, Suze Groene 25, 2253 RZ Voorschoti bestuur van de Leidse ,0 eniging Die Leythe hef ,rt ten om voor het talent s meulen een skiff te hui u actie kwam mede tot sl le door een bijdrage vam ting Vrienden van Die Nubia van Rijswijk (D( ,'Jj phen) is bij de landelijl let nale (D-lijn) op een uit r/)( negende plaats geëind het NK in Hilversum meisjes deel Amatei kampioen HSC'21 hee tuchtcommissie van di formeel laten weten da meervogels-speler The manschap wordt aangi ,ei vanwege de trap die hi e] de aan HSC-elftalbegei :et Wim Busschers. HSCv \a beslissende wedstrijd fc kampioenschap van N met 4-3 van de club ui schoten Zondag 11 ju de Derby voor de Volb ja hoogtepunt van het sei voor de liefhebbers v sport. De derby begint l 13.30 uur op Renbaan i in Wassenaar. De Leidi y ven EWR en de gebroe ei Bolster zijn op woensd gustus sponsor van de Dag van het Paard In gradatiegroep van de klasse softbal spelen nale clubs twee thuisw den. Alphians ontvang rans en Wassenaar be{ Zuidvogels De indelit schaakcompetitie is be |E« de Meesterklasse is LS( deeld met Groningen, Magnus BSG, Amstelvétic fox, ESGOO, Rotterdan :ei en Utrecht. De schakel Oegstgeest'80 nemen t va eerste klasse A op tegel t denberg, Philidor Leeu r ASG, HWP, Caissa, Un ter me Out, Lewenborg, N en Paul Keres

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22