n aarhuis laat (after zweten Ajax houdt ook oog voor toekomst Goede start Boogmans Sport 'inish Luba Classic valt vroeger 'Gebruik EPO straks met zekerheid vast te stellen' JSDAG 16 JUNI 1999 23 uk. De Europese boksbond EBU heeft het protest van Or- Delibas verworpen. De bokser verloor op 7 juni in de strijd Ie Europese titel van de Fransman Thiam. Volgens Delibas het duel onterecht afgebroken door de Finse scheidsrech- leronen. Meronen staakte het duel in de zevende ronde na- )elibas in de problemen was gekomen. Dat gebeurde op moment dat Delibas nog op zijn benen stond, zonder hem aarbij behorende acht tellen rust te geven. De boksbond eelde dat de scheidsrechter het beste zicht had gehad op tuatie en achtte diens beslissing gerechtigd. Maar Delibas :elt niet op de ranglijst. Hij denkt binnen drie tot negen nden opnieuw om de Europese titel te kunnen boksen. van Veen trainer Ajax Cape Town i Leo van Veen wordt hoofdtrainer van Ajax Cape i, de Zuid-Afrikaanse satellietclub van Ajax. Van Veen keer- jisteren terug van een oriëntatiebezoek aan Kaapstad. De [nmeester uit Bunnik kan voor een jaar tekenen, waarna hij jjenst blijft bij Ajax. Van Veen (53) werkte het afgelopen sei- hin de Verenigde Arabische Emiraten, bij Al Nasr in Dubai. Ivoor was hij anderhalf jaar werkloos. ierlander verliest nipt ^^idschJQagb^ ennis CiV£„. v Rabobank LEIPEN/SASSENHEIM PETER KLEIN De derde speelronde in het Leidsch Dagblad Tennis Circuit is de eerste met twee BI-toer nooien in een en dezelfde week. Het bijna logische gevolg van deze indeling is, dat de verde ling van de spelers bepaald on evenwichtig wordt. De Meren- wijk kan, net als de ouverture bij De Munnik in Leiderdorp en het Alphense TEAN in de twee de week, deze week rekenen op een sterbezetting. In Sassen- heim worden (daarom) alleen maar enkelspelen bij de BI- mannen afgewerkt. De als eerste geplaatste Mark Fleischeuer opent bij de Me- renwijk Open zijn toemooisei- zoen, terwijl de als finalist inge schatte Guido van der Broek al weer min of meer afscheid neemt. De Leids BI-Master van 1997, die een ruim zes maan den durende reis naar Australië op het programma heeft staan, speelde zich ten koste van Hans van Velzen reeds in de kwartfi nale. Achter de beide eerste klassers van Unicum en Zoeter- meer zoekt Jeroen Boogmans (een 2x6-1 opening tegen Taco Stoppels) eerherstel na zijn stroeve start bij De Munnik en los Koemans (met vier games voor Marco Cats) wedstrijdrit me na een weken durende knieblessure. In het vol bezette schema van 32 deelnemers zijn ook Tjeerd Star en De Munnik- finalist Marco Visser geplaatst. De deelnemende BI-vrou wen zijn eveneens over een schema van 32 verdeeld. De Merenwijkse inbreng via Barba ra van der Gugten en Bionda Zonderop kreeg in twee ver schillende helften de plaatsin gen 1 en 3 toegewezen. Daphne van Riet Paap uit Zoetermeer en Ingrid van der Plas maken het kwartet geplaatsten even wichtig vol. De Katwijkse be reikte reeds de kwartfinale door Leonie Mekel in twee sets kans loos te laten. De districtsjeugd- kampioene was in de eerste ronde in twee sets, 7-5 6-1, de meerdere geweest van Carola Veerkamp. Marieke Bethlehem van Dekker Tennis, de thuis- speelster Marjet Groenleer.Margot van Overloop en Femke de Boer van Unicum zijn eveneens geplaatst. Ook het laatste tweetal speelde zich inmiddels moeiteloos bij de beste acht door in twee sets van Willemijn Vader, respectievelijk Karolien Hoogeveen te winnen. Bij de Sassenheim Open komt de verrassende winnaar van de vorige editie, Niels van Geer, zijn titel verdedigen. De Bodegraver, die in Unicum 3 competitie speelde, krijgt voor namelijk concurrentie van Tim de Rooij uit Nieuw Vennep en Lissenaar Xander Hertzmann. Bart van Delft stond eveneens op de deelnemerslijst vermeld, maar trok zich nog voor aan vang terug. öbert wint proloog hurn Wielrenner Laurent Jalabert heeft gisteren de pro lan de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Fransman n de tijdrit over zes kilometer in Solothurn acht seconden >rdan zijn naaste belager Ekimov. Erik Dekker was met edeelde vijfde plaats de beste Nederlander. De dopingver- aaan zijn adres hebben Jan Ullrich niet ongemoeid gela- )e winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1997 moest liefst conden toegeven op Jalabert. Hij eindigde als 32ste. Mi- IBoogerd en Leon van Bon gaven beiden 23 seconden toe I jabert. jORDWUK/KATWUK Luba Classic draait dit jaar op een confrontatie tussen nationale selectie en de wie- ij [ploeg van Farm Frites/Har- Beide formaties bepalen de j- 'tste tijd in belangrijke mate gezicht van het vrouwen dennen in Nederland. Het t er in ieder geval op dat Le- *"!n van Moorsel, kopvrouw Farm Frites/Hartol, haar ien op een zege in Noord- heeft gezet. Na een rit in ije koos ze ervoor om per terug te reizen om zo goed mogelijke te kun- prepareren voor de belang- :e vrouwenkoers in eigen id. [Vanavond is rond de klok van ff?en uur bekend of zij zich op het podium mag mel den voor de huldiging. De fi nish van de Luba Classic valt daarmee vroeger dan in de draaiboeken aanvankelijk stond aangegeven. Door een foute ki lometertelling ging de organisa tie er abusievelijk van uit dat de winnaar pas na half tien be kend zou zijn. Naast de inbreng van de na tionale top - ook Yvonne Bru- nen van The Greenery ver schijnt aan de start - trekt de Luba Classic ook enkele buiten landse toppers. Zo hebben de Belgische vrouwen Heidi van de Vijver (nationaal kampioe ne) en Godelieve Janssens hun komst aangekondigd. Het startschot wordt om 18.15 uur gegeven door oud- olympisch kampioene op de weg Monique Knol (1988, Seoel). Het peloton zet zich daarna in beweging voor een rondgang door Katwijk, Leiden, Oegstgeest, Voorhout, Noord- wijkerhout en Noordwijk. Ver moedelijk komen de eerste wielrenners even voor half acht voor een eerste maal langs de finish op de Koningin Wilhel- mina Boulevard. Ze moeten dan nog drie ronden, van 24 ki lometer elk, door Noordwijk en Noordwijkerhout rijden. In to taal is.de koers 115 kilometer lang. Lenie Dijkstra (1993), Debby Mansveld (1996, 1997) en Martine Bras (1998) wonnen de eerdere edities van de Luba Classic. Vrijdag wordt in Katwijk een koers voor cyclosportieven en veteranen gehouden. Om half acht 's avonds vertrekken de renners vanaf de Boulevard voor hun rit over 50 kilometer. De wielersport staat voor een revolutionaire doorbraak in de dopingcontrole. Wellicht al na de jaarwisseling zullen doping controles plaatshebben met bloedcontroles naast gebruike lijke urinetesten, omdat dan namelijk voor 100 procent het gebruik van het beruchte pres- tatieverhogende middel ery- thropoetine (EPO) kan worden aangetoond. Dit valt op te maken uit de woorden van Hein Verbruggen, de Nederlandse voorzitter van de wereldwielrenunie UCI, di rect na zijn aankomst in Seoul. Daar woont hij als lid de Alge mene Ledenvergadering van het Internationaal Olympisch Comité bij. Sinds 1997 worden bij wiel renners al hoeveelheden bloed afgenomen. Zij worden ge bruikt voor gezondheidscontro les. Als blijkt dat een renner een te hoge hematocrietwaarde heeft, krijgt hij een startverbod. De restanten van de bloedmon sters mochten, met toestem ming van de coureurs, worden gebruikt voor onderzoek. Alle gegevens zijn opgeslagen in da ta voor medische profielen van renners. Inmiddels zijn professoren in Lausanne met een dertigtal sporters een wetenschappelijk onderzoek begonnen om het gebruik van EPO aan te tonen. Verbruggen zei gisteren in Se oul: „Over enkele maanden is het klaar. Ik heb goede hoop dat we er dan uit zijn en voor het nieuwe jaar een regle mentswijziging doorvoeren dat we bloedtesten gebruiken voor dopingonderzoek. jhuttu speelt niet meer ofjo Jerry Taihuttu komt op eigen verzoek deze nacom- jTïïiét meer in actie. De spits van Helmond Sport kwam ag in opspraak toen hij in het duel met Sparta Jochem van loeven ernstig blesseerde. De verdediger van Sparta liep bij een dubbele beenbreuk op. Taihuttu heeft de clublei- verzocht hem niet meer op te stellen. In eerste instantie trainer Coolen al besloten de aanvaller afgelopen zondag n opnieuw Sparta buiten het elftal te laten. De openbaar lager van de KNVB heeft inmiddels een onderzoek inge- naar de overtreding. Nieuwenburg (20) is 'type Wouters' Na de dertigers Jan van Halst, Stanley Menzo, Aron Win ter en Brian Laudrup legde Ajax gisteren de 20-jarige Spartaan John Nieuwenburg vast. „Hiermee tonen we aan dat we na het binnenhalen van enkele ervaren krachten ook oog blijven houden voor de toekomst", zei Danny Blind, directeur spelersbeleid. Nieuwenburg, die met Sparta in de nacompetitie nog strijdt voor handhaving in de eredivi sie, geldt als één van de grote talenten in het Nederlandse voetbal. Hij is een vaste waarde in het olympisch team, voor heen Jong Oranje. Afgelopen seizoen werd hij door Ajax-trai- ner Jan Wouters al liefkozend een 'type Wouters' genoemd. De Hagenaar, die als rechts half en als centrale verdediger kan spelen, koppelt een accep tabele techniek aan werklust, bedoelde Wouters te zeggen. „Hij is nog uit het goede hout gesneden", zei Blind. Nieuwen burg is er volgens Blind, ooit ook ex-Spartaan, eentje van een 'uitstervend ras'. De speler voelde zich vereerd met het compliment, maar hij begreep het niet echt. „Ik kijk nooit naar andere spelers, dus ik kan niet bepalen of mijn soort uitsterft." Waar de talenten Van Bom mel (naar PSV) en Oude Kamp huis (Schalke'04) niet voor Ajax kozen, kende Nieuwenburg geen twijfels. De belangstelling van Feyenoord, dat hem als een eventuele vervanger voor aan voerder Van Gastel zag, kreeg geen serieuze vormen. Nieu wenburg tekende in Amster dam voor vijf jaar. Ajax betaalt 6,5 miljoen gulden aan Sparta, John Nieuwenburg (rechts) en directeur spelersbeleid Danny Blind brengen een toast uit op de overeenkomst, die het 20-jarige talent voor vijf jaar aan Ajax bindt foto ap waar Nieuwenburg tot 2003 on der contract stond. Blind kondigde aan dat Ajax ook nog een verdediger wil aan trekken. Dat wordt waarschijn lijk de 31-jarige Frank Verlaat, die na Menzo en Winter de der de terugkerende ex-Ajacied zou zijn. Blind wilde niets zeggen over de besprekingen, maar de belangstelling voor Verlaat wordt in Amsterdam niet ont kend. VfB Stuttgart bepaalde de vraagprijs voor de libero op ruim zes miljoen gulden. Een mogelijke terugkeer van linkerspits Bryan Roy naar Ajax is van de baan. Roy is al langer geblesseerd en bovendien kan Laudrup ook op de linkervleu gel spelen. Blind erkende gisteren dat het afstoten van spelers, zoals aan het einde van het seizoen aangekondigd door Wouters, minder voorspoedig verloopt. Tot dusverre vond slechts de transfervrije Melchiot een nieu we club (Chelsea). Blind voor ziet dat enkele niet meer ge wenste spelers niet voor de eer ste training, op 5 juli, verdwe nen zullen zijn. Zeker de duur dere jongens niet. „Voor Kink- ladze (voor vijftien miljoen ge kocht, red.) staan de clubs niet in de rij." Ook Oliseh, die bij Ajax wil (en mag) vertrekken, heeft nog geen nieuwe club ge vonden. ALEN MARTIJN VAN BEETEN punten verwijderd zijn een overwinning op de ner twee van de wereld, ook bijna uit de top hon- duikelen. Het tennisleven 'aul Haarhuis is momen- iubbel. Ondanks behoor- ;1 won hij sinds half geen wedstrijd meer. ravond was de Eindhove- twee punten af van de eli- tie van Patrick Rafter, na drie sets bleef hij op- let lege handen achter, toemooidirectie in Ros- opgelucht ademha- Na de afzegging op het moment van de als eer- iplaatste maar gebles§eer- vgeny Kafelnikov, wist de lar van vorig jaar uitscha- ternauwernood te voor- i. ter, in Halle in de tweede uitgeschakeld door Jan erink, dreigde opnieuw te ';elen over een Nederlan- iEn opnieuw in een tie- c. Op Duits gras gaf Rafter na liefst 36 punten gewon- gisteravond poetste hij die ervaring weg. Met dank Haarhuis, die op 5-5 ver- Ie een bal kort weg te leg- ifter won de loterij met 7-5, ste het verlies van de eerste 6-4) dus weg en was in de set (6-3) te sterk voor huis. Weer een nederlaag na een prima partij. „Ik zelfvertrouwen," gaf de nier toe. „Logisch na zo- nederlagen op rij. De klei- a™ ansjes die ik krijg, benut ik Starr Instc aaneenschakeling van te- Insta' '«diers, gekoppeld aan een elijke val uit de top 100, is "Haarhuis nog geen reden iver zijn toekomst in het Ispel na te denken. Om Af uitsluitend te concentreren !''n sPecia^teit, het dubbel spel. Haarhuis verloor in Halle, waar hij vorig jaar de finale haalde, een vracht punten door in de eerste ronde te verliezen van Siemerink. Nog acht plaat sen zakken en Haarhuis be hoort niet meer tot de beste honderd tennissers van de we reld. „Al ben ik nummer drie honderd, ik geniet er nog te veel van. Bovendien was ik dicht bij een overwinning op de nummer twee van de wereld, ik kan dus nog aardig mee." Krajicek Met Rafter bereikte ook de an dere publiekstrekker, Richard Krajicek, de tweede ronde. Hij had aan redelijk tennis vol doende om Davide Sanguinetti met tweemaal 6-4 opzij te zet ten. Net als vorig jaar in de kwartfinales van Wimbledon had Krajicek geen moeite met de Italiaan. De Muiderberger leverde in de tweede set wel tweemaal zijn opslag in. Meer tevreden was Krajicek over zijn loting voor Wimble don, waar hij in de eerste ronde de Noor Christian Ruud treft. „Een baseliner, kan niet beter." Voor Wimbledon hoopt Kraji cek ook weer op één lijn te ko men met Michiel Schapers. Maandagavond verantwoordde de bondscoach zich voor de kritiek die hij had op Jan Sie merink en Krajicek. Zij zouden zich niet goed genoeg hebben voorbereid op het gravelsei- zoen. „Het was een redelijk ge sprek, ik voel me er nu iets be ter bij. Maar we hebben nog een ontmoeting met het hele Davis Cup-team en dat is ook nodig. In een gesprek van drie kwartier is het onmogelijk om alles uit de wereld te helpen." Twee andere Nederlanders, Dennis van Scheppingen en Raemon Sluiter, lieten kansen liggen om de tweede ronde te bereiken. Sluiter, die als quali fier zijn rentree maakte na een Paul Haarhuis hield het spannend tegen Patrick Rafter, maar verloor door in februari in Ahoy' opgelopen blessure, gaf in de tweede set een break voorsprong weg te gen de als vijfde geplaatste Duitser Tommy Haas. De Rot terdammer had de eerste set gewonnen. Hij liet ook nog tal van breakpoints onbenut. In de derde set was Sluiter kansloos. Van Scheppingen, door blessu releed weggezakt naar plaats 173 op de wereldranglijst, liet de Italiaan Vincenzo Santopa- dre in de tiebreak van de derde set lopen. Sjeng Schalken kroop tegen de Fransman Anthony Dupuis door het oog van de naald. De Limburger kwam in de derde set met 5-2 achter, werkte met het nodige geluk drie match points weg en won toch nog met 7-5. Boogert In het vrouwentoernooi reken den Kristie Boogert en Miriam Oremans af met twee geplaatste speelsters. Voor Boogert, die de Roemeense winnares van 1997 Ruxandra Dragomir versloeg, was het weer een stapje op de weg terug na tal van kwakkelja ren. Gekweld door de ziekte van Pfeiffer en blessures zag ze een 29ste plaats op de wereldrang lijst in rook opgaan. De Oud- Beijerlandse had tegen de als vijfde geplaatste opponente maar liefst zes matchpoints no dig om de derde set met 6-3 te winnen. een gebrek aan zelfvertrouwen. foto anp Oremans had minder proble men met de als derde inge schaalde Italiaanse Silvia Fari na. Met 6-2 en 6-3 zette de Ber- licumse de nummer 24 van de wereld aan de kant. Oremans speelde met pijnstillers, door een mysterieuze schouderbles sure. De aard van de kwaal is haar een raadsel, maar Ore mans moet tot na Wimbledon wachten om een MRI-scan te laten maken. In Londen, waar ze vorige jaar de vierde ronde bereikte, treft ze in de eerste ronde de nummer zes van de wereld Ve nus Williams. Maar daar stond ze nu absoluut niet bij stil. „Volgens mij zijn we nog met dit toernooi bezig." otest Delibas afgewezen CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV.-CHEF JANET VAN DIJK. 071-5356463 DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Voetbalscheidsrechter Nico Siébert is gepromoveerd naar groep 1 van de KNVB (zondagcompetitie). De Bollen- strekers Evert Brouwer (Voor hout) en Arie van Klaveren (Katwijk) promoveren op zater dag naar groep 2 Fred van Haarlem blijft behouden voor UDO. Van Haarlem gaat in het nieuwe voetbalseizoen de B-se- lectie van de vierde klasse trai nen. Jos Vlasveld neemt bij UDO afscheid als verzorger. WSB wordt zijn nieuwe club. Arie Fielemon (Roodenburg) wordt zijn vervanger Met Hennie Koet in het doel is het Voorhoutse Bax derde gewor den bij het Open Zoetermeerse zaalvoetbalkampioenschap. Koudekerk, nieuwkomer in de eerste divisie, eindigde als vijf de. Zoetermeer, met gastspelers Edwin en John Grünholz, werd winnaar Zondaghoofdklasser UVS heeft een gevarieerd oe fenprogramma voor het nieuwe voetbalseizoen. Katwijk, Voor schoten '97, Alphense Boys, Ter Leede, RKAW, Quick Boys en de reserves van Ajax zijn de te- gefistanders WSB moet twee maal op bezoek in Brabant. WVC (Waalwijk) en WVO (Oos terhout). Een beetje vreemd omdat Papendrecht, DFC en Unitas in Zuid 1 (met clubs uit Eindhoven, Kaatsheuvel en Val- kenswaard) zijn ingedeeld Quick H. is de nieuwe zondag hoofdklasser. Strafschoppen op een veldje in Nieuwegein moes ten de beslissing brengen. Spe cialist Dave Jongejan werd uit het twaalfde elftal geplukt en scoorde één van de vijf treffers John Kila wordt de nieuwe trai ner van het Amsterdamse Tür- kiyemspor, de nieuwe club van Tuncay en Tamer Yener, die van SJC en UVS overkwamen Het vrouwenelftal van UVS, ge promoveerd naar de eerste klasse, krijgt Ter Leede 2, GDA, KFC, Oliveo, RVVH, SC Buiten- veldert, TYBB, Wartburgia, Wit Rood Wit en de reserves van Zwart Wit'28 als tegenstanders De landelijke jeugd van Quick Boys en FC Lisse moeten vier maal naar Limburg Met VW, Roda JC, MW en Fortuna Sit- tard wordt de eerste divisie B aangevuld met ADO Den Haag 2, FC Den Bosch, Dordrecht' 90, Eindhoven, Excelsior en SC Feyenoord Wielerveteraan Kees Vernooy heeft eindelijk zijn overwinning. In Wijk bij Duurstede was hij de concur rentie duidelijk de baas Niet alleen Zoeterwoude staat zon dag in het teken van de wieler sport. Ook in Lisse wordt door ruim 300 rennertjes deelgeno men aan een jeugddistrictstoer- nooi. De eerste start op sport park Ter Specke is om 10.00 uur De Europese kampioenschap pen mountainbike worden vol gend jaar van 18 tot en met 20 augustus in Rheden gehouden. Het is voor het eerst dat het EK in Nederland wordt georgani seerd De KNZB heeft de hoofdklasse waterpolo in twee poules ingedeeld. Hans Verkerk AZC ontmoet De Robben, ZPB, BZC, De Ham en Het Ravijn. In poule B komt LZ '86 uit tegen AZ&PC, Polar Bears, PSV, Ne- reus en HZ Zian De Liptonace Run, met start en finish in Noordwijk aan Zee gaat dit jaar niet door. De frisdrankfabrikant heeft zich teruggetrokken als hoofdsponsor De regionale korfballers kunnen op zaterdag 26 juni deelnemen aan een beachkorfbaltoernooi in Noordwijk. Plaats van hande ling nabij strandpaviljoen De Koele Costa André van Galen, Remco van Duyn en Peter van Leeuwen (allen taekwondover eniging Leiden) wisten in Gou da de felbegeerde zwarte band te behalen. De club van Gerard van den Berg heeft nu 42 leden met de zwarte band Jeroen Baming (ex-De Zijl/LGB) wordt de nieuwe trainer van zwem- club DAW De 24 uurs surfrace van Ter Aar is gewonnen door Joeri van Dijk. Fabian Otto werd tweede Katwijker Michel Kloosterziel heeft in Harderwijk de jeugdtitel sneldammen her overt. Kloosterziel en oud-club- genoot Bas Messemaker (KDC) nemen van 8 tot en met 17 juli deel aan de Nederlandse jeugd kampioenschappen (gewoon dammen) in Rijnsburg Auto coureur Marcel Alderden (Lei- muiden) blonk met een vierde plaats uit in het Dutch Car Championschap. Na zes races deelt Alderden met Cor Euser de eerste plaats in het algemeen klassement Drie boksers van boksschool Lantrok werden gisteren door wethouder Pechtold van sport gehuldigd voor het behalen van nationale titels het afgelopen jaar. Zij ontvingen een herinneringsbord van de gemeente Leiden. Op de foto v.l.n.r.: Faissal Belghanou, wethouder Pechthold, Bas Lantrok, Redouan Bouda en Chris Lantrok. foto mark lamers SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN PRIJSVRAGEN Lucky Ten. Trekking van dinsdag 15 juni. 2 - 12-15- 20- 28-35-36-38-40- 43 - 48 - 50 - 52 - 54 - 55 - 56 - 62 - 64 - 73-74 (onder voorbehoud) Toto 23 Eerste prijs, geen winnaar; tweede prijs. 1 winnaar, f 8699.40 bruto; derde prijs; 32 winnaars, elk f679,69 BRIDGE Valletta. EK. Vrouwen, finale: 1. Lacroix/Poulain (Fra) 1158 punten, 2. Cohen/Multon (Fra) 1152, 3 Teshome/Senior (GBr) 1149, 9. Verbeek/Van Zwol 1120. 20. Pasman/Si- mons 1086, 23. Doedens/Wijma 1057. 28. Debets/Speelman 1010 Mannen, viertallen: Nederland - Estland Cairo. WK, mannen. Finale; Zweden - Rusland 25-24 (12-14). Om derde plaats. Joegoslavië - Spanje 27- 24(12-14). Brisbane. Champions Trophy, zesde dag, Australië - Zuid-Korea 6-0, Duitsland - Nieuw-Zeeland 4-1. Stand 1. Australië 4-12 (21-5), 2 Neder land 4-9 (10-6), 3. Duitsland 4-6 (10-11). 4. Argentinië 4-6 (6-8), 5 Nieuw-Zeeland 4-3 (4-11), 6. Zuid-Korea 4-0 (2-12). HONKBAL Baseball league Tilburg - Twins 3 -10 Expos - ADO 2 - 5 PAARDENSPORT Aken. CHIO. Springconcours: 1 Markus Fuchs (Zwi) Tinka's Boy 0 strafpunten - 63,62 secon den, 2 Hëssmann (Dui) Cabrio 0-63,76, 3. Nelson Pessoa (Bra) Gandim Baloubet du Rouet 0-63,86, 4. John Whitaker (GBr) Virtual Village Welhem 0-63,88, 5 Tebbel (Dui) Radiator 0-64,83, 7. Hendrix/RBG Finesse 0-67,01, 11. Dubbeldam/V&L De Sjiem 0,25, 16 Lansink/Nissan Carthago Z 0,50, 43. Tops/Operette la Silla 6, 45 Geerink/DBH Damiro L8. Springconcours: 1. Alvaro Miranda (Bra) Quorum 0-64.38. 2 Ward (VSt) Amity 0- 66,49, 3. Rodrigo Pessoa (Bra) Gandim Bianca 0-66,67, 4. Cleeren (Bel) Omar 0- 68,62, 5 Philippaerts (Bel) RBG Opus Sept ex Opussept 0-69,44, 8. Geermk/D- BH Fedor 4. Springconcours: 1. Ledingham (Ier) Mill- street Ruby 0-64,48, 2. Nagel (Dui) Sylver 0-67,72, 3. Voss (Dui) Clinton 0-75,22, 4. Castellim (Ita) Giektoria 0-76,24, 5. Goria (Ita) Loro Piana 0 Lucky Boy 9,75 Rosmalen. Heineken Trophy. 1 miljoen gulden. Vrouwen, eerste ronde: Boogert (Ned) Dragomir (Roe/6) 6-3 4-6 6-3, Oremans (Ned) - Farina (lta/4) 6-2 6-3. Black (Zim/8) - Li (Chn) 6-2 6-2, Huber (Dui/7) - Kruger (ZAf) 2-6 7-5 6-2, Rittner (Dui/9) - Cristea (Roe) 7-5 6-4, Appelmans (Bel) - Habsudova (Slw) 6-3 6-3, Maleeva (Bul) - Bacheva (Bul) 6-1 6-4, Courtois (Bel) - Grande (Ita) 6-3 2-6 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Hopmans/Talaia (Ned/Kro) - Brandi/Sanchez-Lorenzo (VSt- /Spa) 6-3 6-1, Boogert/Black (Ned/Zim) - Gagliardi/Tanvier (Zwi/Fra) 6-1 6-0. Mannen, eerste ronde: Rafter (Aus12) Haarhuis (Ned) 4-6 7-6 6-3, Krajicek (Ned/3) - Sanguinetti (Ita) 6-4 6-4, Schal ken (Ned) - Dupuis (Fra) 6-3 3-6 7-5, Santopadre (Ita) - Van Scheppingen (Ned) 3-6 6-3 7-6, Kulti (Zwe) - Ulihrach (Tsj/8) 7-6 6-4, Vacek (Tsj) - Dreekmann (Dui) 6- 2 6-2, Braasch (Dui) - Ivanov (Rus) 6-2 6- 7 6-3, Carlsen (Den) h'ikl (T.|) I Ci. i 4, Tarango (VSt) - Schüttler (Dui) 6-4 6-4 Nottingham. Mannen, 650.000 gulden. Eerste ronde Golmard (Fra/2) - Gimelstob (VSt) 6-4 6-7 7-6, Grosjean (Fra/4) - Sarg- sian (Arm) 6-2 6-4, Delgado (Par) - Rosset (Zwi/5) 1-6 7-6 6-3. Hewitt (Aus/7) - Cle ment (Fra) 7-6 4-6 6-2, Martin (Spa) - Norman (Zwe) 7-6 1-6 6-1. Canas (Arg) - Woodforde (Aus) 1-6 7-5 6-3, Prinosil (Dui) - Johnson (VSt) 6-3 6-4, Mie (Aus) - Wilkinson (GBr) 7-6 6-7 6-4. Gambill (VSt) - Woodruff (VSt) 7-6 6-4 Eastbourne. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Eerste ronde: Koernikova-(Rus/5) - Rubin (VSt) 6-2 4-6 6-4, Spirlea (Roe/7) - Smashnova (Isr) 6-2 3-6 6-2, Likhovtseva (Rus/8) - Morariu (VSt) 2-6 6-4 6-0, Sugiyama (Jap) - Drake (Can) 7-5 6-1, Zvereva (WRu) - Snyder (VSt) 6-3 6-3, Kre- mer (Lux) - Smith (GBr) 6-4 6-1, Dechy (Fra) - Frazier (VSt) 4-6 6-2 6-1, Plischke (Oos) - Cross (GBr) 6-2 3-6 6-1, Lucic (Kro) - Fusai (Fra) 7-5 6-3, Raymond (VSt) - Serna (Spa) 3-6 7-6 6-4, Tatarkova (Oek) - Latimer (GBr) 6-4 7-6, De Swardt (ZAf) - Sidot (Fra) 7-6 6-2. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Eerste etappe: tijdrit in Solothurn: 1Jala bert (Fra) 6 km in 7,12, 2. Ekimov (Rus) 0,09, 3. Schmder (Zwi) 0.11, 4 Petito (Ita), 5. Dekker (Ned) 0.13, 6. Wauters (Bel). 7. Wesemann (Dui), 8 Beat Zberg (Zwi) 0 14. 9 Hvastija (Slv). 10. Zarrabei- tia (Spa), 14, Den Bakker, 38. Van Bon 0.23, 39. Boogerd

Leidsch Dagblad | 1999 | | pagina 23