DNA ook bewijs in kleine strafzaken Voor Spoorwegen begint 2000 al dit weekeinde 'Medicijnen verslaafden vergoeden' Binnenland 'Culturele achtergrond bepaalt strafmaat' Werkstraf na chantage via contact-advertentie Minister Hermans mag verder met 'Kennisnet' Preventie drugsoverlast helpt niet IJDAG2 JULI 1999 'olitiek rond de barbecue :n haag Kamerleden, ambtenaren, journalisten en lobbyisten offen elkaar gisteren aan de barbecue waarmee traditioneel politieke jaar wordt afgesloten en het zomerreces wordt in- !^||luid. De barbecue, gesponsord door onder andere het Pro- jctschap voor Vee en Vlees en bierbrouwer Heineken mar- .eideeert het einde van een bewogen periode met onder andere de yü en wederopstanding van Paars 2. Midden op de foto geniet linister Borst (volksgezondheid) van haar sateetje. 5 foto benelux press larlen ^vinde in zicht voor nertsenfokkerij ■n haag De nertsenfokkerij in Nederland moet binnen een lar jaar worden beëindigd. De overheid moet de sector finan- eel tegemoetkomen in de schade. Dat kan meer dan 300 mil- en gulden kosten. PvdA, D66, Groenlinks, SP en RPF, een ■leerderheid van de Tweede Kamer, hebben hierop gisteren in _>n-motie aangedrongen bij minister Brinkhorst van landbouw. Be WD is fel tegen een verbod. Volgens het WD-Kamerlid Op lat zou dat de nertsenfokkerij slechts verplaatsen naar het bui- onland, waar de dieren volgens hem niet beter af zijn. Ook het BbA en de SGP wilden vooralsnog voortzetting van het huidige Meid. Nederland telt ongeveer tweehonderd nertsenhouderij- i, die per jaar 2,6 miljoen nertsen leveren. Bijna alle vachten ran naar het buitenland, waar ze worden verwerkt in bontjas- ebat A4 Midden-Delfland uitgesteld In haag De Tweede Kamer heeft gisteren geen duidelijkheid illen scheppen over de aanleg van de snelweg tussen Delft en iaardingen (A4 Midden-Delfland) door middel van private fi- ^nciering. Op voorstel van PvdA-Kamerlid Van Heemst wordt caSUn besluit over de wenselijkheid van de weg uitgesteld tot er teer duidelijkheid is over de toekomstige ruimtelijke ordening in Zuid-Holland. Dit najaar praat de Tweede Kamer over de ion :artnotitie ruimtelijke ordening. De meerderheid van de Kamer il die discussie afwachten voordat een besluit over de A4 kan orden genomen. Alleen CDA en WD staan te popelen om de 5 kilometer snelweg aan te leggen. dodelijk ongeval door 'uitdagerij' 24 7|ANbroek De politie heeft twee verdachten aangehouden na 23 jen dodelijk verkeersongeval maandagavond in Spanbroek. 24jiaarbij kwam een 22-jarige man uit het Noord-Hollandse dorp 23 7m het leven. De verdachten zijn allebei 21 jaar. Zij komen uit 21 yioogwoud en Opmeer. De politie vermoedt dat zij elkaar in l9 7pn auto's hebben uitgedaagd en daarbij binnen de bebouwde 21 7pm snelheden van meer dan 100 kilometer per uur hebben ge- c7£ald. De man uit Hoogwoud verloor daarbij de controle over J?t stuur en belandde met zijn auto naast de weg. Het slachtof- Jr zat als passagier bij deze man in de auto. Bij de bestuurder is £11 urinemonster afgenomen in verband met mogelijk gebruik 2®''7Jin verdovende middelen. Er was geen drank in het spel. ^Annexaties Den Haag gaan door 12 7' 227|en haag Minister Peper (binnenlandse zaken) mag van de '7;weede Kamer doorgaan met de vergroting van Den Haag ten 7pste van de aanpalende gemeenten. De Kamer heeft daarmee Jsteren ingestemd. Hoewel de minister zelf en een ruime meer- '■'jerheid in de Tweede Kamer liever een stadsprovincie Haaglan- jpn hadden gevormd, hield de WD-fractie vast aan het com promis van de gemeentelijke herindeling. Nu pogingen van de l9-7fovincie Zuid-Holland voor grenswijzigingen tussen Den Haag enkele buurgemeentên op juridische problemen zijn ge- '2-7-trand, neemt de minister de herindeling zelf ter hand. De S-Andgemeenten betreuren de stap van de minister en rekenen 22.7b verzet van hun inwoners. 22.7J 24 Zwartboek verpleegkunde Rotterdam 1 4-7otterdam Studenten verpleegkunde in Rotterdam zijn het zat. 21 Mentoren doen hun werk niet goed, lessen vallen uitrvervan- 17-7mg van docenten is niet geregeld. Een groep studenten van de 10-75'BO-opleiding heeft een hele waslijst van klachten gebundeld 4-7Jt een zwartboek, dat zij gisteren hebben aangeboden aan mi- ister Hermans van onderwijs. ,,De onderwijsinspectie weet er- an en gaat er wat aan doen", zei Hermans in een reactie. De 5- ntevreden studenten hebben eerder dit jaar al een aantal eisen jj de schoolleiding op tafel gelegd. Ruim 300 van de 800 stu- lutoenten hebben het pakket onderschreven. Tot resultaat heeft it niet geleid. Vandaar dat zij nu met het zwartboek naar bui- d. ;n treden. Het College van Bestuur van de school is het daar- 014iee niet eens en zegt dat inmiddels aan een deel van de klach- is tegemoetgekomen, terwijl aan de rest wordt gewerkt. i'eer uitstel besluit Noord-Zuidlijn ;n haag Het licht voor de Noord-Zuidlijn in Amsterdam staat >g niet op groen. Minister Netelenbos van verkeer heeft coali- :partij WD gisteren vooralsnog niet kunnen overtuigen van noodzaak van een rijksbijdrage van 2,05 miljard gulden voor e metrolijn. Ook het CDA, de SP, SGP en RPF hebben grote be- enkingen. Netelenbos is boos over de weerstand van een Ka- termeerderheid. De Kamer-discussie over de geboorde metro verbinding onder Amsterdam gaat in september verder. Voorlo- ig krijgt Amsterdam 35 miljoen gulden als tegemoetkoming in e al gemaakte voorbereidingskosten. De bijdrage die van het ijk wordt verlangd voor het Amsterdamse metroplan is het af- Mopen jaar gestegen van 1,3 miljard naar 2,05 miljard gulden, 'e Amsterdamse verkeerswethouder Kohier (GroenLinks) ver- ouwt erop dat de zaak in september alsnog wordt beklonken. /aten uit XTC-lab gedumpt eerssen Onbekenden hebben in de nacht van woensdag op Dnderdag 24 vaten met een chemische vloeistof gedumpt op en veldweg langs de autosnelweg A-79 bij Meerssen. De politie ermoedt dat de vaten afkomstig zijn uit een XTC-lab. De vaten, 01 iet een inhoud van 25 liter elk, bleken een tolueenachtige stof 1 bevatten, in totaal zo'n zeshonderd liter. Volgens de politie aat het om een afvalproduct dat vrijkomt bij de productie van TC. Omdat de vaten intact zijn gebleven, is er geen gevaar voor et milieu geweest, aldus de politie. De vaten worden nader on- erzocht door het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk. 'oektocht naar 'slachtoffers' politie i koningen Uitkeringsgerechtigden die verdacht worden van aciale-zekerheidsfraude leggen vaak een bekentenis af omdat e sociale recherche ontoelaatbare druk uitoefent. Die indruk eeft de Werkgroep Sociale Zekerheidsadvocaten in Groningen, ij roept 'slachtoffers' van deze praktijken op zich bij haar te lelden. Ze doen dat via een opmerkelijke advertentie in de agbladen in Groningen en Drenthe. Justitie in Groningen ont- ént dat er sprake is van oneigenlijke praktijken. „Wij horen ge- 3/Seld dat mensen zich onder druk gezet voelen bij een ver- por, maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat er sprake is van ngeoorloofde pressiemiddelen." ■ledcrlands Pcrsbure Verdachte niet verplicht zelf materiaal af te staan DNA - erfelijk celmateriaal dat uniek is voor ieder mens - afkomstig van m beslag ge nomen bezittingen van verdachten, zoals tandenborstels, peuken, kammetjes of zak doeken, mag worden gebruikt als bewijsmiddel in kleine strafzaken. Dat heeft de Hoge Raad gisteren bepaald. den haag anp Zolang de verdachte het li chaamsmateriaal niet lijfelijk hoeft af te staan, wordt de inte griteit van de betrokkene niet geschaad, stelt de Raad vast. Gedwongen afname van li chaamsmateriaal is volgens de wet wegens bescherming van privacy alleen mogelijk bij straf fen waarop minimaal acht jaar cel staat, zoals moord, doodslag en zedenzaken. Volgens de Hoge Raad houdt de confiscatie van tandensto kers en dergelijke echter niet in dat de lichamelijke integriteit van de verdachte in het geding is. Bovendien valt niet in te zien waarom de politie een aparte bevoegdheid nodig zou hebben om het vergelijkingsmateriaal in bezit te krijgen, aldus de be schikking. De Hoge Raad deed zijn uit spraak naar aanleiding van een strafzaak tegen drie mannen die betrokken zouden zijn ge weest bij twee kluiskraken in Den Helder en Arnhem. Tijdens een huiszoeking nam de politie enkele persoonlijke bezittingen in beslag waar mogelijk DNA- sporen op zaten, om die vervol gens te vergelijken met celma teriaal dat bij de kluisjes was aangetroffen. Volgens de advo caten van de verdachten was die 'dwangafname' onterecht, omdat de maximale straf in de ze zaak zes jaar zou bedragen. Opmerkelijk is overigens dat het door de advocaten gehekel de DNA-onderzoek de verdach ten vrijpleit van betrokkenheid. Het drietal moet zich dinsdag voor de rechtbank in Alkmaar verantwoorden voor verschil lende delicten. Minister Korthals (Justitie) gaf onlangs aan te overwegen de verplichte DNA-test ook bij minder zware vergrijpen toe te staan, zoals mishandeling, om meer misdrijven te kunnen op lossen. Tijdens een proefproject in de politieregio's Utrecht en Midden- en West-Brabant bleek de pakkans van inbrekers met circa een kwart toe te ne men. Daarbij werd gebruik ge maakt van een DNA-databank, waarin het erfelijke materiaal van een harde kern van ver dachten is vastgelegd. Grote millenniumtest compleet met oliebollen groningen gpd De kans dat het misgaat is tien procent. Genoeg om se rieus werk te maken van een millenniumtest. NS Railinfra- beheer heeft het spoorweg net in Noord-Nederland uit gekozen om dit weekeinde de millenniumbestendigheid van seinen, overwegen, com municatieapparatuur en alle computers te testen. Ter ver hoging van de 'Oud- en Nieuwsfeer' komen er bij de centrale verkeersleiding in Groningen zelfs oliebollen aan te pas. „Wat de uitkomst ook zal zijn, de test is bij voorbaat geslaagd", zegt projectmana ger Isidoor Hermans, „want zowel bij een positieve als een negatieve uitslag weet NS Railinfrabeheer waar het aan toe is. We denken overigens dat de reizigers niets van de test merken. Gaat er toch iets mis, dan hebben we nog een half jaar om de problemen op te lossen." De test in het Noorden is representatief voor het hele Nederlandse spoorwegnet. In het meest ongunstige ge val rijdt er morgen 11a mid dernacht geen enkele trein meer boven de lijn Assen- Grouw. In dat geval zijn di rect bussen beschikbaar. De eigenlijke test begint van avond. In de computers wordt 31 december als sys teemdatum ingevoerd. Tege lijk rijdt er een testtrein tus sen Leeuwarden en Gronin gen om gevolgen van deze omzetting te meten. De hele zaterdag is het dus oudjaar bij de noordelijke spoorwe gen. De virtuele overgang naar 2000 is zaterdagnacht. Wat zou er kunnen gebeu ren? „De beveiliging is safe", zegt Hermans. „Is er een sto ring, dan gaan overwegen au tomatisch dicht, zodat ge vaarlijke toestanden worden vermeden. Verder zouden de verbindingen tussen treinen en de verkeersleiding ge stoord kunnen raken. De centrale post weet dan niet meer waar een trein zich be vindt en vertragingen worden niet gemeld, kortom: er ont staat een puinhoop. Mogelijk dat de seinen dan op rood springen, waardoor de hele zaak stil komt te staan." Volgens het draaiboek duurt de millenniumtest tot en met zondag, de vooruitgeschoven nieuwjaarsdag. Pas maandag om 0.00 uur wordt de datum 5 juli weer ingevoerd. Dan is de kans op treinuitval is min stens zo groot als tijdens de daadwerkelijke millennium test. Daarom hebben de Ne derlandse Spoorwegen voor zondag de laatste treinen van en naar de noordelijke hoofdsteden alvast uit de dienstregeling gehaald. In plaats daarvan rijden er bus- 'U betaalt eenmalig zwijggeld van 75 mille' Kamerlid pleit voor nader onderzoek Deelneemsters aan de herdenkingsbijeenkomst voor Kezban Vural legden gisteren bloemen in de Merelstraat in Zwijndrecht, de plek waar de 29- jarige vrouw vorige week door haar ex-echtgenoot werd doodgeschoten. foto anp robert vos zwundrecht gpd/anp Er moet worden onderzocht in hoeverre rechtbanken bij het bepalen van de straf maat rekening houden met de culturele achtergrond van verdachten. Dat zei PvdA- parlementariër N. Albayrak gistermiddag in Zwijndrecht naar aanleiding van recente moorden op drie Turkse vrouwen door hun ex-echtgenoot. Albayrak sprak op een bijeenkomst ter herdenking van de 29-jarige Kezban Vural, de vrouw die vorige week in Zwijndrecht voor de ogen van haar kinderen door haar ex-man werd doodgeschoten. „Ik heb het vermoeden dat er rekening wordt gehou den met culturele motieven, dat die als ver zachtende omstandigheid worden aange voerd. Dat een man niet meer in zijn vrien denkring kan rondlopen, omdat zijn vrouw is weggelopen, bijvoorbeeld. Willens en wetens wordt daardoor de bescherming van deze vrouwen verzwakt", aldus Albay rak. De vriendinnen van Kezban Vural willen dat er snel maatregelen worden genomen om dit soort misdrijven te voorkomen. Hun initiatief wordt ondersteund door het Ne derlands Centrum Buitenlanders (NCB). Dè aanwezigen onderstreeptren overi gens dat het niet om een Turks, maar om een algemeen probleem gaat. Jaarlijks wor den in Nederland zestig vrouwen door hun (ex-)partner om het leven gebracht, ver klaarde een medewerkster van Blijf van mijn Lijf. Directeur I. Akel van het NCB pleitte daarom voor een publieke discussie over het voorkomen van mishandeling en moorden door ex-partners. „Heel veel vrouwen worden door hun ex-man ver moord of lastiggevallen." zutphengpd 'Charmante donkere vrouw zoekt vriend of minnaar voor gezelligheid en erotiek. Huwe lijk geen bezwaar.' Deze 'veel belovende' oproep in een con tactadvertentie in een dagblad trok vorig jaar de belangstelling vein een niet onbemiddelde vrij gezel uit Epe. Hij reageerde, maar werd daarmee het slacht offer van een vernederende, compromitterende en bedrei gende afpersingszaak. De drie Utrechtse daders werden giste ren bij de Zutphense politie rechter tot een maximale werk straf veroordeeld. Nadat de man uit Epe via de advertentie kennis had gemaakt met de 36-jarige 'charmante donkere vrouw' uit Utrecht, ontstond al spoedig een innig contact. Kort daarna viel een brief met de volgende inhoud op zijn deurmat: „Wij constate ren dat u zich inlaat met onze delijke praktijken, terwijl u als een serieus en behoudend per soon te boek staat. Deze situa tie staan wij niet toe. U betaalt ons een eenmalig zwijggeld van 75.000 gulden, in ruil voor de originele foto's. Het geld gaat naar een goed doel. Over deze zaak valt niet te onderhande len." Bij de brief ingesloten wa ren twee kleurenfoto's van de man en zijn prille vriendin, bei den naakt en samen gefotogra feerd in het huis van de Epe- naar. In de weken daarna volg- den nieuw chantagebrieven. De J familie en de vrienden van de j man zouden worden ingelicht, jj met foto's en al. Ook zijn werk- ;J gever en z'n collega's zouden J worden benaderd. Eén dreige- ment werd werkelijk uitge- I voerd: op het erf van de manen achter de ruitenwissers van zijn J auto trof hij exemplaren van de j voor hem compromitterende J afbeeldingen aan. Uiteindelijk was de Epenaar H verstandig: hij deed aangifte, j De politic begon een minutieus onderzoek, waarbij ook tele- foons werden afgeluisterd en hield uiteindelijk zijn nieuwe ,jj vriendin aan als hoofdverdach- I te. Zij bleek geholpen door een J 48-jarige man uit Maarssen (die de foto's had gemaakt) en een 44-jarige man uit Zeist. Be- schaamd zat het drietal gisteren voor de Zutphense politierech- ter J. Honig. Het was een uit de 'j hand gelopen grap geweest zei- j den ze. De rechter geloofde daar ech- j ter geen snars van. Hij had geen J goed woord voor de daden van j de verdachten over „Innig sa- Jl menwerkend, zeer geraffineerd en slinks heeft u deze meneer bedreigd en psychisch onder a zeer zware druk gezet. Ik geef u J de maximale straf voor dit soort vergrijpen: zes maanden cel, eventueel om te zetten in 240 uur onbetaald werken." den haag anp Hulpverlening: methadon is achterhaald middel amsterdam gpd/anp Het ziekenfonds moet meer medicijnen vergoeden voor ver slaafden aan harddrugs. Zo'n 12.000 junks krijgen nu metha don toegediend, maar voor de helft van deze groep is de be handeling volstrekt onvoldoen de. Het gaat vooral om heroïne- verslaafden die als vervanger methadon gebruiken. Dit mid del is echter meer verslavend dan de harddrug zelf waardoor sommige gebruikers hun leven lang afhankelijk blijven van me thadon. Nieuwe medicijnen, zoals bijvoorbeeld buprenor- phine, moeten door het zieken fonds worden vergoed zodat een grote groep verslaafden be ter kan worden behandeld. Dat staat in de nog vertrou welijke nota 'Versterking van de medische zorg in de versla vingszorg' die volgende week naar minister Borst van volks gezondheid wordt gestuurd. Het rapport is afkomstig van Geestelijke Gezondheidszorg Nederland en de Vereniging Verslavingsgeneeskunde Ne derland (VVGN) waarbij zo'n 100 verslavingsartsen zijn aan gesloten. Vooral de ambulante versla vingszorg, zoals Consultatiebu reaus voor Alcohol en Drugs (CAD's), zijn aangewezen op methadon omdat dit het enige middel is dat door het zieken fonds wordt vergoed. „Ruim 6000 verslaafden worden ern stig onderbehandeld", stelt Chef Czyzewski, algemeen di recteur van het Boumanhuis, een verslavingskliniek in Rotter dam vast. Czyzewski is lid van de werkgroep die de nota voor Borst heeft samengesteld. „Me thadon blijft nodig voor ver slaafden die toch niet meer te redden zijn, maar het is een achterhaald middel voor ge bruikers die wel serieus hun le ven willen oppakken". Het rapport 'Versterking van de medische zorg in de versla vingszorg' verlangt onder meer dat het ziekenfonds het medi cijn buprenorphine vergoedt. In tegenstelling tot methadon is dit middel veel minder versla vend en veroorzaakt het weinig ontwenningsverschijnselen. Ook moet het ziekenfonds anti-depressiva vergoeden, om dat veel verslaafden ernstige psychische klachten hebben. Marten Hoekstra, beleidssecre- taris verslavingszorg GGZ-Ne- derland: „Het merkwaardige is dat als bijvoorbeeld een huis arts deze middelen voorschrijft, ze wel worden vergoed door het ziekenfonds. Maar een junk wordt behandeld door een ver slavingsarts en de verslavings zorg wordt niet.betaald uit de collectieve ziekteverzekering zoals het ziekenfonds en de AWBZ. Wij willen dat minister Borst haar beleid aanpast. Ver slaafden hebben recht op een goede behandeling." amsterdam anp Maatregelen die 26 gemeenten sinds 1994 hebben genomen om de overlast van drugge bruikers te verminderen, hebben weinig suc ces geoogst. De gemeenten hebben tussen 1994 en 1998 samen 212 miljoen gulden ge kregen voor zo'n 200 projecten waarmee cri minaliteit en overlast moesten worden terug gedrongen. De projecten varieerden van veld werk, meldpunten voor overlast, dagopvang voor harddruggebruikers, gebruikersruimtes, nachtopvang of begeleid wonen tot afkick programma's als alternatief voor gevangenis straffen. Uit een evaluatie in opdracht van het mi nisterie van volksgezondheid, welzijn en sport blijkt dat de overlast slechts in een klein aantal gevallen daalde. Criminaliteit nam al leen af op individueel niveau, maar dat was in de gemeenten zelf niet merkbaar. Alleen een combinatie van gebruikersruimten met dagopvang en gedoogzones voor tippelpros- titutie blijken effect te sorteren. In alle ge meenten, behalve Amsterdam, lukte het om de straatprostitutie van heroïneprostituees tot de tippelzone te beperken. In Amsterdam ligt die zone volgens de onderzoekers te ver verwijderd van de drugsscene. De slechte resultaten hebben volgens de on derzoekers ook te maken hebben met ver keerde veronderstellingen van de overheid. Zo is de overlast van verslaafden in veel ge meenten minder groot dan aangenomen. De overlast wordt veelal veroorzaakt door een combinatie van gebruikers, uitgaanspubliek, alcoholisten en daklozen. Volgens de onder zoekers moet de aanpak op al deze groepen worden toegespitst. Verder moet rekening worden gehQuden met de vergrijzing van harddruggebruikers. Dat een kleine groep overblijft die overlast veroorzaakt, is volgens de onderzoekers een gegeven dat de samen leving moet accepteren. Minister Hermans van onder wijs kan gaan onderhandelen over de uitvoering van het Ken nisnet, dat alle scholen in Ne derland moet verbinden. De Tweede Kamer heeft gisteren ingestemd met zijn plan. Nadat eerder de WD zich al achter de bewindsman had ge schaard, kreeg hij ook de steun van PvdA, D66 en CDA. Wel moest Hermans toezeggen dat de aanleg van het net wordt ge scheiden van het gebruik. Scho len kunnen daarmee wachten als zij dat wensen. Dat kan de bewindsman par ten spelen bij de onderhande lingen met Enertel, waarmee hij een contract voor drie jaar wil sluiten. Door de verbintenis die zijn voorganger Ritzen voor een proefproject sloot, zit Hermans min of meer aan deze partner vast. Mocht hij niet met Enertel tot een akkoord komen, dan hangt hem een boete van 17 miljoen gulden boven het hoofd. De Kamer voelde er niets voor de invoering van het Kennisnet met een jaar uit te stellen, zoals de SP voorstelde. Volgens de socialisten moet het geld 'eerst worden gebruikt om meer computers in de klas te zetten. Pas daarna zou er een net moeten worden aangelegd. Op verzoek van de Kamer gaat Hermans de gemeenten vragen of zij mensen die thuis niet over een computer be schikken willen helpen er een aan te schaffen. Dat is mogelijk via een studiefonds of de bij zondere bijstand. Daarmee worden achterstanden voorko men. Hermans benadrukte dat hij daar zelf geen geld voor heeft. Wel maakt hij zich er voor sterk dat er zo veel moge lijk Nederlandse software wordt ontwikkeld. Rotterdamse wethouder blijft ondanks belastend onderzoek rotterdam anp Het experiment met 's lands eerste gemeentelijke Rekenka mer is een succes. De uitkom sten van het eerste onderzoek door de Rekenkamer Rotter dam (RR) - naar de gemeente- reiniging Roteb - zijn gister avond unaniem door de Rotter damse gemeenteraad onder schreven. Maar de verantwoor delijke wethouder, WD'er Van de Muijsenberg, hoefde daar geen conclusies aan te verbin den. De Rekenkamer Rotterdam concludeerde in mei onder an dere dat de wethouder, het col lege en de ambtelijke top van de gemeente traag, weinig alert of laat reageerden toen bleek f dat de gemeentelijke reinigings- T dienst in 1997 op een miljoe- jj nentekort afstevende. Uiteinde- 1 lijk bleek dat ruim 23 miljoen c gulden te zijn. 0 Zo bleek dat eigenlijk niet f" goed meer is te achterhalen i' wanneer wethouder Van den Muijsenberg de raad nu waar over informeerde. De PvdA achtte het aannemelijk dat hij dat tijdig deed, al waren er frac tieleden die daar minder zeker van waren. De WD en CDA wisten zeker dat benodigde in formatie wel gegeven was. Al leen de SP sputterde uiteinde lijk tegen: een motie van afkeu ring haalde het echter niet.

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 5