Ajax is nu pas echt van Wouters Sport Ajax heeft nog altijd zeven spelers te koop Jitesse wil 'm niet, Ajax hoeft 'm niet erets moet bij PSV eerst nog wat probleempjes oplossen erke B-spelers bij Forescate Crear haalt uit op 110 meter horden ;DAG 6 JULI 1999 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef janet van dijk. 071 ivis Cup pronkt in Noordwijk rdwuk Ooit voorspelde Stanley Franker dat Nederland vóór het jaar 2000 in het bezit zou zijn van de Davis Cup. is ervan gekomen. Deze week worden elke ochtend de drie >n van de enorme zilveren bokaal uit de kluis gehaald, in el- r gezet en tentoongesteld in de hal van het Noordwijkse ho- luis ter Duin. Bewaakt door twee veiligheidsagenten. De >st begeerde tennistrofee luistert de jaarlijkse vergadering op de Internationale Tennisfederatie (ITF), die wegens het derdjarig bestaan van de nationale KNLTB in Noordwijk di gehouden. Het belangrijkste onderwerp is de verkiezing een nieuwe - betaalde - voorzitter. Vrijdag wordt ook ge ld over voorstellen van de diverse commissies, onder meer een gewijzigde opzet van het toernooi om de Fedcup. assi definitief niet in Davis Cup ikline Andre Agassi neemt definitief niet deel aan de Davis De nieuwe nummer één van de wereld ontbreekt in de se- ie van coach Tom Gullikson. „Het is zijn persoonlijke beslis- maar de deur voor hem blijft altijd open", aldus Gullikson. 'Amerikaanse team voor het kwartfinaleduel met Australië 16 tot en met 18 juli in Boston bestaat uit Pete Sampras, Jim Irier, Todd Martin en dubbelspecialist Alex O'Brien. FA wil WK 2002 eerder beginnen .ngeles De wereldvoetbalbond FIFA wil het WK 2002 eer- aten beginnen. De start van de wereldtitelstrijd in Japan en 1-Korea staat voor eind juni gepland, maar de FIFA vreest «^hct weer in de twee landen vooral in juli zeer ongunstig is. lond stelt nu voor op 23 mei te beginnen en heeft alle natio- ïtulf bonden gevraagd te reageren. rEKI elden 'kleine sporten' op internet De kleinere Nederlandse sportbonden gaan wedstrijden leene enden op internet. Het gaat om onder meer tafeltennis, cey. basketbal en kegelen. Met de uitzendingen moeten de den extra inkomsten genereren naast het geld dat de NOS k j alt om de beelden op televisie te kunnen laten zien. Volgens I. atiefnemer WISH, een gratis internetaanbieder, kan het Feet al in augustus beginnen. Belangstellenden kunnen te- fc die tijd naar de website www.sportnet.nu. Ze worden er W rgeschakeld naar een 0900-nummer, dat 75 cent per minuut Een deel van het geld gaat naar de sportbonden. WISH legt Jannen op 14 juli aan hen voor. 3 AMSTERDAM GPD Met 23 spelers begon Ajax gis teren aan de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. On der hen bevonden zich zes voetballers die in Amsterdam feitelijk ongewenst zijn. Trainer Jan Wouters deed niet langer geheimzinnig over zijn lijstje van zeven spelers die bij Ajax weg mogen: Rudy, Sibon, Gor- ré, Hoekstra, Mensah, Juan en de gisteren afwezige Kinkladze. Maar het wil voorlopig nog niet vlotten met de vorig sei zoen al door Wouters aange kondigde opruiming. De trainer zei gisteren dat er belangstel ling voor de zeven is, maar al te overtuigend klonk het niet. Ajax is gebaat bij een uitdunning van de selectie. Op het volle trainingsveld ontbraken giste ren nog zeven spelers. Bovendien lag ook gisteren weer de naam van Nikos Machlas in de Arena op ieders lippen. Algemeen directeur Frank Kales meldde dat Ajax in de onderhandelingen met Vi tesse over de trefzekere spits nu de afwachtende partij is. Eerder zei directeur spelersbeleid Dan ny Blind dat Ajax niet verder zal gaan dan een koopsom van twintig miljoen gulden. Wou ters liet gisteren over Machlas niets los. De afwezigen bij Ajax' eerste training waren Winter (wegens droeve familie-omstandighe den), Nieuwenburg (langere va kantie na de nacompetitie met Sparta), Benni (langere rust na interlandverplichtingen voor Zuid-Afrika), de Nigeriaan Ike- dia (formaliteiten betreffende zijn visum), Kinkladze (volgens Wouters met zijn zaakwaarne mer op zoek naar een club in Engeland) en het geblesseerde tweetal O'Brien en Sier. De laat ste is met een gebroken mid denvoetsbeentje zes weken uit de roulatie. Opvallend was gisteren de aanwezigheid van Rudy, die onlangs onderhandelde met KV Mechelen. De Pool bleek echter tot teleurstelling van de Belgen niet transfervrij, daar zijn con tract in Amsterdam met een jaar kon worden verlengd. Dat dankte Rudy aan een clausule in zijn contract, dat hij vorig seizoen voor contractverlen ging twintig maal in het eerste team moest spelen. De allroun der haalde dat aantal, maar van Wouters' lijstje werd hij niet ge schrapt. De Argentijn Juan keerde bij Ajax terug na een huurperiode bij Racing Club Buenos Aires, dat hem niet wenste te kopen. Vanaf vandaag traint de Pool Kozminski een week op proef mee bij Ajax. Hij speelt bij het Italiaanse Brescia, is internatio nal en linkerverdedigcr. Voor die positie heeft Wouters voor lopig alleen de jonge Leidenaar Tim de Cler tot zijn beschik king. Grim voorlopig eerste keeper Jarenlang trok Ajax naar het Amsterdamse Bos voor de eerste training in een nieuw seizoen. Gisteren werd voor de eerste oefensessie het trainingsveld bij de Arena op gezocht. ,,Ik heb mijn eigen gedachten over het nut van bepaalde oefeningen", zei Jan Wouters, de trainer die met Ajax een nieuwe start wil maken. AMSTERDAM tijn Reuser is tussen de S"en het schip beland. De irige Amsterdammer ont- gisteren bij de eerste trai- van Ajax, maar hij werd tot de afwezigen gere- user werd twee jaar gele door Ajax verhuurd aan ise, maar momenteel is hij leel eigendom van de Am- se club. Dat dankt Vitesse ns de lezing van Ajax en ers zaalcwaarnemei* Rob in aan een nalatigheid. het huurcontract was eengekomen dat Vitesse medio juni Ajax zou laten ;n wat het met de huur ling wilde. Zo niet, dan zou de Arnhemse club verplicht zijn Reuser te kopen voor een in een clausule bepaald bedrag. Vitesse liet de afgesproken ter mijn verstrijken. Vitesse errReuser, die zich vorig seizoen afzette tegen trainer Herbert Neumann, willen nochtans niet met el kaar verder. Ajax is volgens di recteur spelersbeleid Danny Blind in deze kwestie geen partij meer. Vitesse-voorzitter Karei Aalbers zegt van voor noemde clausule in het huur- contract niets te weten. Gisteren gaf de nieuwe AZ- trainer Gerard van der Lem blijk van zijn belangstelling voor Reuser. Het was de verbale streep door een traditie van een kwart eeuw, gisteren na de eerste Ajax-training. Wouters wil nu zijn eigen stempel op Ajax drukken. Aan het einde van het vorige seizoen, waarin hij het halver wege had overgenomen van de ontslagen Morten Olsen, had Wouters enige afstand geno men van de toen verbrokkelde, moeilijk te motiveren ploeg van Ajax. Het was zijn ploeg nooit geweest. Nu is de selectie met de aankopen Brian Laudrup, Jan van Halst, John Nieuwen burg, Aron Winter, Frank Ver laat en Stanley Menzo de zijne, knikte Wouters gisteren instem mend. Enigszins verrassend meldde de trainer dat Fred Grim 'in principe' zijn eerste doelman is, en niet de teruggekeerde Men zo. Grim verdient de (ongetwij feld minieme) 'voorsprong' vol gens Wouters op grond van zijn loyale opstelling bij Ajax, de laatste vijf seizoenen als reserve achter de naar Juventus ver trokken Edwin van der Sar. De boodschap is Menzo bij de besprekingen eerlijk overge bracht. Desondanks koos de doelman, die bij de Belgische provincieclub Lierse SK de on betwiste nummer één zou zijn gebleven, voor zijn oude club. „Ik heb strijd nodig", zei Men zo, die in oktober 36 jaar wordt. Wouters vertelde dat Ajax naar een ervaren, direct inzet bare doelman had gezocht. Bij enkele jongere kandidaten had hij twijfels gevoeld, of beden kingen gehad over vraagprijzen van 'zeven tot tien miljoen gul den'. En grimmig weersprak Wouters berichten als zou AZ- doelman Oscar Moens een aan bod van Ajax naast zich hebben neergelegd. „Wij hebben geen interesse in Moens gehad." In Brian Laudrup ziet Wou ters in eerste aanleg zijn nieuwe centrale middenvelder achter de spitsen, de vervanger derhal ve van de naar Barcelona ver trokken Jari Lit manen. De Deen, ook inzetbaar op alle drie posities in de aanval, toonde zich terughoudend over het re cente verleden. Bij Chelsea noch, terug in eigen land, FC Kopenhagen vond Laudrup vo rig jaar het geluk. Hij was verheugd, zei hij, bij 'één van de grootste clubs uit het Europese voetbal' te zijn beland. „Het was nu het juiste moment", sprak de Deense ex- internationai, die ruim een jaar geleden een toezegging om naar Ajax te komen introk. „Ajax heeft een unieke stijl, en daar zie ik me wel in spelen." Even zelfbewust klonk Frank Verlaat, de beoogde organisator van de defensie. Maar is hij de laatste jaren bij VfB Stuttgart in de Bundesliga niet vervreemd van het Ajax-systeem, met zijn gedurfde manier van verdedi gen? Kanttekeningen over Ver- laats ontwikkeling tot een 'Duitse' libero, veelal achter zijn verdediging spelend, wer den door Wouters krachtig be streden. „Bij Stuttgart heeft hij ook vaak op één lijn gespeeld." De trainer refereerde tevens aan de erewedstrijd van Ajax, versterkt met oud-Ajacieden, tegen Barcelona tijdens de gala avond van Johan Cruijff. „Ik heb toen gezien hoe Verlaat in de dekking kan spelen. Daarbij was zijn opbouw prima ver zorgd. Nee, daar heb ik wel ver trouwen in." Bang voor een overschot aan afbouwende voetballers is Wouters ook niet. „Als je naar de personen kijkt, ligt dat niet voor de hand." Wouters ont kende dat achter de terugkeer van de dertigers Verlaat, Winter en Menzo een filosofie schuilt. Dat ze een Ajax-verleden heb ben, is volgens hem slechts toe val. „Vergeet niet dat we eerst bezig zijn geweest met jongere voetballers als Oude Kamphuis, Van Bommel en John de Jong." Zonder Litmanen, Blind en Van der Sar had Ajax op korte termijn stabiele spelers nodig. Maar het beleid blijft gericht op jeugdige versterkingen, betoog de Wouters, als wilde hij in koi te lijnen even voor iedereen duidelijk de puntjes op de i zei ten. Met andere woorden: het gaat niet meer over het stuurlo ze Ajax van vorig seizoen, het gaat nu eindelijk over het Ajax van Jan Wouters, en van ilirct teur spelersbeleid Danny Blind. Na de laatste wedstrijd van het vorige seizoen zei Wouters dat hij eigenlijk meteen aan de voorbereiding op het nieuwe wilde beginnen. Gisteren was het zo ver. „Ik heb er naar uil gekeken", zei Wouters en hij grijnsde minzaam. SCOREBORD er.se koffie van Harry, de ;n van materiaalman Ger- de oprechte knuffel van iloegmakker Jan Heintze: Gerets kwam gisteren „Nee, het is niet overdre- at zo te stellen. Dit voelt ;n thuiskomst. Zelfs Jan ze heeft nog steeds dat- koppie als zeven jaar te- 'at kun je van mij niet zeg- yns de gloriejaren van Tras de Belg als aanvoerder )4n limator van een 'fijn Bra-- S^stel', gisteren liep Gerets In aantal omzwervingen innen. Als trainer. Er was liniem verschil. „Als voet had ik nog nooit in een ïstaan. Laat me dat van- n nu net gebeuren. Maar Zijn ogen dwaalden Igelukzalig over het trai- :omplex van PSV. „Nee, is er niets veranderd." j5 v verkeerschaos in en rond oven als gevolg van het nt 2 Weer en een onaangekon- stiptheidsactie van het igingspersoneel van, sail- lteip>enoe8' Philips maakten s eerste trip van de trainer 5 naar Eindhoven een wa- Jroeving. Precies zoals de dei eerste training van PSV van het seizoen zich ontpopte. Want op slagregens en een veel te forse selectie had Gerets niet gere kend. Zelfs zonder een tiental spe lers, onder wie de van een weekje extra rust genietende Ruud van Nistelrooij, Arnold Bruggink, André Ooijer en de Zwitserse nieuwkomer Johann Vogel, telde Gerets bij het weer zien liefst 25 gebruinde koppen en één (Gilles de Bilde) met een opvallend witte kleurspoeling. Gerets zal de komende weken zijn handen vol hebben aan de veel te grote selectie. Te vol, zo benadrukte hij. „Ik wil aan de slag met 24 spelers. Op de mid dellange termijn heb ik zelfs een ploeg van 21 spelers voor ogen met daarbij drie goede jongelingen. Het is de bedoe ling die te laten rouleren. Dat is het ideale plaatje." Zover is PSV, met 36 con tractspelers op de loonlijst, bij de start van de voorbereiding op het nieuwe seizoen nog lang niet. Directeur Frank Arnesen slaagde de afgelopen weken niet in zijn opzet minimaal een tiental te verkopen dan wel te verhuren. Zelfs de weer fitte Stan Valckx kreeg op het laatste moment nog een contractje De eerste veldtraining van PSV onder leiding van Eric Gerets (rechts) duurde slechts drie minuten. voor drie maanden aangebo den. Gerets: „Ik kan niet ont kennen dat we met een organi satorisch probleem zitten. Met zoveel spelers is het bijna on doenlijk een groep trainbaar te houden. Maar we moeten niet 'paniekeren'. Bovendien heb je met mensen te doen, niet met robots. Problemen zijn er om opgelost te worden en ik ben de laatste om ze buiten te schop pen." Vooral met Ronald Waterreus zitten PSV én Gerets in hun maag. In Eindhovense ogen geldt de Limburgse doelverde- diger als een notoire lastpak en die kan de Belg missen als kies pijn. Althans, zo liet Gerets zich anderhalve maand geleden nog kritisch over Waterreus uit. Gis teren slikte de Belg een deel van zijn kritiek in. „We staan niet als kemphanen tegenover el kaar. Ik moet eerst onder vier ogen met hem praten. Nee, van mijn visie stap ik niet af. Spelers van PSV moeten werkplezier uitstralen. Maar ik ga in een persoonlijk gesprek eerst mijn standpunt aan Ronald uitleg gen. Ik zal zien hoe hij daar op reageert." Gerets én PSV hadden wel licht gehoopt dat Waterreus, nog tot de zomer van 2000 on der contract, eieren voor zijn geld zou kiezen. Zijn zaakwaar nemer Kees Ploegsma zei on langs bovendien dat Waterreus niet onwelwillend stond tegen over een vertrek. Vorige week kon de doelman nog naar het Griekse PAOK Saloniki van Arie Haan, maar Waterreus, zo bleek gisteren, wil helemaal niet weg. „Ik was op 6000 kilometer van Nederland, maar toch verschij nen er allerlei indianenverhalen over mij. Dat er clubs interesse hebben getoond, oké, maar dat wil toch niet zeggen dat ik weg wil." Waterreus gaat het ge vecht aan met Gerets' aankoop Ivica Kralj. „Als een trainer wil beginnen met een nieuwe kee per is dat zijn goed recht. Maar dan is het aan mij het tegendeel te bewijzen." r0 CHOTEN PETER KLEIN ten aantal Leidse toppers week bij de Districts oenschappen ontbrak, -t BI-toernooi van Fores- fomende week een hele fan 'azen' melden. Arthur 'berger, de winnaar van II-toernooi van TEAN, eerste geplaatst. De I 5rijs ligt niet zo maar op <eh )e|er van Hillegom te f 'A en. De uit Amerika terug- IV de Sijmen de Lange was kker Tennis superieur. De alige A-speler met als te notering 23 op de na- ranglijst, lijkt een nog' b favoriet. kersvers districtskampi- arco Visser en eersteklas- irk Fleischeuer, die vorige aar al te graag deelne- in Hilversum waar een prijs van 5000 gulden in de BI te bemachtigen was, moeten niet worden uitgevlakt. Gertjan Egberink speelde dit seizoen nog geen enkel toer nooi, maar in de competitie boekte de kopman van Unicum een uitstekende score. Bij de vrouwen voert Leids B1 -Master Barbara van der Gugten het veld aan en lijkt districtskampi oene Leonie Mekel op plaats 2 te hoog ingeschat. Marjet Groenleer, winnares bij Dekker Tennis, zou op papier een gro tere kans moeten hebben. Forescate Voorscholen HEB1: I A. Hertzberger. 2 S. de Lange, 3. M. Visser. 4. G.J. Egberink. 5. M. Fleischeuer. 6. M. Nagelkerken DF.Rl: 1 B. v.d. Gugten, 2. L Mekel, 3. A. Wissink, 4. M. Groenleer. HEB2: 1 G. Anker. 2 C Vrieze. 3 K. v.d. Mijn, 4. D. van Veen DF.B2: 1 K. Hoogevecn, 2. S. Korenhof. HEC1: 1. V. Borsboom, 2. W. Jacobs, 3. J. Do- ove. 4 W. Oosterbaan. HEC2: 1. R. van Rijn, 2 H. Wijlen. 3.1 lans, 4 M. v.d. Pijl HDCl: I HEC 35+: I B Albers, 2. W Grasveld. HDCl HED1: 1 J. Vreeburg, 2. T Slager. 3. B. Vos- ters, 4. G. v.d Lans HDD1: 1. De Jong/Wij len. 2 Geus/Geus. HDD1 35+: I. Galen/Bcr- Boonstoppcl-Flora toernooi. Boskoop HEB: I C. van Santen. 2. W.J. v.d. Wiel. HDB, poule: 1.1 Bergsma/P Brand. HEC: 1 M v.d Bas. 2.1. Ponsioen DEC: I T. Waayer, 2. L van Vliet. HDCl: 1 D. R Baans. 2. Papenhove/J Vriend. DDCI: 1. I Los/M. van Rijswijk. 2. P. Oostendorp/A. Vis GDC: 1. L Weber/R van Eek, 2. I. Wind- horst/F. Vermeulen. HDCl 35+: 1. D. Baans/R Lensink. 2 A Dui Tol/N. Vermeulen. 2. J. Baans/). Zeeman. GDC 35+: I. R. Jansen/V Kammcra.it 2 I Zeeman/D fiaans. HED1: 1 M. Meijer. 2 J. Spek. 3. M. Asperen. 4. E Eimers. DED1: 1. N. Drost. 2. D van Pulten. 3. J. Lexmond. 4. L Barends. HDD1: I E M van Es. 2. J. van Noppen/M. van Wijk. DDD1: 1. 1. Kruijt/V Leigh. 2 M. de Groot/B. Keij. GDD1: 1 J Burggraaf/S. Win kel. 2. W A Stoop. HED1 35+: 1. J. Geers, 2. A. v.d. Wilt. DED1 35+: 1. T. Ammerlaan, 2. W Tonjcs. HDD1 35+: 1 I Romijn/H. Stravcr, 2 R. van Eclcn/J Saris. DDD1 35+: 1 L Linders/L Woerde, 2. C. Frowein/X Vlasman. GDD1 35 1. H. T. Tamema. 2. C. Frowein/J. Lukas. De Boekhorst, Noordwijkcrhout HECI: 1 N Ravensbergen. 2 A. Turk, 3. L Verhees. -1. A. Broekhof DEC: 1 M. Klein, 2 Veièscköagb;^ A ^9S Rabobank aard, 2. A. Broekhof/A. Turk HDC2: 1. E. Hoogevvoning/J Hartog, 2. A. Koot/K. Vennik. DDCI: I. E den Holland/T. Broers. 2 C. Pan/C. Lain GDC: I. D Kortekaas/T Boter bloem. 2. B. Zuidervaart/T. Kuijper. HEC2 30+: 1. H. Veunekes, 2. A. van Luik. HDC2 30+: 1. J. van Schooten/D. van Berkel. 2. R Mesman/C. van Veen. DDC2 30+: 1 I. van Bechtum/P Pcnnings. 2. S- Pessel/J. Jon kers. GDC2 30+: 1 M Hoogervorst/J. van Schouten. 2. A van Haastcr/W. Zwikkcr. HED1: I B. Um. 2. R. IJittenboogaard DED1: I M lam. 2 N pamen. HDD1: 1 R Uitlenboogaard/E. Wassenaar. 2. J. van de Nict/R. IJoogervorsL DDD1: 1 F Schoo/L Ju. 2. P van Drongelen/N. Donners. GDD1: 1 M. +B. Lim, 2 R. +W. Heemskerk. IIF.DI 30+: 1. R Jonkheer. 2 J. Bost. 3. E. Ver vveij. 4 C. Laros. DED1 30+: 1. G. Bouwer. 2. M. Banning IIDD1 30+: 1 M Jongejan/R. Petersen. 2 H. van Dijk/G Kleinveld DDD1 rgraaf/l. Bootsma, 2. IL v Strooplikkerstoemool Langeraar HDC, 25+: 1 I de Roode/R. Klein. kers/K. Leijtcn. DDC, 25+: 1. L Remmerswaal. 2. R. Kalkhoven/A. GDC, 25+: 1. R. Kalklioven/E. Spliel ZAGREB/LUZERN Mark Crear heeft tijdens een atletiekgala in Zagreb de beste tijd van het jaar gelopen op de 110 meter horden. De 30-jari- ge Amerikaan won in 12,98. Crear is pas de zesde atleet die op deze afstand onder de der tien seconden bleef. De Ame rikanen Roger Kingdom, Allan Johnson. Renaldo Nehemiah en Jack Pierce en de Brit Colin Jackson gingen hem voor. Crear verdrong zijn landge noot Larry Wade als snelste van het jaar. Wade had vrijdag met 13,01 in Lausanne ge wonnen. De Nederlander Ro bin Korving werd daar vijfde in een nieuw Nederlands re cord: 13,15. Stella Jongmans is op de weg terug. De Nootdorpse eindigde tijdens een atletiek gala in Luzern op de 800 me ter als vijfde in 2.02,84. Jong mans is net hersteld van bles sures aan hamstring en on derrug. Ze is nog ver verwij derd van de WK-richtprestatie (1.59,50), maar ze verbeterde zich wel ten opzichte van haar winnende tijd tijdens het NK (2.04,33), ruim een week gele den in Apeldoorn. Jongmans moest de Suri naamse Laetitia Vriesde voor laten gaan. Vriesde finishte als derde in 2.02,58. Marko Koers kende een teleurstellende race op de 800 meter. De Nijmege- naar werd negende in 1.48,63. De Amerikaan Everett won. PRIJSVRAGEN Lucky Ten, maandag 5 juli. 16 - 20 - 22 - 35 - 36 - 37 - 39 - 42 - 46 - 47 - 49 - 57 - 58 - 59 - 63 - 67 - 68 - 69 - 70-71. (onder voorbehoud). Lotto nr. 26. Eerste prijs, geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 66 winnaars, die elk f 1000,- ontvangen; vierde prijs: 90 winnaars die elk f. 250.- ontvangen, vijfde prijs: 3516 winnaars die elk f. 25,- ontvangen; zesde prijs: 2340 winnaars die elk f. 10.- ontvangen, zevende prijs: 54.040 winnaars die elk f5,- ontvangen Cijferspel 26. zes cijfers goed: 1 winnaar, die bruto f. 100.000,- ontvangt, vijf goed: 2 winnaars, die elk bruto f. 10.000,- ontvangen; vier goed: 31 winnaars, die elk f. 1000,- ont vangen; drie goed 279 winnaars die elk f. 100,- ontvangen; twee goed: 3080 win naars die elk f. 10,-ontvangen. VOETBAL Copa America Groep A: Paraguay Peru 1-0 (0-0) 88 Santa Cruz 1-0. Bolivia - Japan 1-1 (0-0). 53. Sanchez 1-0, 73 Lopes 1-1 (straf schop). Stand. 1. Paraguay 3-7, 2 Peru 3-6, 3. Bolivia 3-2, 4. Japan 3-1Paraguay en Pe ru naar kwartfinale Groep C: Colombia - Argentinië 3-0 (1-0). 10. Cordoba 1-0 (strafschop), 78. Congo 2-0, 86. Montano 3-0. Stand: 1. Colombia 2-6, 2. Uruguay 2-3 (2-2), 3. Argentinië 2-3 (3-4), 4. Ecuador 2-0. New York. WK vrouwen. Halve finales: China - Noorwegen 5-0 (3- 0). 3. Wen 1-0, 14. Ailing 2-0, 51. Ailing 3-0, 65 Yunjie 4-0, 72. Wen 5 0 (straf schop), Verenigde Staten - Brazilië 2-0 (1- 0). 5. Parlow 1-0, 80. Akers 2-0 (straf schop). Finale: Verenigde Staten - China. ATLETIEK Zagreb. Internationale wedstrijden. Mannen. 100 meter: 1. Surin (Can) 10,08, 2. Gardener (GBr) 10,10, 3. Mitchell (VSt) 10,14. 200 m: 1. Surin (Can) 20,29, 2. McCall (VSt) 20,37, 110 m horden: 1Crear (VSt) 12,98 (beste jaarprestatie), 2. Jackson (GBr) 13,24. discus: 1Washington (VSt) 64,99. Vrouwen. 200 m: 1 Nku (Nig) 22,53. 2. Campbell (Jam) 23,03 100 m horden: 1 Shishigina (Kaz) 12,60, 2 Devers (VSt) 12,69, 3 Morrisson (VSt) 12,81. Luzern. Internationale wedstrijden. Mannen. 100 meter: 1 Harden (VSt) 9,92, 2. Nkansah (Gha) 10,00. 3 Lewis (VSt) 10,06 800 m: 1 Everett (VSt) 1.46,49, 9 Koers (Ned) 1.48,63. kogel: 1 Hunter (VSt) 21,36, 2 Godina (VSt) 21,16. Vrouwen. 100 m: 1Ottey (Jam) 10,97, 2. Pmtoesevitsi (Oek) 11.02, 3. Sturrup (Bah) 11,09 800 m: 3 Vr.esde (Sur) 2.02,58, 5. Jongmans (Ned) 2 02,84 100 m horden: 1 Ennis (Jam) 12,80 PAARDENSPORT Alkmaar, 5 juli Eerste koers. 2040 m: 1 Leen Wielinga (T H Kooyman jr.) 1.22,1, 2. Lucky of Wi- ba 3. Jeron Vliethoeve. Toto. winnend 5,70; plaats 2,00 1,80 1,60, koppel 21,90; trio 187.70. Tweede koers, 2040 m: 1 Koen Harvester (B. Dapper) 1.23,1,2. Liveliness Renka 3. Kim Buitenzorg. Niet gestart Lespaysbas. Toto winnend 13,10; plaats 3,40 3.80 4,50, koppel 46,70; trio 1119,60; dubbel winnend 48.40. Derde koers, 2040 m: 1 Noeri Dennehof (A.J.M. v. Brederode) 1 23.1. 2 New Ge neration 3. Justy da Capo Toto: winnend 2,80; plaats 1,40 1,20 2,30; koppel 2,80, trio 46,00. Vierde koers, 2380 m: 1. Key H (W.M.J Brouwer) 1.22,3, 2. Laguna Flair 3. Kap- tein Crown. Toto: winnend 4,00; plaats 1,50 1,30 1,30; koppel 8,20; trio 63,30. Vijfde koers, 2040 m: 1 Leska Z (J.T.S Dekker) 1.22,0, 2. Macho Nortori 3 Lundi Dijkhoeve. Toto. winnend 18,30; plaats 3,50 2,00 2,00; koppel 57,00, trio 779.00 Zesde koers, 2040 m: 1 Mario Faune (A H. Post) 1.21.2, 2. Kembely Bayka 3 Kanouk D. Toto: winnend 2,60; plaats 1.50 1,50 2.20; koppel 2,30; trio 27.60 Zevende koers, 2040 m: 1Imro van Cor jum (A. van Rijn) 1 20,0, 2 Island Haven 3. Icare Quatre. Niet gestart Gabrian N Toto: winnend 2,20; plaats 1.50 1.70 2,00; koppel 7,00; trio 65,90 Achtste koers. 1700 m: 1 krek Vliethoe (B Lugies) 1.19.9. 2. Join the Champ 3 Knowing Nobo 4 lezie Enzelens Toto winnend 1,50; plaats 1,20 4,50 1,90. koppel 7.30; kwartet 407.50 Negende koers, 2040 m: 1 Te't ega (H.W. Langeweg) 1.18,3. 2 Revel Bea- Aleby Ike Toto: winnend 2,20; plaats 1,30 1.2U 2,30; koppel 4,80: trio 27,10 Totalisatoromzet: 152.093 SOFTBAL Parma. Olympisch kwalificatietoernooi Nederland - Belgi- B-O, rijk 11-1, Tsjechië - Groot Brittanmé 3- Italië - Spanje 6-0. Stand: 1. Italië 5-10, 2. Nederland 5 8. 3 Spanje 4-6, 4. Tsjechie 5 4. 5 Groot-Bn: tanmë 5-2, 6. Belgie 5-2, 7. Oostenrijk 5- 0. TENNIS Bastad. Maqnen, 700.000 gulden Eerste ronde; Rodriguez (Ark.h (Dui) 1-6 6-3 7-5, Vinciguerra (Zwe) Fromberg (Aus) 7-5 6-4, Nicolas (Spa) Dreekmann (Dui) 6-2 6-3, Norman (Zwe) Tillstrom (Zwe) 6-2 6-0, Gustaf .son (Zw) - Santopadre (Ita) 6-2 6-4 Gstaad. Mannen, 1,1 miljoen gulden Eerste ronde: Gaudenzi (Itai Schüttl (Dui) 6-2 6 1, Al lier t Gu-.l., r j...i '6.1 (Zwi) 6-1 6-1, Rios(Chl)-Uhhr.ich (T-.j) i 2 6-7 7-6, Arazi (Mar) - Novak (Tsj) 6-3 7- b, Spadea (VSt) - Furlan (Ita) 6-3 6-2, Lju- bicic (Kro) - Vacek (Tsj) 6-7 6-4 6 'I, Di Pasquale (Fra) - Meligeni (Bra) 6-3 5-7 6 0. Newport. Mannen, 640.000 gulden. Eerste ronde Wessels (Ned) Ran(lsr)6 6-3, Tieleman (Ita) - Ketola (Fin) 6 3 6 4, Mirnyi (WRu) - Gimelstob (VSt/6) b 3 7 6, Blake (VSt) - Washington (VSt) 1 -6 6 3 6 4, Sargsian (Arm/5) - Pretzsch (Dui) 7-6 2- 6 6-4 Ranglijsten Mannen: 1 Agassi (VSt) 3684 punten i- 2. Rafter (Aus) 3673, 3. Sampras (VSt) 3594(1), 4 Kafelnikov (Rus) 321? -i), 6 Kuerten (Bra) 2810 (7), 6 Henman (GBr I retja (Spa) 2408, 9 R.os (Chi) 23/U. 1. Martin (VSt) 2332. 44 Schalken K/4 (50). 49 Siemennk 844 (33). 78. Haar huis 619 (93). 90 Van Lothim 544 (h e 111 Wessels 435. 1 76 Wassen 261 (162) Vrouwen: 1. Davenport (V nr Hing.s(Zwi) 5293(1). 3 Graf (Dui) 450'.) 4 Venus W.ll.ams (VSt) 3474 (5i. Sel. (VSt) 3411 (4). 6 Pierre (Fra) 2639 7 Novotna (Tsj) 2340 (6) H Sar her (Spa) 2128 (9). 9 Coetw (ZAf) 1942 (10). 10 Tauz.at (Fra) 1935(8). 77 re mans 385 (55) 83 Boogert 368 (87). 89 Hopmans 344,50. 107 Noorlander 28' (126), 291. De Weille 60 (29'U UNIVERSIADE Palma de Mallorca. Basketbal. Nederland - Zuid-Afrika 99-42 Stand: 1 Canada 2-4, 2 Joegoslavn- 2 4. 3 Nederland 2-3, 4 Japan 2 2, 5. Zuid Afrika 2-2 Zwemmen. 200 m schoolslag. B finale 3 Boot 2.37.60, 6. Bro WIELRENNEN Mannen: 1 2 07 13. 2. Evans (Aus) 1.17.3. Martinez (Fra) 1 59. 16 Brentjftns 7.57. !0 I I hoek 8.51, 24 Van Dooren 9 12, Stand WB: 1. Evans 1251 punten, 2. Martinez Vrouwen: 1 Dahle (Noo) 1.52.18, 2 Alexander (GBr) dor (Can) 2.29, 24 Vink 17 f Wersch 19.06

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23