'Zege Virenque verlies voor sport' 3 'Schone Tour is een illusie' Publiekslieveling Henman tegen Sampras op herhaling Sport Favorieten gaan door Vrouwenfinale verschoven ZATERDAG 3 JULI 15 chef willem spierdijk, 071-5356464. plv.-chef janet van dijk. 071-535j X. Oliseh naar Juventus amsterdam Ajax en Juventus hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Sunday Oliseh naar de Italiaanse club. De 25-jarige verdediger tekende een vijfjarig contract. Bij Juventus speelt ook ex-Ajacied Edgar Davids, terwijl doelman Edwin van der Sar onlangs overstapte naar de club uit Turijn. Oliseh kon ook naar AS Roma, waarmee Ajax al een akkoord had, en Atléti- co Madrid. Hij wilde echter per se naar Juve. Volgens de Itali aanse media bedraagt de transfersom bijna 20 miljoen gulden. Ajax heeft ondertussen de Nigeriaanse rechteraanvaller Pius Ikedia voor vijf jaar vastgelegd. Nederlands record Korving lausanne Robin Korving heeft tijdens een Grand Prbc I-wed- strijd in Lausanne het Nederlands record op de 110 meter hor den verbeterd. De 24-jarige atleet uit Heerhugowaard liep 13,15. Zijn oude toptijd stond sinds 16 juni op 13,18, gelopen in Athe ne. Korving werd in Lausanne vijfde. De Amerikaan Larry Wade won verrassend de zeer sterk bezette wedstrijd. Zijn tijd, 13,01 seconden, betekende een beste jaarprestatie. AC Milan koopt Sjevtsjenko milaan AC Milan heeft spits Andrej Sjevtsjenko van Dynamo Kiev overgenomen voor 50 miljoen gulden. Een woordvoerder van Kiev heeft dat bevestigd. De 22-jarige Oekraïner blonk afge lopen seizoen uit in de Champions League, waarin hij samen met Dwight Yorke (Manchester United) topscorer werd met acht treffers. Proflicentie Onmiworld maakt kans zeist/almere De KNVB kijkt met belangstelling uit naar de li- centieaanvraag van FC Omniworld. De club, die nu als Sporting Flevoland in de hoofdklasse speelt, wil met ingang van het sei zoen 2001/2002 als profclub in de eerste divisie uitkomen. „Wij nemen deze club zeer serieus", aldus Gerard Bouwer, in het sectiebebestuur betaald voetbal belast met licentiezaken. Op 6 augustus vraagt Omniworld een licentie aan. „Wij staan er posi tief tegenover." den haag gpd Jean-Marie Leblanc droomt van een 'schone' Tour. Maar volgens een ruime meerder heid van de Nederlandse be volking is dat een illusie en zal de hartenwens van de Tour-di recteur niet in vervulling gaan. Zestig procent verwacht dat de Franse ronde, die vanmiddag van start gaat met een proloog in Le Puy du Fou, opnieuw zal worden opgeschrikt door do- pingschandalen. Slechts veertien procent meent dat de belangrijkste wie lerwedstrijd dit jaar gevrij waard zal blijven van affaires rond verboden middelen en kwalijke praktijken. De roep om na alle dopingaffaires vorig jaar de Tour de France nu een keertje over te slaan, wordt door weinig landgenoten ge deeld. Zeventien procent vindt dat La Grande Bouclé niet ge houden had moeten worden. Maar het overgrote deel, 67 procent, zegt ook na de 'zwart ste editie uit de Tour-geschie denis' volmondig ja tegen het wielerspektakel. Dit zijn opvallende uitkom sten van een NIPO-enquete over de Tour en dopingaffaires, die werd gehouden in op dracht van de Geassocieerde Pers Diensten, waarbij deze krant is aangesloten. Uit het onderzoek blijkt ook dat de Tour-directie op weinig steun kan rekenen van het Ne derlandse volk waar het gaat om de uitsluiting van TVM. Ruim de helft van de 524 on dervraagden heeft geen enkel begrip voor het besluit van Le blanc om de Nederlandse for matie te schrappen van de startlijst 'omdat het gedrag van de ploeg vorig jaar een beledi ging was voor de Tour'. Negen tien procent is het eens met de beslissing van de Tourbaas en bijna een kwart heeft geen me ning in deze kwestie die de wielerwereld nog steeds bezig houdt. De Nederlanders hebben een uitgesproken mening over do- pinggebruik en de Tour de France. Maar liefst 79 procertt vindt dat renners die verboden middelen nemen niet aan de Ronde van Frankrijk mogen deelnemen. Slechts een kleine minderheid van 8 procent vindt dat ook renners die spui ten en slikken best een Tour mogen rijden. Opmerkelijk is dat alle do pingaffaires en -schandalen in het afgelopen jaar nauwelijks van invloed zijn op de publieke belangstelling voor de wieler sport in het algemeen en de Tour in het bijzonder. Van de ondervraagden heeft 63 pro cent vorig jaar de Tour gevolgd via krant, radio of tv. Van deze groep zal 67 procent de dit jaar net zo veel tijd besteden aan het volgen van de ronde en 2 procent zelfs meer. Twintig procent is van plan dit keer minder fanatiek de prestaties van de Tourrenners bij te hou den. Slechts drie procent heeft zo de buik vol van alle ellende over dopinggebruik, verras singscontroles, intriges en jus titiële invallen in de wielerwe reld dat zij de komende drie weken helemaal niets meer van de Tour de France wil weten. Tourdirecteur Jean-Marie Leblanc: 'Virenque en EPO' staat op het asfalt van de toegangs weg naar Le Puy du Fou, een pretpark in de Vendée van waaruit vanmiddag de 86ste Tour de France vertrekt. De groengele auto van zijn sponsor (Polti), waarin het gewe zen knuffelbeertje naar de medische keuring wordt ver voerd, rijdt zó hard dat de boodschap aan de geadres seerde voorbij gaat. cent boven de grens van vijftig en haalde zich daarmee de ver denking van EPO-gebruik op de hals. le-puy-du-fou ^eVdsch_Dagfc^ Rabobank leiden niels groen De kwartfinales bij de districts kampioenschappen op de ba nen van Unicum hebben wei nig spanning opgeleverd. De I geplaatste spelers bereikten al- 1 len de volgende ronde. Guido van de Broek stond drie games af aan Barteld Swart en treft in de halve finale Marco Visser, die voor de jeugdige Bart van Delft een te lastig spelletje bleek te hebben. Tjeerd Star stond in de morgen Maarten Kallenberg geen gamewinst toe. Bij de vrouwen gunde Caro- lien Stassen haar opponente Silvia Sieval maar drie games. Stassen speelt morgen tegen Paula Anthonysz en Jacky j Tromp zal uitkomen tegen B2- speelster Karolien Hoogeveen. De laatste uitgestelde tweede I ronde tussen Mark Nagelkerken en Marco Smit leverde wel I spanning op. Smit had de hele eerste set het innitiatief in han- 1,en den maar slaagde er niet in een I gat te slaan. Nagelkerken maak- 1 te in de tiebreak dankbaar ge- I bruik van de fouten van Smit en greep de winst in de eerste set. In de tweede doorgang brak j Mark Nagelkerken één keer en I besliste de partij met 6-4. Bij de B-veteranen, die op Merenwijk, hun eigen toernooi )esk| afwerken komen vanmiddag de I favorieten in actie. De winnaar van vorig jaar Henk Jansen treft Bub van der Zee en de als twee de geplaatste Herman van der Capellen heeft Ron Philips als tegenstander. Roderick Goedegebuure klopte in de Cl-categorie lijst aanvoerder Dylan Prins in drie sets. De 13-jarige speler van LTC Lisse komt vanmiddag in de halve finale uit tegen Nick van Winsen die in de tiebreak van de derde set Richard Rom- mers verraste. De andere twee halve finalisten zijn Floris Vogel en Niels Ravensbergen. Bij de vrouwen ontmoet favoriet Tan- ja Nossik Tyscha Waayer en Merel Aalders Fran^oise Velzel in <Jè halve eindstrijd. CIRCUIT IN CIJFERS Districlskampioenscliappcn Unicum HEB1, 2e ronde: M. Nagelkerken M. Smit 7- 6 6-4. kwarfinalcs: G. v.d. Broek - B. Swart 6- I 6-2; Ml Visser - B. van Delft 6-1 6-4; T. Star - M. Kallenberg 6-0 6-0. DEB1, kwartfinale: C. Stassen - S. Sieval 6-2 6-1. HEB2, kwartfina les: D. van Veen - F. de Groot 6-4 6-2; R. de Wolf - de Mooij w.o.; M, Rodenburg - E. de Vries 6-3 6-2. HEC1, kwartfinales: R. Goedegebuure - D. Prins 3-6 6-2 6-3; N. Winsen - R. Rommers 2- 6 6-4 7-6; F. Vogel - M. van de Luit 6-1 7-5; N. Ravensbergen - Doove 6-1 3-6 6-1. HEC2, kwartfinale: F. Petit - R. van Rhijn 6-4 6-2. Programma zaterdag HEB1, halve finales: 14.30 uur: G. v.d. Broek (1) - M. Visser (3); na 16.00 uur Tj. Star - winnaar M. Nagelkerken/H. van Velzen. DEB1, halve finales: 14.30 uur: C. Stassen (1) - P. .Anthonysz en J. Tromp - K. Hoogeveen. HEB2, halve finales: 13.00 uur. D. van Veen - R de Wolf (41 en K.v.d. Mijn - M. Rodenburg. DEB2, halve finales: 16.00 uur: S Korenhof (1) - S. Hoekstra; 13.30 uur R. Chrisprjn - I. van Santen (2) HEB 35+, halve finales: 14.30 uur: H Janssen (1) - B. v.d. Zee; 16.00 uur: R. Phillips - H. v.d. Capellen (21. HEC1, halve finales: 14.30 uur R. Goedege buure - N. van Winsen. 17.30 uur: F. Vogel (3) - N. Ravensbergen (2). DEC1, halve fina les: 14.30 uur:T. Nossik (1) - T. Waaver: 13.30 uur F. Velzel - M. Aalders (2). HÉC1 35+, poule: 16.00 uur. J. van Delft - N Dofferhoff; zondag 13.00 uur: R. Phillips - J. van Delft. Zondag alle B en Open C-finales vanaf 12.00 fred segaar Hoewel ruim op tijd - om 12.30 uur worden de renners van Pol ti verwacht in de kamer van Tourarts Porte - doet de chauf feur het stof op de binnenplaats hoog opwaaien. Als de bestuur - Gisteren ging in Le Puy du Fou even het gerucht dat inten sief onderzoek het mogelijk heeft gemaakt nog vóór de start der met zijn rijstijl beoogt de van de Ronde van Frankrijk li- met een perskaart uitgeruste vragenstellers op afstand te krij gen, dan heeft hij succes. Als derde renner steekt de vroegere bergkoning zijn hoofd door de deur en wat er dan gebeurt, doet denken aan de aftocht van de Festina-ploeg vorig jaar in Corrèze. Virenque wordt omringd - beter is: bestookt - door een ba taljon camera's en hoeft de vijf tig meter van de wagen naar de deur van de medische ruimte daardoor niet te lopen. Hij wordt gedrógen door een me nigte belangstellenden. De medische controle van de renners aan de vooravond van de Ronde van Frankrijk was al tijd al show - slechts sponsor Aspro is er bij gebaat. De hart slag wordt gemeten, lengte, longinhoud en gewicht, maar het zegt niets over de toestand waarin de coureurs verkeren. Daarover moet de massale bloedcontrole van vanmorgen meer duidelijkheid geven. En kele tientallen 'vampiers' van de internationale wielerunie UCI stropen in alle vroegte de hotels af om de bloeddikte van de renners te meten. Niet alleen de hematocrietwaarde zal wor den gemeten, er worden ook buisjes meegenomen voor on derzoek naar de aanwezigheid van wèl aantoonbare verboden stoffen. Drie van de officials die de werkzaamheden van de bloedbrigade controleren zijn Nederlander: Schinkels, Bruin en Jeremiasse. Laatstgenoemde was verantwoordelijk voor de uitsluiting van Marco Pantani in de Ronde van Italië. De leider van dat moment zat twee pro- chaamsvreemde EPO van li chaamseigen te onderscheiden, maar zover is het toch nog steeds niet. „Nog enkele maan den", vroeg UCI-voorzitter Hein Verbruggen eerder deze week nog maar eens om ge duld. Vijf minuten nadat hij er is binnen gegaan, komt Virenque de medische ruimte weer uit en wéér wordt hij naar de auto ge dragen. Hij houdt zijn lippen stijf op elkaar. In de geblindeer de auto gaat het zó hard over het asfalt dat hem de gekalkte leuze opnieuw ontgaat. Viren que is opgejaagd, aangeschoten wild. Toch heeft hij de gele trui nog niet uit zijn hoofd gezet, zo heeft hij zich eerder laten ont vallen. Bijna tegelijkertijd, maar en kele vertrekken verderop, zegt Tourdirecteur Jean-Marie Le blanc tijdens een persconferen tie: „Als Virenque de Tour wint, is dat een nederlaag voor de wielersport en een kaakslag voor de andere coureurs." Le blanc hoopte dat de 86ste uit gave 'de Tour van de hoop' zou worden, maar met de terugkeer van Virenque vreest hij voor een herhaling van de miserabe le Ronde van 1998. Leblanc heeft 'Richard de Leugenaar' nog niet gesproken in Le Puy du Fou, maar hij zegt dat zijn landgenoot kan reke nen op een behandeling als alle andere renners. Hein Verbruggen, verant woordelijk voor de terugkeer van de man die van de Tour'98 een schande maakte, heeft de Tourbaas al wél ontmoet. „We hebben gisteren zelfs een rond je hard gelopen met elkaar. Denkt u nou niet dat het oorlog is tussen de UCI en de Tour de France." Leblanc oogt vermoeid, strijkt keer op keer de handen door zijn gezicht en beantwoordt de vragen zuchtend. Het gaat over de nog steeds toenemende reeks affaires van de afgelopen weken. Telekom dat, na Uwe Ampler en Der Spiegel door de sponsorende televisiezender ARD nota bene, in de verdach- tenbank is gezet: een verzorger van Festina die drie weken gele den met creatine is aangehou den; Lampre dat in de Ronde van Zwitserland gebruikte naal den in een container dumpte; de nieuwe onderzoeken in Ita lië „Ik ken de verhalen", zegt Leblanc. „Maar er zijn geen harde bewijzen. Dit is geen re den de ploegen te straffen." Ook zegt hij geen voorinfor matie te hebben over acties van justitie in de Tour. „Nee, er is londen rene van hattum Van Wimbledon naar het dichtstbijzijnde metrostation is I tien minuten lopen. Een rechte straat, kraampjes vol Wimble- I don T-shirts, sleutelhangers, handdoeken, biervazen, dat spul. Dit jaar hangen er ook Britse vlaggetjes, Britse hoeden en Britse T-shirts. Allemaal voor Tim. Normaal wordt alles op de slotdagen voor een prikkie ver kocht. Gisteren schoot de prijs omhoog en vandaag gaat Enge land om een uur of drie plat. Dan speelt Tim Henman zijn halve finale tegen Pete Samp ras. 'Timbo wint Wimbo' spet terden de avondbladen gisteren al met koeienletters op de voor pagina's. Alle roddels van Londen kun nen op een hoop. Leuk dat Alexandra Stevenson de eerste speelster is die via het kwalifi catietoernooi de halve eind strijd heeft gehaald. Prachtig dat oud-basketballer Julius Er ving gisteren toch heeft gezegd dat ze zijn dochter is. Het haalt de kranten nog wel, echt tellen doet het niet meer. Dat Engeland een testmatch tegen Nieuw Zeeland cricket is niet echt meer belangrijk. Dat John McEnroe en Steffi Graf gisteravond in het ge mengd dubbelspel Justin Gi- melstob en Venus Williams ver sloegen en een staande ovatie kregen van de toeschouwers opr een stampvol centre court, mooi tijdverdrijf, maar bijzaak. Dat André Agassi vanmiddag in de andere halve finale sex- bom Patrick Rafter treft, pracht duel natuurlijk, maar eindelijk is de tijd gekomen dat Wimble don Timbledon gaat worden. Hoopt heel het eiland. Twee jaar terug naderde Tim Henman het elitekorps van 's werelds beste tennissers. Om dat hij dat hoofdzakelijk serve rend en vollerend deed, werd hij subiet gebombardeerd tot de grote Britse hoop. Henman leek niet alleen een geboren grastennisser met het instinct om constant naar het net te rennen, hij was er een. Na zes tig jaar wachten was er tenslot te iemand die in de voetsporen kon treden van Fred Perry, in 1936 de laatste Britse winnaar van het eigen toernooi. Boven dien spreekt hij keurig Oxford- Engels en heeft hij een keurige scheiding in z'n haar. Op en top Engelsman. Het legde Henman geen windeieren. De reclamecon tracten vlogen om zijn oren en hij verdiende naast de tennis baan tientallen miljoenen. Maar hij kon alleen het verlan gen van zijn hongerende land genoten nog niet stillen. Hij won weliswaar vier toernooien, staat inmiddels zesde op de we reldranglijst, maar struikelde in 1997 op Wimbledon in de kwartfinales en vorig jaar in de halve eindstrijd, tegen Sampras. Niettemin was het afgelopen twee weken Tim voor en Tim na in heel het land. Hij is al twee weken bekender dan Tony Blair. Dit keer is alles anders dan vorig jaar, weet de natie en denkt Tim Henman zelf ook. Maar verloor hij in april voor de Davis Cup niet in vijf sets van Jim Courier en won hij woens dag niet in vijf sets van diezelf de Courier. En verloor hij drie weken terug in de finale van Queen's niet pas in de tiebreak van de derde set van Sampras. Dus.... Heel Engeland droomt die mooie droom met hem mee. „Natuurlijk ben ik er klaar voor. Als je in de halve finale van een Grand Slam staat, moet je er wel klaar voor zijn", zei hij gisteren na zijn simpele zege op Cedric Pioline. „En die ervaring van de halve finale van vorig jaar heb ik ook onder mijn riem". Dat Sampras zijn zege op Mark Philippoussis gisteren na 'een klein uur cadeau kreeg om dat de Australiër met een ka potte knie opgaf, daar zat Hen man niet mee. „Als ik vijf sets had gespeeld was het anders geweest. Maar dit was niet in spannend." Henman en Sampras zijn dik ke vrienden en trainen vaak sa men. „Als iemand daar voor- londen dpa/sid De vrouwenfinale op Wimble don is door de vertraging we gens regenval verplaatst naar zondag. Door de weersomstan digheden heeft de organisatie het originele schema niet kun nen volgen. Het is voor het eerst sinds 1989 dat zowel de vrouwen- als mannenfinale op zondag wordt gespeeld. Het jaar 1963 was tot nu het meest rampzalig voor de toernooi-or- ganisatie. Toen kon de vrou wenfinale wegens slechte weersomstandigheden pas op maandag gespeeld worden. Maar ook als beide finales zondag gespeeld kunnen wor den is de kans aanwezig dat er maandag nog getennist wordt op Wimbledon. De dubbelspe len en enkelspelen voor senio ren en junioren moeten ook nog worden afgewerkt. -TOUR DE FRANCE jfcl Proloog «1 3 juli 6,8 km '-tJ Individuele tijdrit start finish j 6.8km O, Zaterdag 3 juli, Le Puy du Proloog. In 1993 ging de Tour ook start in het kasteel op 'de ge, berg'. Miquel Indurain was de snelste en legde daarmee|j basis voor zijn derde Tourzfl Alex Ziille werd in '93 tweed! de proloog. Chris Boardny gaat nu van start als favoi Hij won ook vorig jaar in Djj lin en in 1997 in Rouen Tourproloog. LE.-TOUR DE FRANCE 1e etappe tjgjfl 4 juli 208 km j FRANKRIJK Montaigu Challans Palluau 186km La Roche surYon163kir reui) sur Lay 1! Lu?on 114km I Mouzeuil St. Martin 103kr|1 Zondag 4 juli, eerste etap Montaigu-Challans. Deze eerste, vlakke etappe q\ de Vendé biedt de sprinters n een een uitgelezen mogelijkh j In het aan de kust gelegen Cl lans is de eindstreep ge trok) op de brede boulevard J\ Monnet. Wordt het de ee winst voor Mario Cipollini? Ondanks dat Virenque de gebeten hond is, kan er bij de Fransman (links) nog een lachje vanaf. Ivan Gotti weet de humor van de omstreden renner wel te waarderen. foto reuters geen contact geweest. Ik kan al leen maar zeggen dat ik hoop dat het een waardige Tour wordt. Dat de renners met rust worden gelaten door justitie, dat ze normaal gemasseerd kunnen worden en de gelegen heid krijgen om te eten." De woorden zullen hard aan komen bij TVM-manager Cees Priem en zijn renners. Het is namelijk precies datgene wat zijn coureurs vorig jaar in de Tour niet werd gegund. Maandag 5 juli, tweede et] pe: Challans-Saint Nazaire. Deze etappe voert de renti over de fraaie Pont Saint Nat re, op tien kilometer voor aankomst. Het zal voor de pi 'gen van de sprinters moei zijn het peloton bij elkaai houden; de atlantische w heeft hier vrij spel. Saint Na: re was twee keer eerder a komstplaats. In 1948 won Franse sprinter André Darri de. In 1962 was er Neder km succes voor Huub Zilverberg. SCOREBORD Lucky ten van vrijdag 2 juli: 2-3-10-11- 12-17-28-29-30-31 -32-35-45-48-50- 55-61-64-74-77. (onder voorbehoud), PRIJSVRAGEN achtste plaats: Rusland - Duitsland 74-70, Litouwen - Turkije 80-56. Halve finalisten, Rusland en Litouwen geplaatst voor Olym pische Spelen. Tim Henman zwaait naar het publiek nadat hij de Fransman Cedric Pioline in de kwartfinale heeft verslagen. foto reuters deel van heeft, ben ik dat", zei Henman. „Tenslotte heb ik daar de afgelopen jaren het meest van geleerd." Ze golfen ook vaak samen. „Daarin is Tim een stuk beter dan ik", bekende Sampras, spe ler met handicap 10. Het staat vandaag allemaal opgeklopt in de kranten. Net als de statistieken. Ze speelden vijf keer tegen elkaar en vijf keer won Sampras. Van een mentale barrière om de on verslaanbare te verslaan, de man die sinds de zomer van 1993 op Wimbledon 44 partijen won en er maar één verloor - in 1996 van ene Krajicek- wilde Henman niets weten. „Om het simpel te houden: ik win of ik verlies." Eys. Vriendschappelijk wedstrijd. Zwart- /Wit - Roda JC 0-19 (0-10). Doelpunten. Peeters 4, Van der Luer 3, Nygaard 3, Torma 3, Luijpers 2, Lawal 2. Doomernik, Van Houdt. ATLETIEK Lausanne. Grand Prix I. Mannen. 100 me ter: 1. Boldon (VSt) 9,86, 2. Greene (VSt) 9,93. 3. Gardener (GBr) 9.98, 4. Frede ricks (Nam) 10.00, 5. Lewis (VSt) 10,03. 400 m: 1. Johnson (VSt) 43.92 (beste jaarprestatie) 800 m: 1. Tellez (Cub) 1.44.05, 2. Kimwetich (Ken) 1.44,13, 3. Sepeng (ZAf) 1.44,31. 110 m horden: 1. Wade (VSt) 13,01 (bip). 2. Crear (VSt) 13.04, 3. Johnson (VSt) 13.10. 4 Jack son (GBr) 13,13. 5. Korving (Ned) 13.15 (Nederlands record). Polshoog. 1. Markov (Aus) 5,80, 2 Hysong (VSt) 5.75, 3. Manson (VSt) 5,70. Vrouwen. 400 m: 1. Ogunkoya (Nig) 50.01 (bjp). 2. Graham (Jam) 50.50. 3. Reid (VSt) 50.74 800 m 1. Benhassi (Mar) 1.57,46, 2. Paulino (Moz) 1.59,16. 3. Vriesde (Sur) 1.59,30. 100 m horden: 1. Morrison (VSt) 12,74 (bjp), 2. Alozie (Nig) 12.75, 3. Londen (Jam) 12,84. Hinkstap: 1. Hansen (GBr) 14,65, 2. Tsiamita (Gri) 14,59, 3. Nicolau (Roe) 14,46. Speer: 1. Menendez (Cub) 66,45 (bjp). 2. Sjikolen- ko (Rus) 63,71, 3. Hattestad (Noo) 63,58. BASKETBAL PAARDENSPORT Arnhem. CSI. Springconcours, 1,50 me ter, na barrage: 1. Geerink (Ned) DBH Da- miro L 0-41.89, 2. Van der Schans (Ned) Broere VDL Corland 0-43,00, 3. Bengts- son (Zwe) Opstala's Chanell 0-44,13, 4. Ben Schröder (Ned) Bollvorm's Athletico 4-42,09, 5. Bril (Ned) Odine 4-43,75. Sringconcours,_l,40 meter, na barrage: 1 Ludger Beerbaum (Dui) It's Me 0-36,53, 2. Kurten-Chesney (Ier) Etjoela 0-37.28, 3. Leopold van Asten/Fantast 0-37,40, 4 Willemsz Geeroms/Audi's Geronimo 0- 38,17, 5 Dubbeldam/V&L Vaninha 0- 39.35. Springconcours in twee fasen: 1. Mathy jr (Bel) Ishan 0-24,48, 2 Thijssen/Liefheb- ber's Harmonie 0-26,15. 3 Dubbeldam/V &L Jumper 0-26.69, 4. Becker (Dui) Do- bel's Capella 0-26,83. 5. Ben Schróder- /Bollvorm's Calypso 0-26,93. ziat (Fra/8) 4-6 6-4 7-5, Stevenson (V'Jfl Dokic (Aus) 6-3 1-6 6-3. Halve finales: 1 cic - Graf (Dui/2), Stevenson - Daven® (VSt/3). Dubbelspel, kwartfinales: Davenport/MlB riu - Bollegraf/Arendt (Ned/VSt) 6-4 H Horn/Srebotnik (ZAf/Slv) - Boogert/SW (Ned/Fra) 6-4 1-6 17-15, Novutna/Zve (Tsj/WRu/1) - Farma/Wild (Ita/VSt) 6- 1 5, Fernandez/Seles (VSt) - Dokic/PijH (Aus/Slw) 6-2 6-1. Gemengd dubbel. Tweede ronde: Bj.jf man/Koernikova (Zwe/Rus) - Oreman: Jager (Ned/ZAf) 6-2 6-3, Boogert/Galbrii (Ned/VSt) - Golarsa/Ulyett (Ita/ZAf) 3-ijl 5 6-3, derde ronde: Graf/McEiM (Dui/VSt) - Davenport/Woodbridge t/Aus) opgave Davenport/Woodbridge. I 1 ner/Damm (Dui/Tsj) - Merklein/De l;j| (VSt) 6-1 7-5, Knowles/Likhotsjeva (Eli /Rus/4) - Boogert/Galbraith (Ned/Vst) I 7-6. Kwartfinales: McEnroe/Graf (VSt/ I - Gimelstob/Venus Williams (VSt) 6-4 6|l WIELRENl 'l Parijs. Mannen, EK. Halve finale: Spanje - Frankrijk 70-63 (31-29), Italië - Joegosla vië 71-62 (37 23). Playoffs om vijfde t/m Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. Mannen. Kwartfinales Sampras (VSt/1) - Philippoussis (Aus/7) 4-6 2-1 opgave Phi lippoussis, Rafter (Aus/2) - Martin (VSt/8) 6-3 6-7 7-6 7-6, Agassi (VSt/4) - Kuerten (Bra/11) 6-3 6-4 6-4, Henman (GBr/6) - Pioline (Fra) 6-4 6-2 4-6 6-3. Halve fina les: Sampras - Henman, Agassi - Rafter, Dubbelspel, kwartfinales: Haarhuis/Palmer (Ned/VSt/8) - Woodforde/Woodbridge (Aus/2) 6-4 5-7 7-6 6-4, Bhupathi/Paes (lnd/1) - Lareau/O'Brien (Can/Aus) 3-6 4-6 7-6 6-4 6-4, Delaitre/Santoro (Fra) - Way ne Black/Stolle (Zim/Aus) 5-7 6-4 6-2 7-5, Knowles/Nestor (Bah/Can) - Rafter/Björk- man (Aus/Zwe) opgave Rafter/Björkman. Vrouwen. Kwartfinales. Lucic (Kro) - Tau- Ronde van Italië, vrouwen. Oerde etaj Fano - Citta di Castello: 1 Stajoers T TENNIS (WRu) 113 km in 3 00 27. 2 Rocca 3. Oerbonaite (Lit). 4. Pegoraro (Ita)fl Doppmann (Slw) Algemeen klassem 1. Oerbonaite 8 50.27. 2 Stajoerskajéf] Doppmann. 4. Pegorara. 5 Pregnolj ritai n i e. (Ita) 0.16. Nieuw-Weerdinge. Finale clubcompeti Ploegentijdrit: 1. Omega Groningen 20H in 24.24, 2. RTVZ Zwolle 0.45, 3 E land Amersfoort 0.49. Omloop Zuid-Oost Drenthe, vrouwen Mansveld (Gasselternijveen) 70 km|B 1.57.10, 2. Van Moorsel (Rotterdam)IH Brunen (Swifterbant). Franco Beige. Eerste etappe, Ramegn lij Chin - Kluisbergen: 1, Braikia (Den) 17|fl km in 4.20.16, 2. Van Kessel (Ter Aar; W Vereecke (Bel), 5. Schep, 19. Van ijfl 0.02, 25. Vries.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 39