Gehard tussen Mijdrecht en Leiden Totodi visies wil eenhek Kai Duikers wil American Football beleven en voelej t Sport Omniworl hoopt op p een licentii Zege voor Van der Tang Anker en Rijsdorp vroeg uitgeschakeld Handbalsters toch Europa in VRIJDAG 2 JULI 1999 Triatleet Wiebe Heidema boekt opvallende progressie Wiebe Heidema is een man van weinig woorden, maar zijn benen deden de afgelopen weken van zich spreken. Na drie overwinningen in regionale triaüons en een aantal andere podiumplaatsen geldt de Leidenaar als de 'verrassing' van dit seizoen. Zondag probeert hij in de triatlon van Noordwijkerhout zijn derde plek Van vorig jaar te verbeteren. Maar hij is daarbij niet alleen afhan kelijk van zijn eigen vorm, want tegen het geweld van semi-profs en profs is de 23-jarige orthopedisch instru mentmaker nog niet opgewassen. Heidema werkt veertig uur in de week bij Welzorg in Leiden, de vroegere Anna Kliniek, die protheses (die ledematen ver vangen) en ortheses (die lede maten ondersteunen als bij voorbeeld spieren uitvallen) maakt. De combinatie met vijf tien a twintig uur training per week en de wedstrijden in het weekeinde is zwaar. In juni werkte Heidema drie weken halve dagen en de extra rust deed hem goed. Twee weken geleden won hij de kwarttriat lon van Ammerstol met een parcoursrecord en vorig week einde eindigde hij in Aalten op een knappe tweede plaats in zijn allereerste halve triatlon, die hij in drie uur en 53 minu ten afwerkte. Minder werken is een voor waarde om de sprong naar de Nederlandse top snel te ma ken, beseft de triatleet. Maar om dat te kunnen doen is een sponsor nodig, en die heeft hij tot nog toe niet kunnen vinden. ,,Ik heb wel gezocht. Ik ben met twee triatlonteams bezig geweest, maar het is met alle bei niet gelukt", vertelt hij. „Je moet de ingangen weten en brutaal zijn, en zo'n type ben ik niet." Maar ook met een volledige werkweek kon Wiebe Heidema de afgelopen jaren progressie boeken. Zijn tijden zijn vooral sneller geworden sinds Rijns- burger Harco Schaafsma twee jaar geleden via zijn club De Zijl/LGB de begeleiding van Heidema op zich nam. De Lei denaar traint nu meer (eerst tien uur, nu vijftien uur in de week), maar vooral 'gerichter', ook om te kunnen pieken op wedstrijddagen. „Eerst ging ilc trainen als ik zin had, en an ders niet. Nu heb ik een stok achter de deur." Een kwarttriatlon werkt Hei dema alweer een kwartier snel ler af dan vóór die persoonlijke begeleiding, maar de grootste vooruitgang was er in de eerste vier jaar, toen hij maar liefst een uur sneller werd. De Leidse triatleet begon dan ook op bij na het nulpunt. Hij deed vroe ger niet of nauwelijks aan sport en kwam met de triatlonsport in aanraking via zijn oudere broer, met wie hij van het ou derlijk huis in Mijdrecht naar de Leidse Instrumentmakers- school fietste. Elke dag, 35 kilo meter heen en 35 kilometer te rug. „Het was goedkoper en sneller dan het openbaar ver voer. Met de bus was je ander half uur onderweg, op de fiets een uur." Hij deed hier en daar mee, maar pas toen hij vier jaar gele den naar Leiden verhuisde, ging Wiebe Heidema serieuzer trainen. Zonder de dagelijkse fietstochten tussen Mijdrecht en Leiden kreeg hij er meer tijd voor en hij werd 'opgejut' bij De Zijl/LGB, waar hij vooral moest leren zwemmen. „Want dat kon ik helemaal niet." „Ik mis nog steeds de aan sluiting bij het zwemmen", vertelt de Leidenaar. „Die an dere jongens zwemmen sneller en kunnen met z'n allen op de fiets klimmen en bij elkaar blij ven. Als ik na het zwemmen twee minuten moet dichtfiet sen, ben ik al kapot als ik moet gaan lopen." Triatleet Wiebe Heidema: „Ik mis nog steeds de aanlsuiting met het zwemmen." Vandaar ook dat Heidema vindt dat hij in het zogeheten elitecircuit nog met zoveel te zoeken heeft. Aan de andere kant begrijpt hij niet dat de bond hem geen licentie heeft aangeboden. „Ik zit wel bij de snelste tachtig triatleten van Nederland", weet hij. „Maar blijkbaar heb ik vorig jaar steeds de verkeerde wedstrij den gelopen." Dit jaar dreigt dat weer te gebeuren, want het lijstje met selectiewedstrijden kreeg hij pas anderhalve maand geleden, toen hij zijn seizoen al had gepland. Heidema heeft wel dispensa tie aangevraagd voor het NK over twee weken. „Ik wil toch een keer kijken hoe het is. De olympische selectie doet dan mee, en een partij buitenland se triatleten." Afgelopen winter heeft Hei dema vooral aan zijn zwemte- chniek gewerkt, maar de vraag is hoeveel verbetering er nog in zit. Daarom bestaat de moge lijkheid dat hij zich op de halve triadon gaat richten, met dub bele fiets- (80 kilometer) en loopafstand (20 kilometer). De zwemafstand is 2500 meter, te genover 1500 meter bij de 'kwart'. „Dat betekent dat het zwemmen op de halve triadon minder belangrijk is", legt Hei dema uit. Bovendien mogen de deelnemers aan de halve niet 'stayeren' op de fiets, zodat de snelste zwemmers het op de fiets ook veel meer op eigen kracht moeten doen dan bij de kwarttriadon. En zijn eerste 'halve' beviel vorige week goed. „Ik vond het wel grappig. Het was wel een eind, maar het viel me mee hoe zwaar het was." De vraag is wel in hoeverre hij zondag is hersteld van die inspanning in Aalten. „Dat weet je pas tijdens de wed strijd." Noordwijkerhout is in FOTO MARK LAMERS de ogen van Heidema wel een 'leuke triadon'. „Het is lekker in de buurt, je komt er een hoop bekenden tegen, het is een leuk parcours en er zijn al tijd veel mensen." Van de jon ge Leidenaar mag het best mooi zomerweer zijn, graag zelfs, hoewel hij bij zwaar weer vaak beter presteert dan ande ren. „Een hoop triadeten blij ven thuis of gaan op de home trainer zitten als het hard re gent of waait, maar ik moest er op weg naar school altijd te genin trappen." LEIDEN JANET VAN DUK CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF JANET V rwy a J P ett Eenheid en geld genereren. Het zijn de belangricht doelen van de sinds gisteren functionerende coöpeP J€ ve vereniging Totodivisie. Onder die naam hope?r^a voetbalclubs in de vaderlandse eerste divisie hun <Pf§ petitie meer gezicht te geven. Wei ZEIST SJOERD BOOTSMA Naast een betere afstemming van het competitieprogramma hoopt de CV Totodivisie de ko mende maanden het nodige geld te genereren. De belang rijkste pecunia komen uit het televisiecontract. Simon Kelder is in onderhandeling met drie kandidaten (SBS 6, RTL en Fox) en heeft goede hoop dat hij per club 1,3 miljoen gulden kan binnenhalen. „Met welke zen der we het eens worden is niet zeker. SBS 6 heeft de kans om elk laatste bod te overtreffen." Volgens Kelder is er daar naast veel belangstelling vanuit het bedrijfsleven voor de clubs in de eerste divisie. „Maar dan wel als gezamenlijk pakket. Achttien organisaties hebben een bedrijf meer te bieden dan een. We zullen uiteraard reke ning moeten houden met de hoofdsponsors van onze clubs, maar dat het geld oplevert, daarvan ben ik overtuigd." Kel der kan voor de merchandising een beroep doen op het bureau Trefpunt. „We gaan iets moois, iets be ters maken", meende voorzitter Frans Derks in de hoop dat zijn organisatie vooral voor vol wordt aangezien. „Noem ons alsjeblieft ook geen opleidings centra. De ENV weet dat men niet buiten een goed draaiende Totodivisie kan. Dertig tot veer tig procent van de voetballers in de eredivisie komt uit onze competitie." De oprichting van een twee de belangenclub voor betaald voetbalclubs betekent ook dat de druk in de richting van de Fedefatie Betaald voetbalorga nisaties (FBO) wordt opge voerd. Derks: „Over de positie van de FBO zullen we binnen kort praten. Dit is niet de om dat te bespreken." Het^^ wezige FBO-bestuurslid Eijkenbroek maakte zich i'aar kader allerminst zorgen.???,0 FBO doet zoveel zaken warrV veel mensen geen weet hef We wachten het rustig af.' inl nsp FC Omniworld, een nieuf creëren betaald-voetbalo?1 nisatie uit Almere, dient ta e augustus bij de KNVB eeinP centieaanvraag in. De wil met ingang van het rj zoen 2001/2002 in de "f0 Divisie uitkomen. FC Oir31? world komt voort uit a?u teurvereniging Sporting t voland (hoofdklasse), ,er, voormalige Zwarte Schap?1'c De Stichting FC On00 world is al opgericht. Pf1 stadion waarin de club me gaan spelen is naar verwa1?^. ting in 2001 gereed. 'On' world', zoals het stadion l. heten, wordt multifunc neel en zal tevens een t311 ketbalploeg en een volleyt1 ploeg gaan herbergen. 001 stadion gaat in eerste inst?3? tie plaats bieden aan 7^ toeschouwers, maar is al???^ rekend op 11.000. De eep begroting wordt 6 tot 8 i,ie joen gulden, in vijf tot r jaar uit te breiden tot 10 <vor miljoen. 'Gorillastopt voorlopig even met keepen HENDRIK IDO AMBACHT Ronald van der Tang heeft De Slag van Ambacht op zijn naam geschreven. De eli te-amateur uit Voorhout deed dat koud een dag na zijn twee de plaats in Kwintsheul. Op nieuw verscheen de 32-jarige veelvraat aan de start met een flink aantal renners van 'zijn' succesvolle Van Vliet/Weba-formatie. In Hen drik Ido Ambacht moest hij gisteravond zeer diep gaan om in de laatste meters Rob Sien- ders uit Zwijndrecht voorbij te steken. Vanuit het vertrek reed Nico Vuurens weg uit het relatief kleine peloton van vijftig elite- -renners en neo-amateurs. Poeldijker Wilco Zuijderwijk, die de leidersprijs voor zich opeiste, voelde zich geroepen om de vluchter uit Meerkerk te achterhalen. Bij het tweetal voegden zich even later vier collegae: Van der Tang, Sien- ders, Erik Bos (Rotterdam) en Marco Luyten (Meerkerk). De kopgroep van zes bleef op het bochtige parcours van 1800 meter vrijwel constant uit het zicht van de grote groep. In de finale leken Luyten en Bos een geslaagde demarrage te hebben geplaatst. Zij kregen een maximale voorsprong van twintig seconden. Maar in de laatste ronde, 400 meter voor de meet, wierp de laatste po ging van het jagende kwartet vruchten af. Van der Tang on derstreepte zijn status als top- sprinter weer eens door milli meters eerder zijn wiel over de eindstreep te drukken. yeidsth Dsgbi^ Rabobank LEIDEN PETER KLEIN Stilte voor de storm bij de Leid se districtskampioenschappen op Unicum. In betrekkelijke rust bereikten de meeste kans hebbers de van hen verwachte volgende ronde. Uitzonderin gen op de regel waren er ook. De nummers 1 en 2 geplaatst bij de mannen in de B2-afde ling, dat overigens geen onder deel is van het LD Tennis Cir cuit, werden uitgeschakeld. Lijstaanvoerder Gert-Jan Anker redde het in twee sets niet te gen Donald van Veen. De als fi nalist getipte Ronald Rijsdorp moest in evenveel deeltjes zijn meerdere in thuisspeler Marcel Rodenburg erkennen. De stilte op Unicum werd fei telijk alleen doorbroken door de foutieve berichtgeving dat de topfavoriet bij de BI-vrou wen, Carolien Stassen door Syl via Sieval zou zijn uitgescha keld. Het duel uit de kwartfinale tegen de Merenwijkse, die in de eerste ronde wel Nancy Lutz- Toole versloeg, staat namelijk vanavond pas op de rol. Op haar eigen club, waar de 35- plussers en veteranen hun 'toernooi' spelen, was de 'ver gissing' even het gesprekson derwerp. Tot de vraag zich aan diende wie van de familie Van Delft het eerste zijn partij zou afronden: vader of zoon. Vader Jaap, die bij de veteranen met 6-3 6-0 Dick van den Berg klop te, legde het uiteindelijk af te gen junior Bart, die op Unicum nog een game minder nodig had tegen Ronald Lammens. CIRCUIT IN CIJFERS Leidse Districts Kampioenschappen, Uni- HEB1, tweede ronde: M. Visser (3) - N van Oosterhout 6-2 6-4: B. van Delft - R Lam mens 6-0 6-2 DEB1, eerste ronde: verbe terde uitslag: S. Sieval - N Lutz-Toole 6-4 6-1, K. Hoogeveen - M. ten Berge 6-1 4-6 6-2 Kwartfinale: K. Hoogeveen - F. de Boer (2) w o., P. Anthonysz - A.K. Wilbrink 6-0 6-3. HEB2, tweede ronde: D. van Veen - G J. Anker (1) 7-6 6-2, R. de Wolf (4) - M v d. Vight 6-1 6-2. M. Rodenburg - R Ri|sdorp (2) 6-4 6-4 Kwartfinale: R de Wolf (4) - J. de Mooij w.o K. v.d. Mijn - T. v.d. Voort 7- 6 6-4. HEC1, tweede ronde: D. Prins (1) - M. Roy- en 3-6 7-6 6-1; R. Goedegebuure - M. v.d. Bas 6-2 6-0; N. Ravensbergen - W. Jacobs (2) 6-1 7-5 Merenwijk - HEC1 35+ Vete- ranenpoule: J. van Delft - D. v.d Berg 6-3 6-0. Programma vrijdag, HEB1 tweede ronde: 18.30 uur M. Smit - M Nagelkerken (4), 17 00 uur: G v.d Broek (1) - B Swart: 17.30 uur: M. Visser (3) - B. van Delft. DEB1, tweede ronde: 20.00 uur: C Stas sen (1) - S. Sieval. HEB2, kwartfinale: E. de Vries - M. Rodenburg HEC1, kwartfinale: 18.30 uur: D. Prins (1) - R. Goedegebuure en R. Rommers - win naar N van Winsen - W. Otten, 17.00 uur: M v.d. Luit - F Vogel (3) en J. Doove - N. Ravensbergen (2) Merenwijk - HEC1 35+ Veteranenpoule: D. Dofferhoff - R Phil lips. NOORDWIJKERHOUT GERARD BAAS Gewoon, om er later geen spijt van te krijgén dat hij het nooit heeft gedaan. Daarom stopt WSB-keeper Kai Duikers met voetballen en meldt hij zich aan bij de American Footballers van de Amsterdam Crusaders. „Ze dachten allemaal dat ik gek was geworden. Jij, American Foot ball? En je bent al zo blessure- gevoelig. Je kan niet eens een seizoen gewoon voetbal spelen. Nou, die mensen hebben het nog nooit gespeeld. Het is een prachtige sport waar je verliefd op wordt zo gauw je een keer een wedstrijd meemaakt. In de tweede plaats bén ik niet bles- suregevoelig, hoewel dat mis schien een beetje vreemd over komt. De 22-jarige eigenaar van een sportkledingzaak speelde twee jaar bij Sparta, waar hij als tweedejaars B-junior werd ge- scout en direct in de A-l te rechtkwam. Na het eerste sei zoen, waarin zijn ploeg promo veerde naar de jeugd-eredivisie, kreeg Duikers een brommeron geluk en 'allerlei dingen' in zijn schouder gingen stuk. „Binnen een half jaar stond ik er weer in, maar al snel had ik een terug slag. Dat heeft mij mijn con tract gekost." Duikers verkaste naar Quick Boys, maar liep bijna meteen de ziekte van Pfeiffer op. „Na dat jaar heb ik me weer aange meld bij WSB. Dat was het vo rige seizoen. In mijn achter hoofd had ik het idee om een jaar te keepen en dan te stop pen met voetbal. Dat plannetje redde het niet, want ik brak in de voorbereiding mijn linker scheen- en kuitbeen. Nadat ik hersteld was, ging in september van 1998 mijn schouder uit de kom. Iemand die blessurege- Kai Duikers: „Mijn combinatie van snelheid en kracht is blijkbaar zeld zaam, dus ik maak een goede kans om bij de Crus aders te komen." FOTO HIELCO KUIPERS voelig is, kwakkelt altijd met zijn pezen, aanhechtingen en banden en zo. Ik heb alleen wat ongelukjes gehad, een kwestie van pech. Aan mijn lichaam mankeert in principe niets." Door de 'ongelukjes' was Duikers echter veel van zijn ze kerheid en scherpte kwijt, bo vendien was de kracht in zijn linkerbeen nooit voor honderd procent teruggekeerd. Doordat hij op vakantie in Amerika wel eens had gehoord dat hij de perfecte bouw voor een Ameri can Footballer had, was hij ge ïnteresseerd geraakt in de ty pisch Amerikaanse sport. Om aan te sterken besloot de doel man daarom lid te worden van de Amsterdam Crusaders, zon der te zeggen dat hij voetbalde op tweedeklasse-niveau. Ruud de Groot, trainer van WSB, en zijn ouders kregen trouwens ook niets te horen van Duikers' nieuwe hobby. „Toen mijn hoofd na een trai ning een keer helemaal in de kreukels lag, moest ik het na tuurlijk wel tegen mijn vader en moeder zeggen, anders zouden ze maar ongerust worden. Toen ik het Ruud vertelde, schudde hij alleen maar zijn hoofd. 'Die is gek', dacht-ie geloof ik." „Ik voelde me door de extra training bij de Crusaders als een gorilla in de goal. IJzersterk. Ik kreeg mijn snelheid terug, had helemaal geen angst meer, ging voor elke hoge bal en ook in de één-op-éénsituaties was ik superzeker. Ik blufte tegen standers gewoon af, eigenlijk kon ik het showtje afdraaien dat bij American Football hoort. De hele ploeg draaide te gek en ie dereen had het gevoel dat we nooit konden verliezen. Het af gelopen seizoen was een fan tastisch seizoen voor WSB. Kampioen, LD Cup en Amstel Cup, dat maak je echt nooit meer mee." „Die eerste klasse was jaren lang een bijna onbereikbaar doel voor de club. Ook daarom zeggen mensen tegen mij dat ze het niet begrijpen, maar die eerste klasse is voor mij zelf niet zo heilig. Ik heb met Sparta best hoog gespeeld en ze moeten niet vergeten dat ik in januari, toen het er nog helemaal niet zo rooskleurig voor WSB uit zag, de stap al had gezet. Daar kom ik niet op terug. In mijn werk en mijn relatie ben ik een standvastige, serieuze jongen, maar sport is mijn uitlaatklep. Daar heb ik de ruimte voor im pulsieve beslissingen. Impul sief, maar wanneer ik eenmaal beslist heb, kun je me eraan houden." Overigens is het nog langfo zeker dat Duikers volgend^ zoen een Crusader is. Dam eindelijk het spel kan speleiy® zoals hij zelf zegt 'voelen, r ven'. Dit jaar kreeg hij va» horen dat hij snelheid H. j| aardig een bal kon vangers de perfecte bouw (100 kilf 1,90) voor een tight end b maar het seizoen is al voc Pas in januari gaan de AmjM dammers weer kijken wie zi de ploeg van ongeveer vef spelers willen hebben. „Als ik op de training int heb gemaakt, is dat straks meer waard. Ik begin gev op nul. Nu ben ik bezig om spelvarianten te leren. In positie sta ik vlak bij de qua back (spelverdeler, red.), di keuze heeft om mij aan te len. Vandaar dat ik snel ré zijn. Als ik niet word aai speeld moet ik meehelpen de tegensstanders van de qïril terback af te houden, dus n ik ook kracht hebben. Die G binatie van snelheid en kri is blijkbaar zeldzaam, dui maak een goede kans." „Zoals ik al zei, ben ik ver) geworden op het spel en manier waarop de spelers t benaderen. De doorzettii kracht, de mentaliteit, het voel van samen zijn. Iedereen, verantwoordelijk voor zijn t^pï want er is niemand die hetl overnemen. Toch blijven z^e lemaal positief als het een bn mis gaat. Dat komt door de teamgevoel, ze weten dat j£r stelling goed is en dat je de team niet wil laten zakken.de ik mezelf dat hoor zeggen, rfea seer ik me dat dat bij WSEfcw gelopen jaar precies zo wasVc genlijk was WSB het Amertei Footballteam onder de voet'kj Iers." fu SCOREBORD BUNNIK GPD De handbalsters van Oranje ko men volgend seizoen toch weer gewoon uit in de Europa Cup. Vlak voor het verstrijken van de sluitingstermijn van inschrij ving bij de Europese handbalfe deratie (EHF) heeft het Neder lands Handbalverbond de in al lerijl opgerichte Sportvereni ging Nieuwegein opgegeven als deelnemer voor de Europa Cup 2. De ploeg neemt de plek in van Swift dat onvoldoende fi nanciële garanties kon bieden voor EC-deelname. Bij de Roer- mondse club is furieus gerea geerd op die beslissing. De clubleiding vreest dat een po tentiële hoofdsponsor zich nu terugtrekt, waardoor Swift in grote problemen komt. Met de maatregel omzeilt het NHV de uitsluiting van Van Riet/Nieuwegein, dat voor twee jaar niet mag deelnemen aan een Europees toernooi. Die straf was opgelegd omdat de ploeg uit Nieuwegein de finale van de City Cup tegen het Joe goslavische Zork Napredak niet kon spelen. Het ministerie van VWS en NOC'NSF gaven daar voor geen toestemming in ver band met de crisis in Kosovo. Lucky Ten. donderdag 1 juli: 3 - 5 - 8 - 9 - 17 - 24 - 25 - 29 - 30 - 32 - 38 - 40 - 47 - 59 - 69 - 70 - 72 - 74 - 75 - 80. (onder voorbehoud) PRIJSVRAGEN (Eng) w.v Bos 4 en 2, Wechgelaer w.v Bekker 2 en 1, Steenkamer w.v Yearsley (Eng) 1 up. Morley (Eng) w.v. Saddmgton (Sch) 3 en 2. Woof (Eng) w.v Saxton (VSt) 19de hole, McLean (Sch) w v. Rijk 2 en 1. (Ned) Gestion Bonfire 1910 punten. 2. Teeuwissen (Ned) Yakumo's Goliath T en Salzgeber (Dui) Rusty 1878, 4. Capell- mann (Dui) Gracioso 186b. 5. Simons-De Ridder (Dui) Chacomo 1862, 8. Bontje (Ned) Gestion Silvano N 1789, 9. Van HANDBAL Baaien (Ned) Olympic Ferro 1783. Parijs. EK basketbal. Kwartfinale: Italië Rusland 102-79, Joegoslavië - Duitsland 78-68 (38-35), Frankrijk - Turkije 66-63 (31-31). Spanje - Litouwen 74-72 (34- Dublin. Iers Open, Europese Tour. Stand na le ronde: 1. Hainline (VSt) 65 slagen, 2. Cooper (Eng), Moseley (Aus), Jonzon (Zwe) en Singh (Ina) 66, 72. Derksen 72 1). 101. Muntz 73 Geysteren. Open NK matchplay. le ronde: Smits van Waesberghe wint van Janbroers 2 up. Bensdorp w.v. Ross 3 en 2, Gee Rena. Vrouwen, oefenwedstrijd. Noorwe gen - Nederland 20-25(9-11) Topscorers: De Boer 6. Assink 4. SOFTBAL Parma. Olympisch kwalificatietoernooi, eerste dag. Nederland - Oostenrijk 3-0. Groot-Brittannië - België 7-2. Rotterdam. World Port Tournament Tai wan - Cuba 4-3 Stand: 1. Cuba 6-8, 2. Nederland 5-6, 3. Taiwan 6-6, 4. Sulli- Arnhem. EK dressuur. Landenwedstrijd: 1 Duitsland 5606 punten. 2. Nederland 5577, 3 Denemarken 5169, 4. Spanje 5088, 5. Groot-Brittannië 5060 Individueel, stand na eerste van drie on derdelen (Grand Prix): 1. Van Grunsven TENNIS Londen. Wimbledon, 24 miljoen gulden. Vrouwen, kwartfinales: Davenport (VSt/3) - Novotna (Tsj/5) 6-3 6-4, Graf (Dui/2) - Ve- PAARDENSPORT nus Williams (VSt/6) 6-2 3-6 6-4 Afgebro ken wegens regen: Dokic (Aus) - Stevenson (VSt) 3-6 5-1, Tauziat (Fra/8) - Lucic (Kro) 6-4 3-3. Mannen, kwartfinales. Afgebroken wegens regen: Henman (GBr/6) - Pioline (Fra) 1-0, Martin (VSt/8) - Rafter (Aus/2) 3-3. VOEbt Copa America. Gi Asuncion. Groep C: Colombia - UruguRi 0 (1-0). 21. Bonilla 1-0. ToeschouT, 3000. Rode kaart: Lopez, Magaln' (Uruguay). T( Luque. Groep C: Argentinië - Ecuadow. (1-0). 13. Simeone 1-0, 54. Palermo r 62. Palermo 3-0, 77. Kaviedes 3-1.j-1 schouwers: 16.000. gf New York. WK vrouwen. Kwartfinales: Verenigde Staten - Duits 3-2 (1-2). Brazilië - Nigeria 4-3 na veh< ging (3-0 3-3). k( WIELREN .P Hendrik Ido Ambacht.De Slag van bacht. Elite/neo-amateurs (100 km111 Van der Tang (Voorhout), 2. Sierni (Zwijndrecht), 3. Zuijderwijk (PoeldijlH, Bos (Rotterdam), 5 Gorter (Werkend! Nieuwelingen (40 km): 1. StehoD1 (Spijkenisse). 2. Van Heeswijk (Vughtdi Berkhout (Schipluiden).

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 22